Afmeting zwembad struikelblok in voorstel Dale ■kijken n krijgt koffieshop Schepbrancard voor alle afdelingen van EHBO in Oostburg Plan voor drie nieuwe fietspaden 'Extra woningen voor nieuwkomers in Sluis' 1 UITSLAGEN DUIVEN SPORT Zeventig jaar priester in bisdom Breda Oostburg niet zonder slag of stoot akkoord met exploitatie Scheldeveste IVerkeerscontrole Bekladding Verkeersdrempels in Retranchement de STEM ZEELAND C4 Uitbrander voor WD Oostburg WEEKENDDIENSTEN B en W in brief aan GS: Viswedstrijd voor scholieren in Axel 1 Schietingen Kaartingen Koersbal Hengelen Duif Provoost wint wedvlucht vanuit Arras kl J DAG 31 MEI 1996 Q [koperen buizen en gereedschap ■meegenomen. iHulst - De politie hield giste ■ren speciaal toezicht op het I bromfiets verkeer op de «1009 [weg in Hulst. Drie bromfietsers kregen proces-verbaal, omdat 1 ze met te groot vermogen re [den. Twee bestuurders moesten de knip trekken, omdat hun rii I wielen te veel herrie maakten I Een bromfietser werd bekeurd' I omdat hij niet op het verplichte I fietspad reed. Tijdens de con trole heeft de politie ook viif automobilisten bekeurd van wege het niet dragen van dé autogordel. I Axel - Een inwoner van Axel I meldde zich bij de politie om dat zijn bestelauto beklad was met een hakenkruis ter grootte van dertig bij dertig centime- I ter. Het weghalen had schade aan de lak tot gevolg. len Ike |n- pt }eg (gd |ite ies jng ?e- in in A. m- ver *en ite- lis- zal lis- een ge van Sluis-Aardenburg heeft fgadering het voorstel om de be- I Dikke van Dale in Sluis te wij- voorbereiden en we zullen nu eerst overleg plegen voordat we met het voorstel terugkomen." De wethouder had gisteren nog telefonisch contact met Bousen over deze zaak. „Hij had toch graag gezien dat de behandeling van het raadsvoorstel was door gegaan, maar in de wandelgan gen bij de fracties bleek dat het allemaal erg moeilijk lag." Volgens Du Fossé is Sluis Promo tie van mening, dat het college eerst het witte-vlekkenplan moet invullen en omdat de Dikke van Dale buiten de bebouwde kom van Sluis is gelegen, vreest Sluis Promotie dat de mensen dan niet meer naar de winkels in Sluis zullen komen. Het college wil eerst overleg voeren over de plan nen rondom de Dikke van Dale, voordat men weer met een raads voorstel komt. Na de vraag of de gemeente Boussen eigenlijk te snel af was geweest toverde Du Fossé een glimlach op de mond, Boussen was gisteravond niet be reikbaar voor commentaar. binnenkort een officiële koffie- de koffieshop aan de Westkolk- lar zij de handel in en het gebruik Dorwaarden oogluikend toestaat. gemeente voor wat betreft de aanwijzing van een te gedogen verhandelplaats voor softdrugs weinig andere ihogelijkheden heeft. Immers, eerder wees de ge meenteraad een beperkt gebied aan waar de twee te gedogen cof feeshops zich zouden mogen be vinden. Aan de andere kant stelde de burgemeester vast, dat het ter rein van het voormalige Hotel Rotterdam weliswaar een mooie plaats was voor de bouw van een nieuw theater, maar niet de eni ge. In elk geval heeft de gemeente ook getracht te voorkomen dat er straks geld op tafel moet komen, indien de Westkolkstraat wél de vestigingsplaats voor de nieuwe schouwburg wordt. En er om die reden voor de nu aangewezen coffeeshop geen plaats meer zou zijn. Van onze correspondent Sluis-Aardenburg - De ge meente Sluis-Aardenburg gaat op korte termijn ver gaande snelheidsbeperkende maatregelen nemen om de ge vaarlijke verkeerssituatie Retranchement het hoofd te kunnen bieden. Dat maakte wethouder J. du Fos sé gisteravond bekend tijdens ee korte raadsvergadering. In de afgelopen tijd kwamen e veel klachten vanuit de bevolking in Retranchement over de hog snelheid waarmee vrachtwagen door de straten kwamen. Er wer den al enkele belemmering^ aangebracht, maar die bh]ke niet voldoende. t „Het zware vrachtverkeer ga met hoge snelheid door de straten in Retranchement. We hebt) nog wat geld in de pot Straa^ werk en gaan voor de zomer ve keersdrempels en een soort p teau op de kruising Zwinstra Noordstraat aanbrengen. gaan hierover met de dorpsra nog overleg voeren, maar a gaat op korte termijn wat get) ren," aldus wethouder Du Fosse VRIJDAG 31 MEI 1996 Van onze verslaggever Oostburg - Het ziet ernaar uit dat alle afdelingen van de EHBO in de gemeente Oostburg toch een schepbrancard krij- m voor het vervoer van gewonden. B en \V van de Eenhoornstad wilden niet in gaan op het verzoek van de afdeling IJ- zendijke vijftienhonderd gulden be schikbaar te stellen voor deze brancard maar de leden van de raadscommissie Welzijn dachten hier anders over. De aan te schaffen brancard is overigens niet alleen bedoeld voor de IJzendijkse afdeling. Alle afdelingen kunnen over deze brancard beschikken. Het college wees het verzoek af omdat de EHBO bij calamiteiten helemaal geen schepbran card nodig heeft. Het vervoer van ge wonden is immers een taak van het Rode Kruis en iedere ambulance heeft een schepbrancard aan boord. J. Wielakker (PvdA) vond dat deze achter het bureau bedachte regels in de praktijk nooit wer ken. „Bij een echte calamiteit lopen de zaken immers anders. Dan wordt ook de EHBO ■ingeschakeld voor het vervoer. Het is daarom belangrijk dat de afdelingen met een dergelijke brancard kunnen oefenen. De taken tijdens een calamiteit lopen in elkaar over. Laten we daarom uitgaan van de praktijksituatie." De commissie bond er wel de voorwaarde aan dat er één schepbrancard wordt aangeschaft voor alle afdelingen. De afdelingen moe ten dan onderling door middel van een schema uitmaken wie en wanneer met de schepbrancard kan oefenen. Wethouder L. Cuelenaere zei zich wel iets te kunnen voorstellen bij het voorstel van de com missie. De IJzendijkse vereniging van de EHBO deed het verzoek nadat tijdens een ram penoefening bleek dat de leden niet kon den werken met een schepbrancard. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeenteraad van Oostburg gaat niet zon der slag of stoot akkoord met de exploitatie-overeen komst van het recreatieproject Scheldeveste in Breskens tussen de gemeente en projectontwikkelaar BijdeVaate. Struikelblok is met name het ontbreken van de afmetin gen van het zwembad in de overeenkomst. 1 CDA-w et houder L. Cuelenae re van Oostburg...belofte... Oostburgs PvdA-raadslid I. Wielakker...te mager foto's camile schelstraete Wethouder L. Cuelenaere beloof de gisteren tijdens de vergade ring van de raadscommissie Wel zijn bij de projectontwikkelaar te informeren hoe groot het zwem bad zal worden. Voor de raads vergadering krijgen de raadsle den informatie hierover. Voetenbadje Scheldeveste bestaat uit de bouw van een sporthal/zwembad en maximaal 210 vakantiewonin gen. Projectontwikkelaar Bijde Vaate heeft het project overgeno men van Proverko in Terneuzen. In de overeenkomst staat veel in formatie over de afmetingen van de sporthal maar vrijwel niets over het zwembad. „De project ontwikkelaar kan er dus een voe tenbadje van maken. En dat lijkt met toch niet de bedoeling," al dus J. Wielakker (PvdA). „Als dat niet wordt veranderd gaan we niet akkoord met de overeen komst." A. Verhage (D66) en H. van de Weegen (D&T) delen de mening van Wielakker. Cuelenaere legde uit dat de pro jectontwikkelaar heeft verzekerd dat het zwembad redelijk van omvang zal worden. „Kijk, het wordt geen 25 meter bad zoals oorspronkelijk de bedoeling was. Toen kreeg de oorspronkelijke projectontwikkelaar nog een bij drage. Nu is er geen sprake meer Van onze verslaggever Oostburg - De Oostburgse WD-fractie heeft gisteren een behoorlijke uitbrander gekregen van de raadscom missie Welzijn. WD-vertegenwoordiger A. Fie- rens was gisteren niet aanwezig tijdens de vergadering maar hij had wel een vragenlijstje gegeven aan wethouder L. Cuelenaere. De wethouder las de eerste twee vragen nog keurig voor waarna er een antwoord volgde van de des betreffende deskundig ambte naar. Maar bij de derde vraag was de commissie het al aardig beu geworden. „Ik vind dat niet kunnen. Als dat zo gaat kan ook ik net zo goed schriftelijke vragen indienen. Dan kunnen we de commissie ge heel schriftelijk afdoen. Maar zo werkt het natuurlijk niet." Ook H. van de Weegen (D&T) vond de handelswijze van de WD belachelijk. „Ben je er niet, dan tel je niet," aldus Van der Weegen. Wethouder Cuelenaere was het toerend eens met de kritiek. „Het is op deze manier heel onplezierig werken." Volgens het (ontwerp-)streekplan hebben Sluis en Aardenburg, als mede alle dorpen in deze gemeen te, een lokale functie. Vertaald betekent dit dat de provincie in feite daar alleen woningbouw voor de eigen bevolking toestaat. B en W van Sluis-Aardebnburg zijn het daar volstrekt mee on eens. Althans: voorzover het de kern Sluis betreft. Want, zo schrijft het college in de brief aan het dagelijks bestuur van de pro vincie: „Sluis ontvangt zo'n 4,5 miljoen bezoekers per jaar. On der hen bevinden zich vele koop lustigen. Met zo'n 120 detailhan del- en zo'n zestig horecabedrij ven heeft Sluis een distributie voorzieningenniveau dat kan worden gelijkgesteld aan een ge meente van 20.000 inwoners." Daardoor geldt, aldus B en W, huisartsen Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruycke- Zuidwal 8, Oostburg, tel. Ö117- 435555, Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 tot maand. 8 u dokter J. Hoef- 5™. .Oranjestraat 4, Axel, tel. 0115-561555. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00- "•30 en 16.00-16.30 u. zon. 11 30-12.00 u. biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- Yan vrijd. 18 u. tot maand. 8 U- dokter J. Slingerland, Noord- 48134" 27Bie™et' tel' 0115_ Breskens en Groede - Van vrijd. t'.du u. tot maand. 8 u. dokter A. nermanides, Dorpsstraat 17 breskens, tel. 0117-381566. Spreekuur zat. en zond. om 11- 11.30 u. en 17-17.30 u. adzand, Sluis, Retranchement en Auidzande - Dokter M. de Meijer, 42, Cadzand, tel. 52746001) (aUt0tel' °6" - Tot maand. 8 u. ter W. Kronenberg, Molen- 15, Hoedekenskerke, tel. straat 311747." dokt DeJ'Wers De praktijk van Sh£mmisJPosthu™us' Schut, vS (7an de Werff w°rdt van u tot zond 19 u. waarge- tSa °°r dokter R Schut. Van SiS 0rpstraat 3' tel- 252114. zonHm'fof'Prevallen zat. en Goes 10-1° 30 en 17-17.30 u. Keizer 'Praktijk van dokter Schn.J„ „Koo,'man, Oortman, sen wnL der stoeP en Thijs- 19 u «ia Van ™id 13 u. tot zon. Schréér apaetn°men door dokter B Patijnweg 30, Goes, tel. 0113-214373. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstraat 72, Kloosterzande, tel. 0114- 681277. Spreekuur spoedgevallen za 11.30 uur in de praktijk Cloos terstraat 72. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter G. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 0113-612327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Boks en dokter v.d. Mee, Wilhelminalaan 13, Hulst, tel. 0114-313131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Haeck, Staakstraat 130, Asse- ne, tel. 0115-452525. Visites aan vragen 9-10 u. Spreekuur uitslui tend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, J. Hobein- straat 8, Philippine, tel. 0115- 491769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Warringa, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C. Ephraim, M. de Ruytersingel 1, tel. 0115- 694000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. van een bijdrage. Uit de informa tie van projectontwikkelaar Bij deVaate hebben we begrepen dat het een redelijk recreatiebad zal worden. Er is dus zeker geen sprake van een pierebadje." Wielakker vind deze uitleg te ma ger en wil de afmetingen van het zwembad duidelijk in de over eenkomst terugzien. „Alvorens we akkoord gaan moeten de af metingen van het zwembad be kend zijn," vulde Van de Weegen aan. Spreekbuis Voorzitter G. de Bruijckere van de Stichting Sporthal Breskens (SSB) vroeg aan Cuelenaere of deze stichting nauw wordt be trokken bij besluiten van het col lege over de inrichting en het ge bruik van de sporthal. De SSB fungeert als spreekbuis van de verenigingen die de sporthal gaan gebruiken. Een juridisch medewerker van de gemeente maakte duidelijk dat een nauwe betrokkenheid niet in de overeenkomst kan worden vastgelegd. Het gaat immers om een overeen komst tussen de gemeente en de projectontwikkelaar. Wethouder Cuelenaere beloofde in ieder ge val dat de stichting bij de inrich ting van de sporthal wordt betrokken. Sluis-Aardenburg - In het toeristenplaatsje Sluis moeten voor nieuwkomers extra woningen gebouwd kunnen worden. Dat is de kern van een brief die B en W van Sluis-Aardenburg deze week hebben gestuurd naar Gedeputeerde Staten van Zeeland. dat het toeristenplaatsje een gro te aantrekkingskracht heeft op buitenlandse bedrijven. „Met na me Belgische ondernemingen be ginnen zich er te vestigen. In Sluis zijn reeds veel Belgen in de dienstverlenende sector werk zaam. Die willen graag binnen hun werkgebied wonen. Het college concludeert mede daaruit dat Sluis een regionale verzorgingsfunctie heeft en der halve niet als lokale maar als dragende kern moet worden ge zien. Dit laatste betekent dat er voor woningbouw ruimere moge lijkheden zijn, met name voor wat betreft vestiging van buiten af. Het tweede punt dat Van Liere ter sprake bracht tijdens het werkbezoek was het streekplan. Sluis-Aardenburg gaat zeker niet akkoord met de visie van de pro vincie dat in West-Zeeuws- Vlaanderen alleen Oostburg een 'dragende kern' wordt. „Wij kunnen niet instemmen met het feit dat wordt voorbijgegaan aan de functie van Sluis. Voor ons is dat een dragende kern met voorzieningen voor zo'n twintig tot dertigduizend inwoners. Kijk naar de banken, de onderne mers. Bovendien is vanuit Vlaan deren, waarvoor Sluis ook dra gende kern is, veel belangstelling voor wonen en dus ook voor bou wen in de gemeente," aldus Van Liere. Van onze correspondent Axel - Hengelsportvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) te Axel houdt vanavond de jaarlijk se hengelwedstrijd voor scholie ren van bassisscholen in de ge meente Axel. Vanaf 18.30 tot 20.00 uur komen de leerlingen in actie in een vis wedstrijd op de Kleine Kreek. Morgen komen de veteranenle- den aan bod in een zogenaamde 'koppel-marathon'. Van 08.30 tot 11.30 uur wordt gevist op de Gro te Kreek met de matchhengel en van 13.30 tot 16.30 uur met de vaste hengel op het water van de Kleine Kreek. Na afloop is de prijsuitreiking in het GOA-club- lokaal, café Sonnehoeck aan de Mogelijk worden in West-Zeeuws-Vlaanderen één toeristisch fietspad en twee paden voor woon- werk verkeer aangelegd. foto camile schelstraete Van onze verslaggever IJzendijke - In West-Zeeuws-Vlaanderen be staan plahnen voor de aanleg van drie nieuwe fietspaden. Het gaat om één toeristisch fiets pad en twee paden bedoeld voor onder andere woon-werk verkeer. De plannen werden gistermorgen gepresenteerd tij dens de vergadering van de commissie herinrichting Kust West-Zeeuws-Vlaanderen in IJzendijke. Het toeristische traject loopt van Sluis via Ret ranchement, het Erasmusbos, en de Zwarte Gatse- kreek naar Breskens. Twee woon-werk fietspaden zijn voorzien van Groede naar Oostburg en van Cadzand naar Oostburg. Volgens technisch medewerker A. Wittebrood van de Dienst Landinrichting zijn de tracés nog niet be kend. „De plannen zijn nog pril. De routes zijn door middel van pijlen op de kaart aangegeven. De aan leg van het toeristische fietspad is naast de finan ciën ook afhankelijk van de toedeling van gronden voor boeren in het kader van de herinrichting van de kust. We proberen het tracé in ieder geval wel op de grens van twee grondgebruikers te laten lopen." Het toeristische fietspad wordt voor de helft gefi nancierd door het Rijk. De andere helft moet van het waterschap Het Vrije van Sluis of van de ge meenten Sluis-Aardenburg en Oostburg komen. Met de fietspaden van Groede naar Oostburg en van Cadzand naar Oostburg wil de commissie meeliften met het verkeersveiligheidsproject Duurzaam Vei lig. „Op deze manier kan bijvoorbeeld jeugd op een veilige manier naar school fietsen of kunnen men sen veilig boodschappen doen in Oostburg." De volgende vergadering van de commissie herin richting Kust West-Zeeuws-Vlaanderen is op 12 september. Dan moet bekend zijn hoeveel geld het Rijk bijdraagt. «f 1 aè 1 1 's-HeerenhoeR - Koningsschie- ting, Verenigde Schutterssociëtei- ten, 21 schutters. Algemeen ko ning: Robert van de Dries, koning Eensgezindheid: Jan van de Dries, koning Vrije schutters: C. Nijsten, keizer Vrije Schutters: Richard van Eijkeren, koning der keizers: Rinus Wisse. 's-Heerenhoek - Verenigde Schut- tersscociëteiten, puntenschieting. 1. R. Wisse, 13 punten, 2. P. Nagel- kerke 11, 3. M. Verdonk, 4. W, de Jonge, beiden 9, 5. C. Westdorp, 6. J. van de Dries, ieder 8 punten. Kwadendamme - Verenigde so ciëteiten, pyramideschieting, 26 schutters van 9 verenigingen. Eer ste blok: J. Molhoek, Juliana; tweede blok: M. de Jonge, Soranus 2; 3. J. Repkes, Victoria; vierde blok: C. StoutKamer, vijfde blok: J. Vermeule, beiden Edele Hand boog. Stand totalcup: M. Wisse, Concordia 6 punten; 2 J. Molhoek, Juliana 5; M. de Jonge, Soranus 2 5; J. Vermeule, Edele Handboog 4 punten. 's-Heerenhoek - Vrije Schutters, 76 schutters. Hoge vogel: J. Mol hoek, Juliana; eerste zijvogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede zij vogel: H. Franse, derde zijvogel: J. van Steenbergen, beiden Willem Teil; vierde zijvogel: R. Belaert, Diana; extra hoge vogels: Ch. Govers, Victoria en P. Nagelkerke, Eensgezindheid. Aardenburg - St.-Sebastiaan, zes de puntenschieting, 21 schutters. Eerste hoge vogel: G. de Vriend, tweede hoge vogel: J. van Iwaar- den, eerste zijvogel: P. van Vooren, tweede en derde zij vogel: F. Thil- leman, grootste aantal (6): G. de Vriend, C. Stedehouder, J. van Iwaarden en N. van Daele. Stand: P. van Vooren en G. de Vriend 29 punten, M. Minnaert, Th. Lampae- rt en B. Jansen 28 punten. Aardenburg - St.-Sebastiaan, vierde blokschieting, 21 schutters. J. van Iwaarden, Th. Lampaert en F. Veldkamp ieder 1 blok. Stand: P. van Vooren en J. van Iwaarden 4 blokken, F. Veldkamp 3, Th. Lampaert 2 blokken. Ellewoutsdijk - Juliana, 35 schut ters. Wip 1, blokschieting: win naar H. van de Dries, Eensgezind heid. Wip 2: 1, E. Maat, Zorgvlied; 2. J. Doene, Victoria; 3. J. Plat- schorre, Zorgvlied. Gewone schie ting: eerste hoge vogel: M. de Jon ge, Soranus 2; tweede hoge vogel: J. Platschorre, eerste zijvogel: E. Maat, beiden Zorgvlied; tweede zijvogel: M. de Jonge, derde zijvo gel: N. van de Dries, Eensgezind heid; vierde zijvogel: R. van Eijke ren, Vrije Schutters; vijfde zijvo gel: J. Vermeule, Edele Handboog; grootste aantal (5): J. op 't Hof, Zorgvlied. Westdorpe-Concordia, KBO: 1. T. Bleyenberg, 2. A. de Moor, 3. W. Guineau. Terneuzen - 't Schelpenhoekje. Bieden: 1. J. Vercruysse, 2. R. Lindhout, 3. L. Knuit. Jokeren: 1. B. de Feyter, 2. C. Sturm, 3. R. Timmerman. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, eindstangdderde clubcompetitie 1995-1996. Groep A: 1. Ramondt- Lichteveld 423,99 punten, 2. Touw-Van de Zande 397,39, 3. Lichteveld-Pieters 362,62, 4. echt paar Sandrini 360,65, 5. Dondorff- Van Leeuwe 359,06. Groep B: 1. De Ruysscher-Veldhorst 398,49, 2-! De Meyer-Van de Hemel 395,81, 3, echtpaar Speelman 391,13, 4. Bukkens-Jasperse 380,88, 5. echt paar Vermunt 377,10. Groep C: 1. Mintjes-Kloos 444,69, 2. Van de Dries-Verschelling 421,98, 3. Van Stee-Hamelink 398,01, 4. Reedijk- Buys 381,93, 5. Mackaay-Folmer 366,56 punten. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia: 1. E. de Kindt, 2. R. Sturm, 3. G. Bogaert. Nieuw-Namen - Zaal De Nachte gaal: 1. C. de Winkel-G. Ivens, 2. R. Thieleman-N. Bogaert, 3. R. Smet-F. de Maayer. Westdorpe - Concordia, KBO. Mat 1: 1. M. de Bock/E. de Smet, 2. O. de Kever. Mat 2: 1. A. Dobbelaar- W. Kalle, 2. J. Goethals/G. Spu- esens. Hulst - Binnenvest: 1. Paul Luij- cks (Hulst), 2. Niels Matthijs (St.— Jansteen), 3. Remco van Damipe' (Hulst), 4. J. van Wesemael (Nieuw-Namen), 5. Jurgen Ingels (Hulst). Terneuzen - In de Concours combinatie Biervliet vlogen vanuit Arras 240 duiven, Win naar werd een duif van B. Pro voost met een snelheid 1569,47 meter per minuut. 2 en 5. P. Weeda, 3. F. Dellaert, 4. A. de Dobbelaere, 6. L. Bentz, 7. J. Mangnus, 8. Harry de Dobbelaere, 9. H. de Ruysscher, 10. P. Jansen. De Eendracht Terneuzen, 185 dui ven, 1587,12mpm: 1 en 3. A. Ver- poorte, 2, 5 en 10. P. de Blaeij, 4 en 8. Joh. Zagers, 6 en 7r. J\ ^eélfioedt, 9. J. Peeman. De Vrede Sas van Gent, 178 dui ven, 1622,91mpm: 1 en 4. B. van de Berghe, 2. P. Winne, 3. E, en L. Breepoel, 5. A. de Caluwé, 6. P. Goossen, 7. G. Begijn, 8 en 9. R. van de Berghe, 10. M. van Dam. Jong Maar Moedig Driewegen, 46 duiven, 1546,82mpm: 1, 5, 8 en 10. F. Dellaert, 2, 7 en 9. J. Mangnus, 3, 4 en 6. J. Vonhout. Voorwaarts Zaamslagveer, 197 duiven, 1635mpm: 1, 2, 3, 4, 6, 7 en 9. H. de Feijter. 5. Joh. Braet, 8. D. Nice, 10. F. Scheele. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 141 duiven, 1617,45mpm: 1, 2, 3, 4, 7 en 8. Gebrs. Scheele, 5. W. van Hoeve en zoon, 6 en 9. P. Ze- gers, 10. J. de Jonge. Eerste de Beste Schoondijke, 113 duiven, 1550,42mpm: 1. W. van de Velde en zoon, 2, C' Boogaard, 3. E. de Wever, 4. A. de Wever, 5, 6 en 7. Th. de Wever, 8. A. Steurrijs en zoon, 9. H. de Wever, 10. J. Huigh. Nog Sneller Breskens, 151 duiven, 1532,91mpm: 1 en 6. J. Quaars, 2. L. Ras, 3 en 4. Comb. Mul- ken/Mookhoek, 5. W. Daansen, 7. J. de Poorter, 8.1. den Dekker, 9 en 10. T. Smallegange. Strijd in Vrede Groede, 89 duiven, 1534,27mpm: 1 en 2. A. Beun, 3. D. Aarnoutse, 4, 5 en 7. G. Dusar- duijn, 6 en 10. A. Schaao, 8. Me vrouw Ras, 9. D. Verherbrugge. De Snelvliegers Oostburg, 224 duiven, 1560,02mpm: 1 en 9. A. de Wever en dochter, 2. L. Risseeuw, 3, 4 en 6. J. de Smet, 5. R. van Hee, 7. J. Boerman, 8. T. de Poorter, 10. W. van Hee. Recht voor Allen Sluis, 106 dui ven, 1538,07mpm: 1. Comb. Cop- pens/Baert, 2, 8 en 9. H. van Dam me, 3. G. Tanghe, 4, 6 en 10. F. Baas en zoon, 5. J. Cocquit, 7. P. Pielaet. De Getrouwe Duif Cadzand, 189 duiven, 1543,04mpm: 1. P. Goos sen, 2 en 3. D. van Kerkhoven, 4 en 6. J. Kools, 5.1. Goossen, 7, 8 en 9. J. de Mey, 10. A. Duininck. Steeds Sneller IJzendijke, 219 dui ven, 1566,56mpm: 1 en 2. Comb. Dellaert, 3. F. Dieleman, 4 en 9. G. de Boevere, 5. P. de Smet, 6. H. Baute, 7. M. Kuil, 8. A. Noteboom, 10. M. Rodts. Hoop Biervliet, 194 duiven? 1569,47mpm: 1. B. Provoost, 2, 4 en 9. P. Weeda, 3. A. de Dobbelae re, 5. L. Bentz, 6 Harry de Dobbe»- laere, 7. H. de Ruysscher, 8. P. Jar& sen, 10. Herman de Dobbelaere. VZV Hoofdplaat, 236 duiven, 1534,28mpm: 1 en 4. H. de Poorte^/ 2. H. Riemens, 3. A. Gernaert, 5. P, de Poorter, 6, J. de Poorter, 7. J'. Vermeere, 8. C. Temmerman, 9<p Th. van de Velde, 10. A. van de Broecke. De Reisduif Philippine, 168 dui ven, 1604,54mpm: 1. J. Verstelle, 2. H. de Clerck, 3. A. Buijze, 4 en 9. J. Boerman, 5. A. van de Bossche, 6. Comb. Rammeloo/Wiskerke, 7. P. Pladdet, 8. J. de Mul en zoon, 10. C. de Mul. Verwachting Axel, 175 duiven, 1628,82mpm: 1, 6, 7 en 8. P. de Poorter, 2. A. Remorie, 3 en 5. C.1 de Poorter, 4. F. Schoof, 9 en 10. K?S Verbunt. Sluiskilse Reisduif, 168 duiven*, 1608,10mpm: 1. Comb. Nachte-a gaal, 2. R. Dhaene, 3 en 4. B. de Koeijer, 5, 6 en 8. O. Dehulsters, 7? i 9 en 10. J. Dane. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 249 duiven, 1592,64mpm: 1 en 7. L. Kerckhaert, 2 en 3. Th. van Vlieberghe, 4, 5, 9 en 10. A. Wau- ters, 6. C. de Cock, 8. A. Schuren en zoon. Herleving Kloosterzande, 183 dui ven, 1607,38mpm: 1. H. van Dijk, 2, 7 en 9. R. Mahu, 3 en 4. Fr. de Kort, 5. A. Beaurain, 6 en 8. G. Burm, 10. Th. Voet. De Postduif Lamswaarde/Dë Reisduif Graauw, 141 duiven>b 1590,17mpm: 1, 9 en 10. Petri^~ Rokven, 2. Alph. d'Hondt, 3 en 4. W. Volleman, 5. G. Vioen, 6 en 8.- A. Wante, 7. J. van de Velde. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 425 duiven, 1633,38mpm: 1. Ed. van Goethem, 2 en 10. J. Verhey- den, beiden St.-Jansteen, 3. P. d'Hondt, Hulst, 4. L. Thijs, St.- Jansteen, 5 en 8. Th. Casteels, 6. E. Strbbe, 7. J. van Denderen, 9. J. Dhanis, allen Hulst. De Postduif Heikant, 168 duiven, 1625,48mpm: 1 en 5. Cl. Thui, 2 en 4. W. Kuypers, 3, 6 en 8. J. de Kind, 7 en 10. Cam. de Beule, 9. M. Gijsel. De Snelle Duif Clinge, 57 oude duiven, 1633,8lmpm: 1 en 2. L. van Kerkhoven, 3. L. Willaert, 4 en 5. J. Pardon, 65 jaarlingduiven,v 16338lmpm: 1. L. van Kerkhoven, 2. Comb. Antheunis/Van Goet hem, 3 en 5. P. Bolsens, 4. C. van Landeghem. Nieuw Leven Koewacht, 68 dui ven, 1631,98mpm: 1 en 4. G. Schalkens, 2. R. Rotthier, 3. A. de Booy, 5 en 10. H. van Dijk, 6. O. Bonne, 7. R. van Hijfte, 8 en 9. R. de Laruelle. Van onze verslaggever Breda - Voor de 97-jarige eer waarde heer G. C. M. Rom- bouts, de oudste priester van het bisdom Breda, was het woensdag op de kop af zeven tig jaar geleden dat hij pries ter werd gewijd. Rombouts 'stond' in onder meer West dorpe en Sluis. De heer Rombouts vierde dit uit zonderlijke ambtsjubileum te zij- MgrMuskens op felicitatie- bezoek bij de jubilerende eer waarde heer G. Rombouts. foto de stem/johan van gurp nen huize in Breda in min of meer besloten kring. Zijn gezichtsver mogen is niet alles meer en hij moet zich verplaatsen in een rol stoel. 's Morgens kwam emeritus bisschop H. Ernst van Breda de jubilaris feliciteren, en 's mid dags kwam bisschop Muskens hem zijn gelukwensen aanbieden. De eerwaarde heer Rombouts werd geboren op 17 juni 1899 in Oosterhout. Na zijn priesterwijding in 1926 was hij achtereenvolgens als ka pelaan werkzaam in de Lauren- tiusparochie in Dongen, de Maria Visitatieparochie in Westdorpé, de Gummarisparochie in Steen bergen en de Mariaparochie in Breda-Ginneken. In 1951 werd hij benoemd tot pastoor in Sluis, in 1958 tot pastoor in Wernhout, waar hij bleef tot zijn emeritaat in 1970.

de Stem | 1996 | | pagina 21