Gesprekken Tsjetsjenië uitgesteld Israël: ergste scenario is een nieuwe oorlog Naar 'België zonder Jrie&dw Vlags? Kroaat Erdemovic bekent schuld aan moorden Srebrenica Opkrabbelen Radicalen winnaars in N-Ierse verkiezingen Verkiezingspaniek bevangt Tsjechische premier Klaus AT IS GOEDKOOP! Analyse A4 MMENTAAR nd KORT edicijn vergoed erbuurmeisje op wao-plannen ekeinde edicijnen' pESTEM BUITENLAND A5 Rebellen weigeren te praten Hoop voor ozonlaag buitenland KORT Rusland en VS eens over CFE-verdrag LSD-goeroe Timothy Leary overleden EU-commissie: Britse babymelk veilig Britten zetten Europese blokkade voort Weer onderzoek Bende Nijvel LOOK-OUT Milde Shag Halfzware Shag' Zware Shag Friesche Vlag Karafjes. Da's andere koffie. 1 JUNI 1996 ns opgesteld. Srebreni- president Chirac sloeg iërs moesten afgestraft en meer van zulke man- anger Mitterrand, die in en bezoek vereerde om hart onder de riem te k onderzoek. De Franse andant in het voormali- speeld met de etnische luchtsteun voor de om- Dutchbatters moest te sting van Franse militai- t was bedoeld voor de woorden die als aflei- chuld kon beter anderen Die hebben ze natuurlijk '-troepen passen verwij- herming toevertrouwde un vijanden hebben uit- or de val van de veilig u aangetoond is, bij de k Frankrijk in rep en roer rag en as over het hoofd den, documenten en fei- renica geworpen heeft, ie uitgezonden. De kran- s geen haast bij rechtzet- verbaal lawaai en met goed te verhullen. medicijn ritonavir (nor- MC, de Europese com- n positief advies uitge- geen rem meer is om edkeuring door de CP- het medicijn, een hiv- oor vergoeding. Ritona- met een centrumfunctie Beetsterzwaag die was ig overbuurmeisje, heeft eken dat het meisje met t motief is nog niets be de rechter-commissaris, van het meisje werd ge- ngen. MHP en AVC hebben in plannen van het kabinet enheden in de voorstel- voor arbeidsongeschikt premie laten verschillen mers een hoog risico lo- ogere bijdrage gevraagd, g of juist een opslag op t aantal werknemers dat "gevers prikkelen om de jk te maken: hoe veiliger rneming betaalt. ra vond met de renovatie tterdam. Ter hoogte van en het Kleinpolderplein en. Samen met de Alge- dt het verkeer via de A13 e aanduiding 'Volg R'. De uur. de eerste van vier die in d met een nieuwe toplaag inde van 7-10 juni wordt einpolderplein afgeslo- wordt op hetzelfde tra- en Haag. Volgens een op- chatting 200.000 wegge- iddelen moet een aparte izen onder voorwaarden wen met eierstokkanker, in aanmerking komen in i drukken niet op het zie- t best ondergebracht wor- he zorg waar onder meer schaarde zich gisteren ge- d van de Eerste Kamer en ïid te berde bracht. is Alders foto de stem/johan van gurp ■schap werd hij directeur e milieuorganisatie van de igde Naties ENEP in 11 ZATERDAG 1 JUNI 1996 Van onze redactie buitenland pen Haag/Belgrado - De Kro aat Razen Erdemovic heeft gisteren voor het Haagse Joe- goslavië-Tribunaal een emo tionele schuldbekentenis af gelegd. Hij was woensdag in staat van beschuldiging ge steld wegens moorden na de overname van Srebrenica door het Bosnisch-Servische leger, in juli 1995, waarin hij als soldaat diende. De Bosnische Serviërs liepen daarbij de Nederlandse VN-een- heid die Srebrenica moest be schermen, onder de voet. Erde movic (24) heeft volgens de aan klacht deelgenomen aan de standrechtelijke executie van honderden ongewapende mos limmannen in de collectieve boerderij van Pilica, bij Zvornik, op of rond 16 juli 1995. „Ik moest het doen. Anders was ik samen met de slachtoffers ver moord," zei de verdachte. Hij kreeg van zijn superieuren te ho ren dat als hij medelijden voelde voor de moslims, hij maar samen met hen in de rij moest gaan staan om te worden geëxecu teerd. „Toen moest ik denken aan mijn vrouw en mijn zoontje van negen maanden," zei hij, eraan toevoegend geen keus te' hebben gehad. Erdemovic, die wordt verdedigd door de Servische advocaat Jo- van Babic, is de eerste verdachte van het Tribunaal die zich schul dig heeft verklaard. Bij volgende zittingen, in juli, wordt de straf bepaald. De verdachte wordt erst nog onderworpen aan een psy chiatrisch onderzoek. Erdemovic is, behalve verdachte, voor het Tribunaal ook een be langrijke getuige tegen de Bos nisch-Servische leiders Karadzic en Mladic, die nog altijd vrij rondlopen. De Bosnische Serviër Dusko Ta- dic, die ook in Den Haag wegens oorlogsmisdaden terechtstaat, heeft de Bosnisch-Servische au toriteiten in Pale er gisteren van beschuldigd zijn verdediging te dwarsbomen. Zij zouden Tadic' getuigen beletten, verklaringen af te leggen voor het Tribunaal. Tadic zegt dat zijn advocaten alle wettige middelen hebben benut om het recht op verdediging te doen gelden, echter zonder resul taat. Hij vermoedt dat de Bosnisch- Servische leiders hem tegenwer ken, omdat zij vrezen dat de ge tuigen van Tadic belangrijke be schuldigingen tegen hen in zullen brengen. Tadic staat sinds 7 mei terecht wegens moord op moslims in het kamp Omarska en in een moslim dorp bij Prijedor. Hij heeft voor de rechters ontkend schuldig te zijn. Maar wel heeft hij gedreigd, onthullingen te zullen doen over 'degenen die wel een rol speelden in Prijedor', dat in mei 1992 in handen van de Bosnisch-Serviërs viel. Van onze redactie buitenland Moskou - De besprekingen die Russische vertegenwoordigers en Tsjetsjeense rebellen vandaag in de republiek Dagestan zou den houden over stappen om vrede te brengen in Tsjetsjenië, zijn uitgesteld. Ren regeringswoordvoerder in Moskou sprak van 'technische problemen'. Maar opstandelin gen in Tsjetsjenië zeiden niet be reid te zijn tot overleg omdat Russische troepen hen aanvielen, kort voor afgelopen nacht een be stand moest ingaan. Het overleg zou gaan over de ruil van krijgsgevangenen en andere stappen om een duurzame, vreed zame regeling te vinden voor het conflict in de Kaukasus. De on derhandelingen zouden worden gehouden in Machatsjkala in Da- gestan, de oostelijke buurrepu- bliek van Tsjetsjenië. Ze moesten volgen op de doorbraak van maandag, toen de Russische pre mier Tsjernomyrdin en rebellen leider Jandarbijev een akkoord bereikten over een bestand in Tsjetsjenië dat vannacht moest ingaan. Eerder had opstandelin genwoordvoerder Oedoegov al gedreigd dat het Tsjetsjeense ver zet de besprekingen zou boycot ten omdat Russische troepen hen aanvallen. Russische eenheden nebben de 3tad -Sjali omsingeld, )0 km ten zuiden van Grozny, zei Oedoegov. Wanneer de besprekingen kun nen worden voortgezet, zeiden de woordvoerders in Moskou niet. Er is president Jeltsin veel aan gelegen een doorbraak te berei ken in de vredesbesprekingen vóór over twee weken presidents verkiezingen worden gehouden. In zijn verkiezingsprogramma dat Jeltsin gisteren in Perm pre senteerde, zegt de president: „Tsjetsjenië zal tegen het eind van het jaar een vreedzaam ge bied zijn van de Russische fede ratie - dit is mijn belangrijkste opgave." Maar Jeltsin sloot een onafhankelijk Tsjetsjenië catego risch uit. Jeltsin erkent fouten te hebben gemaakt, waaronder het starten van de oorlog in Tsjets jenië. „Maar ik weet beter dan wie ook hoe die fouten moeten worden hersteld." In het programma belooft Jeltsin Verder voortzetting van de her vormingen om te komen tot een normaal leven' voor het Russi sche volk. Jelstin wil dat de libe ralisering van de economie door gaat, maar dat de binnenlandse markt wordt beschermd. Ook zegt hij toe de criminaliteit aan te pakken en meer geld uit te trek ken voor defensie. Jeltsins presi dentschap wordt bedreigd door de communistische kandidaat Zjoeganov. Washington (rtr) - De concentra tie van stoffen die de ozonlaag aantasten, neemt in de lagere at mosfeer af. Over enkele jaren zou het effect daarvan voelbaar moe ten zijn in de stratosfeer, waar de ozonlaag zich bevindt. Dat stel len wetenschappers van het Ame rikaanse ministerie van Handel na een onderzoek. Het is de eerste keer dat een vermindering van de concentratie van voor de ozon laag schadelijke chemicaliën in de dampkring wordt gemeten. NU IN ISRAËL na twee da gen wachten de zenuwslo pende vraag over de uitslag van de verkiezingen is beant woord, komt de spannende vraag naar voren over vooral de vredespolitiek van de nieuwe regering. Zal Benjamin Netanyahu, met de verantwoordelijkheid van het premierschap op zijn schouders, net zo handelen als zijn harde verkiezingsrethoriek van de af gelopen weken heeft doen ver moeden? Zal er aan de drie jaar geleden ingeslagen weg van de verzoening met de Palestijnen een voortijdig einde komen? Netanyahu zelf heeft in de afge lopen dagen laten weten, dat hij zich aan het vredesproces in het Midden-Oosten zal houden. Niet iedereen in Israël is daar zeker van. Netanyahu zal, naar ver wacht, snel een regering vormen. Ondanks de uitermate kleine voorsprong op zijn voorganger, Shimon Peres, komt er kennelijk geen regering van nationale een heid, maar een coalitie met voor al de rechtse en joods-religieuze partijen. Ze staan, samen met de partij van de Russische immi granten, al bij Netanyahu op de stoep. Gezien de voormannen in het ge combineerde nationalistische blok Likoed, zal het Netanyahu- kabinet niet alleen rechts en re ligieus worden, maar ook milita ristisch. Op de toplijst komen mannen voor als ex-generaal Yitschak Mordechai, ex-gene raal Ariel Sharon en ex-generaal Rafael Eitan. Wat zullen Netanyahu's eerste stappen als premier zijn? Mor genavond zal hij dat tijdens een Door Willy Werkman toespraak in Jeruzalem bekend maken. Maar het is nu al zeker dat hij snel zal moeten beslissen over de militaire ontruiming van Hebron op de Westelijke Jor- daanoever. Volgens het tweede Oslo-akkoord met de Palestijnen had dat al eind maart moeten gebeuren, maar ex-premier Pe res had zijn troepen nog even in die stad gelaten uit angst voor terreurdaden van Hamas, die zijn verkiezingscampagne zou den kunnen torpederen. Arafat heeft al gezegd dat de Os lo-akkoorden moeten worden gerespecteerd, maar Ariel Sha ron vond gisteren tijdens een in terview voor de Israëlische ra dio, dat het Israëlische leger in Hebron moet blijven. Dat vinden ook de 450 joodse kolonisten daar, die tot op ver kiezingsdag heel bang waren dat ze door een nieuwe regering-Pe- res zouden worden geëvacueerd. Nu zijn ze er niet alleen van overtuigd dat ze in Hebron kun nen blijven wonen, maar ook dat hun aantal spoedig en aanzien lijk zal toenemen. Netanyahu heeft in zijn verkie zingscampagne herhaaldelijk beloofd, dat hij de oude neder zettingspolitiek van zijn Likoed- voorgangers zal hervatten. En ook al zeggen nu Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever dat er wat hen betreft geen verschil is tussen Peres en Netanyahu, hun verzet tegen de joodse kolo nisten kan met een hervatte ne derzettingspolitiek alleen maar toenemen. En met hun verzet de terreur van de Islamitische fun damentalisten. Dat zal voor Netanyahu de test worden. Zal hij, zoals beloofd, de Israëlische troepen terugstu ren naar de al ontruimde Pales tijnse gebieden, als de terreur weer toeslaat? Zal Washington genoeg invloed op Jeruzalem kunnen uitoefenen om dit te ver mijden? Bepaald niet zeker. Want Neta nyahu heeft zijn kiezers 'veilig heid' beloofd. Met 'veiligheid' bedoelt hij keiharde strafmaat regelen. Kennelijk zijn hij en de zijnen ervan overtuigd, dat ze voor Israël veiligheid kunnen garanderen door met militaire maatregelen 'de terreur uit te roeien'. En wat de conclusies zullen zijn, als blijkt dat zo'n wondermiddel niet bestaat, valt nog te bezien. Het ergste scena rio is een nieuwe oorlog. Wenen - Rusland en de Verenigde Staten zijn het in Wenen eens geworden over de aanpassing van het Verdrag voor Conventione le Strijdkrachten in Europa (CFE) uit 1990. Er komen volgens de Russisch-Amerikaanse voorstellen nieuwe bewapeningsplafonds voor de nieuwe staten die na de ineenstorting van de Sovjet-Unie zijn ontstaan. De Russische onderminister van Buitenlandse Za ken Mamedov zei opgetogen dat de voorstellen 'de nieuwe reali teit' erkennen. Hij suggereerde dat de voormalige Sovjetrepublie ken meer conventionele wapens zouden mogen houden dan aan vankelijk de bedoeling was. Maar hij ging niet in op de inhoud van het Russisch-Amerikaanse plan. Los Angeles - Timothy Leary, de Harvard-professor die LSD- goeroe werd en in de jaren zestig furore maakte met de leus 'turn on, tune in, drop out', is gisteren op 75-jarige leeftijd aan kanker overleden. Leary's LSD-gebruik in de jaren '60 en vooral het feit dat hij hier allesbehalve een geheim van maakte, zorgde ervoor dat het establishment een hartgrondige hekel aan hem had. Hij zou twintig jaar in een strijd met de autoriteiten verwikkeld zijn. Brussel - Britse flesvoeding bevat geen schadelijke stoffen. Tot deze conclusie is een commissie van wetenschappers van de EU gekomen. Eerder deze week ontstond paniek omdat in verschei dene merken Britse flesvoeding te hoge concentraties ftaleine werden gevonden. Dit is een stof die in laboratoriumonderzoeken heeft geleid tot verminderde vruchtbaarheid bij proefdieren. „Er bestaat geen risico voor baby's en ook niet voor anderen," zei woordvoerder Jochen Kubosch van de EU-commissie. Brussel - Ondanks harde taal van de Europese Commissie willen de Britten hun blokkade in de Europese Unie voortzetten. Komt er geen versoepeling van het exportverbod voor Brits rundvlees, dan zullen ze volgende week een tiental besluiten tegenhouden, zo is in diplomatieke kringen vernomen.Tien dagen geleden zetten de Britten uit protest tegen het uitvoerverbod de Europese sa menwerking op een laag pitje. Ook al konden ze met de inhoud in stemmen toch hielden ze waar ze konden Europese besluiten te gen. Dit gedrag heeft nog niet tot grote brokken geleid, maar wel tot grote irritatie bij de Europese partners. Een Duitse soldaat probeert overeind te krabbelen, nadat hij, mogelijk door het warme weer, spontaan achterover en uit het gelid was gevallen. Het gebeurde gisteren tijdens een militaire ceremonie in Berlijn. Het herenigde Duitse leger liet daar, in de Charlottenburg, voor het eerst sinds het nazi-tijdperk een groep van 300 recruten de eed afleggen. Op de ceremonie is kritiek geuit, omdat zij zou doen denken aan de masa-bijeenkomsten tijdens het Hitler-regime. foto reuter Brussel - In België start binnenkort een nieuw onderzoek rond de Bende van Nijvel, die in het midden van de jaren '80 overvallen pleeg den op supermarkten, waarbij talloze mensen werden gedood. De ka mercommissie voor Justitie wil laten analyseren waarom jarenlang onderzoek niets heeft opgeleverd. Onlangs belastte de Belgische justitieminister De Clerck twee Leu vense professoren met de doorlichting van eerder Bende-onderzoek. Zij gaven hun opdracht terug omdat zij werden tegengewerkt door het Openbaar Ministerie. Deze week stemde echter de Kamercommissie voor Justitiezaken voor een wetsvoorstel, waardoor de Leuvense pro fessoren, onder wie de Nederlandse hoogleraar Fijnaut, alsnog aan de slag kunnen. De Bende van Nijvel werd in verband gebracht met een extreem rechtse staatsgreep, de maffia en wapenhandel. Het bewijs daarvoor is niet geleverd. Het nieuwe Bende-onderzoek beoogt niet zozeer de waarheid boven tafel te krijgen, maar om lessen te trekken uit de fou ten die zijn gemaakt. fï - tC Belfast (ap) - Bij speciale verkiezingen die de toon moeten zet ten voor de lang vertraagde vredesbesprekingen voor Noord- Ierland, hebben de uitersten van beide kampen gisteren hun achterban verstevigd. De gevestigde partijen in zowel het katholieke als protestantse kamp behielden him leidende po sities, maar verloren stemmen aan Sinn Fein (de politieke tak van de Ira) enerzijds en de partij van dominee Paisley anderzijds. Sinn Fein heeft een record-score behaald van 15,5 procent. Tot nu toe haalde de nationalistische, katholieke partij meestal rond de 11 procent. In West-Belfast versloeg Sinn Fein, zijn gematigde katholieke rivalen en ook in Londonderry, de op een na grootste stad van Noord-Ierland, verstevigde Sinn Fein zijn positie. Aan de andere kant van de stad gaven tienduizenden protestan ten hun steun aan dominee Ian Paisly, die in zijn campagne stel de dat Sinn Fein verslagen moet worden in plaats van de partij in TOT VOOR twee weken le ken de Tsjechische parle mentsverkiezingen een saaie aangelegenheid te gaan worden. De coalitie van premier Vaclav Klaus kon de champagnekurken alvast laten knallen. Maar de laatste opiniepeilingen hebben Klaus in lichte pa niek gebracht. De verkiezin gen zijn over twee dagen uitgesmeerd: gistermiddag en vandaag tot 14.00 uur. De voorlopige resultaten komen morgen. Door Erwin Tuil Boedapest - Tijdens de controle van de boekhouding van de aan de verkiezingen deelnemende Tsjechische partijen in april, Week dat veel partijen forse en mysterieuze donaties hadden ontvangen. Het was het begin van een politieke schertsverto ning die door de media werd ge bombardeerd tot de Boedapest- Mauritius-af faire. De belangrijkste regeringspartij, de Democratische Burgerpartij (ODS) van premier Klaus, bleek een reeks giften te hebben ont vangen waaronder een donatie van ene Lajos Bacs. De argwaan werd gewekt nadat onderzoek uitwees dat Bacs al veertien jaar op een begraafplaats in Boeda pest ligt en dus nooit 230.000 gulden geschonken kon hebben. Eenzelfde bedrag kwam van Radjiv M. Sinha, woonachtig op het eiland Mauritius in de Indi sche Oceaan. Toen een Tsjechi sche krant de gulle gever belde, was de man zeer vereerd, maar vroeg meteen waar Tsjechië ei genlijk precies ligt. De ODS wees alle beschuldigin gen van boze opzet van de hand en speelde de vermoorde on schuld. Een reactie die navol ging kreeg van de andere coali tiepartijen, die ook grote som men van onbekenden hadden ontvangen. De Burgerlijke De mocratische Alliantie (ODA) en de Christen-Democratische Unie (KDU-CSL) kregen respectieve lijk 60.000 gulden van een Zwit serse bank en 180.000 gulden van een bedrijf in Liechtenstein. Opvallend is dat de oppositione le sociaal-democratische CSSD geen electoraal garen spon bij de affaire, terwijl de CSSD de enige grote partij was met schone han den. Maar ook de corruptie schandalen van de afgelopen vier jaar en de aanslagen op de sociale zekerheid hebben de coa litie niet opgebroken. Bij de verkiezingen van gisteren en vandaag draait het om 200 ze tels in het Huis van Afgevaar digden. In totaal dingen 3000 kandidaten van 20 partijen om de gunst van de kiezer. De zit tende coalitie verdedigt een comfortabele meerderheid van Vaclav Klaus 112 zetels. De hoofdrolspelers zijn de liberale econoom Vaclav Klaus en de sociaal-democrati sche econoom Milos Zeman. Tot de Fluwelen Revolutie in 1989 werkten ze allebei voor het Insti tuut voor Economische Progno se. Buiten de politieke arena kunnen de twee het al dertig jaar goed vinden, daarbinnen maken ze elkaar af. Premier Klaus profileerde zich in zijn campagne met de waar schuwing voor een terugkeer naar de planeconomie onder de CSSD en de resultaten van vier jaar neoliberale 'markteconomie zonder franje'. Het strakke eco nomisch beleid heeft geleid tot een economische groei van 5,2 procent, een relatief lage inflatie en een onwaarschijnlijk laag werkloosheidspercentage van gemiddeld 3. Maar de kritiek groeit. Het maandblad Business Central Europa, publiceerde eerder deze maand een vernietigend artikel waarin werd gesteld dat het werkloosheidscijfer sterk geflat teerd is. Volgens het blad heeft de regering weliswaar staatsbe drijven verkocht, maar verzuimd deze te herstructureren. BCE verwacht dat de werkloosheid drastisch toeneemt na de onver mijdelijke afslanking. Het artikel slaat een nieuwe deuk in het beeld van een welva rend Tsjechië dat zonder noe menswaardige pijn door de transformatie heen is gekomen. Vier jaar Klaus heeft zware klappen toegebracht aan de ge zondheidszorg en de sociaal zwakkeren in de samenleving. CSSD-voorman Milos Zeman is de eerste om Klaus dat aan te wrijven. Tijdens een televisiede bat claimde de sociaal-demo craat dat de pensioenen met 20 procent zijn verminderd en dat met de miljarden kronen die de regering op de oudedagsvoorzie ning heeft bezuinigd de voor waarden zijn geschapen voor een sociale crisis. Klaus noemde die aantijgingen een 'grove leugen', maar niet te ontkennen is dat er een tweede ling is ontstaan, die vertaald wordt in de politieke voorkeu ren. Thatcher-bewonderaard Klaus trekt vooral stemmen van jonge kiezers, ondernemers en anderen die er op vooruit zijn gegaan. Zeman vindt zijn aan hang bij de laagopgeleide werk nemers, gepensioneerden, werk lozen, jonge gezinnen die geen woning kunnen vinden en stu denten voor wie de studie onbe taalbaar dreigt te worden. Het hameren door de sociaal-de mocraten op de sociale onrecht vaardigheid lijkt te hebben ge werkt. De laatste opiniepeilin gen geven aan dat de CSSD de achterstand op de ODS heeft te ruggebracht tot 4 procent. De premier is er zenuwachtig van geworden. De anders zo zuinige Klaus heeft een reeks van belof ten gedaan om Zeman de wind uit de zeilen te halen, maar die tegelijkertijd funest kunnen zijn voor de economie. De lichte paniek van Klaus is merkwaardig. Ondanks zijn te ruggelopen voorsprong geven de polls zijn coalitie toch de zeker heid van nog eens vier jaar in de regering. En zelfs als Zeman met zijn sociaal-democraten wint, dan is er geen enkele andere par tij die een coalitie met hem wil vormen. (ADVERTENTIES) rengt de gezondheid ernstige schade toe, k.b. 4.10.1994, Stb. 720. onderhandelingen tegemoet te komen. De grote steun voor de minst buigzame partijen zal er waar schijnlijk toe leiden dat geen van hen bereid zal zijn tot compro missen als de besprekingen be ginnen. De ingewikkelde verkie zingen bepalen welke partijen vertegenwoordigd zullen zijn bij de vredesbesprekingen die, zo hebben de Britse en Ierse rege ring beloofd, op 10 juni zullen be ginnen. De vijf winnende kandidaten uit elk van de 18 parlementaire dis tricten krijgen zetels in het dis cussieforum in Belfast. Nog eens 20 politici zullen gekozen worden op basis van de tien partijen die over de hele linie het meest win nen. Deze opzet werd in het leven geroepen om er zeker van te zijn dat minder populaire, maar be^ langrijke onderhandelaars aaQ protestantse zijde niet buitenspel komen te staan. Beide regeringen staan er op dat het staakt-het-vuren, dat in fe bruari door het IRA werd verbro ken, weer van kracht wordt, al vorens Sinn Fein aan de onder handelingstafel mag komen. Maar met zijn verkiezingssucces als steun in de rug, eiste Sinn- Feinleider Gerry Adams zijn plaats aan de onderhandelingsta fel op, ongeacht wat het IRA doet. De opkomst was donderdag verrassend hoog, rond de 70 pro cent. Karafjes van Friesche Vlag. Behalve sierlijk ook hersluitbaar. Dus ideaal onderweg, bij de picknick, op de boot, in de voortent of gewoon in de huiskamer. Samen thuis, samen uit.

de Stem | 1996 | | pagina 5