t Ex-gijzelaars Irian Jaya vandaag thuis Hoofdrolspeler politie-enquête de laan uit Doorbraak bij behandeling botontkalking I iezelUd Opnieuw onderzoek woning verdachten zaak Robin Rogers CP'er schopt en slaat wethouder Rotterdam Uw gazon lijdt aan kaalheid. Wat is uw medicijn? Daar hebben we Pohon voor. Vanavond op Mona weer terug bij Story Halfbroer in zaak Nicole garresteerd DE STEM BINNENLAND Demonstrerende Papoea's willen onafhankelijk onderzoek naar afloop van gijzelingsactie 'ALLO'ALLO Altijd iets leuks te zien op MO Acht maanden cel geëist tegen Edese pyromaan I 23 MEI 1996 A2 Brittannië enli^J" 'ah£®"vantiid tot tijd nd. Middagtemperatuur bpend van 12 tot 18 gra- Pn Luxemburg: Donder- volkt en perioden met Vrijdag eerst af en toe ar later ook kans op een Mbui. Middagtempera- onderdag een graad of dag flink warmer. en Midden-Frankrijk' Wag vrij veel bewolking £n. In de loop van de dag t westen uit opklaringen g wat zon, maar ook en- Jnweers) buien. Aan de en toe veel wind. Maxi- ipenlopend van 15 graden jtagne tot 25 op vrijdag ■lijk in het binnenland Frankrijk: Geregeld zon lin het zuiden. Ook kans enkele regen- of on- bui. Middagtemperatuur lim 20 graden in de omge- ■lan Limoges tot bijna 30 1rk in de Provence. Overwegend zonnig km. Vrijdag in het noor- logelijk ook wolkenvel- Baxima van 19 graden bij kot ruim 25 in de Algarve I binnenland, jb: Warm en zonnig, pa van 24 langs de Costa tot 28 aan de Costa de Ji het binnenland plaatse- J>ven de 30 graden. Langs Ilf van Biskaje een graad 'ische Eilanden: Flinke fen met zon, misschien een enkele bui. Maxima bven de 25 graden, rca en Ibiza: Vrij zonnig bog, vrijdag iets minder g. Maxima rond 25 gra- i Vrij veel zon, maar voor- Ijdag in het noorden ook 1 op een enkele (on- l)bui. Middagtemperatuur ji 22 en 29 graden. .enland en Kreta: Droog rel zon. Warm; maxima f3 graden aan zee tot circa laatselijk op het vasteland. Hand: Donderdag vooral It midden en noorden van Ind af en toe regen. In |pt In, vrijdag ook elders, wat ^Middagtemperatuur dan ig uiteenlopend van 17 tot laden, vrijdag overal war- serland: Af en toe zon en hl vrijdag toenemende on skans. Maxima oplopend (circa 25 graden, enrijk: Perioden met zon. rte kans op een (on- Js)bui. Flink warmer met Ima van circa 25 graden op EKAARTJE Neuzie flkmaar n woonplaats van deze man volgorde de naam van zijn eroep. hij voor de kost? orgaan, ooi, ananas; 3. edel- tte, loet, tra; 5. erbarmen, inrit, f. briket, sap, ageren; 8. ink, ane- rel, knop; 10. toeter, deens, aalt; [12. meel, sol genet, oei; 13.a iedereen, eend; 15. rein,f order, Orne, one, ale; 3. ogen- kastelein; 5. kamer, tender, stel; 7. mortel, smid, allen; 8. poten, ene, vee; 10. Aaron, gapen, el, no; 12. nar, til, es, kasteel; 13. aat, renet, olie, ene; 15. tsaar, SJFS ■siqoa' I dopisim 'aiu>| do 'uaaisjooips I I I I DONDERDAG 23 ME11996 A3 iVan der Putten, vermomd, tijdens zijn verhoor door de parle- Mntaire enquête-commissie op 27 oktober vorig jaar. foto anp Hilversum (anp) - Het voormalig hoofd van de criminele inlichtingendienst (CID) Gooi- en Vechtstreek, F. van der Putten, vliegt de laan uit. De Hilversum- se burgemeester Kraaijeveld-Wouters, korpsbeheerder van Gooi en Vechtstreek, heeft hem eervol ontslagen 'wegens onge schiktheid voor de uitoefening van de functie van politie-ambtenaar'. Van der Putten was een van de hoofdrolspe lers tijdens de parlementaire enquête opspo ringsmethoden politie. Tijdens zijn verhoor kwam aan het licht dat hij in het geheim bandopnames maakte van gesprekken die hij voerde met de Amsterdamse officier van jus titie mr. J. Valente. Van der Putten was overigens al voordat hij bij de commissie-Van Traa moest getuigen op non-actief gezet door de korpsleiding Gooi en Vechtstreek. Dat gebeurde enkele maan den nadat hij tegen zijn zin was overgeplaatst van de CID naar de vreemdelingendienst. Tijdens de parlementaire enquête noemde Van der Putten zichzelf de 'uitvinder' van het doorlaten van drugs als opsporingsmethode. Daarbij werden onder toezicht en met mede weten van de politie grote hoeveelheden drugs ingevoerd, met de bedoeling de grote bazen op de achtergrond te kunnen pakken. Van der Putten raakte onlangs weer in op spraak toen het gerechtshof in Amsterdam in hoger beroep vaststelde dat hij in een Dordt- se rechtszaak meineed had gepleegd. Nie mand heeft aangifte gedaan, zodat vervolging uitblijft. In die zaak hield de politieman op zettelijk informatie achter over het doorlaten van drugs. Verder zou de CID'er nauwe con tacten hebben onderhouden met de Belgische rijkswacht W. van Mechelen, die wordt ver dacht van drugssmokkel in de Antwerpse ha ven. Om klaarheid te brengen in deze zaak opende de Nederlandse justitie op Belgisch verzoek eerder deze maand een gerechtelijk vooronderzoek tegen Van der Putten. Ondanks deze affaires verleent de korpsbe heerder de voormalige CID-chef eervol ont slag, met ingang van 1 september. Hij kan vanaf dat moment gewoon aanspraak maken op wachtgeld, maar hij krijgt geen aanvullen de financiële regeling. De korpsbeheerder zegt dat hierbij de gebrui kelijke regels van het Rijkswachtgeldbesluit zijn gehanteerd. Het was niet mogelijk Van der Putten oneervol te ontslaan omdat er geen strafbare feiten zijn bewezen. Woordvoerder Koekkoek van het CDA, te vens lid van de parlementaire enquêtecom missie, reageert met instemming. „Burge meester Kraaijeveld is het voorbeeld van een korpsbeheerder die haar verantwoordelijk heid neemt," zegt hij. De Graaf van D66 - ook lid van de commissie- Van Traa - is niet verbaasd over het ontslag. Hij wijst erop dat Kraaijeveld het met Van der Putten makkelijker heeft dan haar collega Pop van Haarlem met hoofdcommissaris Straver. De ex-recherchechef is niet door de Kroon benoemd, Straver wel. Dat maakt de rechtspositie van Van der Putten minder sterk. De PvdA wil eerst het ontslagbesluit le zen alvorens commentaar te leveren. Van der Putten is niet het eerste slachtoffer van de parlementaire enquête. Eerder moest de Amsterdamse procureur-generaal mr. R. van Randwijck wegens disfunctioneren ver trekken. Hij kreeg van minister Sorgdrager van Justitie een omstreden gouden handdruk mee. Ook K. Langendoen, de omstreden voormali ge chef van de CID Kennemerland, is niet meer in functie. De korpsleiding in Haarlem heeft hem op non-actief gezet. Tegen hem loopt een strafrechtelijk onderzoek. Van onze redactie binnenland Den Haag - De twee Nederlanders Martha Klein en Mark van der Wal, die vier maanden lang door Papoea's zijn gegijzeld ge weest op Irian Jaya, komen vandaag terug in Nederland. Ze zullen op Schiphol een korte verklaring afleggen, maar willen verder geen vragen beantwoor den. Dat deden ze gisteren wel voor Radio 1. Ze zeiden begrip te hebben voor de 'schreeuw om aandacht' van de Papoea's, maar niet voor de manier waarop ze hun eisen pro beerden te realiseren. „Soms werden we tot wanhoop gedreven, hl het begin van de gij zeling was er veel aandacht, maar later kun je er verder niets meer mee," aldus Martha Klein. Vooral aan het begin van de gij zeling was de situatie voor de ge vangen genomen leden van de Lorentz-expeditie bedreigend en intimiderend. In een latere fase werden zij volgens Martha Klein vriendelijker en respectvol be handeld door hun ontvoerders. De laatste fase van het gijzelings drama was angstwekkend. „Wij waren bang dat door de inzet van bet leger toch veel slachtoffers zonden vallen en dat wij mogelijk zouden sterven of gewond zouden raken in een kruisvuur. Of die angst achteraf terecht is geweest is niet duidelijk," aldus Mark. „Een ander aspect was dat we «iet konden inschatten wat de reactie van het OPM (Beweging Vrij Papoea) zou zijn toen het le ger aanviel. Of ze wraak op ons zouden nemen." De behandeling van de OPM-gij- zelaars was over het algemeen goed maar toch ook frustrerend, zei Martha: „Zolang er voedsel was en een dak boven ons hoofd, gingen de ontvoerders ervan uit dat ze ons goed verzorgden. Dat is eigenlijk voor ons niet altijd voldoende geweest". De verdeling van het voedsel lag in principe in hun eigen handen. „Dat gaf in tijden van schaarste wel eens scheve ogen. We pro beerden de zoete aardappelen zo eerlijk mogelijk te verdelen," al dus Martha. Indonesische ex-gij- zelaars hebben eerder tegenover media verklaard dat zij werden achtergesteld in de behandeling en dat de Europese gijzelaars meer voedsel kregen. Ongeveer honderd Papoea's, Mo- lukïcers, Indonesiërs en Neder landers hebben gistermiddag voor het gebouw van de Tweede Kamer gedemonstreerd. Ze probeerden een petitie te overhandigen aan de Kamercom missie voor Buitenlandse Zaken, maar dat ging niet door omdat de commissieleden niet naar buiten wilden komen. Als oorzaak voor de weigering gaf de Kamer 'vei ligheidsredenen' op. Een kleine Tijdens een demonstratie voor het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag wordt een geketende Papoea doorhmpde-dempnstran- ten afgevoerd. De leden van de Kamercommissie voor Buitenlandse Zaken weigerden naar buiten te komen om een petitie van de Pa poea's in ontvangst te nemen. foto anp delegatie had wel het Kamerge bouw binnen gemogen om de pe titie aan te bieden, maar dat wei gerden de betogers. In de petitie dringen de demon stranten aan op een onafhanke lijk onderzoek naar de geweldda dige afloop van de gijzelingsactie in Irian Jaya. Daarbij kwamen twee Indonesische gijzelaars om het leven. De demonstranten vin den dat Nederland nog steeds verantwoordelijkheid heeft ten aanzien van de situatie in West- Papoea, het vroegere Nieuw-Gui- nea dat Nederland in 1963 over droeg aan Indonesië. Sinds het Indonesische leger op 15 mei met geweld een einde maakte aan de gijzeling door de Beweging Vrij Papoea van elf mensen, onder wie Martha Klein en Mark van der Wal, is het ge bied waar de gijzeling plaatsvond afgesloten. De betogers stellen dat Indonesië de jacht opent op de OPM en onder de Papoea's een bloedbad aanricht. De onderte kenaars van de petitie eisen van de Kamercommissie dat Neder land zich blijft bekommeren om het lot van de Papoea-bevolking en de mensenrechten in West-Pa poea en er bij Indonesië op aan dringt af te zien van geweld tegen OPM-leden. De demonstranten willen dat Nederland haar 'on verschillige houding' laat varen. Die houding bleek volgens hen onlangs weer eens toen zes Pa poea's vergeefs asiel aanvroegen bij de Nederlandse ambassade in Jakarta. In de petitie wordt verder geëist dat Nederland en de overige lan den van de Europese Unie de mi litaire samenwerking met Indo nesië beëindigen. Door Haris Rube Amsterdam - Vrouwen die lijden aan botontkalking kunnen effectief worden be handeld met een nieuw ge neesmiddel. Daarmee lopen ze de helft minder risico op een gebroken heup na een val. Een groot onderzoek onder dui zenden vrouwen in de Verenigde Staten heeft dat aangetoond, be resultaten van een behande ling met het middel alendronaat zijn gisteren in Amsterdam ge presenteerd tijdens het Interna tionale Osteoporosecongres in de RAI. Belangengroepen en we ienschappers spreken van een spectaculaire doorbraak' in de strijd tegen deze volksziekte, die met name vrouwen na de over gang treft. «Voor het eerst is nu bewezen aat bij vrouwen boven de 55 jaar me al lijden aan botontkalking het aantal heupbreuken met de «elft kan worden teruggedron gen. Dat is groot nieuws," aldus C. Netelenbos, internist/en- docrinoloog aan de Vrije Uni versiteit van Amsterdam, tevens Minister Borst FOTO de stem/johan van gurp voorzitter van de Osteoporose Stichting. Het geneesmiddel is sedert eind maart geregistreerd voor gebruik in Nederland. Mo menteel buigt de Ziekenfonds raad zich nog over de toelating en de vergoeding. Naar verwachting komt alen dronaat in het najaar in Neder land beschikbaar. Het is het eer ste niet-hormonale middel waarvan is bewezen dat het echt werkt. Het Amerikaanse onder zoek is uitgevoerd onder 2027 Amerikaanse vrouwen tussen de 55 en 88 jaar, in elf academische centra verspreid over het land. De Universiteit van Californië in San Francisco coördineerde dit zogenaamde FIT-onderzoek (Fracture Intervention Trial). De vrouwen die het middel da gelijks slikten, kregen een dich tere botmassa, zelfs als hun ziekte al vergevorderd was. Vrouwen die geen medicijnen namen, braken tweemaal zo vaak hun heup, ondervonden meer rugklachten en braken ook vaker een pols. Osteoporose is een groot pro bleem aan het worden in de Ne derlandse samenleving. Naar schatting 700.000 vrouwen en mannen (eenderde van het to taal) lijden aan de ziekte. Jaarlijks breken 12.000 vrouwen een heup. „Een kwart van hen overlijdt binnen een jaar aan de complicaties," aldus Netelen bos. Een kwart geneest, een kwart van de patiënten belandt in een verpleeghuis en nog eens een kwart moet verder gehandi capt door het leven. De ziekte treft vooral vrouwen na de menopauze, omdat dan hun hormoonhuishouding ver andert. Langzaam maar zeker slinkt de dichtheid van het bot. Door de vergrijzing van de sa menleving neemt het aantal pa tiënten snel toe. Nu al kost de ziekte de gezondheidszorg een half miljard gulden per jaar. Op termijn dreigt de kwaal een mil- jardenpost op de begroting te worden. Hoewel eenderde van alle patiënten man is, is het hoog tijd dat er een landelijke scree ning komt voor met name oude re vrouwen, meent Netelenbos. „De Gezondheidsraad buigt zich daar nu opnieuw over." Binnenkort is ook een advies aan minister Borst (Volksge zondheid) te verwachten. Tijdens de regeerperiode van het kabinet Lubbers-III pleitten deskundigen al voor zo'n scree ning. Maar de toenmalige staatssecretaris van Volksge zondheid Simons wees dat idee destijds van de hand. Netelenbos: „Een screening is van belang omdat we nu alleen schattingen hebben van de aan tallen patiënten. Vrouwen heb ben vaak zelf niet in de gaten dat ze risico lopen." (ADVERTENTIE) Elk gazon heeft nu en dan een opknapbeurt nodig. Het kan er grauw uitzien. Het kan kale, lelijke plekken krijgen. Dan moet u een handje helpen, bij voorkeur met Pokon gazonver nieuwer. Dat bevat speciale startvoeding en gazonzaden voor een prachtig groen grastapijt Het wordt weer gezond en ziet er al snel weer fris uit Het incident gebeurde dinsdag avond nadat Meijer een vergade ring van de raadscommissie drugs en overlast had bijge woond. „Op weg naar het toilet reageerde de CP'86-medewerker agressief op een grappig bedoelde opmer king van de wethouder. Daarop ontstond een handgemeen, waar bij de bril van Meijers gezicht werd geslagen en hij een bloeden de hoofdwond opliep," zegt het hoofd voorlichting van de be stuursdienst. Het Rotterdamse college van B en W heeft naar aanleiding van het voorval de CP'86-fractiemede- werker voor drie maanden de toegang tot het stadhuis ontzegd. De gemeenteraad wordt schrifte lijk op de hoogste gesteld van het incident en de getroffen maatre gel. Loco-burgemeester H. Si mons heeft aangekondigd de zaak in te brengen bij het gere geld overleg tussen de gemeente, politie en justitie. De politie stelt verder een onder zoek in en maakt proces-verbaal op. Van T. was gistermiddag nog A. J MS V? Misschien heeft Dijkstal wel gelijk en is het onnodig nog langer het zuilensysteem in omroepland van over heidswege in stand te houden. Laat wie een eigen me ning wenst te verkondigen, zichzelf maar bedruipen, is zijn redenatie. Daar zit iets in, zeker als je dagelijks ziet dat de verschil len tussen die zuilen alsmaar kleiner worden en een aan tal van hen inmiddels redelijk ver verwijderd raakt van de oorspronkelijke doelstellingen. Maar hetzelfde geldt natuurlijk voor het zuilenstelsel in de politiek. Ook daar krijgen de diverse zuilen over heidsgeld om de boodschap uit te dragen. Het zijn wel niet zulke grote bedragen, maar hoe groter de partij, hoe groter de som is. En ook in de politiek is er nauwelijks nog verschil tussen de zuilen. In het paars kabinet worden met handjeklap de verschillen weggepoetst en de oppositie van het CDA is dermate constructief dat de partij zich amper kan pro fileren. Als zuilen overbodig zijn, dan zijn ze overal overbodig en moet je niet alleen in omroepland naar nationale modellen toe, maar ook in de politiek. Maar ja, welke Samson durft het aan om in de eigen tem pel de zuilen omver te duwen? Dijkstal zelf heeft er te weinig haar voor. MERIJN Door John Lazaroms en René Kloeg Breda - De politie heeft gisteren weer onderzoek gedaan in de woning van de Bredanaar J.P. de K. en zijn vriendin P.G.. De twee zijn verdachten in de zaak Robin Bogers. Justitie en poli tie zwijgen in alle talen over de voortgang van het onderzoek. Amstelveen (anp) - Mona is terug bij Story. De raadgeefster en het roddelweekblad hebben elkaar weer gevonden. Met ingang van deze week publiceert Story na een onderbreking van negen maanden, weer de rubriek 'Schrijf 't aan Mona'. Vorig jaar stonden Mona en Story tegenover elkaar in een grim mig juridisch gevecht. „Mona gaat, Imca komt," had Story ge schreven. Maar de levensadviezen van ex-zangeres Imca Marina werden te ingewikkeld bevonden. Hoofdredacteur Evert Sante- goeds nam contact op met Loek Brandt-Kessels, die 21 jaar als Mona raadgeefster voor de lezers van Story was. Mona hapte toe. „De lezers hebben mij gemist, maar ik de lezers ook." Rotterdam (anp) - De Rotterdamse wethouder ir. H. Meijer heeft bij de politie aangifte van mishandeling gedaan, nadat hij in het stadhuis was geslagen en geschopt door de 29-jarige fractiemedewerker R. van T. van het CP'86-raadslid Freling. De politie vermoedt dat de zwan gere P.G. een rol heeft gespeeld bij de verdwijning van het li chaampje van Robin. In de auto die zij op de dag van de verdwij ning te leen had van de garage, een grijze Mazda 323, zijn bloed sporen aangetroffen. Onderzoek in het gerechtelijk la boratorium in Rijswijk moet uit wijzen of het bloed van Robin is of van de loopse hond van G. De vrouw heeft verklaard dat ze de hond in de wagen heeft gehad. Duidelijk is inmiddels wel dat de zaak Robin Bogers absoluut niets met kinderporno te maken heeft. Op in beslag genomen videoban den is daarvan in elk geval niets gebleken. Ook het spoor van een Zedenmis drijf wordt steeds onwaarschijn lijker, melden goed geïnformeer de bronnen. De verklaringen van A.K., de ex- man van de hoofdverdachte, dat hij Robin verkracht zou hebben raken volgens ingewijden kant noch wal. De man zou naar eigen zeggen al in januari het kind misbruikt hebben, maar de ouders van Ro bin hebben aan hun dochter nooit iets gemerkt. En op de dag van Robin's verdwijning, woensdag 24 april, is K. pas aan het eind van de dag in de woning aan de Heusdenhoutsestraat geweest. Vermoed wordt dat K. door deze zaak herinneringen van vroeger herbeleeft. Hij verklaart zelf als kind mis bruikt te zijn en lijkt nu onder de druk te bezwijken. De advocaat van K. wil de politie in elk geval vragen zijn cliënt, gezien diens geestelijke toestand, voorlopig niet meer te verhoren. De andere verdachten houden voorlopig vast aan datgene wat ze tot nu toe hebben verklaard. Ingewijden lijken meer en meer overtuigd dat slechts een of twee verdachten daadwerkelijk een actieve rol hebben gespeeld in de zaak. De politie zou echter op dit mo ment geen enkel concreet bewijs hebben tegen wie dan ook. Het (ADVERTENTIE) niet verhoord. CP'86-fractievoor- zitter Freling zegt niet op de hoogte te zijn van het incident. Van T. is al geruime tijd lid van de rechts-radicale CP'86. Dins dagavond vond op het Rotter damse stadhuis een partijverga dering plaats, waarbij ook voor zitter Beaux aanwezig was. Behalve van CP'86 is Van T. ook lid van de omstreden partij Ac tiefront Nationaal Socialisten (ANS). In verband met zijn werk zaamheden voor de neo-nazipar- tij is hij onlangs verhoord door de Duitse Veiligheidsdienst. Verder is Van T. diverse keren veroordeeld wegens openlijke ge weldpleging. Sinds hij twee jaar geleden in België werd veroor deeld wegens mishandeling, heeft hij een inreisverbod voor dat land. Rechts-extremisten hebben het de afgelopen maanden vaker ge munt op Meijer (GroenLinks). De rechts-radicalen rekenen het Me ijer onder meer aan dat het Zui derparkhotel straks dienst zal doen als onderkomen voor asiel zoekers. ELKE WERKDAG ±22.30 UUR TV10 NOG STEEDS NIET BIJ U OP DE KABEL? BEL NAAR UW GEMEENTE EN PROTESTEER. vinden van Robin's lichaam lijkt dan ook de hoogste prioriteit te hebben voor het ruim 20 man tel lende politieteam, dat aan deze zaak werkt. Van onze verslaggever Eindhoven - De politie heeft een 21-jarige Eindhovenaar aangehouden op verdenking van 'betrokkenheid bij de dood' van de 15-jarige Nicole van den Hurk. De verdachte is een zoon uit een eerder huwelijk van Ad van den Hurk, de vader van het vermoor de meisje. De politie wilde gisteravond niet verder gaan dan de mededeling dat 'er een relatie bestaat tussen de verdachte en de familie Van den Hurk'. Justitie en politie willen ook niet toelichten op welke wijze de aan gehouden man betrokken is bij de dood van Nicole. Het staat vast dat Nicole op ge welddadige wijze om het leven is gebracht. Haar lichaam werd op 22 november vorig jaar in een bos in Lierop aangetroffen, nadat ze op 6 oktober spoorloos verdwe nen was. De halfbroer is aangehouden op grond van zaken die naar voren zijn gekomen in het onderzoek, dat de politie op 6 oktober vorig jaar startte. Een maand geleden is het Nicole- team opnieuw gaan praten met een aantal mensen uit de directe omgeving van het vermoorde meisje. Naar aanleiding van die gesprekken spuide Ad van den Hurk publiekelijk zijn gal op de Eindhovense politie, die volgens hem probeerde de moordzaak in zijn schoenen te schuiven. De politie houdt rekening met de mogelijkheid dat er in deze zaak meer aanhoudingen worden ver richt. Van onze verslaggever Arnhem - De officier van justitie heeft gisteren acht maanden cel straf geëist tegen de 22-jarige F.D., bekend als de pyromaan van Ede. Volgens de officier is onomstote lijk bewezen dat D. op 14 februa ri van dit jaar een caravanbrand in Veenendaal veroorzaakt heeft door met een aansteker een kunststof raampje in brand te steken. Hij deed dat een dag nadat hij voor het gerechtshof in Arnhem was verschenen wegens een reeks brandstichtingen in de regio-Ede in het voorjaar van 1995. Tijdens die zitting betoogde D. nog emo tioneel dat hij 'het echt nooit meer zou doen'. Het hof legde de man vier jaar ge vangenisstraf en tbs op. Van de tbs-maatregel is de Edenaar for meel in cassatie gegaan. D. ontkent dat hij de brand in Veenendaal heeft aangestoken. Uitspraak op 5 juni.

de Stem | 1996 | | pagina 3