Privé-problemen halen Haarhuis uit zijn doen Roem lonkt voor Krajicek DE STEM Aanval Oranje baart Hiddink zorgen Olympische missie Laros in gevaar Een sprintvedette lijkt in aantocht 19.990,- EK-inkomsten naar maximaal 15 miljoen Nederlander soepel naar kwartfinales na zege op 'zieke' Zweed Björkman Engelsen maken ruzie over tv-muziek bij EK-programma ie De nieuwe Ford fiesta 1.1 Classic! GEZOCHT Autobedrijf Musterd b.v. Let op v.d. Ven Auto's Recycling Robson heeft Jordi niet nodig to's n zo 53 v.a. 7313. 2.500 5.500 6.500 7.500 7.500 1.750 3.500 2.750 3.750 3.750 4.500 3.500 5.500 6.750 4.500 7.500 3.750 4.500 3.500 5.500 4.750 4.500 Excl. «ft kosltn «n «w. bijdrag*. Breda - Etten-Leur - Oosterhout Sport I p onze verslaggever farijs - Ook het leven van een tennis- uiljonair kan plotseling een geheel andere wending krijgen wanneer er j .[oblemen zijn die hem erg raken. Paul Haarhuis speelde op Roland jarros, maar was met zijn hart en tjafd in Nederland. jljelopen zaterdag nam de 30-jarige [jndhovenaar afscheid van de Open rrarlse kampioenschappen. Maar pijn jjrf de nederlaag in de derde ronde te- pde Duitser Bern Karbacher (6-4,4-6, 2-6, 3-6) hem allerminst. „Die wedstrijd stelde voor mij niets voor. Andere dingen zijn momenteel veel belangrijker. Ik ben opgelucht dat ik uit het toernooi lig," verklaarde Haarhuis. Haarhuis was niet zichzelf. Noch op de tennisbaan, noch later tijdens de pers conferentie, die hij overigens liever niet had gegeven. Hij speelde toch op Roland Garros, zo zei hij, als 'afleiding' voor pri vé-problemen. „Eenmaal op de baan probeer je jezelf op te peppen, maar in wezen waren mijn gedachten elders." Met welke omstandigheden Haarhuis precies te maken heeft, wil hij niet naar buiten brengen. Wel wilde hij kwijt dat het niets met onroerend goed of geld te doen had. „Wanneer ik mijn vermogen had verspeeld, zou dat voor mij juist een extra motivatie zijn op de tennisbaan te presteren." Volgens Haarhuis gaat het om een per soon. Iemand, die hem blijkbaar na aan het hart ligt. Dusdanig dat hij koste wat kost vandaag (maandag) in Nederland moest zijn. „Morgen (zondag, red.-) had ik nog kunnen spelen, maar dan niet meer." Op de vraag wat hij zou hebben gedaan wanneer hij afgelopen zaterdag van Karbacher zou hebben gewonnen, antwoordde hij: „Dan zou ik me vermoe delijk hebben teruggetrokken." Het slechte nieuws kreeg Haarhuis tien dagen geleden te horen. Op dat moment verdedigde hij met Richard Krajicek en Jan Siemerink de Nederlandse kleuren bij de World Team Cup in Diisseldorf. Haarhuis vroeg de wedstrijdleider goed keuring het toernooi tussentijds (vrij dagavond) te mogen verlaten. Volgens de wedstrijdleider stond 'de zaak' gelijk aan een medisch attest en gaf Haarhuis, die in Amsterdam moest zijn, toestemming. Een dag later meldde de tennisser zich opnieuw in Düsseldorf en werkte daar dezelfde avond nog een dubbelpartij af. De week daarop vertrok Haarhuis naar Parijs, waar hij achter eenvolgens de Marokkaan El Aynaoui en in een fraaie partij de Fransman Boetsch versloeg, maar vervolgens moest buigen voor Karbacher. Na die laatste partij stond het huilen hem nader dan het lachen. „Tennis is nu volledig ondergeschikt aan wat er ge beurt. Die derde ronde hier is volkomen onbelangrijk. Hopelijk kan ik over een paar weken de champagnefles opentrek ken," bleef Haarhuis zich in nevelen hul len. BwrCas Overzier Parijs - Pieken bij de Grand Slam-toernooien. Het is slechts de heuse tennis-elite vergeven. Richard Krajicek stond gisteren in Parijs even stil bij zijn gloriejaren '92 en '53; De laatste zestien op Wimbledon en de US Open, hal ve finales bij de Open Australische en op Roland Garros. Drie jaar na dato houdt Krajicek de poort naar nieuwe roem wagenwijd open. voor de echte oranje-fans. stel voor een aantrekkelijke inuut. Meer informatie over telecom auto's va.'87 t/m '95. Tel. 0165-384287. Voorraad 400 auto's ANWB-gekeurd N.A.P. Ook huurkoop, leasing, inruil, financiering. Garantie. Tel. 0162-683380. Sloopauto's 50 tot 5000 voor sloop loop en schade auto's. 076-5418353. 50 tot 5000 van loop/sloop en schade auto's. Tevens verkoop onderdelen, 0165-559230, Lening verhogen? en hetzelfde of minder•pw maand betalen, 50.0UU,-- -ƒ175,-. p.m. (netto lasten). Tel. 045-5218340. Nederlands hoogst geklasseerde tennisser beleefde gisteren mis schien wel zijn gemakkelijkste dig op het gravelcomplex aan de Porte d'Auteuil. Van zijn reeks slachtoffers spartelde Jonas Bjö rkman nog het minst tegen. Al Voerde de Zweed als excuus aan dat hij last had van een begin- nende keelontsteking en fysiek niet helemaal in orde was, de op voering van Krajicek werd er ze- Ier niet minder om. Na drie sets (6-3, 6-2 en 6-4) in dén uur en 47 minuten stond Krajicek onder de douche. Als eerste had hij zich geplaatst voor de kwartfinales. In ieder geval 150.000 gulden en een paar hon derd ATP-pünteft rijker. Vermoe delijk zal Krajicek vandaag twee plaatsen stijgen op de wereldlad der en uitkomen op de twaalfde trede. De kloof met de top-tien, aangevoerd door Marcelo Rios, is echter nog levensgroot Wat dat betreft is de 'Kraai' dus nog ver weg van de achtste posi tie, die hij in augustus '93 innam, maar sinds hij blessurevrij is en met een andere instelling de Grand Slams binnenstapt, lijkt alles mogelijk. Na verlies tegen Shelton in de eerste ronde van Wimbledon vorig jaar, gooide hij in overleg met zijn coach Rohan Gaetke het roer helemaal om. -In het verleden richtte ik me te veel op de Grand Slam-toer nooien. Dan hield ik me in de toernooien daarvoor bewust in. Nu probeer ik elk toernooi voluit gegaan," verklaarde Krajicek, djeeen 'fijn gevoel' overhield aan rijn kwartfinaleplaats. „Want 'enge tijd heb ik niet goed ge presteerd en slecht tennis laten zien." %n Björkman hoefde de servi- ce-volleyspeler nauwelijks zijn nanvalskunsten te tonen. De 24- 1% nummer tachtig van de we- 'W maakte in de rally's zoveel routen dat Krajicek in de meeste gevallen op de baseline kon blij ven plakken. Jat zal tegen zijn volgende hin dernis anders zijn. De Rus Jevge- Eindhoven - Bobby Robson, de nieuwe trainer van FC Barcelona, neeft verklaard dat hij komend seizoen geen beroep zal doen op ordi Cruijff, De Nederlandse in- ernational kan volgens Robson ïïezen tussen voetballen in het JJeede elftal of vertrekken. De aagprijs voor Jordi is 3,4 mil- 1°® gulden, aldus Joan Gaspart, evice-voorzitter van Barcelona, e aanvaller staat in ieder geval de belangstelling van Bayern «unchen, Borussia Dortmund en enerife. Valencia ontkende vori- week de belangstelling, net als ho tl echter wel naar Jordi e® geïnformeerd bij diens «waarnemer Cor Coster. De Peler zelf vèrklaarde vorige ek m Spanje te willen blijven, ar als jjet aan Robson ligt, is niet in Barcelona. Paanse kranten maakten giste- v.„d P meWing van de flirt ?aldo met Barcelona. Gas- dat n er ontkende de verhalen hot ,elona nu ook pogingen in «werk zou stellen om de Bram en naar Spanje te halen. ny Kafelnikov, die gisteren de enig overgebleven Spanjaard (Clavet) tennisles gaf, is immers van ander kaliber.Dat onder vond Krajicek onlangs nog in Düsseldorf, waar hij verloor van de nummer zeven van het mondi ale klassement. Edberg Björkmans maatje, Stefan Ed berg, is bezig aan zijn tweede jeugd. De dertigjarige Zweedse winnaar van zes Grand Slam-ti- tels laadt in zijn afscheidsjaar de batterij nog eenmaal op. Sterker nog: op Roland Garros voelt hij zich als in zijn beste jaren. „Ik voel me als een jochie van acht tien," meldde hij na de verrassen de zege (4-6, 7-5, 6-0, 7-6) op Mi chael Chang. Voor het eerst in tien jaar hééft Edberg in Parijs geen bescherm de status geinregen. Maar dat deert hem allerminst. De ogen van de als vierde gerangschikte Chang vielen zaterdag bijna uit zijn kassen, toen hij de Zweedse aanvalsgolven over zich heen kreeg. Edberg heeft in Parijs zeven jaar moeten wachten op sportieve wraak. In '89 ging de destijds ze ventienjarige Chang met de hoofdprijs aan de haal. „Toen ik de derde set vanmiddag verloor, dacht ik onwillekeurig terug aan onze finale partij in '89," aldus Edberg, die in dat jaar zijn beste prestatie noteerde op het gravel van Roland Garros. Misschien heeft de inmiddels naar de 45e positie van de ATP- ladder afgezakte veteraan in zijn laatste profjaar nog een surprise in petto. Vandaag komt hij in de achtste finales uit tegen Mare Rosset. Edberg zelf blijkt opti mistisch: „Ik speel mijn beste tennis sinds jaren en voel me met de dag sterker worden." Farijs. Open Franse kampioenschap pen, 18 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Karbacher (Dui) - Haarhuis (Ned) 4-6 6-4 6-2 6- 3, Muster (Oos/2) - Voinea (Roe) 6-2 5-2 opgave, Edberg (Zwe) - Chang (VSt/4) 4-6 7-5 6-0 7-6, Ivanisevic (Kro/5) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-2 6-2, Rios (Chl/9) - Korda (Tsj) 6-3 6-3 6-2, Rosset (Zwi/14) - Hlasek (Zwi) 6-4 6- 4 6-1, Stich (Dui/15) - Tillström (Zwe) 4-6 6-0 6-4 7-6, Pioline (Fra) - Berasategui (Spa) 4-6 6-1 6-4 6-0. Vierde ronde: Krajicek (Ned) - Bjö rkman (Zwe) 6-3 6-2 6-4, Sampras (VSt/1) - Draper (Aus) 6-4 7-5 6-2, Kafelnikov (Rus/6) - Clavet (Spa) 6-4 6-3 6-3, Courier (VSt/7) - Ferreira (ZAf/10) 4-6 6-1 6-3 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: Lare- au/O'Brien (Can/VSt/8) - Kraji- eek/Oosting (Ned) 7-5 6-3, Da- vis/Henman (VSt/GBr) - Davids/Suk (Ned/Tsj/13) 6-3 7-6. Vrouwen, derde ronde: Graf (Dui/1) - Langrova (Tsj) 6-0 1-0 opgave Langrova, Martinez (Spa/3) - Gross man (VSt) 6-2 6-1, Majoli (Kro/5) - Testud (Fra) 6-4 5-7 6-4, Date (Jap/7) - Wild (VSt) 6-3 7-5, Daven port (VSt/9) - Basuki (Indo) 6-3 6-2, Mary-Joe Fernandez (VSt/11) - Piz- zichini (Ita) 6-2 6-3, Coetzer (ZAf/14) - Zvereva (WRu) 6-3 3-6 6-2, Leon (Spa) - Paulus (Oos/16) 6-4 2-6 6-3. Vierde ronde: Graf - Fernandez 6-1 7-6, Seles (VSt/2) - Magdalena Ma- leeva (Bul/13) 6-1 6-1, Sanchez (Spa/4) - Rittner (Dui) 6-3 6-4, Majo li (Kro/5) - Leon (Spa) 6-3 6-1, Hab- sudova (Slw) - Huber (Dui/6) 7-5 6-3, Davenport - Date 3-6 6-4 3-6, No- votna (Tsj/10) - Spirlea (Roe) 6-1 7-5 Afgebroken: Martinez - Coetzer 6-2 4-1 wegens regen. Dubbelspel, tweede ronde: Loegi- na/Wagner (Oek/Dui) - Coet- zer/Schultz (ZAf/Ned/11) 6-4 6-7 6- 3. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Boogert/Olhovski (Ned/Rus/7) - Rot- tier/Barnard (Ned/ZAf) 6-3 6-3, Bol- legraf/Leach (Ned/VSt/3) - McQuil- lan/McPherson (Aus) 7-6 5-7 6-4, Pleming/Lobo (Aus/Arg) Schultz/Keil (Ned/VSt/9) 6-4 3-6 6- 3, Zondag bleef de selectie van het Nederlands elftal in Zeeland. De internationals en hun coaches gingen de Oosterschelde op om te vissen. Ook Ronald de Boer, Richard Witschge, Aron Winter en Peter Hoekstra (vlnr) wierpen een hengel uit. foto anp Door Jaap vari Essen Vlissingen - Het is een beetje paradoxaal. Guus Hiddink, bondscoach in het land dat alom geroemd wordt om z'n aanvallende voetbal, maakt zich in de voorbereiding op het EK in Engeland vooral zorgen om zijn voorhoede. Een linksbuiten heeft Hiddink wel, al is Hoekstra nog steeds niet meer dan een 'aardige' ver vanger voor de geblesseerde Mare Overmars. Moeilijker lig gen de zaken op rechts. Taument is wanhopig op zoek naar iets dat als 'vorm' moet worden om schreven, Jordi Cruijff voert zijn taken in het tactische concept uit, maar vooralsnog ook niet meer dan dat. En Patrick Kluivert, dé beoogde centrumspits, is nog niet speel- klaar. Kluivert zelf blijft opti mistisch, hoopt zelfs morgen in de oefeninterland tegen Ierland al een helftje mee te pikken, maar Hiddink houdt zijn twij fels. „Zijn herstel gaat niet zo snel als ik gehoopt had. Hij is nog steeds niet vrij van Machten. Het zal een probleem zijn hem in de eerste EK-wedstrijd als ba sisspeler te laten beginnen, vooral ook omdat hij sinds 13 april alleen - als invaller - in de finale tegen Juventus heeft gespeeld. Hij komt zo meteen ritme te kort." Probeersel Vanwege het probleem Kluivert experimenteerde Hiddink zater dag in het oefenduel tegen een Zeeuwse amateurselectie met Dennis Bergkamp als diepste spits. Het probeersel slaagde re delijk (uitslag 7-0), maar dat kwam vooral omdat Clarence Seedorf zich op de gebruikelijke plaats van Bergkamp nestelde en daar uitblonk. De oefencampagne verloopt voor Bergkamp tot dusverre niet bepaald naar wens. Oranje scoorde in de vier tot nu toe ge speelde duels 23 treffers, de Ar- senal-speler was slechts tegen De Baronie goed voor één doel- puntje. Seedorf speelde zater dag alleen de eerste helft op de plaats die Bergkamp als zijn ei gen positie ziet, én trof drie maal doel. Bergkamp zelf bleef ook als diepste spits weer droog staan. Omzichtig De bondscoach gaf Bergkamp opvallend veel krediet, na een wedstrijd waarin hij zo goed als geen inbreng had. Hiddink weet dat hij omzichtig moet hande len. Bergkamp gaf enige tijd ge leden al te kennen dat hij eigen lijk alleen op zijn eigen plaats 'achter de spits' wil spelen, en bovendien dat hij niet snapt waarom hij ter discussie zou staan. Omdat het herstel van Kluivert op zich laat wachten en omdat Hiddink in Youri Mulder vooral een echte pinch-hitter ziet, spaart de bondscoach voorals nog de kool en de geit. Ook al omdat een en ander tijdens de eerste EK-wedstrijd wel aardig uitkomt. Zaterdag was Kluivert net als Taument (licht gebles seerd) en Frank de Boer (morgen krijgt hij speeltijd) slechts toe schouwer. Hij zag een Oranje dat begon met vooral spelers die tegen China niet in de basis stonden. Bij rust stond het al 5-0 door drie doelpunten van See dorf, een treffer (in eigen doel) van de Zeeuw Rietjens en een raak schot van Philip Cocu. Na rust scoorde eerst Bogarde en vervolgens Winter, die See dorf had vervangen. Bij die 7-0 bleef het, vooral omdat Hiddink met een vijfvoudige wissel het ritme een beetje uit de ploeg haalde. Zeeuws elftal-Nederland 0-7 15. 0-1 Seedorf; 25. 0-2 Rietjens (e.d.); 40. 0-3 Seedorf; 41. 0-4 Cocu; 45. 0-5 Seedorf; 61. 0-6 Bogarde; 65. 0-7 Winter. Opstelling Nederland: Van der Sar; Veldman (65. Reiziger), Blind (65. Hoekstra), De Koek, Bogarde (65. Numan); Ronald de Boer, Seedorf (45. Winter), Davids (65. Witschge); Cruijff, Bergkamp (65. Mulder), Cocu. ZIE OOK SPORT B8 Van onze verslaggever Den Haag - Het Nederlands Olym pisch Comité (NOC) beslist 11 juni aanstaande of steeple-loper Mar cel Laros naar de Olympische Spe len mag. Een medisch onderzoek vandaag lijkt vooralsnog belang rijker voor Laros. Gevreesd wordt dat de Bredase atleet bij de Neder landse kampioenschappen een spier in zijn rechterkuit heeft ge scheurd. Een echo-onderzoek moet duidelijkheid verschaffen. Laros viel uit in de slotfase van de vijf kilometer. Kort nadat hij versnelde in een eindsprint in de strijd om zilver en brons haakte Laros hinkend af. „Ik voelde een krampje in mijn rechterkuit. Het schoot er weer uit en meteen er weer in. Toen ben ik maar gestopt," treurde de Bredase atleet, die zaterdag wel de nationale titel veroverde op de 3000 meter steeple. De bondsartsen Els Stolk en Peter Vergouwen adviseerden Laros vandaag een echografisch onderzoek te laten verrichten. „Ze denken aan een bepaal de vorm van kramp, maar het kan ook eén spierscheuring zijn en dan ben ik veel verder van huis", aldus Laros, die tijdens de race last had van zijn rech- ter-achillespees. „Dat was denk ik nog een nawee van zaterdag. Maar ik heb bewust gekozen voor twee zware wedstrijden in een weekeinde. Puur als voorbereiding voor Atlanta. Daarom houd ik me er nu ook nog aan vast dat die kramp in mijn kuit een gevolg van overbelasting is en geen spierscheuring." Marcel Laros wordt weggedragen van de atletiekbaan foto anp MAANDAG 3 JUNI 1996 B1 Van onze verslaggever Zeist - De landenploeg die Europees voetbalkampioen wordt, krijgt bijna vijftien miljoen gulden aan vergoedin gen van de Europese voetbalunie (UEFA) uitgekeerd. In de EK-begroting van de KN VB is al een bedrag van 14.580.000 gulden aan inkom sten uit deelneming opgeno men. Want voor de tóe poule wedstrijden ontvangt de voet balbond 4.860.000 gulden. Voor de kwartfinale wordt 2.430.000 gulden uitgekeerd. Kwalificatie voor respectieve lijk halve finale en finale bete kent telkens 3.037.500 gulden extra. Bij het winnen van de ti tel komt er nog eens 1.215.000 gulden bij. Van het maximale bedrag van 14.580.000 gulden gaat bij EK- winst 6.523.500 gulden naar de 22 spelers: ofwel 296.500 gul den de man. Met 30.000 gulden vergoeding voor de drie oefen interlands tegen Duitsland, China en Ierland plus aandeel in sponsorinkomsten van 73.500 gulden kunnen de spe lers aan vier ton komen. Bij uitschakeling in de poule moéten de 22 spelers zich te vreden stellen met ieder 140.000 gulden (60.000 voor de drie poulewedstrijden, 50.000 gulden sponsoring en 30.000 voor de oefenduels). Het berei ken van de kwartfinales wordt gehonoreerd met 38.500 gul den. Kwalificatie voor de halve finales betekent 93.500 .gulden extra plus 8,500 gulden spon sor-aandeel. Het halen van de finale verhoogt de spelersin komsten met 55.000 gulden premie en 15.000 gulden via sponsoring. Bij het behalen van de titel wordt nog eens 50.000 gulden premie uitgekeerd. Door Bob van Huët Londen - Het Britse commerciële tv-station ITV heeft nadruk kelijk een 'herkenbare Engelse melodie' gekozen als tune voor de speciale EK-programma's. De voetbalverslaggeving op ITV zal beginnen met 'Jerusalem', een compositie van Sir Hubert Parry die het Britse thuisfront nieuwe hoop gaf tijdens de Eer ste Wereldoorlog. De keuze volgde op kritiek aan het adres van de BBC. De Britse staatsomroep haalde zich de woede op de hals van Conserva tieve Euro-sceptici, de rechtse schandaalkranten en andere na tionalisten door haar besluit de EK-uitzendingen te omlijsten met 'Alle Menschen werden Brü- der', het slotkoor van Beetho- vens Negende. Minister van Onderwijs Gillian Shephard en ook de Conserva tieve partijvoorzitter Brian Ma- whinney hekelden het 'niet-va- derlandslievende' beleid van de BBC door een 'Duitse componist' te selecteren. Anti-Duitse gevoe lens zijn de laatste week weer flink opgelaaid vanwege de star re opstelling van Bonn in de Eu ropese exportban op Britse vlees. Herkenbaar Volgens een woordvoerder van ITV hééft men geen chauvinisme in de zin gehad. „We wilden iets herkenbaar Brits. We zouden so wieso geen buitenlandse muziek hebben gekozen voor een derge lijk evenement. Ons motto voor de EK is niet voor niets 'het voetbal komt thuis'". 'Jerusalem' werd onlangs overi gens geschrapt uit het gezangen- boek van de Church of Scotland. Sommigen geestelijken noemden de teksten "ouderwets en milita ristisch". Los van de muziekrel bouwen de Engelse schandaalkranten vro lijk voort aan een dubieus EK- sfeertje. Nadat de 'Sun' eerder opriep Duitse vlaggen te verbranden en ■Duitse voetbalfans te beledigen (vanwege de Duitse weigering de Britse vleesban op te heffen) kwam the Sunday Telegraph gisteren met een impliciete waarschuwing voor XTC-hande- laars onder Oranjefans. De Britse Labour opppositie heeft de regering gewaarschuwd voor mogelijke problemen met nationalistische Engelse hooli gans wanneer Conservatieve po litici volharden met zeer anti- Europese taal. Door Frank van Geloven Den Haag - Topsprinters heeft Nederland al jaren niet meer op atletiekgebied. Met Patrick van Balkom uit Drunen lijkt nu een echte sprintvedette in aantocht. Afgelopen weekeinde verover de de 21-jarige atleet op indrukwekkende wijze tweemaal goud bij de nationale titelstrijd in Den Haag. Internationale roem lonkt. Bij de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo viel Van Balkom op tweede pinksterdag al op met een tijd van 10,38 seconden op de honderd meter. „Patrick kan een topper wor den", vermoedt zijn trainer Peter Verlooy. „Geen absolute vedette, maar wel een Europese subtopper," voorspelt daarentegen Henk Kraayenhof, volgens ingewijden de beste sprinttrainer ter we reld. En Van Balkom zelf? „Wat Geir Moen (de Europese kam pioen van 1994 op de 200 meter) kan, kan ik ook," Minkt het zelf verzekerd. Osendarp Het is lang stil geweest aan het sprintersfront in Nederland. Ei genlijk is Tinus Osendarp de laatste grote Nederlandse sprin ter. Hij werd in de jaren dertig viermaal Europees kampioen, was een dag wereldrecordhou der op de 100 meter met 10,3 se conden, Mopte als enige blanke de legendarische Jesse Owens en veroverde tweemaal brons bij de Olympische Spelen van Berlijn in 1936. Sprintend Nederland is sinds 1936 kennelijk stil blijven staan, want Van Balkom loopt nu onge veer net zo hard als Osendarp zestig jaar geleden. De tijden van Osendarp waren destijds 'handgestopt'. Omgerekend naar elektronische tijden komt zijn 10,3 van '36 uit op 10,45 nu. De Nederlandse kampioen van 1996 realiseerde zaterdag een win nende tijd van 10,48, maar hij moest wel tegen een windkracht van 1,3 meter per seconde opboksen. Sneltreinvaart Van Balkoms ontwikkeling gaat vooral de laatste twee jaar in een sneltreinvaart. Sinds hij bij Peter Verlooy in Utrecht traint, lijkt de student lichamelijke op voeding bliksemsnel op weg naar de internationale top. „Waar Patricks grenzen liggen? Daar valt nu geen zinnig woord meer over te zeggen," veronder stelt Verlooy. „Zijn progressie dit seizoen verbaast mij ook. We werken nu naar de Olympische Spelen van Sydney toe, maar misschien moet je die doelstel ling wel bijstellen." Alle vooruitgang betekent nog niet dat Van Balkom kansen heeft op de spelen van Atlanta. De limiet op de honderd meter (10,20 seconden) staat daarvoor nog te scherp. ZIE VERDER SPORT B4

de Stem | 1996 | | pagina 11