Cadzand krijgt weer dorpsraad 'Voor Scheldeveste mik ik op de Duitse markt' er bouw ostburg ramp' bij erneuzen Rotterdam en Vlissingen starten opleiding voor liaven en vervoer Derde kunstmarkt in centrum Oostburg Nieuwe inhoud voor een oude academie PLAATSELIJK NIEUWS Cursus voor agrariërs met nieuwe ideeën 'Belangrijke ontwikkelingen vragen behartiging belangen inwoners' frudlaiidtheater wil nieuwe lichtcomputer DUIVENSPORT ZEELAND C4 al instadverbod nginbraak stal Vijftien maanden oor Spanjaard BO en Rode Kruis D66-Statenlid Geluk in race om wethouderschap Projectontwikkelaar heeft volste vertrouwen in succes recreatieproject Breskens Schoondijke WEEKENDDIENSTEN UITSLAGEN Koersbal Schietingen Kaartingen Biervliet Cambrai 19 mei Innovatief Ondernemen van IPC Plant 24 MEI 1996 C3 pESTEM VRIJDAG 24 MEI 1996 raat deed aangifte van g. Een klant, vermoe. n Belg, had betaald ingedekte cheque. Een inwoner van de lstraat deed aangifte :stal van zijn autora- peler uit zijn perso- :n. De dader nam ook tekenbewijs, rijbewijs jort mee. en - Een 25-jarige Rot- ner is opnieuw de toe rt de binnenstad ont ij had al eerder een toe- irbod gekregen voor dat el. Nu kreeg hij een rding mee om zich tezij- te verantwoorden bij de echter. ig - Bij een woningin- aan de Keizerputstraat plevisie met videorecor- mede sieraden, waaron- !,kele erfstukken, gesto- jdens de korte afwezig- an de bewoner was een n de achterzijde ingesla- i zag iemand kans om te komen. azen - Een bewoonster fejaardencentrum De Ves- |id aangifte van diefstal videorecorder en porte- jee uit haar woning. Ter- vrouw even bij de buur- was, liet zij de deur van appartement op een kier Gedurende dat korte Iint zag een jongeman van ichatting 20 jaar oud kans e video en portemonnee e vrouw mee te nemen. sportcomplex in Oostburg gse raadsvergadering nog- vooral om de meerkosten eringsbedrag van 5,5 mil ten door de gemeente te laten llen onder voorbehoud van iikeuring van de raad." Bolijn kte instemmend. J en CDA plaatsten in eerste lantie ook wat vraagtekens bij |e meerkosten maar gingen uit- pelijk akk'óoïd met de uitleg Bolijn. De WD en D&T akten vanaf het begin duide- de overschrijding van zes pro- it op het investeringsbedrag eptabel te vinden. „Onze frac- I plaatst wel een paar vraagte- omtrent de duidelijkheid," us J. Provoost (WD). „De raad _1 wellicht eerder geïnformeerd reten worden," maakte A. Ver- fee (D66) duidelijk. :)arom ook wezen de andere Icties het voorstel van de PvdA h jurist in te schakelen van de ,:nd. „De zaak in der minne te Blikken is uiteindelijk veel goed- «per dan het inschakelen van de folter," aldus Provoost. „Het allege heeft puur bestuurlijk ellicht niet helemaal correct ge- indeld maar dat heeft wethou- :r Bolijn toegegeven. Althans, it heb ik uit haar woorden be- •epen." [iddelburg - De 36-jarige Spanj lard F. G., die 'ergens in een ooppand' in Terneuzen verj lijft, kreeg conform de eis vijti en maanden cel en het betalen an 250 gulden schadevergoedinj pgelegd. r. werd ervan verdacht betrok, en te zijn geweest bij de atpe - ing van een Belg in een kom - rop eind juli 1995 in Terneuze ichacon Terneuzen vormde dit iche oefening van de beoP) Nederlandse Rode Kruis a werden uitgebeeld door ie W. van der Peijl de hulpact'®'9^ wonden en de vuurhaard w gelokaliseerd. Een tweede mandowagen moet komen, a de de hoogwerker voor de den op het dak. De slacht^ buiten wordt eerste hulp ve door de EHBO'ers. TervWji brandweer de slachtoffers buiten draagt en de vuurha strijdt, spelen de leden van T tusgroep hun rol. Iemand m 1 oog, een ander een beenl derde verkeert in een sho j. stand. Alles verloopt rustig j, gens plan. „Werieren ied weer van een oefening. deze," aldus een woordvoe 1 Van onze verslaggever ijissingen - Het Zeeland College in Vlissingen ),et Scheepvaart en Transport College in Rotterdam beginnen een gezamenlijke oplei- I ding voor haven en vervoer. Het gaat om een vierjarige middelbare beroepsopleiding (mbo) 1 raet een stageperiode van één jaar. ne nieuwe opleiding betekent opnieuw een 'poot' aan de nautische samenwerking tussen de havens van Rotterdam en Vlissingen. De beide havens wer ken samen aan het project Port Scaldia, een inves tering van dik 200 miljoen gulden. Dit project be helst onder meer de aanleg van een nieuwe (in- steekjhaven in Vlissingen-Oost. De nautische oplei ding aan het Zeeland College, bedoeld voor jonge ren vanaf 16 jaar, is overigens al dit schooljaar van start gegaan. Maar deze week ondertekenden de voorzitter van het Havenschap Vlissingen, D. Brui- nooge, en de directeur van het gemeentelijk haven bedrijf Rotterdam, W. Scholten, eendrachtig een steunbetuiging. Hierin staat onder meer deze zin snede: '...gelet op het belang van goed opgeleid per soneel, werkzaam op het terrein van havengebon den op- en overslagactiviteiten en gelet op de regio nale ontwikkelingen in het Scheldegebied...'. De sa menwerking tussen de Vlissingse en Rotterdamse colleges loopt voortreffelijk, aldus Zeeland-Colle gedirecteur A. Buijs. Hij verwacht jaarlijks achttien tot twintig nieuwe leerlingen. De eerste twee leerja ren worden in Vlissingen aan de nautische sector van het Zeeland College verzorgd, daarna in Rotter dam. In het tweede leerjaar moet de student een keuze maken uit vier studierichtingen: transportbe middeling, vervoer en distributie, goederen- en vrachtafhandeling en logistiek. Stages worden ge volgd in zowel het Schelde- als in het Rijnmondge bied. Volgens de colleges toont het bedrijfsleven in het Scheldegebied veel interesse voor de opleiding. „De werkgelegenheid ontwikelt zich positief." Van onze verslaggever Cadzand - Tien jaar na de verdwijning krijgt het kustdorp Cadzand weer een dorpsraad. Althans, woensdag 29 mei beleggen C. Almekinders en S. de Putter een oprichtingsver gadering. De bijeenkomst is om 20.00 uur in het Zwingebouw aan de Prinsestraat in Cadzand. initiatiefnemers zullen in elk geval geen deel uit gaan ma ken van het bestuur van de nieu- dorpsraad. Dit omdat Alme kinders als dijkgraaf van het wa terschap Het Vrije van Sluis en De Putter als raadslid van de ge- ite Oostburg al deel uitma ken van de plaatselijke bestuur lijke geledingen. Tot 1986 functioneerde al eerder een organisatie die specifiek op kwam voor de belangen van de inwoners van Cadzand. Waarom de dorpsraad indertijd ter ziele is gegaan, kan Almekinders niet vertellen. Wel is volgens hem en De Putter de tijd nu aangebroken om de dorpsraad nieuw leven in te Wazen. Hij wijst in dit verband onder meer op belangrijke ont wikkelingen als het demonstra tieproject Duurzaam Veilig. Dat project moet door een ingrijpen de aanpassing van het wegennet in West-Zeeuws-Vlaanderen de verkeersveiligheid aanzienlijk gaan verbeteren. Verder is ook de herinrichting van de kust West-Zeeuws-Vlaan- een project dat voor de in woners van Cadzand gevolgen kan hebben en dus van belang is. Een derde project dat in de kust- ;s al jarenlang de gemoede ren bezighoudt, is de bouw van een kuuroord aan de Lange Strinkweg in Cadzand-Bad. Tenslotte wijzen de initiatiefne mers op het asielzoekerscentrum dat sinds enige tijd in het voor malige congrescentrum Hedenes- se te Cadzand is gevestigd. „Niet daar negatieve ervaringen zijn, integendeel. Maar het zijn wel allemaal ontwikkelingen die op het ogenblik spelen in Cadzand." '^W-Statenlid Ria Geluk Van onze verslaggever Middelburg - Het D66-Statenlid a Geluk is in de race om het Wethouderschap van de nieuw te «"Uien gemeente Schouwen- Durveland. erder meldde deze krant al dat e plannen in die richting had, 5r noS Seen definitief besluit genomen. Gisteren presen- de D66 de kandidatenlijst «>r de nieuwe gemeente. Op iéén staat de huidige ctieleider Van der Veer van de "leenteraad in Zierikzee, Ge- jjstaat op twee. Van der Veer geen wethouder worden, r Geluk wel, zo meldt het -bestuur. Als D66 na de ver walV. verkiezingen ook daad- Jraelijk een wethouder mag le- ver«n, tenminste. FOTO WIM KOOYMAN Het recreatieproject Scheldeveste in Breskens komt op de plaats waar vroeger een grote boerdij stond. PROJECTONTWIKKE LAAR J. BijdeVaate uit Zierikzee heeft het vol ste vertrouwen in het succes van het recreatie project Scheldeveste in Breskens. Hij is niet uit het veld geslagen door het dreigende debacle voor Village Scaldia in Hoofdplaat. Door Frank van Cooten ALS de Oostburgse gemeente raad het licht op groen zet, neemt BijdeVaate het plan Scheldeveste over van de Ter- neuzense projectontwikkelaar Proverko. Het is de bedoeling dat recreatie-ondernemer J. van de Velde, van de campings Zee bad in Breskens en Pannen- schuur in Nieuwvliet, Schelde veste gaat exploiteren. Scheldeveste bestaat uit een sporthal/zwembad en maximaal 210 recreatiewoningen. Bijde Vaate heeft al een plan, waarin veel ruimte is voor groen en wa ter. Het park lijkt op een fort met op de vier hoeken bastion woningen, waarmee de link wordt gelegd met het vroegere fort Frederik Hendrik. De Zierikzeese projectontwik kelaar mikt vooral op de Duitse markt. Zo is hij in onderhande ling met een Duitse belegger die een derde van het park wil ko pen en vervolgens wil verhuren. „De onderhandelingen zijn nog zeer pril. Als we tot overeen stemming kunnen komen, heb ik een zeer solide basis om met de bouw te beginnen." Scheldeves te is volgens BijdeVaate een van de laatste projecten in Zeeland aan de kust. „De ligging is erg goed. Daarnaast wordt de re- creatiemarkt selectiever. Het kopen van recreatiewoningen als belegging wordt minder. De particuliere markt is belangrij ker geworden. Daarom hanteer ik een scherpe prijsstelling: de woningen zitten beneden de twee ton. Een dergelijke prijs kom je niet meer zo vaak tegen. In de ogen van BijdeVaate zijn zowel de ligging als de prijsstel ling belangrijke argumenten voor de Duitse belegger. „Die is dol op de kust. Daarnaast wil hij niet meer teveel betalen voor een recreatiewoning. Scheldeveste voldoet aan deze voorwaarden. Hiermee volgen we ook de lijn van de provinciale VW en de provincie. Het leveren van kwa liteit tegen een niet te hoge prijs." Scherpe prijs Om voeling met de Duitse markt te houden, heeft BijdeVaate een verkoopkantoor in Düsseldorf. „Zodoende blijf ik goed op de hoogte van de situatie in Duits land. Het gaat economisch ge zien wat slechter met onze Oos terburen, maar er is nog vol doende geld. Duitsers willen nog steeds een woning aan de Zeeuwse kust hebben, maar niet tegen elke prijs. Daarom bieden wij een recreatiewoning aan voor 165.000 Duitse marken. Dat vinden we een scherpe prijs voor een woning van zestig vier kante meter met op de eerste verdieping drie slaapkamers." BijdeVaate heeft voor Schelde veste een geheel nieuw plan la ten ontwikkelen. „Het plan van Proverko vinden we te statisch. Rijen woningen achter elkaar. Wij zetten het speelser op, met vooral veel water en groen. Het totale perceel beslaat 17,5 hecta re, waarvan ruim de helft is ge reserveerd voor water en groen. Daarnaast hebben we sporthal en zwembad direct bij de ingang gezet, zodat niet iedereen door of langs het park moet rijden. Want anders is het gedaan met de rust. De projectontwikkelaar hoopt in het voorjaar van 1997 met de bouw te kunnen beginnen. Het duurt vervolgens een maand of tien voordat de woningen er staan. De bouw van de sport hal/zwembad duurt wat langer, omdat aan deze voorziening di verse eisen worden gesteld. „Je zet niet zomaar even een zwem bad en sporthal neer. Daar moe ten nog diverse onderzoeken aan vooraf gaan. De bouw van wo ningen, zwembad en sporthal lo pen wel gelijk met elkaar op. Dat is ook een eis van de ge meente." Bommen BijdeVaate is niet bang dat de eventuele aanwezigheid van bommen uit de Tweede Wereld oorlog roet in het eten gooit. Breskens is tijdens de oorlog zwaar gebombardeerd. „We hebben in totaal 165 sonderin gen uitgevoerd en zijn niets te gengekomen. Daarnaast blijven we met de bouw van de wonin gen en de aanleg van de riolering binnen de twee meter diepte. Daarbinnen komen we geen bommen tegen. Alleen voor het zwembad en de sporthal moeten we heien. Als we tijdens dit werk een bom tegenkomen, laten we dat ding natuurlijk weghalen. Maar ik denk dat het meevalt. Ik ga natuurlijk geen bom opzoe ken." Van onze verslaggever Oostburg - In het centrum van Oostburg wordt zaterdag voor de derde keer de kunstmarkt ^gehouden. Ruim 45 kunstenaars - zowel beroeps als amatuers - bieden hun kunst te koop aan. Initiatiefnemer J. van de Brande spreekt over kunst in de ruimste zin van het woord. Het gaat on der meer om pottenbakken, por tretschilderen, aquarellen, zijde schilderen en fotografie. De kunstmarkt speelt zich af in een Franse sfeer. „Zo'n drie jaar geleden werd ik tijdens een be zoek aan Parijs heel enthousiast over het Place du Tetre. Zoiets moeten we ook in Oostburg voor elkaar kunnen krijgen, dacht ik toen. Vandaar dat we zijn begon nen met de kunstmarkt. De be langstelling is stijgende. Vorig jaar deden veertig kunstenaars mee, nu iets meer. Er zit progres sie in en dat is een goede zaak. Toch een bewijs dat de organisa tie van de markt goed in elkaar zit," aldus Van de Brande. De kunstmarkt is georganiseerd in samenwerking met de Oostburg se ondernemersvereniging. Zo la ten winkeliers van de Eenhoorn- stad kunst zien in hun etalages. Ook is er een kassabon-actie. Bij aankoop van een artikel bij een Oostburgse winkel wordt de naam van de klant genoteerd op de kassabon. Deze bonnen wor den verzameld en hieruit worden drie winnaars getrokken. Zij krijgen een schilderij, gemaakt door Rie Vermeulen uit Cadzand. De kunstmarkt duurt vrijwel de hele dag. ^eu«» - Het Zuidlandtheater heeft bij de j uwburgeommissie een verzoek ingediend voor éai ha Van een n'euwe lichtcomputer. Daar is lioeid Van ^na zesti§duizend gulden mee 8e~ dj jr maakt nu nc>g gebruik van een installa- sLt z®ven iaar geleden tweedehands werd aange- Ule computer voldoet niet meer aan de eisen van vandaag de dag en is bovendien onbetrouw baar. Er is een inventarisatie gemaakt van wensen waaraan een nieuwe computer moet voldoen. De theaterdirectie heeft naar aanleiding daarvan drie bedrijven een offerte uit laten brengen. Uiteindelijk is de keuze gevallen op een bedrijf uit Weesp, dat schriftelijk heeft verklaard dat de installatie ook geschikt is voor een eventueel nieuw theater. Door Ronald Verstraten MENEER heet Boreel, hij woont in Veere en hij belt na mens De Teekenacademie, met dubbel-ee. Zijn prettig be schaafde stem kondigt een ten toonstelling aan. Een week, in Middelburg, van scholieren. Opgezet door de Academie, die lang heeft gesluimerd, maar nu weer actief is. Hoe, wat, waar? En vooral wan neer, want immers nooit van ge hoord? Tweehonderd jaar gele den alweer. Daarover heeft laatst nog zo'n aardig artikel in een Zeeuwse uitgave gestaan, vertelt meneer Boreel. Hij wil wel eens even zoeken, kopiëren en opsturen. Twee dagen later ligt er een gro te enveloppe op mijn bureau. De 'Stichting Teekenacademie bin nen de stad Middelburg', want zo heet het instituut voluit, no digt mij uit. Als de wethouder van onderwijs van de gemeente Middelburg de tentoonstelling opent, mag ik daar, tot genoe gen van het bestuur, bij zijn. Sterker nog, mijn aanwezigheid zal 'op hoge prijs worden ge steld'. Wie tweehonderd jaar oud ge worden is,- of tweehonderd en achttien om precies te zijn, heeft recht van spreken en mag dat uitgebreid doen. Daarom geen eenvoudige lokroep, maar een aankondiging die alles zegt: Opening van de Tentoonstelling van werkstukken van leerlingen van Walcherse scholen voor voortgezet onderwijs. Huize 's Hertogenbosch is de locatie, Vlasmarkt 51 in Middelburg het adres. Het artikel waar meneer Boreel het over had, zit ook in de enve loppe. 'Laatst', blijkt toch al weer tien jaar geleden, in het Zeeuws Tijdschrift. De geschie denis gaat terug tot 1778 toen in Middelburg, in navolging van de heersende trend in heel Eu ropa, het Teeken-Collegie werd opgericht. Enkele jaren later mocht het zich - 'wegens de be haalde successen' - academie noemen. Bij het zien van de naam Johan Adriaen van de Perre gaat een lichtje op. Hij speelde een belangrijke rol in de vroegste geschiedenis van de academie. Sinds 1980 wordt om de twee jaar de naar hem ge noemde Van de Perreprijs uit gereikt, een geldprijs voor in Zeeland wonende beeldend kunstenaar;.^ De tekenacadamie verzorgde immers al lang geen lessen meer, omdat die eind vorige eeuw waren overgenomen door de scholen. Maar geld was er nog wel. Door het instellen van de prijs hielden de academie én het vermogen op met sluimeren. Het bestuur nam contact op met een aantal Walcherse scholen, om samen te bekijken hoe een nieuwe inhoud kon worden ge geven aan de oorspronkelijke doelstellingen van de academie. Het resultaat is Kleur in Stel ling. Een artistiek woordgrapje, maar ook een verwijzing naar de presentatie: de werkstukken hangen namelijk niet zoals ge bruikelijk aan de muren van de tentoonstellingsruimte, maar aan bouwstellingen. Vier mid delbare scholen doen mee aan de expositie. Die duurt van 4 tot en met 8 juni en is dagelijks te bezichtigen van 13.00 tot 17.00 en op zaterdag van 10.00 tot .ifi.QjHiur., <e SOOS - De soos voor alleenstaanden, afdeling West-Zeeuws- Vlaanderen, houdt zaterdag een dansavond in zaal Wijffels. De muziek wordt verzorgd door organist Dirk van de Voorde. Er wordt bingo gespeeld en er is een verloting. Aanvang 20.00 uur. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot dinsd. 8 u. dokter D. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. 0117-491466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot dinsd. 8 u. dokter W. Fraan- je, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 0115-431244. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00- 10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. van der Pas, Hoog straat 1, IJzendijke, tel. 0117- 301366. Van maand. 8 uur tot dinsd. 8 uur dokter J. Slingerland, Noordstraat 27, Biervliet, tel. 0115-481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot dinsd. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstraat 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Zaterdag dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cad zand, tel. 0117-391366 (autotel. 06-52746001). Zond. en maand, dokter J. de Meijer, Lange Wol straat 12, Sluis, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot dinsd. 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 351280. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 18 u. waarge nomen door dokter R. Posthumus, Van Dusseldorpstraat .3, tel. 230318. Van zond. 18 uur tot dins dag 7.30 uur dokter S. Buijs, Van Dusseldorpstraat 3, tel. 215462. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter D. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel. 0113-215003. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. Kooi man, Van Hogendorplaan 6, tel. 0113-214450. Van zond. 19 uur tot maand 19 uur dokter B. Schruer, Patijnweg 30, Goes, tel. 0113- 214373. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot dinsd. 8 u. dok ter W. ter Burg, Cloosterstraat 29, Kloosterzande, tel. 0114-681377. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot dinsd. 8 u. waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 0113-561234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot dinsd. 8 u. dokter Lips en Dokter Schulte, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot dinsd. 8 u. dokter M. Dierick, Gr. Jansijk A 185, Westdorpe, tel. 0115-452525. Visi tes aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. en maand, om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur op Julianalaan 2. Terneuzen - Vah zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 0115- 694000. Van maand. 8 uur tot dinsd. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 0115- 694000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Heikant - 't Heike, KBO. Groep 1: 1. J. Bouvré-Ferket/L. Herwegh, 2. J. Lernout-Meijs/E. Weemaes- Moorthamer. Groep 2: 1. Y. Beens/E. Jonkers, 2. L. Ferket/A. Coolsen. Ellewoutsdijk - Edele Handboog. Wip 1: eerste hoge vogel: P. de Jonge, Spes Nostra; tweede hoge vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; eerste zijvogel: J. Molhoek, Julia na; tweede zijvogel: J. Rentmees ter, Willem Teil; grootste aantal (7): E. Joosse, Juliana. Wip 2: b,eide hoge vogels: L. de Jonge, ADLM; eerste zijvogel: J. van ae Guchte, Zorgvlied; tweede zijvogel: J. Rep- kes, Victoria; derde zijvogel: J. Jansens, Gilze-Rijen; vierde zijvo gel: A. Dekker, Doel naar Hoger. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, voor bejaarden: eerste hoge vogel: P. Vette, Concordia; tweede hoge vogel: C. Eversdijk, St.-Se- bastiaan; eerste zijvogel: M. Ver donk, Concordia; tweede zijvogel: T. Ponsaerts, Diana; derde zijvo gel: J. van Leeuwen, Ravenstein; vierde zijvogel: C. Rentmeester, Willem Teil; vliegende vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; grootste aantal (6): A. Rentmeester, Willem Teil. De volgende schieting is 4 juni. Hulst - De Lieve, KBO, bieden, 28 personen: 1. A de Clerck, 2. me vrouw Van Hoye, 3. mevrouw Boone. Terneuzen - In de Concourscombi natie Biervliet vlogen vanuit Cam- brai 141 duiven, hoogste snelheid 1011,11 meter per minuut: 1. B. Provoost, 2. A. en E. de Boevere, 3 en 8. J. Lecluijze, 4. P. Weeda, 5. A. de Groote, 6 en 9. H. de Ruysscher, 7. C. de Regt en zoon, 10. M. De- veneijns. Nog Sneller Breskens, 49 duiven, 1042,94mpm: 1, 9 en 10. W. Daan- sen, 2, 4 en 5. J. Quaars, 3 en 6. P. Gernaert en zoon, 7.1. van Grol, 8. I. Notebaart. Strijd in Vrede Groede, 73 duiven, 986mpm: 1. A. Beun, 2 en 9. G. Dusarduijn, 3. Mevrouw Buijze, 4. A. Schaap, 5, 6 en 10. G. Dusar duijn Jr., 7. Mevrouw Scheele, 8. G. Schautteet. De Getrouwe Duif Cadzand, 60 duiven, 1090,34mpm: 1 en 8. G. Schrier, 2. J. de Mey, 3 en 6. A. Duininck, 4 en 9. D. van Kerkho ven, 5 en 7. C. Riemens, 10. Patrick Vasseur. Steeds Sneller IJzendijke, 68 dui ven, 1005,64mpm: 1, 3, 4, 7 en 8. A. Noteboom, 2 en 9. M. Kuijl, 5. Comb. Dellaert, 6 en 10. C. de Put ter en zoon. Sluiskilse Reisduif, 72 duiven, 1028,03mpm: 1, 4 en 6. J. van Doe selaar, 2, 3, 7, 8 en 10. J. Harms, 5. Joh. Harms, 9. Comb. Nachtegaal. Volharding Westdorpe, 85 duiven, 996,41mpm: 1 en 2. J. de Visser, 3, 6 en 8. Arn. van Paemel, 4 en 5. P. Baecke, 7. Comb. Gijsel/Istas, 9. B. Vervaet, 10. A. de Krijger. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 84 duiven, 1847,48mpm: 1 en 2. E. van Deursen, 3, 5, 9 en 10. A. he- melaar, beiden St.-Jansteen, 4, en 7. J. Goossens, 8. L. van Lande- ghem, beiden Hulst. Steeds Sneller IJzendijke, 100 dui ven, 1959,44mpm: 1, 2, 5,-6, 7, 8 en 9. A. Noteboom 3 en 4. M. Rodts, 10. P. de Poorter. De Snel vliegers Oostburg, 50 dui ven, 1878,92mpm: 1 en 6. W. Pre- nen, 2. P. Boekhout, 3, 5 en 8: J. Bakker, 4, 7 en 9. J. de Krijger, 10. Comb. Zeegers/Verstraeten. Steeds Sneller IJzendijke (Etam- pes), 128 duiven, 1823,62mpm: 1. S. Martens, 2. F. Dieleman, 3, 7 en 8. Comb. Dellaert, 4 en 5. G. de Boevere, 6, A. Dupon, 9. F. van de Vlies, 10. R. Thomaes. Van onze verslaggever Schoondijke - De IPC Plant (praktijkschool voor mechanisatie en open teelten) in Schoondijke begint binnenkort onder de noemer 'Van idee tot resultaat' met de cursus Innovatief Onder nemen. Deze bijeenkomsten zijn bedoeld voor agrarische on dernemers met ideeën voor de ontwikkeling van het eigen be drijf in nieuwe richtingen. „Bij reguliere cursussen krijgen de deelnemers het volledige les materiaal voorgeschoteld. Bij de ze cursus dragen de ondernemers zelf ideeën aan die samen met de collega's worden uitgewerkt," al dus C. Verdonschot van IPC Plant. Om eigen plannen en ideeën te verwezenlijken, is kennis nodig, zowel technische als bedrijfskun dige. Volgens IPC Plant heeft men vaak ook andere collega's nodig om de plannen te kunnen realiseren. Vandaar de cursus. In de cursus Innovatief Onderne men kiezen de deelnemers zelf onderwerpen die naar hun me ning voor hun bedrijf in de nabije toekomst de beste perspectieven bieden. Vervolgens worden de thema's in kleine groepen uitge werkt tot een ondernemingsplan of plan van aanpak. De cursus wordt begeleid door medewer kers van IPC Plant Schoondijke, Agramanagement Emmeloord en externe deskundigen. Voorbeelden van onderwerpen zijn groene energie, agrotoeris- me, toegevoegde waarde van pro ducten en samenwerkingsver banden, mogelijkheden buiten de akkerbouw en non-food gewas sen. Een eerste groep van vijftien per sonen wil reeds starten met de nieuwe cursus. De cursus bestaat uit vijftien dagdelen en kost vijf honderd gulden. Er zijn twee vrijblijvende infor matie-avonden op 3 en 4 juni om 19.30 uur in de IPC Plant in Schoondijke. Graag hiervoor van tevoren opgeven bij de praktijk school.

de Stem | 1996 | | pagina 15