Het extraatje van Honig. Iderne Scheldetunnel kost totaal 1,67 miljard Heldere afspraken, ©Z 4 meter hoog j gras ontdekt in achtertuin j DE STEM j 'salon Rechtse Netayanu delft na spannende verkiezingsstrijd het onderspit 50% korting op de gehele De Splenter schoenen i rij zen. 'Vertel de waarheid over Robin' Calvin Klein DAGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N 'Dealers België kopen drugs in koffieshops' Val Srebrenica was afgesproken Metaal kondigt stakingen aan Laagste lonen goed voor meeste banen Meer zeehonden in de Waddenzee Agassi sneuvelt °P Roland Garros Hot Tropical Bijen vallen vrouw aan na aanrijding Kanaaltunnel helft goedkoper Ziekenfonds èn particulier. zorgverzekeringen collection Deze week alleen bij Albert Heijn. ch h. De nieuwe yan Bommel hoofddealer voor Terneuzen OOSTBURG (zondags open 14.00-18.00u.) TERN ^ISEBIBL/Or^ DE STEM 8 "7 0311 000218 I I 136e JAARGANG 4 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Grote Gids Uitgids BTV-programma's E5 A2 A3/A4 A5 A6 A7 B1 t/m B3 C1 t/m C4 Dl t/m D3 E1 t/m E4 'Whitewater' blijft Clinton achtervolgen PAGINA Bescheiden winst Oranje op China PAGINA Heinz komt! Vliegende alcoholbrigades in Zeeland PAGINA Problemen voor imperium René Coltof PAGINA Karei van het Reve over ziekte, dood en zijn broer DONDERDAG 30 ME11996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,50 Nederland is een echt borduuriand MIN.'MAX. 12/25 Zomers Vandaag loopt de temperatuur op tot zomerse waarden. Daarbij geregeld zon en weinig wind. De kans op een bui is te verwaarlozen. PAGINA |ettig winkelen, compleet ;sortiment en scherpe rijzen. Dat zijn de drie rincipes van Edah. i deze advertentie gaat [/er onze scherpe prijzen, aarom laten we u onze kste lage prijzen zien. Edah Servicelijn BEI van maandag t/m vrijdag van 10 11* AMc tot 12 en van 2 tot 4 uur kunt u HO" USfUO gratis bellen met onze service- l gp<*i( afdeling. Daar kunt u ook terecht ^WKAiia a voor het adres Van de Edah bij u In de r*""1- ■n drukfouten en prijswijzigingen t.g.v. overheldsin/of \ibrikantenmaatregelen voorbehouden. Ondanks nauwkturlgt planningsaktivlulten kan het soms voorkomen dot sommige artikelen zijn uitverkocht. Hiervoor onze excuses. W-22-0 jur aangeboden igen bellen 0115-618000 Van onze verslaggever Roosendaal - Volgens de Bel gische politie-inspecteur Bruneel uit Mechelen betrekken veel Bel gische drugsdealers hun soft drugs van koffieshops in Bra bantse steden als Roosendaal, Breda en Tilburg. Dat verklaart volgens hem waar om er in die koffieshops zulke grote bedragen omgaan, zoals de- ie week in Roosendaal is geble ken. Dat geld wordt via een wis selkoerier in België 'gewit'. Bruneel zegt dat de Belgische dealers per keer 10 tot 30 kilo hasj kopen. ZIE OOK ZEELAND - C2 Den Haag - De VN-leiding in Bosnië heeft de enclave Srebreni ca vorig jaar zomer opzettelijk laten vallen. Luchtsteun is de Ne derlandse blauwhelmen, die dui zenden moslims beschermden, onthouden omdat er een stilzwij gend akkoord met de Bosnische Serviërs was gesloten. Nadat de Nederlanders een veilige aftocht was geboden verdwenen er dui zenden moslims. Ze zijn waar schijnlijk vermoord. I ZIE BINNENLAND - A4 Botterdam - De vakbonden in de aal gaan vanaf half septem ber 'massale' stakingen organise ren. Volgens de bonden heeft het geen zin om in de vakantieperio de acties te voeren. Met stakingen willen de bonden de werkgevers dwingen alsnog een CAO te slui ten. Het overleg daarover liep eergisteren stuk. Den Haag - De werkgelegenheid is de afgelopen jaren vooral ge groeid bij bedrijven en instellin gen, waar de laagste lonen gelijk liggen met het wettelijk mini mum-loon. Naarmate de laagste lonen verder boven het mini mum-loon uitstijgen, is de groei van de werkgelegenheid lager. Dat blijkt uit een rapport van het onderzoeksbureau OSA. Het rap port verbindt daar de conclusie aan, dat het verlagen van het mi nimum-loon zal leiden tot extra banengroei. De Koog - Het aantal grijze zee- bonden in de Waddenzee neemt ffink toe. Uit tellingen blijkt dat or inmiddels 316 grijze zeehon den leven. Dat is 15 procent meer dan begin vorig jaar. Het aantal jongen bedroeg afgelopen winter 10. Ook het aantal gewone zee- nonden in de Waddenzee groeit. I - Andre Agassi, Sergi Bru- fjusra en Alberto Costa, drie van 1 worieten, sneuvelden giste- ren in de tweede ronde van het °PW Franse tenniskampioen schap in Roland Garros. Dat Richard Krajicek in de «aart. De 'kraai' ontdeed zich aj!de Spanjaard Tomas Carbo- .fwiet hij een riant uit ent heeft op de kwartfinales. ,Z|E SPORT -B1 Exotisch Bij aankoop van één of meer Hot Tropical 9enielc"' f Night aanbiedingen Een opwindend nachtpaKKe1 vol pikante pleziertjes voor hem én haar. En met een héél exotisch tintje- Peres blijft premier Israël Goed nieuws voor de bontwerkers Van onze redactie buitenland Jeruzalem - Shimon Peres blijft vrijwel zeker premier van Israël. Volgens de eer ste, tv-prognoses verkoos een kleine meerderheid van de bijna vier miljoen Israë lische stemgerechtigden de 72-jarige vredesduif boven zijn uitdager, de rechtse Li- koed-leider Benjamin Netanyahu. De twee Israëlische televisiezen ders, die gisteravond eerste prog noses bekendmaakten, durfden wegens de geringe afstand tussen de beide kandidaten nog geen winnaar aan te wijzen. De Arbeidspartij eiste de over winning al op. „We hebben de nek-aan-nek-race gewonnen," verklaarde minister Ramon van Binnenlandse Zaken. In de Knesset, het Israëlische parlement, verloren zowel de Ar beidspartij als Likoed zetels. De Arbeidspartij blijft de grootste met, afhankelijk van de herkomst van de prognose, 35 of 37 zetels (nu 44). Likoed komt op 32-of 31 zetels (nu 40 zetels). „Er is een meerderheid om het vredesbeleid voort te zetten," verklaarde de Israëlische minis ter van Buitenlandse Zaken Ehud Barak. De linkse Merets behaalde vol gens de eerste uitslagen een klei ne winst. De partij klom van de huidige 10 zetels naar 11 of 12. Ook de aanhang van de religieuze partijen groeide. De ultra-ortho doxe Shas (nu 6 zetels) behaalde 8 of 9 zetels. De Nationaal Reli gieuze Partij (nu 6 zetels) kreeg 9 zetels. De ultra-orthodoxe Vere nigd Thora Judaïsme verloor één zetel en komt op 3. De nieuwe partij voor Russische immigranten van Nathan Sha ransky, Israël Ba-Aliya, behaalde 6 of 7 zetels. Naar verwachting maakt niet alleen deze partij goe de kansen om deel uit te maken van een nieuwe regeringscoalitie, ook de religieuze partijen komen hiervoor in aanmerking. De nieuwe centrum-rechtse par tij Derde Weg, een afsplitsing van de Arbeidspartij, behaalde 3 tot 4 zetels. De Arabische partijen leg den beslag op 7 zetels (nu 5). De extreem-rechtse Moledet behield de huidige 3 zetels. Nederlandse parlementariërs toonden zich gisteravond na de eerste uitslagen van de Israëli sche verkiezingen onder voorbe houd optimistisch. Bijna 80 procent van de Israëli sche kiezers heeft zijn stem uitge bracht. De opkomst lag hoger dan in 1992, toen 77,4 procent van de kiezers kwam opdagen. OP BUITENLAND - A5: Angstig 'feest der democratie' Van onze verslaggever Dinteloord - De 27-jarige M.B. uit Oud Gastel is gisteren na een aanrijding in Dinteloord flink toegetakeld door een zwerm bij en. Die zaten in korven in de aan hanger van een auto, die werd aangereden door een achterop komende auto. Door de botsing waren de korven opengegaan. De vrouw was getuige van de aanrijding. Toen ze uitstapte om hulp te bieden werd ze door de verstoorde bijen aangevallen, „De vrouw kreeg in korte tijd een soort muts van bijen op haar hoofd," meldt de politie. Ook aan handen en armen liep ze vele ste ken op. De bijenhouder uit Maarheeze en zijn bijrijder konden haar met de grootste moeite ontzetten. Huis arts De Schutter uit Dinteloord gaf de vrouw een injectie en con stateerde dat ze niet allergisch was voor bijensteken, zodat het gezondheidsrisico meeviel. Aanhangers van Peres vieren feest op straat nadat duidelijk werd vember vermoorde premier Rabin. dat de Arbeidspartij op een kleine overwinning afstevent. Ze dragen portretten bij zich van de in no- FOTO REUTER Calais - Een ritje met de autotrein door de Kanaaltunnel wordt deze zomer de helft goedkoper. Op deze manier wil Eurotunnel, de verlies lijdende exploitant, meer passagiers trekken. Een retourtje, ongeacht het aantal inzittenden, gaat tussen 1 juni en eind augustus 340 gulden kosten, minder dan de helft van het huidige tarief. Wie een rit in de nacht voor lief neemt kan voor 290 gulden al naar de overkant. Bij een verblijf van vijf dagen of minder kost het ticket respectievelijk 190 en 160 gulden. Bovendien garandeert Eurotunnel zijn reizigers de laagste prijzen in de belastingvrije winkels op de vertrekstations in Calais en Folkesto ne. Vaste klanten kunnen ook nog eens punten sparen voor gratis rei zen. Eurotunnel zit met een schuld van 21,5 miljard gulden. De maat schappij verdient te weinig om de rente te kunnen betalen, laat staan dat het bedrijf toekomt aan het aflossen van die torenhoge schuld. Van onze verslaggever Middelburg - De aanneemsom van de toltunnel WOV bedraagt ruim 1 miljard gulden. Dat schrijft minister Jorritsma (Verkeer) aan de Tweede Kamer. (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) -cjiyi. Door René Kloeg Breda - „Vertel de waarheid. Doe het Trudy, alstublieft." Die emotionele oproep heeft de vrijgelaten Bredanaar C.J. zijn advocaat mr. J. Verhagen gisteren meegegeven voor zijn zus T.J., de hoofdverdachte in de zaak van de verdwenen peuter Robin Bogers. J. deed zijn oproep gisteren kort 'nadat hij op last van de officier van justitie was vrijgelaten. De vrijlating van de broer volgde een dag voordat in raadkamer de eis van mr. Verhagen daartoe kon worden behandeld. C.J. heeft aan Verhagen ge vraagd, zijn oproep door geven aan zijn zus, de overbuurvrouw bij wie de peuter op de dag van haar verdwijning pannenkoeken zou gaan eten. „Doe het voor die mensen (fami lie Bogers, red). Maar doe het ook voor jezelf," aldus J. Hij riep zijn zus op om in het belang van alle betrokkenen, onder wie de ouders van Robin Bogers, met de waarheid voor de draad te ko men. Mr. Verhagen zei dat zijn cliënt blij is over zijn vrijlating. „Hij blijft echter verdachte tot hij van de officier van justitie te horen heeft gekregen dat hij niet wordt vervolgd. Maar, als je in een zaak als deze in vrijheid wordt gesteld, dan mag je er bijna vanuit gaan dat je niet wordt vervolgd. Bij de verlenging van de gevangenhou ding, veertien dagen geleden, had ik net voor de zitting de stukken gekregen. Na bestudering daar van en van de telefoontaps had ik een verzoek ingediend om J. vrij ■te laten," aldus Verhagen. Dat verzoek zou vanmiddag worden behandeld. Verhagen spreekt tegen dat de politie C.J. slecht heeft behan deld of ongeoorloofde druk heeft uitgeoefend. „Mijn cliënt heeft steeds aan het onderzoek meege werkt en had voor alles goede verklaringen, zoals voor zijn aan wezigheid op de dag van de ver dwijning." J. wordt evenals alle andere gear resteerden verdacht van moord of doodslag op de peuter. OZ, duidelijk geregeld. Kantoor: Chasséveld 17, 4811 DH Breda Kantoor: Oostkant 2, 4531 HA Terneuzen FASCINATING FEMALE FASHION Grote Markt 9, Breda TEL. 076-5207287 Daardoor komen de totale kosten voor de tunnel op 1,659 miljard gulden. Dat is een stuk meer dan de 1,17 miljard gulden die de Zeeuwse gedeputeerde Hennekeij (Ver keer) in januari vorig jaar nog noemde. Maar het is iets goedkoper dan de 1,7 miljard gulden, die het kabi net raamde toen het in september vorig jaar akkoord ging met het megaproject. In de brief aan de Tweede Kamer wordt voor het eerst officieel een totaalprijs voor de tunnel ge noemd. Om de omvang van het totale in vesteringsbedrag te verduidelij ken: 1,659 miljard gulden over de Zeeuwse bevolking van 366.000 zielen uitgesmeerd, betekent dat iedere Zeeuw ruim 4500 gulden kwijt is aan de tunnel. Minister Jorritsma heeft in haar brief veel aandacht besteed aan het prijskaartje van de tunnel. Ze moet dat wel, omdat de prijs nog het enige is waardoor de Tweede Kamer straks kan tegenstemmen. Nu de prijs nog lager is dan in eerdere kabinetsramingen, lijkt het laatste struikelblok voor de tunnel te zijn weggevallen. Op 4 juni vergadert de Vaste Kamer commissie voor Verkeer en Wa terstaat over de tunnel. Bovenop de aanneemsom komt de aansluiting op de N61 aan Zeeuws-Ahaamse kant. Dat kost 10 miljoen gulden. Er is een bedrag van 108 miljoen gulden opgenomen voor prijsstij gingen van 1 juli 1996 tot aan het einde van de bouwperiode. Met een bedrag van 5 procent on voorziene kosten, verzekeringen en meerwerk brengt dat de totale bouwsom op 1,305 miljard gul den. Daar komen dan nog 118 miljoen gulden aan kosten voor de op drachtgevers bij en 236 miljoen gulden aan BTW. vervolg op zeeland - c1 Nu krijgt u bij drie van de onderstaande pakken Honig-mixen en/of Fiorenza pasta's een superhandig, champignonborsteltje cadeau. Om champignons schoon te maken zoals het moet: zonder water dus. Honig Mix Champignon- of Macaronisaus, Fiorenza Fusilli, Pipe Rigate, Penne Rigate, Farfalle, 1 "7 Q Alles per pak Nli -l. Bi] 3 pakken een gratis champignonborsteltie' Aanbiedingen gelden t/m zaterdag l juni a,s. 'Zolang de voorraad strekt. ■m I Met een sportabonnement op De Stem kom je nergens meer aan toe I I Ik geef me op als nieuwe abonnee en ontvang De Stem de eerste twee weken gratis: Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): Ik betaal per: maand autom. incassof31,15 kwartaal autom. incassof91,25 3 o kwartaal acceptgirof 93,75 I bank/gironr. O Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar g 5 Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. I DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND

de Stem | 1996 | | pagina 1