Cyclosportieven rijden tweedaagse 'Samenwerking loopt perfect' Knol, Haringa en Mansveld trekpleisters azza' sloopt ur vliegtuig EN STANDEN 'We mikken met de ploeg op Voorzitters Cees Verschuren en Klaas Lenstra over vrouwenmeerdaagse: Bi DE STEM SPORT ZEELAND B2 SPORTNIEUWS KORT nd Oranje-fans naar EK FVC Johan de Koek SQUASH VOETBAL AL ZWEMMEN AL i/RAGEN Ploeg van Marcel Gunst heeft kansen op de eindoverwinning WIELRENNEN Programma Ster van Zeeland Organisatie en samenstelling van de jury Leontien Zijlaard-Van Moorsel niet in Ster van Zeeland WIELRENNEN Driedaagse Ster van Zeeland voor vrouwen sterk bezet SPORTNIEUWS KORT Terése van Lare in NK triatlon Vierde wedstrijd pupillencompetitie Renners Zeeuws-Vlaanderen actief Winst Terése van Lare in Elsegem Picavet snelste veteraan in Polen Meerminneloop in Waterlandkerkje Trimlopen in Reuzenhoek Titelstrijd atletiek junioren Sacchi mist twee basisspelers Premie van drie ton voor Azzurri MOTORCROSS Zege Schelleman bij nieuwelingen Pascal de Zeeuw is op dreef DONDERDAG 30 MEI 1996 DONDERDAG 30 MEI 1996 Gascoigne heeft maandagnacht op 29e verjaardag gevierd. ngelse Cathay wilde de vernielingen bracht ontkennen noch bevestigen enwed- Wel verklaarde de maatschap- d, naar pijsamen met de Engelse bond e mid- FA, een onderzoek in te gaan stellen. Naar verluidt bedraagt ntrap- de schadepost ruim tiendid- zuivere zend gulden, an het Volgens Steve Double van de 1de ka- FA is hem gedurende de vlucht die in niets opgevallen. „Ik stond per- keerde, plex van de beschuldigingen," zei de woordvoerder, die met rde het de rest van de leiding eerste op het klasse vloog. mbo-Jet In het Britse parlement opper- et stond de het lid John Carlisle de da- jes, het ders van de vernielingen uit de had in- EK-selectie te gooien. „Ze heb- zei een ben een slecht voorbeeld gege- rkgever ven." ranjesupporters bezoeken de groepswed- rlands voetbalelftal tijdens het Europese eland. Mogelijk zijn dat er nog meer omdat ht heeft van fans die op eigen gelegenheid en bemachtigd. Vier van de vijf supporters jden met georganiseerde reizen. de loting verricht voor de eerste ronde vans ooi voor komend seizoen. In die openings^ mateurteams en tweede elftallen in actie. Kozakken Boys uit Werkendam speelt uit ldenzaal. Halsteren komt thuis uit tegen uizum). De wedstrijden moeten voor 9 juni en 2 - winnaar eerste periode eerste klasse A, teren - FVC, HSC'21 - Hollandia, DOVO - win- te klasse A, AFC'34 - GVW, Sneek - Witten- - Panningen, Katwijk - ACV, Gemert - De Tref- htert, Achilles Veen - AFC, Bennekom - DOS FC Lindenheuvel, Quick'20 - Kozakken Boys, S'31 - Sittard. en - winnaar Gemert/De Treffers. d heeft zijn zinnen gezet op Roda JC-inter- ck. De Rotterdamse club informeerde giste- urslid en geldschieter Nol Hendriks van de g naar de vraagprijs van de 31-jarige verde- end contract heeft. De afkoopsom zou rond n bedragen. Tijjani Babangida (22) staat in Ajax. De club heeft gisteren geïnformeerd ergang van de Nigeriaan van Roda. Door Eddy de Schrijver Zoutelande/Kloosterzande - Komend weekeinde staat de Ster van Zeeland, een meerdaagse voor cyclosportieven en vrouwen elite op het programma. In Zoutelande gaat vrijdagavond de proloog van start van de vrouwen die drie dagen lang in Zeeland present zijn. Zaterdag staan diezelfde vrouwen aan de start in Koudekerke en zondag js er in Kloosterzande het sluitstuk van deze driedaagse. Een wedstrijd die eigenlijk in de plaats is gekomen van de vroegere meerdaagse voor vrouwen die als voorwedstrijd diende van de mannen in het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend. De stichting Wielercomité Koudekerke en de stichting Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen tekenen voor de organisatie. n. r) 10,17,2. 0 m: 1. Ste- Clay (VSt) (Qat) 45,45, 2000 m: 1. ,30. 10.000 27.30,37, 2. 3. Chege horden: 1. 2. Jackson den: 1. Ma- dkins (VSt) 1. Koskei keter (Ken) rson (Cub) (Bra) 8,19. 1,2. Ruffini 1. Bagach ig) 11,13, 2. 1 m: 1. Cam- 'olshoog: 1. (wr junio- nikova (Rus) i (Tsj) 61,94, (Nig) 10,12. n) 45,14. 800 >.34. 1500 m: 4x100 m: 1. rden: 1. Gra- og: 1. Mayo 1. Quesada wereldsei- iarcia (Cub) us) 17,16. N g) 11,42. 800 .58,92. Hoog: DO m. (evena- ïizoenpresta- ldama (Cub) Cason (VSt) rd (Jam) 8,52 0, 3. Semjen- nmijan (Arm) 43. Reservegetal: 16. Supergetal: 5. Trekking B: 1 - 2 - 15 - 16 - 25 - 47. Reservegetal: 12. Supergetal: 4. Spel 77: 9916029. Super 6: 528093, Belgische midlotto: 3 - 9 - 24 - 25'^ 38 - 40. Reservegetal: 41. Joker: 3775696. Kuala Lumpur. Wereldbeker lan- denteams: Australië - Duitsland 3- 0, Nieuw-Zeeland - Zweden 2-1- iale Western seven), ttle SuperSo- 98 nv. Stand: OEFENVOETBAL RUSLAND - VERENIGDE ARA BISCHE EMIRATEN 1-0 (0-0) - 84. Simoetenkov 1-0. ScKeidsrech- ter: Lajuks (Let). Toeschouwers: 5000. OOSTENRIJK - TSJECHIE 1-0 (0-0). 86. Wetl 1-0. ESTLAND - TURKIJE 0-0. Toe- schouwers: 900. c NOORD-IERLAND - DUO»- LAND 1-1 (0-0). 76. O'Boyle 1-0, 77. Scholl 1-1. ITALIË - BELGIE 2-2 (1-2) -6 »- 1 Claeys, 12. 0-2 Chiesa (e.d.), 1-2 Del Piero, 55. 2-2 Chiesa. IERLAND - PORTUGAL 0-1 <»- 0). 90. Folha 0-1. FRANKRIJK - FINLAND 2-0 W 0). 15. Loko 1-0, 18. Pedros 2-0. Cannes. Jeugdtoernooi onder jaar, groep A. XTP JONG RUSLAND - JONG NE DERLAND 3-1 (1-1) - 10- Se"»* 1-0, 24. Bouma 1-1, 49. Bak.h^ 2-1, 67. Bakharev 3-1. Scheids- rechter: Joao (Ang). Toesch wers: 1500. Gele kaart: Landzaat (Ned). Barcelona. EK jeugd. Halve finales: Italië - FranknjK 1 0 (0-0) Spanje - Schotland 2- Manosque. Internationaal jeugd toernooi. n drï. Groep B: Brazilië - België 7-0. Iu„dEinfra"fl,I"3°:7,2,Portut' 2-4, 3. Engeland 2-3, 4. 3, 5. België 3-0. Zaterdagamateurvoetbal Eerste klasse A: Katwijk - Marken 4-2. Tour. Joegoslavië - ~-14), Duits- (10-5). il: Roemenië - 15-10), Span- (13-16). één winnaar, veede prijs: 19 0; derde prijs: - 20 - 32 - 37 - Barcelona. Mare Nostrum tweede dag. MANNEN 2. 50 vrij: 1. Predkin (Kus) 23.^ Pilzuk (VSt) 23,05, 3. Guspe (Ita) 23,29, 5. Van den Hoog band (Ned) 23,41.. „„„„nband 200 vrij: 1. Van den Hoogeni 1.51,10, 2. Lopez (Spa) 1.52,2 19 <NK)' a a ei 72 2. 1. Wouda 4.21,'^ 200 rug: 1Kozurs (Kro) 2.02^ Yi Zhao (Chn) 2.03,20, 3. wou (Ned) 2.03,39 (NH). 400 wissel: 1. Wol Sacchi (Ita) 4.23,65 .VROUWEN 2. 200 vrij: 1. Poll (CBl> i 'Ki'ne- Moravcova (Slw) 2.01,73, rova (Tsj) 2.02,85, 6. Geurte^j. 2.04,46, 7. Vlieghuts (NedjJ- 200 vlinder: 1 .f j 7 05 5. 2.15,41, 2. Majer (Aus) 2-"' Geurts 2.18,38. Koudekerke/Kloosterzande - Nadat de vrouwen hun karwei hebben geklaard komen de cyclosportieven aan de start. Zij rijden een tweedaagse, die op zaterdag 1 juni in Koude kerke van start gaat. De eerste rjt voert de deelnemers over een traject van 120 kilometer. De start is om 14.30 uur. Zon dag 2 juni is deze karavaan te vast in Kloosterzande. Dan ff0rdt de tweede etappe afge werkt over een afstand van 0 kilometer. Ook dan wordt gestart om 14.30 uur. gij de cyclosportieven staan heel wat bekende gezichten aan de start. Princenhage komt met Ad Polak, Marcel Gunst uit Yerseke en Johan Peemen. Laatstge noemde is de grote favoriet voor winst in deze tweedaagse. De Rijsbergenaar heeft tot nu toe al behoorlijk wat bloemen mee naar huis mogen nemen. Gunst is zeker in eigen streek een renner op wie gelet dient te worden. Bij de Pedaalridders is Jan Ver schuren uit Raamsdonksveer de kopman bij uitstek. Jackie van de Klundert rijdt in de ploeg van de Zuidwesthoek en dat geldt ook voor Jack Hommel. Bij wie lervereniging Het Knooppunt zit een man als René Haast. Die kan voor een overwinning zorgen. Middelkamp komt met Van Dijk, Tocque, Dingemanse - zondag kampioen geworden van het dis trict in Borssele - en Houweling. Maar Middelkamp heeft volgens Arnold Boyenk weinig renners die dit karwei aankunnen. Hope lijk heeft hij ongelijk. In totaal komen er 23 ploegen aan de start waaronder verder De Bollenstreek, De Bataaf, WTC De Amstel, De Coureur, Schijndel en Westland Wil Voor uit. De deelnemerslijst telt zo'n 110 vertrekkers. Princenhage wilde twee ploegen afvaardigen, maar dat werd door consul Re- mijnsen niet toegestaan om wed strijd vervalsing tegen te gaan. Henk Remijnsen sloeg ook het aanbod af om trimmers toe te la ten in deze meerdaagse. Voet en Verschuren jammeren daar een beetje om. „De KNWU werkt samen met de trimbonden in Zeeland. Wat zou er dus leuker geweest zijn om nu eens een Zeeuwse selectie van trimmers aan de start te laten brengen. Dan kun je ook echt spreken van samenwerking. Het mocht niet en dat vinden wij jammer, want er zitten best re gionale renners die graag zo'n meerdaadse zouden willen rij den. Andersom mag het wel, want in de Omloop van Zeeuws- Vlaanderen stonden er wel enke le cyclosportieve ploegen aan het vertrek. Ik denk dat de KNWU toch eens wat anders moet rede- Jammer vooral omdat Frank Geensen van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen de enige cy closportieve renner is. Ab Ver- planke liet vorige week al eens doorschemeren dat er binnen het huidige amateurkorps van Zeeuws-Vlaanderen eens ge praat dient te worden om in 1997 meerdere cyclosportieven in de gelederen te krijgen. „Als ik rond me kijk zijn er van de huidige amaters een paar of misschien nog meer renners die beter bij deze categorie zouden kunnen rijden. Is dat het geval, dan heeft onze vereniging in die categorie ook een volwaardige ploeg en ook daar zijn wedstrij den voldoende voor," aldus Ver- planke. s Lenstra en Cees Verschu ren, beiden voorzitter, hebben zin in hun karwei. Kloosterzan de heeft een hele staat van dienst achter zijn naam staan. De pro fessionals reden er jaren achter een om er flink geld te verdie- Die tijd lijkt voorgoed voor al denken de beide wielerco- rités er wel aan om de vrouwen internationale kalender te zetten. ,Dat betekent een verzekerde deelname van internationale ploegen en ook de NOS zou dan afzakken naar onze koers. Nu hebben we wel vage contacten met enkele televisiestations, maar daar horen we pas op het allerlaatste moment wat van. Aan de internationale status hangt echter een flink kosten plaatje. Ik denk dat we dan het drievoudige kwijt zijn van wat we nu op de begroting hebben staan," aldus Klaas Lenstra tij de persbijeenkomst in Ho tel van Leuven in Kloosterzande. Kloosterzande heeft in elk geval een comité dat steeds uitdagin- gen zoekt en dit kan er een zijn. ,0p zich staan we voor dit idee en dus zullen we na afloop wel snel met elkaar rond de tafel gaan zitten. De KNWU heeft in elk geval door laten schemeren een dergelijke wedstrijd te zien zitten. Dan moet die bond zich maar van de goede kant la ten zien. Zo simpel liggen de za- legt Verschuren uit. Trofee De vrouwen in Zeeland rijden voor de Hotel van Leuven Lady trofee. Eddy Leenknecht raakte de ban van het wielervirus zijn maat Ton van Oosten. Dat was nog in de tijd dat die de scepter zwaaide over het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend. Hij blaast flink in de bus en vol gend jaar krijgt de vrouw die het "egelmatigst heeft gepresteerd over drie jaar een vette envelop pe met inhoud uitgereikt. „De Lady Trofee wordt een begrip. Dat merken we al aan de deel neemsters die soms om dat klas sement vragen," aldus Verschu ren. Debby Mansveld, vorig jaar "innares in Kloosterzande, staat Van onze sportmedewerker Zoutelande/Koudeker- «e/Kloosterzande - Het Programma dat afgewerkt wordt in de Ster van Zee- wnd ziet er als volgt uit: Vrijdag 31 mei: vrouwen eli- le> start individuele tijdrit °ver 3 kilometer om 19.30 j*ur- Laatste vrouw aan wist cirea 21.15 uur. Saterdag 1 juni: Koudeker- in«?art e^te vrouwen om -30 uur voor wedstrijd 81 kilometer. «terdag 1 i™i: Koudeker- e. start eerst rit van Ster _n Zeeland cyclosportieven ®,\4-30 uur- Finsih ver acht omstreeks 17.30 uur. iun': Kloosterzan- j uur start van de nm rït- Finish verwacht ,!3-30 uur. ag 2 juni: start vrouwen elite 15.00 over 120 kilometer om uur- Finish verwacht 18.00 uur. aan de leiding van het klasse ment en de vrouw uit de natio nale selectie maakt opnieuw een sterke indruk op iedereen. De vrouwenmeerdaagse start met een proloog in Zoutelande. Er dient drie kilometer gereden te worden. Om 19.30 uur gaat de eerste vrouw van start. Op de deelnemerslijst staan momenteel zo'n 100 vrouwen en dat kunnen er nog meer worden. De perma nence is gevestigd in de kantine van de voetbalvereniging Meeu wen aan de Westkappelseweg. Zaterdag verhuist de karavaan naar Koudekerke. Aan de Kerk hoflaan wordt het startschot ge lost voor de vrouwen om 10.30 uur voor een rit in lijn over 81 kilometer. Zondag 2 juni is het een Zeeuws-Vlaamse aangele genheid. Om 15.00 uur starten de vrouwen elite voor een rit over niet minder dan 120 kilometer. Kloosterzande is dan duidelijk gastheer. „We zijn er weer klaar voor. Er is opnieuw veel werk verzet door de beide comités en ik moet zeggen dat de samen werking perfect verloopt. We zijn gelijkwaardig en iedereen hoest zijn deel op en niemand wordt bij ons anders benaderd. We organiseren wedstrijden in het belang van de wielersport en dat is het uitgangspunt. Het geeft ons een goed gevoel," legt secretaris Frans Voet uit Kloos terzande uit. Van onze sportmedewerker Zoutelande/Kloosterzande - De organisatie van de wieier- dagen in Zeeland voor vrou wen en cyclosportieven is in handen van de stichtingen Wielercomité Koudekerke en de stichting Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen. De samenstelling van beide co mités is als volgt: Koudekerke: voorzitter K. Lenstra (Koudeker ke), secretauris E. Lenstra (Big- gekerke), penningmeester J. Wil- lemse (Grijpskerke) en de leden R. Eversdijk, P. de Witte, B. Oost en A. Minderhout. Het stichtings bestuur in Kloosterzande staat onder leiding van C. Verschuren. Hij wordt geassisteerd door vice- voorzitter Th. Rombout (Hulst), secretaris F. Voet (Kloosterzan de), penningmeester J. Balleur (Hulst) en de overige leden H. Overkleeft, W. Roelans, P. de Fe- ber, A. Duerincks, J. Herman en W. Herman. In de Ster van Zeeland voor vrou wen ziet de samenstelling van de jury er als volgt uit: wedstrijdlei der is Eddy Bogaert uit 's-Gra- venpolder, als assistent-wed strijdleider fungeert Pierre Eys- ackers uit Terneuzen, Frank Janssens (Oudelande) en Fons van Dorsselaer (Hulst) zijn de wedstrijdcommissarissen, Frank de Bruycker uit IJzendijke is aankomstrechter en Machiel de Footer uit Axel let op de juiste tijden. Henk Peters uit Biervliet is secretaris, terwijl Wim Luit- wieler uit Tholen commissaris is. Schuit uit Amemuiden zit in de bezemwagen en Wim de Vos uit Zaamslag is microfonist. Tijmer- sma uit Spijkenisse is commissa ris fotofinish en Gelens en Van Dijk zitten allebei op de motor. Voor de tweedaagse Ster van Zeeland voor cyclosportieven is de samenstelling van de jury de zelfde als bij de vrouwen. Leontien Zijlaard-Van Moorsel in actie tijdens de Ster van Zeeland in 1991, komt dit jaar niet aan de start, foto camile schelstraete Door Eddy de Schrijver Goes - Leontien van Moor- sel-Zijlaard start niet in de Ster van Zeeland voor vrou wen. De nu in Rotterdam woonachtige ex-wereldkam pioene zal overigens wel de wedstrijd volgen. Vanaf woensdag streek ze neer in Zeeland om er met haar ploeg te trainen met het oog op de Ster van Zeeland en de nationale kampioenschap pen. „Ik voel me nog niet goed ge noeg om terug te keren in het peloton. Ik wacht momenteel op de bloeduitslagen. Als die goed zijn zal mijn rentree binnen twee weken plaatsvinden. De Ster van Zeeland komt nog net iets te vroeg, maar de meiden zullen deze week ai flink trainen in het Zeeuwse land. Dit alles ter voorbereiding op de nationale kampioenschappen. Misschien dat er enkele vrou wen dan wat minder fris aan de start zullen verschijnen, maar dat nemen we voor lief. Alles wordt in dienst gesteld van de nationale kampioenschappen. Investeren in de toekomst," legt Leontien Zijlaard-Van Moorsel uit. De ploeg van VKS bivakkeert in het motel van Van der Valk in Goes. Vanuit daar worden de trainingen verzorgd. Leontien Zijlaard is best wel tevreden over de vooruitgang die ze ge boekt heeft. „Ik heb tijdens clubwedstrijden in Rotterdam, Dordrecht en het Westland lekker kunnen bou wen aan de conditie. Die is op zich goed en ik voel me ook goed. Als de uitslagen van mijn bloed positief zijn, dan doe ik weer mee aan echte wedstrijden. Maar ik ben er twee jaar uit ge weest en dat merk je goed, al vind ik dat mijn snelheid aan het terugkomen is. Ik wil mezelf in dienst stellen van mijn ploeg. Maar als ik die meiden wegwijs wil maken in dit vak dan zal ik zelf ook vooraan moeten kunnen rijden. Daar werk ik momenteel hard aan. Ach, ik sta op de deel nemerslijst van de Ster van Zee land, maar ik stond overal op de deelnemerslijsten. Ik heb de or ganisaties altijd verteld, dat ik pas zou deelnemen als alles in orde is. Ik heb nooit iemand wat beloofd." In de ploeg van VKS rijdt Cissie van Alenbeek uit Schijndel. Vol gens Leontien Zijlaard heeft dat meisje alles in zich om door te breken. „Ze schreef het dis trictskampioenschap van Bra bant glansrijk op haar naam en dat was haar derde overwin ning. Ze heeft wat in haar mars en ik hoop haar goed te kunnen begeleiden. Voor de eindover winning zullen we in Zeeland nog niet mee kunnen spelen, maar ik ga voor een etappe overwinning van een van mijn meiden. We hebben wel enkele gastrensters vanwege valpartij en. Zo brak Judith van de Burgh haar sleutelbeen en zij is dus niet present in de Ster van Zee land. Dergelijke wedstrijden vind ik een prima zaak. Of het nu een internationale wedstrijd is of niet. Dit soort wedstrijden zullen altijd op de kalender moeten blijven staan. In Neder land is het trouwens allemaal nog niet zo slecht. Internatio naal doen onze vrouwen het toch vrij aardig. Ik ben be nieuwd wat onze ploeg in de Ster van Zeeland zal doen." Door Eddy de Schrijver Zoutelande/Kloosterzande - Wie het deelnemersveld van de Ster van Zeeland voor vrouwen bekijkt moet toegeven dat de driedaagse voor vrouwen een bestsel ler kan worden. Het wordt in elk geval een internationale Ster van Zeeland, want Klaas Lenstra is er in geslaagd nog deze week enkele buitenlandse rijdsters vast te leggen. Zo komen er twee Engelse vrouwen aan het vertrek en een Noorse formatie die de organisatie van het vlieg veld in België moet halen. Verder komt de Duitse ploeg van Dortmund naar Zee land. In die ploeg het zusje van autocou reur Michel Schumacher, Helga. „Vooral het vastleggen van het deelnemers veld bij de vrouwen komt op het conto van Klaas Lenstra. Die doet dat uitstekend en daar zijn we blij om. Ons internationaal pre dikaat, dat we eigenlijk pas volgend seizoen wilden, hebben we nu al wat waar gemaakt. Maar er komt meer, want wij in Kloosterzan de vinden ook dat we een internationaal sterk deelnemersveld naar Zeeland moeten halen," aldus secretaris Frans Voet. Christel van der Slijke, de bondscoach van de Belgische vrouwenselectie, heeft ook belang stelling getoond voor deze meerdaagse voor vrouwen. In het begin stonden de Belgen ne gatief tegenover een tripje naar Zeeland, om dat ze elders aan de slag konden. Daar lijkt nu verandering in gekomen. „We hebben goe de kans dat er toch een sterke Belgische ploeg naar de Ster van Zeeland komt met Heidy van de Vijver. Heel snel hopen we alles af te kun nen ronden," legt Frans Voet uit. Op de deelnemerslijst staan bekende namen als Monique Knol, Debbie Mansveld en Ingrid Haringa. Sterkste Keukengilde vaardigt een sterke formatie af met Monique Knol als de bekendste en sterk ste rijdster. Libertas heeft Magaretha Groen en Marion Borst in de gelederen en dat zijn twee sterke pionnen. Middelkamp is van de partij en zorgt voor een Zeeuwse inbreng. Be langrijk voor een driedaagse voor vrouwen in eigen streek. Wilma Rijk voert de Zeeuwen aan en in hun gelederen ook Baukje Doedee uit Graauw. De ploeg zal worden gecomple teerd door een paar Belgische vrouwen. VKS heeft met Astrid Schop en Cissie van Alenbeek uit Schijndel twee troeven in han den om hoog te scoren in de driedaagse. Dian- ne van Tichem uit Tholen is eveneens van de partij. In de ploeg van de nationale selectie rijden Debby Mansveld, Ingrid Haringa en Maria Jongeling. Dit trio moet in staat zijn de wedstrijd naar hun hand te zetten al is deze wedstrijd ontzettend zwaar als de weergoden zich er mee gaan bemoeien. De Amerikaanse selectie onder leiding van Hennie Top wilde graag van de partij zijn, maar zij dienen een selectiewedstrijd voor At lanta te rijden en dat gaat voor. Hennie Top zelfde verklaarde het jammer te vinden niet naar Zeeland te kunnen afreizen. „Maar als je dit deelnemersveld bekijkt moet je concluderen dat we in vergelijking met vo rig jaar een veel betere bezetting hebben. Het Monique Knol is één van de kanshebsters in de driedaagse Ster van Zeeland voor vrouwen. foto henk theuns beste dat in Nederland te zien zal zijn en dat zegt toch wat, maar het vrouwenwielrennen moet ook opgekrikt worden. Er zijn voor hen veel te weinig goede wedstrijden. Buitenland se ploegen verbazen zich daar ook over," be sluit Cees Verschuren. Sluis - Terése van Lare gaat komende zaterdag op jacht naar haar tiende nationale titel. Dit tijdens het Nederlands kampioenschap triatlon Olympische afstand (1,5 km zwemmen in een grindmeer, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen) in Roermond. De veterane uit Sluis pakte tot nu toe één keer de nationale titel op de Long Distance, één keer Olympische afstand, drie keer de wintertriatlon en vier keer de duatlon in haar leeftijdscategorie. Bij de vrouwen-senioren vertrekt Irma Heeren in de favorieten- rol. Jochum Kuzee is de Zeeuwse troef bij de junioren, in welke cate gorie ook Rens Lobbezoo in actie komt. Bij de meisjes-jeugd is Marianne van de Velde een van de grote favorieten. Ook Wil de Nooyer doet in de jongste veteranencategorie bij de vrouwen een gooi naar de titel. Vlissingen - In Vlissingen met de plaatselijke club Atletica als or ganisator wordt zaterdag 1 juni de vierde wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie atletiek voor de ir. Knaap-trofee af gewerkt. Naast de driekamp bestaat het bijnummer hier uit esta fettes. De aanvang van de wedstrijden op het kunststof van Baskensburg is 11.00 uur. Philippine - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen start zon dag 2 juni in de derde wedstrijd in het kader van de clubcompeti tie. De klassieker 'Het Hart van Brabant' in de omgeving van Til burg, is voor Zeeuws-Vlaanderen van belang om zijn positie te consolideren na de prestaties in De Braakman. Theo Middelkamp, dat eerste staat, is eveneens van de partij. Voor Zeeuws-Vlaanderen werden door ploegleider Ab Verplanke de volgende renners aangewezen: Edward Farenhout, Peter Mol, Johan van Schaik, Danny Schaut, Conno van de Sande en Glenn McLaey. Elsegem - Terése van Lare pakte in het Belgische Elsegem de winst bij de vrouwen op een duatlon die bestond uit 3,5 kilometer lopen, 32 kilometer fietsen en 3,5 kilometer lopen. Haar tijd was 1 uur, 23 minuten en 43 seconden. Bij de mannen won de Belg Kurt Waelkens in 1.11.03. Glogow - Peter Picavet greep tijdens het open Pools kampioen schap duatlon de winst bij de veteranen. De Hulstenaar had in Glogow voor de 10 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en 5 ki lometer lopen een tijd nodig van 1 uur, 53 minuten en 3 seconden. In het totaalklassement, dat gewonnen werd door de Deen Dells- berger in 1.49.38, werd Picavet 21e. Picavet neemt ook deel aan het wereldkampioenschap duatlon dat over een aantal weken in Italië wordt afgewerkt. Waterlandkerkje - In Waterlandkerkje staat zaterdag 1 juni de Meerminneloop op het programma. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn: drie, vijf, tien en vijftien kilometer. Alle af standen gaan om 15.00 uur van start nabij de feesttent, waar van af 14.00 uur kan worden ingeschreven. De organisatie is in han den van het plaatselijke Meerminnecomité in samenwerking met SV Aloy. Reuzenhoek - In de wijk Reuzenhoek (even ten noorden van Zaamslag) staat er vrijdagavond 31 mei een trimloop over 4,5 ki lometer op het programma. Gestart wordt er om 19.15 uur bij de plaatselijke basisschool. Na afloop, rond de klok van 20.30 uur, wordt er in een van de lo kalen van de basisschool een lezing verzorgd door sportmasseur Gert-Jan van Doeselaar over de behandeling en het voorkomen van sportblessures. De organisatie van deze avond is in handen van de Stichting Sport Promotie Zeeuws-Vlaanderen. Zierikzee - In Zierikzee worden zaterdag 1 juni de individuele Zeeuwse atletiekkampioenschappen voor C-en D-junioren afge werkt. Het betreft een gesloten titelstrijd zodat alleen leden van Zeeuwse clubs startgerechtigd zijn. De organisatie is in handen van Delta Sport en plaats van de handeling is sportpark 'De Ban- nink' waar men om 11.30 uur begint. Cremona - De Italiaanse bondscoach Arrigo Sacchi heeft woens dag voor de oefeninterland tegen België in Cremona niet de be schikking over twee van zijn basisspelers. Paolo Maldini en Ales- sandro Costacurta van AC Milan raakten geblesseerd tijdens de training. Antonio Conté van Juventus haakte eerder af. De middenvelder liep in de Champions-Leaguefinale tegen Ajax een bloeduitstor ting in zijn linker dijbeen op. Sacchi schrapte zijn naam uit de se lectie. Rossitto van Udinese is de vervanger. Rome - De Italiaanse voetballers kunnen bij het behalen van de Europese voetbaltitel per man op een premie van ruim 300.000 gulden rekenen. Dat heeft de Italiaanse voetbalbond bekendge maakt. Een tweede plaats is nog altijd goed voor 200.000 gulden. Het be reiken van de halve finales levert iets meer dan 100.000 gulden op. Italië is tijdens de eindronde van het EK in Engeland, van 8 tot 30 juni, in de voorronden ingedeeld met Tsjechië, Rusland en Duits land. Van onze motorsportmedewerker Axel - Op het Smitsschorrecircuit in Axel werd een grote mo torcross verreden onder de vlag van de Belgische BVM-federa- tie. Twee jeugdige Axelaars waren uitermate succesvol, want zowel Pascal de Zeeuw als Dennis Schelleman toonde zich de sterkste in hun categorie. weggelegd voor Dennis Schelle man bij de nieuwelingen 125 cc. Eerder dit jaar presteerde hij ook al goed bij een wedstrijd, die door de MCB/BLB in Axel werd geor ganiseerd en hij herhaalde die prestatie in deze BVM-cross. Twee keer zegevierde hij. Peter Rottier probeerde het eens bij de internationalen 125 cc. Normaal komt hij een categorie lager uit, maar in Axel durfde hij de strijd wel aan met de toppers onder de 125 cc-rijders. Het bleek geen foutieve inschatting te zijn, want hij wist'een aantal gere nommeerde namen achter zich te houden. Twee keer viel hem een derde plaats ten deel. UITSLAGEN 80 cc: 5. Edwin Menue (Sluis). Nieuwelingen 125 cc: 1. Dennis Schelleman (Axel). Junioren 125 cc: 5. Aswin Vandam- me (Zuiddorpe). Vrijetijdsrijders: 1. Brik Schelfhout (Koewacht), 3. Dave van Hoepen (Kloosterzande), 4. Erik Polderman (Vlissingen). Internationalen 125 cc: 3. Peter Rot tier (Axel). Junioren 250/500 cc: 1. Pascal de Zeeuw (Axel). Internationalen 250/500 cc: 1. Jan Blancquaert, 2. Bruno van Horebeek, 3. Christoph Descamps (allen Bel gië). Normaal kent de BVM niet zoveel Nederlandse deelnemers, omdat de meeste Zeeuws-Vlamingen uitkomen bij de concurrerende MCB/BLB-federatie. De cross van deze bond was echter afge last, Zodoende was een aantal lo kale rijders toch afgereisd naar het Axelse circuit om daar een aardig deuntje mee te blazen in de strijd om de eerste plaatsen. Een rijder die wel elke week aan de start staat bij de BVM is Pas cal de Zeeuw, Voor hem stond er bij de junioren 250/500 cc het no dige op het spel, omdat deze wed strijd meetelde voor het kam pioenschap. De slagerszoon maakte optimaal gebruik van zijn thuisvoordeel en liet zijn concurrenten zien, dat hij in Axel in ieder geval ongenaakbaar is. Twee keer eindigde hij als over winnaar met een straatlengte voorsprong op nummer twee, die beide keren een dertigtal secon den moest toegeven. Daarmee staat De Zeeuw ook aan kop van het tussenklassement voor het kampioenschap. Een eerste plaats was er eveneens

de Stem | 1996 | | pagina 9