Monumenten nog niet opgeknapt Sluis-Aardenburg heeft voorlopig nog ruimte voor hoevetoerisme Recorcl-aantal wandelaars in Terneuzen Schakertjes Oostburg winnen voorronde NK Zeven keer klassieke klanken aan dé knst POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT DUIVEN SPORT Voorlichting voor startende bedrijven Zes maanden tuchtschool voor aanrandingen in openbaar vervoer DE STEM ZEELAND Planning Sluis-Aardenburg niet gehaald vanwege grote werkdruk Zomeravondconcerten in West-Zeeuws-Vlaanderen tussen 10 juli en 21 augustus Diefstal Slok op Snelheidscontrole Schennispleger Zakkenroller Brand Korte cursus Dikke-bandenwed- strijden IJzendijke Rode-Kruistoernooi Breskens Initiatief WARVO Aardenburg Brahms DINSDAG 4 JUNi 1996 Q Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - In de gemeente Sluis-Aardenburg is nog ruimte voor hoevetoerisme. B en W zien in de be leidsnotitie over het plattelandstoe- risme vooralsnog geen aanleiding een maximum aantal voor dit type toeristisch-recreatief verblijf vast te stellen. Het college verbindt wel een aantal voor waarden aan hoevetoerisme. Zo mag de ondernemer maximaal tien eenheden hebben en is hoevetoerisme alleen toege staan in bestaande agrarische schuren. In het bestemmingsplan Buitengebied zijn al diverse procedures opgenomen met betrekking tot hoevetoerisme, maar het college wil daar een aantal criteria aan toevoegen. Zo mag er geen gevaar zijn voor de gezondheid van de bezoekers. Er moet kritisch worden gekeken naar de toepassing van asbest in de desbetreffen de schuur Ook moeten diverse voorzie ningen aanwezig zijn, zoals toilet en dou che. Het plattelandstoerisme in Sluis-Aarden burg bestaat naast het hoevetoerisme vol gens het college ook uit maneges met een toeristische functie. In de gemeente zijn momenteel drie ondernemers bezig met activiteiten op dat terrein. Volgens het college is er sprake Van één volwaardige manege, namelijk die van de familie Boone in Eede. Dit bedrijf, dat is aange sloten op een onlangs uitgezette Euregio- nale ruiterroute, biedt overnachtingsmo gelijkheden voor paarden. „De ligging aan deze route benadrukt de toeristische functie die de manege van de familie Boone vervult," aldus het college. De an dere twee maneges zijn in de ogen van B en W ondergeschikt aan de normale agra rische bedrijfsvoering. Het college concludeert in de beleidsnoti tie geen ruimte meer te zien voor uitbrei ding van het aantal maneges, omdat dit geen meerwaarde oplevert voor het plat telandstoerisme. Zo moet een goed draaiende manege een recruteringsgebied hebben van minimaal vijftienduizend in woners. De beleidsnotitie komt donder dag 6 juni aan de orde tijdens de vergade ring van de raadscommissie Vrom. Deze begint om 19.30 uur in Sluis. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - De restauratie van een aantal monumenten in de gemeente Sluis-Aardenburg heeft een jaar vertraging op gelopen. De planning wordt niet gehaald vanwege een grote werkdruk op het gemeentehuis. Om te voorkomen dat voor vol gend jaar een deel van de subsidie vervalt, moeten andere pro jecten worden gevonden. B en W delen dit mee in een voorstel over de vaststelling van de meerjarenraming restauratie monu menten. De gemeente wilde volgend jaar de restanten van de Steenen Beer (tweede fase), de vesting wal gedeelte Walplein-Hoog- straat en het stadswater (onder deel van de stadswallen in Aar denburg) laten restaureren. Deze werkzaamheden worden een jaar vooruitgeschoven. Ook de restauratie van de stadswallen in Aardenburg en van de funda menten van het kasteel in Sluis schuiven op naar een later tijd stip. Het totale budget voor 1997 is ruim 366.000. Er resteert nog een bedrag van bijna 260.000. Vanwege de vertraging van de vijf bovengenoemde projecten ligt het volgens het college niet voor de hand dat hiervoor subsi die wordt aangevraagd. Om deze subsidie niet mis te lo pen, zoekt het college alternatie ven. B en W stellen voor het pand Weststraat 22 (Oud Wees huis) en het pand Weststraat 79 'mee te nemen' voor 1997. Voor de restauratie van het Oud Weeshuis komt binnenkort een subsidieverzoek binnen voor de regentenkamer. Volgens de op gave van de architect is hiermee een bedrag gemoeid van 111.500 gulden aan subsidiale restauratiekosten. Een bedrag van 74.000 komt uit het ge meentelijk budget. Het pand Weststraat 79 wordt waarschijn- Rotterdam (anp) - Wegens aanranding van een groot aantal meisjes in treinen en bussen in het hele land heeft de rechtbank in Rotterdam maandag aan de 19-jarige J.S. uit Reimerswaal zes maanden tuchtschool opgelegd. De straf is gelijk aan de eis van het openbaar ministerie twee we ken geleden. Meestal zonder geldig plaatsbe wijs reisde de jongen negen maanden achtereen met het openbaar vervoer door het land om met meisjes in contact te ko men. Hij sprak in totaal twintig slachtoffers aan met obscene taal. Daarna streek hij ze door het haar. Als de vrouwen, in leef tijd variërend van 12 tot 21 jaar, zeiden hiervan niet gediend te zijn, greep hij ze bij borsten en geslachtsdelen. Vervolgens schold hij zijn slachtoffers uit. Hij dreigde hen met een pistool of Leerkracht Jan Cruson was trots op zijn schakers. Alle wedstrij den gewonnen en ook nog met dikke cijfers. De nummers twee en drie uit de poule, De Brug uit Zwijndrecht en de Boxmeer- school uit Hoorn, werden met 4- 0 aan de kant geschoven. „Er is goed gespeeld. Er werden geen blunders gemaakt. De ver loren partijen van Koen Leen- houts en Paula Wildeboer zou je kleine schoonheidsfouten kun nen noemen, maar zij hadden dan ook sterke tegenstanders," aldus Cruson. Jonathan Andeweg aan bord twee won al zijn wedstrijden. Het vierde bord leed eveneens geen verlies, maar daar gebruik te Cruson de reserves voor. Za terdag 8 juni gaat het weer terug naar Leusden voor de halve fina le. De nummers 1 en 2 gaan over naar de finale. De grote concur rent in de poule is De Bongerd uit Kapelle aan de IJssel. „We hebben ieder jaar net nipt lijk verbouwd tot woonhuis/ga lerie. Het college verwacht dat hiervoor 50.000 nodig is uit het gemeentelijk budget. Het college wil ook een actiever beleid gaan voeren ten aanzien van restauratiesubsidies. In het meerjarenprogramma is een groot aantal panden opgenomen dat voor subsidie in aanmerking komt. De gemeente heeft de eigenaren van monumentele panden geïn formeerd over de subsidiemoge lijkheden. Aan de hand van bin nenkomende informatie over mogelijke restauratie uit de pri vate sector kan een beleid Wor den uitgestippeld over de verde ling van de gelden op de (mid- del)lange termijn. Volgens het college kan dan een weloverwo gen keuze worden gemaakt voor de volgorde van de diverse pro jecten. Dat is momenteel nog niet mogelijk, omdat er nog geen volledig inzicht bestaat in de restauratiebehoefte voor de na bije toekomst. Het voorstel wordt behandeld tijdens de vergadering van de monumentencommissie op don derdag 6 juni. De vergadering begint om 19.30 uur in de com missiekamer in Sluis. Het voor stel komt ook vanavond aan de orde tijdens de vergadering van de raadscommissie Financiën. Deze begint om 19.00 uur. Enkelen van de deelnemers aan de start van de avondvierdaagse. Van onze correspondent Terneuzen - Met een kleine tweeduizend betalende wandelaars, honderd meer dan vorig jaar, is de avondvierdaagse in Ter neuzen dit jaar de grootste wandeltocht in Zuid-West Nederland. Er zijn weer vier attractieve routes uitgezet met don derdagavond de bloemenhuldiging Voorzitter Nico Bijl van de avondvierdaagse vereniging Bram de Meijer was gisteravond zeer tevreden „Het weer werkte mee en we zitten weer in een stijgende lijn wat het aan tal wandelaars betreft, terwijl je elders ziet dat de belangstelling voor de wandelsport te rugloopt. Er doen dit jaar twee nieuwe scho len mee, de Zonneschool en de Gerard van der Heijdenschool uit Axel." Het warme weer vraagt van de wandelaars enige aanpassing. Bijl: „Goed schoeisel en al tijd sokken aantrekken. Een petje op het FOTO WIM KOOYMAN hoofd en je kunt er tegen. Van het wandelen krijg je dorst. Woensdag krijgen alle deelne mers een koel drankje van de organisatie." De meeste deelnemers (1400) startten gisteren op de vijf kilometer. Donderdag worden de wandelaars opgevangen in de Frederik van Edenstraat. De wandelaars komen dan door de van der Waalstraat in plaats van de Md. Curiestraat. Met muziek gaat het dan in op tocht terug naar het startpunt, sporthal 't Zwaantje. kettingzaag om het leven te bren gen als zij hem niet lieten begaan. Ook te hulp geroepen personeel van de vervoersbedrijven voelde zich regelmatig door de jongen geïntimideerd en bedreigd. Psychologische en psychiatrische rapporten concluderen dat de man verminderd toerekenings vatbaar is voor deze daden. Hij is in '94 al veroordeeld tot een cel straf van zes weken voorwaarde lijk wegens afpersing, diefstal en bedreiging. Ook pleegde hij al eerder zeden misdrijven, waarvoor hij een ge dwongen psychiatrische behan deling ondergaat. Van onze correspondent Oostburg - De schakertjes van de OBS Oostburg hebben zater dag in Leusden glansrijk de voorronde gewonnen van het Ne derlands kampioenschap schaken voor basisschoolteams. Alle poulewedstrijden werden gewonnen. De Oude Vaart uit Ter neuzen sneuvelde in de voorronde. van deze school verloren. We ho pen nu te winnen." Cruson wil verder geen voorspelling meer doen, want volgens hem is het toch moeilijk in te schatten. De schakers van het Zwincollege beleefden in Leusden hun pri meur voor de laagste klassen van het voorgezet onderwijs. Zij schaakten twee wedstrijden. Te gen scholengemeenschap Boger- man uit Sneek werd een gelijk spel (2-2) uit het vuur gesleept. Peter van de Linde en Arno Bou- tens wonnen hun partij. Van het Haganumgymnasium uit Den Haag werd met 3-1 verloren. Mariska de Smet gaf een gewon nen stelling uit handen. Peter en Arno speelden remise en zorgden voor het ene punt. Zij moeten za terdag eveneens terug. De Oude Vaart uit Terneuzen hoeft niet meer terug. Het ver loor vier partijen en speelde te gen Het Overbos met 2-2 gelijk. In tegenstelling tot vorig jaar werden meer bordpunten gehaald. Van onze correspondente West-Zeeuws-Vlaanderen - Na enkele jaren blijkt het een formule die niet alleen aan slaat bij de bewoners van de West-Zeeuws-Vlaamse kust, maar ook bij de toeristen die er in de zomervakantie ver blijven. De Zomeravondcon certen aan Zee voorzien in een culturele behoefte. Ook dit jaar zijn er tussen 10 juli en 21 augustus weer zeven op tredens in historische kerken. De musici zijn allen professio neel. Kaarten kosten een tientje. De jeugd tot twaalf jaar onder begeleiding hoeft niets te beta len. De organisatie is in handen van de stichtingen Kerkconcerten in Cadzand, Nieuwvliet, Groede en Aardenburg. Deze werken nauw samen met hel Zuidlandtheater wat de programmering betreft. De provincie Zeeland, de ge meenten en enkele sponsors zor gen voor de financiën. Een echte rode draad loopt er niet door de reeks concerten. Wel valt op dat er ruim aan dacht is voor de snaren en de houten blaasinstrumenten. De viool is het thema van het ko mende Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen. De bezoekers van de Zomeravondconcerten krij gen een goed beeld van vooral de tokkelinstrumenten (gitaar, harp en mandoline) en de blaas instrumenten (dwarsfluit en klarinet). Het kamertrio Molino bijt op 10 juli de spits af in de doopsgezin de kerk in Aardenburg. De Vlaamse musici Janna van Me- chelen (dwarsfluit), Kris Mat- thijnssens (altviool) en David de Groodt (gitaar) vormen een trio met een ongewone combinatie van klankkleuren en brengen een gevarieerd programma met werken van 19e en 20e eeuwse componisten. Ad Libitum Clarté Noire is een Klarinet kwartet dat zich waagt aan klassieke werken en vertolkin gen van jazz-standards. Niet al leen Vivaldi en Handel zijn be kenden voor dit viertal, maar ook Bonte, Templeton en Schir- ders, mensen die in de jazzwe- reld thuishoren. Met titels als 'Bach goes to town' en 'Clow nery for Clarinets' belooft het 17 juli in de N.-h.kerk in Nieuw vliet een ongewoon concert te worden. De bezoekers die 24 juli in de N.-h.kerk in Groede komen luis teren naar Briza worden in het programma Café con Leche mee op reis genomen door de cultu ren van Latijns Amerika en Spanje. De leden van Briza - onder leiding van fluitist Jan Erik Noske - laten het publiek kennis maken met bijzondere instrumenten en minder beken de muziek. In de N,-h. kerk in Cadzand treedt 31 juli het mandolinege- zelschap Testudinum op, dat in Brugge repeteert onder leiding van solo-klarinettist Geert Bae- ckelandt. Op het programma staan werken van Susato, Per- golesi, Léhar, Ratz en Kreisler. Leendert de Jonge (dwarsfluit) trad in de serie zomeravondcon certen 1995 op met gitarist Krei- ken in Retranchement. Dit jaar komt hij terug, maar nu met harpiste Jet Sprenkels. De wer ken die gespeeld worden, zijn klassiekers van Bach, Ibert, Saint-Saens en Donizetti. Nog een bekende groep is Affet- ti Musicali. Zij komen voor de tweede keer naar de N.-h. kerk in Cadzand. Het kwartet (blok fluit, claveeimbel, viool en cello) FOTO WIEL TE POEL speelt op 14 augustus werken uit de vroeg-Italiaanse barok (Me- rula en Falconieri) en de late ba rok (Telemann, Handel en Vi valdi). Het ensemble Ad Libitum stuurt zijn blazerskwartet op 21 au gustus naar de N.-h. kerk in Groede. Het uitgangspunt van dit viertal, dat het slotconcert verzorgt, is afwisseling. Ellen Hardy (fluit), Sjo Gelissen (ho bo), Roger Debougnoux (klari net) en Michel Bergenhuizen (fagot) spelen muziek van Tele mann, Mozart, Debussy, Bridge en Arnold. De kaartverkoop start telkens een half uur voor aanvang van het concert aan de ingang van de desbetreffende locatie. De con certen vinden alle op woensdag avond plaats en beginnen om 20.00 uur. Terneuzen - Een man uit Sas van Gent deed zondag aangifte van diefstal van zijn rechter achterachterwiel in de West- kolkstraat. Schoondijke - De politie hield zondag aan de de Lange Hee renstraat een vijftigjarige au tomobilist uit Breskens aan. De man bleek te veel gedronken te hebben, zo bleek uit een adem analyse. De meter stopte op 285 ug/1, 220 is het maximum toegestane. Heikant - Tijdens een radar controle, zondagmiddag tussen 12.00 en 16.30 uur aan de Vylainlaan in Heikant, bleek dat menig bestuurder de maxi mumsnelheid (vijftig kilometer per uur) aan zijn laars lapte. Van de 980 voertuigen die de post passeerden, reden er 160 te hard. Een motorrijder kwam met 108 kilometer per uur (de hoogst gemeten snelheid) voor bij. Ook een bromfietser maak- I kilometer te het van eieren: per uur. Sluiskil - Twee meisjes van vijf en zes jaar zijn zondag in Landstraat in Sluiskil gecon. fronteerd met een exhibitio nist. Een van de ouders heeft aangifte gedaan. Sluis - Een 52-jarige vrouw uit Nieuwpoort is zondag in dt Kapellestraat in Sluis slachtof fer geworden van een zakken roller. Uit haar tas werd een portemonnee met 20.000 fran ken (1100 gulden), cheques en bankpassen gestolen. Hulst - Coniferen die in een tuin aan de Leeuwerikstraat stonden, hebben het zondag moeten ontgelden. Een aantal jongens uit die buurt heeft de bomen in brand gestoken. Ze maakten daarbij gebruik van een waterpistool, gevuld met brandspiritus. De zaak wordt voorgelegd aan het bureau Halt. Goes - De Zeeuwse Sportraad houdt dinsdag 25 juni en dins dag 2 juli in Goes een korte cursus tapen en bandageren. De cursus wordt beide dagen gehouden van 19.30 tot 22.00 uur in het leslokaal van Sport- punt Zeieand, aan de Zwem- badweg te Goes. Tijdens de twee avonden wordt ingegaan op preventief tapen. Het verschil tussen tapen en bandageren, de soorten tapes en bandages komen ook aan bod. De cursus staat open voor technisch kader, verzorgers, begeleiders en geïnteresseer den. Men kan zich voor deze cursus aanmelden voor 19 juni bij Patrick Vader van de Zeeuwse Sportraad. IJzendijke - Bob van Hoove uit Hulst won in de leeftijdscate gorie 12 t/m 14 jaar de dikke- bandenwedstrijden in IJzendij ke. Herjan de Houck uit Water landkerkje was de snelste in de leeftijdscategorie 10/11-jari- gen. In totaal kwamen op de afsluitende kermisdag in IJ zendijke 41 rennertjes in actie. De organisatie was in handen van de Wielerstichting IJzen dijke. UITSLAGEN 0 t/m 5 jaar: 1. Sophia Aerssens (IJzendijke), 2. Lina de Houck (Waterlandkerkje), 3. Robin van Opdorp (Oostburg). 6/7 jaar: 1. Silvie Verplanke (Phi lippine), 2. Michel Broeckaert (Breskens), 3. Jeanine Schmitt (Duitsland). 8/10 jaar: 1. Nico Haverbeke, 2. Wim Martens, 3. Bas Lievens (allen IJzendijke). 10/11 jaar (racefietsen): 1. Herjan de Houck (Waterlandkerkje), 2, Frank Rams, 3. Toby Groosman (beiden IJzendijke). 12/14 jaar (racefietsen): 1. Bob van Hoove (Hulst), 2. Tuur Verdonck (Goes), 3. Bart Rams (IJzendijke). Breskens - Het voetbalteam van C1000 heeft zaterdag in Breskens het Rode-Kruistoer nooi gewonnen. Het versloeg in de finale OBS Breskens met 2- 0. Aan dit recreatieve toernooi deden acht teams mee. Na de poulewedstrijden werd een kruisfinale afgewerkt. Daarin won OBS met 2-0 van Vroon. De Katsboys moest het met 7-0 tegen C1000 afleggen. Alle wedstrijden werden ge speeld op sportpark Baersande. De organisatie reikte ook nog bekers uit voor de ongelukkig ste ploeg. Dat was Vissers Breskens 1. Het miste op doel saldo de kruisfinale. De spor tiefste ploeg was C1000 en de productiefste De Katsboys. De opbrengst vöoh' het Rode Kruis bedroeg dit jaar maar 700 gulden. Volgens de organi satie komt dit, doordat het toernooi een week opgeschoven moest worden. Daardoor vielen er ook al wat teams af. EINDSTAND 1. C1000, 2. OBS Breskens, 3. Vroon, 4. Katsboys, 5. Vissers Breskens 1, 6. Meeusen, 7. Sunset Boulevard, 8. Vissers Breskens 2. Terneuzen - Aan het vanuit Or leans gehouden Zeeuws con cours werd door 777 postdui- venhouders van zaterdag- en zondagvliegers deelgenomen. Gezamenlijk korfden ze in to taal 6834 duiven in. ORLEANS 1. R. de Nijs, kloosterzande, 1598,39 meter per minuut. 2, Th. van Damme, Vogelwaarde, 3. Jc. van de Bosch, Hengstdijk, 4. Cas. van de Graaf en zoon, Arnemui- den, 5. L. van Vliembergen, Graauw, 6. A. Thijs en zoon, Hei kant, 7. Gebrs. Scheele, Terneu zen, 8. H. van de Veeke, Westdor- pe, 9. E. van Deursen, 10. E. de Kind, beiden St.-Jansteen. Rayon 1: 2177 duiven, 1597,26mpm: 1. Cas van de Graaf en zoon, Arnemuiden, 2. E. Cop- pens, Eede, 3 en 5. M. Rodts, IJ zendijke, 4. J. de Poorter, Bres kens, 6. L. de Nooijer, Arnemui den, 7. K. Wielemaker en zoon, Oos-Souburg, 8. J. Schroevers, Ar nemuiden, 9. J. Cornelis, Hoofd plaat, 10. Joh. van Belzen en zoon, Arnemuiden. Rayon 2: 882 duiven, 1598,24mpm: 1 en 8. Th. van Damme, Vogel waarde, 2. Jac. van de Bosch, Hengstdijk, 3 en 9. Gebrs. Scheele, Terneuzen, 4 en 5. H. van de Veeke, Westdorpe, 6. W. van Hoe ve en zoon, Terneuzen, 7. G. Snel- ders, Sas van Gent, 10. C. van Leeuwen, Terneuzen. Rayon 3: 753 duiven, 1598,39mpm: 1. R. de Nijs, Kloosterzande, 2.L van Vliembergn, Graauw, 3. A. Thijs en zoon, Heikant, 4. E. van Deursen, 5. E. de Kind, 6 en 9. Comb. Danckaert/Van Riel, allen St.-Jansteen, 7. R. de Baar, Graauw, 8. P. Rokven, Hulst, 10. Ed. van Goethem, St.-Jansteen. Rayon 4: 1287 duiven, 1569,65mpm: 1. M. Boudens, Kwa- dendamme, 2. P. van 't Westeinde, 3. A. Hazen, beiden Lewedorp, 4.J- de Vos, Nieuwdorp, 5. J. de Witte, 6. J. Kaho, 7. C. van Strien, allen Goes, 8. J. Steenbakker, Kwaden- damme, 9. A. van Leeuwen, 10. A. Mulders, beiden Goes. Rayon 5: 831 duiven, 1581,01mpnj" 1. F. Hillebrand, Rilland, 2,4 en 7.j M. van Iwaarden, 3. P. Boone,5. H| Poley, allen Kruiningen, 6. M. Oudeman, Wemeldinge, 8. A. Ne ve, Kruiningen, 9. K. Niemeyer, Hansweert, 10. A. Vermast, Yerse- ke Rayon 6: 904 duiven, 1563,92mpnjjl 1. Ineke Quist, St.-Philipsland, 2| en 7. C. Deurloo, Tholen, 3. J. BoH ier, Scherpenisse, 4 en 10. F. Bal.; Tholen, 5. A. Dekker, 6 en 8. M. Bolle, beiden Zierikzee, 9. P- La- ban, Tholen. Van onze verslaggever Aardenburg - De ondernemersvereniging WARVO uit Aarda burg houdt vandaag een voorlichtingsavond voor mensen »f een eigen zaak willen beginnen. Deze vindt plaats in hotel ft Elderschans en begint om 19.30 uur. Het initiatief gebeurt in samen werking met onder andere de ge meente Sluis-Aardenburg, de Kamer van Koophandel, een plaatselijke bank en Promotie Aardenburg. De ondernemersvereniging merkt op dat na vijf jaar veertig procent van de startende ondernemers weer is verdwenen. Starters kun nen zodoende goed wat hulp ge bruiken om struikelblokken en concurrentie te lijf te gaan. Tijdens de voorlichtingsavond gaat J. Begheijn van de Kamer van Koophandel in op zaken dl' van belang zijn bij het starte van een eigen bedrijf. Teve® wordt aangegeven welke rol f Kamer van Koophandel hier® kan vervullen. Y. Pieters, hooi- Bedrijven van de Rabobank A® denburg-Eede, legt uit hoe staf ters goed op weg kunnen word® geholpen. Iemand van een administra" kantoor uit Breskens verzol een lezing over het belang e® inhoud van een goed doordat! ondernemingsplan en gaat i®01 Ee gij is als tiener bego met afwassen in het B dase restaurant De Si joor. Nu is hij culinair bolleboos die de halv wereld afreist met zij veel gevraagde adviez en zijn klaarblijkelijk waardeerde ideeën. E soort vliegende kok.T als standplaats New York. Het liefst zou h héle wereld kookkun [-"onderrichten, maar h vindt dat het zo ook gaat. Het succesverh van de Bredanaar De van Golberdinge, die zijn 31e al kan terug op een indrukwekke staat van dienst in he horecawezen. Door Hein Sluijter Hij is even terug in zijn geb stad, omdat hij in de bu klus heeft. In de buurt is pen. „Iemand wil daar e taurant beginnen", verkla „Die help ik met van alle werk heeft lang niet alti; sluitend met koken te Ook met management he van doen, met training v personeel en alles wat erbi kijken als je met zoiets be ben daar nu druk bezig. H om 'Fichet' aan de Grote Alle meubilair is daar hand gemaakt. Het wor mooi. Het wordt een soo" café." En voor zo'n karwei late even overkomen uit New „Ja, en ik zet nooit adver Er is alleen de mondrecla" i Hoe noemt hij zijn unieke eigenlijk? Op zijn visite staat 'Culinary Support visory Services', wat zov zeggen als culinaire se advies. „Ik ben een troubl i ter: als er ergens problem een zaak loopt niet goe dan kom ik dat oplossen, plaats zelf wel nooit adve~ maar ik lees die dingen er dan ergens een kok of nager wordt gevraagd, da ik köntakt op. Dat is zes cent van mijn werk." Op zijn visitekaartje st j een bedrijfsnaam, Apici j runt Apicius niet in zijn Zijn compagnon is Arie uit Amsterdam, die op rijke horeca-ervaring ka j kijken als Dennis. Alle die meer in Frankrijk zij verdiend. Sinds januari 1993 he" twee zich gevestigd in Ne i vlak bij Broadway e J Square in het hartje van tan. De naam Apicius is om eer te doen aan de i Romeinse kok en gas j Marcus Gabius Apicius, i 80 v. Chr. leefde en de w nog immer bewonderde boek schonk, 'Apicius d Wat doet Roger Norri Johannes Brahms? D veel muziekliefhebb twijfeld een bange weest, vanaf het mom kend werd dat deze gent met zijn authenti The London Classic zich aan Brahms ging «Hier zijn we dan," se rington in het boekj langverwachte «bijna aan het einde lange mars door de ge van de uitvoeringsp dertig jaar zijn we maar gestaag gereis Middeleeuwen, via d de late Barok, naar d Periode en de vro tiek." Na onvergetelijk g hebben met o.a. de pi ten van Mozart (met f Melvyn Tan) en de van Beethoven en Sc die opnamen behoren tot de toppen van de sche geschiedenis - rington dan nu de D Vierde Symfonie va Brahms uitgebracht, uuthentieke instrume Brahms was voor rington een logisch zijn eerdere ..Brahms was de laa

de Stem | 1996 | | pagina 14