De hand van de sprintmeester Ajax financieel op 'Zuid-Europese' toer Nederlands tennisteam verslaat Rusland NOC-NSF wijst atleten en tennissers aan 'gelijk 'gen Leagu< UITSLAGEN STANDEN L| £}TEM SPORT B2 |ean-Paul van Poppel boekt eerste zege als ploegleider met pupil Kemper LEGUE KORT ?am lan Ajax lederlaag aal 'Rode kaart' voor arbiters in Brazilië PSY weet niets van interesse in Luc Nilis Korte vakantie Van Hooijdonk SPORTNIEUWS KORT Den Bosch ziet af van Martin Jol Oranje zakt zeven plaatsen op ranglijst Bruce vertrekt bij Manchester United Portugese EK-selectie rond Huizen krijgt drie punten in mindering Irak met zes sporters naar Atlanta BASKETBAL DAMMEN SCHAKEN SP0RTPR1JSVBAGEN VOETBAL ZEILEN 11111 DONDERDAG 23 MEI 1996 NG 23 MEI 1996 B1 „onze verslaggever e Met Zuid-Europese ITjsnormen probeert Ajax li, vanaf volgend seizoen f. buiten het veld beter te Lenen tegen de concurren- [van Italiaanse en Spaanse oclubs. als Danny Blind, Mare mars, Edwin van der Sar en ["broers Ronald en Frank de Boer hebben te horen gekregen dat Ajax de salarissen wil verdub belen. De aanbiedingen betreffen allemaal spelers met doorlopende contracten. Ajax hoopt de vaste kern daarmee te kunnen binden. De meeste spelers uit de hoogste categorie verdienen bij Ajax al sa larissen van ruim een miljoen gul den bruto, exclusief premies. De prestaties in de Champions Lea gue leverden de spelers dit sei zoen, net als vorig jaar, circa vier ton de man op. Het contract van aanvoerder Danny Blind (bijna 35) loopt door tot 1 juli 1997, maar wordt aangepast om de verhou dingen binnen de selectie niet aan te tasten. De verbintenissen van de broers De Boer en Overmars hebben een looptijd tot 1 juli 2000. Doelman Van Sar is tot 1 juli 1999 aan Ajax verbonden. Met de nieu we salaris-structuur wil Ajax de aanvallers even hoog waarderen als bijvoorbeeld de keeper, wat bij de meeste andere clubs niet ge bruikelijk is. Ajax onderzoekt nog hoe het de aanbiedingen voor Pa trick Kluivert, Jari Litmanen, Winston Bogarde en Finidi Ge orge wil opbouwen. Al die vier contracten lopen medio 1997 af. Ajax kan zich volgend seizoen fi nancieel aanzienlijk meer veroor loven omdat de Amsterdam Arena nu al een jaar lang is volgeboekt met 50.000 toeschouwers per wed strijd. Daarnaast lopen de spon sorinkomsten aanzienlijk op en is Ajax opnieuw verzekerd van deel neming aan de Champions Lea gue, wat dit seizoen goed is voor ruim dertig miljoen gulden aan premies en recettes. De begroting voor volgend seizoen is op onge veer zestig miljoen gulden vastge steld. Nederlandse eredivisie iii °P 6611 P^aa*s in de «ylvarPenris tbaiunie (UEFA) heeft in iaasbracht - Vroeger fietste hij ze zelf in de massasprints hampions League vanaf min wielerwedstrijden, zoals de Ronde van Frank- •ht landen krimi «allemaal het snot voor de ogen. Nu leert hij zijn eigen jiireurs de fijne kneepjes van het spurten in Olympia's |°ht landen krijgt behalve echt op deelneming. htiende tot en met de 48e lts op de Europese punten- ■lijst staan. De zestien verlie- 1 verhuizen naar het UEFA. [-toernooi; de zestien win- spelen in een volgendi lificatieronde met de icaiieronae met de acht LzeKe van Gerard Kemper in .ers twee van de top-acht gSSïL de landen, die !W. U" V°Jen: ïde landen, die staan gerang- Ict op de negende tot en met kende plaats. Ook de zestien fcezers uit de tweede kwalifi eronde worden doorverwezei «yerwezei Je sprintmeester in zijn eer- e oernooi om de UEFA- tstB0enoverwinning. „Het zijn kleine dingetjes, maar het Ir de Champions League res in dan zestien winnaars f u u"' «""VU winnaars van «nen tweede worden." I^eede voorronde plus de acht er mcrkt duidelijk dat hij èrs tegen het sprinten aan is [laatste landskampioenen, ntueel inclusief de bekerhou- De top-acht wordt in groep. ian kijken na de komst van Van die na elf seizoenen als 7 v miiHi uic -tra ciJ. otiiiuviivu WAO Bonal en na 94 zeges vorig deeld. De overige zestien wor- daarbij geloot. ^en in het sterrenelftal van de gen drie spelers die eer. Frank de Boer, Ronald de i vertegenwoordigen Ajax in brdelijkheid van sponsor Eu- liet vijf journalisten en de En- Als reserves werden ook Ide beste zestien gekozen. De gemaakt voor de finale, x); Reiziger (Ajax), Sammer (Bo- iTorricelii (Juventus); Ronald de pnen (Ajax), Davids (Ajax); Raul ;sia Dortmund), Sousa (Juven- haikos). ■en behaalde in de groepswed- Vdienden de Italianen toch een ernooi. Het verschil zit in het Be verkoop van de tv-rechten. |chten beduidend meer op dan aan de finale ontving Ajax de tv-rechten, terwijl Juven- ferd bijna goed gemaakt door- ernooi 16 punten haalde tegen ningspremie meer oplever- |t verschil. De beide finalisten huismarkt een bijdrage uit de j berekend worden, maar voor In miljoen extra binnenkomen, |an zal ontvangen, Os overigens niet doen. In to dden over aan de Amsterdam- lal een recette van een miljoen Jet de extra TV-gelden komen Juventus zal al met al zo'n 35 net stadion in Turijn een stuk in Amsterdam. tisch geplaatst Ajax is een van de acht ge- league van volgend jaar. Het re- had daarop geen invloed, n; AC Milan (kampioen Italië), .uxerre (Frankrijk), Borussia igal), Atletico Madrid of Val'en- ;alië). De acht geplaatsten wor den andere clubs strijden in een Ie acht posities. De helft van die itUS Ie dag van de finale tegen Ajax Turijn kondigde de komst aan afgelopen jaren voor Lazio Ro- overeenkomst is niets bekend- de 26-jarige international lijk' ogelijke vertrek van Vialli, die afscheid zal aankondigen. ;ch stadion van Rome was voor nooi om een Europa Cup. De na igen Juventus was de derde ne- de eindstrijd van de Europese 1 in het eerste en het laatste ge- van AC Milan en Juventus. De n alle drie de Europese bekers. X 4-1. laikos 2-0. 2-0. as 1-0. ax - Lok Leipzig 1-0. rg: KV Mechelen - Ajax 1-0- ft o - Ajax 2-2, Ajax - Torino 0-0. 1-0. -5 na strafschoppen. is League tegen Juventus was edstrijd van Ajax onder leiding n Zweden werd met 1-0 g^0"' de huidige technisch directe™ internationale podium slee ite drie duels. Eén keer thuis, buitenland ging het voor Ajax ar keer mis. Bij Auxerre, Haj m woensdag tegen Juventus, n talrijk. be. ewonnen, één keer de UEFA- cer. In eigen land won Ajax m n keer de nationale beker, eigen Tour de France," jjït Jean-Paul van Poppel de landse amateurkoers. Gis- boekte de ploegleider van stro zijn eerste succesje met de i, de thuisbasis van de ploeg Leo van Etten en sinds dit van Jean-Paul van Pop- li herkende duidelijk de hand itekent wel het verschil tussen arstopte. „Hij vertelt de dingen hij zelf allemaal heeft meege- jakt, daar leer je veel van. Hoe moet kijken naar een tegen- inder, waar je moet rijden in de Hint, waar je een gaatje dicht ut gooien. Het zijn de kleine die het doen, die een liplete sprinter van je maken." 'm Poppel zelf reageerde uiterst jchter op de loftuitingen van ijnpupil. „Ach, ik heb wat erva- ng. Die moet je proberen over te Het is een klein voor- si voor de sprinters dat ik er nu i, maar ze zullen in de eer- iats toch ook zelf moeten innen spurten. Anders levert ijninbreng niets op." hdwinnaar lympia's Tour is nu acht dagen nlerweg, maar de Dextro-ploeg (vorig jaar grossierde in over- Éiingen en in Danny Nelissen ik de eindwinnaar binnen de lederen had, boekte in de etap- i tussen Tilburg en Maasbracht is de eerste zege van de ronde, '(kunt die twee edities niet met kaar vergelijken. Allereerst kan dat niet omdat ik er vorig jaar iet bij was en bovendien was de loeg toen helemaal rond Nelis- Ondanks het ver- uk van Nelissen hebben we nog Ws een goede ploeg, het kwam alleen nog niet helemaal uit. arom is dit zo'n belangrijke je, zo krijgen we de ploeg wei- At aan het draaien." %ns Van Poppel is de ronde odanks de superioriteit van de Wianen nog lang niet beslist. •Igens hem gaat het vandaag al- Haal pas echt beginnen in de tappe naar Valkenburg. „Ik on- tabat de Italianen zeker niet. misschien slechts een aanploeg, maar ik denk dat we (inde Limburgse heuvels nog allen terugzien. Het enige ver- «1 met de laatste dagen is dat tot nu toe een secondenspel vanaf nu gaat het om minu- h 33-jarige, eerstejaars ploeg- ®er rekent de komende dagen op zijn Australische troef, to Rogers. „Hij kan mee berg- Pffl is een heel goede tijdrijden [verwacht nog veel van hem," ean-Paul van Poppel. "erard Kemper? Die was al- ®8 tevreden dat de rest van de ™gnu weer vertrouwen in hem Sfitt. 'pollini 5* in de Ronde agzege betwist i tturt. van Italië werd in een massa- ïTJ16' van ziin dorpsgeno- tin?eep Laurent Jalabert giste- k macht in de Midi Libre. De e Wlelrenner won de tweede »er'i'7iV?n,®as naar Mazamet 'Wo ometer. Jalabert ver- ücharr) v0 sprint zijn landgenoot C™VaenqueendeRusJoeri ,L v. Als beloning mocht Ja- de leiderstrui aantrek- UITSLAGEN Stal 'fa's Ronde. e PPPe, Tilburg - Maasbracht: I. Kemper (Volendam) 149 km in 3.19.39, 2. Godert de Leeuw (Erme- lo), 3. Moons (Bel), 4. Sweet (Aus), 5. Theus (Bergeyk), 6. Hiemstra (Marum), 7. Van Elven (Rucphen), 8. Lazoerenko (Oek), 9. Van der Wolf (Rotterdam), 10. De Koning (Zwarte- waal), 18. Peter van der Velden (Heerle), 19. Theo Akkermans (Oud- Vossemeer), 24. Ludo Keijzers (Baar- le-Nassau), 28. Twan Schalk (Gal- der), 64. Eric de Crom (Hoogerheide), 87. Michael Hayman (Hoogerheide) op 2.10. Algemeen klassement: 1. Citton (Ita) 21.15.16, 2. Hiemstra 0.22, 3. Peter Rogers (Aus) 0.24, 4. Reinerink (Har- brinkhoek) 0.29, 5. Gutte (Oss) 0.30, 6. De Crom (Hoogerheide) 0.32, 7. Van der Wolf 0.33, 8. Appeldoorn (Velden) 0.41, 9. Zuijderwijk (Poel dijk) 0.47, 10. Stam (Koog a/d Zaan) 0.57, 12. Van Elven op 1.01, 54. Ak kermans op 1.43, 62. Schalk op 2.09, 66. Keijzers op 2.39, 87. Hayman op 40.25. Ronde van Italië. Vierde etappe, Ostuni - Ostuni: 1. Ci pollini (Ita) 147 km in 3.31.39, 2. Martinello (Ita), 3. Guidi (Ita), 4. Manzoni (Ita), 5. Bortolami (Ita), 6. Spruch (Pol), 7. Rebellin (Ita), 8. Pic- coli (Ita), 9. Zberg (Zwi), 10. Vergna- ni (Ita), 115. Van Steen 4.50, 135. Cordes 10.10, 143. Van der Steen II.10. Algemeen klassement: 1. Martinello 19.08.35, 2. Zanini (Ita) 0.06, 3. Guidi 0.12, 4. Bontempi 0.18, 5. Edo (Spa) 0.26, 6. Bramati (Ita) 0.28, 7. Manzo ni 0.30, 8. Spruch, 9. Vergnani, 10. Bortolami, 126. Van Steen 12.31, 139. Cordes 20.13, 143. Van der Steen 21.13. Midi Libre. Tweede etappe, Millas - Mazamet: 1. Laurent Jalabert (Fra) 171 km in 4.08.20, 2. Virenque (Fra), 3. Soerkov (Rus), 4. Boardman (GBr), 5. Jonker (Aus), 6. Brochard (Fra), 7. Sunder land (Aus), 8. Chanteur (Fra), 9. Mor- eau (Fra), 10. Dufaux (Zwi). Algemeen klassement: 1. Jalabert 8.33.21, 2. Virenque 0.08, 3. Soerkov 0.10, 4. Brochard 0.14, 5. Boardman, 6. Jonker, 7. Chanteur, 8. Moreau, 9. Dufaux, 10. Hamburger (Den). Elgoibar. Bicicleta Vasca. Eerste etappe, Eibar - Elgoibar: 1. Bertolini (Ita) 159 km in 4.11.51, 2. Gallorini (Ita) 0.02, 3. Zarrabeitia (Spa) 0.05, 4. Gonzalez de Galdeano (Spa), 5. Echave (Spa), 6. Simone Re bellin (Ita), 7. Garcia (Spa), 8. Serra no (Spa), 9. Rodrigues (Por) 0.09, 10. Brasi (Ita) 0.15, 19. Breukink 1.07, 55. Moerenhout 4.07, 56. De Vries, 60. Luppes, 61. Van der Poel, 63. Nij- boer, 92. Nelissen, 107. Boven 7.31, 103. Groenendaal. Binche (Bel). Profkoers. Binche-Doornik-Binche: 1. Vanden- broucke (Bel) 213 km in 5.08.00, 2. Heynderickx (Bel) 0.29, 3. Steels (Bel), 4, Verstrepen (Bel), 5. De Buyst (Bel), 6. Rokia (Fra) 0.59, 7. Gerlach (VSt) 1.50, 8. De Waele (Bel) 3.55, 9. Naessens (Bel), 10. Feys (Bel) 6.39. 'Super-Mario' is weer fit. En dus won Cipollini de massaspurt in de vierde etappe van de Giro. FOTO EPA Cipollini - een paar dagen etaog ziek - bleek tijdens de zijn crisis te boven en i met in zijn wiel nog zeven mailen bij de eerste tien, onder F®]» ploeggenoot Silvio Mar- ,0, die als tweede ook jui- „n a°verde streep ging. Marti- mag namelijk vandaag weer e rose trui starten in plaats de onttroonde Stefano Düsseldorf (anp) - Het Nederlands ten nisteam heeft gisteren in de blauwe groep van de World Team Cup in Düsseldorf Rusland verslagen. Het dubbel Paul Haarhuis en Jan Siemerink won met 6-4 4-6 6-1 van het duo Kafelnikov/Volkov. Daardoor kwam de stand op 2-1. Een dag eerder verloor Krajicek van Kafel nikov en versloeg Haarhuis Tsjesnokov, waar door het dubbel gisteren de beslissing moest brengen. Nederland speelt vandaag tegen de Verenigde Staten. Het toernooi wankelt intussen van de ene crisis naar de andere. Gisteren was alleen nog de perszaal vol. Boris Becker kwam uitleggen waarom hij twee dagen eerder tegen Mare Ros set met bevroren benen over de baan was ge gaan. Een spierscheuring in het rechterboven- been, die nog verergerd was door het aantre den in het dubbel. Exit Becker. Hij zal er zelfs volgende week in Parijs op Roland Garros niet bij zijn voor de zoveelste poging een gravel toernooi eindelijk eens winnend af te sluiten. Diepe treurnis bij toernooi-directeur Horst Klosterkemper, die op naam van de Duitse sportheld nummer één tienduizenden kaarten had verkocht. Voor die toeschouwers viel er gisteren weinig meer te juichen. De teamgeno ten die Kapitein Becker rond zich had verza meld, bleken louter brekebenen. Ze gingen on deruit tegen Spanje. Het Amerikaanse team, favoriet in de blauwe groep, maakte een al even aangeslagen indruk. Gistermorgen ging ook het dubbelspel van Reneberg en Jonathan Stark verloren, waardoor de door haptonoom Ted Troost begeleide Tsjechen in die groep bo venaan kwamen te staan, gevolgd door Neder land. Oranje won, dankzij Paul Haarhuis, de eerste wedstrijd tegen Rusland. De korte nachtrust na de overwinning op Tsjesnokov was genoeg voor de inmiddels dertigjarige Eindhovenaar om gelegenheidspartner Jan Siemerink mee te slepen naar de zege tegen Kafelnikov/Volkov (6-4 4-6 6-1). UITSLAGEN Düsseldorf. World Team Cup. BLAUWE GROEP NEDERLAND - RUSLAND 2-1. Haarhuis/Siemerink - Kafelnikov/Volkov 6-4 4-6 6-1. Nederland speelt van daag tegen Verenigde Staten. TSJECHIË - VERENIGDE STATEN 3-0. Kor- da/Ulihrach - Reneberg/Stark 6-3 6-7 7-6. Stand: 1. Tsjechië 1-2 (3-0), 2. Nederland 1-2 (2-1), 3. Rusland 1-0 (1-2), 4. Verenigde Staten 1-0 (0-3). Programma vandaag: Nederland - Verenigde Staten, Tsjechië - Rusland. RODE GROEP SPANJE - DUITSLAND 3-0. Costa - Steeb 6-0 6-3, Bru- guera - Prinosil 3-6 6-4 6-3, Roig/Carbonell - Prino- sil/Kühnen 7-5 6-2. ZWITSERLAND - ZWEDEN 3-0. Rosset - Enqvist 6-1 2-6 6-3, Hlasek - Larsson 2-6 6-2 6-3, Hlasek/Rosset - Björkman/Nyborg 6-4 6-4. Stand: 1. Zwitserland 2-4 (6-0), 2. Spanje 2-4 (5-1), 3. Zweden 2-0 (1-5), 4. Duitsland 2-0 (0-6). Programma vrijdag: Zwitserland - Spanje, Duitsland - Zweden. Madrid. Vrouwen, 425.000 gulden. Tweede ronde: Schultz (Ned/5) - Bobkova (Tsj) 6-4 6-3, Seles (VSt/1) - Schett (Oos) 3-6 7-6 6-2, Novotna (Tsj/6) - Raymond (VSt) 6-2 7-5, Magdalena Maleeva (Bul/4) - Maria Sanchez (Spa) 6-4 6-1, Coetzer (ZAf/7) - Likhots- eva (Rus) 6-4 6-4, Arantxa Sanchez (Spa/2) - Labat (Arg) 7-5 6-1, Spirlea (Roe/8) - Sawamatsu (Jap) w.o., Rich- terova (Tsj) - Martinez (Spa/3) 6-2 6-3. Straatsburg. Vrouwen, 280.000 gulden. Eerste ronde: Mary Joe Fernandez (VSt/4) - Carlsson (Zwe) 6-2 6-0, Wiesner (Oos/7) - Zrubakova (Slw) 6-4 6- 1, Huber (Dui/1) - Edo (Jap) 6-2 5-7 6-1. Tweede ronde: Paulus (Oos/5) - Fusai (Fra) 6-4 6-3, Wie sner (Oos/7) - Wang (Tai) 6-2 6-2, Davenport (VSt/3) - Lee (VSt) 6-17-5, Studenikova (Slw) - Glass (Dui) 6-4 6- 0, Huber (Dui) - Kschwendt (Dui) 4-6 6-3 6-2, Miller (VSt) - Courtois (Bel) 6-2 6-4, Tauziat (Fra) - Kijimuta (Jap) 6-3 6-2.St.Pölten. Mannen 700.000 gulden Eerste ronde: Mantilla (Spa) - Rikl (Tsj) 4-6 6-4 6-1. Tweede ronde: Gaudenzi (Ita/8) - Matsuoka (Jap) 6-0 6- 1, Dosedel (Tsj/6) Pescosolido (Ita) 6-3 6-0, Rios (Chi/2) - Filippini (Uru) 6-2 6-2, Muster (Oos/1) - Goellner (Dui) 6-7 6-4 7-6, Clavet (Spa/7) - Javier Sanchez (Spa) 7-5 0- 6 6-2, Mantilla - Rusedski (GBr) 6-2 6-7 6-3, Carlsen (Den) - El-Aynaoui (Mar) 6-1 6-4, Edberg (Zwe) - Black (Zim/3j 6-4 7-5. Papendal (anp) - De tennis sers Jan Siemerink, Paul Haarhuis en Jacco Eltingh zijn definitief aangewezen voor het enkelspel van de Olympische Spelen in Atlan ta. Wat betreft de uitzending van Eltingh is die nog afhan kelijk van het herstel van een blessure. Ook de atleten Corrie de Bruin, Jacqueline Goormachtigh, Jack Rosendaal en Marcel Dost zijn door NOC-NSF officieel aange wezen. Dat gebeurde tijdens een vergadering van de Bestuurs commissie Topsport (BCT). Beide vrouwen voldeden onlangs aan de limiet voor het discus werpen. De Bruin haalde in Hoorn 61,34 meter. Goormach tigh wierp de schijf naar 63,44, afgelopen vrijdag in Kerkarde. De limiet bedroeg 61,00 meter. Rosendaal en Dost fleurden het NK tienkamp in Enschede op met respectievelijk 8080 en 8076 punten. De eis was 8050. Aan hun uitzending is nog een 'maar' verbonden. Als zich in de ko mende tijd nog andere tienkam pers weten te kwalificeren, kan mogelijk verandering optreden in de uitzending. Maximaal mo gen drie meerkampers deelne men in Atlanta. Haarhuis en Eltingh, een van de beste dubbelduo's van de we reld, zijn de Nederlandse troe ven bij het dubbelspel. Brenda Schultz-McCarthy speelt als enige Nederlandse in het enkels pel. Met Manon Bollegraaf vormt ze ook een koppel. NOC- NSF kon na de EK in Den Haag van afgelopen weekeinde ook de definitieve judoploeg formeel aanwijzen. Bij de vrouwen: Ta mara Meijer (-48 kg), Jessica Gal (-56), Jenny Gal (-61), Claudia Zwiers (-66), Karin Kienhuis (- 72), Angelique Seriese (+72). Mannen: Patrick Klas (-78), Mark Huizinga (-86), Ben Son- nemans (-95), Danny Ebbers (+95). Ook Roy Heiner, die tijdens het WK in de Finn-klasse de zeven de plaats behaalde, is formeel aangewezen. Datzelfde geldt voor de wielren ners Peter Pieters (puntenkoers, individuele achtervolging) en In- grid Haringa (sprint, punten koers). Het verzoek van de KNWU om de achtervolgingsploeg (Pieters, Rozendaal, Slippens en Bakker) nu al aan te wijzen, op basis van de vijfde plaats tijdens een we reldbekerwedstrijd in Athene en materiaalpech een week later in Italië, is afgewezen. De volgende mogelijkheid om te voldoen aan de eis is tijdens de wereldbekerwedstrijd op 15 juni in Cottbus. De handboogploeg bij de man nen kan de Spelen vergeten. De ploeg voldeed niet aan de eis van twee keer een plaats bij de eerste vier bij toernooien in Atlanta, Antalya en Eggenfeld. De BCT heeft het verzoek van de bond om het EK outdoor in Slovenië aan de kwalificatietoernooien toe te voegen afgewezen. Van onze correspondent Sao Paulo - De overkoepelende Braziliaanse voetbalbond CBF gaat een 'rode kaart' invoeren voor scheidsrechters. Arbiters die niet kordaat optreden tegen sme rige, gemene en grove overtredin gen zullen uit de Nationale Asso ciatie van Scheidsrechters (Con- af) worden stoten. Ook zal hun lidmaatschap bij de FIFA wordt ingetrokken. Deze beslissing heeft CBF-voorzitter Ricardo Teixeira gisteren aangekondigd. De maatregel is genomen in het kader van een landelijke kruis tocht om het Braziliaanse voetbal te pacificeren. Volgens Teixeira loopt het 'spelersgeweld' de spui gaten uit. „De extra spoedcursus sen voor scheidsrechters om hen te leren hoe zij de fluit correct dienen te hanteren, hebben blijk baar niks uitgehaald. Wat we nu op de velden meemaken, kan ab soluut niet meer door de beugel," aldus Teixeira. Van onze verslaggever Eindhoven - Volgens manager Frank Arnesen heeft nog geen en kele club haar interesse in Luc Nilis bij PSV kenbaar gemaakt. Arnesen reageerde daarmee op geluiden dat AS Roma bereid zou zijn een afkoopsom voor de aan valler te betalen. PSV houdt bovendien vast aan de verwachting dat Nilis in Eindho ven zijn contract uitdient. Beide partijen hebben nog een overeen komst van een jaar. „Lue Nilis is prof genoeg om zijn contract uit te dienen," aldus Arnesen, die gisteren herhaalde dat zijn club al het mogelijke heeft gedaan om de Belg voor een langere periode vast te leggen. „In onze aanbie ding kan hij onmogelijk teleurge steld zijn, want die was echt heel erg goed." Toch ligt tussen de fi nanciële verlangens van Nilis en de aanbieding van PSV nog een groot gat. Op de belangstelling die PSV voor international Jordi Cruijff van FC Barcelona zou koesteren, wilde Arnesen giste ren niet reageren. Ook Dick Ad vocaat onthield zich van com mentaar. „Op dit moment zijn we bezig met het binnenhalen van één speler, daarna zien we weer verder," aldus de trainer. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Glasgow - Pierre van Hooijdonk zal dit jaar maar van een korte vakantie kunnen genieten. Zijn club Celtic besloot het zomerreces in te korten in een poging de eeu wige rivaal Glasgow Rangers het komende seizoen voor te blijven. De afgelopen maanden deed Cel tic zowel in de competitie als in de beker heel lang mee met de Ran gers, die uiteindelijk met beide prijzen aan de haal gingen. „We speelden sensationeel, daarmee zijn we heel ver gekomen, maar dat we niets hebben gewonnen, was een teleurstelling voor de jongens," zei middenvelder Peter Grant. „Sinds de competitie is beëindigd, hebben we vakantie, maar de meesten zijn al weer be gonnen met de training omdat we verlangen naar de start van het nieuwe seizoen." Pierre van Hooijdonk, afgelopen seizoen topscorer van de Schotse Premier League, is nog niet in training, die geniet momenteel namelijk van een weekje vakantie op Gran Ca- naria met zijn oude maatjes van NAC... Den Bosch - Martin Jol wordt niet de nieuwe trainer van FC Den Bosch. De Scheveninger, die reeds een principe-akkoord van twee jaar met de Bossche eerste-divisieclub had afgesloten, mag niet vertrekken van zijn huidige club Scheveningen, dat vorige week kampioen werd in de eerste klasse A van het zaterdagamateurvoet- bal. Jol heeft daar nog een doorlopend contract voor één seizoen. FC Den Bosch lichtte gistermiddag Jol in nadat het intern had be sloten niet verder te willen procederen om Jol bij Scheveningen los te weken. Schorsingen betaald voetbal: een wedstrijd: Peelen, Laisina (FC Den Bosch), Drent, Uneken (Emmen), Van de Meer (VW). Tweede elftallen: Donleben (AZ), Grünholz, Girigoria (FC Den Haag), Huiskers, Lemsidi (Heracles), Jacobs (EBC), Bubberman (Sparta). Voorlopig uitgesloten: Berghuis (Cambuur). Zurich - Het Nederlands elftal is op de ranglijst van de wereldvoet balbond FIFA van de zesde naar de dertiende plaats gezakt. We reldkampioen Brazilië handhaafde zijn eerste plaats voor Duits land, dat vorige maand in Rotterdam van Oranje won. Rusland steeg van de vijfde naar de derde plaats. Zweden, overigens niet ge plaatst voor het EK, maakte een sprong van negen plaatsen van de dertiende naar de vierde. Saillant is dat vier van de landen uit de top-tien in dezelfde groep van het EK zijn ingedeeld: Duitsland, Rusland, Italië en Tsjechië maken in Engeland allemaal deel uit van groep C. Overigens is de lijst niet zo veelzeggend, want ook oe fenduels tellen mee. De FIFA-wereldranglijst op 22 mei: 1. Brazilië 69,18 punten, 2. Duitsland 62,73, 3. Rusland 60,02, 4. Zweden 58,54, 5. Frankrijk 58,07, 6. Spanje 57,84, 7. Italië 56.91, 8. Argentinië 56,72, 9. Colombia 55,71, 10. Tsjechië 55,07,13. Nederland 53,93. Manchester - Aanvoerder Steve Bruce verlaat Manchester United. De 35-jarige speler maakt gebruik van een vrije transfer. Bruce stapt over naar Birmingham City. De 35-jarige centrale verdediger speelde negen seizoenen voor de club. In die periode veroverde Uni ted drie landstitels. Bruce had een clausule in zijn contract dat hij aan het einde van het seizoen kon vertrekken bij een goede aanbie ding. Hij bleef buiten de ploeg die vorige week de FA Cup verover de. Eric Cantona kreeg op die manier de kans de beker als aanvoer der in ontvangst te nemen. „Dit zijn we aan hem verplicht," stelde manager Alex Ferguson over het afscheid van Bruce. Gary en Philip Neville, beiden spelend voor Manchester United, zijn geselecteerd voor het Engels elftal dat vandaag in Peking tegen China speelt. De selectie van twee broers in het nationale voetbal team van Engeland is niet uniek. Meer dan een kwart eeuw geleden speelden Bobby en Jack Charlton ook regelmatig samen voor de Engelse ploeg. Bondscoach Terry Venables wijzigde zijn ploeg op negen plaatsen in vergelijking met de selectie die afgelopen zater dag op Wembley met 3-0 van Hongarije won. De uitverkiezing van de 19-jarige Philip Neville is de enige verrassing, ondanks het feit dat hij tijdens de FA-finale zijn oudere broer al uit het elftal van Manchester United hield. Graeme Souness heeft een bedrag van ruim 200.000 gulden als schadevergoeding geaccepteerd van de Mail on Sunday. De schik king werd bereikt bij een rechtbank in Londen. De krant had de vroegere voetbalvedette beschuldigd geld te hebben verdiend aan transfers van spelers in de tijd dat hij trainer was van Glasgow Rangers (1986 tot 1991) en Liverpool (1991 tot 1994). Lissabon - Antonio Oliveira, de bondscoach van Portugal, heeft dinsdag zijn selectie van 22 spelers bekend gemaakt voor het EK voetbal komende maand in Engeland. De groep vertrekt op 27 mei naar Dublin, waar twee dagen later een oefenwedstrijd tegen Ier land volgt. Portugal speelt op 9 juni zijn eerste wedstrijd voor groep D tegen titelhouder Denemarken. SELECTIE Doel: Vitor Baia (Porto), Rui Correira (Braga) en Alfredo Castro (Boavi sta). Verdediging: Carlos Secretario (Porto), Helder Cristovao (Benfica), Fer nando Couto (Parma), Paulo Madeira (Belenenses) en Paulinho Santos (Porto). Middenveld: Oceano Cruz (Sporting), Jose Tavares (Boavista), Dimas Teixeira (Benfica), Luis Figo (Barcelona), Paulo Sousa (Juventus) en Vitor Paneira (Guimaraes). Aanval: Domingos Oliveira (Porto), Joao Vieira Pinto (Benfica), Antonio Folha (Porto), Pedro Barbosa (Sporting), Ricardo Sa Pinto, Hugo Porfirio (beiden Leiria), Rui Costa (Fiorentina) en Jorge Cadete (Celtic). Zeist - Eersteklasser voetbalclub Huizen krijgt drie punten in min dering. Dat heeft de tuchtcommissie amateurvoetbal van de KNVB beslist. De rechtsprekers oordeelden dat Huizen schuldig was aan het staken van de competitiewedstrijd Capelie - Huizen in de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal op 11 mei. Het restant van het duel wordt donderdagavond gespeeld. Reserve-doelman Dekken molesteerde in de desbetreffende wedstrijd de scheidsrechter. De speler is geschorst tot 15 mei 1998. Bagdad - Irak stuurt zes sporters naar de Olympische Spelen in At lanta. Het land van Saddam Hoessein neemt voor het eerst sinds de Spelen in 1960 in Rome aan het sportevenement deel. Irak neemt deel aan vijf disciplines: gewichtheffen, atletiek, bok sen, worstelen en schieten. Op de historische erelijst staat één me daille: brons voor de gewichtheffer Abdelwahed Aziz. Chicago. NBA. Finale Eastern Conference, serie-best-of-seven. Tweede wedstrijd: Chicago Bulls - Orlando Magic 93-88. Stand serie: 2-0. Jakoetsk (Rus). WK-tweekamp, mannen. Eerste partij: Tsjizjov (Rus) - Val- neris (Let) 1-1. Sevilla. Don Hermanastoernooi. Eerste ronde: Anand (Ina) - Sjirov (Spa) 1-0, Kasparov (Rus) - Kams- ky (VSt) V2-/2, IUescas (Spa) - Gel- fand (WRu) Yi-Zi, Ivantsjoek (Oek) - Topalov (Bul) V2-V2, Kramnik (Rus) - Judit Polgar (Hon) V2-V2. Duitse Lotto: trekking A: 1 - 15 - 18 - 38 - 42 - 47. Reservegetal: 23. Trekking B: 18 - 19 - 34 - 37 - 42 - 47. Reservegetal: 39. Supergetallen: 9 en 3. Spel 77: 86 74 601. Super zes: 87 64 48. Belgische lotto: 1-7-21-23-31 - 39. Reservegetal: 17. Jokergetal: 410 00 34. Granada, oefenvoetbal. REAL MADRID - PSV 2-2 (1-0). 35. Guti 1-0, 50. Ronaldo 1-1 (strafschop), 53. José Maria 2-1, 76. Jonk 2-2. Toeschouwers: 18.000. Medemblik. Spa Regatta. MANNEN Mistral, na 2 races: 1. Mcintosh (NZ1) 2 punten, 2. Beudou (Fra) 4, 3. Bolduc (Can) 6,14. Van Geemen (Ned) 17, 15. Koops (Ned) 18, 20. Willems (Ned) 23. Laser, na 3 races: 1. Kats (Ned) 8, 2. Melleby (Noo) 9, 3. Scheidt (Bra) 10,14. Harwijne (Ned) 33. Soling, na 2 races: 1. Bank (Den) 8, 2. Schumann (Dui) 11, 3. Hayes (Oos) 11, 6. Potma (Ned) 16, 20. Donker (Ned) 38. Star, na 1 race: 1. Grael/Ferreira (Bra), 2. Boudouris/Boukis (Gri), 3. Glyn/Skuodas (GBr), 8. Went- holt/Geysen (Ned), 10. Douze/Van der Pavert (Ned). 470, na 3 races: 1. Bengts- son/Nystrom (Zwe) 12, 2. Kou- wenhoven/Kouwenhoven (Ned) 18, 3. Bertnet/Bertnet (Fra) 25, 13. Paardenkooper/Schutte (Ned) 45. Finn, na 1 race: 1. Driscoll (Ier), 2. Godefroid (Bel), 3. Papathanasiov (Gri), 17. De Jong (Nea). Tornado, na 1 race: 1. Leon/Bal- lester (Spa), 2. Hagara/Schneeber- ger (Oos), 3. Le Peutrec/Citeau (Fra), 6. Van Teylingen/Dercksen (Ned), 9. Karsenbarg/Karsenbarg (Ned). VROUWEN Mistral, na 2 races: 1. Kendall (NZ1) 2, 2. Herbert (Fra) 4, 3. Hor gen (Noo) 6, 6. De Vries (Ned) 10, 17. Stalman (Ned) 38. 470, na 1 race: 1. Bauckholt/Adl- kofer (Dui), 2. Shige/Kinoshita (Jap), 3. Krachoen/Gaponovitsj (Oek), 8. De Lange/De Goederen (Ned), 19. Ammerlaan/Cleyndert (Ned). Europe, na 2 races: 1. Brouwer (Ned) 2,2. Via Dufresne (Spa) 6,3. Armstrong (NZ1) 7, 8. Matthijsse (Ned) 13, 25. Verbeek (Ned) 29. Balaton (Hon). WK Flying Dutch man. Derde race: 1. McCrossin/Cook (Aus), 2. Lehmann/Madioke (Dui), 3. Dorrer/Seebauer (Dui), 7. Kra- mer/Dijksterhuis, 8. Lange- slag/Van Koppen, 16. Ko ning/Taal, 25. Van der Pol/Van der Pol, 26. Rutten/Rutten. Vierde race: 1. Langeslag/Van Koppen, 2. Kramer/Diiksterhuis, 3. Cipriani/Morelli (Ita), 17. Van der Pol/Van der Pol, 18. Rut ten/Rutten; 27. Koning/Taal. Stand: 1. Lehmann/Madicke 12 punten, 2. Szakolas/Andras (Hon) 26, 3. Langeslag/Van Koppen 29, 4. Kramer/Dijksterhuis 34, 11. Koning/Taal 60, 15. Van der Pol/Van der Pol 87, 34. Rut ten/Rutten 166.

de Stem | 1996 | | pagina 9