L iew w Typisch, Vergissing eur (m/v) HÉ JA, DAT KEN I Kijken Doorstroming Vacature Wostebol Bruine handjes Filmpje IJ AOI ZIJN MISREKEN lische 1 E E L jjESTEM ZEELAND C4 PASTORIEDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN PC-KERKDIENSTEN K!- x 51 B526168cs ur is een gecombi- Jy/s en telt ca. 400 Jedt plaats aan 162 idelingsfunctie voor is biedt plaats aan }-Elisabethshuis is rn gewerkt wordt aan org, zodat die beter ewoners. Extern een verdere uitbouw jring van de woon- en Watieven ontwikkeld, leiden tot nagenoeg ge complex. Ictionaris zijn wij, pst, (als onderdeel van de ventief) onderhoud van I en terreinen en bestaat Ikers. sche Zaken geeft u lei- jlijk voor de dagelijkse Ie medewerkers. Voorts kijven die ingeschakeld ludsactiviteiten. langrijke voortrekkersrol hatiseerd onderhoudsbe- lechnische adviezen aan et kader van de toekom- van u een belangrijke I van het mede ontwikke- eleid van de Civiele schikt u over een werk- en in HTS- opleiding en hebt ünderhouds- en installatie- I te geven, prioriteiten te i en binnen de afgespro- n. Iele eigenschappen, bent ■ren en heeft een klantge- 35 jaar of ouder. bereikbaarheidsdienst vaarden brdt ontleend aan |al salaris 5.077,- i zijn volgens de Mie jracature kunt u inwinnen ofd Civiele Dienst. I u tot 15 juni 1996 richten )fd Personeel, Organisatie nter kan onderdeel mmunication B.V. js 9551,4801 LN Breda 4U, is een full service direct ise waarin unieke automati- aar Top 100.000 database Direcfview zoekt op korte 'haar vakgebied, met erva- ard. Er zullen zelfstandig tching, -cleaning en - isen (Manager Automatise- oonnummer 076- ew Business to business com- s een E-mail naar t ZATERDAG 1 JUNI 1996 HIJ IS gepokt en gemazeld in politiek en bestuur. In het da gelijks leven verdient hij de kost als dijkgraaf van het wa terschap in de kanaalzone. Af gelopen donderdagmiddag had yj vrijaf genomen om zich te kunnen kwijten van zijn taak als volksvertegenwoordiger voor de WD-aanhangers in Terneuzen. Tijdens deze gemeenteraads vergadering, waarin de be stuurders de koers voor het ge meentelijke beleid in de ko mende jaren bedebatteerden, had hij namens zijn liberale partij slechts enkele kantteke ningen. Hij vroeg de gemeente te kijken naar de totale parkeerexploita- tie, gezien de tegenvallende op brengsten in de parkeergarage onder de Oostkolk, en vroeg burgemeester en wethouders te komen met voorstellen met be trekking tot de Scheldeboule- vard. Over die laatste formulering bad hij diep nagedacht. Uitein delijk had hij toch besloten om geeen gebruik te maken van het in normaal spraakgebruik gangbare 'kijken'. Die term had DE stichting Behoud Hoogaars verzocht de gemeente Hulst om een bijdrage voor het behoud van de hengst Den Bruinen. Dat schip heeft een bijzonder karak ter en moet hoognodig gerestau reerd worden. Daar wilden bur gemeester en wethouders best aan meewerken, dus krijgt de stichting een waarderingssubsi die van 150 gulden per jaar. Bo vendien stelt Hulst een bedrag van duizend gulden ter beschik king, met als tegenprestatie dat de gemeente het schip één dag per jaar voor representatieve doeleinden mag gebruiken. „De eerste keer zal voor de ge meenteraad zijn," vertelde bur gemeester Kessen in de raads vergadering. „Ik heb gehoord dat het schip nog niet zeewaar dig is. Maar dat bevordert de doorstroming van de gemeente raad. Da's goed voor de demo cratie..." (GH) hij 'nadrukkelijk vermeden'. Want, zo had hij beredeneerd, als ik de burgemeester en zijn wethouders vraag eens naar de Scheldeboulevard te kijken, zal het antwoord snel komen. Immers, in de letterlijke zin doen de B en zijn W's dat (hoogstwaarschijnlijk) vele ma len per week en misschien zelfs per dag. De kantoren van de dagelijkse gemeentebestuur ders in het gemeentehuis zien namelijk uit op die boulevard. Zo zie je maar, in de politiek moet je overal aan denken. (HdP) MOET DE gemeentesecretaris van Terneuzen, Th. de Brauwer, vrezen voor zijn baan? Die vraag wierp zich op tijdens de afgelopen donderdag gehou den vergadering van de gemeen teraad. Bij de stemming over de motie die de kleine christelijke par tijen hadden ingebracht met be trekking tot de bezuinigings voorstellen van het dagelijks ge meentebestuur, miste De Brau wer zich één stem. De secretaris werd door een wakker gemeen teraadslid gecorrigeerd. Er wa ren niet, zoals De Brauwer zei, negentien raadsleden tegen de motie en vier voor, maar het aantal tegenstemmers was twin tig. „Binnenkort is er een vacature," deelde burgemeester en voorzit ter van de gemeenteraad R. Bar- bé een kwinkslag uit. (HdP) In september is het dus klaar, dat bezoekerscentrum voor het Land van Saeftinghe in Emmadorp. Kranten-vol zijn er over dat cen- trumpje geschreven, en de tegenstanders zijn nog steeds tegenstanders. Tijdens de bouw stonden er rondom het centrum-in-wording dan ook tal van protestborden. Die waren.plotsing -als een diefin de nacht- verdwenen. Eén bord kwam er voor in de plaats. En het opschrift laat aan duidelijkheid -of is het venijn?- niets te wensen over. foto camile schelstraete Zeeland Rond verschijnt el ke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Jeanette Vergouwen, Ger- lach Hochstenbach, Harold de Puysseleijr, Cees Maas, Camile Schelstraete en Peter Oggel. De redactie stelt reac ties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardighe den, op- en/of aanmerkingen belt u: 0115-645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. 'Eet nooit woste', zeggen ze wel op Walcheren. En dan bedoelen ze gehakt. Gehaktballen dus, heten daar wostebollen. Dat klinkt nog veel leuker ook, want proef dat nou eens, niet die bal, maar dat woord. Gehaktballen... spreek het maar langzaam uit. Al korte a-tjes en dan die dob belen Westkappelse L op het eind, dat klinkt toch niet echt lekker? Dat is toch je reinste Randstadkak? Nee, dan wostebollen. Proef dat woord eens. Het rolt, het is smeuïg. Het proeft zoals de ech te Walcherse gehaktballen sma ken, heerlijk Marie! Nu hangt het van de slager af hoe je wostebollen smaken. Er zijn er die weieens wat teveel van het varken in de half-om- half durven draaien en dan heb je niet dat echte evenwicht in je wostebol. Al was het natuurlijk vroeger zo, dat alles in de woste van het varken kwam. De mensen aten geen koeien, of beesten, zoals ze die op Walcheren noemden. Nee, een beeste was voor de meneer, het varken voor de gewone man, die er dan ook zijn wostebollen van at. Mijn schoonouders, Walcherse boeren, slachtten elk jaar wel een varken. Dan stond er een teil met woste in de keuken en moe der draaide zich ongans aan de ballen. De hele keukentafel lag vol wostebollen, die dan snel moesten worden gebraden en in gemaakt in weckpotten. 'Eet nooit woste', zei mijn schoonva der dan als hij binnenkwam en het tafereel gadesloeg. Maar de tijden veranderen en de wostebol moest mee. Half-om- half is kennelijk gezonder, want de mensen bewegen niet meer zo als vroeger. Dikke stikken ma ken sterke rikken, dat zeiden ze ook op Walcheren, maar dan ging het om spek. En da's weer een heel ander stuk van het var ken dan de wostebol. (CM) En je trapt er, van een afstandje in de auto, elke keer weer in. Hé, daar staat iemand. O nee, 't is een grapje van de schilder. foto wim kooyman DEZE WEEK lijkt het te luk ken. In april hoorde je de ken ners van weer en klimaat bewe ren dat ze in tijden niet zo'n ex treme droogte hadden meege maakt. Hardop werd al gedacht aan een klimaatsverandering. In mei werden de hemelsluizen open gezet en stortte er in enke le dagen meer regen naar bene den dan in de voorgaande maanden bij elkaarMaar de ze week kon de regenjas aan de kapstok blijven hangen en lie pen de peuters en kleuters in de perken en plantsoenen die de gemeente Hulst zo keurig bij houdt. De moeders konden hun grut 's avonds weer moe, vuil, maar voldaan binnenhalen. De grasvelden lagen er fris bij na die vele regenbuien, proper heid is het etiket dat de Neder landers al jaren opgeplakt krij gen. Dat sommige hondenbezitters hier anders over denken moge blijken uit de kreet van de peu ter „Kijk eens mama, mijn handjes zijn bruin." Hij had heerlijk gespeeld in de zandbak en geravot op het gemeentelijke grasveld. Dat de honden er ook rondgewandeld hadden met hun baasjes en bazinnetjes, die steeds stug voor zich uitkijkend wachten tot .de drol geprodu ceerd is, was de peuter niet op gevallen. Omdat het boenen van zijn knuistjes hem niet beviel en hij de bah ook niet lekker vond rui ken, keek hij vanachter het raam met felle ogen naar de hondenuitlaters. Toen hij een vierpoter, die via een lijn ver bonden was aan zijn bazin, zijn behoefte zag doen, rende hij naar buiten en vroeg onschul dig kijkend aan de dame: „Waar woont u?" Het antwoord kwam onmidde- lijk met daarna de vraag: „Waarom wil je dat weten?" De knul dacht even na en ratelde daarna: „Nou, ik kom morgen bij u in de tuin poepen, dan kunt U ook eens bruine handjes krijgen." (JV) "Ptee (uw de Eel ard geeftij 't wel nie toe, maor blijfde wa deurvraogen: n'n film of zo op d'n tv mee wa bloot mag van zijn part alle daogen. Maor t'is nie vreed niemeer de lesten tijd, de Pin-Up-Club is allank van de baon en vroeger zadd'op zonen Fransen zender nog wel 's iets, maor da's ook ammel al gedaon. Nou ettij wel de Pleebooi gevonnen ergest op n'n Duitser, sondasaoves laot, maor d'ellende is dattij d'r nog minder as d'n elft maor van verstaot. Nou geefta nie zo eelveel: t'is toch om naor te kijken begost vaneigen. Maor daor ijj't dan mee g'ad; op al die andere zenders is niks moois te krijgen. Zagtij enees Erotisch Koken mee Kruijen staon, op Olland nog wel. Om acht uren, n'n ongelukkugen tijd, zijn Tiele is nie zo voor zukken spel, maor bij ulder ist zo geregeld, wien att'n tv as eesten aonzet, w min of meer d'n baos, attij ook zurg dattij de zapper te pakken ét. IJ zat'r al vroeg voor dien aoved; d'afstansbedienuk lietij nie los vaneigen. Voor't niefs moej'm verzetten oor," zee Tiele, „da keuj'op d'n diejen nie krijgen." IJ grolden wa dattij 't om zes uur al gezien aoi en mee spannuk zattij te wachten, t Zou nie lank niemer duren; opt koekoekskloksen wast al iets over achten. Uwon da't wa d'eigenaordug begost; ij vloog 's last d'eeste vijf kanaolen. IJaoi't toch goed gezien, op twee? IJ most'r toch de krant maor 's bijaolen. Zieje wel: 8 uur op 2, maor wa d'n vrimd begin evegoed; kijkt nog's wat'r staot! Exotisch koken dedju! 't Is niks, zoekt gij maor,zeettij en ij gaf eur t'apperaot! HULST heeft z'n filmpje. Een promotievideo die in twintig minuten de 'meest Vlaamse stad van Nederland' van haar mooi ste kant laat zien. Woensdagavond werd de film gepresenteerd voor genodigden. En die konden die avond de vi deo voor een gereduceerde prijs - 19,75 in plaats van 25 gulden - aanschaffen. Burgemeester Kessen was er als de kippen bij en kocht twintig exemplaren met geld uit het gemeentelijk promotiepotje. Bestemd als ca deautje voor de gemeenteraads leden, die de video afgelopen donderdagavond op hun raad stafel aantroffen. Maar dat douceurtje viel niet in goede aarde bij het onafhanke- lijk raadslid Frans de Vries, ,,'t Is absoluut onzinnig om dat met geld uit de familiepot te doen," zei hij aan het begin van de ver gadering, daarbij gesteund door zijn eega, het PvdA-raadslid Annelies Hegger. Beiden trok ken na afloop van de raad de portemonnee en betaalden de gemeentesecretaris de kosten van de video. (GH) Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pas torie te bereiken. OOST-ZEEUWS- VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. Verster, Kloosterzan- de, tel. 0114-681775. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. F. Buijsse, tel. 0117- 383572 (bgg. Ziekenhuis Oost burg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid- dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. K. Jordens, tel. 0115-618398. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apos tel. zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS- VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelop neming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 9.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Triniteitskerk). zond. Hu. Ver rezen Christus: zat. 19 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. llu. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Geen dienst). Middelburg (Geen dienst). Vlissingen (Geen dienst). zondag HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. ds H. Valk. Axel: 10 u. past. M. Rouw. Biervliet: dienst te IJzendijke. Breskens: 9.30 u. ds Blokland. Cadzand: geen dienst. Groede: 9.30 u. ds A. van Andel. Hoek: 10 en 16 u. ds A. van der- Maas. Hontenisse: 9.30 u. ds A. de Me- ij- Hoofdplaat: dienst te IJzendij ke. Hulst: 9.30 u. gez. Open-Deur- dienst in Hontenisse. Nieuwvliet: 10 u. ds C. Hoogen- boom. Philippine: 10 u. ds W. de Boer. Retranchement: 11 u. ds Houw- man. Schoondijke: 11 u. ds A. van An del. Sint Anna ter Muiden: geen dienst. Sint Kruis: geen dienst. Sluis: 9.30 u. ds Houwaart. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds W. de Boer. (Goede Herders- kerk): 10 u. ds Poppe, 19 u. ds W. de Boer. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds D. Koelman, 16 u. ds R. van Bloeren. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds R. van Elde- ren. (Verpleeghuis Ter Schorre): 10.30 u. dienst. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. Kruidenier. IJzendijke: 9.30 u. dhr. Kruide nier. Zaamslag: 10 u. ds. J. van den Hoek. GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Axel: 10 u. ds. R. van Elderen, 17 u. ds. A. de Haan. Terneuzen: (Goede Herderkerk) 10 u. ds. A. Poppe, 19 u. ds. W. Boer. (Opstandingskerk) 09 u. ds. A. Bosch. 16 u. Gezinsdienst. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. ds. A. Kramer, 15 u. leesdienst. Hoek: 9. 30 en 15 u. ds. A. Sou man. Terneuzen: 9. 30 u. Leesdienst, 15 u. ds. A. Kramer te Gent. Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leef- tink, 15 u. ds. P. Storm te Ter neuzen. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. dhr. C. Goudswaard. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Breskens: 14.30 u. Intrede/be- vestigingsdient in SOW-kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Goes: 10 u. ds. C. van Duin. Vlissingen: 9.30 u. ds. M. Poste- ma, (Gezamelijke dienst met Middelburg). NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 10.00 uur dhr. R. Brink. 31): Aflevering 462 IEMAND UIT wat we maar zullen noemen het 'Pegam-circuit' is morgen jarig en zowel P. als G. weten waarmee we haar een ple zier kunnen doen: met Wilde Rozen, een lied van Stan Haag op muziek van Fred Kears. In zijn tijd zong Max van Praag het met verve. WILDE ROZEN Jij was jong en charmant. Heel mijn hart stond in brand, Voor jouw ogen zo zwart als de nacht! Als je lachte vol vreugd. Was je 'n toonbeeld van jeugd, En als je stem klonk zo lief en zo zacht, Ons geluk vloog voorbij 't Was voor jou en voor mij Een geluk dat slechts kort heeft bestaan, Want jij ging van mij heen En jij liet mij alleen, Waarom heb je dat toch gedaan....? Refrein: Je deed mij denken aan rozen! Rozen met doornen zo fijn, Bloemen die nimmer vervelen, Daar ze jouw beeltnis zijn. Want zo'n bouquet wilde rozen, Stemt me tevreden en blij, Ik zie een beeld in die Rozen, Dat beeld,; mijn liefste ben jij... Ik zie nog jouw gezicht, Als 'n sprankelend licht. De herinnering bleef slechts bestaan, Want die tijd is voorij, Dat je eens tot me zei: Als m'n vrouw door het leven te gaan! Ik ben nu weer alleen, Staar ik stil voor me heen, Zie ik in mijn gedachten jouw beeld! Ik zie jouw zwarte haar, 'K hoor je stem even maar.... 't Is een stem die nog nimmer verveelt. Refrein: Pegam.

de Stem | 1996 | | pagina 25