Krajicek weer in roes van Rome Zee Verstappen blijft koel onder dreigement Tonkov zorgt voor verschuiving, maar geen beving 4Ze mo Adieu Pierce Japan en Zuid-Korea mogen WK organiseren UITSLAGEN standen Schultz en Oremans onderuit in derde ronde op Roland Garros Ooms drie jaar geschorst KNAU draagt Laros voor Leen Bre DE STEM SPORT Celstraf Tapie Jeroen Blijlevens leider-af in Beieren I Martin van Steen uit Giro sportnieuws KORT BASKETBAL ZWEMMEN DESTEM SCHAKEN BOWLING Vrouwen Brevok uit eredivisie TENNIS Begeleider P ZATERDAG 1 JUNI 1996 B2 Door Bert Willemsen ""Barcelona - De belangen van pJos Verstappen en het TWR/Arrows-team botsen. Teambaas Tom Walkinshaw wil dat de Limburgse coureur op korte termijn een contract voor volgend jaar tekent. Verstappen voelt daar niets voor omdat hij eerst nog even wil aanzien in welke richting TWR-Arrows zich ontwikkelt. In het rennerskwartier op het Circuit de Catalunya nabij Bar celona, waar morgen de Grote Prijs van Spanje plaats vindt, sij pelde het bericht door dat Walk- 'Als Walkinshaw me vandaag uit de auto zet, zit ik morgen in een andere' inshaw dreigt om Verstappen uit zijn team te zetten als de Neder lander voet bij stuk houdt. Walk inshaw arriveerde gisteren laat in de middag op het circuit, maar liet weten nog geen commentaar te hebben. Verstappen wilde er wel over praten. „Ik heb bij Arrows een contract voor het hele jaar en wil dat ge woon afmaken", zei hij in alle rust. „Al besef ik wel dat de za ken niet altijd zo lopen als ik wil. Maar ik maak me er niet druk over. Als Walkinshaw me van daag uit de auto zet, zit ik mor gen in een andere. Die toezegging heb ik. Walkinshaw weet dat ook en zal daarom niet zo hard van stapel lopen:" Verstappen wil niet zeggen welk toevluchtsoord hij achter de hand heeft, maar wel dat het om een beter team gaat dan Arrows. De namen van Jordan en Benetton liggen voor de hand. Nadat Tom Walkinshaw zich twee maanden geleden als be langrijkste eigenaar inkocht, zijn de sponsorinkomsten en de tech nische faciliteiten bij TWR/Ar rows verbeterd. Maar in de For mule I duurt het minstens een half jaar eer de gevolgen daarvan op de baan zichtbaar worden. De organisaties Arrows (van de oude teambaas Jackie Oliver) en TWR (Walkinshaw) moeten ineen ge schoven worden. Dat wordt be moeilijkt doordat Walkinshaw en Oliver met elkaar in de clinch lig gen. Verstappen: „Er zijn strub belingen. Dat moeten ze zelf maar uitzoeken." De vraagtekens over de toekomst van TWR/Arrows moeten eerst verdwijnen voordat Verstappen de knoop wil doorhakken. „Ik heb vertrouwen in het team en in Walkinshaw, maar mijn gevoel zegt me nog effe te wachten om te kijken wat er gebeurt. Welke ver beteringen worden er doorge voerd? Welke motoren komen er voor volgend seizoen? Wie gaat de nieuwe wagen ontwerpen? Nu loopt het nog niet zoals het zou moeten. Dat geeft ook de teamlei ding toe." Over de trainingen van gisteren (1.25,225, tiende tijd) was Vers tappen tevreden. „Ik heb lang op de vierde plaats gestaan, ben slechts achttiende seconde langzamer dan snelste man Irvine en liefst 2 1/2 seconde sneller dan mijn teamgenoot Ros set. Dat is helemaal niet slecht. Als ik blijf presteren wordt mijn prijs voor volgend seizoen steeds hoger." Door Cas Overzier Parijs - Richard Krajicek leeft weer in dezelfde roes als twee weken geleden. Toen, in het supertoernooi van Ro me, moest hij alleen buigen voor gravelkoning Thomas Muster. Op Roland Garros, waar de ba nen bij goede weersomstandighe den dezelfde eigenschappen be zitten als die in de Italiaanse hoofdstad, groeit Nederlands hoogst geklasseerde tennisser met de wedstrijd. „Zo'n goede week gaat natuurlijk niet één-twee-drie uit het sys teem," besefte Krajicek, die in Parijs geleidelijk aan dat 'Rome- gevoel' krijgt. Was het bij zijn ou verture van de Open Franse ten niskampioenschappen nog kwak kelen geblazen, het feit dat hij te gen de Hongaarse anonymus Noszaly het vege lijf redde, gaf j 'de Kraai' vleugels. Afgelopen woensdag torste hij 'zware be nen' met zich mee, maar met zijn uitzonderlijk sterke opslag be zorgde hij de Spanjaard Carbo- nell trillingen en uiteindelijk een nederlaag. Gisteren zette Krajicek de op gaande lijn voort. De wijze waar op hij Todd Woodbridge van het gemalen baksteen mepte, was ronduit indrukwekkend. De naakte cijfers (7-5, 6-2, 6-2) ga ven de verhoudingen binnen de lijnen prima weer. Krajicek do mineerde op alle fronten en stap te na een uur en 52 minuten ten nis tevreden de achtste finales binnen. Topjaar Het is alweer drie jaar geleden dat Krajicek zover reikte in een Grand Slam-toernooi. Destijds, in 1993, beleefde hij het topjaar in zijn loopbaan tot nu toe. Acht ste finales op Wimbledon, achtste finales bij de US Open en een halve finaleplaats op Roland Garros. Zijn ranking schroefde hij op naar plaats nummer acht, zo hoog stond hij nog nooit op de ATP-lijst. Hoewel je het bij de grillige Krajicek natuurlijk nimmer weet, lijkt de 24-jarige Hagenaar met de tweede week Parijs in het vizier de juiste 'schwung' te pak ken te hebben. „Ik voel me goed", sprak hij na zijn vlotte zege op Woodbridge. „Mijn zelfvertrou wen groeit." Tegen Woodbridge demonstreer de hij dat. De Australiër, die vooral als gelouterd dubbelaar maar ook als gevaarlijk 'outsider' in het enkelspel door het tennis- leven gaat, werd tot pure wan hoop gedreven. De anders zo rus tige man uit Sydney smeet woe dend met zijn racket en schold de Zwitserse umpire Egli de huid ■vol. rDat staaltje van Australische on- I macht was louter Krajicek's ver- dienste. Met een 'wereldbal' had i hij zich zojuist naar een 3-0- J voorsprong in de tweede set ge- I slagen. Woodbridge was geknakt. Mentaal rijp voor de sloop. Wake-up call Evenals twee weken terug in Ro me, waar hij achtereenvolgens Bruguera, Clavet, Philippoussis, Edberg en Ferreira versloeg, toonde Krajicek op gravel alles te kunnen. Inspiratie, concentratie, werklust, prima voetenwerk en baseline-spel waarmee hij zich met de allergrootsten van het tra ge gravel kan meten. Hoe anders was dat eind vorige week nog in Düsseldorf. Aan het einde van de een serie verloren partijen tijdens de landenstrijd om de World Team Cup degra deerde Petr Korda Krajicek tot een tenniskleuter: 6-1, 6-1. „Die wake-up call had op geen beter moment kunnen komen," aldus Krajicek, die op tijd bleek wak- kergeschud voor het Franse Grand Slam-toernooi, waarin hij i nu met de Zweed Jonas Björk- man gaat strijden voor een kwartfinale-plaats. Oremans Van de acht-koppige gemengde Nederlandse tennisbende zijn er nu nog twee in de race. Haarhuis (die gisteren overigens aan de zij de van Sjeng Schalken in het dubbelspel verloor) en Krajicek. Bij de vrouwen viel gisteren het doek voor de laatste twee Oranje vertegenwoordigsters, Miriam Oremans en Brenda Schultz. Die laatste ging er drie sets af te gen de Roemeense nummer acht tien van de wereld Irina Spirlea (3-6, 6-3, 2-6), Oremans bezweek onder de druk van de als dertien de geplaatste Magdalena Malee- va (2-6, 1-6). „Het was een eitje voor haar. Ik kon er vandaag ge woon niet meer uithalen," con cludeerde de 23-jarige Berlicum- se, die een dag eerder tijdens een dubbelpartij met partner Sabine Appelmans nog met de schrik was vrijgekomen. Oremans wierp nadat ze een bal niet had kunnen halen haar racket nijdig weg, waarna haar slagwapen het hoofd van een bal- lenjongen toucheerde. Gelukkig trof alleen de bespanning het slachtoffer, niet het racketframe. „Ik schrok me een ongeluk. Kon op dat moment wel huilen. Ik ben wel de laatste die iemand bewust pijn wil doen," aldus Oremans. De gevolgen bleken mee te vallen. Na enkele minuten kon de bal- lenjongen zijn werk hervatten. Oremans kwam er met een waar schuwing vanaf. Parijs. Open Franse kampioenschap pen, IS miljoen gulden Mannen, derde ronde: Krajicek (Ned/13) - Woodbridge (Aus) 7-5 6-2 6-2, Sampras (VSt/1) - Martin (VSt) 3-6 6-4 7-5 4-6 6-2, Kafelnikov (Rus/6) - Mantilla (Spa) 6-4 6-2 6-2, Courier (VSt/7) - Kucera (Slw) 6-7 7- 5 6-4 5-4 opg., Ferreira (ZAf/10) - Furlan (Ita) 6-7 7-5 6-1 7-5, Clavet (Spa) - Forget (Fra) 6-3 7-5 6-3, Bjö- rkman (Zwe) - Woodruff (VSt) 7-6 2- 6 4-6 7-5 6-4, Draper (Aus) - Taran- go (VSt) 6-1 6-2 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: Krone- mann/McPherson (VSt/Aus) - Haar huis/Schalken (Ned) 6-3 4-6 6-1. Vrouwen, derde ronde: Spirlea (Rde) - Schultz (Ned/8) 6-3 3-6 6-2, Mag dalena Maleeva (Bul/13) - Oremans (Ned) 6-2 6-1, Seles (VSt/1) - Appel mans (Bel) 6-2 7-5, Sanchez Vicario (Spa/4) - Lichovtseva (Rus) 6-0 6-0, Huber (Dui/6) - Pitkowski (Fra) 6-2 6-2, Novotna' (Tsj/10) - Makarova (Rus) 6-1 7-5, Rittner (Dui) - Pierce (Fra/12) 6-4 6-2, Habsudova (Slw) - Hingis (Zwi/15) 4-6 7-5 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Arendt/Bollegraf (VSt/Ned) Langrova/Zrubakova (Tsj/Slw) 3-6 6-3 6-4, Basuki/Vis (Indo/Ned/l4) - Quentrec/Sidot (Fra) 6-4 6-4. Gemengd-dubbelspel, eerste ronde: Rottier/Barnard (Ned/ZAf) Stubbs/Tramacchi (Aus) 6-2 3-6 6-3. Programma zaterdag, derde ronde, centrecourt: Korda (Tsj) - Rios (Chi/9), Zvereva (WRu) - Coetzer (ZAf/14), Edberg (Zwe) - Chang (VSt/4), Davenport (VSt/9) - Basuki (Ino); court Suzanne Lenglen: Testud (Fra) - Majoli, (Kro/5), Pioline (Fra) - Berasategui (Spa), Voinea (Roe) - Muster (Oos/2), Martinez (Spa/3) - Grossman (VSt); baan 1: Graf (Dui/1) - Langrova (Tsj), Stich (Dui/15) - Tillström (Zwe), Pizzichini (Ita) - Mary Joe Fernandez (VSt/11), Ivan isevic (Kro/5) - Ulihrach (Tsj). Parijs - Een rechtbank in Pa rijs heeft vrijdag de vroegere voetbalclubvoorzitter Ber nard Tapie veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens belastingontduiking. Daarnaast kreeg de vroegere en minister een voorwaarde lijke straf van 30 maanden wegens misbruik van be drijfsgelden met betrekking tot zijn luxejacht. Pierce (foto) nederlaag. Ziirich - Japan en Zuid-Korea mogen het we reldkampioenschap voetbal in 2002 samen organiseren. Het hoofdbestuur van de we reldvoetbalbond FIFA heeft daartoe gisteren in Zürich een voorstel van de Europese voet balunie (UEFA) aangenomen. Vandaag valt tijdens een bestuursvergadering van de FIFA de formele beslissing over de toewijzing van het WK. Alle twijfel over de uitkomst is ech ter verdwenen. „Beide landen hebben inge stemd met een gezamenlijke organisatie en de FIFA heeft die beslissing bekrachtigd," sprak FIFA-bestuurslid Jack Warner (Trinidad en Tobago) ietwat voor zijn beurt. Arrigo Sacchi, bondscoach van de Italiaan se voetbalploeg, heeft verdediger Ferrara naar huis gestuurd. De 29-jarige speler van Juventus raakte woensdag geblesseerd in het oefenduel tegen de Belgen (2-2). Hij kampt met een spierblessure. Sacchi riep het talent Alessandro Nesta (La- zio) op als vervanger. De drie voorzitters van de Zuidlimburgse betaald-voetbalclubs, Roda JC, Fortuna Sit- tard en MW, hebben gisterochtend met het college van gedeputeerde staten van Limburg gesproken over een mogelijke fusie. De discussie over de fusie is weer actueel ge worden omdat het provinciebestuur zich spoedig moet uitspreken over de plaats van de bouw van het nieuwe Roda-stadion. Met een mogelijke fusie zou deze bouw voorlopig van de baan zijn. Bondscoach Hans Dorjee blijft ten minste tot medio 2000 in dienst van de KNVB. De 54- jarige Delftenaar verlengde vrijdag zijn con tract in Zeist. Zijn oude verbintenis liep in de zomer van 1997 af. Dorjee is verantwoordelijk voor de coördina tie van de coaching van alle vertegenwoordi gende (jeugd)teams van de KNVB. Hij is ook betrokken bij de technische beleidsontwikke ling, vorming en opleiding. Dorjee blijft coach van het olympisch team (Jong Oranje) en van het Nederlands elftal onder achttien jaar. De opbrengst van seizoenskaarten dekt het salaris van Gianluca Vialli, die vorige week een driejarig contract tekende bij Chelsea. Sindsdien is een ware run ontstaan op jaar tickets. Volgens Eddie Barnett, belast met de verkoop van toegangsbewijzen, heeft de Londense club van speler/trainer Ruud Gullit vier grote postzakken ontvangen met het verzoek om een abonnement. „Het record stond op 4673, maar dat getal zijn we al gepasseerd," aldus Barnett. Chelsea incasseert uit de verkoop van jaar kaarten bijna zeven miljoen gulden. Vialli, die bij Juventus transfervrij was, verdient in drie jaar ongeveer 6,5 miljoen gulden. De voetbalstadions in België blijven op veel plaatsen onveilig. Dat stelt de consumen tenorganisatie Test Aankoop na een onder zoek door Duitse experts. De stadions in Me- chelen en Gent zijn volgens de belangenvere niging zelfs ronduit onveilig te noemen. Al leen Olympia, de thuisgrond van landskam pioen Club Brugge, voldoet aan alle eisen. Pratonevoso (anp) - Het alge meen klassement werd door elkaar gehusseld, maar de verschuiving in de dertiende etappe van de Ronde van Ita lië was geen aardbeving. De aanval van Pavel Tonkov had weliswaar een paar lichte schok jes tot gevolg en stootte Davide Rebellin van de troon, maar de verschillen waren vrijdag in Pra tonevoso na de eerste serieuze bergrit over 115 kilometer te ge ring om te spreken van een be slissende coup. Tonkov won de rit voor de Let Piotr Oegroemov op drie secon den en de Italiaan Enrico Zaina op twintig. De onttroonde leider Davide Rebellin arriveerde op iets meer dan een halve minuut op de 1615 meter hoge col. Oegroemov pakte de tweede plaats in de algemene rangschik king. Verliezers waren Francesco Casagrande, winnaar van de Tir- reno dit jaar, en de Rus Evgeni Berzin, twee jaar geleden win naar van de Giro d'Italia. Hij staat nu op anderhalve minuut van zijn landgenoot. Pavel Tonkov boekte in Pratone voso zijn zesde zege van het sei zoen. Zijn veertiende sinds zijn debuut in 1992. Na een spervuur aan demarrages, dat na dertien kilometer was in gezet door de Pool Zbigniew Spruch en later de van de Frans man Pascal Hervé, plaatste Ton kov in de de slotkilometers de be slissende uitbraak. De Rus liet de Colombiaan Hernan Buenahora, de Italiaan Bruno Cenghialta em de Fin Joona Laukka achter zich. Zaina en Oegroemov konden aanklampen. Op de streep had Tonkov, verle den jaar winnaar van de Ronde van Zwitserland, geen moeite met Oegroemov. Fabio Fontanelli, ritwinnaar donderdag, haalde de finish niet. Ook de enige overgebleven Ne derlander, Dongenaar Martin van Steen, stapte halverwege af in gezelschap van TVM-ploeg- makker Hendrik Redant. In de Ronde van Beieren raakte Jeroen Blijlevens, die drie ritten won tot nu, vrijdagmiddag zijn leiderstrui kwijt aan de Duitser Uwe Peschel, die de tijdrit over 20,5 kilometer won. Vrijdag avond staat nog een criterium op het programma. De renners uit de Rabobankploeg van Jan Raas domineren de rit tenkoers (6e categorie) Wenen- Gresten-Wenen voor elite met en zonder contract. Na de overwin ning van Rob McEwen was het vrijdag de beurt aan Henk Vo gels, de Australische Nederlan der. Hij versloeg na een rit over 161 kilometer van Traismauer naar Rabenstein zijn ploeggenoten Leon van Bon en Adri van der Poel, beiden op negen seconden. In de algemene rangschikking neemt het trio dezelfde posities in. Van Bon heeft vier tellen ach terstand en Van der Poel vijftién. De ploeg van Raas, in Oostenrijk onder leiding van Van Houwelin- gen, is de enige professionele in de onbeduidende etappekoers. Ronde van Italië Dertiende etappe, Loano-Pratonevo- so: 1. Tonkov (Rus) 115 km in 3.13.23, 2. Oegroemov (Let) 0.03, 3. Zaina (Ita) 0.21, 4. Davide Rebellin (Ita) 0.33, 5. Buenahora (Col), 6. Ola- no (Spa), 7. Gotti (Ita) 0.36, 8. Shefer (Kaz), 9. Laukka (Fin), 10. Robin Nieuwegein (anp) - De tuchtcommissie van de Judo Bond' Nederland (JBN) heeft coach Peter Ooms met ingang van zaterdag 1 juni voor drie jaar geschorst. Tot 31 mei 1999 mag de Brabander geen functie uitoefenen als trainer en coach binnen de JBN en aangesloten verenigingen of- sportscholen. Ook wordt Ooms het lidmaatschap van verdienste van de JBN ontnomen. De uitspraak van de JBN is het gevolg van de aanklacht die de ju- doka's Monique van der Lee, Irene de Kok en Anita Staps begin dit jaar indienden naar aanleiding van ongewenste intimiteiten door Ooms. Alleen de klacht van Van der Lee werd ontvankelijk verklaard omdat de zaken van de twee andere vrouwen volgens de regels van de JBN verjaard zijn. De drie sportvrouwen, van wie alleen Van der Lee nog actief is, hebben ook aangifte gedaan van zedenmisdrijven bij de politie. Justitie in Breda beraadt zich nog of Ooms strafrechtelijk wordl vervolgd. Ooms kan tegen de schorsing van de JBN in beroep gaan. Dat moet dan binnen veertien dagen schriftelijk gebeuren. Politieagenten uit de regio Midden- en West-Brabant trainen voorlopig ook niet meer bij Sportschool Ooms in Tilburg. Volgens een woordvoerder is dat besluit genomen omwille van onpartiji digheid in hele zaak. Verschillende politieteams hebben sedert jaren met Sportschool Ooms een contract om de conditie van de agenten op peil te hou den. Het gaat om ongeveer 350 personen. Parijs - Mary Pierce werd vrijdag uitgeschakeld. De sexy geklede Pierce verloor kansloos van Barbara Rittner, 2-6 4-6. Met het verlies raakte Nike in de Open Franse ten niskampioenschappen zijn prominentste mannequin kwijt. Pierce showde op Roland Garros de nieuwste tennisjurk van Nike. Een gewaagd strandensemble dat Pierce opwindend, onthullend en modieus noemde en dat door Steffi Graf werd afgeschoten: „In zo'n ding kun je je niet concen treren op tennissen." Nike had de nederlaag van Pierce kennelijk voorvoeld. Sinds de breuk met Bollettieri na de Au stralian Open is de hardhitter niet meer de oude. De kleding-multinational huurde twaalf modellen in die vanaf vrij dag op Roland Garros de creatie van Pierce dragen. Pete Sampras, na Agassi de best betaalde ten- nis-ster van Nike (25 miljoen dol lar in vier jaar), bereikte de vier de ronde wel. Wederom na een slopende vijfsetter. Hij versloeg Todd Martin, zijn boezemvriend, met 3-6 6-4 7-5 4-6 6-2. In de der de set overleefde Sampras op 4-5 twee setpunten. Sampras had veruit de zwaartse loting van de top tien. Na Gus- tafsson, Bruguera (winnaar in 1993 en '94) en Martin treft hij in de vierde ronde de Australiër Scott Draper, 99e van de wereld, Vanaf de kwartfinales wordt het weer menens: Courier, Krajicek (halve finale) en Muster. Bert van Vlaanderen onderneemt eerste test Tilburg - Komende zondag test Bert van Vlaanderen in een 10 EM-wedstrijd in Tilburg voor het eerst na ruim een half jaar met blessureleed, zijn huidige conditie op weg naar zijn eventuele deelname aan de Olympische marathon in Atlanta. Naast vele na tionale wegatleten, staan een veertigtal toplopers uit vijftien lan den in Tilburg aan de start waaronder Tegla Loroupe, Joyce Chepchumba en Hellen Kimaiyo uit Kenia. Bij de mannen start Aitnafa, begin dit jaar tijdens het NK veldloop in Tilburg gedis kwalificeerd wegens het dragen van een broekje met de verkeerde kleur. De asielzoeker zal zich tijdens de Tilburg Ten Miles zeker willen revancheren. De wedstrijden in het centrum van Tilburg beginnen om 11.30 uur. Twee doden bij motortraining Douglas - Twee motorcoureurs zijn gisteren tijdens de training voor de TT op het eiland Man bij verschillende ongelukken om het leven gekomen. Dat brengt het dodental deze week op het 60 kilo meter lange bergcircuit op drie. Robert Holden (37) uit Nieuw-Zeeland viel van zijn Ducati bij ho ge snelheid in een bocht naar links. Hij won de individuele TT vo-, rig jaar. Mick Lofthouse (28) ging op zijn 250cc-machine in Miln- town hard onderuit. De professionele motorcoureur uit Engeland eindigde vorig jaar op Man als tweede in het 125cc-klassement. De Brit Aaron Kennedy (26) verongelukte maandag op het eiland, Hij viel tijdens een training voor zijspanners uit de passagiers stoel. verbijt haar FOTO ANP Bolivia kan zijn thuiswedstrijden in de WK-kwalifciatie-serie van de Zuid-Ameri kaanse zóne in La Paz afwerken. De Zuid- Amerikaanse landen hadden tegen het spelen van duels in de Boliviaanse hoofdstad be zwaar gemaakt wegens de extreme hoogte van bijna 3800 meter. Het uitvoerende comité van de FIFA bepaalde vrijdag in Zürich dat wel gespeeld mag wor den in La Paz. Maar dan moet Bolivia de te genstanders wel de mogelijkheid tot tien da gen acclimatiseren bieden. Normaal moet het thuisland zijn opponent vijf dagen van tevo ren gelegenheid geven tot trainen. Nigeria kan deelnemen aan de kwalifica tiewedstrijden (Afrikaanse zóne) voor het WK voetbal in 1998 in Frankrijk. Dat heeft het uitvoerend comité van de wereldvoetbalbond FIFA vrijdag in Zürich bepaald. Nigeria is wel uitgesloten van deelneming aan de twee volgende edities om de Africa Cup omdat het begin dit jaar weigerde te verschij nen in Zuid-Afrika waar het toernooi werd gehouden. MVV-spits Lowie van Schijndel gaat zijn geluk beproeven bij FC Den Haag. De 29-jari- ge aanvaller kwam vorig jaar van De Graaf schap naar MW, slaagde daar niet en hoopt nu in de residentiestad zijn 'scorend vermo gen' terug te vinden. FC Barcelona heeft met het aantrekken van de felbegeerde spits Juan Pizzi geinvesteerd in de productiviteit. De aanvaller van Teneri- fe was dit seizoen topscorer in de hoogste Spaanse afdeling. NBA, Amerikaanse profcompeti tie. Western Conference, finale: Utah Jazz - Seattle SuperSonics 118-83. Stand in best-of-seven: 3-3. wegen 14-20, 3. Duitsland 14-18, 9. Nederland 14-16. Mannen: Nederland - Schotland 2-0 1002-903), Nederland - Slowa kije 2-0 (1054-949), Nederland - Wales 0-2 (866-890). Stand: 1. Zweden 15-24, 2. Finland 15-22 (15.566), 3. Frankrijk 15-22 (15.070), 11. Nederland 15-14 (15.072). Uitslagen zwemmen Canet-en-Roussillon. Mare Nos trum Tour. Vrouwen, 800 vrij: 1. Vlieghuis (Ned) 8.43,92, 2. Hardcastle (GBr) 8.45,22, 3. Geurts (Ned) 8.48,53. Mannen, 1500 vrij: 1. Lundström (Zwe) 15.41,18, 2. Stromberg (Zwe) 15.51,28, 3. Olshed (Zwe) 15.54,45. Helsinki. EK teams. Vrouwen: Denemarken - Neder land 2-0 (985 pins - 943), Neder land - Israël 2-0 (990-897), Neder land - Spanje 2-0 (1096-911), Ne derland - Cyprus 2-0 (1085-829). Stand: 1. Finland 14-24, 2. Noor- Dos Hermanas. Internationaal^ toernooi Achtste ronde: Anand (Ind) - Gel- fand (WRu) 1-0, Kasparov (Rus) - Topalov (Bul) Z2-Z2, Illescas (Spa) - Polgar (Hon) Z2-Z2, Ivantsjoek (Oek) - Kramnik (Rus) 0-1, Shirov; (Spa) - Kamsky (VSt) Z1-Z2. Negen de ronde: Piket (Ned) - Slobodjan (Dui) 1-0, Drejev (Rus) - Sokolov (Bos) 1-0, Lutz (Dui) - Hracek (Tsj) Z2-Z2, Joesoepov (Dui) - Lobron (Dui) 1-0, Hickl (Dui) - Hübnet (Dui) Z2-Z2. Stand: 1. Joesoepov 6 punten, 2. Hübner, Drejev ö'/z, 4. Sokolov, Hracek 5, 6. Piket 4'/2, 7. Hickl, Lutz 4. (Fra) 0.41, 11. Faustini (Ita) 0.51, 12. Berzin (Rus) 0.57, 13. Chiappucci (Ita), 14. Lanfranchini (Ita), 15. Belli (Ita). Van Steen (Ned) geeft op. Algemeen klassement: 1. Tonkov 55.21.22, 2. Oegroemov 0.20, 3. Zaina 0.30, 4. Rebellin 0.41, 5. Gotti 1.04, 6. Faustini 1.07, 7. Olano 1.31, 8. Ber zin, 9. Belli 1.40, 10. Buenahora 1.48, 11. Shefer, 12. Chiappucci 2.12, 13. Zberg (Zwi) 2.25, 14. Robin, 15. Cenghialta (Ita) 2.49. Wenen-Gersten-Wenen. Tweede etappe, Traismauer-Raben- stein: 1. Vogels (Aus) 161 km in 3.40.54, 2. Van Bon (Ned) 0.09, 3. Van der Poel (Ned) 13. Nelissen (Ned) 0.35, 22. Vierhouten (Ned) 6.51. Al gemeen klassement: 1. Vogels 6.28.21, 2. Van Bon 0.04, 3. Van der Poel 0.15, 14. Nelissen 1.35. Ronde van Beieren. Derde etappe, individuele tijdrit: 1. Peschel (Dui) 20,5 km in 26.02, 2. Rich (Dui) 0.18, 3. Walzer (Dui) 0.38, 4. Reuss (Dui) 1.02, 5. Ivanov (Rus) 1.05, 6. D'Hollander (Bel) 1.09. Algemeen klassement: 1. Peschel 10.01.15, 2. Rich 0.18, 3. Walzer 0.36. Breda - Als het aan de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) ligt, komt Marcel Laros deze zomer in Atlanta in actie op de Olympische Spelen. Tech- nisch-directeur Bert Paauw liet gisteren weten dat de atletiek- unie het verzoek tot uitzending heeft opgestuurd naar het Neder lands Olympisch Comité. Daarmee lijkt voor Laros de weg naar Atlanta open te liggen. De Bredase atleet miste afgelopen maandag de limiet voor de 3000 meter steeple op achthonderdste (8.22.08) van een seconde. Hij liep die tijd onder barre weersom standigheden in Hengelo. De KNAU meent dat mede daar door de tijd van Laros gezien kan worden als het voldoen aan de ei sen. Ook bij het NOC waren afge lopen week dergelijke geluiden te horen. Het comité wees hem ech ter (nog) niet aan omdat het for mele verzoek van de KNAU ont brak. In het geval het NOC niet overstag gaat, waagt Laros op 12 juni in Dortmund een laatste po ging om de limiet te halen. Greg van Hest van TRR heeft vrijdag op de NK atletiek in Den Haag de 10.000 meter gewonnen. De atleet liep een tijd van 28.34,25. Op de tweede plaats eindigde de Palestijn Mohamed Baket van Hellas. Wilma van On na won de 10 kilometer bij de vrouwen. De atlete van PAC liep de afstand in 33.25.10. Brunen wint proloog Ster van Zeeland Zoutelande - Yvonne Brunen schreef gisteravond de prolodg van de Ster van Zeeland vopr vrouwen elite op haar naam. Voor de drie kilometer lange pro loog liet ze een winnende tijd op de chrono's drukken van 4.26.01 en daardoor draagt ze vandaag de gele trui. Ingrid Haringa gaf slechts elf-honderdste toe op de winnares. Uitslag: 1. Yvonne Brunen (Nat.se- lectie) 4.26,01, 2. I. Haringa 4.26,12, 3. Marielle van Scheppingen (Liber- tas), 4.31.73, 4. Debby Mansveld (nat.selectie) 4.32.00, 5. Nicole Ver mast (Libertas) 4.32, 96, 6. Maria Jongeling (nat.selectie) 4.35.03, 7. Jet Jongeling (nat.selectie) 4.35.15, 8. Pia Sunstedt (Libertas) 4.35.91, Maaike de Bruijn (nat.selectie) 4.37.14, 10. Edith Klep (nat.selectie) 4.38.30. Van onze verslaggever Breda - TDK/Brevok trekt zijn vrouwenteam terug uit de eredivisie. „Het is helaas niet gelukt om voor 31 mei eenj eredivisiewaardig team op de been te brengen," aldus voor-' zitter Frans Derks gisteravond. Het tweede team van de Breda se volleybalclub 'promoveert' nu tot hoofdmacht. Dat zestal komt volgend sei zoen uit in de op een na hoogste klasse van Nederland. „Dus wie weet zijn we volgend jaar al weer terug in de eredivi sie," zegt Derks. Die enkele speelsters die Bre vok al wel gestrikt had, worden bij het oude tweede team ge voegd. Derks zegt tot het laatste mo ment geprobeerd te hebben een volwaardig eredivisieteam te formeren. „Ik laat me echter niet aan het lijntje houden. Onze dead-line was 31 mei en daar wijken we niet van af. Ik wil geen toestan den zoals in de voetballerij." VC Weert vult de vrijgekomen plaats in de eredivisie op. yan onze biljartmedewerke Itrneuzen - De biljartv sing KOT uit Terneuzen in het kader van het na< de 70-jarig bestaan een prix driebanden op kle jart. Vanaf begin oktot Jnedio januari volgenc zal de lokaliteit van KC Racketcentrum te Terni het bolwerk vormen vl biljartgebeuren. Een Grand Prix drieband] klein biljart is niet nieuw Door Henk van de Voorde Goes - Met gevoel voc nie uitte Leen Breur stuurslid wedstrijdt zijn onvrede tijder voor j aarsvergadering de KNLTB Zeeland ii tel Goes. „Dit kos1 weliswaar geen geld, het niet doorgaan v Zeeuwse tenniskamj schappen betekent sportief dieptepunt ia carrière van wedstri nis. Hij kwam aan bod nada voorzitter Leurs en pi' meester Buijs gewag had> maakt van enkele financ genvallers. Breure stelde niet anders kon dan, in met voorzitter Kees Zuid Zeeuwse tennistitelstrijc blazen. Deze zou dit jaar in Tei plaats vinden. „Het aar schrijvingen was laag en nig van aard dat de Z kampioenschappen op ee van clubkampioenschapp Animo zouden lijken. Da' de bedoeling. Het gaat sterksten van het distri land." Het aantal insehri van boven de Westersehe nagenoeg nihil. „Achter zaak proberen we te kom het aan de locatie? Aan 1 stip? Aan de bootkosten' toernooien gaan we daai enquête houden onder de uit de hogere categorie leggen het hoofd niet schoot. 'Deze kampioense vormden jarenlang een hoogtepunt. Het ging om Net zoals de voetballers Nederlands elftal het een den om voor het vaderlai komen," aldus Breure. Govers Voorzitter Zuidweg, hij k aan te vertrekken tijden: jaarsvergadering, stond e bij de 'budget-neutrale' t wisseling binnen het Zeeland. Zoals bekend v( Govers per 1 september J lem Baars op als district leraar. „Bijzonder jamrf. hij weggaat, maar wij kui heel goed begrijpen. Voo Door Peter Vierenhalm Breda - Atletenbi Peter van Wijk wrijf 1 dan over zijn buikj pijn, ik weet niet ho' kom. Zal wel door komen." Druk heeft de Bredan ker. De groep atlete: heeft geplaatst voor di sche Spelen krijgt stq vorm. Van Wijk is door de Koninklijke se Atletiek Unie (KNA steld om de sporters e te helpen op de zware Atlanta. „Ik moet er gewoon vc dat iedereen zich ha; atleet en trainer. Ik zoveel mogelijk cont, hen, bezoek training bijeenkomsten, ga na mogelijk wedstrijden, soonlijke contact met en trainers is heel be meldt Van Wijk. Huwelijk Volgend jaar decemt precies twintig jaar g< Van Wijk in het huw met de KNAU. Daarvc buiten 'de unie' al tie:, de slag als trainer/11 Atlanta wordt zijn de pische Spelen. „De hard, ja. Maar aan sti ik geen moment gedac dit werk veel te leut moet wel een goed huv ben. Ik heb in dit we veel huwelijken kapot Mijn vrouw heeft hee gen van mij moeten ac t

de Stem | 1996 | | pagina 12