Concurrentiepositie blijft stabiel 'De kids zitten hiebij Pinkpop Modderherrie en vrede op aarde V; T, [Moeder (29) wurgt zoontje van vier Boer laat miljoenen subsidiegeld liggen 3? Nijmeegs Jezuïtenklooster zou nazi-project hebben gehuisvest bdLLL&UU AT IS GOEDKOOP! 22, [Nederland handhaaft zich op zevende positie van internationale 'ranglijst' Notenboom ES 24, A21 DE STEM BINNENLAND A3 Roosendaal 15 juni EINDHOVEN, HILVERSUM, MAASTRICHT, ROOSENDAAL. BINNENLAND KORT Eerste Hollandse nieuwe haring 'Banenverlies bij Holec Ridderkerk' Heerma verwerpt oordeel WBL-commissie Jorritsma wil leiderschap WD niet Verdachte moord op Nicole vrij Philips, KPN en Filmnet in betaal-tv L00K-0UT Milde Shag Halfzware Shag' Zware Shag SUPERMARKTEN Zieye Jam6o ikpoeefcoopitis/ JUMBO TOPPERS VAN DE WEEK! 28 w SDAG 28 MEI 1996 DINSDAG 28 MEI 1996 iroot-Brittannië en Ierland- Binsdag toenemende bewok ling gevolgd door regen, hei erst in Ierland. In de loop van loensdag overwegend droog |n met name in het noordeh lan Ierland en in Schotland lan tijd tot tijd zon. Middag, temperatuur van 12 graden in Schotland tot 18 in de °mge- 'ing van Londen, telgië en Luxemburg: Dinsdag iu en dan zon en op de meeste Jlaatsen droog. Woensdag neer bewolking en af en toe re ten of motregen. Temperatuur öplopend van 14 graden op dinsdag naar 18 op woensdag. Voord- en Midden-Frankrijk: Dinsdag in het uiterste oosten hog een bui. Verder droog en perioden met zon. Woensdag net name in de westelijke helft wolkenvelden en kans op wat jregen. In de oostelijke helft 'roog en zonnige perioden. Temperatuur langs de kust 16 raden. In het binnenland op hopend naar 18 tot 21 graden. Zuid-Frankrijk: Dinsdag nog [lokaal een bui. Verder flink vat zon en oplopende tempera turen. De Mistral gaat in de nacht van dinsdag op woens- Idag liggen. Middagtempera- jituur tussen 22 graden langs de Golf van Biskaje en 27 langs de Middellandse Zee-kust. Portugal: Zonnig. Middagtem- peratuur tussen 25 en 28 gra- j den. Spanje: Zonnig en warm. Mid- dagtemperatuur tussen 25 en 33 graden. In Andalusië moge lijk 37 graden. Langs de Golf van Biskaje circa 21 graden. 11talië: Dinsdag in het hele land, maar met name langs de Adria- tische kust kans op een regen- of onweersbui. Tussendoor zonnige perioden. Woensdag alleen in het noorden nog een kleine kans op een bui. Verder veel zon. Middagtemperatuur 20 graden langs de Adriatische kust, elders circa 24 graden. Griekenland en Kreta: Dinsdag eerst zonnig. Later op de dag vanuit het noorden meer be wolking gevolgd door enkele - regen- of onweersbuien. Ook woensdag zon afgewisseld met enkele buien. Middagtempera tuur zakt tijdelijk van 27 gra den op dinsdag naar 21 op woensdag. Duitsland: Dinsdag af en toe zon, maar ook enkele buien. Meeste buien in het oosten. Woensdag vanuit het westen meer bewolking, in het midden en noorden 's middags gevolgd door regen. In het zuiden nog steeds af en toe zon. Middag- temperatuur dinsdag rond 14 graden, woensdag oplopend naar 17 graden in het noorden en 20 in het zuiden. Zwitserland: Dinsdag geleide lijk droog en opklaringen. Meeste zon in het zuiden. Woensdag ook aan de noord kant meer zon. Temperatuur van 20 graden in het noorden tot 24 in het zuiden. Dinsdag een sterke wind in de bergen en door foehn in Zuid-Zwitser land plaatselijk 28 graden. .ETTERRAADSEL X elk woord is in dit frraadsel verborgen? Sijmegen/Den Haag (anp) - In het Nijmeegs Jezuïten- jjooster Berchmanianum zou tijdens de bezetting een Le- bensborn-project van SS- geichsführer Himmler hebben Dit schrijft het dagblad Trouw, a gesprekken met drie hoogbe- 'e Jezuïten, onder wie de ne gentigjarige P. van Waesberghe, die na de oorlog rector van Berchmanianum werd. De krant put tevens uit het handgeschre ven Latijnse huisdagboek uit die tijd. Een woordvoerster van het klooster, dat nu een bejaardente huis voor religieuzen is, wilde geen commentaar geven op de meningen van de drie Jezuïten. Hoewel het onderwerp haar be kend is, zijn de feiten enigszins verdraaid, aldus de woordvoer ster. Ook op de inhoud van het dagboek wilde ze niet reageren. Lebensborn had tot doel 'raszui vere' kinderen te kweken, door arische vrouwen te laten be vruchten door SS-elitetroepen. Volgens Van Waesberghe trof hij de kamer waar hij nu zelf in woont, na het vertrek van de Duitsers aan als ruimte waar een arische moeder met haar kind zou moeten verblijven. Uit het dagboek waaruit Trouw put, staat onder andere „Binnen was bijna alles, deels of helemaal, veranderd en wel door de eerste bezetters, dat wil zeggen door de Duitsers en hun vrienden-verra ders, die het huis tot gynaecologi sche kliniek voor ongehuwde moeders hebben bestemd." Pater P. Beijerbergen van Henegouwen trof 'in plaats van toiletpotten kinderpotjes aan'. Volgens hem was er ruimte voor 'zo'n dertig vrouwen met kinderen', schrijft Trouw. De Lebensborn-organisatie werd in 1935 in Duitsland opgericht door wetenschappers die hun rassentheorieën in praktijk wil den brengen. Bij het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie (RIOD) is alleen bekend dat zich 'ergens in Nederland, waar schijnlijk in Nijmegen, ook een Lebensborn-huis moet hebben bevonden'. L. de Jong spreekt in zijn Ko ninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog van het feit dat 'meisjes of vrouwen die door het produceren van kinderen ge tuigen wilden van hun geloof in het nationaal-socialisme, vanaf begin 1943 opgenomen konden worden in een kraamkliniek in Nijmegen'. Van onze redactie binnenland Lausanne/Rotterdam - Nederland heeft zich het afgelo pen jaar op de ranglijst van landen met de meeste concur rentiekracht weten te handhaven op de zevende plaats. Verenigde Staten bleven aan ip, en tot de belangrijkste ver- izers behoren Duitsland, Zwit- I seriand en Groot-Brittannië. I Dat blijkt uit de ranglijst voor 6 van het International Insti- I tute for Management Develop- I ment (IMD) in Lausanne. Het D maakte in voorgaande jaren I een concurrentierapport met het World Economie Forum in Genève, maar dat komt donder dag met een eigen lijst die is ge- I baseerd op een andere werkwijze. De economische groei van Neder land zal tot het jaar 2000 gemid deld 2,4 procent bedragen en blijft zeer licht achter bij het ge middelde van 2,5 procent van de I Europese Unie. Binnen Neder- 1 land zal de Randstad een minder te groei laten zien dan een aantal provincies. t die slotsom komt Ereco, een samenwerkingsverband van een aantal Europese onderzoek- en adviesbureaus waaronder in ons land het NEI, in de jaarlijkse rap- tage over Europa. Het IMD heeft voor het bepalen van de concurrentiepositie geke- i naar het vermogen van 46 I landen om toegevoegde waarde te creëren en daardoor de nationale welvaart te vergroten. Tot de fac toren die daarbij zijn gewogen, behoren de kracht van de binnen landse economie, de internatio nalisering, bestuur, en manage ment, wetenschap en technologie, de infrastructuur en de kwaliteit van de beroepsbevolking.' In to taal zijn 225 criteria gehanteerd, waarvan een derde is ontleend i een enquête onder 3162 ma- I De VS wisten hun voorsprong op I andere landen te vergroten. Dat I komt vooral door de kracht van I de binnenlandse economie, een sterke positie op het gebied van nieuwe technologie en de flexibi liteit van de arbeidsmarkt. Na de VS komen achtereenvol gens Singapore, Hongkong, Ja pan, Denemarken, Noorwegen, Nederland, Luxemburg, Zwitser land en Duitsland. De laatstge noemde twee landen duikelden vier plaatsen. Ze kennen beide hoge kosten voor bedrijven. Ver der scoort Duitsland vooral slecht wat betreft de kwaliteit van het management, terwijl Zwitserland onvoldoende is geïn ternationaliseerd. Groot-Brittannië zakte van de vijftiende naar de negentiende plaats en Frankrijk van de ne gentiende naar de twintigste. Laatste van de 46 landen is op nieuw Rusland. In de staart van de ranglijst zitten ook Polen (43), Hongarije (39) en Tsjechië (34). Wat de te verwachten economi sche groei betreft, zijn er in Ne derland de beste perspectieven voor de regio's Flevoland (3,2 procent), Noord-Brabant (3 pro cent), Overijssel (3 procent) Gel derland en Utrecht (2,8 procent). De rij wordt gesloten door Gro ningen (1,7 procent) en Friesland (1,5 procent). Voor Amsterdam wordt een eco nomische groei voorspeld van 2,3 procent per jaar, voor Utrecht van 2,8 procent en voor Rotter dam 1,9 procent. Binnen Europa zijn de Oost-Duitse steden Leip zig en Dresden met 9 en 8 procent de sterkste groeiers. Voor Nederland wordt een groei van het aantal arbeidsplaatsen voorzien van 0,4 procent per jaar, tegenover 0,2 procent voor België en Duitsland. In Ierland daaren tegen zal de banengroei 1,5 pro cent zijn en in Groot-Brittannië 0,9 procent. Ereco is over Neder land minder optimistisch dan vo rig jaar. Arnhem (anp) - Een Arnhemse vrouw van 29 jaar heeft zondag avond haar vierjarig zoontje gewurgd. De vrouw is tegen mid dernacht in haar woning in de Arnhemse wijk Klarendal aan gehouden en heeft bekend dat zij haar kind om het leven heeft gebracht. Door Wiel Beijer Landgraaf - Hij is opvallend goed bij stem. Kijkt vrolijk. Glundert zelfs. Jan Smeets op deze druilerige maandagmid dag, even nadat de zoveelste regenbui richting Limburg is getrokken. Het weer is eigenlijk het enige waar de Pinkpop baas stevig van baalt. Hoewel: „We hebben vandaag slechts duizend dagkaarten verkocht. Er liggen er nog zo'n vijfduizend," zegt hij. Om vervolgens voor te rekenen dat deze tegenvaller hem een kwart miljoen gulden kost. Toch 55.000 mensen op de doorweekte Pinkpopwei in Landgraaf, die de pinksterregen trotseren om er weer bij te zijn. Zevenduizend meer dan de 48.000 van vorig jaar. Maar Smeets heeft ook een positief verhaal. Duitsland. „Er zijn tienduizend Duitsers hier," glundert hij vanachter zijn grijze baard. „Vorig jaar waren dat er vierduizend. Dat Pinkpop nu drie dagen duurt vinden ze Toll. En ons programma Supergeil. Wij zijn de trend van dit moment. De Duitse kids pruimen het programma van Rock am Ring met Sting en Brian Adams niet. Wat Jan het liefst zou zien is dat het festival op de Nürburgring en ook Rock im Park in München zich bij Pinkpop aansluiten. Samen bands contracteren drukt de kosten. „We hebben er vaak contact over met ze. Maar die Duitsers zijn zó eigenwijs." Concurrentie vreest hij niet als de Duitse fes tivals hetzelfde gaan programmeren. Zoals hij ook het Belgische dubbelfestival Tor- hout/Werchter niet als concurrent ziet. „Ik hoef geen exclusiviteit, want ik ben toch de eerste. Op dit moment valt de kaartverkoop voor Torhout/^erchter in Nederland zwaar tegen. De kids zitten hier, bij mij," glundert de Pinkpopbaas opnieuw. Met een driedaags festival is een oude droom van Smeets uitgekomen. „Niemand moet nu zeggen dat ik Lowlands kopieer, want ik had dit concept al tien jaar in de ijskast liggen. Bovendien is Lowlands trendsettend en Pink pop trendvolgend. Ik heb vorig jaar veertien festivals bezocht. Daarvan hebben we een crossover gemaakt en dit is het resultaat." Dit concept bevalt Smeets. Volgend jaar gaat hij er mee door. Wel moet er dringend een grote derde camping bij. Verderop, op Ker- kraads grondgebied. „Burgemeester Wölt- gens van Kerkrade kan binnenkort bezoek van mij verwachten. We hebben gewoon meer kampeerruimte nodig. Meer mensen willen kamperen. We hebben nu 33.000 kampeer ders. Met toestemming zijn het er drieduizend meer geworden. Dus moet er een camping bij. Maar het kan best zijn dat de gemeentelijke autoriteiten zeggen 'tot hier en niet verder'. Jammer dan." Pinkpop is volgens Jan Smeets nog een van de De gitarist van de Braziliaanse formatie Sepultura leeft zich uit op het Pinkpop podium. FOTO ANP weinige, misschien wel het enige meerdaags popfestival, met één hoofddag waarvoor losse kaarten te koop zijn. Smeets wil daar eigen lijk ook vanaf. Met een derde camping wordt Pinkpop in 1997 een driedaags festival met uitsluitend een driedagenkaart. Overigens waren de Limburgse Heideroosjes de enige band van Pinkpop 1996 die Smeets zelf aan het werk heeft gezien. „Schitterend," vond hij ze. Dat heeft een woordvoerder van Je Arnhemse politie meegedeeld. Den zus van de vrouw belde de politie dat 'er iets ernstigs ge- «urdwas in Klarendal'. Toen de politie ging kijken, troffen zij het levenloze kind in zijn slaapkamer (ADVERTENTlÈj cryptogram van zaterdag: scherprechter; 10. vossen; 11- sneJj iwedstrijd; 14. knieen; 15. delicaat; stuk; 19. visite; 20. profeet; 21. .ing; 2. ondernemingsgeest; 3. snoe- rd; 6. showprocessen; 7. berg; 9. top- aruit; 16. logboek; 18. import. ■U8>1|0M 'UBUj lueijjapuo 'BeeJ>| 'jnnrn do sa. Boulevard Antverpia 9 Jnforonden elk half uur vanaf 11 uur 2JAR1GE HBO OPLEIDING 1 Kort HBO Hotelmanagement Kort HBO Toerisme Recreatie Kort HBO Marketing 'jARlGE BEROEPSOPLEIDING Secretaresse Hospitality Management Hotelmanagement Toerisme Recreatie Receptioniste Jarig MAVO/HAVO/VWO Vestigingen in; NOTENBOOM ÏK s en informatie: Algemeen secretariaat (040) 252 06 20 aan. Ook de moeder was nog in de woning. De vrouw belde rond kwart over elf naar haar zus met de medede ling dat zij haar zoontje om het leven had gebracht. De familie wist dat de vrouw al lange tijd zeer overspannen was. Over de directe aanleiding om haar kind te vermoorden was gis teren nog niets bekend. De politie riep assistentie van hulpverleners in om de vrouw, die totaal over stuur was, te kalmeren. Intussen is al wel een discussie losgebarsten over de vraag of de dood van het kind te voorkomen was geweest. De Raad voor de Kinderbescherming, maatschap pelijk werkers, politie en familie leden hebben zeker twee jaar lang alle mogelijke moeite ge daan om de Arnhemse vrouw te helpen. Door allerlei wettelijke regels en juridische obstakels kwam die hulp voor het kind ech ter te laat. Dat was gisteren de mening van de Arnhemse politie, hulpverleners en wijkbewoners uit Klarendal, waar het drama zich afspeelde. Het gezinsdrama in Arnhem is het vierde geval dit jaar van ouders die hun kinderen ombren gen. In drie eerdere gevallen, in Krimpen aan den IJssel, Assen en Diemen vermoordden vaders hun kinderen uit wanhoop over hun lot. Voor zover bekend is het de laat ste tien jaar slechts twee keer eerder voorgekomen dat een geestelijk verwarde moeder haar kind(eren) doodt. In oktober 1991 gebeurde dat in Venray, waar een vrouw haar zoontje van vijf jaar vergiftigde. Een half jaar later, in mei 1992, bracht een 32-jarige dierenarts uit Dinteloord haar twee dochters van vijf maanden en drie jaar om het leven en sloeg daarna de hand aan zichzelf. Door Jan Ligthart Eindhoven - „Are you in fucking hell?" schreeuwt de zanger van Venom het pu bliek toe. Hij krijgt nauwelijks ant woord. Rare vraag ook. Misschien dat het in de hel net zo stinkt als op Dynamo Open Air. Dat het er even nat en modde rig is. Maar verder is het Eindhovense hardrock-festival een stuk vrediger, tole ranter en gezapiger dan de hel ooit zal zijn. Tienduizenden vervaarlijk ogende mega- speed-death-metalfans slenteren van de ene modderpoel naar de andere. Van de camping tent naar de biertent. En van het hoofdpo dium naar de kermishoek. Slechts een klein deel houdt zich al dansend warm op de mu ziek van de optredende bands. De meesten staan erbij en kijken ernaar. Niet uit aange boren luiheid, maar omdat ze al na één etmaal van het DOA-festival grotendeels zijn ge sloopt. Meer dan de helft van de bezoekers heeft zich namelijk donderdag en vrijdag al op het cam pingterrein verzameld. De voertaal is hier Duits, want Nederlanders zijn er zwaar in de minderheid. Tent na tent na tent hetzelfde ta fereel: veel bier, joints, braadworsten en draagbare stereo's die heftige rock uitblazen. Praten doet bijna niemand. Hier schreeuwt men. Als de avond valt, zijn al heel wat jongeren aan festivalpret bezweken. Platgerookt, volgedronken en beuk geluisterd liggen her en der hoopjes mens uitgeteld voor of in de tent. Op diverse kleinere podia is het campingfesti val dan nog in volle gang. 'Destruction!' zingt de ene zanger. De volgende houdt het op 'Des troy!' weer een andere zanger introduceert zijn oevre met een vloek en unaniem gooien ze er om de paar minuten een welgemeend 'fuuuuuuck!' uit. Wellicht dat Hij Daarboven het toch iets te gortig begint te vinden. Was het in de loop van de dag al gaan miezeren, nu gaat het re genen. Plenzen. Hozen. Zodat het halve ter rein in een glibberige moddervlakte veran dert en de nacht sfeerloos en opmerkelijk rus tig voorbij trekt. De zaterdagmorgen is droog. Maar als 's middags de bands op het hoofdpo dium doorgaan waar de campingartiesten waren gestopt - 'kiiiiiiiilllll!' - gaan de poorten van de hemel wederom open. Zodat nu vrijwel het hele terrein één heftig stinken de modderpoel wordt: alles en iedereen riekt naar urine en verschraald bier, naar stukgelo pen gras en ongewassen lijven. Niemand die er zich druk om maakt. Op het hoofdpodium wordt ondertussen tot de moeder van alle oorlogen opgeroepen. Maar de tienduizenden worden er alleen maar rustiger van. De muziek is goed, een koud pilsje of een zelfgebouwde sigaar vol Neder wiet doen de rest. 's Avonds worden de modderschuiten weer vrolijk buiten de tent gezet, waarna op zon dag de zaterdag wordt herhaald. Weer plenst het, weer sjouwen de bezoekers gezapig maar goedgeluimd over het terrein rond. „Are you in heil?" Integendeel. Een vreedzamer stukje wereld dan dit Dynamo is nauwelijks denk baar. Van onze verslaggever Den Bosch - Nederlandse boeren laten miljoenen gul dens inkomenssteun van de Europese Unie en nationaal subsidiegeld aan hun neus voorbij gaan. Een onbekend aantal veehouders en akkerbouwers verzuimt ge bruik te maken van steunmaatre gelen waarmee 'Brussel' de prijs verlagingen voor landbouwpro- dukten compenseert. Onwetend heid is vaak de belangrijkste re den. Het ministerie van Landbouw heeft geen precies inzicht in de mate waarin boeren subsidies- geld laten liggen. De nog jonge dienst Landelijke Service bij re gelingen van het ministerie (LA SER) 'gaat er wel meer aandacht aan besteden', zegt een woord voerster. In het verleden signaleerde de dienst aan de hand van de mei telling dat 55.000 boeren recht hadden op akkerbouwsteun. Maar liefst tienduizend van hen dienden toen geen aanvraag in. ABAB accountants, de grootste adviesgroep voor agrariërs in het zuiden van het land, bevestigt het beeld dat boeren veel subsidie geld laten schieten. „Bij een deel van de cliënten gaat geen lichtje branden op het moment dat zij investeren, anderen zijn wel zo kien en staan meteen bij ons op de stoep," zegt I. Oude Lansink, subsidie-adviseur bij de ABAB in Mill. „Als je 5000 tot 10.000 gul den MacSharrygeld kunt krijgen en 15.000 tot 20.000 gulden voor een Groen Labelstal telt dat wel aan." Vaak komt het voor dat boeren te laat zijn. Zij moeten hun subsidie-aanvraag indienen voordat zij verplichtingen zijn aangegaan. Soms speelt mee dat boeren de papieren rompslomp te ingewik keld vinden of de overheid niet teveel in de keuken van hun be drijf willen laten kijken. „Het is voor het eerst dat ik het over McSharrypremies hoor," rea geert P. Blauw, voorzitter van de Tweede Kamercommissie voor Landbouw. Het mislopen van EU-subsidies heeft volgens hem nog nooit op de agenda van de landelijke politiek gestaan. Den Haag - In de haven van Scheveningen is zondagavond de eer ste Hollandse nieuwe haring aangevoerd. Het geliefde zeebanket werd binnengebracht door de Wiron 1 en 3 van rederij Jaczon uit Scheveningen. Deze schepen vingen de haringen de afgelopen week voor de Schotse kust. De haring wordt vandaag geveild in Scheveningen. De opbrengst van het eerste emmertje (ongeveer vijftig exempla ren) is bestemd voor de ontwikkelingsorganisatie Novib, aldus de rederij. Deskundigen zeiden vorige week dat de Hollandse nieuwe dit jaar aan de kleine kant, wat mager maar wel lekker is. Het vis je is wel duur, naar verwachting ongeveer vier gulden. Ridderkerk - De directie van Holec Machines en Apparaten (HMA) wil een reorganisatie doorvoeren, waarbij waarschijnlijk 200 a 300 van de 850 banen vervallen. Het personeel wordt hier over donderdag geïnformeerd. Dan wordt ook meer duidelijk over de exacte omvang van het banenverlies en de motieven hiertoe, melden de vakbonden. De reorganisatie moet de concurrentiekracht van HMA verbete ren ten opzichte van bedrijven uit landen waar de lonen lager zijn. HMA, onderdeel van de Begemann-groep en actief in de rail- bouw, wil bovendien nog dit jaar aansluiting vinden bij een ster ke partner. Kanshebber is de Berlijnse wagonfabrikant Deutsche Waggonbau (DWA). Den Haag - CD A-leider en oud-staatssecretaris van Volkshuis vesting Heerma is het niet eens met het oordeel van de parlemen taire onderzoekscommissie dat hij 'verwijtbaar' tekort geschoten is in de affaire rond de stichting Woningbeheer Limburg (WBL). Heerma noemde het oordeel van de WBL-commissie 'te hard'. De CD A-fractievoorzitter vindt dat de aangeleverde feiten in het on derzoek en het daaraan verbonden oordeel van 'verwijtbaar ge drag' niet met elkaar stroken, zei hij voor de Vara-radio. Hilversum - Minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) staat niet te springen om de opvolger te worden van WD-partijleider Bol- kestein. „Dat ambieer ik bepaald niet," zei ze voor de TROS-ra- dio. De minister reageerde op uitlatingen van haar WD-eollega Dijkstal (Binnenlandse Zaken), die Jorritsma de beste kandidaat vindt voor het toekomstig leiderschap van de partij. Volgens Jor ritsma is vooral Dijkstal zelf een zeer geschikte kandidaat. „Dan hebben we ook wat te kiezen. Maar Bolkestein is nog lang niet weg, hoor. Als de vraag er toch komt vanuit de partij, zien we dan wel weer hoe het loopt," aldus Jorritsma. Eindhoven - De 21-jarige Eindhovenaar die vorige week is aange houden omdat hij betrokken zou zijn geweest bij de moord op de 15-jarige Nicole van den Hurk uit die plaats, is gisteren in vrij heid gesteld. De officier van justitie is tot de conclusie gekomen dat de man op geen enkele wijze iets te maken heeft met het mis drijf. Het meisje verdween op 6 oktober vorig jaar toen ze in alle vroeg te op weg was naar een bakkerij voor een bijbaantje. Op 22 no vember werd haar stoffelijk overschot gevonden in de bossen in Lierop, enkele tientallen kilometers ten oosten van Eindhoven. Eerder al was elders in haar woonplaats langs een kanaal haar tasje gevonden. Den Haag - Philips, KPN en Nethold, de Zuidafrikaanse moeder maatschappij van Filmnet, gaan gezamenlijk digitale betaaltele visie in de Benelux introduceren. Hierdoor ontstaat een verbond tussen de drie grote partijen die op dit terrein actief zijn. Een overeenkomst hierover is zo goed als rond, bevestigt een KPN- woordvoerder. Betaal-tv, waarbij programma's op aanvraag kunnen worden ontvangen, wordt als een groeimarkt gezien. Zowel aanbieders van tv-progpamma's, films en diensten, de exploitanten van ka belnetwerken als de producenten van voor betaal-tv noodzakelij ke decodeerapparaten denken in de toekomst hiermee een aardi ge boterham te kunnen verdienen. (ADVERTENTIES) rengt de gezondheid ernstige schade toe, k.b. 4.10.1994, Stb. 720. JUMBO BURGERS De leukste en lekkerste olifant burger per 4 stuks van 556 voor 98 VLOERWIT OF VLOERTARWE BROOD heel brood, 800 gram, gratis gesneden van 2,69 voor ARDENNER BOTERHAMWORST 100 gram van 1,59 voor 98 LA ROYALE SLAGROOMTAART dubbel gevuld, per stuk a 1000 gram van 998 voor 98 HEERLIJKE VERSE ASPERGES per 500 gram voor 49 WK 22. Geldig t/m zaterdag 1 juni 1996, m 1 ,ZEGtvs\ het SPAaRKADO j Met onze Pro-Kcjdo spaaraktie spaart u snel en voordelig voor prachtige huishoudelijke kado's met wel 30 tot 50% spoarwinst. Haai snel de informatiefolder bij de Jumbo-Supermarkt. MAIS-SCHARRELEIEREN, doos a stuks DUYVI5 KNABBELNOTEN, div smaken, zak a 250 gram +10% gratis SPORTLIFE KAUWGOM 3 PACK, diverse smaken, 3 pack CERVELAAT FIJN, Stegeman 2 stuks a 250 gram NUTRICIA CHOCOMEL VOL OF HALFVOL, pak of fles a 1 liter Jumbo vestigingen vindt u in: Bergen, Berghem, Bladel, Den Bosch, Den Dungen, Deurne, Dongen, Eindhoven, Gemert, Grave, Heeswijk Dinther, Kerkrade, Lieshout, Lith, Luyksgestel, Mariahout, Meerssen, Middelburg, Moergestel, Nistelrode, Nuenen, Nuth, Oirsbeek, Oisferwijk, Ooltgensplaat, Scharendijke, Schijndel, Sevenum, Sint Michielsgestel, Someren, Steenbergen, Terneuzen, Tilburg (2x), Uden, Volkel, Willemstad

de Stem | 1996 | | pagina 3