Bouw woonwagencentrum nabij Kloof 'Aanleg van Westerscheldetunnel leidt tot meer woningbouw' Transportbranche zit krap in chauffeurs Terrein Steelant bouwgrond voor speciale doeleinden Schepentrekken in Sas van Gent Staatsbosbeheer wil beter herkend worden POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN Vervuiling bodem en grondwater aangepakt C3 Symposium in DE STEM ZEELAND Start vóór de winter, vlakbij Othene Eerste gesprekken met bewoners al gevoerd Dertig vacatures in Zeeland Te slopen huizen bijna verkocht Kantoor Polaris officieel geopend Diefstal Arm gebroken bij aanrijding Hond bijt man Potloodventer Onder invloed Auto gestolen Poging tot diefstal Vlindermes Temeuzen Biervliet CAMBRAI ORLEANS Braakmanlaan Biervliet DESTEM Drie scholen na kampioenschap Beachparty Hoofdplaat WOENSDAG 29 MEI 1996 Van onze verslagever Temeuzen - Burgemeester R. Barbé van Temeuzen gaat er van uit dat de aanleg van de Westerscheldetunnel tot meer woningbouw zal leiden. Anders dan zijn collega J. Man- dos van de gemeente Borsele vindt Barbé echter dat er vooral in de grotere plaatsen extra wo ningen bij moeten komen. Bou wen op het platteland - Mandos wil daar ook bouwen, als burgers daarvoor kiezen- zou namelijk betekenen dat het draagvlak voor allerlei voorzieningen te zwak wordt. En dat vindt Barbé een verkeerde ontwikkeling. De aanwas van de bevolking is volgens Barbé logisch te verkla ren. „We zijn ervan overtuigd dat de toekomstige oeververbinding impulsen geeft aan de werkgele genheidsontwikkeling en dat brengt weer extra woningbehoef te met zich mee," zegt Barbé in de jongste editie van Zeeland Woon krant. De burgemeester van Temeuzen denkt dat er vooral chemische bedrijven bij zullen komen. Hij gokt op het vollopen van het in dustrieterrein De Mosselbanken naast Dow. „We zullen vooral scoren in de chemische hoek. Veel basisgrondstoffen worden hier gemaakt, denk aan Dow. Veel af nemers en verwerkers van Dow- producten zullen daar in de buurt willen zitten. Temeuzen ligt aan diep vaarwater. Daar komt te zij ner tijd een vlotte wegverbinding met Zuid-Beveland bij. Dat maakt Temeuzen gewilder als vestigingsplaats." Temeuzen zal ook distributiebe drijven aantrekken, refereert Barbé aan een recente studie over de groeimogelijkheden van het havengebied. De mensen die daar komen werken zullen in Temeu zen willen wonen, verwacht Bar bé. De uitbreiding van nieuwbouw concentreert zich in Temeuzen aan de oostkant van de Otheense Kreek, waar de eerste dertig jaar ruimte is voor zo'n 2700 wonin gen. j Van onze verslaggever Temeuzen - De aanleg van een woonwagencentrum nabij de nieuwe woonwijk Othene in Temeuzen gaat nog voor de winter van start. Het college van bur gemeester en wethouders meldt dat in antwoord op de algemene beschouwin gen van de politieke par tijen op het beleidsplan voor de komende vijf jaar. De aanleg van het woonwagen centrum, aan de Otheense Dreef ten zuiden van het buurtschap Othene, is momenteel in voorbe reiding. Deze maand is de planologische procedure - wijziging van het bestemmingsplan - begonnen. Aan de uitwerking van het bestek wordt inmiddels ook gewerkt. Met de kandidaat-bewoners heb ben inmiddels eerste gesprekken plaatsgevonden over eventuele vestiging in het nieuwe centrum, zo melden B en W aan de gemeen teraad. De raad kan in augustus een voorstel van het college tegemoet zien om de aanleg van het cen trum definitief te maken. Daarna kan de aanbesteding en gunning van het karwei plaatsvinden. Het woonwagencentrum aan de Otheense Dreef is het laatste nieuwe woonwagencentrum dat de gemeente Temeuzen aanlegt. De gemeente is op grond van het provinciaal woonwagenplan ver plicht in totaal 41 woonwagens tandplaatsen te realiseren. Er was al een woonwagencen trum in Hoek met zes plaatsen. De aanleg van twee nieuwe een- Op dit terrein, vlakbij de woonwijk Othene in Temeuzen, wordt nog voor de winter begonnen met de aanleg van een woonwagencentrum. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE tra in Zaamslag en Sluiskil, elk elf standplaatsen zijn voorzien in wonen op dit moment behalve in voorzieningen echter al lang niet sloopt, zodra alle bewoners een met twaalf plaatsen, is op dit mo- Temeuzen. De woonwagenbewo- Hoek op centrum De Blikweide meer aan de eisen des tijds. Het nieuw onderkomen op een van de ment in volle gang. De resterende ners in de gemeente Temeuzen in Sluiskil. Daar voldoen de woonwagenkamp wordt ge- nieuwe centra hebben gevonden. Van onze verslaggever Roosendaal - De transportbranche zit krap in de chauffeurs. De Gemeenschappelijke Personeelsdienst voor Wegvervoer (GPdW) heeft in Brabant ongeveer tweehonderd banen in de aanbieding voor vrachtwagenchauffeurs, in Zeeland staan zo'n dertig vacatures open. Zaterdag houdt de GPdW banen- markten in Roosendaal, Breda en Tilburg om truckers ertoe te be wegen zich bij hen in te schrijven. Het gaat volgens woordvoerder M. Klis van de GPdW vooral om tijdelijke banen, die mede vrijko men doordat het zomerseizoen voor de deur staat. De GPdW is een soort uitzendbureau voor chauffeurs, maar heeft ook men sen voor langere tijd in dienst. Dat er in het zomerseizoen extra banen beschikbaar komen in de transportsector is normaal, dit jaar zijn er' echter veel minder chauffeurs beschikbaar dan an ders. Waar dat aan ligt, is volgens Klis niet helemaal duidelijk: „Enkele jaren geleden ging het slecht in de transportwereld, maar de laatste jaren zijn de ver voerders uit het dal gekropen. Omdat het vertrouwen dan groeit, durven de bedrijven weer chauffeurs in vaste dienst te ne men. Truckers die een paar jaar geleden zijn ontslagen, hebben nu grotendeels weer werk. Daar naast is voor veel ouderen een re geling getroffen. Welke oorzaken de krapte op de chauffeursmarkt nog meer heeft, weet ik niet. Dat is voor ons koffiedik kijken." Dat de GPdW om chauffeurs ver legen zit, wil niet zeggen dat de Nederlandse transportbranche een ernstig tekort heeft aan truckbestuurders. De meeste ver voersbedrijven komen niet direct in de problemen. Directeur H. Vos van Heijnen Transport BV in Roosendaal heeft geen moeite zijn trucks te bemannen: „Bij ons valt het nogal mee. Wij hebben weinig last van verloop. Soms maken chauffeurs gebruik van hun recht op vervroegd pensioen, maar over het algemeen kunnen we goede vervangers vinden." Van onze verslaggever Temeuzen - De gemeente Temeuzen wil het terrein van de voormalige Steelantmavo aan de Katspolderlaan in Temeuzen verkopen als 'bouwgrond voor bijzondere doeleinden', zoals medische voorzieningen. Van onze verslaggever Sas van Gent - Het Schepentrekkersfestival Sas van Gent wordt dit jaar gehouden in het weekend van 15 en 16 juni. Het folkloristisch gebeuren wordt op vrijdag 14 juni voorafge gaan door een karaoke-avond. Deze begint om 20.30 uur in de feesttent op het Keizer Karelplein. Wie die zaterdag vroeg uit de veren is, kan vanaf 07.00 uur terecht op de rommelmarkt, die even eens in de tent wordt gehouden. Burgemeester J. van Rest zal om 14.00 uur het startschot voor het festival geven. Vervolgens worden oud-Sassen- aren uitgenodigd voor een rondgang door de tent, waar de diverse Sasse verenigingen zich tot 18.00 uur aan het publiek zullen presenteren. ARCHIEF DE STEM Ook in de feesttent, vanaf 15.00 uur, een jeugd- show gepresenteerd door Jochem van Gelder, be kend van de NCRV Disney Club. Om 16.30 uur het gilde zijn beste beentje voor een demonstratie schepentrekken. Dat gebeurt bij het ophaalbrug getje aan de Westkade. Voor zondag staan onder meer de schepentrek- kersbraderie, demonstraties van kunstenaars op de Grote Markt en en een jeugdvolkdansfestival op het programma. Om 16.30 uur gaat een ploe- genwedstrijd schepentrekken van start. De win naar mag naar huis met de Cerestar wisselbeker. Bezoekers van het festival kunnen het hele week end terecht voor een wandelexpositie, die is uit gezet door de Sasse kunstenaar J. Wijne. In de ka- naalarm tussen de Oost- en Westkade is het gehe le weekend een demonstratie van modelschepen. Van onze verslaggever Temeuzen - De huizen in de te slopen buurtschappen Boerengat, Axelse Sassing en Koegorsstraat zijn bijna allemaal verkocht. Het projectbureau Kanaalzone, dat de sloop-operatie regelt, moet nog slechts acht van de in totaal 119 te slopen panden verwerven. Het gaat om drie panden in Boe rengat en vijf woningen in Axelse Sassing. De acht huizen in buurt schap Koegorsstraat zijn alle maal aangekocht. Momenteel zijn in Boerengat 59 huizen gekocht en in Axelse Sassing 44. Al deze huizen moeten verdwij nen in verband met het plan van aanpak voor de Kanaalzone. Dat beoogt wonen en werken beter van elkaar te scheiden. Woningen te dicht in de buurt van fabrieken moesten daarom onder de slo pershamer. Van onze verslaggever Temeuzen - Door een champag nefles tegen de zijgevel te laten vallen, heeft burgemeester R. Barbé gistermiddag het kantoor van Polaris Shipping in Temeu zen officieel geopend. Het agentschap is gevestigd aan de Nieuwstraat 70, in het voor malige postkantoor. Polaris Shipping, dat als inter mediair fungeert tussen reder (waar ook ter wereld) en dienst verlenende bedrijven in de ha vens van Temeuzen, Sluiskil en Gent, is sinds 15 februari actief in Temeuzen. Op het kantoor zijn vier mensen werkzaam. Het bedrijf is ont staan als een joint-venture tussen Hydro Agri International France en Neste Shipping Benelux. In september vorig jaar is een hoofdkantoor gevestigd in Ant werpen. Bij de gemeente Temeuzen heeft zich tot nu toe één gegadigde ge meld voor de vrijkomende gebou wen. Wie dat is, geeft de gemeente niet prijs. Dit gezien het stadium waarin de onderhandelingen met deze kandidaat zich op dit mo ment bevinden. Ook over de plannen die deze gegadigde met het terrein heeft, laat de gemeen te zich nog niet uit. Eerder is bezien in hoeverre het Steelantcomplex of een deel daarvan opnieuw kon worden be stemd voor onderwijsdoeleinden. Dat is echter op niets uitgelopen. Het plan is daarom nu de bebou wing te onttrekken aan de onder- wijsbestemming. De schoolge bouwen aan de Katspolderlaan komen met ingang van het nieu we schooljaar leeg te staan. Dat is een gevolg van de fusie tussen de vroegere school voor voorberei dend beroepsonderwijs De Stee lant en het Zeldenrustcollege, een school voor mavo, havo en vwo. Alle leerlingen volgen bij aan vang van het nieuwe cursusjaar hun lessen in het gebouw aan de Zeldenrustlaan, dat daartoe is uitgebreid met een restaurant en een lokaal verzorging. Van onze verslaggever Cadzand - Staatsbosbeheer wil dat haar voor het publiek toegankelijke terreinen beter herkend worden. Om dat te be werkstelligen komen er verspreid over natuurgebieden in Zeeuws-Vlaanderen welkomstborden te staan, die de mensen uitnodigen voor een bezoek. Het eerste welkomstbord wordt vrijdag 31 mei officieel onthuld in het bos van Erasmus en de Knokkert nabij Cadzand. Staatsbosbe heer is bij de meeste Nederlanders wel be kend als terreinbeheerder. Alleen, die terrei nen worden niet altijd als zodanig herkend. Bovendien weten veel mensen niet dat maar liefst negentig procent van de natuurgebieden onder beheer van Staatsbosbeheer vrij toe gankelijk is. Door de plaatsing van zeven wel komstborden op verschillende toonaangeven de terreinen in Zeeuws-Vlaanderen hoopt Staatsbosbeheer daar dus verandering in te brengen. Voor de onthulling van het eerste bord is me de gekozen voor het bos van Erasmus om het belang van het gebied voor de bedreigde boomkikker te benadrukken. Afgelopen jaren zijn daar allerlei beheersmaatregelen geno men door Staatsbosbeheer om het biotoop van de boomkikker veilig te stellen. Door het graven van een aantal putten en een aange past maaibeheer hoopt men de komende jaren de boomkikkerstand drastisch te verbeteren. Dat wil volgens boswachter Hans van Hage zeker niet zeggen dat de boomkikker hiermee gered is. „Zaken als waterstand, waterkwali teit en infrastructuur spelen een rol in het al dan niet verder verspreiden van de boomkik ker," aldus Van Hage. Axel - Uit het winkeltje van het zwembad aan de Sportlaan zijn ijs, chips en 125 blikjes fris gestolen. De onbekende dader was het winkeltje binnengeko men door een ruit stuk te gooien. Temeuzen - Een 20-jarige bromfietser uit Temeuzen heeft afgelopen maandagmid dag zijn linkerarm gebroken na een aanrijding met de auto van een 30-jarige plaatsgenoot op de kruising Dowweg/Boeren- gat/Willemskerkeweg. De bromfietser verleende daar geen voorrang. Breskens - Een man uit Groede is maandagmiddag in de rech terhand gebeten door een loslo pende hond. Het incident deed zich voor in een horecagelegen heid aan de Boulevard. De man moest zich onder doktersbe handeling stellen. Temeuzen - Twee meisjes uit Sluiskil zijn afgelopen maan dagavond op de Haarmanweg geconfronteerd met een onbe kende schennispleger. Hoek - Een 30-jarige vrouw uit Zelzate reed gisteren over de provinciale weg terwijl zij der invloed van alcohol J keerde. De politie moest ha* tot stoppen dwingen, omdat,, niet reageerde op stoptekens Ze kreeg een dagvaarding e. een rijverbod van vijf uurl0ni dat de ademtest 540 microgram uitwees, terwijl slechts 220 toegestaan. Temeuzen - Uit de Lange Kerkstraat is de auto van êea 29-jarige Terneuzense gestol len. Het gaat om een 0»1 Kadett. Temeuzen - Onbekenden heb. ben in de nacht van maandag op dinsdag wellicht geprobeerd twee auto's te stelen vangara. ge Voet. De auto's stonden ge- parkeerd naast het bedrijf aan de Frederik van Eedenstraat' Van beide auto's werd hei kunststof dak vernield. Van eer. voertuig was ook de bedrading vernield, daarom sluit de poli. tie een poging tot diefstal niet uit. Temeuzen - De Zeeuws- Vlaamse marechausseebrigade heeft tweede pinksterdag een vlindermes van een 21-jarige Fransman in beslag genomen. De patrouille hield hem rond 18.30 uur aan op de Schelde- boulevard in Temeuzen. Zijn voertuig vertoonde technische gebreken en ook een proces-verbaal voor. YPSILON - Ypsilon, de vereni ging van ouders en familiele den van chronisch-psychoti- sche en schizofrene mensen, houdt dinsdag 4 juni een con tactavond in verpleeghuis Ter Schorre. Aanvang 19.30 uur. OPTREDEN - Andrea Klaeijs- sen treedt vrijdag op in de Ter neuzense bibliotheek. Ze is leerlinge van het Gemeentelijk Instituut Toonbeeld. Tussen 19.00 en 22.00 uur speelt zij piano. FIETSTOCHT - Leden van de Plattelandsvrouwen gaan woensdag 5 juni op pad voor een dertig kilometer lange fies- tocht. De tocht, de Stroopielek- kers fietstocht, voert door de polders rond Zaamslag. Het vertrek is om 09.30 uur op de Markt in Hoek. 's Middags is er een picknick met Zeeuwse pro ducten, onder andere de Zeeuwse vlegel. Daarna wordt een bezoek gebracht aan het schelpenmuseum. Opgeven vóór 1 juni bij Debora Koster Terneuzen - Aan het vanuit Etampes gehouden provinciaal concours werd door 987 postduivenhouders van zater dag- en zondagvliegers deelgenomen. In wedvlucht waren 5453 duiven, hoogste snelheid 1855,52 meter per minuut. 1. A. de Wever, Schoondijke, 2. Cl. Thui, Heikant, 3. W. Blom, Noord- gouwe, 4. Comb. Roegiest/Visser, Philippine, 5. S. Martens, Water vliet, 6. B. Danckaert, 7. E. van Deursen, beiden St.-Jansteen, 8. J. Moerland, Stavenisse, 9. A. de We ver en dochter, Oostburg, 10.J. de Witte, Goes. Rayon 1:1642 duiven, 1855,52mpm: 1. A. de Wever, Schoondijke, 2. S. Martens, Watervliet, 3. A. de Wever en dochter, Oostburg, 4. R. Peeman, Schoondijke, 5. K. Wielemaker en zoon, Oost-Souburg, 6. F. Diele- man, IJzendijke, 7. H. Breuker en zoon, Middelburg, 8. H. Calon, Hoofdplaat, 9. J. Liinse, Vlissingen, 10. J. Cornelis, Hoofdplaat. Rayon 2: 581 duiven, 1833,55mpm: 1. Comb. Roegiest/Visser, Philippi ne, 2. A. Wauters, Boschkapelle, 3 en 10. P. Pladdet, Hoek, 4. Th. van Zeele, Sas van Gent, 5 en 9. A. van de Velde, Axel, 6. P. Baecke, West- dorpe, 7. L. Moerman, Hoek, 8. Comb. Gijsel/Istas, Westdorpe. Rayon 3: 502 duiven, 1841,63mpm: 1. Cl. Thui, Heikant, 2. B. Danckae rt, 3 en 7. E. van Deursen, 4. Comb. Danckaert/Van Riel, allen St.-Jan- steen, 5. Jan van helsland, Hulst, 6. P. de Waal, Ossenisse, 8. Rob. van Hijfte, 9. G. Schalkens, beiden Koe wacht, 10. J. Pankow, Kloosterzan- de. Rayon 4: 1006 duiven, 1817,09mpm: 1. J. de Witte, Goes, 2 en 3. Jac. van Maldegem, Heinkenszand, 4 en 5. A. en D. van Leeuwen, 's-Heer Hen drikskinderen, 6. Sj. van Eijkeren, 's-Heerenhoek, 7. J. Kievit, 8. G. Meuwese, beiden Goes, 9. H. Beu lens, Kwadendamme, 10. J. en M. van Belzen, Colijnsplaat. Rayon 5: 919 duiven, 1813,15mpm: 1 en 4. Gebrs. Clement, Krabbendij- ke, 2 en 7. P. Steketee, Yerseke, 3 en 5. Comb. Jeremiasse, Wemeldinge, 6. K. Niemeijer, Hansweert, 8. E, Minnaard, 9. A. Vermast, beiden Yerseke, 10. J. Wilderom, Wemel dinge. Rayon 6: 803 duiven, 1839,33mpm: 1. W. Blom, Noordgouwe, 2. J. Moerland, Stavenisse, 3. A. Gouds waard, St.-Philipsland, 4 en 8. L. Verbiest, Renesse, 5. R. van de Lin de, Zierikzee, 6. D. Bent- schap/Knook, Poortvliet, 7. J. Bol- ier, Scherpenisse, 9. Comb. Berre* voets/Bruijn, 10. J. den Hengst, bei den Zierikzee. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 30 duiven, 1809,57mpm: 1 en 7. A. Wauters, 2, 3, 4 en 5. A. Nicolaas,6, 8 en 9. W. Dobbelaar, 10. Th, van Damme. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 190 duiven, 1926,20mpm: 1. Dobbelaar, 2, 3, 4 en 7. D. Dobbel aar, 5. A. Schuren en zoon, 6 en 8.R- de Koek, 9. P. Pieters, 10. R- Duerinck. De Voorwaarts Zaamslagveer, 120 duiven, 1559,4mpm: 1. M. Hame link, 2, 4 en 7. A. Schieman en zoon, 3, 8 en 10. H. de Feijter, 5,6 en 9.J. Braet. Concourscombinatie Biervliet, j duiven, 1497,64mpm: 1 en 8. J. Puy, 2 en 7. H. en W. de Krijger, 3. A. en E. de Boevere, 4. C. deRegten zoon, 5. C. de Graaf, 6. B. van de Slikke, 9. A. en M. Vonhout, 10. van Rattingen. De Eendracht Terneuzen, 113 ven, 1554,94mpm: 1, 3 en 8. D. Smet, 2. J. Verplanke, 4. J. Harte, Comb. Bos/Westeinde, 6. Joh. Bui]- ze en zoon, 7. Ko. Buijze en zoon,». A. Verpoorte, 10. C. Dees. De Vrede Sas van Gent, 254 duiven, 1589,18mpm: 1, 2, 6 en 9. H. van de Veeke, 3, 5 en 8. G. Snelders, 4. r- Baecke, 7. L. Moerman, 10. B. va de Berghe. Van onze verslaggever Biervliet - De bodem en het grondwater van de locatie BraaK manlaan 40 in Biervliet (Frans Vervaet bv) zijn ernstig ver® reinigd. De schoonmaak hiervan wordt nu op biologische wij aangepakt. tot sanering. Bedoeling 's,aeVf vuiling op biologische wijze te pakken. Daarbij moeten ero-organismen zorgen voo braak van de vervuilende stol'" Die organismen worden via R wordt het water gerecircu.taI( tot de vervuiling aanvaar proporties heeft aangenome verwachten dat het twee jaa duren voor de bodem volei Voorafii aan de feitelijk nering worden de nog aanv ondergrondse opslagtanks graven en verschroot. Op deze plek is sinds 1960 een be drijf gevestigd dat zich bezig houdt met reparaties aan auto's en landbouwvoertuigenen. Op een deel van het terrein stond in dertijd ook een pompstation voor benzine en dieselolie. De opdracht voor het bodemon derzoek is van het bedrijf zelf uitgegaan. Het onderzoek toonde aan dat zich in de bodem zaken bevinden als minerale olie, tolu een, benzeen, ethylbenzeen. De toegestane waarden worden flink overschreden, reden waarom Ge deputeerde Staten van Zeeland spreken van een 'ernstige bodem verontreiniging' die noodzaakt Van onze verslaggever Cadzand-Bad - De eigenaars van het vakantiepark Wijk de Brabander in Cadzand-Bad moeten ervoor zorgen dat het zwembad bij het tweede wo ningcomplex voldoet aan de eisen zoals die zijn neergelegd in het Besluit Hygiëne en Vei ligheid Zwembaden (BHVZ). Doen ze dat niet dan moeten ze het bad sluiten. Van onze verslaggever Ibrneuzen - In de Universi teit van Gent wordt vrijdag 31 mei een symposium ge houden over eenduidige re gelgeving voor vervoer van gevaarlijke stoffen over water. Het symposium is georganiseerd door de In ternationale Scheldefacul- teit (ISF) in Vlissingen. De ISF is een Vlaams/Zeeuwse stichting in de regio Schelde- mond, waarin onder meer indus trieën, universiteiten, havens en hoge scholen vertegenwoordigd zijn. Vertegenwoordigers van het in ternationale bedrijfsleven, Euro pese Commissie DG VII, Rijks waterstaat en de Antwerpse Scheepvaartvereniging zullen het symposium bijwonen. De mor gensessie behandelt de praktijk van het omgaan met gevaarlijke scheepsladingen door de indus trie in de Scheldemond. Mensen uit het bedrijfsleven zullen van uit hun eigen ervaringen aange ven wat volgens hen veranderd moet worden aan de huidige wet en regelgeving. Tijdens het middagprogramma voert een aantal nationale en in ternationale wetgevende instan ties het woord over de problema tiek. Beide programma's worden afgesloten met een panneldiscus- sie, waar ook het publiek aan deel kan nemen. Ferdinand Suy- kens, voorzitter van de European Sea Port Organisation, houdt aan het einde van de dag een conclu derend slotbetoog. Tijdens de bijeenkomst komen ook de potentiële risico's van het containervervoer aan de orde. Gastankers en chemicaliëncar- riërs zijn aan strenge regels ge bonden. Diverse organisaties, waaronder het ministerie van Verkeer en Waterstaat, houden streng toezicht op naleving daar van. Zo is er onder meer een 'zo nering' ingesteld, die ervoor zorgt dat lpg-carriers en chemicaliën- tankers op voldoende afstand van de woongebieden blijven. Ramp situaties lijken op die manier uit gesloten. Bij containerschepen ligt dat an ders. Het gebeurt nog vaak ge noeg dat een dergelijk schip ge vaarlijke stoffen vervoert zonder dat duidelijk is welke stof zich waar op het schip bevindt. De ISF heeft het symposium ge organiseerd, omdat in de praktijk is gebleken dat regelgeving en uitvoering daarvan vaak niet op elkaar aansluiten. Havendirecteuren, -bestuurders en kapiteins hebben al diverse malen aan de bel getrokken met het verwijt dat de regels zijn op gesteld door ambtenaren en niet door nautici. Van onze correspondent Oostburg - Drie scholen uit Zeeuws-Vlaanderen nemen zaterdag 1 juni deel aan het Van onze correspondent Hoofdplaat - Door het evene mentencomité 't Krikje en een aantal vrijwilligers wordt zater- ag 15 juni een beachparty ge- ouden op en nabij het strandje an Hoofdplaat. Hier wordt een nt geplaatst met een tap en een j oer. De muziek wordt ver- rgd door De Consumpties. De beachparty begint om 14.00 allerlei activiteiten en Do u i ^Ur 's er een barbecue, hele middag is er muziek en IW lereniSinS Oefening Kunst zorgt tussendoor ti voor wat extra noten, woo/f eveneens in de bedoeling d„ naampjes te plaatsen. Door gemeente Oostbarug wordt het Z*lmum aantal bepaald op vijf- aren' de ambulante handel- kra=^n{°^inkeliers mogen geen die o' hen. Alleen hobbyist, kennlgengemaakte spulletjes te %inemn rÜlen bieden> of vere" ODrio bunnen een kraampje ven 1 "??el®arkt huren- °Pge- re r, iaul hij Linda Vermee- Stoit Jpsstraat 20 of Marie de nut> Eurostraat 8.

de Stem | 1996 | | pagina 14