ie u we rotonde bij Nieuwvliet Eerbetoon aan Gerry Mulligan op Schelde Jazz srdenkt oneveld 4We willen laten zien hoe het wèl kan' Rock en soul in de Westdorpse Gravin DUIVEN sport UITSLAGEN Yovincie wil voorziening nog dit jaar aanleggen nESTEM ZEELAND C4 I buit ik school |fietsen je aangereden ieuws van Gent ijkvoetbal Werkgroep gehandicapten maakt videofilm over obstakels Etampes Cambrai Kaartingen Schietingen Koersbal Bollingen Wafelactie en rommelmarkt voor Van Dale-school '.3 MEI 1996 C3 DONDERDAG 23 MEI 1996 Isstraat zijn de video- I een paspoort, giro. Staalkaarten gestolen pers lagen boven in de Ie slapen. Het slot van ■erdeur werd gefor- 1 Onbekenden hebben ken in de basisschool Kloosterlaan. Ze kwa- Inen door een slot ka- laken. De hele school is fit en daarbij werd ook lat schade aangericht, log niet duidelijk wat les allemaal ontvreemd Be op de eerste indruk- het een lange lijst wor- Öus een politiewoord- jurg - Bij een controle Imfietsen in de Zeeuw- ldstad zijn zeven bekeu- kiitgedeeld. Dat is veel: pen slechts 20 brom- bekeken. Twee had- In te groot vermogen E20 gulden), één produ- I teveel geluid (70 gul- lén reed te hard (220 h, één had een defecte T gulden) en twee brom- i lapten de verkeersre- |n hun laars (70 gulden). [izen - De politie zoekt nd contact met de be ier van een grijze sta- Ito die afgelopen dins- pnd een meisje van ne- pr oud heeft aangereden Van Steenbergenlaan. heisje werd daarbij ge- aan de mond. IsiTIE - In de burgerzaal et stadhuis is van 1 tot en juni een expositie te zien kerken van drie regionale purkunstenaars. Het gaat pevrouw L. Provo-Goet- net collages en kaartjes I droogbloemen, mevrouw lolhlandt-Goethals met fi- Bei en de heer E. van den te met moderne acryl- flerijen. htoonstelling is te bezich- op zaterdag van 10.30 tot uur en van 13.30 tot 17.00 zondag van 13.30 tot 17.00 j maandag van 19.00 tot I uur en dinsdag van 13.30 r.00 uur. I» onze verslaggever lostburg - De provincie Zeeland wil dit iar starten met de aanleg van een rotonde tde kruising van de provinciale weg 515 met de St. Jansdijk in Nieuwvliet. Ueze rotonde wordt aangelegd in het ka li van het verkeersveiligheidsproject Lurzaam Veilig. B en W van Oostburg Hen advies van de raadscommissie Pla- lologie over een snelle planologische bewerking. ^aanpassing van de provinciale weg N675 bij Liwvliet en de gevolgen van die aanpassing zijn in het bestemmingsplan 'Buitengebied 9H' planolo gisch geregeld. De provincie heeft echter het plan opgevat deze aanpassing opnieuw aan te passen en wel in het kader van Duurzaam Veilig en uit prakti sche overwegingen. De verandering heeft betrekking op de kruising van de provinciale weg met de St. Jansdijk. De aanleg van de rontonde is meer westelijk voorzien dan het oorspronkelijke plan. Deze aanpassing maakt een directe aansluiting van een fietspad van en naar de St. Jansdijk op de provinciale weg mogelijk. Aan de zuidzijde wordt ook een (gedeelte) parallelweg aan gelegd. Het verkeer dat gebruik gaat maken van de ze parallelweg wordt via ter Moere naar de St. Ba- vodijk geleid. Het college vraagt de raadscommissie Planologie advies over de gevraagde snelle medewerking. Deze commissie komt woensdag 29 mei bij elkaar. Tijdens de vergadering van de commissie Welzijns zaken op 30 mei komt het voorstel aan de orde om een subsidieverzoek af te wijzen van de EHBO, af deling IJzendijke voor de aanschaf van een schep- brancard. De EHBO raamt de kosten hiervan op ongeveer 1500. Het verzoek om een gemeentelijke bijdrage wordt ingediend, omdat het aanschafbedrag vrij hoog is. Eerder zijn verzoeken van EHBO-afdelingen om een bijdrage in de kosten van de aanschaf van oe fenpoppen gehonoreerd. Een oefenpop is volgens het college voor de EHBO absoluut onmisbaar voor de vaardigheidsoefenin gen. Het college vraagt zich af of dat ook geldt voor een schepbrancard. De IJzendijkse afdeling van de EHBO vindt het trainen met een schepbrancard belangrijk voor als men in de toekomst wordt opgeroepen voor ramp oefeningen in samenwerking met andere hulpverle nende instanties. De EHBO wil de schepbrancard verder gebruiken bij activiteiten als de Folkloris tische Dag in IJzendijke en het Meerminnefeest in Waterlandkerkje. Volgens het college heeft een schepbrancard bij werkelijke calamiteiten echter geen enkele functie. Iedere ambulance beschikt namelijk over een schepbrancard. Bij grote calamiteiten voorziet het Rode Kruis in de hulpverlening. Daarom willen B en W het subsidieverzoek afwijzen. 4, waarbij in 1673 een lan- eeland en Holland voorko- skens herdacht met toneel, plaatsvinden. Van 13.00 tot 0 uur kan het publiek een be- c brengen aan oude rond- en bodemschepen, die afge- rd liggen in de plaatselijke en. Deze oude schepen nemen vonds om 20.30 uur ook deel het Admiraalzeilen. Ie ruimte naast het Visserij- >eum kan die middag ook een r uitgebreide VOC-tentoon- ling bekeken worden, waarop Ier meer een aantal ouae eepsmodellen is te bewonde- ihiel de Ruyter richtte na de slag in 1673 het korps Man- rs op, militairen die hij de im Zeesoldaten gaf. Daarom dat de Koninklijke Marine in iskens op deze dag geen ver- k laat gaan. Er zijn d®mon" aties met een Lynx-hehkop e de reddingsboot, een Onon egtuig maakt om 14.30 uur ee ïdje boven Breskens en oo i er duikdemonstraties in e iciaal daarvoor geP^aa ik. Ook is er een Marine-te rSuur start in de haven or de vismijn een sloepenrace, die haven is ook een drijvend and, waarop zich een muz' zeischap bevindt. In de vis j f is er een bassin opge aar vele modelboten hun :hten laten zien. ilippine - De voetbaH^®' I ïg in Philippine houdt za I mei een buurttoernooi. ue l wedstrijden beëinne"7ien |5.00 uur.'De finale mstreeks 17.00 uur. s Avonds voor alle liefhebbers een vond in de tent achter de e. DJ Fabian zorgt voor de lek. De toegang tot het toern a het feest is gratis voor al roners van Philippine- IN HET weekend na Pinkste ren is Terneuzen weer drie da gen lang jazz-stad. Van Noordstraat tot oude veerha ven is het al dixieland, bebop, hot club en latin jazz wat de klok slaat. Zo'n vijftig bands verzorgen meer dan tweehon derd uur live muziek tijdens Let vierentwintigste Schelde I Jazz Festival. Het opent op I vrijdag met een eerbetoon aan I baritonsaxofonist Gerry Mul- I ligan, die in januari van dit I jaar overleed. I Door Ronald Verstraten EVEN IS het alsof je Emiel en Rita van BRT hoort praten: Absoluut een Ipjs/kwaliteitverhouding, die je nog I dien vindt. Maar het gaat niet over [grasmaaiers, breedbeeld-tv's of exoti- vakanties. Het gaat over muziek, I jazz-concerten en streetparades. Een I stoet van artiesten uit alle windstreken, I die je voor slechts een paar tientjes per 3 kunt aanschouwen, beluisteren en I bewonderen. En dat is inderdaad geen held. I Natuurlijk wordt in allerlei kroegen I weer gratis gemusiceerd en kun je culi- I naire en muzikale genoegens combine- I ren tijdens diner-concerten. Zo hebben [Paddock, Ter Nose en De Graanbeurs op de avond van vrijdag 31 mei respec- ïievelijk het Trio Beranger, The Beet Ci- tv Jazzband en het Ronny Verbiest Trio in huis. De laatste zal zich moeten reppen, want eerder op de avond speelt hij in Porgy i mee tijdens het openingsconcert. I De organiserende stichting Jazzclub Zeeuwsch-Vlaanderen vatte in januari i op om de man en zijn muziek te I eren met een speciaal concert. Ze had- den daarbij speciaal twee baritonsaxo- I lonisten uit de streek op het oog: Jan Menu en de eerder genoemde Verbiest. Bijgestaan door enkele anderen spelen ze tijdens het Tribute to Gerry Mulligan enkele typische stukken van deze legen- oarische saxofonist. Podium is van oudsher het middelpunt van Schelde Jazz en naast de theaterbo- van de drie locaties waar entree [moet worden betaald. De bekende ïheaterboot uit Gent ligt, zoals de laat- ste jaren gebruikelijk, weer in de voor- malige veerhaven. Deze keer ligt er ech- 'er ook nog de kersvers opgekalefaterde [Montis 10. Op het dek van deze boot wordt een tent opgezet, waarmee het '""'1 er een gloednieuw en volstrekt •'1 liJÜlU në Sbhélde Jazz opént óp vrijdag met een eerbetoon aan baritonsaxofonist Ger ry Mulligan, die in januari van dit jaar overleed. foto anp Jan Menu sluit in Porgy Bess de eerste avond van het festival af. foto helen a. fokkens uniek podium bij heeft. Liefhebbers van hot jazz, swing, R B, boogie-woogie, entno-jazz, salsa, me rengue en samba komen op deze thea terboot aan hun trekken. Zo geven op de openingsavond het Nederlands/Bra ziliaanse Vicio Novo en de internatio naal samengestelde band Mezcal acte de présence. De eerste gaat uit van tra ditionele Braziliaanse samba-roots, de tweede baseert zich op Mexicaanse en vooral Indiaanse folklore. Tegelijkertijd is Porgy aan zijn volgen de gasten toe. Daar wordt het Mulligan- tribuut gevolgd door een concert van Saxport. Een negenkoppige sterforma tie uit Duitsland, geleid door de Bel gische bassist Jean Warland. Eigen be werkingen van hoogtepunten uit de jazz vormen het repertoire, terwijl trompet tist Richard Rousselet zorgt voor rust punten in het jazz-geweld. De groep krijgt in enkele stukken assistentie van twee jazz-groten: de vermaarde Bel gische vibrafonist Sadi en de Ameri kaanse tenorsaxofonist Don Menza. De eerste avond van wat meteen al een topdag van het festival belooft te wor den, wordt in Porgy afgesloten door saxofonist Jan Menu. De stichting Jazz gaf hem de vrije hand om enkele van zijn muzikale vrienden uit te nodigen. Daarbij is Jesse van Ruller, leerling van wijlen Wim Overgaauw en een snel rij zende ster aan het Nederlandse jazz-fir- mament. Vorig jaar won hij als eerste Europeaan de prestigieuze Thelonius Monk Award in de Verenigde staten. Twee andere muzikanten die Menu heeft uitgenodigd zijn de Belgische trombonist Phil Abraham en de Ameri kaanse trompettist JoeMagnarelli. Op zaterdag 1 juni begint de dag met de tradionele streetparades. De binnen stad wordt gevuld met de klanken van vier orkesten, waaronder die van de N.O. Longfield Jazz Crackers en The Swingcats. Op de Markt, waar tussen alle reconstructie-bedrijvigheid toch nog plaats is gevonden voor een po dium, spelen de Westerschelde Big Band en later The Friday Night Blas ters. Bij verschillende cafés zijn er 's middags ook al optredens. Gevarieerd 's Avonds is er opnieuw een gevarieerd programma met het Greg Marvin Quar tet in Porgy, gevolgd door een formatie met Magnarelli, Menza en Rob van Ba- vel. Aan boord van de theaterboot is er een special event, met David Paquette, The Swingcats, Ronny Verbiest, Ian Cooper en de Belgische klarinet tist/saxofonist André Donni. Zondag middag zijn er streetparades en diverse podiumconcerten. De internationale Cubop City Big Band verzorgt een feestelijk slotconcert met aanstekelijke salsa. Solisten zijn onder andere Joe Rivera en Jarmo Hoogen- dijk, terwijl Magnarelli en Menza als speciale gasten optreden. Vooruitlo pend op het festival is er op donderdag 30 mei alvast een opwarmertje in de vorm van een optreden door het Trio Hein van der Gaag in Porgy Bess. Informatie over entreeprijzen, locaties en aanvangstijden zijn te verkrijgen bij het festivalsecretariaat. Noordstraat 64a. Hier zijn ook kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar, evenals bij Porgy Bess, de VW Terneuzen, Muziekhuis Sonora en Echo-Audio. Jje Werkgroep West- puws-Vlaanderen Ge- andicaptenbeleid maakt fee zomer een videofilm per allerlei obstakels die pandicapten op hun peg tegenkomen. Afhan- i van een nog te ^Igen subsidie van [1300 gulden reist de nPloeg ook door het N om elders gevonden iPlossingen in beeld te vijgen. 'oor hank van Cooten i» l 5 voorzitter B. Scherbeijn l'ttgroep West-Zeeuws-Vlaan- n Gehandicaptenbeleid is de J"®1 aUeen bedoeld om kri- r leveren. „Nee, we willen L Wjkertijd oplossingen la- °en. Laten zien hoe het wèl bli j- bijvoorbeeld een win- ,er me zijn reclamebord iets 'i zljn winkel heeft staan et midden op het trottoir. l .ssmgen zijn vaak zo eenvou- itt»f m°e[er alleen opkomen en r nadenken. We hopen dat een bijdrage kan leve- ,®?*els zijn volgens Scherbe- h»Jfrs Zoals terrassen in de E?anden' reclameborden L ™°ir of de ontoeganke- fi van overheidsgebouwen 'v. „ea voor gehandicapten. rschinPZjt is zoveel mogelijk #fcende mensen met een n en hun specifieke pro- Veel winkels realiseren zich niet dat het uitstallen van koopwaar op straat problemen kan opleve ren voor gehandicapten. foto de stem/johan van gurp blemen in beeld te brengen. Het gaat niet alleen om rolstoelge bruikers, maar ook om mensen met een conditie-stoornis of een loopstoornis. Ook willen we de specifieke problemen van slecht horenden, doven, ouderen en blinden en slechtzienden onder de aandacht brengen van een breder publiek. In de videofilm spelen mensen met een handicap zichzelf en laten in hun eigen om geving hun dagelijkse problemen met toegankelijkheid zien." Zo'n twee jaar geleden werd in Terneuzen een lijst gepresenteerd met de diverse obstakels die ge handicapten in Zeeuws-Vlaande- ren tegenkomen. De opzet van deze lijst was om deze knelpun ten op te lossen. Volgens Scher beijn is het probleem met deze lijst dat er geen prioriteiten zijn aangegeven. „We proberen dat met de film wel te doen. We wil len aangeven welke zaken als eerste aangepakt moeten worden. We hopen dat de beleidsmakers daar hun voordeel mee kunnen en willen doen. Het gaat ons niet al leen om de toegankelijkheid, maar ook om de bereikbaarheid van bijvoorbeeld parkeerplaat sen en ook om de bruikbaarheid, zoals een aangepast rolstoel-toi let of een ringleiding voor slecht horenden." Ramp Scherbeijn noemt een aantal voorbeelden van obstakels die eenvoudig op te lossen zijn. „Zo als bijvoorbeeld een invalide parkeerplaats in Oostburg. De gemeente heeft direct naast deze parkeerplaats een glasbak neer gezet, omdat het daarvoor een mooie hoek is. Maar daarmee is de parkeerplaats voor invaliden praktisch niet te bereiken. Een dergelijk probleem is makkelijk op te lossen. Zoals bijvoorbeeld ook het rooster met grote gaten bij de ingang van een openbaar gebfiuw. Een ramp voor iemand met krukken of voor een slecht ziende." Daarnaast heeft de gehandicapte te maken met hindernissen waar voor niet makkelijk een oplossing te vinden is. „Zoals bijvoorbeeld de toegankelijkheid van het Oostburgse gemeentehuis. Voor de verbouwing van de hal en de burgerzaal is drie ton gereser veerd, maar we missen een goede toegankelijkheid voor gehandi capten. Terwijl er wel dertigdui zend gulden is vrijgemaakt voor vitrinekasten. Ons voorstel voor het plaatsen van een hellingbaan aan de voorkant is volgens de ge meente te duur. De gemeente gaat uit van een investering van een ton. Volgens ons kan het veel goedkoper." Scherbeijn hoopt in ieder geval dat de videofilm voor wat meer begrip voor de problemen van de gehandicapte kan zorgen. Er is inmiddels een team van tien vrij willigers samengesteld dat het project de komende zomer gestal te gaat geven. De werkgroep wil de film van ongeveer een half uur laten zien aan bijvoorbeeld men sen met een handicap en hun ver enigingen, politieke partijen, col leges van burgemeester en wet houders, beleidsambtenaren en op scholen. „We hopen met dit project te be reiken dat meer mensen rekening houden met onze doelgroep. Door zich even te verplaatsen in onze problematiek en actief mee te doen aan het obstakelvrij houden van bijvoorbeeld de trotoirs. In onze toeristische streek staan de uitstallingen van waren en de terrassen soms zo opgesteld dat men er met een rolstoel slechts in dubbelgevouwen toestand door heen kan. Als mensen dan ook nog hun fietsen kris-kras wegzet ten, is het helemaal een puin hoop. We willen met de film ook aantonen dat oplossingen vaak zo simpel zijn. Het gaat om kleine dingen. Juist die kleine oplossin gen en wat meer begrip kunnen het verschil maken tussen een mislukte en een geslaagde dag voor de gehandicapte." Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen vanuit Etampes 228 duiven, hoogste snel heid 1822,92 meter per minuut: 1. B. Danckaert, 2 en 5. E. van Deur- sen, 3, 9 en 10. Comb. Danekae- rt/Van Riel, allen St.-Jansteen, 4. Jan van Helsland, Hulst, 6. J. Rot tier, St.-Jansteen, 7. J. Prenen, 8. Comb. Provoost, beiden Hulst. Nieuw Leven Koewacht, 81 dui ven, 1778,21mpm:' 1. R. van Hijfte, 2, 4 en 8. G. Schalkens, 3. A. de Booy, 5. A. Kips, 6. H. van Dijk, 7. P. Matthijs, 9. R. van de Bilt, 10. R. van Damme. De Postduif Lamswaarde/De Reisduif Graauw, 97 duiven, 1763,91mpm: 1, 4 en 7. A. Wante, 2 en 8. Gebrs. De Koster, 3. G. Vioen, 5 en 6. W. Volleman, 9 en 10. Alph. d'Hondt. VZV Hoofdplaat, 94 duiven, 1793,03mpm: 1 en 9. H. Calon, 2. J. Cornelis, 3. A. Gernaert, 4. Comb. Den Hamer, 5. J. Vermeere, 6 en 7. A. Martens, 8. B. de Poorter, 10. Mevrouw Martens. Eerste de Beste Schoondijke, 54 duiven, 1855,52mpm: 1 en 5. A. de Wever, 2. J. de Poorter, 3 en 4. E. de Wever, 6. D. van Houte, 7 en 8. P. de Jonge, 9. W. Tanghe, 10. P. Cornelis. Recht voor Allen Sluis, 54 duiven, 1769,17mpm: 1, 4, 5, 6 en 10. F. Baas en zoon, 2, 3, 7 en 8. P. Pie- laet, 9. Comb. Coppens/Baert. De Eendracht Terneuzen, 89 dui ven, 1969,42mpm: 1, 5, 6, 8 en 9. P. de Blaeij, 2 en 10. Joh. Zegers, 3. A. Strijdonck, 4. J. van de Berg, 7. F. van Cleemputte. Sluiskilse Reisduif, 54 duiven, 1967,01mpm: 1 en 2. Comb. Nach tegaal, 3. R. Dhaene, 4, 5, 6 en 7. J. Boerman, 8 en 9. J. Dane, 10. Joh. Harms. Volharding Westdorpe, 52 duiven, 1890,66mpm: 1, 2 en 3. Arn. van Paemel, 4, 6 en 7. R. Pielaet, 5. Fr. Audenaerd, 8. René Kwikkei- berge, 9 en 10. P. Baecke. De Vrede Sas van Gent, 108 dui ven, 1948,62mpm: 1, 4, 6 en 10. B. van de Berghe, 2, 5, 8 en 9. E. en L. Breepoel, 3 en 7. F. de Mul. Strijd in Vrede Groede, 51 duiven, 1902,84mpm: 1. A. Schaap, 2, 3, 4 en 5. A. Beun, 6 en 8. Mevrouw Scheele, 7. G. Dusarduijn Jr., 9. M. Elfrink, 10. Mevrouw Buijze. Nog Sneller Breskens, 73 duiven, 1943,18mpm: 1, 5, 7, 9 en 10.1. No- tebaart, 2 en 3. H. Mookhoek en zoon, 4. Comb. Mulken/Mook- hoek, 6. J. Donze, 8. J. Quaars. De Getrouwe Duif Cadzand, 59 duiven, 1851,37mpm: 1, 4, 6, 8, 9 en 10. J. van de Plasse, 2. D. van Kerkhoven, 3. J. Kools, 5 en 7. J. de Mey. Eerste de Beste Schoondijke, 72 duiven, 1902,78mpm: 1. W. van de Velde en zoon, 2. A. Steurrijs en zoon, 3 en 10. A. de Wever, 4, 5, 8 en 9. C. Boogaard, 6 en 7. W. Tang he. VZV Hoofdplaat, 123 duiven, 1947,46mpm: 1, 2 en 6. A. van de Broecke, 3. J. de Poorter, 4 en 8. Comb. Den Hamer, 5 en 9. H. Ca lon, 7 en 10. A. Gernaert. Clinge - Zaal De Landbouw, 29 personen. Bieden: 1. D. Verbrae- ken, 2. R. de Vos, 3. R. Verschuren. Jokeren: 1. mevrouw Van Haver, 2. mevrouw De Nijs, 3. mevrouw Van Cadsand. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 24 personen. Bieden: 1.1. de Win kel, 2. R. Tilleman, 3. E. de Kint. Jokeren: 1. mevrouw Lernout, 2. J. van Kerkhoven, 3. R. Roctus. Sluiskil - Zaal Atlanta, zestig per sonen. Bieden: 1. E. Bos, 2. K. Oos terling, 3. E. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Rijk, 2. mevrouw Van Hulst, 3. L. van de Wege. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 65 personen. Bieden: 1. H. Coalo- ne, 2. C. de Deyn, 3. A. van Dix- hoorn. Jokeren: 1. mevrouw Theu- nissen, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Hamelink. Eindstand bieden: 1. J. van de Velde, 2. P. Valent, 3. N. Goossen. Jokeren: 1. mevrouw Van Driessen, 2. me vrouw Van Vooren, 3. mevrouw Rietjes. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 43 personen. Bieden: 1. G. de Nijs, 2. P. Verbist, 3. mevrouw Rottier- Frederikx. Jokeren: 1. mevrouw De kort-Reyns, 2. mevrouw Re- mijn, 3. mevrouw De Koster- Reyns. Hengstdijk - Camping De Vogel, 53 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. G. Baart, 3. F. Geluk. Jokeren: 1. mevrouw Voogt, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Martinu. Sas van Gent - Zaal Rijnvaart, 36 personen. Bieden: 1. P. Kalfsveld, 2. J. Vereecken, 3. T. van Bambost. Hoek - Camping De Braakman, 26 personen. Bieden: 1. mevrouw Reyers, 2. J. van Kruyssen, 3. A. van Driel. Jokeren: 1. mevrouw Vermeulen, 2. J. van de Straten, 3. T. Jonkbloed. IJzendijke - Zaal Les Amies, 48 personen. Bieden: 1. E. van de Brande, 2. A. Timmerman, 3. F. Barends. Jokeren: 1. T. Dekker, 2. J. Hamelink, 3. F. Blaakman. Hulst - KBÓ, De Lieve, 28 perso nen. Jokeren: 1. M. Jonkers, 2. R. d'Hooghe, 3. mevrouw De Vliegher Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, twaalf schutters. Hoge en beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (7): W. van Dorselaer. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 28 schutters. Hoge vogel: R. Bo gaert, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: P. Bogaert, groot ste aantal (4): J. Tieleman. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden, vijftien schutters. Hoge en tweede zijvogel: R. Verschoten, eerste zijvogel en grootste aantal (13): J. D'Hondt. Graauw - Sportpark, Boomwai- feesten, 39 schutters. Wip 1: hoge vogel: E. Borm, eerste zijvogel: M. Kesel, tweede zijvogel: F. de Ca- luwé, grootste aantal (6): A. Leeraert. Wip 2: hoge vogel: W. Verhagen, eerste zijvogel: M. van de Walle, tweede zijvogel: J. de Koster, grootste aantal (5): J. Buys. Axel - Ons Vermaak, 47 schutters. Wip 1; eerste hoge vogel: J. Ver- meire, tweede hoge vogel: H. de Waele, eerste en derde zijvogel: J. Verberkmoes, tweede zijvogel: G. Volleman, vierde zijvogel: F. Her- wegh. Wip 2: eerste hoge en derde zijvogel: M. Suy, tweede hoge vo gel: P. van Vliet, eerste zij vogel: W. de Vrieze, tweede zijvogel: J. Fer- ket, vierde zijvogel: G. Samijn. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, zeven schutters. Hoge vogel: R. de Cock, beide zijvogel: R. D'Hondt, grootste aantal (5): A. de Munck. Hulst - Zaal De Kroon, veertig schutters. Beide hoge vogels; A. de Waal, eerste zijvogel: R. van Kerk hoven, tweede zijvogel: G. Her- wegh, grootste aantal (7): H. de Vos. Hulst - De Batavieren, 55 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: O. van Laare, tweede hoge en eerste zijvogel: S. de Wilde, tweede zijvo- tel: M. Roeland, derde zijvogel: J. orber, vierde zijvogel: J. Verstra ten. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Biddeloo, tweede hoge vogel: O. van Laare, eerste zij vogel: E. van Brussel, tweede zijvogel: J. Thijs- sen, derde zijvogel: J. Verberk moes, vierde zijvogel: F. van Swaal. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, dertig schutters. Hoge vogel: R. Verschoten, eerste zijvogel: A. D'Hondt, tweede zij vogel: A. van Geersdaele, grootste aantal (10): B. Maas. Hulst - De Batavieren, 92 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: E. Vermandei, tweede hoge vogel: J. van 't Gilde, eerste zijvogel: B. Es- seling, tweede zijvogel: J. Terbeke, derde zijvogel: J. Weemaes, vierde zijvogel: M. Verdonk. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Roeland, tweede hoge vogel: F. Herwegh, eerste zij vogel: E. de Bakker, tweede zij vo gel: P. Weemaes, derde zijvogel: W. Jacobs, vierde zijvogel: C. Wee maes. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 26 personen: 1. A. Sponse- lee/A. Matthyssen, 2. L. Neve/E. Kint, 3. C. van Meelen/M. van Goethem. Axel - Gregoriuscentrum, tien {>ersonen: 1. A. de Mey, 2. A. Wil- emsen, 3. M. de Meester. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, acht personen: 1. A. de Maar schalk, 2. mevrouw Vale, 3. T. de Kort. Westdorpe - Concordia, zeventien personen. Mat 1: 1. R. Jansen, 2. W. Kalle/J. Goethals. Mat 2: 1. R. van Hecke/C. de Smet, 2. E. de Smet/E. Sommer. Axel - De Halle, tien personen: 1. J. Vercauteren, 2. C. Maas, 3. me vrouw Vercauteren. Bekerwed strijd: 1. mevrouw Vercauteren, 2. J. Vercauteren. Clinge - Malpertuus, KBO, 23 per sonen. Mat 1: 1. L. Bot, 2. L. van Hoeyland/C. Hageman. Mat 2: 1. C. van Gijsel, 2. L. Vonck/C. Bay- ens. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, ne gentien personen. Hoge en linker zijvogel: C. Bun, rechter zijvogel: P. Rottier, grootste aantal (9): J. Schenkels. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Hoge vogel: M. Dha- nis, linker zijvogel: J. Weyn, rech ter zijvogel: A. Voogt, grootste aantal (9): M. de Roos. Van onze correspondent Westdorpe - Komend weekend spelen er is er live-rock te beluis teren in de Gravin te Westdorpe. Zaterdag staat de nog jonge Van onze verslaggever Sluis - Ouderraad en leer krachten van de openbare J.H. van Dale-school in Sluis hou den zaterdag 8 juni een grote wafelactie en rommelmarkt ten behoeve van de school. Tussen 09.30 en en 13.00 uur worden er versgebakken wafels huis-aan-huis verkocht. Op het schoolplein aan de Kloosterstraat 26 vindt vanaf 13.30 uur de rom melmarkt plaats. Er is tevens een disco voor jong en oud en kans op een prijs met het rad van avon tuur. Bij slecht weer wordt de rommel markt verplaatst naar 't Zoute Vestje aan de Hoogstraat in Sluis. Zeeuwse band Electric Move- ment op het podium. Zij spelen rhythm blues met een zeer hoog soul-gehalte en enige in vloeden uit de rock. Hun allereerste optreden vond plaats in de Concurrent in Vlis- singen en dat hebben ze geweten ook. Vanaf dat moment treden zangeres Sylvia de Troije, saxo- foniste Sonja de Deckere, gitarist Jeroen Brand, bassist Rogier van Besouw, drummer Henri Grim en toetsenist Duije Deurloo regel matig op op de zeeuwse podia. Zondag staat de JP Butler Band op het programma. Dit is geen onbekende groep voor de Gravin en voor Zeeuws-Vlaanderen, want twee leden van deze band, drummer D. Junior en zanger/gi tarist JP Butler speelden tot voor een paar jaar geleden in de legen darische Shaking Butlers. Samen met zanger/bassist Marc Wood brengen zij een breed scala aan covers. Er staan onder meer nummers van Eric Clapton, Stevie Ray Vaughn en Jimmy Hendrikx op het programma. Beide optredens beginnen om 22.00 uur en de toegang is gratis.

de Stem | 1996 | | pagina 17