Ik ga /oor !dah!' er. ii doen gst. Planbureau wil leeftijd AOW hoger Juventus stuit Ajax Kom eens praten over uw medicijnen. Keukens half geld Docters van Leeuwen is geen super-pg meer Baarle-Nassau wordt 'Europese proeftuin' schoenen Brood gaat stuiver tot dubbeltje meer kosten KEUKENS: tot 12 en van 2 tot 4 uur kunt u DAGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N festerschelde dichterbij Grasmat van Ajax wordt strooiveld gecremeerde fans Dievenbende plundert koelkasten 4Ook ingrijpen in pensioenen' Museum mist een kwart van collectie Tragisch afscheid Davids en Silooy 3-7 juni 1996 is er Ouderenweek in Uw Apotheek. APOTHEEK I winkelen, compleet timent en scherpe ^n. Dat zijn de drie :ipes van Edah. eze advertentie gaat onze scherpe prijzen. Dm laten we u onze lage prijzen zien. Edah Servicelijn ft "r. van maandag t/m vrijdag van 10 JVSvO gratis bellen met onze secvice- I» «tic afdeling. Daar kunt u ook terecht 1 ,\v voor het adres van de Edah bij u Tl lf|P in de buurt. n gebeld worden. En tussen rijdt u veilig ver beide handen aan het r. Na eenmalige entree- n van f92,50 betaalt u een abonnement van ier maand voor gesprek- ar f 0,50 per minuut, dag t, ook in werkuren. Voor die onderweg bereikbaar .oadPerformer-pakket de oopste oplossing, waarbij :n uit de service-vormen um Plus. jelden ibonne- erk van >ten. officieel dealer ptt telecom Pocketline dealer: 218342; Automat Breda 76"571'°^! D; TB BAM B.V. 076-5787888. ^^g. AL: Next Telecommunicatie 0165-5 68-323590. ZUNDERT: Quality Neo»01 pe nieuwe Van Bommel Hoofddealer ferneuzen De Splenter OOSTBURG (zondags open 14.00-18.00u.) TERNEUZEN 136e JAARGANG 3 KATERNEN je Binnenkrant A2 Binnenland A3/A4 Buitenland A5 Beurs A6 Economie Sport 81 t/m B3 C1 t/m C4 D1 t/m 03 E1 t/m E5 DE STEM Grote Gids Uitgids BIV-programma's E6 Tunnel onder I Ueinkenszand - De bouw van een tuimel onder de Westerschelde -lijkt een flinke stap dichterbij. I gisteren zette minister Jorritsma j van Verkeer en Waterstaat haar I bandtekening onder de bestuurs- I overeenkomst WOV (Wester- I schelde Oever Verbinding). Daar- I ia nemen het Rijk en de provincie lach voor, samen de tunnel te bouwen. De Tweede Kamer be- sfet 4 juni over de 1,6 miljard gulden kostende tunnel. II ZIE VERDER ZEELAND - Cl Haag (anp) - Het brood I wordt de komende tijd een simi lar tot een dubbeltje duurder. Dat blijkt uit een steekproef on- bakkerijen in verschillende en van het land. I De prijs van een gewoon gesne den wit- of bruinbrood komt hiermee in de meeste bakkers- I winkels op ongeveer drie gulden. I De Nederlandse Bakkerijstich- Sing heeft haar leden zo'n prijs stijging geadviseerd. Oorzaak is de stijging van de meelprijs met circa 10 procent. Die is weer het gevolg van het duurder worden van de tarwe, waarover overigens grote onenig heid bestaat tussen graanhande laren, meelfabrikanten en akker bouwers. Volgens de boeren is er helemaal geen sprake van een exorbitante stijging van de tar- weprijs en is een verhoging van broodprijs dus nergens voor 'dig. De broodprijs blijkt in het hele land ongeveer gelijk. Het maakt niet veel uit of je een brood koopt in de Bredase binnenstad of op het Zeeuws-Vlaamse platteland. Er kan wel één tot twee dubbel- verschil zitten tussen een I brood dat gekocht is bij een klei ne zelfstandige bakker, een bak kerswinkel die behoort tot een keten en een supermarkt. Grote uitschieter naar beneden is de supermarktketen Dirk van den Broek. Daar kost het goed koopste gesneden wit- of bruin- brood momenteel slechts 95 cent, dat blijft zo, liet het concern gisteren weten. Volgens verwach ting zullen de meeste andere su permarkten de prijsstijging wel doorvoeren. VERVOLG OP ECONOMIE - A7 Amsterdam (anp) - Een deel van de grasmat van het oude Ajax- stadion De Meer krijgt een unieke bestemming. Het zal worden ge bruikt als strooiveld voor as van gecremeerde supporters. Voor dit doel wordt een stukje grasmat overgebracht naar de begraaf plaats en crematorium Westgaar- dein Amsterdam-Osdorp, «et strooiveld van twaalf bij vijf- ben meter zal eruit zien als een echt voetbalveld met gedenkste en in de rood-witte Ajax-kleu- ven, aldus de woordvoerster van vvestgaarde. Begin augustus Mt Ajax zijn laatste wedstrijd De Meer. Daarna verhuist de 0 nb naar het nieuwe stadion Am sterdam Arena. «et gras heeft vermoedelijk een ™and nodig om aan te slaan. Het meuwe crematieveld kan dan in et najaar al in gebruik worden toï°Tn' is noS n^et duide- Jk of de begraafplaats voor de SWsmat moeH betalen. Het idee 1 een deel van de grasmat te ge- nuken komt van een cremato- um-medewerker, die een groot Ajax-fan is. Louis van Baal Papoea's eisen onderzoek naar afloop gijzeling PAGINA Geen subsidie Cultureel Gekleurd Nu al record aantal verkeersdoden PAGINA PAGINA Gekke koeien splijten Europa 'Problemen met Village Scaldia rijzen pan uit' PAGINA Dure en inflexibele eindloonre- gelingen (70 procent van het laatstverdiende loon) bij ver plicht gestelde pensioenfondsen moeten verdwijnen. In plaats daarvan moet een werknemer een deel van het inkomen opzij leg gen bij een pensioenverzekeraar van eigen keuze. Dat bepleitte di recteur Don van het Centraal Planbureau gisteren op een pen sioencongres in Den Haag. De forse ingrepen in de AOW en de aanvullende pensioenen zijn niet alleen nodig om de kosten van de vergrijzing in de hand te houden. De CPB-directeur wijst ook op de steeds sterker worden de individualisering. Steeds meer huishoudens (alleenstaanden, tweeverdieners) kunnen steeds minder uit de voeten met een pensioenopbouw die eigenlijk uitgaat van een kostwinner-si tuatie. Momenteel is het echter niet mo gelijk om een eigen pensioenver zekering te regelen, omdat werk nemers vastzitten aan het pen sioenfonds van de werkgever. Hilvarenbeek - Ten minste 45 woningen in Midden-Bra bant hebben de afgelopen veertien dagen bezoek gekre gen van een bende inbrekers die op grote schaal koelkas ten plundert. De daders, die de buitgemaakte etenswaren meestal ter plekke nuttigen, komen binnen door een gaat je in een kozijn te boren, waarna met een staafje een raam wordt geopend. Behalve op etenswaren heeft de bende het voorzien op kleine kostbaarheden. De politie spreekt van 'een ware plaag'. Zij heeft nog geen idee wie de daders zijn. On der de bevolking is grote on rust ontstaan. In Oisterwijk hebben de hongerige dieven al bij zeker 25 woningen toe geslagen. Ze zijn ook actief in Moergestel en Hilvaren beek. "Iadvertentie) GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan bevolen adviesprijs! Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslissers korting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ont werp voor de beste prijs! Boven dien maakt u kans op één van de 200 reizen naar het EK '96. GOES RINGBAAN WEST 2b - 0113-216451 ROOSENDAAL NISPENSESTRAAT 10 - 0165-55RR43 PAGINA Karin Bloemen pakt enorm uit in Chassé PAGINA 8 710311 "000218" I I I I I DONDERDAG 23 ME11996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2.00 - ZATERDAG: 2,50 Festival seizoen start met Dynamo en Pinkpop PAGINA i MIN./MAX. t £1^ Af en toe zon Iri de ochtend valt de laatste regen van de omvangrijke storing. Later op de dag kunnen nog enkele buitjes val len. De wind is matig, een frisse dag. Van onze redactie binnenland Den Haag - Om de kosten van de vergrijzing te beperken, moet de AOW-gerechtigde leeftijd geleidelijk worden verhoogd. Ook moeten werknemers meer keuzemogelijkheden krijgen bij de opbouw van hun pensioen. Omgekeerd zijn werkgevers vaak verplicht aangesloten bij een be drijfstakpensioenfonds. De CPB-directeur wil daarom het huidige inflexibele pensioenstel sel openbreken. In plaats van verplichte deelneming aan een pensioenfonds moet er een pre mieplicht komen. Iedere werkne mer moet dan een deel van zijn (bovenminimale) inkomen beleg gen bij een pensioenfonds of ver zekeraar naar eigen keuze. Als bijkomend voordeel hiervan noemt Don het ontstaan van een directere band tussen individuele kosten en baten. Hierdoor neemt het collectieve karakter van de pensioenpremie af en gaat de be lasting- en premiedruk op arbeid omlaag. Met zijn uitlatingen mengt de CPB-directeur zich in de lopende discussie over de toekomst van de AOW en meer marktwerking op pensioengebied tussen pensioen fondsen en commerciële verze keraars. In de Tweede Kamer is een meer derheid van PvdA, CDA en D66 tegen een vrije pensioenmarkt. Deze partijen benadrukken de solidariteit tussen gezonde en minder gezonde werknemers. Daarom sluiten deze partijen zich aan bij een advies van de so ciale partners over een beperkte verruiming van de concurrentie mogelijkheden. Alleen de WD pleit voor volko men vrije keuzemogelijkheden voor werkgevers en werknemers. Een 'standpunt van het kabinet laat al geruime tijd op zich wach ten. De vakcentrale FNV vindt de voorstellen van Don veel te ver gaan. Leiden (anp) - Het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden is een groot deel van zijn collectie kwijt. De directie schat dat van de 210.000 geregistreerde voor werpen er 160.000 in het museum aanwezig zijn. Dat betekent dat bijna een kwart van het bezit is verdwenen. Tot die schatting komt de directie naar aanleiding van een onder zoek naar de collectie Japanse gordelknopen, waarvan er meer dan 100 blijken te ontbreken. Die zijn miljoenen guldens waard. Het museum heeft gisteren aan gifte gedaan bij de politie. Een deel van de vermissingen is, vermoedt de directie, te wijten aan administratieve fouten. „Maar we moeten ervan uitgaan dat een ander deel gewoon is ver duisterd," zegt directeur S. En gelsman. Het personeel is giste ren op de hoogte gesteld. Ravanelli (11) brengt Juventus op voorsprong. Doelman Van der Sar (links) en Frank de Boer komen te laat. FOTO REUTER Van onze verslaggever Rome - Ajax is er niet in ge slaagd om voor het tweede op eenvolgende jaar de finale van de Champions League te win nen. Strafschoppen moesten tegen Juventus de beslissing brengen, nadat de finale in Rome na 120 minuten in 1-1 was geëindigd. Uitgerekend twee spelers die hun club na deze wedstrijd vaarwel zeggen, faalden vanaf elf meter: Edgar Davids en Sonny Silooy. Dat er dikke tranen op het veld druppelden aan Amsterdamse zijde was daarom meer dan be grijpelijk, ook al was de zege van Juventus verdiend. Ajax en Ju ventus zorgden voor een vurige eindstrijd. Ging het er op het veld hard maar meestal fair aan toe, ook tussen de supporters uit, Tu rijn en Amsterdam bleef het rela tief rustig. Alleen in de nacht voor de finale kwam het tot onge regeldheden. Vier Nederlanders raakten licht gewond bij een steekpartij, negen Ajax-fans werden gearresteerd wegens ver nieling en mishandeling, 's Mid dags zorgden de hitte (30 graden) en vermoeidheid na een slapeloze nacht dat verdere confrontaties uitbleven. Juventus kwam al vroeg op voorsprong door een treffer van Ravanelli. Nog voor de pauze maakte Litmanen ge lijk, na een blunder van Juven- tus-doelman Peruzzi, 1-1. In de tweede helft werd het duel grimmiger én boeiender. Bij het vermoeid ogende Ajax kwam 'wonderboy' Kluivert weliswaar in de ploeg, toch was het Juven tus dat het Amsterdamse doel on- Italiaans bleef belegeren. Ajax- doelman Van der Sar bleek ech ter een te groot obstakel, zodat er verlengd moest worden. Ook in de extra tijd waren de beste kansen voor Juventus; het was dan ook terecht dat de beker in Italië bleef. Al hadden die arme Silooy en Da vids daar natuurlijk geen bood schap aan... ZIE OOK SPORT - BI EN B2 (advertentie) Tijdens de 'Ouderenweek in Uw Apotheek' is er extra aandacht voor het medicijngebruik van ouderen. Wilt u eens met een deskundige van gedachten wisselen over de medicijnen die u zoal gebruikt? Komt u dan tijdens de 'Ouderenweek in Uw Apotheek' langs met al uw medicijnen. U kunt van zo'n gesprek alleen maar beter worden. Van onze Haagse redactie Den Haag - De macht van de voorzitter van het college van procureurs-generaal, Docters van Leeuwen, wordt inge perkt. De baas van het Openbaar Ministerie krijgt niet de beslissende stem in het college van procureurs-generaal. Als het college er op een punt niet uit komt, is het aan de minister van Justitie om de knoop door te hakken. Dat heeft minister Sorg- drager (Justitie) gisteren aan de Tweede Kamer toegezegd. De Kamer had eerder al grote bezwaren tegen de rol die Sorgdrager Docters van Leeuwen wilde toebedelen. De regeringsfracties WD, PvdA en D66 vreesden dat de voorzitter van het college van procureurs-generaal een soort onderminister zou worden als hij als enige procureur-generaal beslissingsbevoegdheid zou krijgen. Gisteren tijdens een overleg met Sorgdrager over de reorganisatie van het Openbaar Ministerie kwamen de fracties op hun bezwa ren terug. Sorgdrager zegde daarop toe dat ze de macht van Doc ters van Leeuwen zal inperken. Docters is in het college wel dege ne die namens het Openbaar Ministerie verantwoording aan de minister zal afleggen, maar zijn stem zal in dat college niet per definitie het zwaarst wegen. De fracties uitten gisteren ook hun zorgen over het gebrek aan gezag van het Openbaar Ministerie over de politie. Dat baart ook Sorgdrager zorgen: „Op dit moment gaat het nog niet goed." Ze zei dat ze met minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken bekijkt hoe de opstelling van de korpschefs en de korpsbeheerders verbeterd kan worden. (advertentie) Door Ron Gregoor Den Haag - Het Brabantse Baarle-Nas sau wordt niet bij een andere gemeente gevoegd en blijft dus zelfstandig. De regeringsfracties PvdA, WD en D66 en het CDA wagen de gok om het eigenlijk te kleine Baarle-Nassau (6000 inwoners) samen met (het Belgische) Baarie-Hertog te laten uitgroeien tot een 'Europese gemeente'. Dat bleek gisteren in de wandelgangen van de Tweede Kamer bij het begin van het Kamer debat over de gemeentelijke herindeling in Brabant. „Een soort gemeentelijke proef tuin," noemt D66-Kamerlid Hoekema de op lossing voor de nauw met elkaar verbonden enclave-gemeenten. WD'er Remkes waar schuwt dat wanneer de schaal later toch te klein blijkt, Baarle-Nassau alsnog ingedeeld moet kunnen worden bij een andere gemeen te. Het is maar zeer de vraag of de 'groene ge meente' onder Breda er nog komt. De coalitie fracties, die vorige week nog voorstelden een groene gemeente te vormen die zou bestaan uit de plaatsen Alphen, Chaam, Strijbeek en Galder, vinden zo'n gemeente bij nader inzien te klein. Andere fracties in de Tweede Kamer zijn het daarmee eens. 'Paars' wacht nu af of staatsse cretaris Van de Vondervoort (Binnenlandse Zaken) een oplossing kan bedenken. In de wandelgangen van het Bimïenhof circu leert inmiddels echter een ander plan, dat nu de meeste kans lijkt te maken. Dit plan komt neer op opdeling van de gedachte groene ge meente. Chaam zou dan samen met Strijbeek en Galder bij Breda komen. Vandaag bepalen de fracties een definitief standpunt. Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incasso..ƒ31,15 kwartaal autom. incassoƒ91,25 bank/gironrQ kwartaal acceptgiro93,75 De Parkerpen zenden aan: Naam:j Adres: - Postcode:Plaats:g In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwogrdnummer 112,4800 VB Breda. - iimh «Hri mui ,m mui imainwirrt -

de Stem | 1996 | | pagina 1