Zeeuwse titelstrijd afgeblazen Schaaktoernooi 'Zeeland Open' krijgt meer allure Grand Prix driebanden bij KOT Terneuzen 'Ze moeten zich happy voelen' WIELER SPATTEN ZILVEREN SCHOEN geschorst Laros voor Leen Breure: 'Sportief dieptepunt in mijn carrière van wedstrijdtennis' IEUWS KORT erneemt eerste test TANDEN Brunen wint proloog Ster van Zeeland uit eredivisie pE STEM SPORT ZEELAND B3 Begeleider Peter van Wijk ziet Atlanta-atleten groeien Huwelijk SPORTNIEUWS KORlr Angelo Nijskens naar Hoek VC Vlissingen klimt naar derde klasse Turnwedstrijden THOR Sas van Gent Jeugdtoernooi W Philippine RCS Al wint beker Grenswachters promoveert Manege Magrette viert jubileum Middelkamp in 'Hart van Brabant' Werner Bisschop naar Temse ri TOPSCORERS-KLASSEMENT DAG 1 JUNI 1996 B2 missie van de Judo Bond' er Ooms met ingang van chorst. geen functie uitoefenen als aangesloten verenigingen of idmaatschap van verdienste g van de aanklacht die de ju- e Kok en Anita Staps begin van ongewenste intimiteiten n der Lee werd ontvankelijk e andere vrouwen volgens de n Van der Lee nog actief is, denmisdrijven bij de politie! f Ooms strafrechtelijk wordt e JBN in beroep gaan. Dat 'ftelijk gebeuren. - en West-Brabant trainen ooi Ooms in Tilburg. Volgens omen omwille van onpartij- edert jaren met Sportschool an de agenten op peil te hou- nen. rt van Vlaanderen in een 10 rst na ruim een half jaar met op weg naar zijn eventuele on in Atlanta. Naast vele na- al toplopers uit vijftien lan- onder Tegla Loroupe, Joyce t Kenia. Bij de mannen start K veldloop in Tilburg gedis- een broekje met de verkeerde s de Tilburg Ten Miles zeker in het centrum van Tilburg lg gisteren tijdens de training schillende ongelukken om het ntal deze week op het 60 kilo- nd viel van zijn Ducati bij ho- Hij won de individuele TT vo-, zijn 250cc-machine in Miln- le motorcoureur uit Engeland de in het 125cc-klassement. elukte maandag op het eiland, ijspanners uit de passagiers- egen 14-20, 3. Duitsland 14-18, Nederland 14-16. annen: Nederland - Schotland 0 1002-903), Nederland - Slowa- •je 2-0 (1054-949), Nederland - "ales 0-2 (866-890). Stand: 1. weden 15-24, 2. Finland 15-22 5.566), 3. Frankrijk 15-22 5.070), 11. Nederland 15-14 5.072). SCHAKEN os Hermanas. Internationaal oernooi chtste ronde: Anand (Ind) - Gel and (WRu) 1-0, Kasparov (Rus) - "'opalov (Bul) V2-V2, Illescas (Spa) - olgar (Hon) Vs-XA, Ivantsjoek ek) - Kramnik (Rus) 0-1, Shirov Spa) - Kamsky (VSt) /2-V2. Negen- e ronde: Piket (Ned) - Slobodjan ui) 1-0, Drejev (Rus) - Sokolov os) 1-0, Lutz (Dui) - Hracek (Tsj) ,2-14, Joesoepov (Dui) - Lobron Dui) 1-0, Hickl (Dui) - Hübner Dui) 14-14. tand: 1. Joesoepov 6 punten, 2. übner, Drejev 514, 4. Sokolov, ~acek 5, 6. Piket 414, 7. Hickl, utz 4. Taag de 10.000 meter gewonnen. Je atleet liep een tijd van 18.34,25. Op de tweede plaats hndigde de Palestijn Mohamed Baket van Hellas. Wilma van On- ïa won de 10 kilometer bij de /rouwen. De atlete van PAC liep le afstand in 33.25.10. Zoutelande - Yvonne Brunèn chreef gisteravond de proloog van de Ster van Zeeland voor vrouwen elite op haar naam. Voor de drie kilometer lange pro loog liet ze een winnende tijd op de chrono's drukken van 4.26.01 en daardoor draagt ze vandaag de gele trui. Ingrid Haringa gaf slechts elf-honderdste toe op de winnares. Uitslag: 1. Yvonne Brunen (Nat.se lectie) 4.26,01, 2. I. Haringa 4.26,12, 3. Marielle van Scheppingen (Liber- tas), 4.31.73, 4. Debby Mansveld (nat.selectie) 4.32.00, 5. Nicole Ver mast (Libertas) 4.32, 96, 6. Maria Jongeling (nat.selectie) 4.35.03, 7. Jet Jongeling (nat.selectie) 4.35.15, 8. Pia Sunstedt (Libertas) 4.35.91, 9. Maaike de Bruijn (nèt.selectie) 4.37.14, 10. Edith Klep (nat.selectie) 4.38.30. n vrouwenteam terug uit de gelukt om voor 31 mei eenj leen te brengen," aldus voor- voegd. Derks zegt tot het laatste mo ment geprobeerd te hebben een volwaardig eredivisieteam te formeren. „Ik laat me echter niet aan het lijntje houden. Onze dead-line was 31 mei en daar wijken we niet van af. Ik wil geen toestan den zoals in de voetballerij." VC Weert vult de vrijgekomen plaats in de eredivisie op. ZATERDAG 1 JUNI 1996 yan onze biljartmedewerker ^rneuzen - De biljartvereni ging KOT uit Terneuzen houdt in het kader van het naderen- je 70-jarig bestaan een Grand prix driebanden op klein bil jart. Vanaf begin oktober tot medio januari volgend jaar zal de lokaliteit van KOT, het jacketcentrum te Terneuzen, jet bolwerk vormen van dit hjljartgebeuren. gen Grand Prix driebanden op klein biljart is niet nieuw in BILJARTEN Zeeuws-Vlaanderen. Zeven jaar terug hield het destijds hetende AC Axel (nu De Graanbeurs) een dergelijk gebeuren in het Wapen van Zeeland te Zaamslag. Dat evenement sloeg geweldig aan met de deelname van circa 80 bil jarters uit de regio Zeeuws- Vlaanderen. De bedoeling van de organisatie was destijds om een impuls te geven aan andere vere nigingen, zodat jaarlijks een der gelijk evenement met wisselende organisatie gehouden zou wor den, Dat is er nooit van gekomen. Ondanks de succesformule van dit toernooi, dat door Theo Plat- jouw werd gewonnen. Nu neemt KOT Terneuzen de draad weer op. Even speelde die vereniging, die eerder al borg stond voor de organisatie van kampioenschappen op nationaal en internationaal niveau, met de gedachte om een nationaal kam pioenschap te houden. De vele inspanningen en beslommerin gen die een dergelijk gebeuren met zich meebrengen deden KOT besluiten om van dat initiatief af te zien. Een mooi alternatief vond men een Grand Prix drie banden klein biljart voor biljar ters die lid zijn van verenigingen binnen het district Zeeuws- Vlaanderen. Evenals destijds in Zaamslag zullen flinke geldprijzen be- schikaar worden gesteld. De win naar van dit toernooi kan bij voorbeeld rekenen op een bedrag van duizend gulden. Voor de hoogste serie stelt men 250 gul den beschikbaar. Om het voor ie dereen die enigszins de biljartkeu in het driebanden kan hanteren aantrekkelijk te maken, is de set lengte kort gehouden. Er wordt naar slechts tien caramboles ge speeld. Het toernooi in Zaamslag wees al uit dat op die afstand veel kopstukken tegen minder hoog ingeschatte spelers kunnen sneu velen. Er wordt gespeeld via het knock-out-systeem naar twee ge wonnen sets, zodat er maximaal drie sets afgewerkt worden. KOT hoopt eveneens op zo'n 80 in schrijvingen. Vanuit dat aantal werkt men via voorrronden naar een deelnemersveld van 64 toe. Een ideaal aantal om naar een fi nale toe te werken volgens het genoemde systeem. De wedstrij den worden hoofdzakelijk op vrijdagavond gespeeld. Door Herik van de Voorde Goes - Met gevoel voor iro nie uitte Leen Breure, be stuurslid wedstrijdtennis, zijn onvrede tijdens de voorjaarsvergadering van de KNLTB Zeeland in Mo tel Goes. „Dit kost dan weliswaar geen geld, maar het niet doorgaan van de Zeeuwse tenniskampioen schappen betekent een sportief dieptepunt in mijn carrière van wedstrijdten nis." TËNNÏS Hij kwam aan bod nadat vice- voorzitter Leurs en penning meester Buijs gewag hadden ge maakt van enkele financiële te genvallers. Breure stelde dat hij niet anders kon dan, in overleg met voorzitter Kees Zuidweg, de Zeeuwse tennistitelstrijd af te blazen. Deze zou dit jaar in Terneuzen plaats vinden. „Het aantal in schrijvingen was laag en dusda nig van aard dat de Zeeuwse kampioenschappen op een soort van clubkampioenschappen van Animo zouden lijken. Dat is niet de bedoeling. Het gaat om de sterksten van het district Zee land," Het aantal inschrijvingen van boven de Westerschelde was nagenoeg nihil. „Achter de oor zaak proberen we te komen. Ligt het aan de locatie? Aan het tijd stip? Aan de bootkosten? Na de toernooien gaan we daarom een enquête houden onder de spelers uit de hogere categorieën. We leggen het hoofd niet in de schoot. Deze kampioenschappen vormden jarenlang een Zeeuws hoogtepunt. Het ging om de eer. Net zoals de voetballers van het Nederlands elftal het een eer vin den om voor het vaderland uit te komen," aldus Breure. Govers Voorzitter Zuidweg, hij kondigde aan te vertrekken tijdens de na jaarsvergadering, stond even stil bij de 'budget-neutrale' trainers wisseling binnen het district Zeeland. Zoals bekend volgt Luc Govers per 1 september Jan-Wil lem Baars op als districtstennis- leraar. „Bijzonder jammer dat hij weggaat, maar wij kunnen het heel goed begrijpen. Voor hem is Door Peter Snelders Vlissingen - Het tweede 'Zeeland Open Schaaktoernooi' kan nu al bogen op een grote belangstelling en een absolute kwalitatie ve tóp. Vier internationale grootmeesters hebben toegezegd en ook twee sterke internationale meesters hebben al ingeschre ven. Jaap Alberda van Ekenstein werd bij acclamatie gekozen tot nieuw bestuurslid van de KNLTB Zee land. FOTO JAAP WOLTERBEEK zijn nieuwe baan een promotie." Baars wordt de nieuwe district- stennisleraar in Rotterdam, Baars sprak een woordje tot de matig bezochte zaal en vergeleek de commissie geselecteerd jeugd- tennis van de KNLTB Zeeland met 'een geoliede machine'. Welluidend Thom Moerland trad af als be stuurslid opleidingen. Hij werd bij acclamatie opgevolgd door een Hulstenaar met de wellui dende naam jhr.mr. Jaap Alber da van Ekenstein. Deze is voor zitter van de jeugdcommissie van Tennis Vereniging Hulster Am bacht en in het dagelijks leven secretaris van het waterschap Hulster Ambacht. Een andere Hulstenaar, Guido Verstraeten, werd gekozen tot lid van de fi nanciële commissie. Lang werd stil gestaan bij de ge brekkige communicatie inzake het doorvoeren van de informati sering door de landelijke tennis- bond. De kosten van het nieuwe tennis en sportcentrum in Utrecht blij ken veel hoger uit te vallen dan voorzien. De jaarlijkse contribu tieverhoging daartoe van drie kwartjes per lid werd door de vergadering aangenomen. Het organiserende viertal, Hans Groffen, Paul van Rooijen, Cor- né Boogaard en Koos Koolho ven, is er trots op dat men reeds in de tweede editie van het toer nooi een deelnemersveld van in ternationale allure aan de start krijgt. „Het neemt een enorme vlucht en overtreft onze verwachtigen," begint een enthousiaste toer nooidirecteur Paul van Rooijen zijn relaas, „Vorig jaar zijn we met dit toernooi gestart. Toen hadden we zo'n zestig deelne mers met daaronder enkele aan sprekende namen. Daar waren we tevreden mee. De intentie leefde toen al bij ons om dit toer nooi uit te breiden, qua deelna me, maar zeker ook qua niveau. Dat het zo snel zou gaan hadden we beslist niet verwacht." „De nummer vijftien van de we reld, internationaal grootmees ter Jaan Ehlvest (Estland) heeft toegezegd. Een man met een Elo- rating van ruim in de 2600. Zon der meer een absolute topper. Die alleen al tilt ons toernooi qua niveau een eind van de grond. Daarnaast hebben ook de internationale grootmeesters Paul Motwani, Schot van origi ne, woonachtig in Brussel en eerste bordspeler bij HWP Sas van Gent, de Tsjech Hort en de Chinees Ye te kennen gegeven deel te nemen." „De top wordt gecompleteerd met de deelname van de interna tionale meesters Barsov uit Oez bekistan en de Rus Konikov. Dat zijn toch namen waar we mee voor de dag kunnen komen. Vooral de inspanningen van on der meer Hans Groffen en ons aantrekkelijke prijzengeld van respectievelijk 3000, 2000 en 1000 gulden voor de eerste drie in de eindklassering, hebben er toe geleid dat dit zestal acte de presence geeft. Grootmeester Vlastimil Hort zal de dag voor ons toernooi een simultaan ge ven. Als de weersomstandighe den het toelaten in de open lucht op onze fraaie boulevard in Vlis singen." Op de vraag of alleen het prij zengeld die toppers naar Vlissin gen lokt, zegt Paul van Rooijen: „Dat niet alleen. We betalen be slist geen startgeld. We hebben nu een leuk sponsorpakket tot onze beschikking en bij een deel name van zestig deelnemers zijn we uit de kosten, maar voor startgeld hebben we momenteel beslist geen ruimte. Het komt ook, denk ik, door de mond-tot- mond-reclame en door het feit dat we op een gunstig tijdstip ons toernooi houden. We spelen van zaterdag 6 tot en met vrijdag 12 juli." „Dat valt net tussen een aantal grote toernooien in Nederland en België. Dat biedt de deelne mers de mogelijkheid om de tijd spanne tussen die toernooien te overbruggen met deelname aan ons toernooi." Toch mag het toernooi qua deel name niet een al te grote vlucht nemen. Anders is het clublokaal van de schaakvereniging Vlis singen aan de Adriaan Coorte- laan te klein. „We hebben het eens bekeken en we denken dat we 100 tot 120 schakers kunnen herbergen. Meer kan echt niet, dan gaat het ten koste van de ambiance en dat willen we be slist niet. Mocht nu al blijken dat we over onze capaciteit heen gaan, dan moeten we maatrege len nemen voor volgend jaar en uitwijken naar een andere gele genheid." Door Peter Vierenhalm Breda - Atletenbegeleider Peter van Wijk wrijft zo nu en dan over zijn buik. „Buik pijn, ik weet niet hoe ik eraan kom. Zal wel door de drukte komen." Druk heeft de Bredanaar het ze ker. De groep atleten die zich heeft geplaatst voor de Olympi sche Spelen krijgt steeds meer vorm. Van Wijk is vorig jaar door de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie (KNAU) aange steld om de sporters een handje te helpen op de zware weg naar Atlanta. „Ik moet er gewoon voor zorgen dat iedereen zich happy voelt, atleet en trainer. Ik onderhoud zoveel mogelijk contacten met hen, bezoek trainingen, beleg bijeenkomsten, ga naar zoveel mogelijk wedstrijden. Dat per soonlijke contact met de atleten en trainers is heel belangrijk," meldt Van Wijk. Volgend jaar december is het precies twintig jaar geleden dat Van Wijk in het huwelijk trad met de KNAU. Daarvoor was hij buiten 'de unie' al tien jaar aan de slag als trainer/begeleider. Atlanta wordt zijn derde Olym pische Spelen. „De tijd gaat hard, ja. Maar aan stoppen heb ik geen moment gedacht. Ik vind dit werk veel te leuk. Maar je moet wel een goed huwelijk heb ben. Ik heb in dit wereldje zo veel huwelijken kapot zien gaan. Mijn vrouw heeft heel veel din gen van mij moeten accepteren." Zoals in het weekeinde van de internationale kampioenschap pen in Kerkrade. Van Wijk wrijft nog maar eens over zijn pijnlijke buik: „Kerkrade, En schede, Düsseldorf. Dertienhon derd kilometer gereden met de auto. Dat is afzien, ja. Maar als je ziet dat drie atleten zich plaatsen voor Atlanta, dan zijn al die inspanningen zeker de moeite waard. Vooral die dis cusworp van Jacqueline Goorm- achtigh in Kerkrade was impo nerend. 63,44 meter, dat telt. Als iemand zo'n prestatie neerzet, voel ik me goed. Ik kan daar zo van genieten." Sporters Goormachtigh is een van de ze ven atleten die zich tot nog toe hebben geplaatst voor de Olym pische Spelen. Van Langen (800 meter), Van Schuppen (mara thon), Van Vlaanderen (mara thon), De Bruin (discus), Ros- endaal (tienkamp) en Dost (tien kamp) zijn de andere sporters die met Van Wijk naar Atlanta mogen. Van Wijk: „De komende tijd zullen daar een paar atleten bijkomen, niet veel. Zo maken Jongmans, Koers en Laros een goede kans op een plaats in de olympische ploeg. Ik denk dat straks in Atlanta twaalf tot vijf tien atleten voor Nederland uit komen." Groot is dat clupje niet tussen al die andere Oranje-Amerika- gangers. Van Wijk: „Dat klopt, maar gezien de huidige presta ties zitten we weer op het goede spoor, al zijn we er nog lang niet. Op het EK in Helsinki en de WK in Gothenburg gingen we af. Nu wordt er gelukkig weer redelijk gepresteerd door de atleten, maar we kunnen niet om de fei ten heen. Ik verwacht geen me dailleregen. Ik hoop op een me daille voor Ellen van Langen. En misschien heeft Bert van Vlaan deren een goede dag. Die twee zijn op dit moment de enige troeven die we hebben." Opvoeding De vijftiger Van Wijk wisselt het werken met atleten af met zijn 'schoolwerk' op het Markenhage College in Breda. Als docent li chamelijke opvoeding moet hij ook de scholieren in beweging zetten. En dan valt soms niet mee. „Op school komen ze naar je toe met: 'meneer, meneer, moet die oefening nu echt?' En dan zie je na school zo'n atleet aan het werk, die je niets hoeft te vertellen, die zó fanatiek aan het trainen is. Een wereld van verschil, maar daarom juist zo leuk. Ik geef, omdat ik de rest van de tijd in de atletenbegelei- ding moet steken, nog achttien uur per week les op school. Dat hebben we zo met de schoollei ding en de KNAU afgesproken. Ik heb tot nu toe geen enkele spijt gehad van die dubbelfunc tie. Het houdt me zelfs springle vend." Maas Met verspringer Frans Maas be haalde Van Wijk als persoonlij ke trainer successen. De in Goes woonachtige West-Brabander wil zijn carrière in stijl afslui ten, met een 'sprong naar Atlan- Atletenbegeleider Peter van Wijk: „Dat persoonlijke contact met de atleten en trainers is heel be langrijk. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP ta'. Maar de limiet van acht me ter is nog niet gehaald. „Hij heeft Kraayenhof even als trai ner gehad, maar hij wilde toch met mijn hulp zijn carrière af sluiten. Ik hoop dat hij het haalt. Het zal zeer moeilijk worden, want hij moet na die zware bles sures van ver terugkomen." Voor Maas is Atlanta een droom. Voor Remco, de zoon van de Bredase atletenbegeleider, niet. Als een van de steunpilaren van Bloemendaal mag hij met de Ne derlandse hockeyselectie naar de Spelen. Van Wijk probeert 'aan de overkant' wat wedstrij den van zijn zoon bij te wonen. Veel tijd heeft-ie niet. Hij werkt zich vooral in het zweet voor zijn atleten. Van Wijk wrijft voor de laatste keer over zijn pijnlijke buik. „De komende tijd is het wed strijden bezoeken, vergaderin gen aflopen, opnieuw met atle ten en trainers praten en dingen regelen, zoals het trainingskamp in La Grange, even buiten At lanta. Ik wil alles perfect gere geld hebben. De atleten moeten zich hartstikke happy voelen in Atlanta. Dat is mijn opdracht." Hoek - Zaterdag eerste-klasse-kampioen Hoek heeft zich voor het komende seizoen versterkt met de 32-jarige aanvaller Angelo Nijs kens. De spits, die een tijdlang in de hoogste Belgische klasse uit kwam voor Lokeren, speelde afgelopen seizoen bij Haasdonk. Vlissingen - VC Vlissingen promoveert van de vierde klasse H naar de derde klasse yan het amateurvoetbal op zondag. Na de eerdere winst in de na-competitie met Breskens en Sluiskil werd in een be slissingsduel NSV met 4-2 verslagen. Qua voetbal, daar was iedere kenner het de afgelopen competitie over eens, hoort de VC Vlissingen een klasse hoger te spelen. In de reguliere competitie kwam dat niet tot uiting, want Vlissingen moest met een vierde plaats in de eindklassering genoegen nemen. Maar eerder had de ploeg van trainer Bert Pentury zich verzekerd van een periodetitel. Die vormde de basis voor deze promotie. Het ging beslist niet gemakkelijk tegen NSV uit Nispen. In de eer ste helft kwam Vlissingen door een doelpunt van Marco Keim aan de leiding. Daarna duurde het tot de 75e minuut voordat Jacky Blijlevens uit een strafschop scoorde en de op het oog geruststellen de voorsprong van 2-0 op het scorebord bracht. Drie minuten later werd het 2-1 door Patrick Aerts en keerde de spanning terug. Ruim in blessuretijd liet Marcel Krant 3-1 noteren, maar nog in dezelfde minuut kwam NSV via Carlo Rijpers terug tot 3-2. Pas na ruim 100 minuten voetbal - Vlissingen speelde toen met tien man omdat Vjeko Anic met twee keer geel uit het veld was gestuurd - loodste Marciano Seedo Vlissingen definitief in veilige haven door 4-2 te scoren. Sas van Gent - De gymnastiekvereniging THOR houdt vandaag clubkampioenschappen in de Gemeentelijke sporthal te Sas van Gent. In verschillende categorieën worden dan de clubleden gym- nastiekproeven afgenomen. De meisjes/vrouwen turnen op de volgende onderdelen: mat, even- wichtsbalk, brug en sprong. De jongens/mannen werken de volgen de onderdelen af: brug, mat, rekstok, ringen, paard voltige en sprong. Aan het clubkampioenschap is voor de vrouwen en de man nen vanaf 15 jaar tevens het Alphons de Vlieghertoernooi verbon den. Deze categorie turners en turnsters werpt zich dan in de strijd om de fel begeerde Alphons de Vliegher-trofee, die zal worden uit gereikt door mevrouw De Smet-De Vliegher. De wedstrijden begin nen om 09.00 uur en duren tot 13.00 uur. Philippine - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Philippine houdt vandaag een toernooi voor E- en F-pupillen. In beide catego rieën komen zestien teams in actie. Deelnemende verenigingen zijn: Philippine, Axel, AZW, Biervliet, Corn Boys, Hoek, Hulsterloo, HW'24, Schoondijke, Sluiskil, Spui, STEEN, Terneuzen, Terneu- zense Boys en Vogelwaarde. Het toernooi voor de F-pupillen duurt van 09.00 uur tot omstreeks 13.15 uur. Het toernooi voor de E-pu- pillen start om 13.30 uur en rond 17.00 uur klaar. Koudekerke - In een irritant duel heeft RCS Al de afdelingsbeker van de KNVB Zeeland voor A-junioren gewonnen. Na de reguliere speeltijd wees het te harde duel tegen Middelburg Al 1-1 aan. In de verlenging werd niet meer geseoord, waarna RCS Al zich via strafschoppen verzekerde van de winst. De wedstrijd gaf een evenwichtig beeld te zien. Door Dominique Diroux kwam Middelburg in de tweede helft op voorsporng, maar kort daarna liet Menno Read 1-1 noteren. In de slotfase kreeg Mid delburg nog een dot van een kans toen Dominique Diroux vanaf elf meter mocht aanleggen. Hij miste echter. Hank - Doordat Grenswachters met 0-3 het duel tegen Be Ready uit Hank in de na-competitie van de eerste klasse afdeling van het zondagvoetbal won, is Clinge op de tweede plaats in die poule geëindigd en heeft daardoor nog een kans op promotie. Eindstand promotiepoule: Grenswachters 2-6 (o-l), Clinge 2-1 (2-4), Be Ready 2-1 (1-4). Magrette - In het kader van het 20-jarig bestaan van manege Ma grette in Axel, waar Piet Kosters de scepter zwaait, wordt als eer ste activiteit zondag 2 juni een attractief programma afgewerkt voor de vaste bezoekers en gasten van de manege. Het programma ziet er als volgt uit: 14.00-15 uur: ponyrijden voor de gasten; 15.00-18.00 uur: ruiterspelen; 18,00-18.30 uur: ringste ken te paard; 18.30-19.00 uur: ringsteken te wagen; 19.00-20.00 uur: achtspringen (drie hindernissen); 20.00-20.30 uur: earroussel; 20.30-21.30 uur: play back-show; vanaf 21.30 uur: dansavond voor jong en oud. Kloetinge - De Tacx-Extran-ploeg van Theo Middelkamp neemt zondag 2 juni deel aan de derde wedstrijd in de clubcompetitie, 'Het Hart van Brabant'. Aan deze wedstrijd die in Tilburg start ne men de volgende renners deel: Francois Franse, Wilfred Geijs, An- toine Goense, Dennis Mesu, Erwin van Loo en Chris Long. Lamswaarde - Werner Bisschop keert opnieuw terug naar een Bel gische voetbalclub. Deze keer wordt het Temse, die graag gebruik wil maken van zijn diensten als goaltjesdief. STEEN verliest in hem een waardevolle speler. r Ij Amateurs: 1. D. Mesu (Middelburg) 161 punten, 2. A. Goense (Le^, wedorp) 108, 3. F. Franse (Kwadendamme) 100, 4. P. Mol (Kapelf le) 86, 5. D. Brehm (Goes) 67, 6/7. P. van Passel (Sluiskil) en W. Geys (Kwadendamme) 62, 8. J. van Schaik (Oost-Souburg) 55, 9< C.Schouwenaar (Kloetinge) 40,10. J. v.d. Klooster (Lewedorp) 37, 11. E. van Loo (Ouwerkerk) 34, 12. P. Hoondert (Goes) 32, 13. T. Vermeulen (Kloetinge) 31, 14. M, Rommers (Rilland) 29, 15. W. Schmidt (Goes) 23 pnt. Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle) 38 punten, 2. E. Doe- dee (Kloosterzande) 31, 3. D. Langenberg (Kapelle) 16, 4. M. de Ritter (Hoek) 13,15. J. Luteijn (Kapelle) 5 pnt. 1. P. Bom (SSV '65) 24 doel punten; 2. J, Lensen (Koewacht) 23 doelpunten; 3./4. N. de Wolff (Sluiskil), A. van Hanegem (IJzendijke) 18 doelpunten; 5./6. J. Frusch (Axel), A. van Huizen (VC Vlissingen) 17 doelpunten; 7./8. E, de Groene (Luctor '88), L. Franse (Middelburg za) 16 doelpunten; 9. t/m 11, W. v.d. Dries (Kapel le), E, Arens (Kruiningen), J.P. Mulder (Walcheren) 15 doel punten; 12. R. Bassie (Middelburg za) 14 doelpunten; 13. t/m 18. M. Boeckhout (Bres kens), E. Leonhart (Dauwen- daele), P. Schipper (Kloetinge), C. van Dordt (Rillandia), W. Bisschop (STEEN), E. Tiele- man (Vogelwaarde) 13 doel punten; 19. t/m 24. J. Lambert (Hoek), D. Gijsel (Hoek), E, i.d. Weij (Rillandia), D. Verlinde (Sluis kil), A. Wauters (Vogelwaarde), A. Meijer (Zaamslag) 12 doel-j punten; 25, t/m 27. J. Fagundez (Dau^ wendaele), C. Blommaert (HVV '24), M. Strijdonk (STEEN) 11 doelpunten; 28. t/m 34. J. Alleman (Bres kens), C, Osmanovski (Bres kens), J. Kievits (Kapelle), P. Lensen (Koewacht), A. v.d. Noorden (Kruiningen), A. Nieuwenhuyse (Kruiningen), A. Curran (Tern. Boys) 10 doel punten. Clubscore: 1. VC Vlissingen 61 doelpunten; 2. Kruiningen 60 doelpunten; 3./4. Middelburg (zat.), Hoek 54 doelpunten.

de Stem | 1996 | | pagina 13