Sport Hoek verdient meer dan draw Avondje Oranje in Vlissingen Overschrijvingen amateurvoetbal Veere superieur in promotieduel TOEGIFT OP MAANDAG Klaas Wakker schudt Urk nog net op tijd wakker mmhe DE STEM ZEELAND Publiek geniet van vedetten Nederlands elftal RKHAV-delegatie ongeschonden Opvliegende kraaien Extra gecontroleerde kwaliteit varkensvlees herkent u aan dit keurmerk. Sn Euro'96 voor Frank de Boer twijfelachtig Geldboete vooi Pnem na dood Oisterwijker Kabinet wil verkeer stuk veihger maken MAANDAG 3 JUNI 1996 Door Ton Koomen Hoek - 'Grote flapdrol'! Het was nog één van de vriendelijkste opmerkin gen die scheidsrechter Geert Breugem naar zijn hoofd geslingerd kreeg tij dens de wedstrijd Hoek- Urk, het openingsduel in de strijd om het landskam pioenschap voor zaterdag teams. Een duel dat in 1-1 eindigde, een resultaat waarmee Hoek lang niet kreeg wat het verdiende. Hagenaar Breugem floot vijf mi nuten goed, maar kreeg daarna duidelijk last van 'gele koorts'. De leidsman, die optrad alsof hij de gele kaart zelf had uitgevon den, smeet met die kaarten en dat voor de meest onbenullige over tredingen. Eerste slachtoffer daarvan werd Hoek-speler Davy Maes, normaal gesproken de braafste jongen op het veld, die binnen twintig minuten twee keer geel gepresenteerd kreeg en dus rood. Daarna volgde nog een reeks van vijf gele kaarten voor Urk-spelers en één (Mare Min- naert) voor Hoek. Toen was de zak van Breugem leeg. KNVB-ZATERDAGVO ETBAL Het was jammer dat Breugem de wedstrijd totaal niet aanvoelde. Jammer vooral voor Hoek, dat juist tegen Urk zijn allerbeste wedstrijd van het seizoen speel de. Afgelopen seizoen werd er links en rechts nogal eens geopperd dat Hoek in de zwakste eerste klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal zou spelen. De wedstrijd tegen Urk bewees dat dit lariekoek is. Urk, de kampioen van de eerste klasse C, kreeg in Hoek alle hoe ken van het veld te zien. Werd volledig weggespeeld door de Zeeuws-Vlamingen, die niet eens in hun sterkste opstelling konden aantreden. Verdedigers Jos en Leo Kayser, die inmiddels een plakboek met gele kaarten heb ben verzameld, ontbraken door een schorsing en keeper Wim Verpoorte was geblesseerd ge raakt tijdens de feestelijkheden - EK buikschuiven op het Hoek- veld maandagavond - rond het kampioenschap. Mario Harte stond weer eens onder de lat en Een aanvaller van Urk kopt uit een corner de bal richting het doel van Hoek-keeper Mario Harte. Peter Nieskens en Davy Maes mochten hun opwachting maken in het team van het succesvolle trainersduo Nico van de Kerkho- ve-Johan Ballegeer. Al duurde het optreden van Maes dan maar twintig minuten door het nega tieve stuntwerk van scheidsrech ter Breugem. Onbevangen Het was heerlijk te zien hoe on bevangen Hoek zijn tegenstander tegemoet trad. De titel was bin nen en het was goed te zien dat de druk van de ketel was bij de Zeeuws-Vlaamse formatie. Zwakke plekken waren er niet. Zonder anderen tekort te willen doen verdienden vooral aanvoer der Patrick Naudts, de naar het Bredase NAC vertrekkende Mare Minnaert en de superieure Geert de Poorter complimenten. Zij speelden een weergaloze wed strijd. Urk was geïmponeerd door deze tegenstander. „We kwamen er niet aan te pas. Ik wist weinig van deze ploeg. Ik heb mijn team bewust behoudend laten begin nen, maar ik moet toegeven dat we niet tot meer in staat waren in de beginfase. Hoek heeft me ver rast," merkte Urk-trainer Gerrit Bredewold na afloop op. Brede- wold, die geen goed woord over had voor het optreden van arbiter Breugem, die vijf Urk-spelers op geel tracteerde: Albert Ras, Jan Kramer, Auke Brouwer, William Visser en Bram Brouwer. Brede wold: „Een slechte arbiter. De man had stront in zijn ogen." In de eerste helft had Hoek, dat op alle fronten heerste, eigenlijk al afstand moeten nemen. Kansen kwamen er volop. Voor Jacky Lambert, die lekker draaide, de onnavolgbare Mare Minnaert en Geertjan de Smet, die weer hele maal terug is op zijn oude niveau. Met kunst- en vliegwerk hield Urk-doelman Marcel Potters zijn doel schoon. Opvallend Daarom was het opvallend dat juist Potters schuldig was aan de openingstreffer van Hoek. Pa trick Naudts mocht vanaf zo'n 35 meter een vrije trap nemen. Het leer stuiterde vreemd in het straf schopgebied van Urk en ver dween over het hoofd van de ver bouwereerde Potters in het doel. Hoek leidde met 1-0 en dat was meer dan terecht, al was het een wat 'knullig' doelpunt. De pret was er niet minder om en het wachten was slechts op een twee de Zeeuws-Vlaamse doelpunt. Terwijl scheidsrechter Breugem met gele kaarten bleef strooien - een rare hobby van de Hagenaar - bleef Hoek domineren. Mare FOTO WIM KOOYMAN Minnaert soleerde schitterend dwars door de Urk-defensie, maar zag tot zijn teleurstelling zijn vuurpijl tegen de lat afket sen. Urk-trainer Gerrit Bredewold, inmiddels wat wit om de neus ge worden, bleek na zo'n vijftien mi nuten in de tweede helft dan toch wakker te worden. Hij bracht de gevaarlijke topschutter Klaas Wakker, de laatste tien wedstrij den goed voor tien Urk-treffers, in de ploeg. Even later kwamen er nog twee verse Urk-krachten in. Hendrik Kramer verving Hen ri Romkes en Klaas Tol nam de plaats in van zijn broer Jacob. Vooral de inzet van Hendrik Kra mer bleek een gouden greep. Hij stond nog geen vijftien seconden in het veld of hij scoorde de ge lijkmaker voor Urk: 1-1. Dat was na een half uur voetbal in de tweede helft. Een onterechte Door Ton Koomen Vlissingen - „Leuk dat we hier het Nederlands elftal aan het werk kunnen zien. Het heeft veel moeite gekost bondscoach Guus Hiddink en zijn vedetten naar Zee land toe te halen. Immers, aanvankelijk claimde ook het Bredase Baronie de da tum van zaterdag 1 juni, maar Oranje is ons trouw ge bleven. Zonder meer een hoogtepunt in het kader van de viering van het 75-jarig bestaan van de KNVB afde ling Zeeland," stelde een ver moeide, maar tevreden ma nager Wim Jagt, de man die de zaken in het nieuwe kan toor van het kersverse dis trict Zuid 1 in Breda gaat lei den. Jagt kon tevreden zijn. De weersomstandigheden werkten mee. De ruim 5000 bezoekers in het stadion van VC Vlissingen aan de Irislaan, waar slechts even het inmiddels 'overleden' FC Zeeland negatief furore maakte, maakten er een sfeervol gebeuren van. Vlissingen beleef de eindelijk weer eens een inva sie van voetbalsupporters. Uit alle hoeken van de provincie waren de voetballiefhebbers naar Vlissingen gereisd, waar het 'zwart' zag van de bobo's. Ie dereen met een beetje naam in het nationale en provinciale voetbalwereldje wilde gezien worden tijdens de oefenwed strijd van Oranje, dat zich aan het voorbereiden is op het Euro pees kampioenschap in Enge land. Aan 'officials' geen ge brek! De jubileumcommissie van de KNVB afdeling Zeeland onder leiding van Henk Hoogerland kan met genoegen terugblikken De Oranje-spelers hadden het naar hun zinmaar wonnen met 'slechts' 7-0. op het spektakel in Vlissingen. De handtekeningenjagers kwa men volop aan hun trekken. De Oranje-spelers hadden het dui delijk naar hun zin. Dat het Zeeuws elftal met 'slechts' 7-0 slaag kreeg was niet belangrijk. Nog niet eens een gekke score voor het team van apetrotse coach Wies van Avermaete uit Sluiskil. De Zeeuws-Vlaming had de pech niet eens al zijn sterkste spelers te kunnen inzet ten. Immers, Hoek speelde za terdagmiddag de belangrijke wedstrijd voor het algeheel kampioenschap van Nederland bij de zaterdagteams tegen Urk en ook topploegen als Veere en Oostkapelle hadden nog belang rijke promotiewedstrijden af te werken. Het mocht de pret niet drukken. De Oranje-fans zagen het relaxed spelende Neder lands elftal voor rust vijf keer scoren en na de hervatting twee keer. Clarence Seedorf stal de show met drie goals. Dennis Rietjens hielp Oranje met een ei gen inzet aan zijn tweede doel punt, zodat er toch nog een 'Zeeuwse' treffer te noteren viel. De Oranje-brigade van bonds coach Hiddink, die de nacht doorbracht in hotel Zuiderduin in Westkapelle, benutte de zon dag voor een korte training en ontspanning: vissen op de Oos- FOTO RUBEN SCHIPPER terschelde, een vast program mapunt van topploegen als Ajax en het Belgische nationale elftal als ze in Zeeland verblijven. Het bezoek van Oranje werd afge sloten met een diner in topres taurant 'Het Reymerswale' in Yerseke. Voor de duizenden fans van Oranje kon het niet meer stuk. Zo vlak voor het Europees kam pioenschap de 'sterren' in leven de lijve aan het werk te zien, gaf de Zeeuwse voetballiefhebbers een aangename kick. Een prach tige laatste stunt van de 75-jari- ge KNVB afdeling Zeeland. Een afdeling die meteen heeft opge houden te bestaan... stand, want een oppermachtig Hoek verdiende te winnen zater dagmiddag. Toch mocht Hoek, dat eigenlijk alleen in de laatste fase tegenstand van betekenis ondervond, in de slotminuten de handjes nog dicht knijpen. Klaas Wakker kwam in de voorlaatste minuut alleen voor Hoek-doel- man Mario Harte te staan, maar Harte behoedde zijn ploeg voor een nederlaag. Strafschoppen Na afloop bleek dat Urk over be tere strafschopspecialisten be schikt dan Hoek. Mocht zowel Hoek, Urk als Scheveningen met evenveel punten eindigen in de competitie om het landskam pioenschap en ook het doelge- middelde gelijk zijn, dan beslis sen de strafschoppen na de eerste wedstrijden. Hoek verloor wat dat betreft met 4-3 (voor Hoek misten Mare Minnaert en Patrick Naudts), maar dat betrof slechts een formaliteit. Overigens liet Urk-trainer Bredewold ook Ja cob Tol een strafschop nemen, maar dat bleek later een grove fout. Jacob Tol was namelijk na rust vervangen en had helemaal geen penalty mogen nemen. Het protest van Hoek tegen deze gang van zaken is richting KNVB ver zonden. Een met tien man spelend Hoek liet tegen Urk zien dat het een be langrijke rol kan spelen bij het binnenhalen van de landstitel. Urk is een tegenstander die ook uit 'te pakken' is. Tegen Scheven ingen zal komende zaterdag veel meer duidelijk worden. „We hebben in ieder geval een goede start gehad. Urk is me zwaar tegen gevallen. Ik had er veel meer van verwacht. Hoek heeft vandaag duidelijk de show gestolen," stelde Hoek-trainer Nico van de Kerkhove tevreden vast. HOEK-URK 1-1 (0-0) - 19. Patrick Naudts 1-0, 76. Klaas Wakker 1-1. Scheidsrechter: Geert Breugem. Toe schouwers: 1750. Gele kaarten: Al- bert Ras, Jan Kramer, Auke Brou wer, William Visser en Bram Brou wer (allen Urk). Mare Minnaert (Hoek). Rode kaart: Davy Maes (2x geel, Hoek). HOEK: Mario Harte, Erwin Dek, Geert de Poorter, Franky Standaert, Peter Nieskens, Mare Minnaert, Pa trick Naudts, Davy Maes, Geertjan de Smet, Dave Gijsel, Jacky Lam bert. URK: Marcel Potters, Bram Brou wer, Auke Brouwer, Klaas Nentjes, Pieter Ras, Jacob Tol (75. Klaas Tol), Albert Ras, William Visser, Henri Romkes (75. Hendrik Kramer), Jacob Wakker, Jan Kramer (60. Klaas Wakker). VOOR EEN delegatie van het Hulster RKHAV liep het zater dag bijzonder goed af. Trainer Piet Lossie, met een volle auto RKHAV-junioren op weg naar de Zeeuwse kampioenschap pen voor C- en D-junioren in Zierikzee, kwam vrijwel fron taal in botsing met een tegen ligger die op de verkeerde weg helft terecht was gekomen. Piet Lossie: „Bij het afrijden van de Zeelandbrug zag ik in eens een tegenligger recht op mij afkomen. In een reactie gooide ik mijn stuur om en dat heeft denk ik nu achteraf ons leven gered." De RKHAV-dele gatie kwam er lichamelijk in derdaad vrij goed af. Het lever de alleen wat blauwe plekken op. RKHAV nam zelfs nog deel aan de Zeeuwse titelstrijd. Ma terieel was er meer schade, want de wagen van Piet Lossie werd total-loss verklaard. GEERT DOOSJE uit Oostburg was één van de bestuursleden van de afdeling Zeeland van de KNVB, die afgelopen zaterdag in Nieuwdorp de afdeling ten grave droeg. Vanaf 1 juli gaat Zeeland op in district Zuid 1 samen met Dordrecht Noord-Brabant. Een opvallen" de reorganisatie, die veel stof heeft doen opwaaien. Nu is Doosje niet geheel onbe kend met reorganisaties of her structureringen. In zijn dage- lijks leven werkt hij bij de poli- tie en ook daar heeft hij de af- gelopen jaren meegemaakt, wat de effecten van een her structurering kunnen zijn. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat hij de nodige vraagtekens zet en eerst de bewijzen wil zien, dat de organisatie nu ge- stroomlijnder en efficiënter zal werken. Hij verwoordde zijn twijfel in een fraaie anekdote. Een zoon vraagt aan zijn vader: „Pa, wat is nu een reorganisa tie?" Vader neemt hem mee naar een boom in de tuin en wijst op de talloze kraaien, die daar zitting hebben genomen, Hij klapt in zijn handen en alle vogels vliegen met oorverdo vend lawaai weg. „Kijk, jon gen, dat is nu een reorganisa tie." Als ze even later binnen zijn kijkt de jongen uit het raam en roept zijn vader. Hij wijst naar de boom. „Alle kraaien zitten weer in de boom." „Ja," ant woordt de vader, „maar wel al lemaal op een andere tak." Eindredactie: Ton Koomen, Bijdragen: Fred Rabout en Guus Heutinck. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Bij het sluiten van de overschrijvingstermijn is ge bleken dat de voetbalclubs Kloetinge en Goes goed uit de sla zijn gekomen. In tegenstelling tot eerdere geruchten zijn Johi Bentschap Knook, Johan de Goederen en Alex Lourens Kloe tinge trouw gebleven. Verder kregen de groen-witten verster king van Arjo den Dekker en Pearl Doesburg (beiden Goes) Marciano Tjauw A-Hing (RCS) en Wouter Labrujere (Middel burg), terwijl al eerder bekend was dat Jaap Pijnenburg (Hoek onder de lat komt, als vervanger van Peter Noordijke, die ziji carrière heeft afgesloten. Trainer Paul Telussa kan zich dan ooi vergenoegd in de handen wrijven. Van onze sportmedewerker Aalst - Veere was superieur in het promotiéduel tegen DVS'33 uit Ermelo. Met de voor zich sprekende 1-6-cijfers klopte Veere heel simpel de degradant uit de eerste klasse C van het KNVB- zaterdagvoetbal op het terrein van Roda Boys te Aalst. Gevier de man was Veere-speler Ad Gladines, die in dit duel maar liefst vijf keer scoorde. Dit treffen, dat hoofdzakelijk gekenmerkt werd door éénrichtingsver keer, was reeds bij de pauze beslist. Ad Gladines zette Veere op het goede spoor door de openingstreffer voor zijn rekening te nemen en ook nummer twee uit een toegekende strafschop te scoren. Even krab belde DVS'33 terug en kreeg aansluiting door een doelpunt van Mar cel Ligthart, maar daarna nam Veere nog voor de pauze definitief af stand door treffers van opnieuw Gladines en Erwin de Nijs. In de tweede helft consolideerde Veere de voorsprong en counterde soepel naar 1-6. Beide treffers werden gescoord door de man van de wed strijd Ad Gladines. Hetzelfde geldt voor zijn collega Hugo Barends van Goes waar volgend seizoen Mart van de Guchte (Hoek), Lars Peters (Mid delburg), Patrick Roggebrand en Erwin Nelissen (beiden Zierik zee) onder andere hun opwach ting gaan maken. Ook Marco Vo gel en Paul Harthoorn (allebei van Kapelle) hebben overschrij ving aangevraagd naar Goes. Ba rends: „Onze selectiegroep lijkt dan ook behoorlijk versterkt." De meeste belangrijke over schrijvingen binnen het Zeeuwse voetbal zijn: Davy Gijsel van Hoek naar Haas donk, Angelo Nijskens van Haas donk naar Hoek, Mare Minnaert van Hoek naar NAC, Frank van Damme en Kurt Pacqué van Lo- vendegem naar Hoek, Michel Leonhart van SC Gastel naar Hoek, André de Letter van Ter- neuzen Naar Hoek, Peter Harte- veld van IJzendijke naar Hoek, Arjo den Dekker van Goes naar Kloetinge, Jaap Pijnenburg van Hoek naar Kloetinge, Pearl Does burg van Goes naar Kloetinge, Arthur van Huizen van Vlissingen naar Veere, Danny Magito van Hoek naar Dendermonde, Tony Coppens van Hoek naar Meulebe- ke, Marciana Tjauw-A-Hing van RCS naar Kloetinge, Wouter La- brujère van Middelburg naar Kloetinge, Anio Melaard van Dau- wendaele naar Kloetinge, Jurjen Swiers van HW'24 naar Veere, Piet den Boef van Tholense Boyi naar Veere, Peter de Jong va: NAC naar Veere, Jimmy Kikkert van Bevelanders naar Veere, Do minique Verlinde, Gavin Jones e: Frans van der Veen van Sluiski naar Terneuzen, Maarten Wijffel van Willem II naar Terneuzen, Er win Nelissen en Patrick Rogge brand van Zierikzee naar Goes Mart van de Guchte van Hoe) naar Goes, Marco Vogel van Ka pelle naar Goes, Jan ae Visser Ivan van de Vijvere van Clir. naar Axel, Mark Lagrand van Ter neuzen naar Axel, Bram Vercruys- se van Oostburg naar Breskens Edward Tieleman van Vogelwaar de naar Hontenisse, Dennis Riet jens van Terneuzen naar HW'24. Harm Rietjens van Kemzeke naa: HW'24, Pierre Withagen v~ MOC'17 naar HW'24, Pascal Block van Clinge naar HW'24 Jurgen de Block van Vogelwaarai naar HW'24, Michel Nieuwelin) van Axel naar Koewacht, Guui Blommaert van SSV'65 naar Pi- trijzen, Willy de Jaeger van Bret kens naar Schoondijke, Henk 01- tens van Terneuzen naar Aarden- burg, Jacco de Braai van Terneu zen naar Sluiskil, Mark de Grooti van Kloetinge naar SSV'65, Jeroen Navarro van Corn Boys naai STEEN, Peter van Dorsselaer van HW'24 naar STEEN, Werner Bis schop van STEEN naar Temst Eddy van de Bosch van Stekene naar STEEN, Eddie Breepoel e! Wim Goossen van Hoek naar Ter- neuzense Boys, Werner Temmer man van Oostburg naar Kook plaat. (ADVERTENTIE) van hamlap Extra gecontroleerd varkensvlees kunt u nu in de winkel kopen. U herkent het aan dit keurmerk. Het varkensvlees is van boerderij tot in de winkel extra gecontroleerd op voer, transport en hygiëne. Ook is bekend waar het vlees vandaan komt. Het controlesysteem heet 1KB (integrale keten beheersing) en is ontwikkeld door de Produktschappen Vee, Vlees en Eieren (PVE). Zij laten de controles uitvoeren door onafhan kelijke instanties, waaronder TNO. Haal de folder in de winkel of vraag hem aan bij het Voorlichtingsbureau Vlees, Antwoordnummer 10009, 2280 VB Rijswijk. Hoevee zou Dijksta er al hebber ■HHHfl A2 Binnenland A3 Binnen- Buitenland A4 Btonomie Beurs ,Zomer-Gids RTV-programma s uj EK-bijlage E1 t/m E6 Fran kam Katwijk - Deelneming van ie Boer aan het Europees pioenschap is weer twijfelachtij Be verdediger liep gisteren tijden .n i de trainin Oranje i van Katwijk een met Mulder i n botsin Youi op ee o reel L Di hei Van Ajacie lijl gega nieuw blessure aan de ter enkel, was net n. steld. uaag wordt beslist of de wel of niet naar Engeland Haakt Frank de Boer af, dan pSV'er Jaap Stam de eerste r gdeomhem te vervangen. ZIE OOK SPORT - B1 Van onze correspondente Breda - Het elektriciteitsbi drijf Pnem is gisteren in Brec veroordeeld tot 10.000 guide boete. De rechtbank stelt d; de Pnem door nalatighei schuldig is aan de dood va een 30-jarige Oisterwijker. E Pnem gaat in hoger beroep. De man kwam in '93 tijdens h nemen van een douche ond stroom te staan, doordat de ele. triciteit in zijn woning niet w geaard, het gevolg van het ve vangen van de loden buizen vi de waterleiding door niet-gek dende buizen van kunststof. „De Pnem wist al een jaar dat waterleiding in sommige huiz in Oisterwijk als aard-elektro werd gebruikt. Ze had in overl moeten treden met de gemeen om dit overal te controleren," dus de rechtbankvoorzitter. De Pnem bleef gisteren bij ha principe dat de verantwoorc lijkheid bij de gemeente ligt, i volgens de Woningwet moet co troleren of de leidingen zijn aard. Ook tegen de Waterleidingma; schappij Oost-Brabant (WO had de officier van justitie e boete van 10.000 gulden geëi De WOB is door de rechtba vrijgesproken. De waterleidir maatschappij had aan de Pn alle adressen doorgegeven w< de buizen waren vervangen. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet agressief weggedrag, dronken den en het opvoeren van snorf sen tegengaan. De circa 13001 keersdoden die nu per jaar va moeten terug worden gebrs tot zo'n 760 in het jaar 2010. Minister Jorritsma (WD, keer en Waterstaat) presente: gisteren het vierde Meerja_ Pr°gramma Verkeersveiligl (MPV). De minister komt niet met n we wetten of meer politiebk op straat om bestaande wette handhaven. Wel zegt ze: „Ik d dat het geen kwaad zou kun als al die agressieve en im haastige automobilisten zich zouden afvragen wat 1300 keersdoden betekenen in Praktijk voor de nabestaande Dok wijst zij op economi schade: verkeersongevallen 1 ren jaarlijks een schadepos 11,3 miljard gulden. MPV opent de aanval op voerde snorfietsen. De bromi 'jes worden op grote schaal o voerd en dat levert veel ove: °P- Bromfietshandelaren die ingesloten bij de Bovag zi geen opvoersetjes meer verkq zo is afgesproken. V

de Stem | 1996 | | pagina 20