GBC is klaar voor het karwei Jaap Pijnenburg naar Kloetinge 'Alco Verkiezing Gouden Schoen Jan Louisse is er klaar voor Zeeuwse jeugd goed op dreef Mogelijke Patrick Bolssens pakt zijn tweede zege dit seizoen Doelman gaat er weer met veel ambitie en zelfvertrouwen tegenaan nderzoek S DE STEM SPORT BILJARTEN NK tweede klasse bandstoten te gast in Groenendijk VOETBAL TAFELTENNIS WIELRENNEN SPORT KOR Voetbal Voetbal Advies toekoms moet in septem Hoek in verschillende categorieën hoog genomineerd Opening Zeeuws triatlonseizoen in Kruiningen 1111 DONDERDAG 30 MEI 1996 Door Peter Snelders Groenendijk - De biljartvere niging GBC uit Groenendijk geldt al jaren als één van de actiefste verenigingen binnen het district Zeeuws-Vlaande- ren van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond (KNBB). Geheel in de lijn van die reputatie houdt GBC van vrijdag 31 mei tot en met zon dag 2 juni het kampioenschap van Nederland tweede klasse bandstoten klein biljart. Plaats van handeling is het club lokaal van GBC, café Molenhof te Groenendijk, waar sinds kort nieuwe kastelein Frits Mahn de scepter zwaait. Eigenlijk wilde GBC vorig jaar al een nationale titelstrijd houden. „In het kader van ons 15-jarig bestaan wilden wij graag een kampioenschap van NedeHand voor onze reke ning nemen, maar vorig seizoen werd er geen nationale titelstrijd aan ons district toegewezen. Van daar dat we het, nog in het kader van ons jubileum, maar een jaar uitgesteld hebben," zegt secreta ris Paul de Kort, die tijdens dit kampioenschap samen met Ge orge Joos de wedstrijdleiding in handen heeft. GBC heeft al heel wat evenemen ten van regionale allure gehou den. Tot drie keer toe hield het het kampioenschap topklasse bandstoten, twee keer was het beker-kader te gast en ook ver zorgde GBC de organisatie van het Schelde Top Toernooi tria thlon. Daarnaast hield het de ge westelijke kampioenschappen hoofdklasse en tweede klasse li- bre en stond het borg voor vijf tien districtskampioenschappen. „We gaan er onbezorgd tegenaan. Inmiddels hebben wij al zo'n er varing opgebouwd, dat we ook het vertrouwen hebben dit kam pioenschap tot een goed einde te brengen. Van de 18 spelende le den, die onze vereniging rijk is, verzaakt vrijwel niemand. Ieder een draagt zijn steentje bij. Dat is toch ook uniek," vertelt GBC- voorzitter Jo d'Hooghe met enige trots. „Het is alleen jammer dat er geen speler hier uit ons district bij de deelnemers zit. Dat geeft sportief gezien toch een extra tintje aan dit gebeuren. Je krijgt dan auto matisch wat supporters hier uit de streek. Ik weet wel dat Jo Boogaert van CBC Clinge er dicht tegenaan zat en hij kan bij ziekte of absentie van een van de fina listen in beeld komen," aldus wedstrijdleider George Joos. „We zitten natuurlijk ver in het seizoen. Als ik me niet vergis is dit bijna het laatste kampioen schap van het seizoen 1995-1996. De weersomstandigheden zullen een rol spelen, maar is het niet al te mooi weer, dan verwacht ik toch heel wat publiek," blikt Paul de Kort vooruit. Het organiserende bestuur, naast het genoemde drietal gecomple teerd door penningmeester Jan Baart en competitieleider As- hwin Stockman, geeft het start sein voor dit kampioenschap op vrijdag 31 mei om 13.00 uur. Het ligt in de bedoeling dat de wet houder van sportzaken van de ge meente Hontenisse, mevrouw De Kock-Ringoot, of burgemeester Steenkamp, de acquitstoot ver richt. De tweede ronde start om 16.30 en de derde ronde om 20.00 uur. Zaterdag 1 en zondag 2 juni gaat men om 13.00 uur verder. De finalepartij wordt op de slotdag om 15.00 uur afgewerkt. Om streeks 17.00 uur hoopt men de prijsuitreiking te houden. De moyennengrenzen in deze tweede klasse schommelen tussen 2,30 en 3,50 en het aantal te ma ken caramboles bedraagt 75. De wedstrijden worden geleid door de districtsarbiters Pierre Le- vrier, Jan de Rijke, Johan Cop- pens, Willy van Limmen en Piet Trommelen. DEELNEMERS 1. Chr. de Ruijter (Sprang-Capelle) al gemeen gemiddelde 4,33, 2. F. Vermeu len (Tiel) 3,69, 3. S. van de Vijver (Bols- ward) 3,69, 4. B. Kuin (Obdam) 3,50, 5. J. van de Werff (Delft 3,44, 6. C. van Ree (Maastricht) 3,33, 7. B. Duis (Lo- bith) 2,96, 8. J. Brandenburg (ONDA Krabbendijke) 2,58. Programma eerste ronde: De Ruijter- Brandenburg, Vermeulen-Duis, Van de Vijver-Van Ree, Kuin-Van de Werff. Van onze sportmedewerker 's-Heer Hendrikskinderen - Jaap Pijnenburg, die vol gend seizoen bij Kloetinge onder de lat staat, ziet zijn ver dere voetballoopbaan met vertrouwen tegemoet. De 31- jarige doelman van Hoek, die in augustus van het vorige jaar door een beenbreuk op non-actief kwam te staan, is daarvan volledig hersteld en kan er weer tegenaan, zoals hijzelf verklaart. „Ik heb inmiddels mijn rentree gemaakt in een wedstrijd die Hoek speelde tegen Temeuzense Boys en die verliep voor mij voor treffelijk. Ik had totaal geen angst en voelde me weer in mijn element onder de lat. Dat geeft je uiteraard zelfvertrouwen en met veel ambitie zal ik dan ook straks bij Kloetinge aan de slag gaan. Bij mijn nieuwe club wil ik aan tonen dat ik nog steeds op het hoogste niveau mee kan." Bij Hoek was men daar wat hui verig voor. Althans het trainers duo Johan Ballegeer-Nico van de Kerkhove, dat dit seizoen de la kens uitdeelt bij de Zeeuws- Vlaamse zaterdageersteklasser. „Misschien wel begrijpelijk," merkt Pijnenburg op. „Beide oe- fenmeesters hadden me immers vrijwel niet aan het werk gezien bij Hoek, alleen in de voorberei ding op het nieuwe seizoen. Die korte periode pakte fataal uit voor mij door die beenbreuk. Daarom zijn er wellicht twijfels gerezen bij de trainers, wat be treft mijn capaciteiten. Daarom kozen ze voor zekerheid en willen een nieuwe doelman van klasse aantrekken. Let wel, ik kon bij Hoek blijven, maar zonder d'e ga rantie dat ik een basisplaats zou krijgen. Dat leek me niet aan trekkelijk, want ik ben bepaald geen bankzitter. Daar voel ik me te goed voor. Ik wil actief bezig zijn in een wedstrijd. Zeker als je, zoals ik, drie keer in de week de Schelde over moet om te gaan trainen bij Hoek. Daar gaat im mers veel tijd in zitten." Lange dagen Jaap Pijnenburg, als fotolasser werkzaam bij De Schelde, doet uit de doeken dat hij 's morgens om half zeven de deur uit gaat, 's middags om half zes thuis komt, zich dan moet reppen om de boot te halen naar de overkant, als er getraind moet worden en dan pas na tienen weer thuis komt. „Dat is een opoffering," verklaart hij ronduit. „Overigens had ik het er graag voor over, want Hoek is een prachtige vereniging waar ik het prima naar mijn zin had. Mijn vrouw Gitta, een zus van Marcel Schenk, heeft er eveneens nooit moeilijk over gedaan dat ik vaak langdurig van huis was. Ik geef toe dat het feit dat ik afscheid moet nemen van Hoek wel wat pijn doet. Door de omstandighe den waarvoor ik kwam te staan heb ik toch besloten om de over stap naar Kloetinge te maken. Want nogmaals, ik wil geen twee de keus zijn. Bij mijn nieuwe club kreeg ik de zekerheid van een ba sisplaats." Overstapje Kloetinge is de zesde club waar Jaap Pijnenburg het wil gaan maken. Hij maakte dus nogal eens een overstapje. „Je zou me een zigeuner kunnen noemen," merkt hij laconiek op. „Die zijn immers ook niet aan een vaste standplaats gebonden. Een en ander wil niet zeggen dat ik het niet naar mijn zin had bij welke club dan ook. Wel streefde ik er steeds naar om op hoog niveau te spelen." De robuuste doelman, 1,91 meter lang en 96 kilogram schoon aan de haak, die geruime tijd vaste keus was in het Zeeuws elftal, be gon zijn voetbalcarrière bij Zee land Sport in Vlissingen. Daar kwam hij op zijn zeventiende jaar in het eerste. Vertrok toen naar de zaterdagclub Oostkapelle, dat toen in de tweede klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal uit kwam, werd met die club kam pioen en acteerde met Oostkapel le drie jaar in de eerste klasse. Daarna volgden zes dienstjaren bij Serooskerke met tussendoor een jaartje bij Middelburg. „Bij Serooskerke, waar ik vier jaar in de tweede klasse speelde en twee seizoen in de eerste klasse, heb ik eerlijk gezegd tot nu toe wel mijn mooiste tijd gehad. Dat was een echte vriendenclub, waar men al les voor elkaar over had." Een paar jaar geleden trok Hoek Pijnenburg revalideerde bij High Five onder de vakkundige leiding van Marian Kerkhove. bij Pijnenburg aan de bel. Hij hapte toe en maakte ook in zijn eerste seizoen furore bij de Zeeuws-Vlamingen. Vorig jaar sloeg het noodlot toe voor de ta lentvolle doelman. Hij liep een dubbele beenbreuk op in een oe fenwedstrijd tegen AFC. Rentree Aanvankelijk leek het er op dat Pijnenburg na de winterstop zijn rentree zou maken bij Hoek. Het pakte anders uit. In december moest er opnieuw operatief wor den ingegrepen, toen bleek dat zijn botten niet aaneen gegroeid waren. „Dat was voor mij een le lijke streep door de rekening. Ik moest opnieuw gaan revalideren. In Goes werkte ik een herstelpro gramma af bij High Five, onder leiding van Marian Kerkhove en in Hoek werd ik een paar keer per week aangepakt door Mario Tan- ge. Nou, ik moet zeggen dat beide fysiotherapeuten er alles aan hebben gedaan om me weer top- fit te krijgen, en dat is dan ook gelukt. Alle lof voor dit tweetal, voor hun vakkennis, maar tevens voor de inspiratie die ze me gaven tijdens die periode dat ik onder hun behandeling was. Want echt, ik heb wel eens een dip gekend. De pijn die ik had tijdens en na de krachttraining bij High Five wil ik dan ook maar zo snel mo gelijk vergeten." Geluk Jaap Pijnenburg, geboren en ge togen Vlissinger, maar sinds an derhalf jaar inwoner van 's-Heer Hendrikskinderen ('We willen FOTO TANNIE DE JONGE. hier niet meer weg') kan er nu weer volop tegenaan. Het geluk straalt van het jonge gezinnetje af, mede omdat vier maanden ge leden hun eerste kindje werd ge boren, een dochtertje. „Voetbal betekent veel voor mij," laat Jaap Pijnenburg weten, „maar zo'n kleintje erbij slaat in feite toch alles. Het geeft me nog meer dan voorheen inspiratie en ambitie om mijn voetballoop baan voort te zetten en ik hoop bij Kloetinge een mooie tijd tege moet te gaan." Van onze tafeltennismedewerker Hasselt - Als één van de 49 internationale tafeltennisploe. I gen heeft de Zeeuwse jeugdselectie zich goed geweerd tij" I dens het driedaagse toernooi om de International YodJ Cup in het Belgische Hasselt. Met een negende plaatsin^j totaalklassement eindigde de provinciale ploeg net onder I de absolute top. De Zeeuwse meisjes-junioren- ploeg droeg een steentje bij aan deze klassering met het berei ken van de finale in het landen- toemooi. Na een 3-1-overwin- ning op het Duitse Betzingen werden Nathalie van Wolffel- aar en Iris Huibregtse pas in de eindstrijd gestuit door Vervia uit België. De regioselectie uit Verviers versloeg de Zeeuwse meisjes met 3-0. Ook de jon- gens-juniorenploeg legde be slag op de tweede plaats. Het Middelburgse kwartet Kalun Yu, Dennis van Boven, Marijn Veygen en Maarten van Delft verloor in een spannende finale met 4-3 van Muehlheim uit Duitsland. In het enkelspel kwalificeerde de Hulsterse Nathalie van Wolffelaar zich knap voor het A-toernooi. Van Wolffelaar be reikte daarin de kwartfinale, alvorens Anne Roch van Ho- wald (Duitsland) voor hel de zorgde. Ploeggenote Huibregtse sloot het toem af met een zege in de B-fj® Bij de pré-miniemen zorgde j Stefanie Fassaert uit Kloo%. zande voor de Zeeuwse y breng. Fassaert drong in hetB- toernooi door tot de kwartfina le. De latere winnares Elisal Granados uit Barcelona wu| tenslotte te sterk voor de jo»] Kloosterse. De titel in het toernooi ging naar Kapo Yuuit Middelburg, die namens deNe- derlandse ploeg aan het toer nooi deelnam. Voor Lindsi Boerdam was bij de meisje kadetten geen rol van betek nis weggelegd. Bij de jongens was Zeeuwss niorenkampioen Kalun Yu klasse apart. De 15-jarigeMid-1 delburger, ook nationaal del sterkste in zijn leeftijdscategd rie, schreef het toernooi bij del kadetten op eenvoudige op zijn naam. poor Frank van Cooten loofdplaat - Er lijkt opnieuw een oplossing in zicht te zijn v00r de recreatieprojecten Village Scaldia in Hoofdplaat Citta Romana in Hellevoet- kluis. Volgens advocaat J. Boogaard han projectontwikkelaar René Coltof is er gisteren 'op hoofdlij- jen' een akkoord bereikt over het bfbouwen van beide vakantie- slorpen. Secretaris Laan van de Vereniging van Eigenaren Village v If d Poor Harold de Puysseleijr erneuzen - Vliegende alcohc Itend middel om het verkeerstt gen te verbeteren zonder dat ui oaciteit noodzakelijk is. Van onze sportmedewerker IJzendijke - Patrick Bolssens, toch bepaald niet van de traijl sten, wachtte in het IJzendijkse pinkstercriterium voor trim mers de spurt niet af. Met nog zo'n 15 van de 65 kilometervoq de boeg reed hij van de rest weg. De concurrentie zag hem pa na de finish terug ondanks dat Robbie Meijer in de slotfase no een vermetele poging ondernam om de renner uit het Belgisclj Kieldrecht te achterhalen. Nadat Toon Paauwe uit Kapelle door het plaatselijke wielerco- mité was gehuldigd omdat hij al twintig jaar het geluid verzorgt in IJzendijke, schoot wethouder Bolijn een kleine dertig renners weg voor het 58e pinkstercrite rium. In de A-categorie brachten Jaap Westrate en Marcel Verhagen de wedstrijd op gang. Met name Westrate had duidelijk zijn zin nen gezet op de winst. Bolssens en Meijer, de twee topfavorieten, hielden het duo echter binnen schootsveld. Toen Bolssens wat harder op de pedalen ging duwen was het dan ook vlug gedaan met het tweetal vooraan. Meijer was even niet bij de les en Bolssens bleek gevlogen. In de slotronde kwam de Brabander nog wel wat dichterbij, maar niet voldoende om Bolssens in de problemen te brengen. Marcel Verhagen regel de de binnenkomst van een ver brokkeld peloton. In de B/C-ca- tegorie legden Ko Harms en Mar co Wagenaar de wedstrijd in de definitieve plooi. In de spurt haalde Harms het superieur van kop af. UITSLAGEN A-categorie: 1. Patrick Bolssens (België) 65 km in 1.43.57, 2. Robbie Meijer (Putte), 3. Marcel Verhagen (Schayk), 4. Rinse van Etten (Hulst), 5. Frank Geensen (Philipj Kees de Wijze (Kapelle), Westrate (Yerseke), 8. (Goes), 9. Cees Hc 10. Martin de Kok B/C-categorie: 1. K km in 1.24.58, 2. Marco (Borsele), 3. Eric Stijns (Bi Mare Boelens (Oostburg), 5.1 caestecker (België), 6. Rudy Bu (Schoondijke), 7. Andy van'" zendijke), 8. Wim Koks (1 damme), 9. Harry de Bree (Ten zen), 10. Stanley Bemardus (Goes). !)e Stichting Wetenschappelijk Inderzoek Verkeersveiligheid SWOV) komt met die aanbeve- in een rapport over het rijden fcnder invloed in de provincie leeland in de afgelopen twee vliegende alcoholbrigade leeft verschillende voordelen, telt SWOV-onderzoeker M. Mat- lijsseri in dat onderzoek vast. De irigade kan de controles sprei- len over de politieregio door teeds drie kwartier achtereen op én locatie te controleren en zich iaarna te verplaatsen naar een nder punt. )e controles kunnen zeer opval- snd worden uitgevoerd, zonder verkeersdeelnemers ze ge makkelijk kunnen vermijden. Die •rote opvallendheid heeft tegelij kertijd een preventief effect, poor met een vast transportteam een vast team voor de afhan deling te werken, hoeft de politie Tovendien de controle niet te on- [erbreken. Als de brigade verder :n vaste samenstelling houdt, rijgen de leden ervan grote (aardigheid in het werk. Hier- oor kunnen ze efficiënter wer- H Pan de hand van een rekenvoor- leeld maakt Mathijssen duidelijk fct de politie door de instelling an vliegende brigades aanzien- ijk meer alcoholcontroles op de eeuwse wegen kan uitvoeren. Er EXCELSIOR heeft Simon M lu een groep van ongeveer tien benoemd als directeur voetbaii olitiemensen kunnen worden ken. De Rotterdamse voetbalt! evormd, die gemiddeld eens per trok verder Eric Ronkes aan i ®ek uitrukt. De brigade zou ge- directeur algemene en comma liddeld eens in de drie weken in ciële zaken. Kelder was in da eeuws-Vlaanderen kunnen con- riode tussen 1988 en 1992 ïi zitter van Excelsior. STEVE VAN DER BORGHT |2 speelt volgend seizoen bij voe balclub Eindhoven. De kende een overeenkomst drie jaar. De middenvelder is komstig van KV Mechelen,J" voor kwam hij uit voor Bee en Verbroedering Geel. Hij is Achterberg, Martens, Greven. bregts, Thijsbaert, Vroon*1 Weijers de achtste Eindhoven. an onze verslaggever erneuzen - De 'commissie van -iekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, p. e toekomstige opzet van de zorgv onderzoekt, zal in september windingen. Van onze sportmedewerker St.-Jansteen - „Het is jammer, maar dit was niet te voorzien. Ik ben blij voor Hoek dat het zo goed gepresteerd hebben. Alleen worden wij daar nu een beetje de dupe van, omdat ze met een schaduwelftal in actie zullen komen." Aan het woord Jan Pleunis, de voorzitter van de voetbalvereniging STEEN, over de naderende verkiezing van de Gouden Schoen (beste speler) en de daaraan gekop pelde wedstrijden tussen de beste Zeeuws-Vlaamse ploe gen in het zaterdag- en zon dagvoetbal. Vrijdag 31 mei is het zover. Dan staat de voetbalvereniging STEEN voor de derde keer op rij garant voor de organisatie van de jaarlijkse verkiezingen van de beste speler, scheidsrechter, trai ner en het beste elftal uit de Zeeuws-Vlaamse regio. Destijds zette de VV Temeuzen dit initiatief op poten, maar gaf na twee seizoenen te kennen graag de fakkel over te dragen aan andere clubs uit de regio. De W STEEN hapte toe en houdt nu voor de derde opeenvolgende keer dit gebeuren. „Wij hebben tot nu toe nog geen geluiden van andere verenigin gen opgevangen, dat zij in zijn om dit voor hun rekening te ne men. Wij hebben er trouwens geen enkele moeite mee dat wij dit moeten doen. Wij doen het zelfs graag. Maar ik moet toege ven: er kruipt een flinke hoeveel heid werk en tijd in. Dat komt grotendeels neer op de schouders van de stuwende krachten Ro nald Bauwens en Danny de Belie, maar zo lang die jongens er ple zier in hebben staat niets een ver volg in de weg." Over de het omlijstende pro gramma op de slotdag van deze verkiezingen zegt hij: „Het is al leen jammer dat Hoek niet op volle sterkte aan kan treden. Maar ze hebben beloofd met een zo representatief mogelijk elftal present te zijn. Daar vertrouwen we op. Clinge, de hoogst geklas seerde ploeg in het afdelingsvoet bal op zondag, zal er eveneens niet zijn. Graauw vervangt Clin ge en speelt tegen zaterdagclub Spui." Deze wedstrijden begin nen om 19.00 uur op het sport park te St.-Jansteen. Daar heeft de organiserende vereniging een tent opgezet voor de sponsors van de vereniging. „Dat is een geste aan het adres van de sponsors. We laten hen op die avond zien hoe het in grote lijnen aan toe gaat binnen onze club." De bekendmaking van de ver schillende genomineerden en de uiteindelijke winnaars is om streeks 21.15 uur voorzien in de kantine van de W STEEN. Via Morres heeft de organiserende vereniging het voor elkaar gekre gen dat PR-man Jean-Marie Pfaff acte de présence zal geven tijdens de prijsuitreiking. Daar naast zal ook Ben Picavet, de wethouder van sportzaken van de gemeente Hulst, en een afgevaar digde van de KNVB bij de huldi ging betrokken zijn. Zoals uit eerdere berichten bleek is vooral Hoek sterk vertegen woordigd in de verschillende ver kiezingsklassementen. Niet on begrijpelijk. Bij de spelers zijn de belangrijk ste genomineerden: Geert jan de Smet, Dave Gijsel, Geert de Poorter, Patrick Naudts, Jacky Lambert (Hoek), Joep Frusch, Danny Pauwels (Axel), Adri van Haneghem (IJzendijke), Mare de Kunder, Hubert van den Hemel, Patrick de Meijer (Terneuzen), Johnny lensen (Koewacht), John Alleman (Breskens), Theo Hanny (AZW) en Peter Landa (Terneu- zense Boys). Bij de verenigingen komt de win naar uit Hoek, Koewacht, Ter- neuzen, Axel, Sluiskil, AZW, IJ zendijke, Terneuzense Boys, HVV'24 en Breskens. De belang rijkste genomineerden van het regionale trainersgilde zijn: Paul van Kouteren (AZW), Jaap Goossen (Terneuzense Boys), Jo han Ballegeer (Hoek), Henk Ot- tens (Terneuzen), Rinus Zegers (Axel), Rudy Rietjens (Koe wacht), Bert Timmers (Sluiskil), Piet Puijpe (Breskens), Freddy de Rooij (HW'24) en Jan d'Oliesla- gers (Clinge). De hoogste geklass- eerden van het scheidsrechters- korps zijn: Emiel Asselman, Vin cent Roetenberg, Cees Floren, Hans Stoffijn, Peter Bogaert, William Roegiest, Paul Vink, Peter Scherpenisse, Frank Bous- sen en Johnny Meeusen. Van onze sportmedewerker Kruiningen - Jan Louisse is zaterdag 1 juni de Zeeuwse troef in de halve triatlon van Den Inkel. De inmiddels 30- jarige Kapellenaar sloot al twee keer deze Zeeuwse top- triatlon, meetellend voor het nationale Super Prestige en eerste wedstrijd van het Zeeuwse Super Prestige, winnend af. De laatste keer was dat twee jaar terug. Vo rig jaar moest hij genoegen nemen met een zevende plaats. Toen zegevierde de naar Frankrijk uitgeweken Brabander Niek Marijnissen. Ondanks dat Louisse nog met een trainingsachterstand kampt is hij er zowel lichamelijk als geestelijk gereed voor. „Door omstandigheden, zoals een bles sure en werkzaamheden, ben ik dit seizoen wat later met de trainingsarbeid begonnen. Vorig jaar was de volledige triatlon in het Duitse Roth mijn hoofddoel stelling. Dit jaar is dat Almere, al heb ik nog niet definitief be slist. Eerst nog wat wedstrijden doen, eind juni beslis ik pas de finitief. Almere komt een paar maanden later dan Roth, dus vandaar dat ik nog niet zo ver gevorderd ben in mijn opbouw. Toch zou ik zaterdag graag voor eigen publiek voor de derde keer in Kruiningen willen winnen. Het is toch het topevenement in de provincie op triatlongebied. De vraag is hoe ik het openings onderdeel, de 2500 meter zwem men, verteer. Het is niet bepaald mijn lievelingsonderdeel en ik heb het tot nu toe dan ook wat verwaarloosd. Daar moet ik de achterstand binnen de perken weten te houden, anders kan ik het wel vergeten." Met Machiel Ittman (Amstel veen), Jacky Laterveer (Wezep) en Menno Oudeman (Huissen) aan de start heeft de Stichting 'Triatlon Den Inkel'-toch weer een aantal sterke nationale kleppers aan de start. Louisse: „Dat worden ongetwijfeld mijn grootste concurrenten. Ittman is voor mij de absolute topfavoriet. Hij is een 'beest' op de fiets. Oudeman, gesponsord door een buitenlandse ploeg en daarom niet vaak in Nederland aan de start, mag zeker niet onderschat worden en ook Laterveer blijft een klant voor de winst. We zul len het wel zien. Afgelopen za terdag heb ik de kwart triatlon van Zundert nog gedaan. Ik was er na het zwemmen al uitge schakeld voor een hoge klasse ring. De snelheden zijn de laat ste jaren enorm de hoogte inge gaan en je weet na een wedstrijd als Zundert gelijk weer waar je staat. Dat komt uiteraard ook omdat ik de laatste jaren de na druk heb gelegd op het langere werk en op de kortere afstanden wat achterop ben geraakt bij de nationale top." Wat de totale belangstelling be treft is die voor de halve van 'Den Inkel' duidelijk teruggelo pen. Voornaamste reden is onge twijfeld het feit dat de Neder landse Triatlon Bond dit jaar op dezelfde dag in Roermond het nationale kampioensctaf Olympische afstand op de l>; lender heeft gezet. Iets waar organisatoren van Den I" onder voorzitterschap van Lucassen, bepaald niet gelulwl mee zijn. Toch hebben ziel 240 deelnemers ingeschrevei waarvan zo'n zestig voor 1 achtste triatlon, die naast halve wordt afgewerkt. De eerste serie van de na triatlon gaat om 10.00 uur re start met de 2500 meter zwt men in het bad 'van Den W Vervolgens moet er zo'n 8' meter gefietst en 20 kUwtf gelopen worden. De twee® sterkst bezette serie van de ve wordt om 11.30 uuropg geschoten. De enige serie v® achtste, die begint met 750 ter zwemmen om vervolg® kilometer te fietsen en 5 W° ter te lopen, gaat om 12-*' van start. Alle admins®' activiteiten vinden plaats m kantine van het recreat" trum 'Den Inkel' even ten o® van Kruiningen waar menV' 08.00 uur terecht kan. k ii li d ooralsnog wordt uitgegaan van e "rie huidige locaties: Terneu- in> Oostburg en Hulst. In het on- frzoek zal met name gekeken ,(™en naar eventuele nieuwe ^gelijkheden voor het Anto- 'usziekenhuis in Oostburg. unt dat de drie locaties in de üidige yorm niet gehandhaafd oen blijven, lijkt wel zeker. e gezondheidszorg in Zeeuws- 'aanderen staat onder druk. De hmatiek komt simPel §e" nL °P neer: vraag naar Jremt (me<de onder invloed r ^.yfgrijzing) toe, net als de '"gelijkheden, terwijl de finan- ®lddelen afnemen. Daar- T u e het Zeeuws-Vlaamse huiste maken met concur- k'8 België. Omdat daar oeschikbare budgetten ruimer e d. w z p z a v a o s 'ft d z i( lM.gMf.JJ

de Stem | 1996 | | pagina 10