Kalun Yu is oppermachtig Linda de Paauw grijpt titel Anjolie Wisse verovert brons Cor van Ree nationaal kampioen wieler SPATTEN Terése van Lare weer succesvol in titelstrijd Geen topposities voor Zeeuws-Vlaamse jeugd in Den Haag Merpati Muda wint RVS Masters Naast alle t 'Hi doe dil DE STEM SPORT ZEELAND TAFELTENNIS Zeeuwse tafeltennistop actief in Arnemuiden ZWEMMEN ATLETIEK Degelijke Limburger troeft talentvolle Vermeulen af BILJARTEN Amsterdamse ploeg overklast Heerenveense Boys ZAALVOETBAL SPORTNIEUWS kort Dave Gijsel blijft bij Hoek Het Zeeuwse Honk walst over Gent Capella wint Jazz-zeilrace Gerben Suijk is ongenaakbaar Kampioenschap tijdrijden in Graauw QËSTEM Penningmeester E< DINSDAG 4 JUNI 1996 B2 Van onze tafeltennismedewerker Arnemuiden - Een directe confrontatie tussen de beste Zeeuwse tafeltennissers vormde het sluitstuk van het tafeltennisseizoen. Op initia tief van de vereniging Arne muiden werd voor de eerste keer de 'Sporthuis Maartense Top-12' gehouden, waarvoor de op de Zeeuwse ranglijst hoogst geklasseerde twaalf mannen en vrouwen werden uitgenodigd. Vooral bij de mannen bleek deze opzet aan te slaan. Alleen Jan Henk Bomhof van 't Zand uit Middelburg moest wegens een blessure verstek laten gaan. Bij de vrouwen zag het voltallige eerste team van 't Zand van deel name af, zodat er elf vrouwen aan de start verschenen. Dat de Zeeuwse tafeltennistop- pers aan elkaar gewaagd waren bleek al in de poulewedstrijden. In groep A bij de mannen was Kalun Yu van 't Zand voor ieder een te sterk, maar de strijd om de tweede plaats kende een verras send verloop. Het spel van Wim 't Hooft van SAR, de eerste kans hebber voor een plaats in de hal ve finale, kwam zaterdag niet uit de verf. 't Hooft eindigde als vijf de in de poule door alleen van Daan Mijnsbergen te winnen. Middelburger Riny Kasse (Zand) haalde eveneens de halve finale niet. Kasse werd onverwacht ver slagen door zijn in het tweede team spelende clubgenoot Marijn Veygen, die daarmee de lachende derde werd. In de B-groep ging de winst vol gens verwachting naar Pascal Neve. De nummer één van de ranglijst miste de overmacht, maar bleef in zijn vijf partijen wel zonder verlies. De strijd om de tweede plaats leverde ook in deze groep een onverwachte win naar op. Omdat SAR-speler Jo- han 't Hooft zijn kansen verspeel de met een nederlaag tegen Serge van Thienen en Jeroen Louws (Zand) zich verslikte in Jan Steyn van Middelburg-Zuid, mocht Steyn door naar de halve finale. Die halve finales gaven een een zijdig beeld te zien. Zeeuws kam pioen Kalun Yu was met 21-11 en 21-13 veel te sterk voor de moe dig knokkende Steyn. Pascal Ne ve had in de eerste game iets meer moeite met Marijn Veygen, maar bereikte na 21-17 en 21-11 toch ook probleemloos de eindstrijd. Wie nu op een spetterende finale tussen Yu en Neve had gerekend kwam echter bedrogen uit. Pas cal Neve streed voor wat hij waard was, maar Kalun Yu bleek oppermachtig. De aanvalspogin- gen van Neve strandden alle op de vastheid van de Middelburger, die op zijn beurt de aanval moei teloos overnam om deze wel met succes af te ronden. Met 21-14 en 21-11 onderstreepte de jonge Ka lun Yu op overtuigende wijze zijn progressie in het afgelopen sei zoen. De poulewedstijden bij de vrou wen leverden weinig verrassin gen op. De favoriete Naomi Schelfhout van SAR ondervond weinig problemen en eindigde ongeslagen op de eerste plaats, terwijl ook de halve finaleplaats van Ilse Burgs (MZ) volgens ver wachting was. Nathalie van Wolffelaar (SAR) presteerde in haar groep naar behoren met drie overwinningen en een derde plaats achter Ankie Kersten en Suzanna Huibregtse, beiden van MZ. De eerste plaats in deze groep ging wel onverwacht naar Huibregtse, die Kersten in het onderlinge duel in twee games versloeg. Door dat resultaat moest Naomi Schelfhout het in de halve finale opnemen tegen Kersten, van alle halve finalisten haar minst favo riete tegenstander. De toch al niet in topvorm verkerende Schelfhout had het dan ook in derdaad moeilijk. Aan het slot van beide games bleek het korte- noppenspel van Kersten deze keer een niet te nemen hindernis voor de Kloosterse, die de finale na 21-17 en 21-18 aan zich voor bij zag gaan. In de finale kwam Ankie Kersten opnieuw tegenover Suzanna Hui bregtse te staan. Na haar eerdere nederlaag in de poulewedstrijden was Huibregtse ook nu te sterk voor de Middelburgse. Suzanna Huibregtse gaf haar tegenstand ster geen schijn van kans en haal de met twee keer 21-14 de winst in het Top-12-toernooi binnen. Van onze zwemmedewerker Den Haag - In Den Haag zijn gedurende drie dagen de na tionale Speedojaargangfinales 1996 gehouden waarvoor zich ook een aantal Zeeuwen had geplaatst. Evenals alle andere finalisten hadden ook de Zeeuwen zich tijdens de acht voorwedstrijden kunnen plaatsen. Het was dan ook uitermate druk in Den Haag, want de 18 finalisten per onderdeel kwamen uit alle windhoeken van Nederland. De sfeer in het gezellige Haagse zwembad was dan ook ongekend goed, hetgeen ook in de prestaties tot uitdrukking kwam. De meeste finalisten kwamen tot persoonlij ke toptijden. In deze heksenketel moesten ook de Zeeuwen hun prestaties afleve ren. De Vhssinger Kaj Scholt had zich voor heel wat finales ge plaatst, maar slechts voor één fi nale had hij een kans op de titel. Op de 100 meter rugslag kwam hij Remco Kint uit Terneuzen niet te gen op de deelnemerslijst en dat was jammer. Kint had immers onlangs nog van Scholt gewonnen op de Zeeuwse kampioenschappen in Sas van Gent. De jeugdige Vlissinger liet zich echter niet intimideren en nam na de start de leiding en won onbedreigd de titel in de tijd van 1.20.95. Voor zijn clubgenote Linda de Paauw lag dat even anders. Zij moest het hoofd koel houden op de rugslag in haar jaargang Zij had dan ook sterke tegenstand sters in de Leidse Katinka van Vastenhoven en Brenda den Hoed uit Zwijndrecht. Ongekend spannend waren de laatste meters, maar de Vlissingse zag toch kans als eerste aan te tik ken in de tijd van 1.12,47. Geen verbetering van het Speedore- cord, want dit blijft op naam staan van Carolien de Milliano van Scheldestroom, die deze top tijd in 1990 zwom. Roderick Wondegem uit Schoon- dijke was in vele finales vertegen woordigd, maar hij kon zich niet bij de top-10 van Nederland zwemmen. Ook Linda Vink, Letty Witterik en Marlinda Eggermont waren er dit jaar weer bij en de den het goed op het onderdeel vlinderslag. Tot hoge klasseringen konden zij echter niet komen. Ruud Pieters van Koewacht kwam op de schoolslag in zijn jaargang op de tiende plaats te recht en was daarmee de best ge klasseerde zwemmer uit Zeeuws- Vlaanderen. Zeeland heeft echter in Den Haag toch weer voor ge sprekstof gezorgd door de behaal de twee gouden medailles en een bronzen plak. In het algemeen klassement zorgden Kaj Schot en Michiel Soolsma er samen voor dat De Stormvogel als vijfde club van Nederland uit de bus kwam bij de jongens. ZEEUWSE PRESTATIES IN DEN HAAG Meisjes 1986 en later, 100 nieter rugslag: 16. Karin van der Draai (STV) 1.30,69. Meisjes 1985,100 meter vlinderslag: 16. Marlinda Eggermont (ZVS) 1.30,28. Meisjes 1984,100 meter vlinderslag: 13. Linda Vink (ZCK) 1.20,09, 18. Letty Witterik (ZVS) 1.23,78. 200 meter wisselslag: 17. Letty Wit terik 2.49,69. 100 meter rugslag: 1. Linda de Paauw (STV) 1.12,47. Jongens 1986 en later, 100 meter rugslag: 1. Kaj Scholt (STV) 1.20,95. 400 meter vrije slag: 6. Kaj Scholt 6. 5.43,20. 200 meter wisselslag: 3. Kaj Scholt 3.00,96, 4. Michiel Soolsma (STV) 3.02.16, 12. Remco Kint (SCH) 3.12,75, 14. Stefan de Die (SCH) 3.19,27. 100 meter vrije slag: 4. Kaj Scholt 1.13,52. 50 meter vlinderslag: 4. Michiel Soolsma 39.04. 100 meter schoolslag: 5. Michiel Soolsma 1.31,91, 8. Kaj Scholt 1.34,0,15. Stefan de Die 1.40,72. Jongens 1985, 400 meter vrije slag: 12. Roderick Wondergem (ZVS) 5.44,06. 100 meter vrije slag: 18. Roderick Wondergem 1.14,46. 100 meter rugslag: 13. Roderick Wondergem 1.24,38. 100 meter schoolslag: 10. Ruud Pie ters (ZCK) 1.33,48. 200 meter wisselslag: 15. Roderick Wondergem 3.04,66. 100 meter rugslag: 13. Roderick Wondergem 1.24,38. Van onze atletiekmedewerker Den Haag - Met één plak kwam de kleine Zeeuwse atletiekaf- vaardiging terug van de nationale baankampioenschappen in Den Haag. Brons was er voor Anjolie Wisse bij de vrouwen-se* nioren op de 800 meter. De AV'56-atlete, die met wat problemen aan het scheenbeen kampt, wist dat Olympische kampioene El len van Langen voor haar onbereikbaar was. In een spannende strijd om de tweede plaats zette ze haar eind spurt op Carine van Dorp wel licht iets te laat in, maar toch was ze tevreden. Haar tijd was 2.09,02. Ook Erwin Simpelaar werkte een bevredigend NK af. Als A- junior kwam hij in actie tussen de senioren. Met de kogel gooide hij een nieuw persoonlijk record. Dit in zijn derde poging met een afstand van 16,23 meter. Hij kwam daarmee net naast het po dium (vierde), maar ziet de li miet voor de wereldkampioen schappen voor junioren (16,50 meter) steeds dichterbij komen. Met de discus werd de Goese- naar zevende. Dit met een worp van 47 meter en 54 centimeter die hij in zijn tweede poging rea liseerde. Voor de derde AV'56-afgezant, Floor van Lamoen, viel het NK De deelnemers aan het Nederlands kampioenschap tweede klasse bandstoten in Groenendijk, met (vlnr) J. Brandenburg, C. de Ree, J. van de Werff, P. Ros, R. Duis, F. Vermeulen, B. Kuin en Chr. de Ruijter. foto wim kooyman Door Peter Snelders Groenendijk - Niet de meest vaardige van het hele gezelschap, Wim Vermeulen uit Tiel, maar de man met de meeste regelmaat, Cor van Ree uit Maastricht, veroverde de nationale titel in de tweede klasse bandsto ten. Gezien het totale wedstrijdbeeld was dat niet eens onverdiend. De Zuid-Limbur ger leverde geen punt in en werd ongeslagen kampioen in de door de organiserende bil jartvereniging GBC op eigen kosten sfeervol aangeklede biljartzaal van café Molenhof te Groenendijk. Het spel van Vermeulen was spectaculairder dan hetgeen de oerdegelijke Van Ree liet zien, maar waar Van Ree zich in iedere par tij vastbeet als een terriër, daar liet de gril lige Vermeulen zich wel eens gaan. Dat kostte hem aan het einde van de rit de titel. Eigenlijk al iets eerder, want in de vijfde ronde had Vermeulen één van de hem zo vertrouwde 'dipjes'. Hij had in die ronde zijn titelkansen met stip kunnen vergroten als hij de ongeslagen koploper Van Ree on deruit had gehaald. Maar opnieuw lukte het niet bij de in het dagelijkse leven koninklij ke paleiswacht in Soestdijk. Hij verloor met klein verschil: 75-72. Het aantal beurten (23) gaf aan dat het naar zijn normen een bar slechte partij was. Eerder, in de tweede ronde, overkwam hem dat eveneens. Ook toen haalde hij met minimaal verschil bakzeil in 23 beurten. Tegen Pim Ros strandde Vermeulen op twee carambo les van de finish. Hoe schril staken die twee mindere presta ties af bij zijn andere winstpartijen. Drie keer elf, één keer vijftien en tot slot één keer zeven beurten had hij slechts nodig om zijn winstpartijen vast te leggen. In de slotronde speelde hij alle frustratie over het missen van de titel van zich af door tegen de uitste kend partij biedende Jan van de Werf de kortste partij neer te zetten: 75-61 in 7 beur ten. Eerder had Vermeulen de hoogste serie van 38 caramboles laten noteren. Maar al dat fraaie biljartspel ten spijt restte hem niets meer dan de tweede plaats. Cor van Ree liet geen steek vallen. Soms kantje boord, maar steeds bleef hij aan de positieve kant van de score. Op basis van karakter hield hij partij na partij het hoofd boven water. Juist dat stuk je wedstrijdmentaliteit bezorgde hem reeds in de zesde ronde de nationale titel. Toen zijn enig overgebleven concurrent Kuin van Vermeulen verloor en hij zelf van Duis won was de titel een feit. Om het geheel nog wat extra glans te geven zette hij ook het slot- treffen tegen Ben Kuijn in winst om (75-65 in 28 beurten) en verzekerde zich van een ongeslagen status. EINDSTAND 1. Cor van Ree (Maastricht) 14 matchpunten, al gemeen gemiddelde 3,52 en een hoogste serie van 22 caramboles, 2. Wim Vermeulen (Tiel) 10-5,14- 38, 3. Ben Kuin (Obdam) 9-3,57-29, 4. Jan Bran denburg (Krabbendijke) 6-3,79-23, 5. Jan van de Werff (Delft) 5-3,67-25, 6. Roland Duis (Lobith) 5-3,15-25, 7. Pim Ros (St.-Jans Klooster) 4-2,98- 17, 8. Chris de Ruijter (Sprang-Capelle) 3-3,24- 18. wat tegen. De 30-jarige docent wiskunde hoopte op een po diumplaats op de 20 kilometer snelwandelen. Een onwillige bil spier gooide roet in het eten. Hij kwam als zevende binnen in 1.40,45. Sebastien Schletterer bereikte wel zijn doelstelling: de finale op de 800 meter halen. De atleet van Sporting Walcheren, vorig jaar verrassend en knap vierde op deze afstand, moest nu met een vijfde plaats genoegen ne men. Dit met een tijd van 1.51,00. Schletterer, wetend dat hij het niet van het laatste stuk moet hebben, speelde lange tijd voor locomotief, maar werd in de eindfase voorbij gelopen door onder anderen de nieuwe kam pioen Dennis van Tongeren en oudgediende Hans van Helden. Ramses Bekkenk liep op de 3000 meter steeple naar een negende plaats. De in Zierikzee woon achtige atleet van Sporting Wal cheren liet een tijd optekenen Van onze sportmedewerker Hulst - Het RVS Masters-zaalvoetbaltoernooi, dat de zaalvoetbalvereniging BVS uit Hulst voor de achttiende maal hield, is gewonnen door het Amsterdamse Merpati Muda. In de fi nale van dit sterkst bezette zaalvoetbaltoer nooi binnen de Zeeuwse grenzen klopte die formatie Heerenveense Boys met voor zich sprekende 6-1-cijfers. Met die winst nam Merpati Muda eindelijk revan che. Van de acht keer dat dit team present was in dit toernooi stond het vier keer in de finale in sporthal Den Dullaert te Hulst, maar evenveel keer trok men aan het kortste eind. Nu, versterkt met enkele spelers die in het veld- voetbal op eerste divisie-niveau acteren, kon de Amsterdamse ploeg eindelijk met het predikaat 'eeuwige tweede' afrekenen. Toch kwam deze van origine Ambonese formatie, die tal van toernooien in het buitenland speelt, niet geheel zonder kleerscheuren het toernooi door. Het team startte overtuigend in poule B met drie overwinningen op rij, maar verloor de laatste wedstrijd tegen de hoofdklasser De Bombers uit Den Haag met 1-3. De motivatie was waarschijn lijk niet optimaal bij Merpati Muda, omdat het toch al verzekerd was van de eerste plaats in de poule. In de kruisfinales rekende Merpati Muda met 4-0 af met het team van de organiserende ver eniging, dat toch regionale kleppers in de gelede ren had als Angelo Nijskens en Angelo Verbrae- ken. De andere kruisfinale ging tussen Heeren veense Boys en De Bombers. Heerenveense Boys had de favorietenrol naar zich toegetrokken door in de poule alle wedstrijden te winnen zonder een tegendoelpunt te incasseren. In de kruisfinale was de Friese ploeg ook te sterk voor De Bombers: 4-2. Daarmee had die formatie blijkbaar zijn kruit ver schoten, want in de finale kwam Hereveense Boys er niet aan te pas en werd overklast door het ge routineerde Merpati Muda met 6-1. De strijd om de derde plaats tussen de Bombers en BVS - toen zonder Verbraeken en Nijskens spelend wegens verplichtingen elders - werd door eerstgenoemde formatie met 4-0 gewonnen. EINDSTAND 1. Merpati Muda (Amsterdam), 2. Heerenveense Boys, 3. De Bombers (Den Haag), 4. BVS (Hulst), 5. ZVH Morres (Hulst), 6. Van der Gucht (Hulst), 7. Gewetra (Nun- speet), 8. Dons Tours (Oosterhout), 9. Parbo/Windhoek (Goes), 10. Jongepier Sport (Vlissingen). Topscorer: Michel Leonhart (Parbo/Windhoek) 13 goals. Beste speler: Gillis Broos (Merpati Muda). Win naar shoot-outs: Heerenveense Boys Hoek - Dave Gijsel blijft bij KNVB-zaterdageersteklasser Hoek De onberekenbare Belgische topschutter had aanvankelijk aan gekondigd naar het Belgische Haasdonk te zullen vertrekken vol gend seizoen, maar kwam hierop zaterdagavond terug. De festivi teiten rond,het kampioenschap bij Hoek ontroerden hem zo, dal Gijsel alsnog zijn handtekening onder een contract bij Hoek zet te. Als hij dat bij Haasdonk ook al gedaan heeft, kan het wellicht nog gecompliceerd worden. Gen/Terneuzen - Het Zeeuwse Honk had geen kind aan tegen stander Gent in de Belgische honkbalcompetitie. Met groot ge mak walste de Terneuzense formatie in de uitwedstrijd over deze tegenstander heen. De cijfers 2-20 spreken voor zich. Het pleit was reeds in de eerste inning beslecht. Toen kon een sterk startend Het Zeeuwse Honk tegen het niet complete Gent reeds een voorsprong nemen van 0-9. De twee gelegenheidswer pers van Het Zeeuwse Honk gaven de Belgische slagmensen wei nig kans. Ook het toetje van een honkbalduel ontbrak niet. Ai- leandro Mendoza sloeg een home-run. De thuiswedstrijd tegen Gent ging niet door, omdat de Belgische ploeg niet voldoende spe lers op de been kon brengen. Het Zeeuwse Honk voert na vijf wedstrijden samen met Namen de kop van de klassering aan. Terneuzen - Onder wisselvallige weersomstandigheden won Ca pella van schipper Maas in de CRC A-klasse de Jazz-zeilrace die de watersportvereniging De Honte uit Terneuzen op De Wester- schelde hield. De wisselvallige wind en nog enkele externe facto ren zorgden er voor dat een viertal schepen het einde niet haalde. Ondanks dat spraken de meeste deelnemers van een mooie wed strijd. EINDSTANDEN CRC A-klasse: 1. Capella met schipper Maas, 2. Celina met schipper Cor- man, 3. Contrast met schipper Van Weelden, 4. Stress Mistress met schipper Heyninck. CRC B-klasse: 1. Marai met schipper Kuijpens, 2. Arriba met schipper Von Bruck. IMS-klasse: 1. Ace of Clubs met schipper Lippens, 2. d'Ufo Jama met schipper Roelandt. Ovezande - Gerben Suijk en Gerard van Antwerpen sloegen zon dag het beslissende gaatje in de trimkoers te Ovezande. Het twee tal ontsnapte in de slotfase uit een kopgroep van vijf en in de eindsprint toonde Suijk zich de snelste. Laatstgenoemde, die een dag eerder ook reeds de bloemen in ontvangst had genomen in 's- Heer Abtskerke, onderstreepte daarmee dat hij in uitstekende vorm verkeert. Bij de B-renners won Wim Wielhouwer de pelotonssprint en Frenk Bosters deed hetzelfde bij de C-renners. UITSLAGEN OVEZANDE A-categorie: 1. G. Suijk (Kruiningen), 60 kilometer in 1.27.53, 2. G. van Antwerpen (Nieuwdorp), 3. H. Vis (Hansweert), 4. S. Koole (Heinkens- zand), 5. J. Weststrate (Yerseke), 6. P. Bolsius (Hulst), 7. R. de Jonge (Goes), 8. L. Weststrate (Goes), 9. R. Meijer (Wouwse Plantage), 10. C. Tombouts (Lichtenvoorde). B-categorie: 1. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 50 kilometer in 1.12.45,2. S. Rommers (Rilland), 3. J. de Punder (Goes), 4. C. van der Horst (Stand- daarbuiten), 5. 5. E. Steijns (Knokke), 6. H. Boonman (Goes), 7. J. Marijs (Arnemuiden), 8. J. Gijzel (Yerseke), 9. R. Haast (Wouw), 10. C. van der Tooren (Roosendaal). C-categorie: 1. F. Bosters (Bergen op Zoom), 40 kilometer in 1.08.12, 2. H. Traas ('s-Heerenhoek), 3. W. Koks (Kwadendamme), 4. D. Verhulst (Waarde), 5. H. Tolleman (Goes), 6. N. Zweedijk (Krabbendijke), 7. A. Hazen (Lewedorp), 8. M. Wagenaar (Borssele), 9. J. Boer (Bergen op Zoom), 10. B. Raas (Heinkenszand). 'S-HEER ABTSKERKE A-categorie: 1. G. Suijk (Kruiningen) 60 kilometer in 1.23.50, 2. S. Koole (Heinkenszand), 3. L. Beijer (Den Bommel), 4. M. Verhagen (Schaik), 5. C. Boden (Wouw), 6. M. de Kok (Lewedorp), 7. J. Weststrate (Yerseke), 8. H. Slabbekoorn (Kapelle), 9. L. Weststrate (Goes), 10. M. Marijs (Oud- Sabbinge). B-categorie: 1. T. van Dijke (Tholen) 50 kilometer in 1.15.25,2. E. Steijns (Knokke), 3. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 4. D. Delchambre (Essen), 5. C. de Rooy (Etten-Leur), 6. C. van Toren (Roosendaal), 7. J. de Punder (Goes), 8. A. Janse (Middelburg), 9. F. Raaymakers (Essen), 10. S. Rom mers (Rilland). C-categorie: 1. N. Zweedijk (Waarde) 40 kilometer in 58 minuten, 2. M. Wagenaar (Borssele), 3. E. Claeys (Heist aan Zee), 4. S. Bernardus (Goes), 5. A. Hazen (Lewedorp), 6. M. Kerkhoff (Raamsdonksveer), 7. W. Koks (Kwadendamme), 8. L. Stofmeel (Raamsdonksveer), 9. B. Raas (Hein kenszand), 10. E. Eckhardt (Kruiningen). JOHNY VAN CADSAND uit Terneuzen maakte het wielerweek end voor Zeeuws-Vlaanderen bijzonder goed. Van Cadsand won in het heuvelachtige Luxemburgse Leudelange de Grote Prijs van Solurer. Hij soleerde naar de overwinning en dat betekende de eerste spraakmakende zege bij de elite-amateurs met contract. Van Cadsand bleef Gino Verheijen 24 seconden voor en Vinger- houts 28 tellen. Emonds werd vierde. GLENN MCLAEY uit Biervliet en sinds kort lid van de wielerve reniging Zeeuws-Vlaanderen was op herhaling in Riel. Daar werd de clubcompetitieklassieker Het Hart van Brabant verreden. McLaey won deze klassieker al fluitend en kan in het Zeeuws Wielerweekend voor de club van grote betekenis worden. Van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen pakte JOHAN VAN SCHAIK uit Oost-Souburg de 28e plaats. ZRTC Theo Middelkamp had niet de beste dag van dit jaar. WILFRED GEIJS was de beste Bevelander met de zeventiende plaats. ANTOINE GOENSE uit Lewedorp werd 20e en FRAN COIS FRANSE 33e. Graauw - In Graauw wordt vrij dagavond 7 juni het open kam pioenschap tijdrijden van Zeeuws-Vlaanderen gehouden. Deze wedstrijd wordt in samen werking gehouden met de WV Zeeuws-Vlaanderen, zodat ook haar leden aan de interclubtijdrit mee mogen doen. Vanaf 18.30 uur kan iedereen in schrijven voor dit kampioen schap bij SV Aloy in de Dorps straat in Graauw. Ook de jeugd kan in actie komen in dit kam pioenschap. Leo de Nooijer uit Middelburg is de grote favoriet voor de zege. Vorig jaar bleef hij Michel Hay- man, toen nog lid van de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen, net niet voor. De Nooijer is een tijdritspecialist pur sang. Deze wedstrijd telt weer mee voor het A&P/De Stern-klassement zodat verwacht mag worden dat de lei ders in die klassementen aanwe zig zullen zijn. Dat betekent dat Meijer, Bolssens en ook Bevelan ders mogelijk aan de start ver schijnen. Van ónze atletiekmedewerker Roermond - Triatlete Terése van Lare werd in Roermond nieuw Nederlands kampioene bij de plus 45-jarigen. Dit op Olympische afstand die bestaat uit 1500 meter zwemmen, 4t kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. De atlete uit Sluis haC voor deze afstanden een totaaltijd nodig van 2 uur, 23 minuteJ en 19 seconden. Ondanks dat ze inmiddels gros sier is geworden in nationale en wereldtitels was er opnieuw blijdschap in Roermond waar Van Lare niet haar meest vlekke loze titelrace afwerkte. Tijdens het zwemmen in een grindmeer kreeg ze in het gedrang immers een hand in haar oog, waardoor ze de oriëntatie kwijt was en ono- nodig vele meters te veel zwom. Ook tijdens het fietsonderdeel had ze nog problemen met het ge zichtsvermogen van het getroffen oog. Tijdens het afsluitende loop onderdeel zette ze de zaken als nog recht. In het totaalklassement bij de ve teranen moest ze alleen Marijke Zeekant, die kampioene werd bij de plus 40-jarigen, voor laten gaan. Willy de Nooyer bit Seroos- kerke eindigde in die jongste ve- teranencategorie als vijfde. Bij de jeugd presteerde de Zeeuwse delegatie voortreffelijk. Remy Vasseur heeft bij de jon gens de aansluiting met de natio nale top te pakken. De Vlissinger kwam twintig meter te kortoo op het podium de kunnen kim men. Hij eindigde als derde op o sprint-triatlon. Bij de meisp kwam Marianna van de Velde zo als verwacht wel op het podii® Ze eindigde evenals vorig jaar3 tweede achter Stefanie Korte- kaas. Bij de junioren was er even eremetaal voor een Zeeuw. J chum Kuzee uit St.-Annalait had lange tijd zelfs uitzicht op het zilver, maar werd in de sto fase nog voorbijgestreefd, grootste troef van de Zeeuw i Irma Heeren, haalde het em niet. t ,e. De Middelburgse is nog nier g heel hersteld van een zwaredu Ion in het Zwitserse ZofMge een drietal weken terug- kwam pas in tiende de het water, drie minuten achte toen leidende Sylvia Pepels- J dens het fietsonderdeel verdwee ze uit de wedstrijd. „.„onze sportmedewerker V"1 ,je indivi duele tijdrit over ruim 10 ki- i meter is het wielercomité van Vogelwaarde weer terug In weggeweest op wielerge- Lj, Nadat in de Bossestraat 1 verkeersdrempels roet in L eten hadden gegooid om er e een fatsoenlijke wieler wedstrijd te kunnen organise- 1 staat Vogelwaarde voor hernieuwde vuurdoop. M tijdrit organiseren is niet zo moeilijk, maar met de KNWU als cöntroleur mag er weinig fout poor Eddy de Schrijver Sluiskil - Ronald Apers kondigde het tijdens de persbijeenkomst in Het; Meulengat in Sluiskil vol trots aan dat het Zeeuws- Vlaams Wielerweekenc ,door de KNWU voor drie jaar is vastgelegd voor de topcompetitie. Dat bete-1 kent dus ook dat in 1997 wanneer deze topwedstrijd de tiende uitgave viert, de sterkste elites van Neder land aan het vertrek zuller staan. \ln het verleden hebben we we eens bange dagen gekend, omda een sponsor afhaakte op een zee: belabberd moment. Die proble men hebben we overwonnen -dankzij het meerjarig contrac van 0Z Zorgverzekeringen is on- ze nabije toekomst gegarandeerd Dat betekent even geen geldzor gen. Wat de KNWU betreft, die nen we natuurlijk wel te voidoei aan de strenge eisen die aan der gelijk soort wedstrijden wordei Verbonden, maar daar zijn w niét bang voor. We hebben eei Uitstekende ploeg mensen om on héén gebouwd die allemaal d tnouwen kunnen en willen op stropen. Niemand uitgezonderd Dat is ook de kracht van onz Wedstrijd," aldus Ronald Apers voorzitter van Het Zeeuws Vlaams Wielerweekend dat 'zaterdag 8 eh zondag 9 juni ii Zeeuws Vlaanderen wordt verre 'den. Het fundament van Het Zeeuws Vlaams Wielerweekend is prime De aannemer, stichting Ht Zeeuws-Vlaams Wielerweekenc' heeft een uitstekend stukje vak manschap afgeleverd door ook c negende uitgave rond te krijgei En voor het eerst waren de zaak jes al maanden voordat de meei daagse van start gaat rond. „We hebben er naar gestreefd oi tot sponsors meerjarencontrac fen te sluiten. Dat hebben we a tijd gewild, maar de tijd was blijkbaar nog niet rijp voor. N [kunnen we rustig stellen dat w een gezond wielerbedrijf hebbe dat eï nog even tegen kan," aldi met enige trots. De onde: Ra co op boor Eddy de Schrijver Terneuzen - Edwin van In roerseel beheert sinds c jaar de penningen van i stichting Het Zeeuws-Vlaan Wielërweekend. Hij weet di a's geen ander hoe goed p vrid de kas is en wat voor L jagen er allemaal bij komt kijken. «Doordat we dit jaar met de ö°banken en OZ een meerjaf contract hebben weten af te slu zitten we er de komende tw jaar beter voor dan ooit tevor. uan is een goede ontwikkeli. ®e we ook moeten hebben, wa S °mt hogai wat op je af. n OZ hebben tweejarige acten afgesloten met een oor een dérde jaar. OZ nee: ouwens de-helft van het budj rekening en dat is noj JakJus Edwin van Imnu te]' die het rennersveld sam Karei de Koeijer uit Zaai S|ag samenstelt. oa ja, we hebben er niet zovi "«n te doen als je in de topcomj ^.H^draait. De ploegen z Haf v 0ln schrijven betekent een garantie v j topploegen uit Nedi j Daarnaast rekenen we ek v?mst van enkele sterke B eén1 ,PloeSen- Dat gaat ove na«S nl?* direct via ons, zodat zao zaterdag definitief ki die Belgen inderda wiai si-aan- Voor oi „pn errneerdaagse zou het ove rek! een. extra cachet geven. el!f geval °P een P! Vn ïhe Ploe§en." °r Edwin van Immerseel is &P°rt- een duidelijke i vlTep, Je ziet h«u dan e op de koersen in het Zeeu fte'n h r?met zijn eSa- "Wielr« netl heeft me altijd al geboeid

de Stem | 1996 | | pagina 8