Jubileumboek afdeling Zeeland De Poorter wint gouden schoen Afscheid afdeling Zeeland Terneuzen gemakkelijk langs reserves Hoek Gemengde gevoelens bij start van nieuw KNVB-district Zuid 1 Hoek grote winnaar op sportgala PESTEM SPORT ZEELAND Zeeuwse voetbalgeschiedenis vastgelegd in fraai naslagwerk Hoek-speler draagt trofee op aan zijn vader Darwin Kint sterkste in Reuzenhoek Afdelingsteams laten het afweten op Zeeuws-Vlaams kampioenschap MAANDAG 3 JUNI 1996 v Guus Heutinck Lwdorp - De afdeling Zee- van de KNVB heeft bij 75-jarig jubileum een i uitgegeven met de titel in een nieuwe jas. Ju- afdeling gaat op in 1'. Het boek toont een JJjal hoogtepunten uit de ''se Zeeuwse voetbalgeschie- deiiis- i is altijd een kleine voet- yideltog geweest, maar na kijk zijn er ook binnen dit ujjje gebied tal van hoogte- en jgjtepunten geweest. Het boek i;.'£en paar v&n deze markante nenten in de schijnwerpers en daarmee een aardig beeld j, 75 jaar voetbalhistorie. De ^allieihebber zal er het nodi- leesplezier aan beleven en de "ige momenten van herken- pj meemaken. j[ geschiedschrijving wordt be- met fraaie anekdotes uit de crisisjaren. Zo wordt er over het veld van RCS verhaald, dat het ook diende als vliegveld. „De spelers moesten af en toe op de buik voor een vertrekkend of lan dend vliegtuig." En van doelpun ten kon men in die tijd ook meer genieten. De befaamde scheids rechter Jaap Verkerk uit die tijd merkt namelijk op: „Ik herinner me uit de jaren dertig een opmer kelijke uitslag. Ik floot een partij tussen Vlissingen en een ploeg werklozen uit de buurt. Het werd 59-1." De geschiedenis wordt voortgezet met andere markante momenten. Er wordt stil gestaan bij het voet bal in de Tweede Wereldoorlog en ten tijde van de Watersnood ramp. Frans de Munck, beroemd geworden als de Zwarte Panter, wordt geportretteerd. Over zijn tijd in Duitsland: „In Duitsland ben ik voor het eerst helemaal in het zwart gaan spelen. Dat deed ik eigenlijk omdat mijn spullen zo smerig werden. Mijn vrouw kreeg mijn kleding niet meer schoon. Toch was het niet goed, als keeper kun je beter in opval lende kleding spelen. Het was een prachtige tijd. De kranten noem den me 'Schwarze Katze', in Ne derland werd dat later de Zwarte Panter." Aandacht is er voor het zaalvoet bal en het vrouwenvoetbal en ook wordt in een artikel ingegaan op het Molukse voetbal, waarin de vroegere balgoochelaar Johan Huwaë centraal staat. Tevens komt daarin oud-Vlissingen-spe- ler en huidig Tweede Kamerlid John Lilipaly aan het woord. Een aantal succesvolle verenigin gen worden voor het voetlicht ge haald. Het succesvolle Middel burg aan het eind van de jaren zestig, het voetbalgekke Ame- muiden, maar ook het succesteam van Temeuzen rond 1975 met zijn intrigerende coach Han van der Hooft krijgen de nodige aan dacht. Profvoetbal in Zeeland is eigen lijk altijd een illusie gebleken. Even leek een initiatief te slagen met de oprichting van de VC Vlis singen. Het profavontuur was echter geen lang leven beschoren en wordt fraai beschreven in het lezenswaardige verhaal met de veelzeggende titel: 'Het paard was al overleden voordat de race begonnen was'. De echte amateurvereniging wordt eveneens niet vergeten, waar niet de prestatie, maar vooral het plezier aan je sport de boventoon voert. Als represen tant van een dergelijke vereni ging, waarvan er zoveel voorko men in het Zeeuwse, wordt Ter- neuzense Boys geportretteerd, 'een bolwerk waar rust en een voud regeren'. Steeds weer is het boek doorspekt met anekdotes: „Voor wedstrijden in Hulst of Graauw gingen de junioren meestal op de fiets. Ze zetten hun rijwiel soms in een schuur op Zaamslag Veer en gingen van daaruit lopend verder. Aamoud de Jonge, de toenmalige voorzit ter, reed dan met de auto heen en weer om onderweg groepjes spe lers op te pikken. De terugweg ging in omgekeerde volgorde. Als de bus met spelers van zondag club Temeuzen langsreed werd er spottend geroepen en gezon gen: ...'en de Boys die gaan te po- te'... Het boek sluit af met een visie op de toekomst van het nieuwe be stuur van het district Zuid 1. Tenslotte luidt de titel van het boek niet voor niets 'Voetbal in een nieuwe jas'. En daarmee is de cirkel rond. Het startte met een terugblik van oud-voorzitter Kees Blomaard van de afdeling Zeeland en eindigt met een voor uitblik van de nieuwe voorzitter van het district Zuid 1, Walter van Hirtum. Voor elke liefhebber en volger van het Zeeuwse voetbal een in teressant boek en collectorsitem en tevens een waardig afscheids cadeau van de afdeling Zeeland. Door Sjaak Begijn St.-Jansteen - Een jaar lang mag hij zich de beste voetballer van Zeeuws-Vlaanderen noemen, maar het is vrijwel zeker dat de winnaar van de gouden schoen hiermee niet te koop zal lo pen. Geert de Poorter, 32 jaar oud en woonachtig in Sas van Gent is daarvoor te bescheiden. [mor Guus Heutinck Sieuwdorp - De afdeling Zeeland van de KNVB pakte za terdag nog eens goed uit met een sfeervolle receptie in iestaurant-partycentrum Landlust in Nieuwdorp. Ge- ngde gevoelens overheersten bij de meeste aanwezi- Enerzijds was er natuurlijk vreugde over het 75-jarig bestaan, anderzijds was er ook droefenis over het naken de einde. dpi juli 1996 gaat de afdeling Mand namelijk op in de nieuwe regio Zuid 1, samen met de afde lingen Dordrecht en Noord-Bra- i. Efficiënter werken, reorga- tie en herstructurering zijn daarbij de woorden, die niet al lo in het zakenleven een gewil- ïg oor hebben gevonden, maar ook bij de bondsbestuurders in aftrek vinden. Niet linger zal de Zeeuwse vereni- girgsbestuurder zich moeten wenden tot Middelburg, maar voortaan zal het bondsbestuur kaar domicilie hebben in Breda. er in Middelburg nog vier beroepskrachten werkzaam, in zullen 34 'professionals' hun best doen om de voetbalza- a in Zuid 1 in goede banen te iden. De leiding van het nieuwe |okantoor is in'handen van een goede bekende: Wim Jagt. lij een receptie horen natuurlijk prekers. Achtereenvolgens spra in Joop Janssens namens de KNVB, Henk Hoogerland als vi- ce-voorzitter van de afdeling Zeeland en commissaris van de W. van Gelder de aan- wezigen toe. Zij schetsten een beeld van de afdeling Zeeland, waarin steeds weer de gemoede- en de korte lijnen terug- Betrokkenheid Henk Hoogerland typeerde de af deling als 'klein en toch groot'. In bet jubileumboek, dat bij het af scheid werd uitgegeven, schrijft bij: „In Zeeland kon en kan niet afa, maar wel veel." Juist door de kleine omvang was er onder- bug een grote betrokkenheid en waren de lijntjes tussen vereni- sbestuurders en bondsbe stuurders maarkort. Eén van die rezige verenigingsbestuur- i STEEN-voorzitter Jan Pleuris, beaamde dat later: „In afdeling Zeeland kon je nog wel eens wat in alle gemoedelijk heid regelen. Dat zal in de toe komst in Breda wel anders zijn." Joop Janssens, sprekend namens de totale KNVB, roemde ook die grote onderlinge betrokkenheid binnen de Zeeuwse afdeling, maar ging een kritische noot toch niet uit de weg. „Binnen de KN VB werd de afdeling Zeeland vaak gezien als stug, soms afstan delijk en vaak bezig met het be hartigen van de eigen belangen." Kwaliteiten, die een Zeeuw niet vreemd in de oren zullen klinken. Vice-voorzitter Hoogerland kent die geluiden over die Zeeuwse ei genzinnigheid. „We hebben wel eens meningsverschillen gehad met de KNVB. Het ging dan bij voorbeeld over de overschrijvin gen. Wij probeerden dan altijd met de clubs mee te denken en dat stuitte nog wel eens op pro blemen. Bij de KNVB zeiden ze dan: Je kunt van Zeeland op aan. Ze doen het consequent fout." Over de reorganisatie zijn de me ningen ondertussen verdeeld. Natuurlijk spelen de emoties daarbij een belangrijke rol. Fraai worden die emoties verwoord in het jubileumboek. „Ach, die goeie ouwe tijd. Wat zal de Zeeuwse voetbal straks de afde ling Zeeland missen. Nooit meer naar het kantoor in Middelburg om een paar zaken af te hande len. Geen voor- en najaarsverga deringen meer in De Vroone te Kapelle. Het is alsof je een knus se woonkamer verruilt voor een kille torenflat. Zo groot lijkt het verschil tussen de oude afdeling en het nieuwe district Zuid 1." Buurtsuper Aan de andere kant is er het besef dat een kleine afdeling als Zee land met 'slechts' 22.000 leden geen haalbare kaart meer is. „Kleine bonden, die vergelijk baar zijn met een buurtsuper. Al leen de grote winkels kunnen in de toekomst kwalitatief goede Het afdelingsbestuur in een geanimeerd gesprek. Van links naar rechts: Wim Broekhoven, Henk Visser, Geert Doosje, Sam de Koeyer, Rinus Nagelkerke en Henk Hoogerland. Dik Vleugel ontbreekt. dienstverlening leveren en een aanvaardbare competitie op po ten zetten." De nieuwe districts manager Wim Jagt wordt ook aangehaald: „De herstructure ring was alleen al noodzakelijk om het voetbal betaalbaar te kunnen houden." Van het afscheid nemende afde lingsbestuur keren twee mensen terug in het nieuwe regiobestuur van Zuid 1, waar twee plaatsen zijn ingeruimd voor Zeeland, twee plaatsen voor Dordrecht en vijf plaatsen voor Noord-Bra bant. Namens Zeeland zal Henk Visser de penningen gaan behe ren en zal Henk Hoogerland zich met het jeugdvoetbal bezig hou den. De laatste ziet de toekomst overi gens met vertrouwen tegemoet. „Het nieuwe bestuur werkt nu al een tijdje samen en het gaat pret tig. Je hebt absoluut niet het ge voel: dat is Zeeland, dat is Bra bant en dat is Dordrecht. Ieder een probeert in te brengen wat er goed ging bij hen en vervolgens wordt er gedacht, hoe het nog be ter kan. Ik ben er ook van over tuigd, dat de contacten goed zul len blijven. Bij verandering hoort natuurlijk aanpassing, maar de doorsnee voetballer en de door snee verenigingsbestuurder zal weinig merken van de reorgani satie." Optimisme Een optimisme, dat niet helemaal gédeeld wordt door twee andere afscheid nemende bestuursleden. Oostburger Geert Doosje en Mid delburger Wim Broekhoven moe- tèri het eerst allemaal nog eens zien. Voormalig competitieleider Broekhoven, ook nog steeds ac tief als scheidsrechter en een be grip binnen het Zeeuwse voetbal wereldje, is daarbij het meest ra dicaal. „Voor mij is dit voornamelijk een afscheidsreceptie en ook nog één met een bittere smaak. Ik had niet willen stoppen. Ze zullen in Breda eerst nog maar eens moe ten bewijzen, dat ze met hun pro fessionals hetzelfde kunnen als wij in de afdeling. Als ik naar het functioneren van het kantoor in Zeist kijk, denk ik dat er toch een cultuuromslag moet komen. Men zal moeten beseffen dat men klantgericht moet zijn. Ze heb ben me wel eens uitgelachen om FOTO JAAP WOLTERBEEK. het feit dat ik ook 's avonds en in de weekends bereid was iets voor de clubs te regelen. Ik denk dat ze ook in Breda geopend moeten zijn op tijdstippen dat vereni gingsbestuurders tijd hebben en dat is vaak niet overdag." Geert Doosje onderkent dit pro bleem eveneens, maar is toch wat optimistischer gestemd dan Broekhoven. Hij trekt een paral lel met de scheidsrechterscom- missie, waarbinnen hij functio neert. „In de scheidsrechterswe- reld is het wel gelukt om Zeeland en Brabant tot één geheel te sme den. Op dit moment staan we zelfs model voor geheel Neder land. Men zal er alert op moeten zijn dat de afstand tussen het kantoor en de mensen niet te groot wordt." Zowel de regionale sportpers als de regionale trainers oordeelden unaniem dat De Poorter de enige is die deze eer verdient. Op grote afstand liet hij zijn ploeggenoot Patrick Naudts achter zich. Naudts zelf rouwde hier niet om. In tegendeel zelfs, hij vond dat niemand anders dan Geert de Poorter deze uitverkiezing ver diend had. Naudts over zijn ploegmakker: „In mijn binnenste had ik ge hoopt dat Geert gekozen zou worden. Hij is altijd zichzelf, cij fert zichzelf altijd weg in het be lang van de ploeg. Ik heb bij Lokeren en bij Germinal Ekeren in de Belgische eerste klasse met mindere spelers gevoetbald. Hij zou alleen harder moeten zijn. Daarom ook heeft hij nooit be reikt wat er wel in hem zat. Als profvoetballer moet je soms ge meen zijn en dat is Geert niet." Voor Geert de Poorter is het de derde trofee in dit seizoen. Tij dens de winterstop werd hij tij dens het soccertoernooi uitge roepen tot de beste speler. Met Hoek haalde hij vorige week het kampioenschap binnen en nu is hij verkozen tot beste speler van Zeeuws-Vlaanderen. Hij wordt er zelfs verlegen van. De Poor ter: „Dit is ongelooflijk. Ik kan het gewoonweg niet beschrij ven." Of hij zijn uitverkiezing niet verwacht had? „Nee, eerlijk ge zegd niet. Hier in Nederland is Van onze atletiekmedewerker Zaamslag - Darwin Kint uit Temeuzen won de vijf kilome ter lange trimloop in de nabij Zaamslag gelegen buurtschap Reuzenhoek. De Temeuzenaar had weinig problemen om de- winst-binnen te halen. Hij liep van begin tot eind aan het commando. Rob Bekkers uit Sluiskil kwam ruim twee mi nuten later als tweede door de finish. Na afloop van deze trimloop had den de organisatoren, Stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaande ren, een lezing belegd die werd verzorgd door sportmasseur Gert-Jan van Doeselaar, die het voorkomen van en de behande ling van sportblessures behan delde. Een bijeenkomst die door een twintigtal trimlopers werd bijgewoond in een van de lokalen van de plaatselijke basisschool. UITSLAGEN Mannen: 1. Darwin Kint (Temeu zen) 19.53, 2. Rob Bekkers (Sluis kil) 19.53, 3. Romain van Hoecke 20.11, 4. Dick Termorshuizen 20.11, 5. Jan Geelhoedt 20.39, 6. George van den Bosch (allen Ter- neuzen) 23.47, 7. Bram Overdulve (Sluiskil) 23.59, 8. Levien van Hoeve (Temeuzen) 26.48. Vrouwen: 1. Catrien de Pooter (Axel) 29.39, 2. An Reijngoudt (Temeuzen) 29.39. die eer meestal weggelegd voor aanvallende voetballers." De Poorter doelde daarmee op het feit dat hij halverwege de com petitie van het middenveld naar de achterste lijn werd gehaald. „Ik heb het geluk gehad dat Hoek met mij als vrije verdedi ger slechts één wedstrijd verlo ren heeft, namelijk tegen De Valleivogels. De trainer denkt dat ik op basis daarvan gekozen ben. Zelf had ik gedacht dat Da ve Gijsel of Jacky Lambert de gouden schoen zouden winnen. Zij zijn aanvallers. Het is leuk dat nu ook eens een verdediger de aandacht op zich vestigt. Mijn ploeggenoot Leo Kayser zie ik als het grote voorbeeld." Glorie De Poorter speelde tot drie jaar terug bij het Belgische Zelzate, dat in de tweede klasse provin ciaal uitkomt. In België was hij eigendom van de club en kwam er nooit weg. Zijn voetballende kwaliteiten vielen schijnbaar niet op. Wel bij Hoek. Scout Gerrit Emans en de toenmalige voorzitter Eddy Dobbeleir weekten hem los bij Zelzate en lieten hem bij Hoek tot volle glo rie komen. „Van deze mensen heb ik de kans gekregen me in Nederland te bewijzen. Twee jaar geleden heb ik de zilveren schoen gewonnen. Nu dus de gouden. Ik ben hier heel blij mee. Geert de Poorter beschaamde dus niet het vertouwen dat men in Hoek in hem stelde. Zijn voor keur gaat uit naar een plaats op het middenveld. Door omstan digheden werd hij door zijn trai ner op de positie van vrije verde diger gezet. „Daar heb ik mij dan volledig op toegelegd. In dienst van het elftal. Mijn hart ligt echter op het middenveld, daar ben ik eerlijk in." Ambiance De 32-jarige fabrieksbediende schrijft de eer nok. graag toe aan zijn vader, 'aan wie ik alles te danken heb'. „In België heb ik nooit de kans gehad me te bewij zen. Op aandrang van mijn va der ben ik op het aanbod van Emans en Dobbeleir ingegaan. Toch was ik niet zeker van mijn slagen. Vooraf had ik twee wed strijden van Hoek bekeken. Ik zag dat het tempo veel hoger lag dan bij Zelzate. Het was voor mij afwachten of ik toch wel mee zou kunnen." Zijn goede presteren bij Hoek viel uiteindelijk ook op bij Bel gische clubs. „Hoek heeft grote bekendheid in België. Plotseling kwam er interesse uit Belgie." Hoek blijft zijn ploeg. De uitda ging in de nieuw te vormen hoofdklasse trekt. Spelen tegen ploegen als Scheveningen en Katwijk ziet hij als uitdagingen. Bovendien bevallen de sfeer en de ambiance hem in Hoek zeer. Misschien verwoordde Patrick Naudts dat wel het beste: „Zo'n vereniging, zo'n organisatie en zo'n publiek: veel Belgische ploegen kunnen hier jaloers op zijn." Zaterdageersteklasser oogst waardering na briljant verlopen seizoen Door Sjaak Begijn St.-Jansteen - Zoals iedereen eigenlijk ver wachtte, is Hoek als grote winnaar tevoor schijn gekomen tijdens het door de voetbal vereniging STEEN georganiseerde sportgala. De kampioen uit de eerste klasse B van het zaterdagvoetval leverde niet alleen de beste ploeg, maar ook de beste trainer en speler. De uitverkiezingen kwamen tot stand na twee stemrondes, gehouden onder de regionale sportpers en het trainersgilde. Door de drie binnengehaalde prijzen werd de ne derlaag van het eerder op de avond gehouden kam pioenschap van Zeeuws-Vaanderen snel op de achtergrond geschoven. Dat treffen was in de ogen van trainer Ballegeer geen afspiegeling geweest van de krachtsverhoudingen tussen de teams van Temeuzen en Hoek. Dat Hoek werd uitgeroepen tot beste ploeg van het afgelopen seizoen was niet verwonderlijk. De for matie van het trainersduo Ballegeer/Van de Kerk- hove speelt als enige regionale ploeg op het hoogste niveau. Vanaf het begin van de competitie nam Hoek de leiding in de eerste klasse om die tot aan het einde toe niet meer af te staan en dus te bekro nen met een kampioenschap. Slechts één week duldde Hoek een medekoploper naast zich, name lijk Achilles Veen. Door deze prestatie mochten de bauw-witten zich terecht de status aanmeten van de beste. Zondagtweedeklasser Temeuzen volgde op afstand als tweede, gevolgd door Axel, Sluiskil enAZW. De oud-doelman van onder andere het Belgische elftal, Jean Marie Pfaff, viel de eer te beurt de bes te trainer en speler bekend te maken. Pfaff bleek in St.-Jansteen nog steeds razend populair te zijn, maar van speechen heeft de PR-man geen kaas ge geten, althans als het om zinnige praat gaat. De door organisator Ronald Bauwens opgeschreven redevoering had Jean Marie niet van te voren kun nen oefenen, waardoor hij voor zijn 'leesbeurt' een vette onvoldoende scoorde. Bij de verkiezing van beste trainer viel de keuze op Johan Ballegeer. Deze 44-jarige, in Maldegem woonachtige oefenmeester, oogstte in zijn eerste jaar Hoek meteen succes met het binnenhalen van de titel. Ballegeer, die in het dagelijkse leven admi nistrateur is, bleef met gering verschil Henk Ottens van Temeuzen voor. Axel-trainer Rinus Zegers eindigde als derde. Op afstand volgden vervolgens Jaap Goossen van Temeuzense Boys en Rudy Riet- jens van Koewacht. Ballegeer beschouwde de prijs als een leuke bij komstigheid. In zijn 14-jarige trainersloopbaan haalde hij vele successen binnen. „Het succes van een trainer wordt bepaald door de groep," legde hij zijn verkiezing uit. „Als trainer moet je de groep iets laten aannemen, ze wakker en scherp houden en tactisch de weg uitstippelen." Geert de Poorter mag zich een jaar lang de beste voetballer van Zeeuws-Vlaanderen noemen. De Poorter onderscheidde zich dit seizoen als de waardevolste speler van de zaterdagkampioen. Ni co van de Kerkhove: „Geert is de terechte winnaar. Hij is een toonaangevende speler, die noodge dwongen van het middenveld naar de laatste-man- positie verhuisde. Als hij minder bescheiden zou zijn, dan dan zou hij nog meer zijn stempel op de ploeg kunnen drukken. Deze jongen is in staat een extra dimensie aan het elftal te geven." Zijn team genoot Patrick Naudts liet hij afgetekend achter zich.^Joep Frusch van Axel werd derde, gevolgd door Jacky Lambert, Dave Gijsel, Adri van Hane- ghem, Mark de Kunder en Geert Jan de Smet. Beste scheidsrechter was opnieuw Cees Flooren uit Uzendijke, gevolgd door Hans Stoffijn uit Temeu zen, Peter Bogaert en William Roegiest, beiden uit Sas van Gent en Paid Vink uit Westdorpe. Jjan onze sportmedewerker St-Jansteen - Zonder de re serves aan te hoeven spreken 01 zonder natte shirts heeft Madagtweedeklasser Temeu zen het kampioenschap van «euws-Vlaanderen gewon- ®n; Het tweede elftal van za- ;eersteklasser Hoek simpele wijze naar Wn '-1-nederlaag gespeeld. tonvonderlijk was dit niet, maar e toeschouwers, die mondjes mat naar st.-Jansteen waren s trokken, voelden zich bedro- Prestigieuze treffen, zo- s "at vijf jaar geleden was op- L i veel van zÜn waarde yerloren. e enthousiaste organisato- Oanny de Belie en Ronald "ens was het de enige, maar onbelangrijke smet op het ziin ^e'3euren- Bauwens: „We J van plan om het voetbalgala bekomst te verplaatsen aanlooptijd van de com- vn»ti!e'i ^an 'let ehtde van een vmï j- ?zoen zÜn veel ploegen nisAf'f sna^ iedereen naar st of hebben elftallen verplich- valt m de nac°tnpetitie. Hoek r„metLs te verwijten. Voor de het t,1S Ze^s g°a<i Hat het om -Kampioenschap van Neder- mag spelen." doelTdstriid waar Bauwens op eJde was het treffen van Hoek Terneuzen-middenvelder Jean Dooms houdt in na een verdedigende actie van een Hoek-achterspe- ler. FOTO WIM KOOYMAN. van afgelopen zaterdag tegen Urk. Trainer Nico van de Kerk hove was daarom aangewezen op het tweede elftal, aangevuld met enkele A-junioren. „Het niveau van onze A-jeugd is natuurlijk niet te vergelijken met die van een vereniging als Temeuzen," gaf Van de Kerkhove na afloop toe. Temeuzen kon vrijdagavond eveneens niet met het sterkste elftal aantreden. Michel de Rid der, Patrick Baumgarte en André de Letter ontbraken om uiteenlo pende redenen, terwijl Hubert van den Hemel, Dennis Rietjens en Patrick de Meijer opgeroepen waren voor de Zeeuwse selectie, die een dag later aantrad tegen het Nederlands elftal, dat in de voorbereiding naar Engeland in de reeks oefenwedstrijden ook Vlissingen aandeed. Al bij al was het duel dus gedeva lueerd tot een een leuke pot zo meravondvoetbal, waarbij trai ner Henk Ottens van Temeuzen uitgroeide tot de beste man van de wedstrijd. Als vrije verdediger bediende hij zijn discipelen met uitgekookte steekpassjes. Voor de rust namen de scheldestadbewo- ners afstand met doelpunten van Mark de Kunder en Jean Dooms. Langs de andere kant liet ook Hoek zich niet onbetuigd. Leon en Jordi Goossen kregen kansen, maar vonden gelegenheidsdoel man Franklin de Kunder op hun weg. De Kunder verkast overi gens naar IJzendijke, omdat hij als tweede doelman, na het ver trek van André de Letter naar Hoek en het aantrekken van Frans van de Veen van Sluiskil, opnieuw op de reservebank be landt. Kort na de thee kreeg Hoek de aansluiting door een treffer van Leon Goossen, maar doelpunten van Mark de Kunder (3x), Frank lin de Kunder (strafschop) en Barry van der Hooft bezegelden het lot over de formatie van Van de Kerkhove. De stijd om het kampioenschap voor afdelingsteams tussen Clin- ge en Spui werd niet gespeeld. Zowel Clinge als de vervangers Graauw en Hontenisse zegden af wegens verplichtingen. Zater dageersteklasser Spui werd daar om uitgeroepen tot winnaar. Er was echter geen vertegenwoordi ger van deze ploeg aanwezig om de schaal in ontvangst te nemen.

de Stem | 1996 | | pagina 19