In Sluiskil moeten we het doen' l ''Nog zeven jaar doorgaan, is de opzet Imponerende zege van Carolien de Milliano Geen modernisering van Elfstedentocht UITSLAGEN STANDEN ZILVEREN SCHOEN WÊ Wedstrijdkalender KNBB-district Zeeuws-Vlaanderen Laatste man Tonnie van Voren ziet kansen voor Breskens in na-competitie okingburo asialanc] lYPRUS ideale vakantiebestemming actylo de stem SPORT ZEELAND B3 ZWEMMEN NA-COMPETITIE WIELER-KLASSEMENT Erik de Koeyer verlengt contract met Moeskroen met twee jaar VOETBAL TENNIS SPORTNIEUWS KORT Toernooi YY IJzendijke Toernooi Maas/Mechieïsen Bekercompetitie schaken Zaalvoetbaltoernooi ZVV Gemeente Top ZVA-voetbal scoort gemakkehjk Poolvereniging mogelijk internationaal TOPSCORERS-KLASSEMENT BILJARTEN X 90 D e L- i m b u r g r KANTIEWONINGEN ELflRRANGEMENTEM itieparken in heel Denemarken 14 dagen boeken =10 dagen betalen 3 weken boeken 2 weken betalen ^PAKKET EN/OF HOTEL-INFORMATIE! Elke zaterdag in de krant' Inl.: Tel.: 073-6125225 Fax: 073-6157283. Michael Jackson Thrill-ride. BEL: 0118 623456 I bei Köln ergstadje nèt over de grens chotcl Grossfcld in het schilderachtige grens bij Oldenzaal. net ligbad, toilet, KTV, telefoon cn mini mum, bowling, bar cn Konditorci. Luxe 4-daags arr. DM 255,- p.p. Incl. elke dag gevarieerd ontbijt buffet en culinair diner, t Tevens aantrekkelijke weekend en meerdaagsarrangementen! 30495922 828 (D) voor prospectus HP re. en 14 er- 'rij. ns. w. Der jit- !5,- ller >55 irg. it! 7 dgn excursiereis naar het Erz-gebergte (v.m. DDR) v.a. 499,- p.p. incl. bus, hotel HP, excursies, extra diner bij vertrek in Duits land, koffietafel bij terug komst in NI. Folder: EURO 90, tel. 077-3548884 (SGR). ZONNIG Cyprus 3x p.wk. Juni Special. 8 dg App. Nu v.a. ƒ818,-. Profiteer! SUNPLAN HOLIDAYS-SGR Boek nu: 073-692.66.66 2 MILJOEN VAKANTIE GANGERS wachten op uw aanbod. Adverteren in de rubriek "Reizen en Recrea tie" zet zoden aan de dijk. Elke zaterdag in deze krant! Inl.: Tel.: 073-6125225 Fax: 073-6157283. Op zoek naar een lees de rubriek "Reizen en Recreatie" elke zaterdag in deze krant! eel/ itief meciewer- Liren m/v 3 functie draagt u zorg voor de totale ig. U beschikt over een comma- ve opleiding op mbo/hbo-niveau. ■landse, Engelse, Duitse en Franse eschrift. Daarnaast heeft u affiniteit k. Accuratesse en uitstekende corn- igheden kenmerken uw profiel. Uw i 25 jaar. Bent u op zoek naar een nge periode, neem dan contact op gen op Zoom. Kandidaten die inge reeds opgenomen in de selectie d po rato r m/v i Bergen op Zoom zoeken wij een didaat met technisch inzicht. U ipleiding op mbo-niveau en u he® edienen van grote machines. Ben !-ploegendienst te werken, dan bie ende toekomstperspectieven. i i technisch kers m/v inderhoudswerkzaamheden bij sen >p Zoom, zoeken wij voor de rn0® eerde kandidaten, die In het bezi -I certificaat. De werkzaamheden ijk uit het vervangen van filters Interesse? Neem dan contac en op Zoom. m/v aar werkingsbedrijf zijn wij op zoek aar werk willen doen. WtfverwacW atie en een optimale inzet. Ben rktijden. flexibel ten aanzien van wei :t op met Dactylo in Roosendaa ouw an m/v k in Bergen op Zoom zijn wij P an at. Ervaring in de interieurboUV]Lnt u onmiddellijk ingezet wordt. gere tijd beschikbaar neem da net Dactylo Bergen op Zoom- medewerkers ïisch inzicht rn/^ de aanpakkers die kunnen op werk voor lange periode in B© jng is in dagdienst. Kunt u van 0 )0 an snel contact op mat Dacty'° ien- -n m/v n opleiding is in zicht! Dactylo ur je betekenen. Kom |ar»9® nCj estiging en laat je geheel vr'J ,buro ogelijkheden van Dactylo Ui e spreken! meer informatie of kom 'an^ iuro in oom, 0164-235657. 01 65 -550686. Molenstraat 03 ITZENDBURO ZATERDAG 25 MEI 1996 jas van Gent - Op de zesde en laatste dag van de Zeeuwse Zomer Zwem Kampioen schappen zijn de resterende tjtels keurig verdeeld over Scheldestroom, Luctor en de Stormvogel- Sandy Pleyte van de Stormvogel sloot het voor hem succesvol .eindigde kampioenschap af j,et de titel op de 400 meter wis selslag- Martin de Milliano nam na de onderdelen vlinderslag en rugslag een voorsprong maar op het onderdeel schoolslag ging Pleyte hem voorbij die het op de borstcrawl keurig afmaakte. Carolien de Milliano van het Breskense Scheldestroom maakte op de 1500 meter vrije slag duide lijk dat zij door afwezigheid van haar geblesseerde clubgenote Sandra Temmerman in het ko mende langebaanseizoen moei lijk te kloppen zal zijn. Na een betrekkelijk rustige start waar door Wendeline Velgersdijk haar een paar honderd meter kon vol gen, liep zij prachtig zwemmend steeds verder uit en won zij de Zeeuwse titel met meer dan 50 meter voorsprong. Met grote belangstelling werd uitgezien naar het treffen op de 800 meter vrije slag tussen de ge vestigde orde, Arno van den Berghe van Koewacht en de ver rassende nieuwkomer, de Mid delburger Arjen van Oord. Van den Berghe had eerder deze week op de 1500 meter de eer moeten aan Van Oord maar toen was ge bleken dat Van den Berghe de eerste 900 meter vrije snel ging. Terecht dacht hij dus een goede kans te hebben op de titel op de 800 meter. De toch grotendeels op zijn kracht zwemmende Van den Berghe nam dan ook resoluut de leiding maar hij kon het ver schil niet groter krijgen dan slechts enkele lengten. Na 400 meter zwemmen haalde Van Oord hem bij en toen werd het een spannende nek-aan-nek-ra- ce. Op de laatste 50 meter zwom Van Oord zich gemakkelijk naar de titel. Met zijn tijd van 9.42,9 zwom hij tevens een nieuw Zeeuws jeugdrecord (-19 jaar). Voor de mensen van de Bruinvis zat het er toen op. Secretaris Jan Ramondt heeft met zijn ploeg medewerkers hel wat werk moeten verichten om deze kampioenschappen tot een goed einde te laten komen. „Het zit er gelukkig weer op. Het was leuk om te doen het is alleen jam mer dat het weer ons in de steek heeft gelaten. Met mooi en warm weer zou er heel wat meer be langstelling zijn geweest. Maar dat heb je nu eenmaal niet in de hand," was zijn reactie. UITSLAGEN MANNEN: 400 meter wisselslag all in: 1. Sandy Pleyte (STV) 5.14,5, 2. Martin de Mil liano (ZVS), 3. Ruud Hamelink (ZCK) 5.36,1, 4. Thijs Salomé (ZVS) 5.36,4, 5. Maarten van der Zwan (ZCK) 5.47,8. 800 meter vrije slag all in: 1. Arjen van Oord (LUC) 9.42,9, 2. Arno van den Berghe (ZCK) 9.45,6, .3. Thijs Salomé 10.02,3, 4. Aldo Kunst (SCH) 10.02,9, 5. Michiel Wondergem (ZVS) 10.29,0. VROUWEN: 1500 meter vrije slag all in: 1. Caro lien de Milliano (ZVS) 19.45,9, 2. Wendeline Velgersdijk (BRU) 20.27,8, .3. Saskia Herrebout (STV) 20.50,6, 4. Judith Salomé (ZVS) 21.17,2, 5. Martine den Dekker (ZVS) 21.19,4. Van onze sportmedewerker Breskens - Bij het ingaan van de winterstop stond Bres kens op een weinig benijdenswaardige vierde plaats als we de rangschikking op zijn kop hielden. Na een opmer kelijke eindspurt wist de ploeg zich te plaatsen voor de na-competitie met Sluiskil en Vlissingen als concurren ten. Laatste man Tonnie van Voren, die bezig is aan zijn veertiende seizoen bij Breskens, is wel wat gewend geraakt maar toch was het voor hem ook nog verrassend. „Qua voetbal waren we eigenlijk ook in de beginfase van de com petitie nooit de mindere. We kwamen echter steeds weer op achterstand, knokten ons dan nog kranig terug maar kregen dan wel weer een goal om de oren. Net voor de winterstop gin gen we op die manier drie keer het schip in en het zag er rond de Kerstdagen dan ook niet echt rooskleurig uit." „Gelukkig voor ons zaten Robur en Hoofdplaat toen al in een uit zichtloze positie dus echt in de zorgen zijn we nooit geweest. We hadden in die fase van de compe titie ook de pech dat spelbepalen- de jongens zoals John Alleman, Robin Buitendijk en Eddy Buysse op ons middenveld door blessures en schorsingen meerdere keren absent waren. Het kon dus alleen maar beter gaan en dat ging het ook. We pakten een periode en toen Axel begon te verliezen ter wijl ze een straatlengte voorston den hadden we op een gegeven moment zelfs nog kansen op de ititel al was dat een waterkans. Een uitstekende serie bracht ons uiteindelijk op de tweede plaats. Sterker nog als we in Axel krij gen waar we gezien het wed strijdbeeld recht op hebben had ik het nog niet geweten. We ver- doren er nipt, pakken we daar de volle winst dan is dat ten opzich te van Axel toch zes punten. Daarbij moet ik wel aantekenen dat met name de laatste wedstrij den tegen Koewacht en Sluiskil geen graadmeter waren. Beide ploegen speelden onbevangen. Koewacht was zeker van het be houd en Sluiskil had al een perio de," aldus de laatste man. Van Voren is na het stoppen van Willy de Jaeger de laatste der Mohikanen die de met goud om rande periode van Breskens mee maakte met onder meer de lande lijke amateurbekerfinale tegen Drachtster Boys en daardoor deelname in de Amstel Cup. Hij het de na-competitie wel zitten. en Sluiskil werd het thuis verlies en uit winst, tegen Vlis singen hebben we zowel uit als thuis gewonnen. Vlissingen is trouwens een ploeg die ons wel ligt. De verschillen in de vierde klasse waren afgelopen seizoen trouwens marginaal. Alleen Ro bur viel uit de boot. De Goesena- ren waren duidelijk de mindere, de rest kon van elkaar winnen of verliezen. Het zit er voor ons dus in maar dan moet er zaterdag in Sluiskil geen punten verloren worden. Een cruciaal duel voor ons. Winnen we zaterdag dan worden de mogelijkheden wat rianter al heeft de winnaar van de eerste wedstrijd van de na- competitie altijd het voordeel. Met name mentaal. Een groot deel van de selectie was er trou wens afgelopen zondag bij toen Vlissingen met 7-4 van Sluiskil won. Een Sluiskil dat me wat te genviel afgaande op datgene wat ze in de competitie tegen ons de den. Ze waren weliswaar gehan dicapt doordat een aantal basis pionnen ontbrak maar deson danks maakten ze op mij een niet al te beste indruk. Dat deed wel Vlissingen maar nogmaals die ploeg ligt ons sinds jaar en dag een stuk beter. Deze competitie hebben we ook hier op Baersande tegen hen onze beste wedstrijd gespeeld." Wint Breskens de na-competitie dan is men er trouwens nog niet want de Zeeuwse winnaar speelt dan nog tegen de winnaar van de nacompetitie in de vierde klasse G met als inzet het derdeklasser schap. Is dit Breskens gereed voor de derde klasse? Van Voren moet dat gezien het feit dat hij jarenlang derde en zelfs tweede klasse speelde weten. „We hadden deze competitie te veel kansen nodig. John Alleman vertrekt. Dat bete kent ongetwijfeld een aderlating. Toch denk ik dat indien we niet te veel blessures en schorsingen hebben we de derde klasse aan kunnen. We hebben veel jonge gasten die alleen nog maar kun nen groeien. We gaan niet in de top meedraaien maar moeten ons met het huidige potentieel kun nen redden maar zo ver is het echter nog niet. Laat ons eerst maar eens kijken hoe we het Pinksterweekend door komen." BÊÊÊÊ Amateurs: 1. F. Franse (Kwaden- aammem pnt.; 2. D. Mesu (Mid delburg) 76; 3. A. Groense (Lewe- Jorp) 73; 4. P. Mol (Kapelle) 57; 5. fj- Brehm (Goes) 53; 6. W. Geys (Kwadendamme) 44; 7. C. Schou- wenaar (Kloetinge) 40; 8. E. van Loo(Ouwerkerk) 34; 9. P. van Pas- S «ski!) 32; 9. P. Hoondert Goes) 32; 11. M. Rommers (Ril- land) 29; 12. J. van Schaik (Oost- Souburg) 25; 13. T. Vermeulen (Kloetinge) 21; 14. E. Joosten (Goes) 17; 15. M. Remijn (Wilhel- minadorp) 13. Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle) 38 pnt.; 2. E. Doedee (Kloosterzande) 31; 3. D. Langen- berg (Kapelle) 16; 4. M. de Ritter (Hoek) 13; 5. L. Luteijn (Kapelle) 5. FOTO WIM KOOYMAN De Temeuzense doelman Erik de Koeyer heeft zijn contract met het Belgische Moeskroen verlengd. Door Rinus Verberkmoës Terneuzen - Erik de Koeyer verlengde onlangs zijn con tract met Moeskroen voor twee jaar. De in Terneuzen woonachtige full prof-doel man kon zelf voor drie jaar bijtekenen'bij de ploeg uit Henegouwen. „Twee jaar was voldoende. Het geeft aan dat we wederzijds respect hebben," aldus de 29-jarige sluitpost van de tweedeklas ser in het Belgische voetbal met uitzicht op promotie naar de eerste klasse. Vier jaar speelt Moeskroen mo menteel in de tweede klasse. Erik de Koeyer, na tien jaar Lokeren en eerder Terneuzen en Axel, inmiddels twee jaar. Aan zijn wens als jonge voetballer ('Ik wil prof worden') werd in middels ruimschoots voldaan. Het extraatje dat donderdag 24 mei in de vorm van een nacom petitie met Oostende, Beerschot en Kortijk begint, was voor Erik de Koeyer en zijn ploeg een mee valler. Moeskroen begon in augustus 1995 onder regie van trainer Ge orge Leekens aan een nieuwe periode waarin dit seizoen als basis diende. „We mikten op de achtste plaats. Het werd de derde en een periodetitel. Beter dan ver wacht," weet Erik de Koeyer, die tevreden is over het feit dat hij weer op goede voet met zijn trainer leeft. Even was het span nend. Na negen duels werd hij naar de bank verwezen. Vijf duels zat hij er tot Leekens op nieuw een beroep op hem deed, omdat zijn vervanger en trainingsmaatje Pascal Mest- dagh niet voldeed. Vanaf dat moment was de Ter- neuzenaar opnieuw zeker van zijn basisplaats. Met 27 van de 34 duels als doelman was en bleef hij onbetwist nummer één. In deze partijen moest hij 33 keer de bal uit het net halen. Daar tegenover staat dat zijn voorwaartsen 69 keer doel trof fen. Een jaar eerder waren dat er 92, maar toch voldoende om de best scorende ploeg in de tweede klasse te worden. Een klasse waarin Lokeren overi gens kampioen werd. Dat Moeskroen naast de titel pakte kwam met name door een matige start. De ommekeer kwam na de win terstop toen rechtervleugelspits Claude Verspaille na een lang durige blessure terugkeerde en het team beter op elkaar inge speeld raakte. Erik de Koeyer: „Sinds die tijd ging het eveneens beter met de defensie en verlo ren we nog slechts één keer. La Louvière was de enige ploeg die ons de das nog eens omdeed. Aan die sterke reeks hebben we tevens onze plaatsing voor de nacompetitie met uitzicht op de eerste klasse te danken." Dat Moeskroen niet als favoriet dat extraatje ingaat vindt Erik de Koeyer niet erg. „Laat Oost ende maar favoriet zijn en wij de underdog. Na zes duels zal blij ken wie gelijk heeft," zegt hij aan de vooravond van de zes duels die nog te gaan zijn voor dat de tweede promotieplaats vergeven kan worden. Saillant detail hierbij is dat Moeskroen twee spelers van te genstander en buurman Kort- rijk contracteerde. De nu nog bij Kortrijk spelende broertjes Mbo en Locondo M'Penza moeten dus aan de ene kant Kortijk naar de eerste klasse helpen en aan de andere kant Moeskroen een handje helpen. „Hopelijk trekken zij hun benen terug als ze tegen ons spelen," lacht Erik de Koeyer, die weet dat alles bij Moeskroen gereed ligt als de eerste klasse gehaald wordt. De hoofdtribune is in dat geval als eerste aan de beurt om volle dig vervangen te worden. Dat hier het spelershome en andere faciliteiten bij behoren, behoeft geen uitleg. „In principe staat dat alles voor volgend seizoen op de rol. Het nu al halen zou mooi zijn. Dat er dan nog enkele spelers aange trokken moeten worden, is iets dat zeker is," zegt Erik de Koeyer, voor wie belangstelling was van de zijde van eersteklas-, ser Harelbeke. Dat de vader van Robin en Jason daar niet op inging, kwam om dat hij al getekend had en zoals hij zegt: „Ik het uitstekend naar mijn zin heb bij Moeskroen." Een club die met de komst van trainer George Leekens wat professioneler is geworden. Eveneens een club die spits Piet Verschelde kwijt raakt aan Ha relbeke. Een aderlating, omdat deze dit jaar al 32 doelpunten maakte en vorig jaar met 35 treffers topschutter in de tweede klasse was. Samen met Erik de Koeyer was en is hij één van de zes full profs die Moeskroen rijk is. Voor de in Terneuzen woonaehige Erik de Koeyer betekent dat wekelijks zo'n slordige 1300 kilometer rei zen in een door de club beschik baar gestelde Renault Megane. Erik de Koeyer heeft het er nog altijd graag voor over. Want sfeergevoelig als hij is, trekt de ogenschijnlijke rust en ambian ce bij en rond de club uit het He negouwse hem enorm. Zijn ge brekkige Frans werd inmiddels een aardig mondje babbelen in de tweede taal van België. Een bewijs temeer dat Erik de Koeyer zich tot prof heeft ont wikkeld. „Dat nog zeven jaar volhouden, moet kunnen," stelt hij met een knipoog richting toekomst. Jwuwarden (anp) - De eerste bijzondere ledenvergadering in 97-jarige geschiedenis van de Vereniging De Friesche Elf 'eden heeft voor de toekomst niet tot modernisering van de t der tochten geleid. Daartoe had het lid Gaaye Jensma verzocht. garagehouder uit St. Anna- Lf lichtte zijn 32 agenda- Li' 'oe om de Elfstedentocht „i. 'pb eerlijker en vaker te laten vinden. De over- meerderheid van. de 1409 an.leden stemde bijna »eg revo^utl°nalre voorstellen ?Lvetzoek van Jensma was de „i^gwone ledenvergadering 4,f^breven. Een kleine 70 van "hem leden steun- J®achtnieting tussen het elf- onT® lestuur en Jensma was J voerhand ongelijk. willilncia^e overheid, vele vrij- kadri 6n friesche lisbond u 111 vorige week het Elfste- ichtprj ^aten weten niet ee plannen van Jensma te staan. Belangrijkste voorstel van Jensma om de Elfstedentocht eerder te laten organiseren, was de zogenoemde Franeker va riant. „De druk op het ijs wordt beter verdeeld. Door op twee plaatsen te starten, hebben alle 16.000 deelnemers een eerlijke kans de tocht uit te rijden. Als je onder zware omstandighe den pas om half tien mag star ten, heeft het grootste gedeelte van de schaatsers geen schijn van kans de tocht uit te rijden," aldus Jensma. Voorzitter Kroes van de Vereni ging De Friesche Elf Steden had begrip voor Jensma's standpunt. „Alleen is het organisatorisch niet te verwezenlijken." DISTRICTSCOMPETITIE MANNEN Hoofdklasse: Duiveland-Philten 6- 0, De Boskreek-MLTC 0-6, Sou- burg-'t Halve Maantje 3-3, De Ei- kennof-Game'78 1-5; eerste klasse A: Slagvast-Game'78 2 5-1, Yerse- ke-Animo 4-2, Westerschouwen- De Bongerd 3-3, Kapelle-Kruinin- gen 5-1; eerste klasse B: De Bru ten-Souburg 2 4-2, Waarde-De Schelde 0-6, St.Annaland-Smash 2-4, Sluiskil-Zierikzee 5-1; tweede klasse A: Game'78 3-Souburg 5 1- 5, Hontenisse-Ovezande 3-3; twee de klasse B: Animo 2-De Boskreek 2 2-4, Souburg 3-Schoondijke 1-5, Hulster Ambacht-Slagvast 2 4-2, Hoek-'t Halve Maantje 2 2-4; derde klasse A: Smash 2-Animo 3 4-2, Hoedekenskerke-Sluiskil 2 3-3, Philten 2-Goblin 2-4, Schoondijke 2-DOS 3 1-5; derde klasse B: De Schelde 3-Smash 3 3-3, Drive- SJEF 2 3-3, MLTC 3-Goes 2-4, Tio- la-Souburg 6 3-3; vierde klasse A: MLTC 5-Yerseke 2 1-5, Souburg 7- Con Forza 5-1, De Boskreek 4- Dauwendaele 3 5-1, Animo 4-De Splinter 4-2; vierde klasse B: Go blin 2-Hulster Ambacht 2 1-5, MLTC 4-De Boskreek 3 1-5, Smash 4-Dauwendaele 2 5-1, Goes 2-De Schelde 5 4-2; vijfde klasse A: Axel-De Eikenhof 3 2-4, Game'78 4-Animo 7 5-1, Hontenisse 2-De Boskreek 5 5-1; vijfde klasse B: Animo 5-Hoek 2 4-2, Philten 3- ASOC 1-5, De Eikenhof 2-Drive 2 6-0; vijfde klasse C: Bathse Kreek 2-Game'78 5 5-1, Goes 4-De Eiken hof 4 6-0; 't Halve Maantje 4-Hans- weert 2 5-1, Animo 6-'t Swaecke 2 1-5; hoofdklasse 35+: Animo-'t Halve Maantje 5-1, De Schelde- Hontenisse 4-2, Hulster Ambacht- MLTC 2 5-1, MLTC-Noord Beve land 4-2; eerste klasse A 35+: Vo- felvlucht-De Stoof 3-3, Schoondij- e-Animo 2 0-6, Ludo et Emergo- Game'78 2 3-3, Brouwershaven- Scelveringe 4-2; eerste klasse B 35+: De Golfbreker-Hulster Am bacht 2 4-2, Hansweert-SJEF 3-3, Game'78-Animo 3 4-2, De Bon- gerd-Kapelle 2-4; tweede klasse A 35+: Slagvast-Philten 5-1, Kapelle 2-Sluis 2 2-4, MLTC 3-Animo 4, Bathse Kreek-Axel 2-4; tweede klasse B 35+: Domburg-Zaamslag 4-2, Zer Oirts-Tiola 0-6, Souburg- Vogelvlucht 2 3-3, Sluis-Slagvast 2 4-2; derde klasse A 35+: Goes-'t Halve Maantje 3 3-3, Game'78 3- DOS 3 4-2, Con Forza-Kapelle 3 5- 1; derde klasse B 35+: De Bongerd 2-Ador Sport 3-3, Tiola 2-DOS 2 4- 2, Philten 2-Animo 7 2-4; derde klasse C 35+: Animo 6-Sluiskil 2-4, Hoek-Souburg 2 5-1, Zaamslag 2- Ludo et Emergo 2 2-4. EINDSTAND Hoofdklasse: MLTC 33 (kampioen van Zeeland), 't Halve Maantje en Game'78 27, De Eikenhof 24, Dui- veland 19, Souburg 16, De Bos- kreek 13 (degradeert), Philten 9 (degradeert); eerste klasse A: Krui- ningen 29 (kampioen), Kapelle 28, Yerseke 25, Westerschouwen 22, Slagvast 20, Animo 17, De Bongerd 17 )degradeert), Game'78 2 10 (de gradeert); eerste klasse B: Sluiskil 34 (kampioen), De Bru-ten 29, Smash 25, De Schelde 24, Souburg 2 22, Zierikzee 19, St.Annaland 11 (degradeert), Waarde 4 (degra deert); tweede klasse A: Ovezande 7-35 (kampioen), Zer Oirts 6-29, Hontenisse 7-26, De Bongerd 2 6- 17, Kruiningen 2 6-15, SJEF 6-14, Souburg 5 7-14, Game'78 3 7-6 (de gradeert); tweede klasse B: 't Halve Maantje 2 32 (kampioen), Schoon dijke 30, Hulster Ambacht 24, Slagvast 2 22, Animo 2 17, Souburg 3 16, De Boskreek 2 14, Hoek 13 (degradeert); derde klasse A: Go blin 30 (kampioen), Smash 2 en Animo 3 29, DOS 3 24, Sluiskil 2 20, Philten 2 19, Hoedekenskerke 12, Schoondijke 2 5 (degradeert); derde klasse B: Goes 27, Souburg 6, MLTC 3 en Tiola 24, Smash 3 23, De Schelde 3 22, SJEF 2 13, Drive 11 (degradeert); vierde klasse A: Animo 4 33 (kampioen), Souburg 7 32, Yerseke 2 28, De Boskreek 4 20, De Splinter 18, MLTC 5 14, Dau- wendaele 3 13 (degradeert), Con Forza 19 (degradeert); vierde klas se B: Smash 4 29 (kampioen), Goes 2 28, Hulster Ambacht 2 21, De Schelde 5 en Dauwendaele 2 20, De Boskreek 3 19, MLTC 4 16 (degra- deert), Goblin 2 15 (degradeert); vijfde klasse A: Game'78 4 30, (kampioen), Ludo et Emergo 27, De Eikenhof 3 19, Hontenisse 2 16, Animo 7 15, Axel 14, De Boskreek 5; vijfde klasse B: De Eikenhof 2 35 (kampioen), Axel 2 23, ASOC 19, Animo 5 17, Hoek 2 16, Drive 2 11, Philten 3 5; vijfde klasse C: Goes 4 29 (kampioen), Bathse Kreek 2 en 't Swaecke 2 27, Animo 6 en 't Halve Maantie 4 23, Game'78 5 16, De Ei kenhof 4 12, Hans weert 2 11; hoofdklasse 35+: MLTC 29 (kam pioen van Zeeland), Animo 28, Hontenisse 21, 't Halve Maantie 20, Noord Beveland 19, De Schelde 18, Hulster Ambacht 18 (degradeert), MLTC 2 15 (degradeert); eerste klasse B 35+: Game'78 34 (kam pioen), Animo 3 32, SJEF 24, Hans- weert 21, Kapelle 16, De Bongerd en Hulster Ambacht 2 14, De Golf breker 13 (degradeert); tweede klasse A 35+: Slagvast 40 (kam pioen), Philten 32, Sluis 2 26, Aiii- mo 4 25, Kapelle 2 15, Axel en MLTC 3 13, Bathse Kreek 4 (degra deert); tweede klasse B 35+: Tiola 35 (kampioen), Domburg 35, Sluis 20, Zaamslag 20, Vogelvlucht 2 18, Souburg 17, Slagvast 2 12, Zer Oirts 11 (degradeert); derde klasse A 35+: Con Forza 26, Game'78 3, Goes 20, Animo 5 19, DOS 3 16, Kapelle 3 15, 't Halve Maantje 3 7; derde klasse B 35+: MLTC 4 33 (kampioen), Ador Sport 28, Tiola 2 19, DOS 2 16, De Bongerd 2 13, Philten 2 9, Animo 7 8; derde klas se C 35+: Hoek 26 (kampioen), Sluiskil 26, Souburg 2 25, Yerseke 17, Animo 6 15, Ludo et Emergo 2 13, Zaamslag 2 4 punten. IJzendijke - De voetbalvereniging IJzendijke houdt vandaag, morgen en overmorgen het jaarlijkse Pinkstertoernooi. Vandaag staat het toernooi voor lagere elftallen op het programma. Dat begint om 13.00 uur. Deelnemende ploegen zijn IJzendijke 2 en 3, Lewedorpse Boys 2, Oostburg 2, Sluiskil 2, RIA 4, Schoondijke 2- en Sluiskil 4. Zondag 26 mei (eerste pinksterdag) wordt het toernooi voor eer ste elftallen gehouden. Dat toernooi start om 12.00 uur en deelne mende teams zijn IJzendijke, Schoondijke, Scheveningen, Hoofd plaat en Philippine. Maandag 27 mei houdt men het meer recrea tieve toernooi met deelname van tal van plaatselijke verenigin gen. Terneuzen - Op de sportvelden van zaterdag vierdeklasser Ter- neuzense Boys wordt zaterdag 1 juni voor de vijfde keer het Maas/Mechielsen-toernooi gehouden. Dit toernooi voor zaalvoet- bal- en bedrijfsploegen wordt geheel volgens de zaalvoetbalregels afgewerkt. De 24 deelnemende ploegen zijn verdeeld in vier pou les van zes waarvan de eerste twee uit elke poule doorstromen naar de kwartfinales. Vanaf die kwartfinales begint het knock out-systeem. Het toernooi begint om 10.30 uur en de finale staat om 16.45 uur gepland. Oost-Souburg - Ook dit jaar wordt er binnen de Zeeuwse Schaakbond een bekercompetitie voor viertallen afgewerkt. Om op schema te komen wordt eerste een voorronde afgewerkt. Daar in staan de duels Souburg-Goes en Landau-Zierikzee op het prorgamma. Daarna volgen de kwartfinales. Die moeten voor 15 juni afgewerkt zijn. Het programma van die kwartfinales ziet er als volgt uit: winnaar Souburg-Goes tegen winanar Landau-Zie- rizkee, Denk en Zet-Terneuzen, Middelburg-De Zwarte Dame, SVWZV-Vlissingen. De halve finales moeten voor 29 juni ge speeld worden en de finale voor 13 juli. Terneuzen - De zaalvoetbalvereniging van de Gemeente Terneu zen houdt vrijdag 7 juni het 12e KWS-zaalvoetbaltoernooi in de sporthal 't Zwaantje te Terneuzen. De wedstrijden beginnen om 18.45 uur en de finale wordt omstreeks 22.55 uur afgewerkt. Deelnemende ploegen in poule A zijn HKC, Sons Daughters, Sporting'88 en PTT Post Bundeltouw. Poule B: Gemeente Ter neuzen, Primus Pluijm, Gemeente Axel en ZVK ORKA. Scheids rechters zijn Michiel van Hese en William de Pundert en de wed strijdleiding is in handen van Riet Pijpelink. De prijsuitreiking door wethouder Hamelinck is omstreeks 23.45 uur in de kantine van de sporthal. Axel - Bij het afsluiten van de competitie scoren de topteams in het Axelse zaalvoetbal met de regelmaat van de klok. Koploper La Chouette/V-Deco toonde dat via een winst van 1-7 tegen Ge meente. In diezelfde A-klasse eindigde Ratjetoe-Marine Service in 4-9. In de B-klasse was de eindstand bij Engelhard-De Ruyter 5-6 en bij Broomchemie-Gemeentehuis/Van Waes 2-7. De overige duels werden verzet. STANDEN A-klasse: La Chouette/V-Deco 13-52, Marine Service 14-45, Primun Pluym 12-40, Ratjetoe 14-33, De Pooter/Koole 11-30, Gemeente 13-25, Cysouw/Roeland 12-23, De Ridder 11-17. B-klasse:Disco Love 12-48, Maradonna jr 13-39, Gemeentehuis/Van Waes 14-26, De Ruyter 14-24, Steelant 13-16, Engelhard 14-15, Den Doelder 13-12, Broomchemie 13-11. Westdorpe - De Poolbiljartvereniging Kanaalzone gaat misschien op de internationale toer. Dat zal blijken tijdens de algemene le denvergadering die vandaag om 14.00 uur in café De Tukker te Westdorpe gehouden wordt. De eerste indruk is dat de circa 130 leden die deze organisatie telt positief staan tegenover het plan toe te treden tot de World Pool Associatian (WPA). Tijdens de be stuursverkiezing zijn huidige voorzitter Jan Hilbrink, penning meester Arend Snel en waarnemend secretaris Juliën Helsen her kiesbaar. Zilveren schoen Zeeland 1. P. Bom (SW'65) 24 doelpunten. 2. J. Lensen (Koewacht) 23 doel punten. 3. en 4. N. de Wolff (Sluiskil), A. van Haneghem (Yzendijke) 18 doelpunten; 5. en 6. J. Frusch (Axel), A. van Huizen (VC Vlissin gen) 17 doelpunten. 7. en 8. E. de Groene (Luctor'88), L. Franse (Middelburg za) 16 doel punten. 9. t/m 11. W. v.d. Dries (Kapelle), E. Arens (Kruiningen), J.P. Mulder (Walcheren) 15 doelpunten. 12. t/m 17. R. Bassie (Middelburg za), M. Boeckhout (Breskens), E. Leonhart (Dauwendaele), C. van Dordt (Rillandia), W. Bisschop (Steen), E. Tieleman (Vogelwaar de) 13 doelpunten. 18. t/m 21. E. i.d. Weij (Rillandia), D. Verlinde (Sluiskil), A. Wauters (Vogelwaarde), A. Meijer (Zaam slag) 12 doelpunten. 22. t/m 25. J. Fagundez (Dauwen daele), D. Gijsel (Hoek), C. Blom- maert (HW'24), M. Strijdonk (Steen) 11 doelpunten. 26. t/m 34. J. Alleman (Breskens), C. Osmanovski (Breskens), J. Lmabert (Hoek), J. Kievits (Kapel le), P. Schipper (Kloeitnge), P. Lensen (Koewacht), A. Nieuwen- huyse (Kruiningen), A. v.d. Noor den (Kruiningen), A. Currap (Tern. Boys) 10 doelpunten. Clubscore: 1. VC Vlissingen 61 doelpunten. 2. Kruiningen 60 doelpunten. 3. Middelburg za 54 doelpunten. Van onze biljartmedewerker Sluiskil - De kampioenschappen voor het seizoen 1996-1997 van het district Zeeuws-Vlaanderen vonden allemaal snel on derdak tijdens de algemene ledenvergadering. Alleen de kam pioenschappen hoofdklasse libre en beker-kader konden pas na de pauze toegewezen worden. De Smickel uit Hulst toonde zich bereid het beker-kader voor zijn re- kenning te nemen en Concordia uit Terneuzen stelde zich, onder voor behoud, beschikbaar voor de hoofdklasse libre. WEDSTRIJDKALENDER SENIOREN Derde klasse driebanden klein biljart: van 8 tot en met 15 september bij WBC Walsoorden. Tweede klasse driebanden: van 20 tot 22 september bij GBC Groenendijk. Eerste klasse driebanden: van 25 tot en met 27 oktober bij CBC Clinge. Derde klasse driebanden groot biljart: van 20 november tot en met 8 december bij HGL/KOT'86 Sas van Gent. Zesde klasse libre: van 27 september tot en met 6 oktober bij 't Keldertje Terneu zen. Vijfde klasse libre: van 11 tot en met 20 oktober bij Ons Vermaak Lamswaarde. Vierde klasse libre: van 1 tot en met 10 november bij NASA Axel. Derde klasse libre: van 22 tot en met 24 november bij Den Ouden Arend St.-Jan- steen. Tweede klasse libre: van 13 tot en met 15 december bij De Smickel Hulst. Eerste klasse libre: van 10 tot en met 12 januari bij Hof van Eede te Eede. Hoofdklasse libre: van 17 tot en met 26 januari bij Concordia Terneuzen (onder voorbehoud). Vijfde klasse bandstoten: van 11 tot en met 19 januari bij Ed Horemans Axel. Vierde klasse bandstoten: van 14 tot en met 23 februari bij DOS Hoek. Derde klasse bandstoten: van 28 februari tot en met 2 maart bij HBC/De Trou badour Clinge. Tweede klasse bandstoten: van 14 tot en met 16 maart bij De Steense Carambo le St.-Jansteen. Topklasse bandstoten: van 21 tot en met 23 februari bij De Kastelein Eede. Beker-kader: van 31 januari tot en met 2 februari bij De Smickel Hulst. Zeeuws kampioenschap driebanden: van 21 tot en met 23 februari bij De Smic kel Hulst. Gewestelijk kampioenschap tweede klasse driebanden: van 1 tot en met 3 no vember bij HGL/KOT'86 Sas van Gent. Gewestelijk kampioenschap hoofdklasse libre: van 7 tot en met 9 maart bij Dow Terneuzen. JEUGD Zesde klasse libre: 14 en 15 september bij Hof van Eede te Eede. Vijfde klasse libre: 12 en 13 oktober bij JBH Hulst. Zeeuws-Vlaams kampioenschap libre: 21 en 22 maart bij Hof van Eede.

de Stem | 1996 | | pagina 15