'Leegloop bij Voorwaarts groot' Nu al dodei in vei Tennissters Animo prolongeren titel op slotdag Proble Van Oord zwemt naar Zeeuws jeugdrecord Peter Louwerse pakt zege op 3000 meter Meijer ongenaakbaar in trimkoers Hulst Geen junioren aan de start in IJzendijke Voorzitter Paul Borgt van Axelse volleybalvereniging luidt noodklok Schelfhout pakt titel tafeltennis in Utrecht DE STEM SPORT ZEELAND ZWEMMEN VOLLEYBAL ATLETIEK Kampioenschap tennis Zeeuwse jeugd in Hulst TENNIS Voormalig topruiter overleden Vraagtekens Langere tijd TENNIS SPORTNIEUWS kort WIELRENNEN WIELRENNEN Te weinig inschrijvingen TAFELTENNIS HH Lage. 'record' 199 Gewonde bij aanrijding Hennepkwekerij opgerold in Westkapelle Van onze zwemmedewerker Sas van Gent - De Middelbur ger Van Oord zwom op de vijf de dag van de Zeeuwse Zomer Zwemkampioenschappen naar een nieuw Zeeuws jeugdrecord. Hij versloeg Van den Berghe op de 1500 meter vrije slag. De vijfde dag is al jarenlang het moment van de overgang van het zwemmen op de korte nummers naar het werk op de wat langere afstanden. In Sas van Gent ston den naast de 400 meter wisselslag ook de 800 en 1500 meter vrije slag op het programma. Voor de meeste deelnemers is het een eer ste test om te kijken in hoeverre zij al bestand zijn tegen het lange tijd zwemmen in de buitenlucht met temperaturen van nauwe lijks twaalf graden en een water temperatuur van twintig graden. Opvallende afwezigen waren de Vlissingers Eelco van Gemert en Sandy Pleyte, die beiden in de voorgaande weekenden op de korte afstanden nog hadden ge schitterd en Ryan Verplanke uit Breskens, die volledig in beslag wordt genomen door haar school- De 1500 meter is altijd een graad meter voor de mensen die met kloppend hart naar het lange- baanseizoen kijken. De ogen zijn dan vooral gericht op de verrich tingen van de deelnemers van Koewacht en Scheldestroom, vooraanstaande clubs in het lan- ge-afstandscircuit. Arno van den Berghe, de Zeeuwse vaandeldra ger op dit onderdeel van de zwemsport, ging voortvarend van start en leek naar een onbedreig de zege te zwemmen. Maar hij kon zijn Middelburgse tegenstan der, Arjen van Oord, niet van zich afschudden. Toen 'sterke Arno' na 900 meter een kleine inzinking kreeg, zag Van Oord kans om naast Van den Berghe te komen. Er ontstond toen een felle strijd om de winst die door de technisch beter zwemmende Van Oord ver rassend werd gewonnen. Zijn tijd van 18.41,8 was tevens een nieuw Zeeuws jeugdrecord (-19 jaar). „Ik heb wel gemerkt dat de vorm er nog niet is. Daar moet ik nog wel wat aan gaan doen. Maar dat is bij mij zo dikwijls het geval, het is dus niet nieuw en zeker niet verontrustend," was de reactie van Van den Berghe die met de zilveren plak ook tevreden was. Door het wegvallen van haar ploeggenoten Sandra Temmer man en Ryan Verplanke kreeg Carolien de Milliano van Schel destroom de volledige verant woordelijkheid. De 400 meter wisselslag en de 800 meter vrije slag zijn immers sinds jaren een prooi voor de Scheldestroom- zwemsters. Op de 400 meter wis selslag trof De Milliano een sterk gemotiveerde Maart je van Keu len als tegenstandster. Door haar zwakke onderdeel schoolslag moest zij de eer laten aan de Vlissingse, maar op de 800 meter vrije slag liet ze het niet zo ver komen. Wendeline Velgers- dijk bleef lange tijd naast haar zwemmen, maar toen die even niet oplette, was er een gat gesla gen die voor de Sasse zwemster niet meer te overbruggen was. UITSLAGEN 400 meter wisselslag vrouwen all-in: 1. Maartje van Keulen (3TV) 5.39,6, 2. Carolien de Milliano (ZVS) 5.46,2, 3. Martinique Jansen (ZVS) 5.57,4, 4. Sarian Kosten (ZVS) 6.05,6, 5. Judith Salomé (ZVS) 6.14,8. 800 meter vrije slag all-in: 1. Caro lien de Milliano 10.20,0, .2. Wendeli ne Velgersdijk (BRU) 10.43,0, 3. Ju dith Salomé 10.55,8,4. Saskia Herre- bout (STV) 11.01,6, 5. Martine den Dekker (ZVS) 11.07,7. 1500 meter vrije slag mannen all-in: 1. Arjen van Oord (LUC) 18.41,8, 2. Arno van den Berghe (ZCK) 18.43,9, .3. Thijs Salomé (ZVS) 19.31,5, 4. Michiel Wondergem (ZVS) 19.32,7, 5. Tom Pieterse (ZCK) 19.50,8. Door Willy van Leeuwen Axel - De volleybalvereni ging Voorwaarts uit Axel was jarenlang een toonaan gevende vereniging in het district Zeeland van de Ne- VoBo. Volgend seizoen is er geen vrouwenteam meer en ook het voortbestaan van het mannenteam en zelfs de vereniging hangt aan een zijden draadje. Bovendien stapt het bestuur vrij wel zeker op. „De leegloop bij Voorwaarts is groot en het wordt de komende weken een kwestie van alles of niets," zegt Voor- waarts-voorzitter Paul Borgt, die vreest voor het voortbestaan van de Axelse volleybalvereniging. Paul Borgt is nu drie jaar voorzit ter en of er nog een vierde jaar bijkomt is nog maar de vraag. Voorwaarts, dat zowel bij de mannen als de vrouwen, jaren lang een boegbeeld was in de pro motieklasse, dreigt aan een com plete leegloop ten onder te gaan. „Het is al zeker dat er volgend seizoen geen vrouwenteam meer zal zijn. Er waren wel enkele speelsters bereid om te spelen, maar dat kon dan niet elke week. Dan moet je zomaar enkele aspi ranten te voorschijn toveren en dat is ook niet eenvoudig," begint Borgt zijn dramatisch verhaal. „Het voortbestaan van het man nenteam hangt aan een zijden draadje. Vorig seizoen begonnen ze ook met negen spelers en dan heb ik zelf nog enkele malen moeten meespelen omdat er an ders spelers te weinig waren. Nu zijn er nog vijf of zes spelers over, Van onze atletiekmedewerker Middelburg - Peter Louwerse won tijdens de avondmeeting van Dynamo in Middelburg de 3000 meter bij de mannen senioren. De atleet van Sporting Walche ren rekende in de slotfase af met veteraan John Overweel. Die 3000 meter was met achttien deelnemers het hoofdmenu van deze ingelaste avondwedstrijd die alleen uit loopnummers be stond. Een uitstekend initiatief van Dynamo, die ook de junioren een loopnummer had voorge schoteld. Een aantal Zeeuws- Vlaamse atleten en atletes had de oversteek gemaakt. Zo won Ra- chida Moerman van de Wielingen onder meer de 600 meter bij de meisjes C. UITSLAGEN Meisjes D-600 meter: 1 Ruth de Kra ker (Sporting Walcheren) 1.53,4. Van onze correspondent Hulst - Traditiegetrouw vin den de Zeeuwse jeugdtennis- kampioenschappen plaats op het park van tennisclub Huls ter Ambacht in Hulst. Zater dag 25 mei begint deze titel strijd. De finales worden ge houden op tweede Pinkster dag, maandag 27 mei. Bij de jongens tot en met twaalf jaar zijn er winstkansen wegge legd voor Krijn de Vries uit Vo gelwaarde. In de categorie tot en met 14 jaar gooit Oostburger An dy de Bruijne wellicht hoge ogen. Hulstenaar Pascal van Poecke, Aardenburger Remy Scherbeijn en Oostburger Pascal van Poecke houden de Zeeuws-Vlaamse eer hoog in de oudste leeftijdsklasse. Bij de meisjes wordt Zeeuws- Vlaanderen in de klasse tot en met 14 jaar vertegenwoordigd door Beatrix Verhaegen, bij de tot en met 12-jarigen door de Terneuzense Annick van de Wal- le en Sharon de Witte uit IJzen- dijke. Ascheberg - De voormalige Duit se topruiter Fritz Ligges is dins dag in zijn huis in Ascheberg op 58-jarige leeftijd overleden. Hij bezweek aan een hartinfarct. Ligges veroverde in 1964 in To kyo als militaryruiter brons in de individuele wedstrijd en met de Duitse equipe. Kort daarna be sloot hij springruiter te worden. In die discipline won hij met de schimmel Robin goud met de ploeg op de Spelen van 1972 in München. Meisjes C-600 meter: 1. Rachida Moerman (Wielingen) 1.52,2, 2. Eva de Kraker (Sporting Walcheren) 1.59,1. Meisjes B-800 meter: 1. Dorothea Kisjes 2.36,1, 2. Vivian Kabboord (beiden Sporting Walcheren) 2.46,8. Vrouwen senioren/veteranen - 800 meter: 1. Greet je Smit (Delta Sport) 2.51,9. 3000 meter: 1. Jopie Daane (Dyna mo) 11.25,4. Jongens D-1000 meter: Thomas Ma- rinissen 3.14,4, 2. Rudy Brakman (beiden Dynamo) 33.30,3, 3. Maarten Jansen (Atletica) 3.34,9. Jongens C-800 meter: 1. Daniel Kis jes (Sporting Walcheren) 2.15,8, 2. Erik de Munck 2.22,4, 3. Edgar Ultee (beiden Wielingen) 2.24,4. Jongens B-800 meter: 1. Rik Duim (Sporting Walcheren) 2.17,8. Jongens A-800 meter: 1. Gert-Jan Wondergem (Dynamo) 2.13,5. Jongens A-3000 meter: 1. Gert-Jan Wondergem 9.46,5. Mannen senioren-3000 meter: 1. Peter Louwerse (Sporting Walche ren) 9.32,2, 2. Bart de Koster 9.50,0, 3. Ard Wondergem 9.53,9, 4. Rens Bostelaar 9.57,5, 5. Rob Gelof (allen Dynamo) 10.23,4. Mannen veteranen-3000 meter: 1. John Overweel (Dynamo) 9.43,6, 2. Piet Westerweele (Wielingen) 9.52,1, 3. Wim Besuyen 9.53,1, 4. John Gui- quierre 10.43,2, 5. Jaap Wondergem (allen Dynamo) 10.56,2. maar met zo'n kleine groep kun je toch niet aan de competitie be ginnen." Borgt stelt grote vraagtekens bij de vereniging Voorwaarts. „Ze willen wel spelen, maar voor de rest trekken ze zich nergens iets van aan. Aan wie het ligt laat ik in het midden, maar volgens mij ligt het niet aan het bestuur, maar gewoon aan de mentaliteit van de spelers en speelsters," ver volgt de teleurgestelde voorzitter. „Ik ben trouwens niet iemand die heel Zeeuws-Vlaanderen door gaat lopen om spelers elders weg te halen. We hebben vaak allerlei activiteiten willen organiseren, maar dan was er geen of weinig belangstelling. Vroeger was het wellicht allemaal beter, maar de laatste jaren is het wel erg hard teruggelopen." Borgt werd enkele jaren geleden noodgedwongen voorzitter. „Er was niemand die het wilde doen, dus ik ben er zonder enige erva ring aan begonnen," weet hij. „Samen met de andere bestuurs leden hebben we naar oplossin gen gezocht, maar dat is niet een voudig. Michel Staal en Nathalie Dierick, die beiden al bij een an dere vereniging spelen, zijn zelfs als bestuurslid aangebleven. Dat is goed, maar zeker geen ideale situatie. Zij gaan er trouwens, evenals Ronald Groot veld, mee stoppen. Toch is het nu tot ieder een doorgedrongen dat de alarm bel wordt geluid. Iedereen is nu wakkergeschrokken en in rep en roer. Volgens mij veel te laat, maar vandaag hebben we een le denvergadering en die zal de uit komst moeten brengen." Voorwaarts telt nog 75 leden. „Als er een mannenteam komt, wil ik er wel in spelen en blijf ik voorzitter. Komt dat team er niet, dan vertrek ik zelf naar Schelde- sport. Vroeger draaide Voor waarts mee in de top van de pro motieklasse. Velen hebben het zien aankomen en hebben de club al verlaten. Bij de vrouwen is vo rig seizoen de bom al gebarsten." Of Paul Borgt nog voorzitter blijft hangt dus af van het wel of niet doorgaan van een mannen team bij Voorwaarts. „Ik voel er niets voor om elders te spelen en dan bij Voorwaarts nog voorzit ter te blijven, dat werkt in mijn Voorwaarts-voorzitter Paul Borgt: „Het wordt de komende weken een kwestie van alles of niets." foto wim kooyman ogen niet. Het mannenteam moet dan wel voor langere tijd in stand kunnen worden gehouden," aldus de 40-jarige voorzitter, die in het verleden als volleyballer actief was bij Attack en Assenede. „Of er nieuwe kandidaten voor het mannenteam en/of bestuur worden gevonden is voor mij nog even de vraag. In het ergste geval houdt de vereniging Voorwaarts op te bestaan en dat zou natuur lijk erg jammer zijn. Er wordt veel langs elkaar heen gewerkt, de discipline is ver te zoeken en sommigen zijn veel te laks. Ik ben als voorzitter zeer teleurgesteld in de gang van zaken binnen de vereniging." Of Voorwaarts na de ledenvergadering van vandaag, die in om 19.30 uur in sporthal Sportuus begint, nog een lang le ven beschoren is, zal moeten blij ken. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Het vrouwenteam van Animo is voor de derde achtereenvolgende keer kam pioen geworden van Zeeland. De titel kwam definitief in handen door op de slotdag in Aardenburg met 5-1 van SJEF te winnen. Eerder regen de Terneuzense vrouwen overwinningen aaneen tegen Animo 2 (4-2), Ovezande (4-2), DOS (6-0) en Hulster Am bacht (5-1). Alleen tegen Souburg werd het 3-3. „Souburg was onze moeilijkste tegenstander. We zijn voor het derde jaar op rij kam pioen geworden. Toch is het ieder jaar 'heel krap'. Maar we zijn net even iets beter. Of iets meer ge luk," lacht aanvoerster Pia Vos. „De wisselbeker wordt vandaag aan ons overhandigd. Die beker moesten we teruggeven omdat de naam Animo er weer in gegra veerd wordt." Zelf won Pia Vos tegen SJEF in de eerste partij van Rita de Cler- ck met 6-4, 7-5. Suus Körner stond Margriet Buijze slechts drie games toe: 6-2, 6-1. Nell Moons had in de tweede set een tie-break nodig tegen Myriam Trapman. Via 7-5 in deze verlen ging ging ook deze partij naar Animo. Bep van de Vijver ten slotte zegevierde met 7-5, 6-0 over Christianne Dhont. Het eerste dubbel belandde ech ter in de Aardenburgse handen van Rita de Clerck en Margriet Buijze. Zij bedwongen via 7-5 in Het kampioensteam van het Terneuzense Animo: Pia Vos, Nell Moons, Suus Körner en Bep van de Vijver. Marie-José Baggen ontbreekt op de foto. foto wim kooyman de derde set Moons/Van de Vij ver. In het tweede dubbel won de Animo-combinatie Vos/Körner met 7-5, 6-1 van Trap- man/Dhont. Het ene winstpunt voor SJEF bleek goud waard, want degradatie dreigde. Nu zijn Yerseke en DOS de klos. Animo vertegenwoordigt op 15 juni Zee land tijdens de landelijke titel strijd. Hulster Ambacht speelde dit jaar geen rol van betekenis. Dat on derkende ook Lisette van Gaever. „Eigenlijk hebben we een hele slechte competitie gespeeld. Veel te veel verloren. We worden wel ieder jaar een jaar ouder, maar dat worden die anderen toch ook." Tegen degradant DOS vlamden de Hulsterse vrouwen nog eens ouderwets: 6-0. Lisette van Gaever, Monique van Rattin gen, Gerda de Moor en Michelle Deltour kenden geen enkel pro bleem met respectievelijk Nel van de Griek, Toos Verbeek, Mar jan Stijnman en Cocky Buurman. In de dubbels zette deze trend zich voort. Animo 2 heeft een prima compe titie achter de rug, beloond met een gedeelde derde plaats. Van nummer twee Ovezande werd met 4-2 gewonnen. Ria Wisse won in twee sets van Lenie de Haan, Tiny van Zweeden deed hetzelfde tegen Beppie Meerhof. In de dubbels versloegen Ria de Rooy en Louwerse in drie sets Els Ars/De Haan, Sary Hamelink en Wisse hadden een set minder no dig om Meerhof/Willy van de Dries van zich af te schudden. „Een derde plaats is mooi voor ons. Zeker omdat we altijd al blij zijn als we in de hoofdklasse blij ven," aldus Animo 2-aanvoerster Ria de Rooy. In de vrouwendubbelcompetitie verloor Hoek met 3-1 van kam pioen Domburg. Alleen Janny Dieleman en Marijke van Driel geraakten in een drie-setter tot winst tegen Marja Maranus/Hei- di Willems. Anny Bierings en Van Driel moesten pas via de tie break van de derde set buigen voor Maranus/Christine Hoogen- doorn. Hulster Ambacht maakt rechtsomkeer naar de eerste klas se. Bij het Thoolse Eegedima werd opnieuw met 4-0 verloren. UITSLAGEN ZEEUWSE VROUWENCOMPETITIE Hoofdklasse enkel: Hulster Am- bacht-DOS 6-0, Souburg-Ovezande 3-3, Animo 2-Yerseke 4-2, SJEF- Animo 1-5. Hoofdklasse dubbel: Domburg-Hoek 3-1, 't Halve Maantje-Kruiningen 2- 2, Eegedima-Hulster Ambacht 4-0, Mariekerke-Souburg 3-1. EINDSTAND Hoofdklasse enkel: Animo 1 33 pun ten (kampioen van Zeeland), Ove zande 28, Souburg en Animo 2 27, Hulster Ambacht 21, SJEF 15, Yer seke 14 (degradeert), DOS 3 (degra deert). Hoofdklasse dubbel: Domburg 22 (kampioen van Zeeland), Eegedima 19, Kruiningen 18, Hoek en Marie- kerke 14, 't Halve Maantje 12, Sou burg 9 (degradeert), Hulster Am bacht 4 punten (degradeert). Voorjaarsvergadering KNLTB Zeeland Hulst - De voorjaarsvergadering van het tennisdistrict Zeeland vindt plaats op donderdag 30 mei in Motel Goes. Aanvang 19 r uur. Op de agenda staat onder andere de voordracht van Jaap ai' berda van Ekenstein tot bestuurslid opleidingen. Het huidige bestuurslid opleidingen, Thom Moerland, treedt tè rug. Dit vanwege het feit dat zijn vrouw Ria Moerland benoemd ij als bureaumanager van de KNLTB Zeeland, een betaalde baan Zo wordt vermenging van belangen tegengegaan. Jaap Alberda is lid van tennisclub Hulster Ambacht. Het districtssbestuur stelt eveneens voor om Guido Verstraeten te benoemen tot lid van de financiële commissie. De zittingsperiode van Koeman, voorzitter van de financiële commissie, is namelijk afgelopen. Hulstenaar Guido Verstraeten maakte in het verleden jarenlang deel uit van het districtsbestuur als secretaris en vice-voorzitter. Pinksterwedstrijden in Hulst Hulst - Op maandag 27 mei (Tweede Pinksterdag) houdt de Hul- sterse atletiekvereniging RKHAV haar traditionele Pinksterwed- strijden. Dit voor ABCD junioren, senioren en veteranen. Daar naast staat er voor de recreanten (trimmers) ook een 3000 meter op het programma. Voor de mannen en vrouwen senioren en vete ranen is er een sprint- en werpmeerkamp. De junioren doen mee aan de volgende onderdelen: kogel, discus, speer, ver, hoog, 1000 en 1500 meter. De wedstrijden, die worden gehouden op het ge- meentelijk sportcomplex aan de Zandstraat, beginnen om 11.30 uur. Juul van Lierde naar Breskens Breskens - Vierdeklasser IJzendijke moet het volgend jaar zonder Juul van Lierde doen. De voorstopper heeft overschrijving aange vraagd naar Breskens, d at al een aantal jaren zijn woonplaats is. Van Lierde heeft overigens te kennen gegeven te willen afbouwen Breskens verliest naast John Alleman ook Johnny Jacobse die we gens studie te kennen heeft gegeven zich niet meer voor het eerste beschikbaar te stellen. Acht van Eede voor trimmers Eede - In Eede wordt op maandag 27 mei (Tweede Pinksterdag) traditioneel de Acht van Eede verreden. Ook dit jaar doet het wie- Iercomité Eede dit in samenwerking met de Belgische vrije Bond de WAOD. De af te leggen afstand is 80 kilometer. Gestart wordt er om 14.30 uur in de Dorpsstraat. De renners kunnen de rugnum mers afhalen in café Cambrinus in de Dorpsstraat. Van wielermedewerker Hulst - De trimkoers van Hulst, traditioneel als afwachting van de KNWU-wedstrijd, kreeg ondanks het slechte weer een rede lijk aantal trimmers over de vloer. Vanwege de regen bleven echter mannen als Bolssens, Gunst en Geensen aan de kant. Robbie Meijer trotseerde alle re gengoden. Maar eerst waren het vooral Edwin van Oosten en de Aardenburger Reggie Goole, die zeker voor Zeeuws-Vlaanderen een aanwinst in het trimmerspe loton betekent, die het lontje aanstaken. Goole reed een puike wedstrijd en werd zesde. Van Oosten pakte de leidersprijs. Me ijer ging drie ronden voor het ein de aan de haal en won onbe dreigd. Jaap Westrate spurtte naar een fraaie tweede plaats. Bij de B/C-trimmers was Ko Harms uit Axel weer een klasse apart. Na zijn overwinning in de Omloop van Zeeuws Vlaanderen boekte hij zijn tweede overwin ning. Erik Steins werd winnaar in de C-categorie. UITSLAGEN I. R. Meijer (Putte), 2. J. Westrate (Yerseke), 3. S. Koole (Heinkens- zand), 4. E. van Oosten (Goes), 5. A, Polak (Prinsenbeek), 6. R Goole (Aardenburg), 7. en winnaar B-cate gorie K. Harms (Axel), 8. en winnaar C-categorie E. Steins (Knokke), 9, P Picavet (Hulst), 10. R. Smits (Clinge), II. F. Martens (Koewacht), 12. M, van Iwaarden (Heinkenszand), 13. M. Wagenaar (Borssele), 14. C. van Loon (Oosterhout), 15. M. van Overbeke (België). Van onze sportmedewerker IJzendijke - Dit jaar geen KNWU-koers in IJzendijke. Op d kalender stond op de traditionele 'derde pinksterdag' (28 mei een wedstrijd voor junioren. Maar het wielercomité IJzendijke krijgt niet genoeg jonge renners aan de start. voor de vele mensen die ons al fi nancieel hadden gesteund ei hoop dat ze beseffen dat het niei aan ons ligt," vervolgt hij. Claeys en consorten willen volgend jaar toch weer een KNWU-koers op de rails zetten. Dit jaar komen wel de deelne mers aan de dikke-bandenwed- strijden in actie. Ook de trim- mers/dagkaarthouders zijn van de partij. De dikke banden-wed strijden beginnen om 14.00 uur De trimmers/dagkaarthouders, die in elke categorie een aardige centje kunnen verdienen in 'Peti' Paris', gaan om 18.30 uur var start voor een wedstrijd over vijf tig kilometer. Er kan vanaf 17.30 uur wordei ingeschreven in café Hofzicht de Koninginnestraat, Het comité had gehoopt junioren, die aan de Axelse Driedaagse mee zouden doen, aan de start te krijgen. Dat bleek om meerdere redenen (andere verplichtingen en dure verblijfskosten) niet het geval. „Het heeft pijn gedaan, maar het is niet anders. We hadden tien voorinschrijvingen en ondanks herhaalde inspanningen kwam er geen enkele inschrijving meer bij. Het is voor het eerst sinds vele ja ren dat we een KNWU- wedstrijd moeten afblazen, maar het zij zo: met tien renners door IJzendijke fietsen heeft ook weinig aantrek kingskracht," meldt Alex Claeys, voorzitter van het wielercomité. „Ik betreur het met name ook Terneuzen - Tafeltennisster Naomi Schelfhout heeft in Utrecht op overtuigende wijze de nationale B-meerkampen op haar naam geschreven. In de uit tien speelsters bestaan de finaleronde was de voor SAR uit Kloosterzande uitko mende Schelfhout al na zeven van de negen partijen zeker van de titel. Naomi Schelfhout had alleen in haar tweede partij moeite met d Belgische Frederique Louviaux. De voor het Limburgse Sloun ac tieve, maar in Duitsland competitie-spelende Waalse ging pas 22-20 in de beslissende game onderuit. Ook Ankie Kersten van MZ uit Middelburg, van wie Schelfhout 1 de voorronden tot tweemaal toe had verloren, had ditmaal woffle in te brengen tegen de Zeeuws-Vlaamse. Na zeven winstpartije op rij was Schelfhout voor de achtervolgers Denise H°eve (ZTTC) en Ankie Kersten al niet meer te achterhalen. Pas m laatste ronde, met de eindzege reeds in handen, leed Scheltho toch nog een nederlaag. Het verlies tegen veterane Karin Wiliem- se uit Deventer was echter alleen voor de statistieken nog in'ere sant. Met haar aan de eindzege verbonden promotie naar dehoog ste senioren-licentie mag Naomi Schelfhout tijdens v0'®eP:- toernooien tegen de nationale damestop achter de tafel verse J i heeft het Van onze verslaggever Hoofdplaat - De Vereniging denaren Village Scaldia W voel met een kluitje in worden gestuurd. Ze schuld voor het dreigende van het recreatieproject bij „laat vooral bij projectontwikki René Coltof en in mindere bij hoofdaannemer Ibens. De eigenaren hebben geen vertroi meer in een uitspraak van Ibens' - var he rii leggen del j Hc i mate Van onze verslaggever Terneuzen - Het lage record Zeeuws-Vlaanderen vorig ja? Met de dodelijke ongevallen ii burg, deze week, en dat in de weekeinde, komt het totale at al op tien te staan. Een zorgelijke ontwikkeling, al dus coördinator A. Lodder van het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ). Er zijn in de hele provincie tot nu toe dit jaar zeventien verkeers doden gevallen en dat beeld Van onze verslaggever Heikant - Bij een aanrijding, af gelopen dinsdagmiddag in Hei kant, is een 28-jarige vrouw uit Koewacht licht gewond geraakt. Met een kneuzing aan haar been werd zo overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. Het ongeluk gebeurde in de Julianastraat in Heikant. De 41- jarige automobilist uit Heikant kwam over die weg uit de rich ting Koewacht en sloeg op een bepaald moment linksaf een uit rit in. Hij had de hem tegemoet komende bromfietsster niet gezien. Van onze verslaggever Westkapelle - De politie heeft gisteren opnieuw een hennep kwekerijtje opgerold. Dat ge keurde in een woning aan de Parkweg in Westkapelle. In een tuinhuisje trof de politie e® complete en professioneel op gezette kwekerij aan met 168 planten. Die zijn, inclusief alle apparatuur, in beslag genomen, legen de eigenaar is proces-ver- baal opgemaakt. vorige week rolde de politie een Hennepkwekerij in Scharendijke °P- Daar werd een partij hennep met een straatwaarde van negen mule in beslag genomen. (ADVERT Adidas Streetwise ^"strainer. Van 139,95 voor SPORT: St. Ann Tel. 011 1000 i

de Stem | 1996 | | pagina 10