Hulst heeft meerwaarde nodig' )e stem mmlw Nog steeds de enige in heel Zeeuws-Ylaanderen |e stem (urgemeester Hulst mag van de rechter koffieshop Molly's sluiten CALENL mg Heel Europa moet warm gaan lopen voor 'VlaamsHulst DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS 'Koffieshops verkopen ook drugs aan dealers' f, Maenhout, directeur Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen: 5x10 Nogmaals Ziel en Zaligheid ZEELAND C2- ïmorgen... - sT*J iei t/m 8 juni onze coats prijs verlaagd. Speel-o-theek Aap Noot Mies uit Hulst viert tienjarig bestaan editie zeeland Tento onstelling over natuurlijke geneeswijzen Viswedstrijd in Dullaert Graauw Axel Terhole Koewacht Kloosterzande Mechelse inspecteur over miljoenenwinst: DONDERDAG 30 MEI 1996 onze correspondent Ldelburg - Burgemeester A. Kes- van Hulst heeft gisteren in Mid- Lrg de zoveelste overwinning in Ij strijd tegen de drugs binnenge- "d. besliste bestuursrechter mr T. [msteegt dat Kessen café Molly's mag Kten. De motivatie van het vonnis is Tniet bekend. Burgemeester A. Kessen wacht overigens met definitieve sluiting totdat de ge meentelijke commissie Bezwaarschriften het bezwaarschrift van uitbater G. Aar den van Molly's behandeld heeft. Dat liet zijn woordvoerder gistermiddag weten. De burgemeester hoefde overigens niet te wachten totdat het door Aarden inge diende bezwaarschrift tegen de sluiting door de gecommissie Bezwaarschriften is behandeld. Dat is een normale gang van zaken ove rigens, omdat de burgemeester zelf be slist of hij wil wachten of niet. Omdat Aarden daar dus beduidend anders over dacht, spande hij een bestuurlijk kort geding aan. Twee maanden geleden vond de douane ruim twaalf kilo softdrugs in Molly's en dat was voor Kessen reden genoeg om Aarden duidelijk te maken dat zijn café dicht moest. Aarden diende daarop prompt een be zwaarschrift in. De argumenten die zo wel Aarden als diens raadsman mr A. Beckers aanvoerden om in ieder geval te wachten totdat de burgemeester het be zwaarschrift heeft behandeld, waren in grote lijnen dezelfde die eerder al door de Middelburgse rechtbank en ook de Raad van State van tafel werden ge veegd. Zo zou er nauwelijks enige overlast zijn en bestaat er een duidelijke lokale be hoefte. „Een koffieshop op zich is al voldoende voor overlast," zo luiden de rechterlijke uitspraken en over aantoonbare, lokale behoefte heeft niemand nog iets zinnigs kunnen zeggen. „Kessen heeft Molly's jarenlang getole reerd, terwijl hij wist dat er softdrugs werden verhandeld," aldus de klacht van mr Beckers. Dat Kessen niet eerder in greep lag aan het ontbreken van bewijs materiaal. De ontdekking door de doua ne leverde Kessen het 'harde bewijs' met als gevolg sluiting. •'.via'. ry -urn. IÉ particulieren Ie, jubileum, huwelijk, verloving %tie, examen, Abraham enz. 0,65 incl. B.T.W., één grote tel verplicht. Iaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T aanvraag. Foto's worden niet B.312.313 of geef uw tekst 2 dat Ibij één van onze kantoren. richten aan: De Stem, Ida t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. Vht voor teksten, foto's en tekeningJ f van redenen te weigeren. de opdrachtgever van deze Ide uitgever bekend te zijn. Indii lorgen met opgave van een J* Inst wordt, is men verplicht zich t Ikoming van misbruik. Uitgever is 1 opdrachtgever bekend te make Irantwoordelijk voor de in de f voorkomende teksten. "$>L Goede Morgen mijn allerliefste Mopje Van Harte Gefeliciteeri Ik hou van je Jouw schi 333 Zie hier onze I viert alweer een kroonj: Het is haar aan te zien] De "Crew" 27 mei Dit is ons konijntje, wij houwen wel van 'n geintje je ZUSJES Solange Dimitri Vos gefeliciteerd met de geboorte van jullie zoo1 Dimitri, Hendrikus Van familie, vrienden kennissen. V ""X bPatricia Colsen van Aap Noot Mies: „Een mevrouw wilde ooit twee kwartjes terug, omdat haar kindje het speelgoed twee weken niet gebruikt had. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE (Door Jeanette Vergouwen Hulst - De Speel-o-theek l(SOT) Aap Noot Mies in luist - de enige speelgoed- piitleen in Zeeuws-Vlaande- ren - bestaat tien jaar. Het lelang is bewezen, de SOT lioorziet in een behoefte. Toch draait alles op vrijwilli gers en is er van subsidie, iponsors en donateurs nau welijks sprake. Zaterdag 8 ini is het feest van 10.30 tot (15.30 uur. fatricia Colsen, voorzitster en al pegen jaar betrokken bij het wel p wee van de SOT, verbaast pch erover dat er in tien jaar porm veel bereikt is en dat de ,S0T nog steeds de enige is in [Zeeuws-Vlaanderen. LEr is echt behoefte aan de uit leen van speelgoed," zegt ze. „Kinderen willen afwisseling en [rijn tuk op groot en mooi speel lied. Dat is voor vele ouders on betaalbaar. Daarom wordt er peend en als het speeltje echt jbevalt kunnen ze alsnog tot aan- pchaf overgaan. De SOT is in die ten jaar uitgegroeid tot een ont moetingsplaats voor jonge moe ders. Eigenlijk zouden we met een spel- en opvoedwinkel hier op willen inspelen, maar daar ontbreekt ons de tijd en vooral het geld voor." Toffe teamgeest De SOT drijft al tien jaar op de belangeloze inzet van vrijwillig sters. Ze draaien in toerbeurt dienst. Tussendoor wordt er veel gedaan aan onderhoud van het materiaal en het voorbereiden van andere activiteiten dan de verkoop van tweedehands kinderkleding en uitleen van speelgoed. „Knap eigenlijk dat we met een ploeg van 20 vrouwen alles voor elkaar krijgen. Nooit onenig heid, geen knallende ruzies, maar een toffe teamgeest. We werken met commissies en ie dereen heeft zo zijn taak en voelt zich echt betrokken bij het werk. Afstand tussen bestuur en vrij willigsters bestaat bij ons niet, iedereen steekt er enorm veel tijd in. We hebben geen enkele subsidie en moeten dus rondko men van de eigen verdiensten. We begonnen in 1986 met 28 ge zinnen die lid werden. Een half jaar later waren dat er 54 en nu is dat getal verdubbeld. We wer ken met een strippenkaart en een lidmaatschap dat recht geeft op het lenen voor minimaal twee kwartjes van een stuk speel goed." Het archief komt op tafel. Zeven vrouwen begonnen met enthou siasme in 1986. De pioniers maakten een moeilijke begintijd mee. In hun plaatsje in de po diumzaal van het Houtenkwar tier staken ze meer tijd in het uitzetten en opruimen van het materiaal dan de verhuur ervan. Het beginkapitaal bestond uit een gift van een anonieme gever, wat donaties en een startsubsi die van de gemeente Hulst van 300 gulden. „Geen vetpot, maar in tien jaar hebben we toch een aardig assortiment bijeen ge spaard," zegt Colsen. „In okto ber 1986 verhuisden we naar het lokaal aan de IJzerenhandstraat en sinds 1992 hebben we een plaats gekregen in een lokaal van de basisschool Nobelhorst, met een eigen ingang via het Parkeerterrein naast den Dul- laert. Hier voelen we ons thuis e"h met de hulp van 'onze man nen' is een berging gebouwd. We krijgen van de buitenwacht veel waardering, maar met woorden kun je jammer genoeg geen nieuw materiaal kopen. Echt, zonder de inzet van de vrijwil ligsters zou het project Speel-o- theek nooit gerealiseerd zijn." Achter de schermen Volgens Colsen verkijken de mensen zich nogal op het werk. En ook de leden zouden eens meer een kijkje achter de scher men moeten nemen. „Ik heb het niet eens over het belang van de inkoop van nieuw speelgoed. We zijn al weken bezig met de voor bereiding van het feest voor het tienjarig bestaan. We maken al les zelf, tot en met de slingers toe. We houden zelf de ruimte schoon, we houden de boekhou ding bij en we repareren - met behulp van enkele echtgenoten - het materiaal. Straks is het vakantie en dan zijn we een week bezig met het schoonma ken van de spulletjes. Elk jaar vragen we hulp van de leden. Tot nu toe heeft er één lid een jaar geholpen." „Soms krijgen we wel eens een bittere pil te verwerken: mensen die kwaad zijn als ze een boete moeten betalen, omdat er een onderdeel ontbreekt of spulle tjes die vuil worden ingeleverd. Gelukkig relativeren we gemak kelijk, maar die ene keer dat een mevrouw haar twee kwartjes te rugvroeg omdat haar telg twee weken niet met het geleende ge speeld had, hebben we onze kie zen op elkaar moeten houden," grinnikt Colsen. Zij steekt haar trots over de prestaties van haar ploeg niet onder stoelen of banken en droomt hardop van een ruimere huisvesting. „Maar we zitten nu best goed hoor, het is gewoon wat passen en meten en de BSO en de Nobelhorst zijn prima bu ren." Zaterdag 8 juni kan iedereen een kijkje nemen in de Speel-o- theek. De open dag duurt van 10.30 tot 15.30 uur. Tot 13.30 uur zijn er huifkarritten door de wijk en treedt clown Dubois op. Er is een spellencireuit, een flip- po-ruilbeurs en een knutsel- hoek. Jdactie peuzen: Jülindstraat 32,4532 CG |1i 15-645769, fax 0115-645742. ■Kteuren: Peter Oggel (editiechef), 1" van den Assem, Frank van Cooten, deij (plv. ed. chef), Rein van der Harold de Puysseleijr. -titraat 1,4461 JK I»! 13-273700, fax 0113-273701. r'tteur: Cees Maas (provincie- Jwggever). list: ■denmarkt 14a, 4561 CW F "4-372770, fax 0114-372771. r deuren- Gerlach Hochstenbach, 19ene Verstraeten, Nfedactie Zeeland: PKoomen "ia t/m vrij. 0115 - 645751 jlondag 0115-645753 Intentie-exploitatie Pem en ZVK Tieuaen: Jfeat 32,4532 CG P 15-645740, fax 0115-645741 T^nwoordigers: fkn toetje, privé 0115-563976, f™ Broekhoven, lemmers, privé 0115-562354 temo3'4561 jje9enwoordigers: Kan v de" Brande' Privé OH+314570, IRR verstraeten privé 0114-316755. Nningstijden; r "li vr, 8,30-17.00 uur 01 15-431734 Van onze correspondente Kloosterzande - 1996 Is het Jaar van de Natuur en daarom is in de bibliotheek van Kloosterzande de tentoonstel ling 'Over natuurlijke genees wijzen' ingericht. De expositie, samengesteld door de Nederlandse Werkgroep van Praktizijns (NWP) in de natuur lijke geneeskunde, geeft informa tie over vormen van alternatieve geneeswijze, zoals iriscopie, acu punctuur, homeopathie en para normale geneeswijzen. Foldermateriaal over deze onder werpen is beschikbaar en er lig gen ook boeken uit het eigen be zit van de bibliotheek. Op 7 juni geven de heer Dauwer- se (paranormale geneeswijzen) en mevrouw Nijeboer (traditionele Chinese natuurgeneeswijzen) een toelichting bij de tentoonstelling. Zij zullen die middag ook vragen beantwoorden. De openbare bibliotheek aan het Europaplein is geopend op maan dag, dinsdag, woensdag en vrij dag van 13.30 tot 17.00 uur en op maandag en vrijdag ook van 18.00 tot 20.00 uur. Door Gerlach Hochstenbach Hulst - Even duurt 't voordat de film begint. De zaal is pikkedonker, de gasten wachten in spanning. 'Hulst bij Nacht', grapt iemand uit het publiek. Dan klinkt de muziek en start de film. De eerste beelden tonen Hulst vanuit de lucht. Wat volgt is een aaneenschakeling van lofprijzingen op de 'meest Vlaamse stad van Neder land'. De promotiefilm van Hulst is er. Een gezamenlijk initiatief van gemeente en ondernemersvere niging Hulst Reynaertstad, die er 18.000 gulden in staken. Kin- tech Video uit Kapellebrug zorgde voor de uitvoering. Gis teravond ging hij in première in bioscoopcomplex de Koning van Engeland. Voorafgegaan door een samenzijn voor geno digden en enkele toespraakjes in de hal van het stadskantoor. De voorstelling waarmee Hulst de boer op wil gaan, duurt twin tig minuten. Ze trachtend 'heel Europa' warm te maken voor de ongekende kwaliteiten van de Reynaertstad, zoals een van de sprekers het in overdreven ter men stelde. De promotiefilm laat, dat moet gezegd, het 19.000 zielen tellende vesting stadje van zijn mooiste kant zien. Een stuk ontstaansge schiedenis, de vestingwallen, het natuurschoon in de omge ving, Hulst als woon-, werk-, winkel- en recreatiegemeente, beelden van de kerstmarkt en andere evenementen. Ook de dorpskernen ('het pitto reske Kapellebrug') komen ruimschoots aan bod. Het com mentaar is één grote laudatio op de Parel van Zeeuws-Vlaande- rennu dus omgedoopt in Hulst, de meest Vlaamse stad van Ne derland, titel van de film. 'Het actieve bruisende middelpunt', 'regionale aantrekkingskracht', 'onweerstaanbare charme', 'ge moedelijke bourgondische sfeer', 'breed scala aan culturele voorzieningen', 'unieke stads beelden'. Loftuitingen waar Joop Ontdek je Plekje Scheltens nog een punt aan kon zuigen. Loftuitingen ook, die elke enigszins aantrekkelijke plaats in Nederland op zichzelf van toepassing vindt. Natuurlijk ontbreekt het zeer geschakeerde Hulster winkelbestand niet in de promotiefilm. En plots schiet het logo van Hulst Reynaert stad, een van de co-producenten door het beeld. Dan zwenkt de camera door naar Morres Meu bel ('trekpleister met landelijke uitstralingom vervolgens ook Neckermann pontificaal in beeld te brengen. Je moet wat doen om je grootste werkgevers voor je gemeente te behouden. Burgemeester A. Kessen was maar wat trots op de film. „Een heel actieve, mooie film," zei hij, en kocht met geld van het gemeentelijk promotiepotje meteen twintig exemplaren om ze vanavond uit te delen aan de gemeenteraadsleden. Die krijgen hem dus gratis. An dere Hulstenaren kunnen de vi deofilm voor 25 gulden aan schaffen bij zeven verkooppun ten in Hulst. Bovendien zal hij permanent te zien zijn in de hal van het stadskantoor. Van onze verslaggever Hulst - Wil Hulst zijn lei dinggevende positie als koopcentrum handhaven, dan moet de stad haar be zoekers een meerwaarde bieden. De toeristische en recreatie-mogelijkheden moeten verder uitgebouwd worden, de binnenstad moet autoluw worden en het winkel- en horeca-aan- bod dient zo verschillend mogelijk te zijn. Bovendien zou Hulst zich meer moeten richten op verblijfstoeris- ten. Die boodschap kreeg de gemeen te Hulst gisteravond van me vrouw T. Maenhout, directeur van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen. Ze sprak tijdens de officiële presentatie van de promotiefilm van Hulst. Maenhout benadrukte dat Hulst als koop- en recreatiestad van verschillende kanten onder druk staat. Zo biedt de nieuwe Winkeltijden wet vanaf 1 juni andere Neder landse winkelcentra meer moge lijkheden, zowel 's avonds als op zon- en feestdagen. „Hulst ver liest dus het unieke karaker van de zondagopenstelling en krijgt dus steeds meer concurrentie van andere koopcentra." Ook de Europese integratie zal knagen aan het aparte karakter van Hulst. Verschillen in btw, prijzen en verkrijgbaarheid ver dwijnen. „De tijd dat vele Vla mingen voor tien kilo boter naar Hulst kwamen, is voorbij. Door een verdere Europese integratie zullen de prijsverschillen steeds kleiner worden," hield Maenhout haar toehoorders voor. Boven dien veroveren steeds meer grote re Nederlandse winkelketens, zo als Blokker en Giraffe, de Bel gische markt. „Daardoor ver dwijnen bepaalde voordelen van winkelformules met een in Ne derland lagere marge dan in Bel gië." Om de concurrentie voor te blij ven zal Hulst, zo hield Maenhout haar toehoorders voor, meer ar gumenten moeten bedenken om klanten te trekken dan winkels en horeca alleen. „Hulst moet nog meer gebruik maken van de iden titeit van de stad en de cultuur historie, omgeving en natuur." Daarnaast is het volgens Maen hout van belang dat de winke liers dezelfde openingstijden aanhouden en uniform omgaan met valutakoersen. „Ook de toe ristische potentie van Hulst moet verder uitgebouwd worden," vindt Maenhout. „Dat vraagt om een versterking van de toeris tische recreatieve functie van de vestingwerken." Ook pleitte Maenhout voor een totaal parkeerverbod in het cen trum op zondagen en Belgische feestdagen, waarbij wel het op halen van goederen met de auto mogelijk blijft. In de rest van de week moet de auto 'te gast zijn in de winkelstraat'. „Hierbij denk ik meer aan het autoluw maken van het centrum dan aan auto vrij. Omdat vooral voor de vaste klant de auto-bereikbaarheid van de winkels belangrijk kan zijn." ZIE ELDERS OP DEZE PAGINA Van onze correspondente Hulst - De Buurtvereniging Den Dullaert sluit het seizoen af met een nieuwe activiteit: een viswedstrijd. In de visvijver aan het De Vos- plantsoen is voldoende vis aan wezig. De vereniging denkt dat er veel visliefhebbers zijn die een kans willen wagen. De activiteit zelf vindt plaats op zaterdag 8 juni tussen 14.00 en 16.00 uur. De deelnemers moeten zelf de visspullen meenemen en mogen slechts met één hengel vissen. Bijvoeren is verboden. Er worden prijzen uitgereikt in twee leeftijdcategorieën: tot 12 jaar en ouder dan 12 jaar Zij die in de Den Dullaertwijk wonen en ouder zijn dan zes jaar, kunnen zich zondag opgeven bij L. Meersman, Van Ceulenplein 11 tussen 19.00 en 20.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden. POP EN JAZZ TERNEUZEN Scale Models (Britpop) - Kalashni- kov - 22.00 uur (gratis) Trio Hein van der Gaag (jazz) - Por- gy Bess - 21.30 uur TOCHTEN MIDDELBURG Monumentenwandeling - door stadkern met VW-gids - 75 minu ten - WV Middelburg Markt 65a - 13.30 uur (do t/m wo - 6,50) WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute-autozoektocht - puzzelrit voor auto's en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai - (tot 8 juli; niet op ma) DIVERSEN AXEL Expositie - Ton en Ans Rijkers uit Koewacht - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m vrij t/m 1 juni) Sportoverdaginstuif - 't Sportuus - 13.30-15.00 uur - vanaf 16 jr 3,-) SAS VAN GENT Bingo - De Regenboog -14.00 uur OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse - 14.00 uur WESTDORPE Kaarting - Concordia -13.30 uur GRAAUW Kaarting - Gemeenschapshuis - 13.45 uur CLINGE KBO - gymnastiek - Malpertuus - 13.30 uur KOEWACHT Schieting voor bejaarden - Café 't Hoekske -13.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - Café Lamsoren-13.30 uur STOPPELDIJK Prijskaarting - 't Gelaag - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur 12 Monkeys HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Copycat 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Up Close Personal 20.00 uur The Juror 20.00 uur The Birdcage 20.00 uur Cutthroat Island BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Le Huitième Jour 20.00 uur Jack and Sarah 20.00 uur Things to do in Denver 20.00 uur II Postino GENT Decascoop 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Eye for an Eye 20.00 en 22.30 uur Mary Reilly 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Vampire in Brooklyn 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 22.30 uur Strange Days 14.30, 17.00 en 20.00 uur Jack and Sarah 14.30 uur Dracula: Dead and Loving it 22.30 uur Copycat 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Things to do in Denver 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Stealing Beauty 14,30 en 17.00 uur Toy Story (Ned) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 17.00 en 20.00 uur Sense and Sensi bility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Primal Fear 20.00 uur Le Huitième Jour 20.00 uur Nixon 20.00 uur Eye for an eye VOETBAL - De E-pupillen van de voetbalvereniging Graauw spelen zaterdag een wedstrijd tegen de Fl-pupillen van Feye- noord. Deze wedstrijd wordt niet gespeeld op het voetbal veld van Graauw, maar op het veld van de voetbalvereniging Clinge om 11.15 uur. Dit in ver band met de renovatie van de voetbalvelden in Graauw. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Graauw ha len zaterdag 8 juni vanaf 09.00 uur weer oud papier op. COLLECTE - De collecte voor het Nationaal Fonds Kinder hulp heeft in Axel ƒ3.131,55 opgebracht. In Zuiddorpe zat er ƒ237,45 in de collectebus. ROMMELMARKT - Fanfare Excelsior houdt zaterdag een rommelamrkt in en romdon het dorpshuis. Tijdens de rommel markt zijn er ook wafels en verscheidene drankjes te koop. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van muziekinstru menten. RODE KRUIS - De afdeling Axel van het Rode Kruis sluit zaterdag officieel de viering van haar 50-jarig jubileum af met een taptoe op het Kerk plein. Aanvang 19.30 uur. Op de taptoe treden op de drum band Hosanna, Axelerando, showkorps Thalia, muziekver eniging Eendracht Maakt Macht. Tijdens de taptoe zijn er de monstraties door medewerkers van het Rode Kruis, in samen werking met Lotus-slacht offers. COLLECTE - De collecte van de Nationale Kinderhulp heeft in Kloosterzande 1.249,90 opgebracht. Van onze verslaggever Mechelen/Terneuzen - Niet alleen gebruikers, maar ook kleine Belgische dealers komen via koffieshops in de grensstreek aan hun softdrugs. Dat zou volgens de Belgische po- litie-inspecteur P. Bruneel uit Mechelen verklaren waarom er zulke grote bedragen worden om gezet in de koffieshops. „Niet iedere softdrugsgebruiker uit België of Frankrijk gaat voor een paar gram naar een Neder landse koffieshop. Er zijn ook lie den, kleine dealers, die per keer tien, twintig of dertig kilo mee te rug nemen uit grensplaatsen als Roosendaal, Breda of Tilburg." Die grotere hoeveelheden hasj zouden volgens hem niet in de koffieshops zelf opgeslagen lig gen. „Die liggen elders verstopt." Uit verklaringen van verdachte Belgen zegt hij te weten dat de handel echter wel via de koffie shops loopt. De politie in Roosendaal, noch het openbaar ministerie in Breda wilde gisteren nadere informatie verschaffen over de stand van za ken rond de invallen van dinsdag in vier koffieshops en zeven woonhuizen in Roosendaal. Vol gens ingewijden een aanwijzing dat de autoriteiten 'hot stuff' op het spoor zijn. De acties in Roosendaal werden door honderd man sterk uitge voerd op verzoek van de Bel gische justitie. Die zocht naar na dere bewijsmateriaal tegen de 30-jarige P.B. uit Mechelen, die als wisselkoerier is opgetreden voor vier Roosendaalse koffie shophouders. Hij heeft in anderhalf jaar tijd 450 maal geld gewisseld, waar mee 30 miljoen gulden was gemoeid. Van onze correspondente Hulst - Het tweede luik van de expositie 'Ziel en zaligheid; de basiliek van Hulst' wordt vrijdag 7 juni om 19.30 uur geopend in de centrale hal van het stadskantoor in Hulst. Deze expositie is een aanvulling van de expositie die in het Streekmu seum loopt. De tentoonstelling in het Stadskantoor legt de nadruk op de historie en toont vele documenten uit het archief. De inleiding wordt verzorgd door Dr. I. Pey, verbonden aan het Ne derlands Architectuurinstituut. Zij werkte mee aan een publicatie over de basiliek van Hulst. De opening wordt verricht door P. Weemaes, wethouder van cultuur in Hulst. Ter gelegenheid van deze opening biedt voorzitter W. Gielen van de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten I. Pey het jaarboek aan. Hierin schreef zij het artikel 'De Sint Willibrordusbasiliek van Hulst in nieuwe luister na restitutie en restauratie (1806-1958)'.

de Stem | 1996 | | pagina 13