'Parkeertarieven niet omhoog' :asions r gezeur ie FNV vraagt faillissement van Bouwbedrijf Clinge BV aan Vrouwtje Moere waakt over Zuiddorpe DE STEM twee jaar cel voor diefstal en bedreiging China thema actiedag Amnesty in Terneuzen DAG KLAPPER Hengstdijk klaar voor derde midzomerfeest ZAKEN NIEUWS Hulst gaat voorbij aan advies dorpsraad p 23 mei 1996 40 jaar 50 jaar Raad Hulst spreekt zich uit over parkeerbeleid in de binnenstad: &m,arkti4a'4561 047 Minder deelnemers aan vierdaagse in Oostburg pESTEM ZEELAND C2 laat 2a 566/69 6 0 78 editie zeeland Aandacht voor parkeren auto's Wilhelminastraat St.-Jansteen Werkstraf voor plegen ontucht met meisje (5) EXAMENS Extra voordeel op Nationale Bioscoopdag Geen Puntwaai maar Irisstraat "1 5 norgen... rticulieren hbileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. f 0,65 incl. B.T.W., één grote Iverplicht. 135 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. pi vraag. Foto's worden niet j 2.313 of geef uw tekst 2 dagen (één van onze kantoren, ichten aan: De Stem, Postbus It.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. jvoor teksten, foto 's en tekeningen In redenen te weigeren. opdrachtgever van deze aitgever bekend te zijn. Indien en met opgave van een wordt, is men verplicht zich te ling van misbruik. Uitgever is idrachtgever bekend te maken, itwoordelijk voor de in de irkomende teksten. gefeliciteerd i. Mevr. Taks-Wijnen in Tilburg. Anandbahadoer in Etten-Leur igs in Etten-Leur iylvia Verkooijen, Oosterhout. üarianne Willemen, Huiten. Natasja Damen, Waspik, sn Jolanda Staas, Klundert. Anja Wagener, Breda, ria Germing, Etten-Leur. Hiep Hiep Hoera al een paar. Tot straks. Toos Riekie en Piet. wordt onze Toos. VRIJDAG 24 MEI 1996 Van onze verslaggever Clinge - De Bouw- en Houtbond FNV heeft het faillissement aange vraagd van Bouwbedrijf Clinge BV omdat deze de betalingsverplichtin- gen aan zijn werknemers niet na komt. De bond noemt het bedrijf een ■wanbetaler' die zijn verantwoorde lijkheden stelselmatig ontduikt. Daarbij gaat het om het niet uitbeta len van vakantiegeld in de maand mei. Directeur W. Lansu van het bouwbe drijf, die gisteren nog van geen faillisse mentsaanvraag wist, noemt de actie van de bond klinkklare 'onzin'. Hij heeft in middels zijn advocaat ingeschakeld. „Het is typisch FNV om ons op deze ma nier kapot te maken. Andere woorden heb ik er niet voor." De afgelopen maanden riep de bond werknemers op hun werkgever te atten deren op hun CAO-verplichtingen wat betreft het tijdig bijboeken van vakan tiegeld. Bedrijven die die regels aan hun laars lappen, heeft de bond met naam en toenaam genoemd in het kaderblad Zuidwest Journaal. Bouwbedrijf Clinge BV presteert het volgens de bond 'anno 1996 zijn perso neel nog contant wekelijks netto uit te betalen'. „Op het bruine loonzaakje - stijl jaren zestig - wordt keurig een spe cificatietabel voor de berekening van bruto- naar nettoloon aangegeven. Ech ter, deze loonstrook wordt niet inge vuld. Daardoor kunnen de werknemers ook niet zien dat het loon in maart had moeten stijgen, omdat de werkgever geen ziektekostenpremie meer moest inhouden." Eerder dit jaar veroordeelde de presi dent van de rechtbank in Middelburg het Clingse bedrijf tot onmiddellijke betaling van achterstallige vakantie rechten aan zijn werknemers. Het was de derde keer dat de rechter het bouw bedrijf veroordeelde wegens het niet bijschrijven van vakantie-, feest- en verlofdagen en de vakantietoeslag, het zogenaamde rechtenbeheersysteem. De Bouw- en Houtbond FNV had het kort geding aangespannen. De president van de rechtbank oordeelde dat de aanne mer. de bindende bepalingen van de CAO voor het bouwbedrijf niet heeft nageleefd. Volgens Lansu zit de bond het bedrijf al 'jaren op onze nek'. „Het zijn pesterijen. Jaren geleden heeft de bond al gezwo ren ons op de knieën te krijgen." Lansu betoogt dat hij wel degelijk zijn verplichtingen nakomt. „De vakantie rechten zijn allemaal betaald. Maande lijks gaan er betalingen de deur uit. Maar wij hebben van het Sociaal Fonds nog vijftig mille te goed. Vandaar dat ik de ww- en ziekenfondsgelden heb inge houden. Die wil ik verrekenen met het bedrag dat ik nog van het Sociaal Fonds te goed heb. Daar zijn we volop mee be zig." De andere bedrijven in Zeeland op de lijst van wanbetalers van de FNV zijn: schildersbedrijf Van Iwaarden, Middel burg; C. Verwijs, St. Philipsland; Clea ning Montagebedrijf Holy bv, Oost- Souburg. Van onze verslaggever Hulst - Ondanks dat een verhoging van de parkeertarie ven in Hulst niet het gewenste resultaat zal opleveren, past de Hulster gemeenteraad voor een nieuwe stijging. Dat bleek gisteravond in de ver gadering van de commmissie Fi nanciën die de voorjaarsnota van burgemeester en wethouders kreeg voorgeschoteld. Daaruit blijkt dat de tariefsverhoging met ingang van dit jaar maar 70.000 gulden méér zal opleveren. De gemeente had gerekend op een meeropbrengst van 130.000 gul den. Hap-snap Volgens het onafhankelijk raads lid F. de Vries is die tegenvaller het resultaat van een 'onsamen- hap-snap parkeerbe- ffethouder P. Weemaes moest toegeven dat zestig mille minder dan geraamd inderdaad 'erg veel is'. „Het is wel zo dat de maanden januari en februari economisch gezien altijd mindere maanden zijn. Het eerste kwartaal hoeft dus niet maatgevend te zijn voor de rest van het jaar. De drukte in de binnenstad en dus meer par keerders neemt nu al weer toe. Maar het is belangrijk de par- keeropbrengsten goed te blijven De gemeente Hulst heeft in de eerste drie maanden van dit jaar al ruim duizend parkeerboetes terwijl er van tweedui- over heel 1996 was uitge- I. Veel daarvan zijn richting België gegaan en het is nog maar de vraag of die allemaal betaald zuilen worden. Klantonvriendelijk W. de Brouwer (Groot Hulst/Ge meenschappelijke Belangen) vond dat dat grote aantal een 'klantonvriendelijke' uitwerking zal hebben, terwijl T. Blommaert (D66) wilde weten wat de op brengst van die naheffingsaan slagen over 1995 is geweest. Wet houder Weemaes zegde hem een verslag daarvan toe. Aan De Brouwer liet hij weten de enorme stijging van het aantal parkeerboetes inderdaad een 'im populaire maatregel' te vinden. „Het is geen promotie van de stad. Maar we moeten het afge sproken beleid volgen." Zeelandkaart Overigens zal de gemeente Hulst haar centrale parkeerautomaten niet aanpassen voor gebruik van de pas geïntroduceerde Zeeland kaart. „Het college heeft besloten dat niet te doen, omdat dat zes mille per automaat kost. Bovendien zouden we een vergoeding van acht procent van de opbrengst aan de exploitant kwijt zijn," al dus Weemaes in antwoord op een vraag daarover van het raadslid De Vries. W Pt s turn ontmoeten ruim 260.000 verteerders uit Zuidwest kaar dagelijks in De Stem- Stem gebeurt 't elke dag opnieuw. ADVERTENTIE IN OESTEM oO.OOO LEZERS IN HET ZUIDWESTEN. NF0RMAT1E BEL (076) 5 312 550 een hele serie winkeldief slallen, gepleegd eind december in Vlissingen, wordt A. ervan ver lacht op 23 februari de bedrijfs leider van een supermarkt in Vlissingen met een pistool te heb- tei bedreigd en hem daarmee op het hoofd te hebben geslagen. Volgens verklaringen van A. had Jij uit geldgebrek enkele blikjes tank niet afgerekend. Na de tea's werd hij door de bedrijfs leider meegenomen naar het kan toor en werd het 'formulier win keldiefstallen' ingevuld. Direct daarop trok A. een pistool, vuur- leermee in de richting van de be drijfsleider en gaf met de kolf een dap op het hoofd. Vervolgens "am hij de benen. Kort daarna Redactie 'emeuzen: «dlandstraat 32,4532 CG ei 0115-645769, fax 0115-645742. "acteuren: Oggel (editiechef), fr. den Assem, Frank van Cooten, Deij (plv ed. chef), Rein van der Goes', 'd de Fuysseleijr. JMistraat 1,4461 JK j°'13-273700, fax 0113-273701. 'ur; Cees Maas (provincie- Hulst; tl 1 7?0, fax 0114-372771 i*52ï;hH"h"nb,ch- t/m vrij. 0115-645751 zondag 0115- 645753 {Jj-hentie-exploitatie "'Stem en ZVK erneuzen: m^?32'A532CG Veiten fax 0115-645741 MartDnW00rd'9ers; ^CkLef0115"553976' Ho!sSl?lminers, privé 0115-562354 Ï^Micw ff^woordigers: Marian» nBrande' p™é 0114-314570, I Verstraeten privé 0114-316755. «Wijden: a'"mvr.8.30- 17.00 uur Het beeld Moere van kunstenares Hedi Bogaers in Zuidzande. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Middelburg - Officier van justitie, mr. T. de Jong heeft gisteren in Middelburg tegen de 18-jarige A. A. uit Vlissingen een ge vangenisstraf van twee jaar geëist. Daarnaast wil de officier dat A. nog eens twee weken extra gaat zitten, een voorwaarde lijke straf die hij nog tegoed had van de kinderrechter als hij zich binnen zijn proeftijd aan strafbare feiten zou schuldig maken. kon A. - een bekende van justitie - door de politie worden aange houden. De 33-jarige Middelbur ger A. O. zal nog even op zijn eis van de officier moeten wachten. O. probeerde op 1 februari op de Markt in Middelburg een oude kennis met een mes te verwon den, omdat zij vorig jaar een aan gifte tegen hem had ingediend. Vorig jaar oordeelden de deskun digen al dat O. een schizotypische persoonlijkheid had en sterk pa ranoïde was. De officier van justitie, die sterk overweegt tbs te eisen, verzocht de rechtbank om de zaak terug te verwijzen naar de rechter com missaris, zodat O. nog eens goed kan worden onderzocht. In de zaak A. A. wijst de recht bank over veertien dagen vonnis. Van onze verslaggever Hulst - De verkeerscommissie van de gemeente Hulst gaat bekijken of er maatregelen ge nomen moeten worden tegen de frequent geparkeerde au to's aan het begin van de Wil helminastraat in Sint-Jan steen. Dat beloofde wethouder G. van de Voorde gisteren in de vergade ring van de commissie Stads- en Dorpsontwikkeling. Volgens het PvdA-raadslid J. Habraken zor gen de aan de rechterkant van de straat geparkeerde auto's voor onveilige situaties. Het passeren van die auto's levert vaak proble men op, vond Habraken. Van de Voorde beloofde er aan dacht te scheilken in de verkeers commissie. Maar of het tot een parkeerverbod zal leiden, is twij felachtig. Die geparkeerde auto's fungeren nu als een natuurlijke remmer. Staan er geen auto's meer, dan zullen automobilisten gemakkelijker het gaspedaal wat harder indrukken, luidde de strekking van Van de Voorde's antwoord. Van onze correspondente Zuiddorpe - De gemeente Axel maakt haar faam als de kunststad van Zeeuws- Vlaanderen waar. Gisteren werd op de splitsing van de Europastraat en de Hoofd weg Zuid in Zuiddorpe het beeld Moere van kunstenares Hedi Bogaers onthuld. De officiële handeling werd ver richt door de scheidende leden van de kunstwerkgroep de heren J. Tolhoek en B. Hoek. Wethou der J. van Schaik vertelde dat er na de oproep negentien reacties binnenkwamen bij de gemeente. De werkgroep koos drie inzen dingen uit en de uiteindelijke opdracht ging in juni 1995 naar kunstenares Hedi Bogaers uit Zierikzee. Het totale project kost 30.000 gulden en de Provin cie Zeeland verstrekt een subsi die van 7500 gulden. Hedi Bogaers liet zich inspire ren door de geschiedenis van het dorp. „Zuiddorpe is gebouwd op moerveen, het dorp bood be scherming en daarom heb ik het beeld Moere genoemd omdat het woord ook lijkt op moeder. Het is een figuur die zowel koeste rend, beschermend als waak zaam is. Een vrouw die gezien kan worden en waar je niet zo maar omheen kunt." De bronzen vrouwenfiguur staat op een sokkel van terrazzobe- ton. Haar mantel ligt over het blok heen en haar rechterhand houdt zij boven het oog. „Dit zijn symbolen van de verbinding met het verleden en de blik op de toekomst." Grappig is ook dat het beeld, een monumentaal figuratief werk, geplaatst is op de plek waar vroeger de oudste benzine pomp stond. Een van de omstan ders kwam direct na het zien van het beeld met een waarde ring. „Ik vind haar mooi, ons vrouwtje Moere." In de kern Axel staan reeds ze ventien beelden en een paar ja ren geleden is gestart met enke le projecten om nog meer sculp turen te plaatsen. Vier projecten zijn gerealiseerd: beelden bij de Vlaschaard in Koewacht, de bi bliotheek en de Peuterspeelzaal in Axel en nu dus Moere in Zuiddorpe. Aan het project bij de Halle in Axel wordt nog ge werkt. Vanwege de uitbreiding van het beeldenbezit wordt een nieuwe kunstroute gemaakt. De folder met illustraties komt deze zomer uit. Van onze correspondent Oostburg - De Oostburgse avondvierdaagse zit erop. Niet alleen het weer was wat minder ook het aantal wandelaars. Vic de Ruysscher woordvoerder namens het comité: „We hadden nu 774 wandelaars waarvan 317 op de tien en 460 op de vijf kilo meter. Vorig jaar hadden we in totaal 823 vierdaagselopers. De oorzaak is dat een aantal scholen het hebben laten afweten. Het aantal individuelen lag, zoals de laatste jaren gebruikelijk, rond de honderd." Onder die honderd ook Jo Dekker, die voor de 53e de vierdaagse liep. De organisatoren hadden de routes moet wijzigen door het gedoe met de rondweg. De eerste avond ging het richting buurtschap Klein Brabant, tweede avond door de Sophiapolder, derde was buurtschap Slikkenburg het verste punt terwijl op de slotavond het traditionele rondje Grote Gat werd gelopen. Op die slotavond waren ook het muziekgezelschap Veronica uit Zuidzande en Drumband Harmonie uit Oostburg weer present om de wandelaars te begeleiden naar het eindpunt: de dependance van het Zwincollege. Van onze correspondente Terneuzen/Hulst - Amnesty International houdt zaterdag 1 juni een actiedag waarop de schendingen van mensenrechten in China centraal staan. De Jongerenwerkgroep Oost-Zeeuws- Vlaanderen richt die dag in Terneuzen een 'Plein van de Hemel se Vrede' op. Overal ter wereld worden op 1 juni dergelijke pleinen opgericht om aandacht te vragen voor de schrijnende mensenrechtensitua ties in China. In Terneuzen ge beurt dat bij het ABC-complex aan het einde van de Noord straat. Tussen 12.00 en 17.00 uur kan het winkelende publiek een petitielijst of een voorbedrukte kaart gericht aan de Nederlandse regering ondertekenen. De op brengst van deze middag is ten bate van het onderzoek van Am nesty International. Ook bij de zaterdagavondmis in de basiliek in Hulst vragen leden van Amnesty aandacht voor deze actie en staan klaar met voorbe drukte kaarten. In de Zeeuws- Vlaamse kerken wordt tijdens de preek aandacht besteed aan de toegenomen onderdrukking. Kerkgangers kunnen voorbe drukte kaarten ondertekenen. Iedere maand worden verder brieven gestuurd van Amnesty- leden naar China om de bezorgd heid betreffende de schendingen te melden. De Amnesty-werk- groep Oost-Zeeuws-Vlaanderen doet aan deze actie mee. Over de ze problematiek is vanaf 24 juni dereizende foto-tentoonstelling te zien in de Openbare Biblio theek van Kloosterzande. Een groot aantal vrijwilligers en verenigingen is al geruime tijd bezig met de voorbereidingen voor dit evenement, waarvan de opbrengst is bestemd voor de Catharinakerk. Van onze correspondent Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 69- jarige W. S. uit Zierikzee veroor deeld tot 240 uur dienstverlening als vervanging van zes maanden cel plus zes maanden voorwaar delijk. Officier van justitie, me vrouw mr. M. Van Nooijen, had een gevangenisstraf van vijftien maanden waarvan vijf voorwaar delijk tegen het geëist. De man kon in de periode 1992 tot eind december van vorig jaar niet met zijn handen van dé toen vijfjarige, kleindochter van zijn tweede echtgenote afblijven. Vol gens S. kwam hij iedere keer wanneer hij zijn kleindochter on tuchtig betastte met zijn geweten in de knoei. Het geweten liet hem overigens direct weer in de steek als hij een paar borrels op had. Begin december werd S. door zijn echtgenote betrapt. De familie had nog geprobeerd de affaire binnenskamers te houden, maar toen het meisje vertelde wat S. nog meer had gedaan diende haar moeder een aanklacht in. Volgens de reclassering had S. 'al genoeg geleden' en was hij detentie onge schikt. Vrijdag 28 juni beginnen de fes tiviteiten met een ontdek-de- ster-wedstrijd. Dit element heb ben de organisatoren aangegre pen vanwege het succes hiervan jaren geleden op Vogelwaarde. Mensen, die hun talenten op het gebied van muziek en/of zang eens willen laten horen en zien, kunnen zich voor deze talenten jacht opgeven bij café 't Jagers huis. Een deskundige jury zal die avond de deelnemers beoorde len. Zaterdag 29 juni zijn er vol op bezienswaardigheden en acti viteiten in het dorp, zoals stands met modelbouw, verzamelingen en produkten van huisnijver heid. Verder is er een grote rom melmarkt. Ook het kerkgebouw zal weer als expositieruimte gebruikt wor den. Naast de kerk zal een tent worden gezet, waarin bingo wordt gespeeld en het rad van avontuur zal draaien. Ook zal men hier kunnen bollen en zijn er wafels te verkrijgen. Voor de kinderen zullen er veel behen digheidsspelen zijn en wordt een ballonwedstrijd gehouden, 's Avonds is er een gezellige Hengstdijkse avond gepland met medewerking van het streekor- kest Ambras. Zondagmiddag 30 juni tenslotte kan iedereen meedoen aan het bollen voor het koningsschap van Hengstdijk en bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan het grote warm en koud buf fet. Voor dit buffet kan men zich opgeven bij café 't Jagershuis. De opbrengst van de feesten komt ten goede aan de restaura tie en het onderhoud van de pa rochiekerk van het dorp. POP EN JAZZ MIDDELBURG Jazz-festival - openluchtconcert, een kroegentocht en optredens in diverse horecagelegenheden - cen trum (23 en 24 mei) VLISSINGEN Piekcafé - De Piek Hellebardier- straat-21.00 uur TOCHTEN MIDDELBURG Monumentenwandeling - met WV-gids duur 75 minuten - vertrek VW Middelburg Markt 65a -13.30 uur (do t/m wo; 6,50) WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute-autozoektocht - puzzelrit voor auto's en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai (tot 8 juli, behalve ma) DIVERSEN AXEL Kermis - allerlei attracties - cen trum (24 tot 29 mei) Expositie - Ton en Ans Rijkersuit Koewacht - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m zat t/m 1 juni) Kaarting - De Boemerang - 20.00 uur HULST Reynaert Boekenweken - De Vos in Boek en Prent - activiteiten op de basisscholen in Groot-Hulst en de openbare bibliotheek Hulst (tot 30 mei) ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Competitiekoersbal - 't Gelaag - 13.30 uur VEERE Veere 700 - 700-jarig bestaan - ver schillende festiviteiten te beleven in en rond Veere (tot eind okt) KLOOSTERZANDE Kaarting - Rozenhof -14.00 uur CLINGE Bieden - Malpertuus -13.30 uur Jeugdsoos - Malpertuus - 19.00 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur HENGSTDIJK Kaarting - camping De Vogel - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur 12 Monkeys HULST De Koning van Engeland 19.30 uur Dunston Checks in 22.00 uur 12 Monkeys 19.30 en 22.00 uur Critical Decision' 19.30 en 22.00 uur Up Close Per sonal 19.30 en 22.00 uur The Juror 19.30 en 22.00 uur The Birdcage 19.30 en 22.00 uur Cutthroat Island OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uurJumanji BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 20.00 en 22.30uur Jack and Sarah 22.30 uur Critical Decision 20.00 uur Things to do in Denver 20.00 uur II Postino 22.30 uur Smoke GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Eye for an Eye 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ma ry Reilly 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Vampire in Brooklyn 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 22.30 uur Strange Days 14.30, 17.00 en 20.00 uur Jack and Sarah 14.30 uur Dracula: Dead and Loving it 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Things to do in Denver 14.30 en 22.30 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Ned) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 17.00 en 20.00 uur Sense and Sensi bility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) 17.00, 20.00 en 22.30 uur Last Dan- KNOKKE Beverly Screens 15.00 en 17.30 uur Toy Story (ned) 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 20.00 en 22.30 uur Eye for an eye 20.00 uur Jack and Sarah 20.00 en 22.30 uur Birdcage 22.30 uur Critical Decision Leiden - Rijksuniversiteit. Doctoraal geneeskunde: Geraldine de Maat, Hulst. Van onze correspondent Hengstdijk - In het laatste weekend van juni vindt in Hengst dijk voor het derde achtereenvolgende jaar het midzomerfeest plaats. Drie dagen staat het dorp bol van de festiviteiten. Hulst - De Hulster bioscoop De Koning van Engeland neemt donderdag 6 juni deel aan de Nationale Bioscoopdag plaats. Dit jaar is een filmpje pikken op die dag extra aantrekkelijk. De toegangsprijs is verlaagd naar vijf gulden en elke film liefhebber krijgt ook nog een bioscoopbon van 2,50 gulden. Behalve de verlaagde toe gangsprijs op 6 juni, kunnen filmliefhebbers in Hulst tot 25 juni nog van een andere actie profiteren. Wie bij de meeste Hulster winkeliers, en dat zijn bijna alle leden van Hulst Rey- naertstad, voor een tientje be steedt krijgt een bioscoopbon. Bij inlevering van vier bonnen bij de kassa van de Koning van Engeland krijgt men bij aan koop van één toegangsbewijs het tweede kaartje voor dezelf de film gratis. Bovendien krijgt men dan ook nog een coupon die in dertien Hulster horecabedrijven recht geeft op een gratis tweede con sumptie. De deelnemende winkeliers zijn herkenbaar aan éen affi che. Van onze verslaggever Hulst/Graauw - De nieuwe ontsluitingsweg in het Graauwse uitbreidingsplannetje zal Irisstraat gaan heten. Daarmee gaat de gemeente Hulst voorbij aan het advies van de dorpsraad, die met de naam Puntwaai op de proppen was gekomen. De leden van de commissie Stads- en Dorpsontwikkeling gaven gisteren unaniem hun voorkeur aan de bloemennaam die volgens hen beter aansluit op de bestaande straatnaamgeving. Dit tot verdriet en teleurstelling van dorpsraad-voorzitter H. Me- rison die in de vergadering ge bruik maakte van het spreek recht. Het steekt Merison dat de ge meente de dorpsraad heeft ge vraagd om mee te denken over de nieuwe naam om vervolgens volkomen aan dat advies voorbij te gaan. De dorpsraad had in maart bij de gemeente het verzoek inge diend de straat 'Puntwaai' te noemen. Dat is Graauws dialect voor 'puntwei', verwijzend naar de wei in de vorm van een spie, waarop het nieuwe uitbreidings plannetje is gesitueerd. De naam was nog maar nauwe lijks bekend of de vijf belang stellenden, die een serieuze optie hebben genomen op bouwgrond in het nieuwe uitbreidingsplan, lieten weten absoluut niets in die naam te zien. Volgens Merison was de naam Puntwaai unaniem gekozen in de algemene bestuursvergade ring van 7 maart. Wethouder G. van de Voorde had daar zo zijn twijfels over. „Want sindsdien hebben drie leden van de dorps raad mij verzocht niet voor die naam te kiezen. Dus van unani miteit is geen sprake." De commissieleden waren het erover eens dat Irisstraat de bes te naam is. Niettemin vonden enkelen dat er met de gevolgde procedure veel is mis gegaan. „Op het moment dat u de dorps raad om advies vraagt, komt dat verwachtingsvol over. Daarom zijn ze teleurgesteld, nu aan hun mening is voorbijgegaan," aldus J. Habraken (PvdA). „Misschien hebben wij te veel verwachtin gen gewekt, maar het advies van de dorpsraad was niet bindend, maar vrijblijvend," antwoordde Van de Voorde. T. Blommaert (D66) vroeg zich af of bij toekomstige, grotere uitbreidingsplannen als de Groote Kreek alle bewoners om hun mening over straatnamen gevraagd zal worden. „Dan wordt het een zootje," vreesde hij. Van de Voorde benadrukte dat dat zeker niet het geval zal zijn.

de Stem | 1996 | | pagina 13