Steven de Roeck wint in Axel Mansveld wint Ster van Zeeland POES in i Van Reek wint Ster voor cyclosportieven NT, HET [UKWERK IEN ZICH ERGERT !T NIET US VALT. Domburg stelt teleur IEL LOKS B.V. 23 63 48 Zeeuwse titelstrijd in de lift Ploeg van Piet Hoekstra trekt zich donderspeech aan lig STEM SPORT ZEELAND B6 airconditioning airconditioning RENAULT "MOTORSPORT Arjo Verhage blijkt onaantastbaar in 125 cc-klasse SPORTNIEUWS KORT Nicole Vaes-Schieman op dreef Blessure speelt Raphaëla Jansen parten Toernooizege voor Adhanco Robbie Meijer is in vorm Persoonlijk record Maaike van Dijk Middelkamper Van Dijke eindigt als tweede in Kloosterzande ME IN DE STEM LEZERS IN HET ZUIDWESTEN. WIEBEL (076) 5 312 550 j ILIJKDOEN 4 Meer spreiding veteranen bij kampioenschap' TËNNÏS X 52 MAANDAG 3 JUNI 1996 Be Laguna Alizé RT 1.8 met automatische voor de prijs vaaf43.673,-. De Laguna Alizé RN 2.0 met krachtige 2>liter.motor en voor de prijs van f43.675,-. Uw voordeel kan oplopen tot f4.200,-. EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN iG Jari; :1 folders ook om aandacht Is vaak het enige drukwerk papierbak verdwijnt :rder dus als winnaar uit i hij maar het beste zotgen de mat valt cebuco//// iNT? DAT MAG WEL IN DE KRANT. ■gportmedewerker jDe vijfde clubmotor- JL van de stichting RES in „(werd bij de licentiehou- s een prooi voor de Vla- Steven de Roeck. Hij twee Zeeuws-Vlamin- «aiachter zich: Ronald Doens gjndré van Espen. luajn de Belgen die dit jaar de t uitmaken bij de licentie- ers. Deze keer bleek de ster- „®-rijder Steven de Roeck Keur aan de overige deelne- |"(5 Normaal kan hij alleen uit- ga in een tiental wedstrijden, Ingehouden worden door de ische BMB en om toch het jge wedstrijdritme op te doen Leen dergelijke toppiloot graag I0 de start verschijnen van een clubwedstrijd, zoals die in Axel gehouden wordt. In het verleden moest zo'n rijder dan vaak de strijd aanbinden met Axeiaar André van Espen, die op het Smitsschorreterrein menig bekende tegenstander aan de ze gekar bond. Vorig jaar nog pakte hij vele dagsuccessen in Axel en veroverde hij op de laatste wed strijddag de clubtitel. Dit jaar gaat het duidelijk wat minder. De man uit Jumpy's Racing Team lijkt zijn topvorm nog niet gevon den te hebben en kon ook zater dag niet die rol voor zich opeisen, die hij zo graag zou willen spelen. Deze rol was namelijk weggelegd voor Ronald Doens. Deze crosser uit Biervliet is-bezig aan een opmerkelijk seizoen. In de Belgische competities sprok kelt hij goede resultaten bij el kaar en ook in Axel doet hij van zich spreken. In de eerste reeks eindigde hij nog als vierde, maar in de tweede reeks pakte hij een tweede plaats, waarmee hij in het totaalklassement Van Espen net voorbleef. Wel moest hij zijn meerdere erkennen in De Roeck, die zaterdag alleen in de eerste manche concurrentie te duchten had van een andere Vlaming, Wilfried Simons, die opmerkelijk presteert met zijn 125 cc-machi- ne tussen de kwartliters. Simons, die in die eerste omloop een twee de plaats pakte, liet in de tweede verstek gaan, zodat niets de eind overwinning van De Roeck meer in de weg stond. Interessant was de strijd deze keer ook in de 125 cc-categorie. Aagtekerkenaar Arjo Verhage heeft duidelijk zijn zinnen gezet op de titel en liet daar in de vori ge drie wedstrijden geen misver standen over bestaan. Doordat hij echter de eerste wedstrijd miste is de strijd voor het kam pioenschap nog lang niet gestre den. Zaterdag ondervond hij bo vendien veel meer tegenstand dan hij in de voorgaande zaterda gen had ondervonden van Joey Moerland uit Dirksland en Hei kantenaar Bas Gijsel. De kenners onder het Axelse publiek roem den na afloop de vooruitgang, die ze bij deze laatste hadden be speurd. Zaterdag was het echter nog niet voldoende voor een hoofdprijs. Gijsel kon de strijd wel aangaan met zijn twee oppo nenten, maar moest toch uitein delijk twee keer het hoofd in de schoot leggen en zich tevreden stellen met een derde plaats. De volgorde Verhage, Moerland, Gij sel werd uiteindelijk drie keer door de jury opgetekend. In de finale van de 250 cc-klasse kreeg Jef Deketelaere deze keer te maken met een andere oudge diende uit het Belgische MCB/BLB-kamp, Guy d'Haene. Opnieuw ging hij met de eer strij ken. De strijd tussen de Zeeuws- Vlamingen, die dit keer dus de derde plaats in de eindrangschik king als beloning kende, werd ge wonnen door Ronny Doppegieter. Johan Schelleman en Peter de Booy moesten in hem hun meer dere erkennen. De volgende club cross in Axel wordt verreden op 29 juni. UITSLAGEN 80 cc: 1. Jurgen Wybo, 2. Heikki Ghekiere, 3. Bjoern Deketelaere, 4. Joeri Lambrecht, 5. Dieter Losfeld (allen België). 125 cc: 1. Arjo Verhage, 2. Joey Moerland (Dirksland), 3. Bas Gijsel (Heikant), 4. Kevin Beijnaert, 5. Ste ven Vanavondt (beiden België). 250 cc: 1. Jef Deketelaere, 2. Guy d'Haene (beiden België), 3. Ronny Doppegieter (Hoofdplaat), 4. Johan Schelleman (Axel), 5. Peter de Booy (Kloosterzande). 500 cc: 1. Jos Machiels (België), 2. Ad Geldof (Oostkapelle), 3. Serge Put, 4. Hendrik Schouteden, 5. Stanny Wil- lems (allen België). Licentiehouders: 1. Steven de Roeck (België), 2. Ronald Doens (Biervliet), 3. André van Espen (Axel), 4. Kees den Hollander (Aagtekerke), 5. Henk Thijs (België). goor Eddy de Schrijver posterzande/Koudeker- - Piet Hoekstra oogde Igisteren na de ritzege van 'by Mansveld in Kloos- lltrzande ontspannen. I Hoekstra kon opgelucht lademhalen, omdat door de u in Kloosterzande iMansveld de gele trui om ld! schouders kreeg. Daar- zette ze Margaretha I Groen opzij en meteen wa- ten alle fouten vergeten die i nationale selectie had maakt in de eerste etap- Ipein Koudekerke. l„Ze zaten compleet te slapen. I Onbegrijpelijk van die meiden. In dag Koudekerke ben ik een ouder geworden. Je kunt I soms alles uitleggen, maar als je in de koers kijkt, hebben ze er ig van begrepen. Ik weet I echt niet waar het bij deze gene- I ratie aan schort," aldus Hoeks- lia. Groen leek naar de overwinning jden, maar in Kloosterzande I werd in de laatste tien kilometer I het klassement omver gekegeld. I Debby Mansveld, de 23 jarige in- I woonster van het Drentse plaats- IjeGastelternijeveen, was blij met I de overwinning. We moesten winnen om hier de I overwinning te behalen. Ik heb I rappe benen en dus kon dit spei espeeld worden. Toch is het een dubbeltje op zijn kant ge est. In Koudekere hebben we t z'n allen zitten slapen. Nou, ekstra was niet mals aan tafel. Gelukkig hebben we die trui nu engehaald. Anders was er I weer een stormpje losgebarsten," I aldus laureate Mansveld. orig jaar al kreeg Mansveld de I bloemen aan de Hulsterweg in Kloosterzande. Nu sprintte de I pion van Hoekstra naar de over- I winning met Nicole Vermast als tweede. Zij werd door Groen I meegestuurd om het karwei af te en. Dat liep dus op een grote 1 ontgoocheling uit. De paarse bri lde stond het huilen nader dan bet lachen na afloop. Maar de trouwen spraken elkaar direct na >p moed in. „We hebben als S goed werk afgeleverd, al- I 'een verspelen we alle truien en dat doet pijn. De foute tactiek toon de Noorse Kostol en Kelder- huis veel te snel door de ploeg Vrouwen draaien Hengstdijk binnen in de laatste etappe van de Ster van Zeeland met finish in Kloosterzande. werd teruggepakt heeft ons de kop gekost," aldus Groen, die nu al haar aandacht op de baan zal leggen. De Noorse Kostol en de prima rij dende Kelderhuis bleven tiental len kilometers op kop. Zij bleven over uit een kopgroep van acht vrouwen: Klep, Elemans, Nele mans, Vermast, Vos, Kelderhuis, Mansveld en Kostol. De voor sprong liep op naar 50 seconden. Groen zat in het peloton met in haar wiel Haringa en Bruunen. De maximale voorsprong be droeg 1.10 min. maar het peloton kreeg het in Hengstdijk op de heupen. Alleen Kostol en Kelder huis gingen door en wilden zich niet gewonnen geven. De Noorse was veruit de sterkste en deed het meeste werk. Kelderhuis sprok kelde onderweg genoeg punten bijeen voor de rode tussenspurt- trui. Even leek er reactie te ko men in het ploton toen Mansveld zich opnieuw met de zaken ging bemoeien. Ze kreeg Vermast ais bewaker van de de gele trui mee en ook Hellinga. Maar ook dit trio pakte de Noorse en Kelder huis niet terug. Op ruim twintig kilometer voor het einde werden de twee dan toch gegrepen en eigenlijk was dat veel te vroeg. In de laatste ki lometers kwamen alweer Mans veld, Vermast, Bollerud en Kroes voorop. Het peloton liet het even begaan, dat werd de doodsteek voor Groen. Mansveld won de spurt gemakkelijk, met Vermast op de tweede plaats. Het was niet genoeg om de gele trui in de Li- bertasploeg te houden. Die werd door Debby Mansveld met plezier in ontvangst genomen. In de Ster van Zeeland was het zaterdagochtend 'waaieren' ge blazen. Heel wat vrouwen moes ten de rol lossen. Uiteindelijk kwamen er zo'n 50 vrouwen in het peloton. Wilma Rijk moest het peloton op 20 kilometer voor het einde laten gaan. Boukje Doudee was er al eerder af, maar beide Zeeuwse vrouwen kwamen in een omvangrijke groep terecht en konden dus zondag in Kloos terzande van start. Toch deed de Zeeuwse afvaardi ging het goed. Boukje Doudee en Wilma Rijk hielden het lange tijd vol in de rit in Kloosterzande. Doudee reed een puike proloog al kwam het snot haar bijna de keel uit in het uiterste koude Zoute- lande. Wilma Rijk moest gisteren de rol even lossen, maar verricht te een goede prestatie. Voor de start had ze er al een zwaar hoofd in. Doudee was deels tevreden. „Ik wilde per se hier in Klooster zande starten. Dat is me gelukt," aldus Doudee. In Koudekerke gingen uiteinde lijk de vetste prijzen naar een kopgroep van vier vrouwen. De Belgische Vanja Vonckx kwam aan de leiding samen met Marga retha Groen, Mieke van de Burg en Saskia de Vries. Geen enkel lid van de nationale selectie. Die za ten te slapen en daar was Hoeks tra ontzettend boos over. Groen mocht de gele leiderstrui aan trekken. Het was echter net niet voldoende voor de eindzege. Martine Smits moest na een val in de tweede rit in Kloosterzande naar het ziekenhuis. Na onder zoek kon ze naar huis maar later deze week wordt er mogelijk een kijkoperatie verricht. Uitslagen: Eerste rit Koudekerke-Koudekerke: 1. M. Groen (Libertas) 86 kilometer in 2.11.11, 2. V. Vonkx (België), 3. M. van de Burg (Keukengilde), 4. S. de Vries (Cycling Team), 5. op 8 sec. P. van de Giessen (Keukengilde), 6. D. Mansveld (nat. selectie), 7. I. Bolle rud (Noorwegen), 8. S. Boyden (En geland), 9. C. Mos (Keukengilde), 10. C. Beltmans (Libertas), 11. R. Kostol (Noorwegen), 12. A. Grimberg (nat. selectie), 13. M. Bras (nat. selectie), FOTO WIM KOOVMAN 14. M. Elderink (Losser), 15. N. Ver mast (Libertas). 24. V. Belleter (Mid delkamp), 47. J. Hader (Middel kamp), 65. W. Rijk (Middelkamp), 67. B. Doudee (Middelkamp). Tweede rit Kloosterzande-KIooster- zande: 1. D. Mansveld (Nat. selectie) 120 kilometer in 3.07.08, 2. N. Ver mast (Libertas), 3. H.M. Kroes (Har- tol), 4. I. Bollerud (Noorwegen), 5. I. Haringa (nat. selectie), 6. M. Groen (Libertas), 7. C. Mos (Keukengilde), 8. P. van de Giessen (Keukengilde), 9. H. Vos (Libertas), 10. V. Vonckx (België), 11. W. kramp (VKS), 12. J. Vos (Libertas), 13. Bruunen (nat. se lectie), 14. J. Winkelman (Delta), 15. R. Kostol (Noorwegen). 36. N. Steen- sens (België), 37. B. Doudee (Middel kamp), 57. W. Rijk (Middelkamp). Eindklassement: 1. D. Mansveld (Nat. selectie) 5.22.47, 2. op 4 sec. N. Vermast (Libertas), 3. op 16 sec. M. Groen (Libertas), 4. Y. Brunen (Nat. selectie), 5.1. Haringa (Nat. selectie), 6. H.M. Kroes (Hartol), 7. M. van der Burg (Keukengilde), 8. V. Vonckx (België), 9. I. Bollerud (Noorwegen), 10. M. van Scheppingen (Libertas), 60. op 6.58 min. B. Doudee (Middel kamp), 66. op 7.52 min. W. Rijk (Mid delkamp). Groene trui: D. Mansveld 40, 2. M. Groen 40, 3. V. Vonkx 34. Willemstad - Tijdens het concours hippique van De Oranjeruiters in Willemstad reden enige Zeeuws-Vlaamse combinaties zich in de kijker. Zo was de hoofdprijs in de Ml-klasse dressuur voor Ni cole Vaes-Schieman met Ivan Deux van de Axelse Oranjeruiters. In de tweede proef was zij eveneens succesvol en veroverde het zilver. De Hulster'amazone Maya van Wezel reed zich eveneens in de prijzen. In de M2-klasse dressuur pakte zij de tweede stek met Amadeus en uitkomend voor de Oranjeruiters uit Axel. In de B- klasse springen liet Jeroen Burm met Kartouche van de ruiters portclub Hulst twee keer een foutloos parcours zien, waarmee hij de tweede prijs won. Naarden - Raphaëla Jansen van de turnvereniging EMM uit Ter- neuzen eindigde op de zeventiende plaats bij de junioren tijdens het nationaal kampioenschap C-niveau. Dat viel iets tegen, maar er was een geldig excuuss voor dat iets mindere presteren. De 14-jarige turnster kampt al ruim een maand met een blessure en die veroorzaakte niet alleen pijn, maar tastte ook haar zelfver trouwen aan. Dat was de belangrijkste reden dat zij op haar favo riete onderdeel, de sprong, niet goed uit de verf kwam. Voor dit openingsnummer scoorde zij 7,25 en dat is ongeveer een vol punt minder dan zij gewoonlijk scoort. Met die honorering liep zij wat achter de feiten aan. De brug verliep eveneens niet vlekkeloos, maar was goed voor 8,15 punten. Zij viel tijdens het derde onderdeel een keer van de balk, maar scoorde toch verrassend knap 8,60. Haar hoogste sco re behaalde zij op de vrije oefening met een 9,00. In totaal was dat goed voor 33,00 punten en een zeventiende plaats. In normale doen was zij goed geweest voor een plaats bij de eerste tien. Ma- nita Hityahubessy van MTV'69 uit Middelburg werd 35e van de 37 deelneemsters. Terneuzen - Het altijd sterk bezette toernooi voor zaalvoetbal teams in de 'openlucht' van Maas/Mechielsen werd gewonnen door Adhanco. In de finale versloeg die formatie op het terrein van Terneuzense Boys, waar 24 teams in actie kwamen, Philippi- ne/Ploegaert met 3-2. Op die zege viel weinig af te dingen. Adhanco was de betere ploeg, maar liet nogal wat scoringskansen liggen en daardoor kon Phili- pine/Ploegaert bijblijven. Nadat Paul van der Hooft Adhanco op voorsprong bracht zorgde Harry Vermeire voor 1-1. Paul van der Hooft liet ook 2-1 aanteken, maar opnieuw kwam Philippine langszij door een doelpunt van Marnix Schieman. In de slotfase scoorde Barry van der hooft het winnende doelpunt voor Adhanco. UITSLAGEN Halve finales: Gemeente-Philippine/Ploegaert 1-4, Mechielsen-Adhanco 1-4. Finale: Adhanco-Philippine/Ploegaert 3-2. EINDSTAND 1. Adhanco, 2. Philippine/Ploegaert, 3. Gemeente, 4. Mechielsen. Borssele - Tijdens EPZ-wedstrijden voor trimmers in Borssele onderstreepte Robbie Meijer zijn uitstekende vorm, door winnaar te worden bij de A-renners. Al na 16 kilometer formeerde zich een kopgroep van zeven man, die geleidelijk een voorsprong opbouw de van ruim een minuut en verder buiten schot bleef. Robbie Me ijer was in de eindsprint de rapste. In de B-categorie sloegen Sjaak Rommers en Ad Kuzee na 32 ki lometer een beslissende bres. Rommers etaleerde het sterkste eindschot. Bij de C-renners bleef alles bij elkaar tot het einde. Hans van Riet won de massaspurt. UITSLAGEN A-categorie: 1. R. Meijer (Putte) 60 kilometer in 1.31.04, 2. G. Suijk (Kruinin- gen), 3. H. Slabbekoorn (Kapelle), 4. H. Vis (Hansweert), 5. R. de Jonge (Mid delburg), 6. G. van Antwerpen (Nieuwdorp), 7. P. Boogaard (Kruiningen), 8. J. van Dijke (Tholen), 9. C. de Wijze (Kapelle), 10. E. van Oosten (Goes). B-categorie: 1. S. Rommers (Rilland) 49 kilometer in 1.19.34, 2. A. Kuzee (Oost-Souburg), 3. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 4. J. Marijs ('s-Gravenpol- der), 5. A. Janse (Middelburg). C-categorie: 1. H. van Riet (Kapelle), 41 kilometer in 1.09.16, 2. W. Koks (Kwadendamme), 3. H. Traas ('s-Heer Arendskerke), 4. A. Mastenbroek (Vlis- singen), 5. M. Wagenaar (Borssele). Brugge - Tijdens baanwedstrijden in Brugge scherpte Maaike van Dijk van Atletica haar persoonlijk record op de 800 meter aan. De B-juniore noteerde een tijd van 2.24,93 en eindigde als tweede in haar serie. Bij de mannen-senioren won Pascal Meerman zijn serie op de 800 meter in 1.57,68. Zijn clubgenoot Theo Rabout werd vijfde in 2.00,01. Stefan Krijnen van AV De Wielingen eindigde als tweede in zijn serie 800 meter bij de B-junioren. De Oostburger liet op nieuw een knappe tijd van 2.01,38 optekenen. Van onze sportmedewerker Middelburg - De Zeeuwse afgevaardigde Domburg heeft geen enkele rol van betekenis gespeeld tijdens de landelijke voorronde voor afde lingskampioenen van het zondagvoetbal, die op het sportpark te Mid delburg gehouden werd. Domburg behaalde slechts één punt en dat was via een 1-1-gelijkspel tegen het eveneens niet imponerende Stads- polders van de afdeling Dordrecht. Winnaar werd Ursus uit de afdeling Rotterdam. Dat team won drie wedstrijden en speelde één keer gelijk. UITSLAGEN Stadspolders-Ursus 0-1, Domburg-Kranenburg 0-1, Ursus-Schoonhoven 0-0, Kra- nenburg-Stadspolders 1-1, Schoonhoven-Domburg 4-0, Kranenburg-Ursus 0-1, Ursus-Domburg 4-1, Stadspolders-Schoonhoven 0-1, Schoonhoven-Kranenburg 1-2, Domburg-Stadspolders 1-1. EINDSTAND 1. Ursus (Rotterdam) 4-10, 2. Schoonhoven (Gouda) 4-7 (5-1), 3. Kranenburg (Den Haag) 4-7 (4-3), 4. Stadspolders (Dordrecht) 4-2, 5. Domburg (Zeeland) 4-1. I Joor Eddy de Schrijver I Hoosterzande/Koudekerke I he Ster van Zeeland voor cy- I «osportieven werd gewonnen I ,?r tweedejaars cyclospor- 'le' André van Reek uit Lisse. j N.V.F. iverse bancaire instellingen. Reek zat een paar jaar niet fiets, maar nu gaat het fiet- hem uitstekend af. Het bete- zijn dertiende palm dit sei- I cn j^an *s optimistisch 1 wde komende nationale kam- oensehappen. „Ik kan een aar- I s°f° rijden en mijn Ij 's °°k niet slecht. Ik heb «waag bekeken kunnen rijden. s,ren zat ik in de juiste groep moest niet aanvallen." I aeze eerste Ster voor cy- osportieven een vervolg krijgt I kl j .Van de organiatie af. In I «o kerke lieten heel wat ploe- verst<& gaan en Klaas Lens- m. Was, daar niet blij om. „Som- o ploegen hebben ons in de I staan en dat is beden- re J e hadden amper vijftig 'n de rit. Intern moeten aH t no§ eens over stoeien," *is Lenstra. isteren probeerden enkele cy- portieven het met een solo. en n uSI?et ®evaf kij ^an der Zee aan ®oer probeerde even e aandacht van het peloton Finish van de cyclosportieven in de Ster van Zeeland in Kloos terzande met winnaar Gotfried Wopereis. foto wim kooyman te ontsnappen. Het had allemaal weinig resultaat. Marcel Gunst stak zijn neus nog even aan het venster, maar hij werd snel tot de orde geroepen. Uiteindelijk kwamen vier ren ners voorop met daarbij Middel kamper Johan van Dijke. Hij kreeg Cor Baas, Den Boer en Wo pereis met zich mee. Het viertal bleef voorop en wie de slimste is, wint meestal. Wopereis maakte dankbaar gebruik van het vele werk dat de anderen opknapten. In de spurt bleek hij de friste te zijn. Van Dijke werd knap twee de. Ben Vlaanderen regelde als gast- renner van Middelkamp de spurt voor de vijfde plaats. Jacky van de Klundert werd elfde. René Haast, die een uistekende eerste etappe reed, werd twaalfde. De eerste rit in Koudekerke werd door de wind gemaakt. Twaalf renners kunnen er in een goede waaier en dat was in Kouderker- ke ook het geval. Die twaalf die de wedstrijd maakten waren Frijters, Van Reek, Haast, Vlaan deren, Van de Sman, Van Schoonhoven, Broeks, Hendriks, Wolting, Den Hoed, Buitendijk en Stroosnijder. De rest liep gro te averij op. In Koudekerke haal den slechts 56 renners de eind streep. Uiteindelijk bleef er tien renners overeind en in de spurt had Van Reek geen moeite met zijn metgezellen. Frijters en Vlaanderen pikten net een po diumplaats af van René Haast uit Rijsbergen. Uitslagen: Eerste rit Koudekerke-Kouderker- ke: 1. A. van reek (Bollestreek) 121 kilometer in 3.05.55, 2. A. Frijters (Eede), 3. B. Vlaanderen (Middel kamp), 4. R. Haast (WV Breda- Knooppunt), 5. M. van de Sman (Trais), 6. M. van Schhonhiven (Ede), 7. A. Broeks (De Amstel), 8. W. Wolting (Otto-Ebbens), 9. M. Hendriks (De Waardrenner), 10. M. den Hoed (De Spartaan), 11. W. Buitendijk (De Waardrenner), 12. M. Stroosnijder (Delta), 13. R. den Boer (De Coureur), 14. N. Althorf (De Bollenstreek), 15. T. van Eijk (De Bollenstreek), 17. P. Bierkens (Zuidwesthoek), 18. M. Gunst (Prin- cenhage), 24. F. Hommel (De Zuid westhoek), 25. J. van Dijke (Middel kamp), 28. A. Verheijen, 29. K. Jon kers (allebei Princenhage), 34. J. van de Klundert (De Zuidwest hoek), 35. P. van de Broecke (Mid delkamp), 46. A. Polak (Princenha ge). Tweede rit Kloosterzande-Kloos- terzande:l. G. Wopereis (Zwalu wen) 121 kilometer in 2.52.48, 2. J. van Dijke (Middelkamp), 3. R. den Boer (De Coureur), 4. C. baas (De Amstel), 5. B. Vlaanderen (Middel kamp), 6. D. Hol, 7. A., Frijters (bei den Ede), 8. W. Wolting (Otto-Eb bens), 9. M. van de Sman (Trais), 10. A. van Reek (Bollenstreek), 11. J. van de Klundert (De Zuidwest hoek), 12. R. Haast (Princenhage), 13. H. van Heeswijk (Schijndel), 14. A. Verheijen (Princenhage), 15. J. Dingemans (Middelkamp), 19. M. Gunst (Princenhage), 22. K. Jonkers (Princenhage), 26. P. Bierens (De Zuidwesthoek), 29. A. Polak. (Prin cenhage), 44. P. van de Broecke (Middelkamp). Eindklassement: 1. A. van Reek (De Bollestreek), 2. op 5 sec. A. Frijters (Ede), 3. op 13 sec. B. Vlaanderen (Middelkjamp), 4. R. Haast (WV Breda-Knooppunt) z.t., 5. W. Wol ting (Otto-Ebbens), 6. M. van de Sman (Trais), 7. M. Hendriks (De Waardrenner), 8. A. Broeks (De Amstel), 9. M. van Schoonhoven (Ede), 10. M. den Hoed (De Spart aan), 16. op 3.14 min. M. Gunst (Princenhage), 17. op op 3.15 min. P. Bierkens (De Zuidwesthoek), 20. op 7.05 J. van Dijke (Middelkamp), 22. F. Hommel (De Zuidwesthoek), 28. J. van de Klundert (De Zuidwest hoek), 30. A. Verheijen (Princenha ge), 31. J. Dingemans (Middel kamp), 31. K. Jonkers (Princenha ge), 38. P. van de Broecke (Middel kamp), 40. A. Polak (Princenhage) Door Henk van de Voorde Breskens - Gaan de Zeeuwse tenniskampioenschappen voor senioren dit jaar niet door wegens te weinig ani mo, de Zeeuwse titelstrijd voor veteranen maakt een positieve ontwikkeling door. Met een honderdtal inschrij vingen is een stijgende inte resse van de veteranen waar te nemen. Evenals vorig jaar worden de Zeeuwse veteranenkampioen- schappen gehouden op het park van Tennis Vereniging De Bos- kreek in Breskens. Luidde wed strijdleider Jaap Carels aan de vooravond van de veteranenti- telstrijd 1995 nog de noodklok, dit jaar is hij optimistischer ge stemd. „We hopen zelfs het aantal inschrijvingen in de toe komst uit te bouwen naar 150 a 200. De naburige tennisvereni gingen TVS (Schoondijke) en Tiola (IJzendijke) zullen dan desgewenst assistentie verle nen. Nu al kunnen we in geval van nood een beroep doen op die clubs," aldus Carels. De kampioenschappen gaan vandaag (maandag) om 17.00 uur van start, de laatste par tijen gaan om 21.00 uur de baan op. Het Bressiaanse tennisveld beschikt over vier banen, waar van twee van verlichting zijn voorzien. Zondag 9 juni, de fi naledag, wordt om 10.00 urn- begonnen. Er wordt naar ge streefd dat de prijsuitreiking rond 17.00 uur wordt gehou den. „Positief is niet alleen dat er meer deelnemers zijn, maar ook dat er meer spreiding is. Dat wil zeggen dat de deelnemers verspreid zijn over tennisvere nigingen uit heel Zeeland. Ver tegenwoordigers uit West- en Oost-Zeeuws-Vlaanderen, maar ook een behoorlijk aantal tennissers van 'de overkant'. We merken dat onze service om de veteranen op te halen van en weg te brengen naar de boot op prijs wordt gesteld. Tijdens de kampioenschappen wordt ge zorgd voor een hapje en een drankje. De Hollandse nieuwe is zeker van de partij," lacht Jaap Ca rels. Eveneens in de wedstrijd leiding zitten zijn echtgenote Addy Carels, Paul van Water schoot en Leen Breure. Deze laatste is voorzitter wedstrijd- tennis van de KNLTB Zeeland. Kees Zuidweg, voorzitter van de Zeeuwse tennisbond, is per traditie bondsgedelegeerde. Aardenburger Teun van Heels- bergen is als eerste geplaatst op het C-schema 40 tot en met 54 jaar. Als alles conform de prog noses verloopt dient hij in de fi nale af te rekenen met tennisle- raar Chris Versteeg van 't Halve Maantje uit Goes. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL 40 tot en met 54 jaar C: 1. Teun van Heelsbergen, 2. Chris Ver steeg. 40 tot en met 54 jaar Dl: 1. Piet Klaaysen, 2. John Leenhouwers. 55+ Dl: 1. Kees Zuidweg, 2. Phi lip Krant. 40+ D2/E: 1. Van Nijnatten, 2. Mario de Lijser. DUBBELSPEL 40+: 1. Van Slooten/Hissink, 2. Krant/De Jong. VROUWEN ENKELSPEL D2 35+: 1. Hannie Flikweert, 2. Marian van Overloop. DUBBELSPEL C/Dl 35+: 1. Breen/Ars, 2. Boeckhout/Van de Linde GEMENGD DUBBELSPEL Dl/C: 1. Blaakman/Van Heels bergen, 2. Visser/Kommers. D2/E: 1. De Wever/Boeckhout, 2. Van de Plas/Ekkebus. £1

de Stem | 1996 | | pagina 17