Vrijwilligers weigeren medewerking Donkere wolken boven imperium stburg raadslid tokraker UITSLAGEN ZAKEN nieuws voor Na beëindiging subsidie coördinator Stichting Vluchtelingenwerk Laat intuïtie projectontwikkelaar René Coltof tóch in de steek? ding stadverbod al EUWS "DE STEM ZEELAND C4 Kaartingen Schietingen Koersbal Gaaibollingen Gratis autokeuring Woningbeurs Hulst n totaal 233 voertui- ent - Een bewoner burg deed aangifte al van zijn zaktele- aarde van achthon- en uit zijn woning, nd is hoe de dader de as binnengekomen. ug - Op de Gentse- apellebrug vond gis- een aanrijding ierbij raakte een 50- omfietster uit Hulst Zij werd aangereden 9-jarige automobilist e, die tijdens het ke- ijn auto het fietspad De vrouw is met ver- n aan schouder, voet naar ziekenhuis De racht. n - De marechaussee 'eren in het centrum euzen een 25-jarige die een binnenstad- leek te hebben. De t geen vaste woon- of aats. Gent - Een bedrijf uit ed aangifte van dief- bedrijf voerde werk en uit op een terrein ijverheidsstraat in Sas t. Daarbij werd ge maakt van een tractor achts op het terrein an. Uit de tractor is ilofoon ter waarde van zend gulden gestolen. kerk. Deze markt is in en inmiddels een pu- ekker. Mensen die nog voor de rommelmarkt kunnen dat melden via 8838. isteren tijdens de com- erd op uitlatingen van in deze krant. Volgens ers zich gepasseerd in centrumreconstructie. r in de infrastructuur ste- ondernemers kennen het Ik voel er niets voor om len nu weer een extra in- aronde te houden. Het eco- :h belang van de onderne- ou ook eens moeten blijken wil om iets van Oostburg te l. Maar het moet allemaal e burgers komen. Wat mij rt is dat de ondernemers >oven alles willen staan. Er ook nog andere mensen in urg." fractievoorzitter J. Pro- drong er bij de wethouder om nog eens met de plaat- mideenstand rond de tafel n zitten. Maar daar voelt de dsvrouw weinig voor. de eis is gisteren in Mid- iV. door de rechtbank ver een jaar. Hij wel direct toog W. rich- rnto's en herhaalde de situa- h. W. is al twintig jaar ver- si en loopt momenteel nog m proeftijden. 3-jarige eveneens polyver- de R. van Z. uit Vlissingen conform de eis veroordeeld en gevangenisstraf van vier aden en het betalen van een devergoeding van 300 gul- De vier maanden celstral Van Z. inruilen voor 180 uur stverlening. Van Z. werd er- verdacht op 19 maart van ai te hebben geprobeerd een open te breken. Daarbij 1 hij op heterdaad betrapt- 5-jarige S. H. uit Middelburg g een gevangenisstraf van 1 nden waarvan drie maande waardelijk opgelegd. De o r van justitie had een jaar c i hem geëist. H., ab®°'u, verslaafd, zat diep in ilden en om daar een ein te maken besloot hij me g jaar in harddrugs te ga delen. Veel verstand had w liet van, maar de gebrmka elden hem precies hoe ze n ir wilden hebben. Via e afoon kon H. precies zien ad gebeld en wat er nodig vaar het moest worden a®e i. Op 17 maart kwam er ee 1 aan zijn handel en wer ;ram cocaïne en 100 gram den heroïne in zijn wonu'6 [getroffen. DONDERDAG 30 MEI 1996 Van onze verslaggever Oostburg - De vrijwilligers van de Stichting Vluchtelin genwerk West- Zeeuws- Vlaanderen weigeren zich nog langer in te zetten voor 'nieuwkomers' als de gemeen telijke subsidie aan de stich ting wordt stopgezet. Het gaat om de subsidie die de gemeenten Oostburg en Sluis- Aardenburg verstrekken voor zo genaamde coördinatie-uren. De Regelgeving Opvang Asiel zoekers, op basis waarvan de subsidie werd verstrekt, houdt per 1 juli op te bestaan. Daarvoor in de plaats komt een regeling voor VVTV'ers, personen die een voorwaardelijke vergunning voor verblijf hebben. Samen met A- statushouders en andere mensen van buitenlandse afkomst wor den ze ondergebracht in een cate gorie 'nieuwkomers'. Het aantal nieuwkomers is lager dan aanvankelijk ingeschat. Dit gevoegd bij de lagere rijksvergoe dingen, de ervaring die de advo catuur inmiddels heeft verwor ven op het gebied van procedures maakt het inzetten van (betaalde) coördinatie-uren niet meer nodig vindt het samenwerkingsver band. De vrijwilligers kunnen zich beperken tot sociale begelei ding, zo meldt het bestuur van Samenwerkingsverband Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen in een verslag. De subsidie aan de stichting be stond uit twee elementen: die voor coördinatie-uren en die voor overige kosten. Het eerste wil men laten vervallen zodra het aantal mensen dat onder de oude ROA valt, daalt tot beneden tien. De Stichting Vluchtelingenwerk evenwel vindt dat zonder coördi nator niet op verantwoorde wijze de begeleiding van nieuwkomers verzorgd kan worden. „De stich ting zal niet langer meer functio neren," is de mening van het be stuur. De werkzaamheden betreffende opvang van diverse nieuwkomers komen nu in handen van de ge meenten en het welzijnsbestuur in samenwerking met vrijwilli gers. Maar daar zit de kneep: die vrijwilligers, nu verbonden aan de stichting Vrijwilligerswerk, hebben laten weten dat zij uit voeren van vrijwilligerswerk voor de gemeenten onbespreek baar achten. Niettemin zijn ze toch door Wel zijn uitgenodigd voor een nader gesprek. Woensdag 5 juni komt de zaak aan de orde tijdens een vergadering van het algemeen bestuur van het samenwerkings verband. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het gemeentehuis van Oostburg. Port Scaldis in april van dit jaar. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Door Rein van der Helm DE Rolls Royce Silver Spirit van projectontwikkelaar René Coltof was dé uitdagende blikvanger voor het primitieve verkoopkantoor dat zijn bedrijf RCB (René' Coltof Be heer) had neergezet bij de jachtha ven in Breskens. Daar zou het zo veelste project van de zeer succesvol le projectontwikkelaar van start gaan. Maar eerst moesten kopers worden ge lokt en dat gebeurde op de spectaculaire manier, waarmee Coltof opereert. Een helikopter vloog af en aan om aspirant kopers mee te nemen naar de plek - nu nog in de lucht - waar straks hun appar tement zou staan. Zo kregen ze alvast een voorproefje van het uitzicht dat zij straks over de Westerschelde hadden. Bank en notaris waren bij de hand om de financiering te regelen en de koopacte te laten passeren. Een eindje verderop langs de West- Zeeuws-Vlaamse kust steken naast het kleine landelijke Hoofdplaat vakantie huizen van een buitennissig soort hun haken boven de dijken uit. Village Scal dia. Ook weer aangepakt volgens de ge ijkte Coltof-manier. Een stukje Middel landse Zee aan de Zeeuws-Vlaamse kust. Zoals dat ook geldt voor het pronkstuk van RCB op Goeree: de ruim zevenhon derd villa's van Gran Dorado op de Kab- belaarsbank. Breskens en Hoofdplaat waren niet de eerste projecten die de gewiekste zaken- wan in Zeeuws-Vlaanderen uit de grond stampte. Het Zwindorp bij Retranche- went en Saint Pierre in Nieuwvliet zijn er voorbeelden van. Verkeerde weg Het waren logische vervolgstappen op eerdere ervaringen. Het aanhoudend ad verteren in Duitse bladen lokten een koopgolf uit. De huizen waren niet meer Mn te slepen en Coltof kocht en verkocht zelfs hele parken. Zoals bij het kleine nerkinge op Goeree-Overflakkee. 128 «oningen, allemaal aan Duitsers. Te genover KNOV Zeeland Magazine er- Kende Coltof in 1994 dat hij toen ontdek- e op de verkeerde weg te zijn. „Ik had daar nooit bij stilgestaan, maar de ver: doop van die 128 woningen betekende voor het dorp dat er in plaats van twee honderd inwoners er ook nog eens dui zend Duitsers kwamen wonen. En daar- ee was de verhouding zoek en ik werd eneef aangekeken door de inwoners van erkinge. Toen heb ik besloten ook op de ederlandse markt te gaan opereren., ril ^Herland geweten. Op tal- Jke plaatsen verrezen vakantiewoning- parken, waarvoor handenwrijvende bur- |®efers graag de eerste steen legden, mij?Hemaal dankzij de zakelijke for- n a 6 Coltof hanteert. Die komt erop r dat hij niet zelf immense sommen IN 1979 verkocht een kleine meubelhandelaar, door omstandigheden gedwongen, zijn woning in een Noord-Hollands dorpje aan een Duitser. Die zag wel iets in een tweede huisje aan de Nederlandse Noordzeekust. Die kleine meubelhandelaar ontdekte hier mee een gat in de markt en verkocht datzelfde jaar nog twintig woningen aan Ooster buren. Het jaar daarop waren dat er honderd, weer een jaar later driehonderd. De kleine meubelhandelaar werd een grote meneer in de projectontwikkeling van va kantieverblijven en de naam René Coltof een begrip. Alles wat hij ondernam leverde goud op. Tot de klad er een beetje in kwam. Plannen in IJmuiden, Den Helder en Arne- muiden kwamen niet (helemaal) van de grond. En de bouw in vakantieparken Citta Ro- mana op Goeree-Overflakkee en Village Scaldia bij Hoofdplaat kwam onlangs zelfs stil te liggen wegens gebrek aan geld. Voor de verkoop van appartementen werd in april 1994 een helicopter ingezet. moet voorschieten voor weer een nieuwe village, maar in feite alleen de marketing verzorgt. Als op papier een idee rond is en een gemeente vergunning geeft, koopt hij met een of meer partners de grond, waarbij een deel door banken wordt ge leend. Gelijktijdig zet Coltof met veel publici taire tam-tam een commercieel circus in beweging. Een gratis auto of jet-ski plus gegarandeerd een jaar huuropbrengst dienen daarbij als lokkertje. Als zeventig procent van de woningen is verkocht be gint de bouw en komt de geldstroom op gang. De door hem geïnvesteerde midde len zijn dan snel terugverdiend. In drie, vier maanden moet een project commer cieel rond zijn, is het uitgangspunt. Zoals gebeurde in het begin van de jaren tachtig toen hij het Zwindorp in Ret- ranchement opzette. Vanuit België kwam veel verzet tegen die plannen want men vreesde een aantasting van het natuurreservaat dat op Belgisch grond gebied lag. Zelfs toenmalig Belgisch mi nister Coens kwam een kijkje nemen en dat kwam weer op de Belgische televisie. „Ik heb er enorm veel bekendheid in Bel gië mee gekregen," vertrouwde Coltof in 1984 de redactie van Trends toe. „Dank zij de minister heb ik enorm veel ver kocht." Want tientallen Belgen zetten tijdens de verkoopweekeinden hun handtekening onder een koopcontract en het Zwindorp werd een succes. Het was de opmaat voor een verdere ex pansie. Grand Dorado, Port Zélande en Texel volgden. Coltof werd de grootste ontwikkelaar en verkoper van vakantie bungalows, hotels (Hof Domburg), ap partementen en jachthavens langs de Nederlandse kust. Hij legde contacten met het Van der Valk-imperium in de fa se dat voor het eerst duidelijk werd dat dit concern een enorme claim van de fis cus kon verwachten en hulp van buiten zocht. Een plan voor een hotel op de Scheveningse pier was het geesteskind van deze verbintenis. En een project op de Antillen werd door beiden tot een goed einde gebracht. „Coltof is een zeer handig zakenman met agressieve verkoopmethoden," vindt aannemer Rinus Leenhouts uit Sluis, oud-voorzitter van de NVOB Zeeland. „Hij heeft al heel wat projecten van de grond gehaald waarbij hij volgens mij wel probeerde zijn eigen risico's zoveel mogelijk te beperken. Ikzelf ben in mijn tijd altijd heel terughoudend met pro jectontwikkelaars geweest. Een aanne mer moet goed weten waar hij instapt, want hij loopt toch de meeste risico's." Dat heeft volgens Leenhouts het eertijds bekende bouwbedrijf Schrijvers in Goes gemerkt. „Die heeft ook bij een project - niet van Coltof overigens- de broek flink gescheurd. En als je nu kijkt hoe Ibens uit Antwerpen -een gerenom meerd en solide bouwbedrijf voorzover ik het ken - ervoor staat, krab je je toch weieens achter de oren. Volgens mij zijn ze goed het schip in gegaan." Ibens heeft miljoenen te goed voor de bouw van het vakantiepark Citta Roma- na bij Hellevoetssluis op Goeree- Overflakkee. Om het deels gereedgeko men park - 85 van de geplande 119 wo ningen zijn verkocht - een groot hek met daarop een bord waarop staat te lezen dat Ibens 'zijn recht van retentie' uitoe fent. Dat wil zeggen: goederen van de ei genaar onder zijn beheer houdt tot een vordering op die eigenaar is betaald. En omdat Ibens daar nog veel geld te goed heeft kan hetzelfde bedrijf de onderaan nemers, die betrokken zijn bij de bouw van Village Scaldia in Hoofdplaat, niet betalen. En ligt de bouw daar stil. Ramp „Een ramp natuurlijk voor de mensen die zo'n huisje gekocht hebben," zegt Leenhouts. „Want de hypotheekrente en aflossingen gaan wel door en eventuele huurpenningen zijn niet te verwachten. En kon je uit eigen middelen zo'n woning betalen dan levert het daarin gestoken geld niets op." De kopers van woningen in Village Scal dia kunnen waarschijnlijk toch opge lucht adem halen. Er schijnt een koper te zijn voor Citta Romana, waardoor de Belgische aannemer Ibens geld krijgt waarmee onderaannemers in Village Scaldia alsnog betaald kunnen worden. En de afbouw van de woningen weer kan doorgaan Volgens zijn advocaat heeft René Coltof persoonlijk een duit in het zakje gedaan om de deal van Citta Romana rond te krijgen. „Hij vond dat hij dat verplicht was aan mensen die bij hem een huis ge kocht hebben.René Coltof, de man die huizen verkopen hetzelfde vindt als meubels verkopen, alleen gaat het om meer geld. „Je moet wel durven gokken," zei hij eens. „Het is ook een kwestie van aanvoelen. Wij doen nooit marktonder zoek als we gaan bouwen en elk project wordt een succes. Ik vaar op mijn intuï tie en die heeft mij nog nooit in de steek gelaten." Hulst - Bridgeclub Hulst, zesde wedstrijd competitie, vijftig pa ren. A-lijn: 1. Bruijns-Wijnsberg- he, 2. Hermans-Van de Dries, 3. De Jonge-Koopman. B-lijn: 1. echtpaar Veldhoen, 2. Stallaert- Van Barneveldt, 3. Baggen-Van de Wielen. C-lijn: 1. Adriaansen- Kint, 2. Voet-Van Hootegem, 3. echtpaar Deltour. D-lijn: 1. Wend- els-Eggink, 2. echtpaar Callon, 3. Kalmtnout-Hofman. E-lijn: 1. De Winter-Remortel, 2. De Koek- Schilleman, 3. Daalders-Lauret. Terneuzen - Bridgclub Luctor, tiende wedstrijd derde clubcom petitie. Groep A: 1. Visser-Lichte- velde, 2. Dondorff-Van Leeuwe, 3. Sandrini-BukkensGroep B: 1. De Ruysscher-Veldhorst, 2. Groene- woud-Groenewoud, 3. De Meyer- Van de Hemel. Groep C: 1. Min- tjes-KIoos, 2. Miedema-IJsebaert, 3. Van Stee-Hamelink. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, achttien personen. Jokeren: 1. me vrouw De Kort, 2. R. de Waal, 3. mevrouw De Waal. Bieden: 1. E. de Maat, 2. F. de Meyer, 3. me vrouw Goossen. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 46 personen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. J. van Avermaat, 3. P. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw Claeys, 2. mevrouw Frusch, 3. mevrouw Van de Velde. Axel - De Halle, negentien perso nen. Bieden: 1. C. Wieland, 2. J. Hamelink, 3. R. Linthout. Jokeren: 1. R. Sponselee, 2. G. Navest, 3. L. Pieterse. Clinge - Zaal De Landbouw, 26 personen. Bieden: 1. L. Buys, 2. M. de Block, 3. R. Verschuren. Joke ren: 1. mevrouw Acke, 2. R. War rens, 3. mevrow De Bruyn. Graauw - Gemeenschapshuis, twintig personen. Jokeren: 1. me vrouw Van Troost, 2. mevrouw Van de Velde, 3. J. Kamoen. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 23 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. W. Neve, 3. mevrouw Hoop. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 28 personen. Bieden: 1. R. Ver- brugge, 2. F. Verkruyssen, 3. A. de Bruyn. Jokeren: 1. J. van Kerkho ven, 2. R. Roctus, 3. M. Goede- mont. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, elf personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. A. Vonk, 3. J. van de En- de. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 46 personen. Bieden: 1. R. Tille- man, 2. I. de Winkel, 3. mevrouw Van Dorselaer. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Hulshout, 3. mevrouw Haulez. Koewacht - Zaal De lange Akkers, dertig personen. Bieden: 1. Ch. Ongenae, 2. mevrouw De Meester, 3. M. van Hove. Sas van Gent - Zaal De Regen boog, dertig personen. Bieden: 1. R. Poppe, 2. mevrouw Samijn, 3. mevrow Reyers. Jokeren: 1. me vrouw De Wit, 2. mevrouw Frusch, 3. mevrouw Verplanken. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, zeven tien personen. Bieden: 1. P. kint, 2. A. Neve, 3. L. Pauwels. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, veertig personen. Bieden: 1. me vrouw Hoop, 2. P. Ivens, 3. A. Kint. Jokeren: 1. A. de Waal, 2. mevrouw De Kort, 3. mevrouw Tieleman. Clinge - Zaal De Landbouw, 27 personen. Bieden: 1. E. Bracke, 2. L. Buys, 3. F. Piessens. Jokeren: 1. mevrouw Michielsen, 2. R. de Vos, 3. R. Roctus. Axel - Zaal De Boemerang, 48 personen. Bieden: 1. C. de Deyn, 2. R, Poppe, 3. H. Coalone. Jokeren: 1. A. Verhelst, 2. F. Dieleman, 3. W. van de Bos. Hengstdijk - Camping De Vogel, 45 personen. Bieden: 1. F. Hakken, 2. mevrouw Bolleman, 3. R van Bunderen. Jokeren: 1. mevrouw Buys, 2. mevrouw Voogt, 3. me vrouw De Waal. Nieuw-namen - Zaal St.-Cecilia, 46 personen. Bieden: 1. R. Ver- brugge, 2. M. de Vos, 3. Th. Bols sens. Jokeren: 1. R. Goossen, 2. T. Weststra te, 3. mevrouw Vermunt. Hengstdijk - Camping De Vogel, 66 personen. Bieden: 1. mevrouw Baart, 2. A. Ambrosini, 3. F. Hak ken. Jokeren: 1. mevrouw Cordes, 2. mevrouw Zegers, 3. mevrouw Tieleman. Hoek - Camping De Braakman, 31 personen. Bieden: 1. P. Naeye, 2. D. Reyers, 3. J. van der Heyden. Jokeren: 1. R. van Tiggelen, 2. me vrouw Vermeulen, 3. mevrouw Vonhout. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 48 personen. Bieden: 1. H. Coalo ne, 2. N. Goossen, 3. M. Taalman. Jokeren: 1. mevrouw Vonhout, 2. mevrouw Rombout, 3. mevrouw Hamelink. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 42 personen. Bieden: 1. mevrouw Tilleman, 2. mevrouw Va Dorse laer, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. T. Weststrate, 2. mevrouw Him- brecht, 3. M. de Koning. Hengstdijk - Camping De Vogel, 52 personen. Jokeren: 1. mevrouw Lernout, 2. mevrouw Willaert, 3. P. de Ley. Bieden: 1. R. Verstra- eten, 2. P. Saman, 3. R. de Kort. Hoek - Camping De Braakman, 33 personen. Bieden: 1. D. Reyers, 2. Ch. van der Heyden, 3. I. Neaye. Jokeren: 1. L. Vermeulen, 2. me vrouw Vonhout, 3. mevrouw Diels. Nieuw-namen - Zaal St.-Cecilia, 22 personen. Bieden: 1. I. de Win kel, 2. J. de Loos, 3. R. Verbrugge. Jokeren: 1. R. Rodrigo, 2. R. War rens, 3. G. van Haver. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 64 personen. Bieden: 1. mevrouw De Waal, 2. K. Hermans, 3. me vrouw Van Geertruy. Hulst - De Batavieren, 55 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: G. Beletter, tweede hoge vogel: C. Ja cobs, eerste zijvogel: L. Verschrae- §en, tweede zij vogel: F. Ferket, erde zijvogel: T. Hoogstrate, vier de zijvogel: J. Staal. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Segers, tweede hoge vogel: M. Mathijs, eerste zijvogel: J. Doene, tweede zijvogel: T. Tiele man, derde zijvogel: J. de Vlae- minck. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 21 schutters. Hoge vogel: G. Ivens, eerste zijvogel: G. Cornelissen, tweede zijvogel: G. Stevens, groot ste aantal (8): H. de Gucht. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, 51 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: R. Bogaert, tweede hoge vogel: G. Poppe, eerste zijvogel: R. Plas- schaert, tweede zij vogel: W. de Vrieze, derde zijvogel: C. van Damme, vierde zijvogel: J. van de Walle. Wip 2: eerste hoge vogel: B. van de Steene, tweede hoge vogel: A. Sergeant, eerste zijvogel: R. Ni- megeers, tweede zijvogel: A. Ser ge, derde zijvogel: R. de Wert,, vierde zijvogel: L. Verschragen. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 25 schutters. Hoge en tweede zij vo gel: E. Fierens, eerste zijvogel: E. Janssen, grootste aantal (3): J. Ly- baart. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, tien schutters. Eerste hog vogel en frootste aantal (6): D. Audenaer- e, tweede hoge vogel: R. de Cock, eerste zijvogel: R. D'Hondt, twee de zijvogel: J. van Damme. Hulst - Zaal De Kroon, 33 schut ters. Hoge vogel: P. van de Bran den, eerste zijvogel: L. van Kerk hoven, tweede zijvogel: A. de Loof»1 grootste aantal (8): G. van de' Gucht. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, 29 schutters, koningsschieting. Ko ning: M. van Hoeke, eerste minis ter: M. Suy, tweede minister: T. Nijskens. Axel - Ons Vermaak, 28 schutters. Eerste hoge en eerste zijvogel: G. Suy, tweede hoge en vierde zijvo gel: T. Nijskens, tweede zijvogel: W. de Vrieze, derde zijvogel: J. Verberkmoes. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, twintig schutters, hoge vogel: O. van Laare, eerste zijvogel: A. van de Velde, tweede zijvogel: A. Cocqheyt, grootste aantal (6): J. Pieters en P. STrobbe. Westdorpe - St.-Sebastiaan, 74 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: R. van Vliet, tweede hoge vo gel: M. Suy, eerste zijvogel: R. van Waes, tweede zijvogel: F. Her- wegh, derde zijvogel: P. Baart, vierde zijvogel: J. Verberkmoes,. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Ver- haegen, tweede hoge vogel: A. de Beleir, eerste zijvogel: L. Vermeu len, tweede zijvogel: F. de Dekker, derde zijvogel: R. Himbrecht, vier de zijvogel: J. Claes. Wip 3: eerste hoge vogel: A. Hoogstrate, tweede hoge voel: J. Buyse, eerste zijvogel: L. Verhaegen, tweede zijvogel: R. van Hecke, derde zijvogel: G. van Waes, vierde zijvogel: R. Neyt. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 38 schutters. Hoge vogel: A. de Waal, eerste zijvogel: F. de Vos, tweede zijvogel: A. Thuy, grootste aantal (8): J. Bischop. Graauw - De Friezen, 73 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: J, Vermeire, tweede hoge vogel: M. Vertenten, eerste zijvogel: B. van Vooren, tweede zijvogel: G. de Valke, derde zijvogel: J. Fierens, vierde zijvogel: W. Jacobs. Wip 2: eerste hoge en derde zijvogel: D. van Brussel, tweede hoge vogel: T. Nijskens, eerste zijvogel: J. Ver meire, tweede zijvogel: P. Min- naart, vierde zijvoel: W. Cremers. Clinge - Malpertuus, ANBO, veer tig personen. Mat 1: 1. mevrouw Bouvré/J. Spitters, 2. mevrouw De Block/S. de Witte. Mat 2: 1. echt paar Heye, 2. echtpaar Jonkers. Mat 3:1. mevrouw Govaert/P. van Broeck, 2. mevrouw De Witte/L. de Bot. Lamswaarde - KBO, zaal De Lui fel: 1. L. Platjouw-van Poelle/E. van Waterschoot, 2. L. Sala/J. Platjouw, 3. A. Lauwers/T. Ver- eecken. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. A. Hemelaar-van Himste/A. van Driessche, 2. E. Volleman-Ca- luwé/M. Freijzer-Sponselee, 3. J. de Maat/G. Volleman. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, acht personen: 1. mevrouw Dankaert/J. Lauwers, 2. mevrouw Cappaert/P. Roelands, 3. mevrouw Durin- ck/mevrouw Van Laar. Axel - Gregoiïuscentrum, twaalf personen: 1. G. Hylkema/A. Wil- lemsne, 2. A. de Mey, 3. J. la Hey- ne/E. Snoek. Clinge - Malpertuus, KBO, 21 per sonen. Mat 1: 1. O. van Houten/C. van Gijsel, 2. M. Vonck/C. Bae- vens. Mat 2: 1. M. Govaert/L. van hOeyland, 2. A. Rodrigo/L. Buyze. Koewacht - De Vlaschaard, 36 personen: 1. Koewacht 1 met 69 punten, 2. Koewacht 2 63, 3. Zuid dorpe 58 punten. Kloosterzande - Rozenhof, 22 per sonen: 1. L. Kint/A. Cornelissens, 2. H. de Gucht/C. van Meelen, 3. A. Mattheyssen/A. Weesepoel. Westdorpe - De iCoeters, zaal 't Oude Raedthuys, 45 personen: 1. opa Bos, 2. Nancy Speel, 3. Bert van Vooren. Jeugd: 1. Patricia Beunkamp. Hulst - Morgen en 1 juni kan iedereen bij Profile Tyrecenter Luctor in Hulst terecht voor een uitgebreide auto-vakantie- check-up. Zonder kosten of enige verplichting controleert het bedrijf dan een aantal vita le onderdelen op hun techni sche conditie en goede wer king, zoals banden, schokdem pers, uitlaat, verlichting en ac cu. Iedere automobilist krijgt een volledig ingevuld keurings rapport. Wie naar de vakantie check-up komt kan meteen gratis het kentekennummer in de autoruiten laten graveren. Dat is een doeltreffende bevei- ligigng tegen diefstal. Boven dien krijgt iedereen een kop koffie met slagroom, geser veerd in de vernieuwde show room. Profile Tyrecenter Luc tor is de vinden op het indus trieterrein Hogeweg. Hulst - De ABN AMRO houdt zaterdag 1 juni een woning- en financiële beurs in haar kan toor aan de Grote Markt 20 te Hulst. Een aantal makelaars uit de streek presenteert daar overzichtelijk hun huizenaan bod in Hulst en omgeving. Bankmensen staat klaar om vrijblijvend te adviseren over de verschillende hypotheekmo gelijkheden. Binnen een paar minuten rolt er precies op de eigen situatie toegesneden hy potheekberekening uit de com puter. Wie zo'n berekening laat maken krijgt meteen een te goedbon mee voor een profes sioneel meetlint van 20 meter. Die bon kan worden ingewis seld als men later een concrete offerte laat maken. De ope- ningstijd van de woningbeurs is zaterdag 1 juni van 10.00 tot 16.00 uur.

de Stem | 1996 | | pagina 17