Sport Succes voor Van der Kooij Goense wint districtstitel s I Jean Marie Pfaff boos op hardfietsers d| Volley baljeugd van Hulst is succesvol Noor Kenneth Flesja schrijft twee ritten op zijn naam Tevredenheid over Koen en Schuit DE STEM ZEELAND Organisatie overweegt ook andere aanpak Grand Prix Zeeuwse amateurwielersport zit in diep dal ■■■I r Slabbekoorn en Schuit kampioen D opingc ontr ole li pjohW Pechprijs voor Belg Penne in Koewacht Manschappen coach Vermeulen presteren uitstekend bepaalt Kwart meer boetes verkeer uitgedeeld Wateroorlog dreigt Brussel: heffing op moderne kunst Onderhandelingen CAO metaal vast - Jean Marie Pfaff in actie tijdens de Grand Prix de Nostalgie. De Belg toonde zich allerminst gelukkig over het optreden van som mige 'hardfietsers' tijdens dit spektakel. foto camiie schelstraete. Door Eddy de Schrijver Axel - Naar verluid zou het wel eens de laatste Grand Prix de Nostalgie geweest kunnen zijn als omlijstingsprogramma tijdens de internationale juniorendrie- daagse van Groot-Axel. Voorzitter Ap den Doelder gaat er in elk geval eens over nadenken welke formule er bij de ze Grand Prix de Nostalgie gehanteerd dient te worden. Een felle woordenwis seling tussen Jean Marie Pfaff en Piet Rentmeester leidde na afloop tot wat onenigheid. Rentmeester kwam in elk geval zijn zegebloemen niet afhalen. Speaker Pierre Eysackers verbloemde het allemaal door te stellen dat Rent meester ineens weg moest. WIELRENNEN Pfaff voelde zich in zijn eer aangetast. Hij was met een aantal renners op komen dra ven van de ploeg van Remi de Moor waar ook De Wilde voor rijdt. Afspraak was dat de mannen van Pfaff bij het opkomen van het plaatselijk circuit op kop mochten rij den. Die afspraak werd gestalte gegeven, maar toen vonden de 'hardrijders' Piet Rentmeester en consorten het welletjes en zij gingen er voluit tegen aan. Het gas werd open gedraaid en de arme Pfaff moest naar adem snakken. Niet zo verwonderlijk gezien de fietstraditie van de meeste deelnemers. Jac van der Poel en Van Loenhout staken het lontje aan sa men met Rentmeester. De goede trein was vertrokken en Pfaff had het nakijken. Tot overmaat van ramp viel er ook nog een deel neemster voor de ogen van Jean Marie en die kon het na afloop allemaal niet begrijpen. „Dit is toch voor de gein, of niet soms? Dit kan ik mijn mannen op de fiets niet verko pen. Ik weet niet hoe ik ze terug naar hier moet krijgen. Jammer, want de organisatie en het parcours zijn uitstekend. Ik houd me aan mijn afspraken. Dat zie je. Ik sta hier. Maar er zijn er bij die dat niet kunnen. Die zijn oud geworden en kunnen het nog niet laten om te willen winnen. Ik kom hier voor mijn plezier en een beetje voor de show na tuurlijk. Nee, ik begrijp dit niet zo best," al dus Pfaff. Willy de Bosscher reed ook al met een scheef gezicht rond, maar of dat serieus is zie je bij deze clown nooit. Kees Bal liet zaterdag zien dat hij ook nog een aardig eindje kan fietsen. In de spurt zette Rentmeester alles op alles, kwam als eerste uit de bocht en won de Grand Prix de Nostalgie die als leukste reünie bekend staat. Na afloop werden er in De Halle heel wat bomen opgezet en lekkere asperges - naar het schijnt - gegeten. Jean Marie Pfaff was zijn woede-uitbarsting al weer vergeten door later het startschot te lossen van de rit in Axel. Maar of deze race echt nostalgisch was, viel zaterdag te betwijfelen. Het is ove rigens aan de deelnemers om hun gezond verstand te gebruiken. Pfaff kan zich moge lijk beter bij het tegenhouden van een balle tje houden, want wielrenners en afspraken maken is heel wat anders dan dat hij denkt.... Door Eddy de Schrijver Borssele - Antoine Goense werd onder de rook van de kerncentrale van Borssele en onder bijzonder grauwe om standigheden Zeeuws dis trictskampioen. Goense klopt in de spurt Johan van Schaik en Wilfred Geijs. Goense boekte zijn eerste overwin ning van dit seizoen en stelde een plaats voor het nationaal kampioenschap veilig. Jan Dingemanse werd kampioen bij de cyclosportieven, maar dat was een koud kunstje, want hij was de enige vertrek ker in die categorie. WIELRENNEN Goense was een van de 21 ver trekkers in dit districtskam pioenschap. Hulst en Sluis leken dieptepun ten voor wat het aantal deelne mers betreft, maar dat werd dus Borssele. Je moet je als district dan ook de vraag stellen hoe het allemaal nu verder moet. Er zul len nog weinig comités zin heb ben in een koers die hopen met geld kost en waar geen renners naar toe komen. Marcel Remijn had graag gestart. „Ik was in vorm, maar ik gleed zondag tij dens de rit in Olympia's Toer uit en dat kostte me wat zere plek ken. Jammer, want een titel is toch eigenlijk iets aparts en ik was in vorm met een derde en achtste plaats in Olympia's Ron de," aldus Remijn. Michel Rommers was ziek uit de grootste meerdaagse wedstrijd van Nederland gekomen en was dus niet present. Verder waren 'Van der Does, Arjan Klaasse (de Erotic-renner zit duidelijk in een wak), Villerius en Conno van de Sande niet present. Loggen Wat de Zeeuws-Vlamingen lieten zien was niet groots. Al in de eer ste de beste omloop van ruim 3 kilometer moest Martin de Jager de rol lossen. Dat deed hij samen met Erik Joosten, die in Hulst nog zo aardig op dreef was. Pas cal de Rijcke verdween even later ook al van het toneel en datzelfde deden Vroonland en Schout een ronde later. Kortom, het deelne mersveld werd nog verder uitge dund. Hergroepering Goense en Farenhout staken hun neus al snel aan het venster. De twee reden enkele ronden voorop, maar werden terug in de kraag gegrepen. Na de hergroepering ontsnapten Dagevos, Mesu, Mol, Farenhout, Geijs, Van der Klooster en Van Schaik. Een leuke verdeling tus sen Middelkamp en Zeeuws- Vlaanderen. Het leek de juiste trein te zijn, maar Franse stak er een stokje voor. De ontsnapping ging dus niet door. Twee ronden later trokken vijf amateurs ten aanval. Dat wa ren Goense, Geijs, Van der Kloos ter, Schmidt en als enige van de wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren Johan van Schaik. De rest kon er een kruis over maken on- danks pogingen van Farenhout, Mol en Van Passel. De geelhem- den van Middelkamp kleefden geweldig aan de shirts van de Ra- bo. Vooraan werd op de pedalen ge staan en de voorsprong liep uit naar anderhalve minuut. Daar was dus niets meer aan te doen. In de laatste omloop ging Goense een keer hard aan en toen konden alleen Van Schaik en Geijs reage ren. Goense liet zich afzakken en demarreerde onmiddellijk weer en dat betekende de zegebloemen voor de renner uit Lewedorp. Van Schaik redde het gezicht van Zeeuws-Vlaanderen, al stond het gezicht van voorzitter Tim Robijn bepaald niet op lachen. „We zul len toch met z'n allen eens om de tafel moeten gaan zitten, om de wielersport niet verder te zien af glijden." Woorden die genoeg zeggen en het is allemaal nog waar ook. Op deze manier verder ploeteren heeft weinig zin, maar de vraag blijft waar de oplossing ligt. UITSLAG 1. en districtskampioen Antoine Goense (Lewedorp) 100 kilome ter in 2.27.28, 2. J. van Schaik (Oost-Souburg), 3. W. geijs (Kwadendamme), 4. J. van der Klooster (Lewedorp), 5. W. Sch midt (Goes), 6. op 1.32 F. Franse (Kwadendamme), 7. P. van Pas sel (Sluiskil), 8. E. Farenhout (Spijkenisse), 9. M. van Vlimme- ren (Hoeven), 10. P. Mol (Kapel- Ie), 11. T. Vermeulen (Kloetinge), 12. D. Mesu (Middelburg). Overige deelnemers niet aange komen waardoor ook geen kam pioen van de neo-amateurs werd aangewezen. Oudenbosch - Richard Slabbe koorn werd Zeeuws kampioen door zijn tweede plaats in Oudenbosch tijdens het geza menlijk districtskampioenschap Brabant-Zeeland. Slabbekoorn was trouwens de gedoodverfde kampioen. Mario de Ritter uit Hoek werd de tweede Zeeuw en kreeg zilver, al was de Hoekenees al lang en breed vertrokken toen de huldiging zich aandiende. Bij de junioren ging de titel naar Jac Schuit uit Arnemuiden. Door Eddy de Schrijver Koewacht/Axel - Met de pas 16-jarige Vincent van der Kooij uit Leiden kreeg de internationale junioren- driedaagse van Groot-Axel weer een knap talentvolle renner op het hoogste scha vot. De Leidenaar moest diep gaan om zijn gele trui te verdedigen. WIELRENNEN „Natuurlijk zijn er na Zuiddorpe wat woorden gevallen toen Van Gurp kon winnen. Er was veel te weinig overleg tussen de renners en na een gesprek zaten we alle maal op dezelfde lijn. Op een be paald moment begon het bij mij wel te kriebelen toen Vonk met een groep meer dan één minuut voorsprong had. Behalve Veen- stra zat er niemand meer zo fris bij. Ik kon niet meer wachten en trok ten aanval. Het pakte goed uit," aldus Van der Kooij, die in het vierde leerjaar zit van de ha vo. Of Van der Kooij het ver kan brengen moet nog afgewacht worden. In elk geval staat hij in Hulst aan de start bij de nationa le kampioenschappen tijdrijden. Daar wil hij zijn tweede stek bij de nieuwelingen van vorig jaar verbeteren. In het eindldasse- ment was Camiel van de Bergh uit Rucphen fraai tweede en Vonk werd derde. Van de Bergh won trouwens de grijze trui als koning van de kasseien. De rit in zowel Axel als Koewacht kwam op naam van de Noor Kenneth Flesja. Slapen De internationale juniorendrie- daagse kreeg in Van der Kooij een goede winnaar. Zeker gezien het feit dat die uit de Raboploeg komt onder leiding van Frans Maassen. De 'bank-boys' zaten echter eventjes te slapen in de laatste rit, want toen zich 18 lei ders meldden op weg naar de eer ste doorkomst in Koewacht, za ten er in die kopgroep slechts twee renners uit de ploeg van Maassen. Dat waren de gele truidrager Van der Kooij en de winnaar van de tijdrit Overslag-Koewacht Wop- ke Veenstra. Groningen/Zeeland zat er met drie man keurig bij. Dat waren Vonk, Meinardi en Kerstholt. Die had in Axel een of fday en mocht van ploegleider Vermeulen zijn gang gaan. Dat deed hij met verve. Naast de eer der genoemde renners maakten ook Flasse, Strauss, Gut, Per soon, Czyszal, Heeselschwerdt, Flesja, Hushvod en de Braban ders Van Gurp en Van de Bergh deel uit van de kopgroep. Alles liep voor deze groep gesmeerd, want de voorsprong liep snel op naar één minuut. Vooral de Duit ser Hesselschwerdt smeet met zijn krachten. Hij stond derde in het algemeen klassement op nog geen twintig tellen van Van der Kooij. De Duitser deed echter veel te veel en 'zakte door het ijs' later in de wedstrijd. Toen iedereen dacht dat de lei ders het zouden redden deze mid dag, kwam er reactie uit het pelo ton. In een mum van tijd was de voorsprong vervlogen en was de hergroepering een feit. Nog geen kilometer later, toen alles weer op het kantje werd gezet, ging Vonk opnieuw aan de haal. Hij sprokkelde wat seconden bonifi- Van onze sportmedewerker Koewacht - In De Eikelaar in Koewacht werd een do pingcontrole gehouden tij dens de internationale junio- rendriedaagse van Groot- Axel. Vincent van der Kooij, eind winnaar, de Noor Flesja en door het lot aangewezen Meinardi en Bres moesten zich melden. Kipping en Wa- gemaker moesten zich als re serve melden voor het afge ven van een plasje. DINSDAG 28 MEI 1996 B9 catie bijeen wegens zijn knel- spurtzeges en kwam aardig dichtbij Van der Kooij te staan. Kunstje Vonk kreeg Kirchen, Flasse, Kerstholt, Van der Kooij en Fles ja met zich mee. De Noor wilde zijn kunstje herhalen dat hij had uitgehaald in de rit Axel-Axel. Achter deze kopgroep gingen Cedric Penne uit Geraardsbergen en Aling aan de haal. Even later sloot de Noor Hushovd aan. Het tempo in het peloton zakte aardig en zo liepen de leiders ver weg van de concurrentie. Toen de kopgroep werd uitgebreid met de Belg Penne en Aling was de strijd vooraan beslist. De Noor Flesja ging echter voor het oprijden van de kasseien na bij Zuiddorpe in de aanval. Hij kreeg Penne met zich mee. Die ging even later in de fout en zo doende bleef de Noor alleen voor op. Penne kwam terug tot op vijf tig meter. De achtervolgers ble ven nog bij elkaar, maar het pelo ton naderde zienderogen en pak te zelfs nog een aantal vluchters terug in de kraag. Flesja boekte zijn tweede zege in twee dagen en Penne bolde als tweede over de streep. Thomas Evjen Jacobsen, opnieuw een Noor, onderstreept de over macht van de Noren met een der de plaats. De Pool Koltun spurtte zich naar de vierde stek met Vonk, Hushovd en Van de Bergh op de overige ereplaatsen. Voor Van der Kooij maakte het alle maal niets meer uit. Hij werd ge huldigd als winnaar van de vijf tiende juniorendriedaagse, die door het ontbreken van de Italia nen duidelijk aan kracht had in geboet. Immers, met Italianen in het peloton blijft er strijd. Saai Nu werd bijvoorbeelde etappe Axel-Axel van zaterdagmiddag uiterst saai. Soms daalde het tempo onder de 35 kilometer en dat is nog nooit eerder in deze wedstrijd gebeurd. Zaterdag ging de overwinning naar de Noor Flesja. Hij klopte zijn metgezel len Ter Schure, Persoon, Dijkstra en Linnestad. Zij bleven de Belg Flasse, Bus en Van der Kooy vijf seconden voor. Van der Kooij bleef leider. In de zaterdagochtenduren re gende het pijpenstelen. De ren ners moesten deze tijdrithinder nis over 10,5 kilometer tussen Overslag en Koewacht trotseren. De race tegen de klok werd ver rassend gewonnen door Wopke Veenstra. Bij bleef de Zwitser Bolt ruim twee seconden voor. Flasse reed hier ook al een uitste kende wedstrijd en werd derde met een goede Van der Kooij op de vierde plaats. Camiel van de Bergh reed eveneens een uitste kende tijd. Hij was op de zesde Vincent van der Kooij, de 16-jarige Leidenaar die de internatio nale juniorendriedaagse van Axel op zijn naam schreef. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. plaats terug te vinden. Gele trui drager Thomas van Gurp reed een goede tijd, maar met 14.09,75 bleef hij toch bijna een halve mi nuut achter op laureaat Veenstra. Van Gurp duidelde terug in de rangschikking. UITSLAGEN Rit Koewacht-Moerbeke-Koewacht: 1. K. Flesja (Noorwegen) 137 kilome ter in 3.24.57, 2. op 8 seconden F. Penne (België), 3. op 26 seconden T. Jacobsen (Noorwegen), 4. L. Koltun (Polen), 5. B. Vonk (Groningen/Zee land), 6. T. Hushovd (Noorwegen), 8. M. Bolt (Zwitserland), 9. J. Kerstholt (Groningen/Zeeland), 10. R. Pieterse (Noord-Holland), 11. C. Flasse (Bel gië), 12. V. van der Kooij (Nationale selectie), 13. K. Kirchen (Luxem burg), 14. J. Strauss (Zwitserland), 15. R. Hogendijk (Nationale selectie), 19. T. van Gurp (Diana), 59. T. Sie- mons (Diana). Rit Axel-Axel: 1. K. Flesja (Noorwe gen) 103,5 kilometer in 2.28.35, 2. V. ter Schure (Overijssel), 3. V. Persoon (Overijssel), 4. S. Dijkstra (Drente), 5. A. Linnestad (Noorwegen), 6. C. Flasse (België), 7. K. Bus (Gelder land), 8. V. van der Kooij (Nationale selectie), 9. M. Bolt (Zwitserland), 10. K. Kirchen ((Luxemburg), 11. W. Veenstra (Nationale selectie), 12. R. Hogendijk (Nationale selectie), 13. A. Radtchenko (Oekraïne), 14. C. van de Bergh (Pedaalridders), 15. G. Gut (Zwitserland), 24. T. van Gurp (Dia na), 41. T. Siemons (Diana), 76. R. Meiland (Diana), 100. F. Koen (Zee land), 101. B. Mariën (Diana), 111. J. Schuit (Zeeland). Individuele tijdrit Overslag-Koe wacht: 1. W. Veenstra (Nationale se lectie) 10,5 kilometer in 13.40,51, 2. M. Bolt (Zwitserland) 13.42.61, 3. C. Flasse (België) 13.42.74, 4. V. van der Kooij (Nationale selectie) 13.43.08, 5. C. Wagelius (Engeland) 13.43.71, 6. C. van de Bergh (Pedaalridders) 13.44.36, 7. S. Thuys (België) 13.48.69, 8. J. Strauss (Zwitserland) 13.50.32, 9. B. Vonk (Zeeland/Gro ningen) 13.56.58, 10. R. Hogendijk (Nationale selectie) 13.57.06, 11. F. Penne (België) 13.57.66, 12. M. Hes selschwerdt (Duitsland) 13.57.73, 13. F. van de Hoef (Midden-Nederland) 13.58.52, 14. K. Kirchen (Luxem burg) 14.00.57, 15. C. van Lienden (Nationale selectie) 14.04.33, 17. T. van Gurp (Diana) 14.09.75, 41. W. Smeets (Diana) 14.38.43, 44. B. Ma riën (Diana) 14.40.11, 52. J. Schuit (Zeeland) 14.45.1970. T. Siemons (Diana) 14.56.80, 105. R. Meüand (Diana) 15.24.09, 126. F. Koen (Zee land) 16.09.40. Eindklassement: 1. V. van der Kooij (Nationale selectie) 8.30.30, 2. op 12 seconden C. van de Bergh (Pedaal ridders), 3. op 14 seconden B. Vonk (Zeeland/Groningen), 4. op 25 secon den R. Hogendijk (Nationale selec tie), 5. op 26 seconden T. van Gurp (Diana), 6. K. Kirchen (Luxemburg), 7. C. van Lienden (Nationale selec tie), 8. K. Bus (Gelderland), 9. T. Hushvovd (Noorwegen), 10. V. Per soon (Overijssel), 11. M. Wolting (Drente), 12. F. Penne (België), 13. K. Flesja (Noorwegen), 14. L. Koltun (Polen), 15. H. Meinardi (Zee land/Groningen), 16. S. Thuys (Bel gië), 17. C. Flasse (België), 18. J. Strauss (Zwitserland), 19. W. Veen stra (Nationale selectie), 20. A. Rutte (Nationale selectie), 53. T. Siemons (Diana), 66. J. Schuit (Zeeland). Rode trui: 1. W. Veenstra 12 punten, 2. B. Vonk 10, 3. V. van der Kooij 10, Grijze trui (kasseienklassement): 1. C. van de Bergh 45, 2. B. Vonk 34,3. K. Flesja 15. Groene trui: 1. V. van der Kooij 56,2. C. van de Bergh 47, 3. B. Vonk 46. Combinatie: 1. B. Vonk 10, 2. C. van de Bergh 15, 3. V. van der Kooij 25 punten. Jongerenklassement: 1. V. van der Kooij, 2. op 32 seconden C. vanLien-* den, 3. op 2.07 L. Koltun. Van onze sportmedewerker Koewacht - Frederik Pen ne uit de nationale equipe van België werd in Koe wacht 'slechts' tweede. De renner zat zo geconcen treerd op de fiets dat hij de afslag naar de kas- seienstrook nabij Bonte koe volledig miste. Zijn metgezel, de Noor Flesja, riep hem nog achterna. „Als hij niet had geroepen was ik nu misschien nog aan het fietsen," aldus een te leurgestelde Penne, die dit jaar de Ster van junioren Oost-Vlaanderen op zijn naam schreef. Penne zag geen vlagger op het punt en dacht rechtdoor te moeten, „Ik zag wel een motorrijder, maar die zat lekker in ge dachten verzonken op zijn motor. Ik had dus niet in de gaten dat ik rechts moest af slaan. Jammer, ik was zo ge concentreerd en wist dat we op minder dan 4 kilometer zaten van de streep. Ik had hier graag gewonnen. Jam mer, maar helaas," aldus Penne. Van onze sportmedewerker Koewacht - Coach Vermeulen van de gecombineerde ploeg Zeeland/Groningen was een tevreden man na afloop. Zijn manschappen hadden uitste kend gepresteerd. Over Jac Schuit en Ferry Koen was hij ook vol lof. „Ferry Koen ken ik nog niet zo lang, maar wat die al heeft laten zien verbaast me. Ik heb er be wondering voor. Die zie ik dingen doen waarvan ik warm kan wor den. Met wat begeleiding moet hij wat op weg geholpen worden. Die rijdt gewoon tussen de ren ners en auto's en komt terug aan sluiten. Mijn petje af voor die jongen." Koen kwam in de eerste rit in een grote groep binnen. In de zater- dagmiddgrit kwam hij solerend binnen op enkele minuten en zondag werd hij uit de koers ge nomen wegens een te grote ach terstand. „Ik wilde niet opgeven, maar het moest." Het niet al te groot uitgevallen Hulster ventje oogste bewonde ring bij de volgerskaravaan door uit een onoverbrugbaar lijkende achterstand terug te komen in een groep. Jac Schuit uit Arnemuiden vol deed eveneens aan de verwach tingen. „Om eerlijk te zijn had ik er een hard hoofd in deze driedaagse. Wat moesten ze hier komen doen dacht ik eerst." „Maar achteraf bekeken hebben ze allebei goed gepresteerd. Schuit toonde zondag doorzet tingsvermogen. Karakter. Hij had het de eerste ritten moeilijk. Die jongen durft niet tussen de wielen te zitten en rijdt dus veel meer meters dan nodig. Die angst ga ik eens aanpakken met het rij den op de baan in Gent. Mis schien helpt dat hem over die angst heen, maar voor de rest heeft hij het geweldig gedaan. Ik ben dik tevreden. De andere jon gens, dus Meinardi, Kersyholt en Vonk waren uitstekend. Zij heb ben deze driedaagse kleur gege ven. Dat zijn Wasbakken." Over de toekomst kan de coach nog weinig zeggen. „Ik zie licht puntjes in Zeeland. Slabbekoorn komt er aan. In dat ventje zit ta lent. Dat moeten we koesteren. Daarnaast komen er nog wat jon gens aan. Nee, ik ben niet al te pessimistisch, al moet ik afwach ten of ik dit volgend seizoen alle maal nog met mijn werk op de Konininklijke Schelde in Vlissin- gen kan en mag combineren. Ik moet wel eens naar het buiten land. Dus als de baas dat vraagt, heb ik geen keuze. Daarom moe ten we die zaak nog eens goed be kijken. Vanuit het district zal er weinig oppositie zijn. Het ligt dus duidelijk aan mezelf en hoe het met mijn werk allemaal zit. Want dat is wel mijn brood." Van onze volleybalmedewerker Axel - Maar liefst drie van de vier jeugdteams van de volleybal vereniging Morres uit Hulst hebben zich zaterdag in sporthal Sportuus in Axel tijdens de voorronde geplaatst voor de fina van de gesloten clubkampioenschappen. De talentvolle Hulste volleybaljeugd was succesvol en hield gerenommeerde team achter zich. 15, de laatste set werd gewoiW» met 16-14. Hierdoor werd S» recht Sport winnaar en eirt Morres samen met Euromau VOLLEYBAL Bij de B-meisjes won Morres met 15-2 en 15-6 van Gevok en met 15-8 en 15-3 van Gavok. Tegen DOS kregen ze wat meer tegen stand. De grootste concurrent Alexandria werd in een recht streekse confrontatie met 15-0 en 15-6 aan de kant geschoven, waardoor Morres als eerste in de poule eindigde. De C-meisjes wa ren superieur en wonnen alle wedstrijden op hun slofjes. De C-jongens wonnen van De Burgst en van Atak uit Waspik. Tegen Sliedrecht Sport werd ver loren. Euromail Radius was eveneens een taaie tegenstander. De eerste set ging verloren met 3- dius met vijf punten. had echter een beter setg®1 delde, waardoor Morres eindigde. De C-jongens alles en zorgden ervoor dat nia, dat zich allesbehalve spo gedroeg, uit de finale werf g houden. Morres werd eerste gaat naar de finale. EINDSTANDEN A)eS3- B-meisjes: 1. Morres 7 punten, 1- ndria 6,3. DOS 5, 4. Gevok 1,5. u4 j l.C-meisjes: 1. Morres 6, 2. Kwie Sille Jupiter 2, 4. Hirundo 0 E„. B-jongens: 1. Sliedrecht Sport 2, romail Radius 5, 3. Morres 5, 5.«De Burgst 0. /-«unkli®' C-jongens: 1. Morres 6, 2. Gav,...orti), Scania 1 punt (DVO gedisl Oude Zoutdijk 2-4 - Hulst - Tel.: in het seizoen elke dag geopere 136e JAARGANG 4 katernen A2 A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 C1 t/m C4 D1 pe Binnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Gids RTV-programma s ui Lijf S Leven E1 t/m E3 Arrestaties na bom-melding bij bezoek Beatrix Assen - De politie heeft twee stu denten aangehouden die het be- ZOek van koningin Beatrix aan Assen hadden willen verstoren door middel van een valse bom melding. Er bleek in de buurt van het provinciehuis een verdacht koffertje te zijn geplaatst. De twee hadden het de avond-daar voor ingegraven en wilden zo aandacht vragen voor hun kunst project 'De vergeten koffer'. De koningin heeft niets van het inci dent gemerkt. Ze was in de Drentse hoofdstad om kunstob jecten te bekijken. Den Haag - De politie heeft vorig jaar ruim een kwart méér ver keersboetes opgelegd dan het jaar daarvoor. Het centraal justi tieel incassobureau meldt dat er in' 1995 3,2 miljoen bekeuringen zijn uitgedeeld. Dat leverde de schatkist 340 miljoen gulden op. Vooral de hardrijders onder de automobilisten spekten de giro rekening van Justitie. Moerdijk - Er dreigt een water oorlog te ontstaan als er niet snel geld beschikbaar komt voor een tweede waternet. Dat zei de Bra bantse gedeputeerde Verheijen gisteren bij de ondertekening van een contract tussen Shell Moer dijk en Waterleidingmaatschap pij West-Brabant. Shell gaat voortaan halfgezuiverd opper vlaktewater gebruiken in plaats van uit de grond opgepompt j drinkwater. ZIE ECONOMIE - A7 Luxemburg - De Nederlandse veilinghuizen en galeries moeten waarschijnlijk een extra heffing f gaan innen bij de verkoop van moderne kunst. De Europese Commissie in Brussel wil de hef- invoeren ten behoeve van de I kunstenaar. Nederland is tegen het voorstel, maar staat zo goed als alleen binnen de Europese Unie. Zoetermeer - De onderhandelin- voor een nieuwe metaal-CAO I. zijn vastgelopen. De partijen; kunnen het niet eens worden over werken in ruil voor atv, ver vroegd uittreden, loon en aanvul-, hng bij ziekte. De kortere werkweek werd heti uiteindelijke breekpunt. De bon-: den stelden voor om per bedrijf Ij procent van de loonsom te reser-f veren voor werkgelegenheidsaf- spraken. Elk bedrijf zou dan ver-! plicht worden met de bonden te| onderhandelen over de juiste mix van flexibiliteit en kortere werk weken. De FME vindt het vakbondsvoor- el onacceptabel. De achterban van deze werkgeversorganisatie wü juist dat de FME de CAO af-l sluit en hen op die manier vrij-l waart van onderhandelen met honden. Over een nieuwe regeling om ver-J vvoegd te stoppen met werk is ook geen overeenstemming be-j oikt. Beide partijen onderschrij-l en oe noodzaak van veranderin-5 "naar verschillen van mening» hvorhet tempo. ■e aanvulling van het loon big ;e tot 100 procent bleef onbe- Proken. De bonden willen volle- go aanvulling. De werkgever: i-Jtj, dat ook de werknemer eer tl, moet hebben om het ziek- 3rzuim laag te houden. Zi „maen een aanvulling tot 85 pro sit voldoende. cl* vo°r 1 juni geen nieuw vrJf ,mt> dreigen er problemei Hb 15.000 werknemers il een Bedrijven die niet bi aa werkgeversvereniging zijl ziplrt ten hoeven het loon bi vallen me6r v°Uedig aan Roken op de wc, mai dat nog?

de Stem | 1996 | | pagina 24