Studie naar toezichthouders Vrijw] Do B en W Ternenzen komen met wensen voor ouderenzorg Mogelijk toch geen overname van Dikke van Dale Eind dit jaar duidelijkheid over haalbaarheid nieuw project Terneuzen Hulde aan Maria Commissie Oostburg niet akkoord met plan Muijsenbergstraat Het lijntje brak niet. POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws Wethouder Oostburg boos op VYD-raadslid Een jaar cel voor verslaafde autokraker Na beëindigi DE STEM ZEELAND Geen celstraf voor verdachte van inbraak Dronken rijder veroordeeld Bang&Olufsen Zomerconcert Sint Cecilia Snelheidscontrole Bedrijfsongeval Brand in containers Onder invloed Snelheidscontrole Diefstal Aanrijding Binnenstadverbod Diefstal Tentoonstelling Stadshal Hulst 'DE STEM DONDERDAG 30 MEI 1996 Q Van onze verslaggever Terneuzen - De wachtlijstproblemen bij de verzorgingshuizen in Terneu zen, het ontbreken van een verzor- gings- of verpleeghuis in Sluiskil en Biervliet en de verdere uitbouw van het thuiszorgproject in de Vesteflats in Terneuzen. Dat zijn de aandachtspunten die burge meester en wethouders van de Schelde- stad hebben aangekaart bij de werk groep die een toekomstplan voor de ouderenzorg in Zeeuws-Vlaanderen moet opstellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn bezig met de voorbereiding van een nieuw plan ouderenzorg voor de jaren 1997 tot en met 2000. Zeeuws-Vlaande ren is een van de drie regio's die verzocht is een voorstel in te dienen bij de provin cie voor de regionale invulling van dat plan. Daartoe is in Zeeuws-Vlaanderen een overleg ingesteld. Vertegenwoordigers van gemeenten, instellingen voor de ouderenzorg, consumentenorganisaties, woningbouwverenigingen en het AWBZ- verbindingskantoor maken deel uit van deze werkgroep. Voor Zeeuws-Vlaanderen is afgesproken dat het Zeeuws-Vlaams Zorgoverleg (de gezamenlijke zorgaanbieders) in samen spraak met de woningcorporaties een concept-visie voor de streek opstellen. De gemeenten en consumentenorganisa ties zijn daarbij uitgenodigd hun wensen op papier te zetten. De Terneuzense wensen, onder meer de vraag om een oplossing voor de wacht lijst in Terneuzen die ruim twee jaar be loopt, staan in de 'Replieken van burge meester en wethouders op de algemene beschouwingen van de raadsfracties op het beleidsplan 1996-2000'. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen bekijkt de mogelijk heden voor een nieuw project Integraal Toezicht. Het moet de opvolger worden van de banenprojecten waarin momenteel nog de stadswachten en parkeercontroleurs functioneren. Voor het eind van dit jaar moet er volgens het dagelijks bestuur duidelijkheid zijn over de haalbaarheid van dit nieuwe project. Het stadswachtenproject houdt over een maand definitief op te bestaan. Verder komt er per 1 ja nuari ook een einde aan het pro- ject waarin de parkeercontro- i leurs werken. j Na hef onderzoek verschijnt een notitie van burgemeester en wet houders. Hierin staan mogelijke oplossingen voor het probleem van de verdwijning van stads wachten en parkeercontroleurs. Bij haar studie neemt de gemeen te ook de suggesties mee die poli tieke partijen eerder hebben aan gedragen. De Partij van de Ar beid bijvoorbeeld, pleit er na drukkelijk voor stadswachten en parkeercontroleurs onder te brengen in één organisatie, die structureel onderdeel uitmaakt van het gemeentelijk apparaat. In.de ogen van de sociaal-demo craten biedt deze aanpak per spectief aan ambtenaren uit de eigen gemeentelijke organisatie, voor wie het als gevolg van bij voorbeeld gedeeltelijke arbeids ongeschiktheid noodzakelijk is een andere baan te vinden bij de gemeente. Zeker is dat de gemeente voorals nog niet van plan is bij het rijk aan te kloppen voor financiële steun voor het nieuwe project. De fractie van D66 vroeg eerder of er geen beroep te doen was op de stimuleringsregeling stadswach ten. De gemeente heeft wel geïnfor meerd naar de kansen om in aan merking te komen voor subsidie. Maar daaruit is gebleken dat de ze subsidiepot nagenoeg geheel bedoeld is voor de grote steden. Bovendien was de uitkering der mate gering dat het nauwelijks de moeite loonde een aanvraag in te sturen. 'Als een nieuw project mogelijk is', stelt het college van burge meester en wethouders, 'dan zijn wij zeker bereid hiervoor gelden beschikbaar te stellen'. Aan het huidige toezichthoudersproject betaalde Terneuzen veertigdui zend gulden mee. r.fT rr r. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Wethouder J. du Fossé van de gemeente Sluis-Aardenburg overweegt vandaag het voorstel terug te ne men over een gehele of gedeeltelijke overname van het hotel restaurant De Dikke van Dale door een Belgische bank. De Dikke van Dale wordt moge lijk omgebouwd tot bank. De ge meente wil hiervoor de bestem ming van het pand wijzigen. Maar intussen is er een discussie ontstaan tussen het college en di recteur N. Boussen van beheerder Witte-Boussen Vastgoed Verhuur over de formulering en de argu mentatie van het raadsvoorstel. Boussen vindt ook dat het alle maal te snel gaat, omdat de over eenkomst met de bank nog niet rond is. Uitbater F. Gallo-Gijse- link van het hotel-restaurant weet zelfs nog helemaal van niets. „Er is een mogelijkheid het voor stel terug te nemen," aldus wet- X (ADVERTENTIE) Ooit kiest u voor mooist houder Du Fossé. „Ik overleg hierover vandaag met de rest van het college. Daarom is nog niets zeker. Ik sluit niets uit. Als het college toch besluit het voorstel in de raad te brengen, kan de ge meenteraad nog altijd besluiten het voorstel voorlopig in te trek ken. Daarover kan ik nu nog niets zeggen." Directeur Boussen wilde voor vandaag overleg met de gemeen te, maar volgens Du Fossé is dat nog niet gebeurd. Of het voorstel wel of niet door de gemeenteraad wordt behandeld, moet vanavond blijken. De ver gadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het Belfort in Sluis. Zo'ra driehonderd gasten van de West- Zeeuws-Vlaamse afdelingen van De Zonne bloem brachten gistermiddag hulde aan Maria met een bedevaart naar en in de parochiekerk van Aardenburg. Een tocht op 'vierde' pink sterdag, historisch de dag van de grote bede vaarten. Een pelgrimage ook met een extra feestelijk tintje: dit jaar is het precies zeven eeuwen1gele den dat paus Bonifatius VIII Aardenburg be vestigde als bedevaartsoord. De paus deed dit door de Onze Lieve Vrouwekerk te 'promove ren' tot kapittelkerk. In Aardenburg wordt de Maagd Maria overigens al vanaf 1273 vereerd als 'Onze Lieve Vrouw met de inktpot'. Na een eucharistieviering en de Maria-hulde was er voor de bedevaartgangers een ontmoe ting. foto camile 5chelstraete Van onze correspondent Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 41-jarige Eindhovenaar G. van V. (41) vrijgesproken na een eis van tien maanden we gens twee inbraken met een buit ter waarde van 15.000 gulden. De rechtbank achtte de betrok kenheid van Van V. aan de dief stal niet bewezen. Zijn zwager, E. El I. (eveneens uit Eindhoven), kreeg wegens zijn aandeel in de inbraken conform de eis 8 maanden gevangenis straf. Het duo stond twee weken geleden terecht voor twee inbra ken bij een supermarkt in We- meldinge en een rijdende winkel in Nisse op 18 maart. De buit: bijna 15.000 aan pakken koffie, shag en sigaretten. Volgens Van V. belde op 19 maart een wildvreemde man bij hem aan en vroeg hem om even een bestelbusje in Kruiningen op te halen. Samen met El I. ging Van V. naar Kruiningen, laadde de bestelbus op de aanhanger. Kort daarna werden ze door de politie aangehouden. In de bus bleken de gestolen pak ken koffie te zitten. Tijdens de behandeling van de zaak hielden de twee stug en star vol absoluut van niets te weten. Niettemin bleek er een voetafdruk te zijn die precies overeenkwam met de schoenen die El I. droeg en werd er een zakmes gevonden dat eveneens aan hem toebehoorde. Van onze correspondent Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 45- jarige M. E. uit Yerseke conform de eis veroordeeld tot een gevan genisstraf van negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk plus een rij-ontzegging van an derhalf jaar. Overigens mag E. het onvoorwaardelijke deel in ruilen voor 240 uur dienstverle ning. Eind maart 1995 reed E., onder invloed, van Kapelle naar Yerse ke en botste in een bocht frontaal op een tegenligger. De bestuurder daarvan, de 28-jarige A. Rama kers uit Geersdijk, kwam daarbij om het leven. E. zelf moest uit zijn auto worden gezaagd en ver bleef met onder meer twee gebro ken enkels veertien dagen in het ziekenhuis. Beo Vision MX 4000/6000/7000 DE SPORT VAN BANG &OLUFSEN... ...televisie kijken comfortabel en goedkoper maken. Daarom krijgt u in mei en juni bij aankoop van een MX televisie 50% korting op elke (gemotoriseerde) voet, tafel of wandbeugel. Of een Beocom 1500 telefoon kado. see. hear. feel. Axel Van Cadsand Bang Olufsen Center, Stationsstraat 7 3 jaar garantie Van onze verslaggever Oostburg - De commissie Planologie is gistermorgen in meer derheid niet akkoord gegaan met het voorstel van B en W van Oostburg om de toestand in de Van de Muijsenbergstraat in Hoofdplaat te laten zoals die is. Eerder klaagden bewoners van de straat over parkeerproblemen. De straat is te smal, zo schreven ze aan het college van B en W. Bovendien zijn ze niet blij met het verdwijnen van de trottoirs in de straat. In 1983 nam de raad een besluit om die te schrappen. Dit in het kader van besparingen in de exploitatie-opzetten. Maar B en W voelen er niets voor om de situatie te veranderen. „Het college heeft er een rondje of tien gemaakt, maar de onover komelijke problemen hebben wij gemist," aldus burgemeester J. Kruize. „Bovendien wil ik best geloven dat de straat geen zes meter breed is, maar vijf meter en 51 centimer. Maar dat is nog al tijd een centimeter breder dan in Duurzaam Veilig als norm ge steld wordt." Onder aanvoering van VVD-frac- tievoorzitter J. Provoost werd het college gemaand toch opnieuw zijn huiswerk te doen. „Ik denk dat we opnieuw moeten kijken hoe er trottoirs gecreëerd kunnen worden. Daarbij zal de indeling wat veranderd moeten worden, en indien mogelijk moet mis schien de grond bij het hoekper- ceel teruggekocht worden." Kruize wees vervolgens op moge lijke precedentwerking die een dergelijke beslissing tot gevolg kan hebben. „De problematiek is natuurlijk betrekkelijk, en moet in relatie gezien worden met de situatie in andere straten. Maar wanneer de raad vindt dat er iets moet gebeuren, hoop ik dat van tevoren alle consequenties op een rij gezet worden, 't Mag best een paar centen kosten," sloot hij enigszins ironisch zijn betoog af. Kloosterzande - De Koninklijke Harmonie Sint Cecilia uit Kloos terzande verzorgt zaterdag het traditionele zomerconcert. De muzikanten spelen onder lei ding van Eddy Meyers vanaf 19.30 uur op het Hof te Zande- plein. Bij slecht weer wordt uit geweken naar Zaal van Leuven. De muzikanten spelen werken van J.J. Sousa, W. Handy, J. de Haan, B. Bryant en K. Alford. Een flinke vis, zeg maar: een behoorlijke vis. Zeggen kenners toch. Maar de verbijstering van Terneuzenaar D. de Jonge over zijn vangst geldt niet zozeer de lengte van 87 centimeter en het ge wicht van 7,5 kilogram. Voor een snoekbaars weliswaar respectabele cijfers. De vis is - alweer volgens die kenners - zelfs een van de grootste die de afgelopen jaren uit de Otheense kreek is gehaald. Groot dus, maar niet om te zeggen: supergroot, want een snoekbaars kan een maximale lengte bereiken van wel 1.20 meter. Toch een opmerkelijke vangst: De Jonge vist namelijk op wit- vis - met twee maden aan het haakje en met een dun lijntje (voor kenners: 0,12). En gistermid dag hangt daar ineens een snoekbaars van 87 centimeter aan. Normaal begeeft zo'n lijntje het dan al heel snel, maar dit keer pas op het moment dat die vis in het schepnet zit. Toch een opmerke lijke vangst dus. foto camile schelstraete Kuitaart - Tijdens een controle op de Hulsterweg in Kuitaart passeerden afgelopen dinsdag middag tussen 13.30 uur en 14.45 uur 510 voertuigen. Zes tien bestuurders reden te hard. De hoogstgemeten snelheid was 105 kilometer per uur. Sluiskil - Een 54-jarige man uit Terneuzen is bij werkzaam heden op het terrein van Hydro Agri op zijn rug gevallen. Hij verstapte zich. In het zieken huis bleken zijn verwondingen mee te vallen. Aan zijn val hield hij spierletsel over. De ar beidsinspectie is op de hoogte gebracht van het ongeval. Sluiskil - Twee vuilniscontai ners aan de Noorwegenweg zijn gisteren uitgebrand. Niet duidelijk is hoe de brand is ontstaan. Axel - Een 19-jarige autobe stuurder is gisteren aangehou den op de Vaartwijk met een alcoholpromillage van 395 mi crogram. Hij kreeg een dag vaarding en een rijverbod van drie uur. Hulst - Bij een snelheidscon trole op de Zoutestraat zijn gis terochtend 32 automobilisten bekeurd. De maximumsnelheid is daar 50 kilometer per uur. De hoogstgemeten snelheid was 91 kilometer per uur. Er passeerden tussen 10.00 uur en 12.15 uur in totaal 233 voertuj. gen. Sas van Gent - Een bewoner van Rapenburg deed aangifte van diefstal van zijn zaktele foon ter waarde van achthon- derd gulden uit zijn woning Niet bekend is hoe de dader de woning was binnengekomen. Kapellebrug - Op de Gentse- vaart in Kapellebrug vond gis termorgen een aanrijding plaats. Hierbij raakte een 50. jarige bromfietster uit Hulst gewond. Zij werd aangereden door een 49-jarige automobilist uit Brugge, die tijdens het ke ren van zijn auto het fietspad meenam. De vrouw is met ver wondingen aan schouder, voet en enkel naar ziekenhuis De Honte gebracht. Terneuzen - De marechaussee hield gisteren in het centrun van Terneuzen een 25-jarige man aan die een binnenstad verbod bleek te hebben. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats. Sas van Gent - Een bedrijf uit Hulst deed aangifte van dief- stal. Het bedrijf voerde werk zaamheden uit op een terrein aan de Nijverheidsstraat in Sas van Gent. Daarbij werd ge- bruik gemaakt van een tractor die 's nachts op het terrein bleef staan. Uit de tractor is een mobilofoon ter waarde van tweeduizend gulden gestolen. Terneuzen ROMMELMARKT - In de Goe de Herderkerk is zaterdag 8 juni de traditionele rommel markt van de Nederlands-her vormde kerk. Deze markt is in Terneuzen inmiddels een pu bliekstrekker. Mensen die nog spullen voor de rommelmarkt hebben, kunnen dat melden via 0115-618838. Van onze verslaggever Oostburg - Wethouder C. Bolijn heeft gisteren tijdens de com missie Openbare Werken boos gereageerd op uitlatingen van WD-raadslid A. Fierens, vorige week in deze krant. Volgens Fierens voelen de plaatselijke ondernemers zich gepasseerd in de tweede fase van de uitvoering van de centrumreconstructie. Burgemeester en wethouders voelen er niets voor om de vorm gever van de eerste fase, Gijs Bakker, te betrekken bij de ont wikkeling van het vervolg. Dit zeer tegen de zin van de onderne mers. Die zouden zich gepasseerd voelen, omdat is vastgelegd dat ze bij alle ontwikkelingen zouden worden betrokken. „En dat is hier duidelijk niet gebeurd," al dus Fierens vorige week in De Stem. Bolijn begrijpt de uitspraken van de VVD'er niet. „Wij kunnen sa men met de ondernemers heus wel bepalen waar er een bankje moet komen. Daar hebben we Gijs Bakker - a raison van twaalf procent toezichtskosten - niet voor nodig. Dat geld kunnen we beter in de infrastructuurste ken. De ondernemers kennen het plan. Ik voel er niets voor om voor hen nu weer een extra in spraakronde te houden. Het eco nomisch belang van de onderne mers zou ook eens moeten blijken uit de wil om iets van Oostburg te maken. Maar het moet allemaal van de burgers komen. Wat mi) irriteert is dat de ondernemers weer boven alles willen staan. Er wonen ook nog andere mensen in Oostburg. WD-fractievoorzitter J. Pro voost drong er bij de wethouder op aan om nog eens met de plaat selijke mideenstand rond de tafel te gaan zitten. Maar daar voelt de bewindsvrouw weinig voor. Van onze correspondent Middelburg - Geheel overeenkomstig de eis is gisteren in Mid delburg de 38-jarige Middelburger J. W. door de rechtbank ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. W., verslaafd aan van alles en nog wat, tekende de afgelopen maan den voor ettelijke autokraken. Op de momenten dat hij werd aangehouden en in de politiecel werd geplaatst, bleek de combi natie gezondheid/politiecel der mate slecht dat hij op doktersad vies weer moest worden vrijgela- Van onze correspondente Hulst - In de centrale hal van het stadhuis in Hulst is tot za terdag 8 juni het werk te zien van Anja van Dorsselaer uit Heikant. De expositie van de 16-jarige stu dente van het Reynaertcollege toont de resultaten van haar op leiding aan de Kunstacademie in Sint Niklaas. Haar werk is een compositie van diverse technie ken, waaronder linoleumdruk- ken, aquarel, droge naaldtech niek, olieverf en verschillende soorten krijt. Ze tekent graag ele menten uit de natuur en vooral dieren. Anja van Dorsselaer nam al deel aan groepstentoonstellin gen in Sas van Gent en Zelzate. De expositie is te bezichtigen van maandag tot zaterdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 ten. Vrijwel direct toog W. rich ting auto's en herhaalde de situa tie zich. W. is al twintig jaar ver slaafd en loopt momenteel nog in zeven proeftijden. De 33-jarige eveneens polyver- slaafde R. van Z. uit Vlissingen werd conform de eis veroordeel» tot een gevangenisstraf van vier maanden en het betalen van eer schadevergoeding van 300 gul den. De vier maanden celstraf mag Van Z. inruilen voor 180 uur dienstverlening. Van Z. werd er van verdacht op 19 maart vandi jaar te hebben geprobeerd een auto open te breken. Daarbij werd hij op heterdaad betrapt. De 25-jarige S. H. uit Middelburg kreeg een gevangenisstraf van L maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk' opgelegd. De oi- ficier van justitie had een jaar® tegen hem geëist. H., absolu» niet verslaafd, zat diep in schulden en om daar een en» aan te maken besloot hij med' vorig jaar in harddrugs te ga» handelen. Veel verstand had M er niet van, maar de gebru® vertelden hem precies hoe ze on waar wilden hebben. Via e semafoon kon H. precies zien w er had gebeld en wat er nodig* en waar het moest worden alge verd. Op 17 maart kwam er e eind aan zijn handel en wera 23 gram cocaïne en 100 gram sneden heroïne in zijn aangetroffen. Van onze verslaggever Oostburg - De vrijwilliger: van de Stichting Vluchtelin genwerk West- Zeeuws- Vlaanderen weigeren zich noj langer in te zetten voo: 'nieuwkomers' als de gemeen telijke subsidie aan de stieh ting wordt stopgezet. Het gaat om de subsidie die d gemeenten Oostburg en Sluis Port Scaldis in april va sags rto Door Rein van der Helm DE Rolls Royce Silver Spi projectontwikkelaar René was dé uitdagende blikvang het primitieve verkoopkant zijn bedrijf RCB (René' Col heer) had neergezet bij de j ven in Breskens. Daar zou veelste project van de zeer sue le projectontwikkelaar vai gaan. Maar eerst moesten kopers woi lokt en dat gebeurde op de speet manier, waarmee Coltof operei helikopter vloog af en aan om a kopers mee te nemen naar de p nog in de lucht - waar strgks hui tement zou staan. Zo kregen i een voorproefje van het uitzich straks over de Westerschelde Bank en notaris waren bij de hai financiering te regelen en de koe laten passeren. Een eindje verderop langs d Zeeuws-Vlaamse kust steken kleine landelijke Hoofdplaat huizen van een buitennissig sc daken boven de dijken uit. Villa dia. Ook weer aangepakt volger ijkte Coltof-manier. Een stukje landse Zee aan de Zeeuws-Vlaar, Zoals dat ook geldt voor het pi van RCB op Goeree: de ruim ze derd villa's van Gran Dorado op belaarsbank. Breskens en Hoofdplaat waren eerste projecten die de gewiekst man in Zeeuws-Vlaanderen uit i stampte. Het Zwindorp bij Re ment en Saint Pierre in Nieuw' er voorbeelden van. Verkeerde weg Het waren logische vervolgsta eerdere ervaringen. Het aanhoui verteren in Duitse bladen lol koopgolf uit. De huizen waren r aan te slepen en Coltof kocht en ?elfs hele parken. Zoals bij hf Herkinge op Goeree-Overflakl Woningen, allemaal aan Duits genover KNOV Zeeland Maga Kende Coltof in 1994 dat hij toen e op de verkeerde weg te zijn. aar nooit bij stilgestaan, maai oop van die 128 woningen b °or het dorp dat er in plaats v onderd inwoners er ook nog i zend Duitsers kwamen wonen. ?e ™as verhouding zoek en eheef aangekeken door de inwc v6j Toen heb ik besloten o ecterlandse markt te gaan oper En dat heeft Nederland geweten Dart!plaatsen verrezen vakantie P Ken, waarvoor handenwrijve gemeesters graag de eerste steel m, i j allemaal dankzij de zake n e ^le Coltof hanteert. Die k 1 dat hij niet zelf immense

de Stem | 1996 | | pagina 16