Haarhuis houdt het hoofd koel r Glem Hoek t DESTEM Europese titel levert spelers Nederlands elftal vier ton op Ronaldo rebelleert in Rio de Janeiro Jeroen Blijlevens boekt opnieuw zege Doelman René Stam naar FC Utrecht UITSLAGEN STANDEN Exact Overige Nederlandse tennissers sneuvelen in hitte op Roland Garros Coureur uit ]N uw Exact-dealer met maatwerk oplossingen '(^software Linskens voor twee jaar naar Lokeren VOETBAL ZWEMMEN Attractieve weds ?W So Van onze verslaggever Zeist - De Oranje-selectie heeft een akkoord bereikt met de KNVB over de premies die de spelers kunnen verdienen tijdens het EK in Engeland. De onderhandelingen liepen al een tijd en dreigden in een impas se te geraken, maar gisteren kwa men de spelers, vertegenwoor digd door Danny Blind en Ronald de Boer en de bond er uit. De KN- VB-vertegenwoordigers Jan Kas- per en Gerard Bouwer gingen ak koord met de eisen van de spe lers. Die eisten een vergoeding en premiestelsel dat kan oplopen tot maximaal 400.000 gulden per speler wanneer Oranje de Euro pese titel zou halen. Dat bedrag is overigens nog ongeveer een halve ton minder dan wat de Ajacieden bij hun club hadden kunnen ver dienen bij het winnen van de Champions League. Gisterochtend trainde de Oranje selectie nog een uurtje in Kat wijk, sinds gistermiddag geniet de hele groep twee dagen rust. Morgen verzamelt bondscoach Hiddink zijn mannen weer in Noordwijk, waarvandaan de groep naar Zeeland reist. Zater dagavond staat er een duel tegen de Zeeuwse selectie in Vlissingen op het proggramma. Zondag wordt er één training afgewerkt en trekt de selectie er op uit om in de Zeeuwse wateren een visje te verschalken. Vanaf maandag wordt de voorbereiding serieu zer. Dinsdag speelt Oranje tegen Ierland, en in dat duel zal waar schijnlijk het elftal spelen dat Hiddink in zijn hoofd heeft voor het eerste EK-duel, tegen de Schotten. Door Cas Overzier Parijs - Wanneer het kwik boven de dertig graden Celcius uitstijgt, het windstil is en de felle zonnestralen op zijn donkerblonde lokken branden, komt Paul Haarhuis pas echt tot leven. Op Roland Garros hield hij gisteren in de bloedhitte als enige Nederlandse tennisser het hoofd koel. A Ondanks zijn nederlaag in de tweede ronde tegen de bijna fout loos spelende Roemeen Adrian Voinea toonde Sjeng Schalken zich tevreden. Jan Siemerink daarentegen was ronduit teleur gesteld. Tegen veteraan Jakob Hlasek liet de Rijnsburger sim pelweg mogelijkheden onbenut. Bij de vrouwen struikelden Petra Kamstra en Kristie Boogert even eens in de tweede ronde. Voorkeur Haarhuis heeft zo van die dagen dat hij alles kan. Zijn voorkeur gaat dan uit naar een spelletje in het hol van de leeuw. Liefst tegen iemand die hoger geklasseerd staat dan hij zelf. Zoals gisteren op court Suzanne Lenglen, waar zo'n tienduizend uitzinnige Fran se tenmsfans thuisspeler Arnaud Boetsch naar de overwinning probeerden te schreeuwen. De Parijzenaar is met zijn 27 jaar drie jaar jonger dan Haarhuis, maar zit in de bloei van zijn ten- nisleven. Boetsch staat twaalfde op de wereldranglijst. Zo hoog stond hij nog nooit. Maar juist daaruit haalt Haarhuis, de num mer 29, inspiratie en motivatie. Want was het niet Haarhuis die in het verleden mannen als Sam pras, Becker, Chang, Ivanisevic en John McEnroe. Hoewel zijn zege op Boetsch fraai mag wor den genoemd, wil hij die niet on derbrengen in de 'categorie Sam pras'. Wel was Haarhuis zelf te spreken over zijn vechtlust. Het zag er aanvankelijk helemaal niet naar uit dat Haarhuis voor een surprise zou gaan zorgen. In het begin van de eerste set over rompelde Boetsch hem volledig (5-2). „Niet verwonderlijk, want ik had 's nachts verschrikkelijk slecht geslapen." Maar Haarhuis vermande zich kranig; hield zijn Franse Davis Cup-collega met diep geslagen ballen in de buurt van de baseline en trok met 7-5 het eerste bedrijf alsnog naar zich toe. „Cruciaal dat ik die won," verwees Haar huis naar het fundament van zijn triomf. Na verlies van de tweede set (2-6) en winst in de derde (6-2) voelde Haarhuis dat het goed zat. Hij serveerde uitstekend, dook regel matig op aan het net en hield Boetsch tijdens de rally's met ho ge topspinballen achterin. Bij 5-4 in die vierde set en op eigen op slag leek het nog even mis te gaan (15-40 achter). Maar met onder meer een prachtig geslagen drop shot - 'Ik dacht: ik leg hem ge woon neer' - bracht hij de score in evenwicht en legde het Franse legioen vervolgens met het verzil veren van zijn derde matchpunt het zwijgen op (6-4). De Duitser Bernd Karbacher is zijn volgende hindernis. Schalken Sjeng Schalken, Nederlands grootste tennisbelofte, stond niet al te lang stil bij zijn nederlaag. Voinea, gisteren zijn opponent in de tweede ronde, bewaart zijn beste tennis altijd voor Roland Garros. Vorig jaar mepte hij er Boris Bec ker en Andrej Tsjesnokov van de gravel voordat hij in de kwartfi nales onderuit ging tegen Mi chael Chang. „Ik heb van alles geprobeerd. Verder naar achteren spelen, ser vice-volley met een harde eerste service en met een kickservice en meer backhandslice. Het hielp al lemaal niet. Die jongen speelde gewoon een tempo hoger en ver zwakte geen moment. Ik kan me zelf echt niets verwijten," oor deelde Schalken, die gisteren en passant dertigduizend gulden toucheerde voor zijn prestatie in Parijs. UITSLAGEN Parijs. Open Franse kampioenschap pen, 18 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Haarhuis (Ned) - Boetsch (Fra/11) 7-5 2-6 6-2 6-4, Hlasek (Zwi) - Siemerink (Ned) 6-2 1-6 6-3 7-6, Voinea (Roe) - Schal ken (Ned) 5-7 6-3 6-4 6-2, Muster (Oos/2) - Solves (Fra) 6-1 6-3 6-0, Chang (VSt/4) - Fromberg (Aus) 6-4 3-6 7-6 6-4, Ivanisevic (Kro/5) - Wheaton (VSt) 7-5 6-2 6-4, Rios (Chi/9) - Stoltenberg (Aus) 6-4 6-3 6- 3, Rosset (Zwi/14) - Novak (Tsj) 6-2 6-4 6-3, Stich (Dui/15) - Rusedski (GBr) 6-3 7-5 6-3, Ulihrach (Tsj) - Medvedev (Oek) 6-3 6-7 6-1 6-4, Till- ström (Zwe) - Knowles (Bah) 5-7 6-3 1-6 6-4 6-3, Pioline (Fra) - Reneberg (VSt) 7-5 6-2 6-3, Korda (Tsj) - Roux (Fra) 7-5 6-4 6-4, Karbacher (Dui) - Gaudenzi (Ita) 6-3 6-4 6-4, Berasate- gui (Spa) - Dreekmann (Dui) 6-2 6-2 6-3, Edberg (Zwe) - Moya (Spa) 6-2 6-2 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Kraji- cek/Oosting (Ned) - Bergh/Cannon (Zwe/VSt) 3-6 7-6 6-4, Davids/Suk (Ned/Tsj/13) - Ekerot/Markovits (Zwe/Hon) 7-6 7-6. Vrouwen, tweede ronde: Langrova (Tsj) - Kamstra (Ned) 6-2 4-6 6-1, Paulus (Oos/16) - Boogert (Ned) 6-2 6-4, Graf (Dui/1) - Bradtke (Aus) 6-2 6-2, Martinez (Spa/3) - Zrubakova (Slw) 6-3 7-5, Majoli (Kro/5) - Gran de (Ita) 6-3 7-6, Date (Jap/7) - Jec- menica (Joe) 6-4 6-2, Davenport (VSt/9) - Sung-hee Park (ZKo) 6-1 6- 2, Mary-Joe Fernandez (VSt/11) - Nagyova (Slw) 6-2 6-4, Coetzer (ZAf/14) - Lubiani (Ita) 6-4 6-1, Ba- suki (Ino) - Courtois (Bel) 7-5 6-2, Pizzichini (Ita) - Halard (Fra) 7-6 6-4 7-5, Grossman (VSt) - Dechy (Fra) 6- 3 6-3, Wild (VSt) - Cecchini (Ita) 6-7 7-6 6-2, Testud (Fra) - Suarez (Arg) 7-5 6-3, Leon Garcia (Spa) - Na- gatsuka (Jap) 6-1 6-0, Zvereva (WRu) - Serra-Zanetti (Ita) 6-3 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Schultz/Coetzer (Ned/ZAf/11) - Me- licharova/Vildova (Tsj) 6-0 6-2, No- votna/Arantxa Sanchez (Tsj/Spa/1) - Koutstaal/Lake (Ned/GBr) 6-1 6-2, McGrath/Neiland (VSt/Let/3) - Ore mans/Appelmans (Ned/Bel) 6-2 6-4, Hiraki/Kijimuta (Jap) - Kams- tra/Krizan (Ned/Slv) 6-1 4-6 6-0, Vis/Basuki (Ned/Ita/14) - Drago- mir/Grossman (Roe/VSt) 6-4 6-1. Lokeren (anp) - Edward Linskens speelt de komende twee jaar bij het Belgische Lokeren. De bij NAC in on genade gevallen verdedigen de middenvelder heeft ook nog een optie van een jaar bij de afgelopen seizoen van de 'tweede naar eerste Belgische voetbalklasse gepromoveer de ploeg. Linskens, die begin dit jaar van PSV naar NAC overstap te en daar een contract van drie jaar had getekend, kreeg een Breda een conflict met trainer Wim Rijsbergen. De Limburger leverde daarop zijn contract in. Hij had ook een aanbieding op zak van het Venlose VVV, maar koos uiteindelijk voor Lokeren. Paul Haarhuis lest zijn dorst tijdens de partij tegen Boetsch. Haarhuis liet zich niet van de wijs brengen door de hitte en versloeg de Fransman. foto anp Door Frans Lindenkamp Rio de Janeiro - Het huwelijk tussen PSV en Ronaldo dreigt op de klippen te lopen. Ronaldo, die zich in zijn geboorteplaats Rio de Janeiro voorbereidt op de Olympi sche Spelen, heeft verklaard niet langer meer voor PSV te willen voetballen. Vol gens het jeugdtalent is een 'echtschei ding' onafwendbaar. PSV-trainer advo caat reageert laconiek op de berichten uit Brazilië en rekent in augustus weer ge woon op de jonge stervoetballer. „Ik keer niet meer terug naar Eindhoven," zo heeft hij via de Braziliaanse pers laten weten. Aanleiding voor zijn krachtige uitspraak is de ferme ruzie met trainer Dick Advocaat. Hoe wel Ronaldo het met niet zoveel woorden zegt, heeft hij zijn buik vol van de oefenmees- ter. De Braziliaan is aangebrand, omdat Ad vocaat hem in de laatste duels herhaaldelijk niet heeft opgesteld. Krant Ronaldo zegt zich te goed te voelen voor de reservebank. De argumenten van Advocaat dat hij bij terugkeer in Nederland, na het her stel in Rio de Janeiro van zijn knie-operatie, nog niet 100 procent fit was, gaan er bij hem niet in. De irritatie kwam - naar zijn zeggen - opborrelen tijdens de finale om de KNVB-be- ker tegen Sparta. Advocaat liet hem in de tweede helft 32 minuten lang aan de zijlijn een warming-up draaien, terwijl hij maar het laatste kwartier mocht spelen. Na de wed strijd meed Ronaldo de pers en stapte als eer ste in de spelersbus met een gezicht dat op on weer stond. Verleden week is de kwestie geës caleerd na een vriendschappelijke partij te gen Real Madrid in Spanje, waarin de Brazi liaan de gelijkmaker scoorde. In het vliegtuig terug naar Nederland blijkt trainer Advocaat een krant naar het hoofd van Ronaldo te hebben gesmeten. De spits- speler antwoordde daarop met hetzelfde ge baar en slingerde de krant terug. De oefen- meester ontstak in woede nadat hij had ver nomen dat Ronaldo tegenover een Spaanse krant had verklaard dat hij desnoods gratis voor Barcelona wil uitkomen. Sinds het inci dent hebben beide kemphanen geen woord meer met elkaar gewisseld. Misverstand Ronaldo was gisteren onbereikbaar voor een reactie, maar volgens zijn zaakbehartiger Reinaldo Pita is hij triest en tegelijkertijd he vig ontstemd. Ook zijn moeder bevestigt dat. Pita spreekt van een uit de hand gelopen mis verstand. Hij verzekert dat de woorden van Ronaldo tegenover de Spaanse pers geen steek onder water waren. „Welke jonge knul raakt niet in vervoering Ronaldo zegt dat hij niet terugkeert bij PSV. foto gerrit de heus wanneer een reporter vraagt of je bij Barcelo na wilt voetballen? Het is immers een club met geschiedenis," zo bagatelliseert Pita het voorval. Dat zijn 'pupil' niet meer naar Eind hoven terug wil, komt omdat hij nieuwe bot singen met Advocaat vreest. Pita erkent dat er interesse is voor Ronaldo van de zijde van Inter Milaan, Juventus, AC Milaan en Barce lona. De vraagprijs zou ergens rond 34 mil joen gulden schommelen. Ondanks alle op schudding noemt Pita het een binnenbrandje. „We hebben veertig dagen om dit probleem uit de wereld te helpen, voordat hij zich in Eindhoven moet melden. Ronaldo is een jon gen met gezond verstand en de clubleiding van PSV zijn begripvolle mensen, die op hem gesteld zijn. Ik zie niet in waarom de storm niet zal overtrekken." Oud verhaal Dick Advocaat reageert laconiek op de nieu we 'affaire': „Ik kan er niet mee zitten en vind het een oud verhaal. Vorige week zaterdag stond in een Spaanse krant al dat hij weg wil de. Maar wat moet ik daar nu mee? Ik ga er vanuit dat hij in augustus weer opdraaft. En verder vind ik er niks van." „Hij was boos dat hij in de finale tegen Sparta niet in de basis stond, maar voor mij telt al leen het collectief. Als ik dan één speler te leurstel, die in mijn ogen bovendien niet fit genoeg was, dan moet dat maar. En een speler die gepasseerd wordt, moet ook kwaad zijn. Dat hoort bij een sportman. Alleen moet er niet meteen te veel ophef over worden ge maakt." „Ik ben in het vliegtuig inderdaad boos op hem geweest. Heb die krant naar hem toege gooid en gezegd: daar zijn we bij PSV blij mee, met zulke verhalen. Maar uiteindelijk, toen hij naar Brazilië vertrok, hebben we el kaar gewoon gedag gezegd." „Of ik naar hem toe ga in Brazilië? Wat is dat nou voor flauwekul, voor een onzinnige vraag. Dan is hij maar hartstikke boos, maar je denkt toch niet dat ik daar dan heen ga? Ik ben ook wel eens boos op hem. Maar meestal kunnen we het goed met elkaar vinden." Feuchtwangen (dpa) - Jeroen Blijlevens uit Rijen is in de wielerrronde van Beieren nog ongeslagen. De Nederlandse sprinter uit de TVM-ploeg ze gevierde ook in de tweede etappe, een rit over 213,5 kilo meter van Kaufbeuren naar Feuchtwangen. Eerder won hij de proloog en de eerste etappe. Blijlevens versloeg gisteren na ruim vijf uur koers onder anderen de Duitser André Korff. Hij blijft ook leider in het algemeen klassement. Fabio Fontanelli won gisteren de twaalfde etappe in de Ronde van Italië. Fontanelli bleef op het nippertje Fabio Fontanelli uit de greep van de sprinters. De 31-ja- rige Italiaan was in Loana na een rit over 195 kilometer de rapste van een groepje van vijf, dat on derweg van Aulla een maximale voorsprong had verworven van 11.30. Op de finish restten nog drie tellen. Dongenaar Martin van Steen, de enige overgebleven Nederlander in de Giro d'Italia, finishte als vijftiende. Fontanelli boekte in de voorlopig laatste vlakke rit in de Ronde van Italië zijn zevende overwinning van het seizoen. De leiderstrui bleef om de schouders van Davide Rebel- lin die een flinterdunne voor sprong van vier seconden heeft op de Rus Pavel Tonkov en acht op Stefano Faustini. Vandaag en morgen wachten de coureurs bergetappes. Ook de renners van Jan Raas hadden succes in een bescheiden rittenkoersje. De Au straliër Rob McEwen uit de Ra- bobank-ploeg heeft gisteren de eerste etappe van Wenen-Gres- ten-Wenen gewonnen, een wed strijd van de zesde categorie voor eliterenners met en zonder con tract. McEwen versloeg na een rit over 121 kilometer zijn ploegge noot Leon van Bon in de sprint. De Rabobank is de enige profes sionele formatie in de ritten koers. UITSLAGEN Ronde van Italië Twaalfde etappe, Aulla-Loano: 1. Fon tanelli (Ita) 195 km in 4.38.44, 2. Missa- glia (Ita), 3. Guidi (Ita), 4. Zanette (Ita), 5. Casarotto (Ita) 0.02, 6. Piccoli (Ita) 0.03, 7. Traversoni (Ita), 8. Cauz (Ita), 9. Contrini (Ita), 10. Magnusson (Zwe), 11. Spruch (Pol), 12. Stefano Casagrande (Ita), 13. Manzoni (Ita), 14. Loda (Ita), 15. Van Steen (Ned). Algemeen klassement: 1. Davide Rebel- lin (Ita) 52.08.07, 2 Tonkov (Rus) 0.04, 3. Faustini (Ita) 0.08, 4, Zaina (Ita) 0.13, 5. Francesco Casagrande (Ita) 0.16, 6. Piepoli (Ita), 7. Oegroemov (Let) 0.18, 8. Gotti (Ita) 0.20, 9. Hervé (Fra) 0.26, 10. (Rus), 11.Belli (Ita) 0.35,12. Fur- lan (Ita) 0.42, 13. Massi (Ita) 0.43, 14. Olano (Spa) 0.50, 15. Shefer (Kaz) 1.04, 121. Van Steen 57.50. Ronde van Beieren Tweede etappe, Kaufbeuren-Feucht- wangen: 1. Blijlevens (Ned) 213,5 km in 5.10.37, 2. Korff (Dui), 3. Schöllham- mer (Dui), 4. Walzer (Dui), 5. Sviben (Slv). Algemeen klassement: 1. Blijle vens 9.35.00, 2. Knaven (Ned) 0.08, 3. Schaffrath (Dui) 0.09, 4. De Jongh (Ned) 0.10. Wenen-Gresten-Wenen. Eerste etappe, Traismauer-Traismauer: 1. McEwen (Aus) 121 km in 2.47.37, 2. Van Bon (Ned), 3. Trenti (Ita), 28. Van der Poel, 34. Vogels, 39. Vierhouten, 89. Nelissen 0.50. Heist-aan-de-Zee. Elite: 1. Steels (Bel) 170 km in 4.01.00, 2. Koerts (Ned), 3. Cornelisse (Ned), 14. Mulders (Ned), 23. Nijdam (Ned) 0.12. VRIJDAG 31 MEI 1996 g' PËSTEM v3n onze sportmedewerker Marco van der de Run-Bike- Utrecht - René Stam wordt de opvolger van doelman Jan- Willem van Ede in Utrecht. Van Ede wordt tweede doelman bij PSV. ken Menzo, voor twee jaar vast Van Ede speelde 14 seizoenen voor FC Utrecht. Hij haalde bij die club bijna 500 officii wedstrijden. Daarmee is hij de trouwste Utrechter in de ge. schiedenis. Het contract van de 33-jarige Van Ede bij de club liep nog door. De clubs onder handelen nog over de afkoop som. Utrecht-voorzitterVande Kant zal wegens de verdiensten van Van Ede voor de club niet proberen het onderste uit de kan te halen. „We komen erwel uit." [«neuzen - ileulen won 21 van het ROC Wester- scheldecollege in Terneuzen. De 30-jarige Van der Meulen 'Om* „as enige tijd uit beeld. Het Linsleven eiste hem op mede "door gezinsuitbreiding. De laatste maanden werkt hij aan zhn terugkeer, nadat hij in het «•leden een van de talenten in de Zeeuwse triatlon- De 31-jarige Stam werd on langs nog afgekeurd bij NAC wegens slechte achillespezen. „Onzin," vond de doelman van Den Haag. „Ik heb al zes jaar een verdikking op de pees, maar heb daardoor nog nooit een wedstrijd door hoeven mis sen." Stam doorliep wel de Utrechtse medische keuring. Hij onder handelt met Van de Kant nog over een één- of tweejarig con tract. PSV legde Van Ede, als opvol ger van de naar Lierse vertrok- SPORTNIEUWS KORT Dave Gijsel weg bij Hoek Hoek - Dave Gijsel vertrekt met ingang van het komende seizoen van het Zeeuwse Hoek naar het Belgische Haasdonk. Met zijn vertrek verliest de ploeg, die uitkomt in de eerste klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal een waardevolle speler. De spits scoorde dit seizoen dertien keer. Greg van Hest mist limiet Bratislava - Greg van Hest is er bij de GP-atletiekwedstrijdenin Bratislava op de 10.000 meter niet in geslaagd te voldoen aan de limiet voor deelneming aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Tilburger verbeterde, in Slowakije gecoacht door Bob Boverman, wel zijn persoonlijk record met negen seconden tot 28.20,51. Tol twee kilometer voor het einde had hij uitzicht op de limiet van 2! minuten precies, maar verloor vervolgens enkele seconden per ronde. De race werd gewonnen door de Kenyaan Kororia in 27.31), Van Hest, die op de weg een persoonlijke (en Nederlandse) toptijd op de 10 km heeft staan van 27.51, had met het oog op de Grand Prix in Bratislava besloten de nationale titelstrijd, komend week einde in Den Haag, aan zich te laten voorbijgaan. Afhankelijk van het herstel beslist hij waar en wanneer hij een nieuwe poging on derneemt aan de eis voor Atlanta te voldoen. Den Bosch wil fans boete laten betalen Den Bosch - FC Den Bosch wil de boete van 25.000 gulden, die de tuchtcommissie van de KNVB de club heeft opgelegd na ongere geldheden tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Den Haag verhalen op de supporters. Volgens secretaris mr. Jos van de Wouw vanFC Den Bosch worden de fans die bij de ongeregeldheden betrokken waren en bij de club bekend zijn, aansprakelijk gesteld. „Zonodig schakelen we de rechter in," aldus Van de Wouw. De tuchtcommissie van de KNVB legde FC Twente en Go Ahead Eagles een boete op van elk 30.000 gulden voor supporters-onge regeldheden. Hockeycoach Oltmans krimpt selectie in Bunnik (anp) - De bondscoach van het Nederlands mannen hock eyteam, Roelant Oltmans, heeft zijn voorlopige selectie voor de Olympische Spelen teruggebracht van 26 tot achttien spelers. De laatste twee afvallers maakt hij meteen na het toernooi om de NCM Trophy in Amstelveen (19-23 juni) bekend. In verband met blessures bij Bastiaan Poortenaar (KZ) en Tycho van Meer (HGC) heeft Oltmans besloten de periode van de selec tieprocedure te verlengen. De derde doelman Rolf Peters (KZ) blijft de komende maanden beschikbaar als mogelijke invaller bij trainingen en wedstrijden. De olympische hockeyselectie: doel: Ronald Jansen (Den Bosch/® interlands), Guus Vogels (HGC/4); verdediging: Erik Jazet (Bloe- mendaal/99), Wouter van Pelt (HDM/130), Jeroen Delmee (Den Bosch/57), Maurits Crucq (KZ/120), Bram Lomans (HGC/4), Basti aan Poortenaar (KZ/96); middenveld: Danny Bree (Pinoké/1), Jac ques Brinkman (Amsterdam/219), Floris Jan Bovelander (Bloe- mendaal/228), Leo Klein Gebbink (Tilburg/106), Mare Delissen (HGC/247); aanval: Stephan Veen (HGC/160), Tycho van Meer (HGC/9), Remco van Wijk (Bloemendaal/81), Teun de Nooijer (Bloe- mendaal/58), Taco van den Honert (Amsterdam/201). Volleybalsters verliezen van Oekraïne Osaka - De met de Europese titel gelauwerde vrouwen van de na tionale volleybalploeg zijn een frustrerende ervaring rijker. Ne derland verloor op de vierde speeldag van het olympisch kwalifi catietoernooi in Osaka van een land waartegen winst tot de zeld zaamheden behoort. Na een voorsprong van 2-0 in sets tegen Oekraïne was de uitslag 2-3 (15-10 15-10 11-15 10-15 17-19). Osaka. Olympisch kwalificatietoernooi. Vrouwen. Vierde speelronde: Oekraïne - Nederland 3-2 (10-15 10-15 15-1115- 10 19-17), Kroatië - Roemenië 3-0 (15-5 15-5 15-7), Italië - Taiwan 3-0 (15-5 15-6 15-3), Japan - Bulgarije 3-0 (15-11 15-9 15-3). Stand: 1. Nederland 4-7 (11-4), 2. Japan 4-7 (10-4),.3. OekraïneP (9-5), 4. Kroatië 4-7 (9-5), 5. Italië 4-6 (8-6), 6. Bulgarije 4-6 (8- Roemenië 4-4 (1-12), 8. Taiwan 4-4 (0-12). Programma vrijdag: Nederland - Roemenië, Kroatië - Taiwan, garije - Oekraïne, Italië - Japan. Bul- BOWLEN Helsinki. EK landenteams. Mannen: Nederland - Frankrijk 0- 2 (1041-1062), Nederland - Noor wegen 0-2 (985-1018), Nederland - Israël 2-0 (1112-1020). Stand: 1. Zweden 9-14 (9451), 2. San Mari no 9-14 (8947), 3. Finland 9-12 (9140), 17. Nederland 9-6 (9064). Vrouwen: Nederland - Noorwegen 2-0 (953-948), Nederland - Zwit serland 2-0 (1013-978), Italië - Ne derland 2-0 (1004-937), IJsland - Nederland 2-0 (1000-897). Stand: 1. Zweden 10-16 (9885), 2. Finland 10-16 (9672), 3. Engeland 10-14 (9770), 10. Nederland 10-10 (9614). .J (Geo) 693,7, 2. Smirnova (Kus),1 Yan Liang (Chn) 685,5; luclng weer: 1. Skoko (Kro) 497,3, Dickman (VSt) 496,9, 3. Mauer (Pol) 496,5. Miami. Vriendschappelijke m* COLOMBIA - SCHOTLAND (0-0). 82. Asprilla 1-0. Scha» rechter: Dominquez (Vat), schouwers: 5000. Schotland: Goram; Boyd, Cal®' wood, Hendry (45. Bug McKimmie en McKinlay, C° J McAllister en McCall; Mc (61. Gallagher) en Spencer V Jess). GOLF Hamburg. Europees kampioen schap profs, na eerste ronde: 1. Nobilo (NZe) 65 (-7), 2. West- wood (GBr), Langer (Dui), Boxall (GBr), Sandelin (Zwe), Allenby (Aus), Rojahn (Noo), Nyman (Zwe) 66. SCHIETEN München. Wereldbekerwedstrijd, slotdag. Mannen, pistool: 1. Kiriakov (Bul) 689,2, 2. Babii (Roe) 686,5, 3. Di Donna (Ita) 684,9. Vrouwen, pistool: 1. Saloekvadze Barcelona. Mare Nostrum- nooi Mannen ii 100 m vrij: 1. Predkin 2. Freyer (ZAf) 51,39, 3. (Isr), Van den Hoogenband n 51,55. 400 m vrij: 1. Wouda 3.54,72 (Nederlands recortl. Guspinera (Spa) 3.57,40,3. (Spa) 3.58,75. 200 m wisse' Wouda 2.04,09, 2. Sacchi 2.04,46, 3. Cac (Kro) 2.06,44- Vrouwen 4 n en i 400 m vrij: 1. Poll (CRi)4Ql0A? Vlieghuis (Ned) 4.14,87, 3. (Noo) 4.15,72. W' r mmmmm 'mm. rnmm ■Mi ■M was sport. rn de Terneuzense Koegorspol- L waar Camiel de Rooy een fraai parcours had uigezet, was jjans van de Griendt veruit de beste loper. Hij werkte deze g poor Eddy de Schrijver Biervliet - Glenn McLaey sta van de puntenkoers in Atlar Spelen. McLaey werd in maa: dit onderdeel in Nieuw-Zeelai voor hem klaar om straks af te Spelen. WIELRENNEN De coureur uit Nieuw-Zeeland streek een paar weken geleden neer in Zeeuws-Vlaanderen. Om precies te zijn in huize De Krijger aan de Singel in Biervliet. Zijn landgenoot Andrew Barlow zou eerst afreizen naar Biervliet, maar door familie-omstandighe den kwam daar niets van. Barlow maakte vorig jaar enkele maan den deel uit van de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen. Glenn McLaey, inmiddels 27 jaar, is een neef van Barlow en kwam zo aan het adres van De Krijger. Glenn McLaey is inmiddels lid van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen geworden en rijdt wedstrijden voor deze club. McLaey is verre van onbekend, want in 1993 was hij de beste van allemaal in de klassieker het Hart van Brabant. „In dat jaar won ik vier wedstrijden waaronder het Hart van Brabant. Ik reed toen voor Het Zuiden. Het was een leuke overwinning, al vind ik mijn ticket voor Atlanta natuur lijk het mooiste. Ik koers overi gens graag in Nederland. Daar vliegen ze er in en dan ben ik op mijn sterkst. Ik vertrek 17 juni uit Nederland en vlieg dan naar Pennsylvania waar ik me ga Voorbereiden op de Olympische Spelen. Daarna komt Atlanta in zicht. De reis wordt door de bond betaald en gedeeltelijk door mij. Dat betekent dat ik hopelijk wat - in de koersen kan verdienen, maar echt zit ik er niet mee. Ik ben een echte Nieuw-Zeelander. Status of zo, daar hebben we niks aan. Ik reis graag en zie graag veel van de wereld. Daar ben je toch voor op de wereld. Nee, honkvast zijn we niet." Puntenkoers De puntenkoers wordt afgewerkt op een tijdstip dat het erg warm zal zijn in Atlanta. „Maar warm te verdraag ik uitstekend. Veertig graden. Laat maar komen, dan voel ik me in mijn element. Ik zal er minder last van hebben dan bijvoorbeeld Nederlandse ren ners die deel zullen nemen. In mijn geboorteland kan het ook vrij warm zijn. Die hindernis hoef ik dus niet te nemen. Over mijn kansen is weinig te zeggen. Van onze verslaggever Hoek - Hoek, dat in het pinkste de geschiedenis schreef doo: kampioen in de eerste klasse KNVB-zaterdagvoetbal te wc gint zaterdag 1 juni aan een in reeks wedstrijden om het algeh lands kampioenschap van zat< pioenen. Het ontmoet op eig aan de Lovenpolder als eerst' pioen van de eerste klasse C ■wedstrijd begint om 14.30 uur. He Hoek-selectie, die na het beh: j titel in het duel met ASWH uitb vierde na thuiskomst, samen me' ront en de meegereisde supporter ag na het duel met Urk nog een Worden gehuldigd, zo meldde d I ?,rzitter ^hn Bravenboer, die ukkigste man van deze aardkloot «eelt Hoek spelers in de geleder vcruteerde uit de gehele Zeeuw 1 gisch Vlaanderen, Urk beschi cam dat met uitzondering van ke ers (ex-Genemuiden), gehee in tT^ beStaat' 0Pm«kelijk is he n urk van drie broers, Klaas, Kc Wakkers. Evenals het Hoek van i Vp van de Kerkhove-Joha cnm f e zic^ Pas °P he sic kam'36 (3-0-overwinning op E ciau 'Moenschap. Het duel in Hoe] van a6n eerste indicatie geven ve e overige eerste klassen van ZBterdagvoetbal. In dit duel kan

de Stem | 1996 | | pagina 8