"Overheid verkoopt aan criminelen' 'De kleine dingen die het EU s verk Most Erfenis Heerma kan Tommei fataal worden Kabinet wil strakkere greep op uitvoering sociale zekerheid Tommei: 'Ik heb er alles aan gedaan Beleef't mee... ...in de wereld van Privé A u tol); trouwzas Hause huizenmarkt over tatfn^linin uaiH Huisvrouw kan „St Maarten ontvangt n weer met: open armen!' „En 200 Ait Miles zijn natuurlijk ook van Katte welkom.'' Cultureel verschil Analyse DE STEM BINNENLAND M l dE stem Verbeurd verklaarde goederen Solozeiler Henk de Velde weer terug in Nederland DE STEM COMMENTAAR Vluchtelingen |na19jaar rols SYLVIA KRISTEL f weer lopen! - Betrouwbaar. KLM Spanning in Korea stijgt na provocaties 11111 VRIJDAG 24 MEI 1996 Den Haag (anp) - Het kabinet wil een strakkere greep op de uitvoe ring van de sociale zekerheid. In de nieuwe Organisatiewet sociale verzekeringen, die op 1 januari van kracht moet worden, krijgt de minister van Sociale Zaken een grotere politieke verantwoor delijkheid voor de uitvoering. Staatssecretaris Linschoten van Sociale Zaken maakte dat giste ren bekend tijdens een bijeen komst over de bestrijding van zwart werk in Den Haag. Het ka binet is het deze week eens ge worden over de nieuwe Organisa tiewet. Vandaag zal het wets voorstel voor advies naar de Raad van State gaan. Linschoten ont hulde tevens dat de taken van het Tijdelijk Instituut Coördinatie en Afstemming (Tica), dat de be drijfsverenigingen coördineert, per 1 januari zullen worden over genomen door het Landelijk in stituut sociale verzekeringen (Lisv). Het nieuwe instituut krijgt een meer prominente rol bij de bestrijding van fraude dan het Tica, aldus de staatssecreta ris. Linschoten wil dat dit ook tot betere resultaten leidt. Gebeurt dat niet dan zal hij desnoods van zijn aanwijzingsbevoegdheid ge bruik maken. De bewindsman voegde er aan toe dat hij niet te vreden is over de manier waarop het Tica en het College van Toe zicht Sociale Verzekeringen (CTSV) op dit moment de fraude bestrijden. Zij beperken zich naar zijn mening te veel' tot het beoordelen van de plannen van de bedrijfsverenigingen om mis bruik aan te pakken. „Maar het gaat er natuurlijk om dat die plannen ook in de praktijk wor den uitgevoerd en dat ze de be oogde resultaten hebben. Dat laatste is nu te vaak niet het ge val." Overigens is Linschoten niet ontevreden over de aanpak van witte fraude. Het aantal ge constateerde fraudegevallen met bijstandsuitkeringen steeg in 1994 met 30 procent. Eenzelfde stijging was te zien bij de uitke ringsfraude met werknemersver zekeringen. Ook werden in 1994 frauderende werkgevers betrapt op een bijna tweemaal zo hoog bedrag als het jaar ervoor. Over 1995 zijn nog niet alle cijfers be kend, maar het is al duidelijk dat de trend zich voortzet, aldus Lin schoten. Eindhoven - Door de politie in beslag genomen goederen keren via de overheid mogelijk terug in criminele handen. Het minis terie van Financiën verkoopt aan onbekenden onder andere ta- bletteermachines, assimilatielampen en speelautomaten. „Wij hebben geen idee bij wie de spullen terecht komen," zegt een woordvoerder van het departe ment. „We willen gewoon de hoogste prijs vangen." De goederen worden bij openbare inschrijving verkocht aan de hoogste bieder. „Dat mag best," zegt directeur P. Everaars van het Bureau Ontnemingswetge ving Openbaar Ministerie (BOOM). „Want het gaat om door de rechter verbeurd verklaarde spullen. Die zijn legaal, en dus mag de overheid ze verkopen. Il legale goederen worden altijd vernietigd. De tabletteermachine is mis schien gebruikt voor de produk- tie van xtc-pillen, geeft Everaars toe. „Maar de rechter heeft ken nelijk geoordeeld datr het appa raat ook voor legale doeleinden te gebruiken is." Domeinen, een onderdeel van het ministerie van Financiën brengt de spullen aan de man. „Die ta bletteermachine kan straks in principe in criminele handen be landen," zegt de woordvoerder. „En een assimilatielamp kan voor de hennepkweek gebruikt worden. Maar die tref je ook in een tomatenkwekerij aan." Volgens Everaars is het niet no dig om na te trekken wie de goe deren koopt. „Alle spullen zijn immers legaal. En als Domeinen een auto verkoopt vraagt toch ook niemand zich af of de nieuwe eigenaar daar misschien een bankoveral mee gaat plegen?" De politiebonden maken zich ook niet erg druk. Beleidsmedewer ker G.J Steendam van de ACP: „Het gaat om spullen die ook in reguliere handel te verkrijgen zijn. Een echte crimineel koopt zijn pillenmachine bovendien niet bij de overheid. Die neemt geen risico en betaalt gewoon wat meer voor een apparaat uit het il legale circuit." Een woordvoerder van de NPB noemt het 'op het eerste gezicht een beetje rare situatie'. „Wij wisten niet dat de overheid ook pillenmachines verkoopt. Maar die apparaten zijn legaal en net zo makkelijk in de winkel te koop. We kunnen er dus niks van zeggen." v' B VERVOLG VAN VOORPAGINA Tommei zelf, die eind 1994 het roer overnam van Heerma, con stateert dat de WBL-commissie 'niet op onrechtmatigheden' is ge stoten. Hij beklemtoont dat hij er alles aan gedaan heeft om een toe reikend saneringsplan voor de noodlijdende corporatie tot stand te brengen. „En dat doel is be reikt," aldus Tommei. Het ministerie van Volkshuisves ting drong aan op de fusie tussen de drie woningcorporaties, om zo .de financiële problemen bij een van hen (SBDI) het hoofd te bie den. Tijdens het fusieproces en daarna ging van alles mis. Be stuurlijk falen, een te lage 'bruids schat' van het Rijk en een 'ver wijtbaar' tekortschieten van Heerma en Tommei zijn volgens de commissie de oorzaken voor de financiële wanorde bij WBL. Heerma wordt vooral verweten dat hij te laat heeft gereageerd op de financiële problemen van WBL, dat terwijl van alle kanten de alarmbellen rinkelden. Boven dien had de staatssecretaris door tastender moeten ingrijpen toen hem duidelijk werd dat het WBL- bestuur incapabel was om de pro blemen in eigen huis op te lossen. Heerma heeft weliswaar gedreigd na 5 augustus 1994 in te grijpen als het bestuur niet met een deug delijk saneringsplan kwam, maar dat dreigement nooit uitgevoerd. Zijn opvolger Tommei koos een paar maanden daarna, volgens de onderzoekscommissie 'ten on rechte voor een andere, zachtere lijn'. Het bestuur van de WBL (8000 woningen, in Limburg en Brabant) zijn 'in de eerste plaats' verantwoordelijk voor de chaos, meent de commissie. De bestuur ders en de leden van de Raad van Toezicht namen teveel financiële risico's, namen verkeerde beslis singen en kwamen maar niet met een saneringsplan. Vooral de oud-bestuurders Sche pers en Van Goethem valt volgens de commissie 'veel te verwijten'. FOTO WIM KOOYMAN Henk de Velde op zijn boot in de haven van Breskens. Door Peter van den Assem Breskens - Een handjevol plaat selijke autochtonen en een paar toeristen kijken naar de 21 me ter lange catamaran die in de haven van Breskens ligt afge meerd. 'J' Attaque' (Ik val aan) kunnen ze op de zijkant lezen. De ik-figuur is in dit geval Henk de Velde (47). Zijn aanval op het record solozeden rond de wereld werd afgeslagen. Ongeschoren, met vet haar en mogelijk volledig ééngeworden met de kleren die hij vier maan den geleden aantrok, schudt hij de hand van wat journalisten en fotografen. Een afvaardiging van het plaatselijke filiaal van zijn sponsor, een landelijke su permarktketen, komt ook even aan boord en wil met Henk op de foto. Het zijn plichtplegingen die hij zich zonder al te veel moeite laat welgevallen. Allemaal mogen ze even in zijn 'leger' kijken, de ruimte die tij dens zijn verblijf op zee als slaapkamer, navigatieruimte en keuken dienst heeft gedaan, en waar hij al die tijd als een 'haas' geleefd heeft. „Ik heb nog niet opgeruimd," verontschuldigt hij zich. Het blijkt de understate ment van het jaar. Wie iets op het bed laat vallen, loopt grote kans het nooit meer terug te vin den. Het is de inrichting zoals De Velde het graag heeft. Per slot van rekening heeft hij er vier maanden in moeten leven. Arm Honderdtwintig dagen om pre cies te zijn. En dat waren er elf te veel. Op 18 december vorig jaar vertrok De Velde uit het HONDERDTWINTIG DAGEN was hij op zee, in een poging het record solozeden rond de wereld (109 dagen) te verbreken. Het is hem niet gelukt. Lichte averij en hoge drukgebieden gooiden roet in het eten. Solozeiler Henk de Velde is weer terug in Nederland. Woensdag arriveerde hij in de haven van het Zeeuws-Vlaamse Breskens voor nog wat reparatiewerkzaamheden. Morgen komt hij aan in Scheveningen voor de officiële ontvangst. Franse Brest voor de 44.000 ki lometer lange tocht. De route liep via de Canarische Eilanden naar Kaap de Goede Hoop, rich ting Antartica tot aan de zestig ste breedtegraad. Via Kaap Hoorn en de Falkland Eilanden zette hij weer koers richting de evenaar om uiteindelijk weer in Brest aan te komen. Althans, dat was de bedoeling. De Velde strandde in de haven van Lissa bon, waar zijn leven naar eigen zeggen weer armer werd. Ar mer? „Tijdens het verblijf op zee er vaar ik dingen die ik met nie mand kan delen. Zelfs niet met mijn beste vrienden. Of je nu dat record haalt of niet, het leven op zee is een verrijking. Ik kan jouw daar wel verhalen over vertellen, maar er blijft altijd iets dat ik niet met je kan delen. Als je op die zuidelijke oceanen vaart, denk je toch aan leven en dood. Niet dat ik daar ooit bang voor geweest ben. Maar je weet: die is nooit teruggekomen en die ook niet. Op zo'n moment vind ik het zien van een vliegend vis je of een walvis veel belangrij ker dan het faillisement van Fokker of wat dan ook in de we reld. Dat interesseert me op dat moment gewoon niet." Romantisch De Velde lijkt vergroeid met de zee, die hij beschouwt als zijn 'werkterrein'. „Niks meer of minder, daar is niets romantisch aan. Ik ben op de koopvaardij begonnen en heb uiteindelijk een droom gerealiseerd die ik als kleine jongen al had. Het heeft me wel m'n leven aan de wal ge kost. Iedereen in mijn omgeving ontkent dat, maar het is wel zo. Je raakt je band met de samen leving kwijt en dat stoort me. En het stoort me dat het me stoort. Eigenlijk zou ik een grote egoïst moeten zijn, mezelf op moeten trekken aan de dingen die ik ge daan en gezien heb. Ik ben de hele wereld rondgevaren, heb drie keer Kaap Hoorn gerond, ben op Paaseiland geweest - m'n zoon is daar geboren. Daar zou je toch tevreden mee moeten zijn. Weltschmerz? Je bent niet de enige die dat zegt. Er is iets wat me niet bevalt, maar ik kan daar niet teveel over praten. Wil ik ook niet. Mijn sponsors en fans willen mij zien lachen. Ge lukkig kan ik dat ook, kost me geen enkele moeite." Het slechten van het bestaande record solozeden rond de wereld staat en valt met details. Een as sistent van De Velde komt uit de mast naar beneden. In zijn han den heeft hij een spanschroef. Het is de verbinding tussen de 26 meter lange mast en een stag. De schroef is nauwelijks twintig centimeter lang. Slechts een mi- niscuul onderdeel binnen het bedrijf van touwen en katrollen, maar het heeft een belangrijke rol gespeeld in het, niet slagen van Henks recordpoging. Op het moment dat de spanschroef het begaf, was die tot mislukken gedoemd. Meeleven „Tsja, het zijn de kleine dingen die het doen, die het groot kun nen maken en die het kunnen nekken. Ik wil dat zelf in de hand houden. Daarom luister ik altijd goed naar mensen, heb een goed geheugen voor situaties en bepaalde adviezen. Zoals die van Pierre Lasnier, die veel weet van weersituaties. Hij was de enige die me het gevoel gaf dat hij met me meeleefde, al spraken we nooi met elkaar. We commu niceerden per fax. Hij en Anne- marie, die mijn kantoor- en pr- werk doet. Zij heeft vier maan den lang 24 uur per dag voor me klaar gestaan, voor die gek die zonodig de wereld rond moest zeilen. Belde ik haar 's nachts op om te vertellen hoe mooi de maan was. Nee, ik vind het niet vreemd dat ze nu even op va kantie wil." KUNST IS geen staatszaak. Vandaar dat in beschaafde naties daartoe aangezochte buitenstaanders oordelen over kwaliteit en adviseren over financiële steun. In Nederland is dat sinds kort de Raad voor Cultuur. Deze heeft nu zijn eerste, niet al te schokkend rapport uitgebracht. Twee zaken vallen daarbij op. De Raad wil 58 miljoen meer voor kunst dan tot nu toe is begroot. Staatssecretaris NUIS denkt niet verder te kunnen komen dan 32 miljoen en dat ten wijl in het regeerakkoord al 60 miljoen was afgesproken. De Raad stelt dat voor een adequaat beleid die 58 miljoen noodzakelijk is. Waarom dan toch een variant in het advies voor het geval er niet meer dan 32 miljoen meer beschikbaar komt? Neemt de Raad voor Cultuur het eigen standpunt en bet eigen kwaliteitsoordeel niet geheel au sérieux? De staatssecretaris heeft vorig jaar een nota gepubliceerd waarin hij zijn prioriteiten heeft aangegeven. Een daarvan is interculturaliteit. In gewone mensentaal: aandacht voor de cul turen van migranten. En dat alles in het kader van verwachte acceptatie en integratie. Met dit accent heeft de Raad voor Cultuur het moeilijk, blijkt uit het negatieve advies dat uitgebracht is over het Zuid-West-Ne- derlandse Festival Cultureel Gekleurd. De argumenten van de Raad klinken formeel en gezocht. Vandaar dat het vermoeden rijst dat de Raad met de normale criteria van (Westerse) kwali teit niet goed uit de voeten kon. Begrijpelijk, maar meer dan pijnlijk. De beleidsmakers stellen dat de cultuuruitingen van medelan ders extra aandacht en ondersteuning verdienen. De uitwer kers schrappen vervolgens waardevol gebleken initiatievenen geven de voorkeur aan ondere andere vormgeving, monu mentenzorg, film en dans. Typische voorbeelden van vader- lands cultuurgoed, die zich goed laten wegen binnen de ge vestigde normen. Als het staatssecretaris Nuis ernst is met zijn speerpunt al lochtonen, dient hij een voorziening te treffen. Buitenlanders kunst laat zich immers moeilijk meten en vergelijken met klas- sieke schouwburg-, museum-, bioscoop- en concertzaalpro ducties. Hij moeteen apart fonds in het leven roepen voor pre sentatie en integratie van allochtone cultuur. Den Bosch - Na een explosieve winter lijkt de huizenmarkt dit voor- I jaar tot rust te zijn gekomen. Vandaag meldt het blad 'Vastgoed' van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) dat de kopershaus se voorbij is. De NVM-experts baseren zich daarbij onder meer op het scherp ge daalde aantal transacties sinds begin' april. Signalen uit de praktijk van diverse makelaars geven aan dat er weliswaar nog steeds veel po tentiële vraag is, maar dat onder de aspirant-kopers voorzichtigheid troef is. Ze nemen veel meer tijd om zich te oriënteren. Dat is dwars tegen de gebruikelijke trend in dat het voorjaar traditioneel de grootste drukte op de huizenmarkt laat zien. (ADVERTENTIE) noot Armand Snijders Paramaribo - De algemene zingen in Suriname zijn gistere zonder incidenten verlopen. S; thisanten van diverse partijer den bij de stembureaus door nenten gemolesteerd en met bekogeld. Ook is geconstatee: de inkt waarmee het hokje stembiljet moest worden inj uitwisbaar was. Maar volgens de vierentwintig ii tionale waarnemers van de Orga van Amerikaanse Staten is van scheepse fraude niets gebleken. 07 00 uur in de ochtend konden d( veer 250.000 mensen naar een van stembureaus. Bij de meeste bureaus hadden zie tallen propagandisten van de zes Sarajevo (ap) - De verkiezin zodat ook inwoners die tij der krijgen zich te laten registi woordvoerder van Carl BildtJ nië, gisteren gezegd. De verkiezingen zouden eigenlijk op 31 mei plaatsvinden, maar regerende Moslimpartij van De mocratische Actie en verschillen; de oppositiegroepen hadden eei boycot afgekondigd uit protesf tegen de beslissing van het EU bestuur dat vluchtelingen nie| mochten stemmen. Zo'n dertig duizend mensen, meest moslin li DRAMA ACHTER SONGFESTIVAL rT!Tl"TTff i"" t ,'fj hifiLMU i'ii Iri'3 f V r"' (ADVERTENTIE) 'Ua', UVUECTMET St. Maarten weer helemaal terug. Wie een perfecte zon, zee en strandvakantie zoekt, kan met een gerust hart St. Maarten boeken. De bewoners hebben hard gewerkt om het eiland, na de gebeurtenissen van vorig jaar, er bovenop te helpen. En dat is gelukt! Tijdelijk met dubbele Air Miles. KLM vliegt u er rechtstreeks en comfortabel naar toe. En wie een KLM-'oor' vakantie boekt en in juni, juli of augustus vertrekt ontvangt bovendien dubbele Air Miles (200 per persoon). Een onvergetelijke vakantie. Op de stralend witte stranden staan de palmen zachtjes te ruisen. De glasheldere, blauwe zee kabbelt kalm en de mensen van St. Maarten popelen om u een onvergetelijke Caribische vakantie te bezorgen. Bel voor de gratis St. Maarten brochure 020 - 4 747 747 Vraag uw reisbureau naar de aan trekkelijke vakantiemogelijkheden. Of bel 020-4 747747 (24 uur p.d.) en u krijgt de speciale St. Maarten brochure, met aantrekkelijke aanbiedingen van diverse tour operators, gratis thuisgestuurd. HOE LANG NOG weet D66- staatssecretaris Dick Tommei (Volkshuisvesting) zijn kwakke lende politieke léven te rekken? De WBL-commissie heeft de Tweede Kamer ruimschoots voorzien van munitie om de 'brekebeen' Tommei het gena deschot te geven. Hij heeft 'verwijtbaar' gehan deld in het bestuurlijke en fi nanciële debacle rond de stich ting Woningbeheer Limburg, luidt het vernietigende oordeel van de commissie. Er zijn be windslieden om minder naar huis gestuurd. Uit de eerste reactie van Tom mei - vrij vertaald: 'Mij valt niets te verwijten' - valt af te leiden dat de staatssecretaris niet van zins is om de eer aan zichzelf te houden. Tommei voelt zich onschuldig. De parle mentaire onderzoekscommissie heeft in haar onderzoek 'geen onrechtmatigheden geconsta teerd', heet het. Tommei vindt dat hij het WBL-lijk in de kast, achtergelaten door voormalig CDA-staatssecretaris Heerma, gepast en doeltreffend heeft op geruimd. Maar de kans is klein dat de Tweede Kamer daar hetzelfde over denkt. PvdA en VVD heb ben al laten weten dat Tommei 'heel wat uit te leggen heeft'. Door Hans van den Broek Volgens zijn politieke aartsri vaal PvdA-Kamerlid Duyves- tein is dat zelfs 'een bijna onmo gelijke opgave'. Tommei zal zich met hand en tand moeten verde digen tegen de scherpe kritiek van de WBL-commissie, onder voorzitterschap van partijgeno te Versnel. De D66-staatssecretaris heeft te weinig doortastend en te laat ingegrepen bij de chaos rond de Limburgse woningcorporatie. Het mag dan wel gaan om de er fenis van Heerma (nu fractie voorzitter van het CDA), maar Tommei is even schuldig aan dit kleine Limburgse drama, oor deelt de commissie unaniem. Een extra handicap voor de veel geplaagde Tommei is zijn ge brekkige vertrouwensrelatie met de Tweede Kamer. Hij heeft al legio aanvaringen met de Ka mer (de regeringspartij PvdA voorop) achter de rug. Dat kan een mild oordeel in deze affaire in de weg staan. Voor veel fracties zal in het fi nale debat over het WBL-rap- port (naar verwachting vóór de zomer) ook zwaar meewegen of Tommei wel de geëigende per soon is om zowel in (delen van) volkshuisvestingsland als in ei gen huis schoon schip te maken. Want ook de ambtelijke top van het ministerie krijgt een veeg uit de pan. Mede uit het onderzoeksrapport ontstaat het beeld van een staatssecretaris die te soft is, nooit eens met de vuist op tafel slaat en teveel geneigd is fouten met de mantel der liefde te be dekken. Maar het werk van de commissie toont onmiskenbaar aan dat in de volkshuisvesting, zeker nu de corporaties zoveel vrijheid hebben gekregen, krachtdadig optreden en een scherp toezicht is vereist om 'ongelukken' als met de WBL in de toekomst te voorkomen. En bedriegt de schijn niet, dan staat de WBL niet helemaal op zichzelf. Enkele tientallen an dere woningbouwverenigingen hangt een dreigend faillisse ment boven het hoofd. Welis waar niet vanwege een ernstig tekort schietend bestuur zoals bij de WBL het geval is, maar wel omdat het rijk zich te snel heeft teruggetrokken uit de volkshuisvesting. Het WBL-debacle is niet alleen Tommei aan te wrijven. Sterker, de commissie wijst het WBL-be- Tommei FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP stuur en de Raad van Toezicht als hoofdschuldige aan, in het bijzonder de 'zeer dominante' oud-bestuurders Schepers (ex- wethouder Geleen) en Van Goethem (burgemeester van Beek). Zij hadden geen boodschap aan de mening van anderen, namen verkeerde beslissingen, regelden forse vergoedingen voor zichzelf en andere bestuursleden en lie pen te grote financiële risico s, waardoor de WBL nu met een negatief vermogen van 115 Bil joen gulden opgezadeld zit. Ook de toezichthoudende gemeenten krijgen er van de onderzoeks commissie van langs. Hj® grootste zorg was om financiële risico's te mijden. Maar Tommei kan zich niet ver schuilen achter al dit geklungel 'in het veld'. Evenmin kan zijn voorganger alle schuld in schoenen schuiven. Want ni) 'moet zich van de politieke la ding van het WBL-dossier vol doende bewust geweest zijn vindt de commissie. Zij herin nert er fijntjes aan dat Tom® per slot van rekening plaatsver vangend lid is geweest van at parlementaire enquêteer®!®' sie Bouwsubsidies. Die enquête kostte oud-CDA' staatssecretaris Brokx al voora de kop, omdat zijn eigen frai® - en met name fractieleider 9 Vries - het vertrouwen in hem opzegde. Tommei is dus waarschuwd man. De minste geringste .fout in de aanloop naar het kamerdebat °ver WBL kan de soms stuntelige staatssecretaris nu fataal W den. Wil hij het debat zelf leven, dan zal hij zich toegeef 1 ker moeten opstellen. Seoul/Tokyo (rtr/afp) - Door ee reeks incidenten is gisteren c spanning tussen het communist! sche Noord-Korea en het Westei georiënteerde Zuid-Korea opga lopen. De Zuid-Koreaanse marine ve' joeg 's ochtends vijf Noord-Kor' aanse patrouilleboten uit hal territoriale wateren. Even latj- beschuldigde Noord-Korea hl zuiden van het sturen van oof logsschepen naar zijn territoria^ wateren. Het Zuid-Koreaan| ministerie van Defensie sprak c aantijgingen meteen tegen. Even daarvoor week een Noor» Koreaanse piloot met zijn Mil 19 gevechtsvliegtuig uit naï Zuid-Korea. Een functional van de burgerbescherming spri over een 'overloping'. Het grensincident met de Noor1, Koreaanse boten is het twee| binnen een week. Afgelopen dag staken zeven Noord-Kor aanse soldaten de gedemilitai" seerde scheidingslijn over. f strook vormt sinds de wapenst ffund van 1953 de grens tussen twee Korea's. De soldaten blev ongeveer een uur. Zij keerden ffg na waarschuwingsschot van het Zuid-Koreaanse leger. Het communistische regime Pyongyang verklaarde eerder 1 jaar niet meer akkoord te gg ®et het wapenstilstandsverdi He Verenigde Staten en Zu Aorea toonden zich onlangs i, optimistisch over de bereidhi J van Pyongyang om tot gezanq 1 vredesoverleg te komen. boor Frans Wijnands ®nn In het trouwzaaltj n' eeft de politie het I gearresteerd. sLhet moment dat de bru: m'een 40-jarige Duitse aar het '<;ZVn 3Harige Poolse bi twoJa ~^oord wilde geven, wie H andere arrestanten, or, Ponl Jetuige' ziin een 39-jaJ I verhle f6 illeSaal in Duitsll Afleef'en een 36-jarige D darht Vler w°rden ervan ters t - ^utobahnscherpscl I ziin l n' danwe' betrokke |hachtoimeest bii die reeks I aufn l beschietingen landri }lsten in n°ord-Dï keer geloPen maanden. I jachten 's nachts met Par&6er 0p Passerende o fcdeauto;s geschoten. "oud werdenJ chauffpnt?K? vrachtwa urs bleven ongedeerd

de Stem | 1996 | | pagina 4