DE STEM Melchiot: alweer een Ajax-talent De L Assistenten bezorgen Oranje eerste winst Juventus verstopt zich achter politie Van Gaal kan beroep doen op Kluivert Vakjury rt Penningmeester en trainer geloven niet in vertrek van Belgische aanvaller NACOMPETITIE nESTEM Godert de Lf Van Lier - Bekkers schoenen SPORTNIEUWS kort UITSLAGEN STANDEN badminton sportprijsvragêt boksen golf voetbal Rudi Voller is voetballer af AC O Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 Soort WOENSDAG 22 MEI 1996 B1 Door Chris van Nijnatten Delft - De assistent-interna tionals hebben hun weldoener Guus Hiddink op de lange weg naar Wembley aan zijn eerste overwinning geholpen. De winst van het eerste oefen duel in de voorbereiding op 'Engeland' lag voor de hand, 1-7 gisteren tegen de Delftse hoofdklasser DHC, na een ruststand van 1-4. De kleine verrassing zit hem in de doelpuntenmakers: Dennis de Nooijer (4x) en Jean-Paul van Gastel (2x), beiden behoren tot het zevental uitzendkrachten, die Hiddinks selectie voorlopig op peil moeten houden. Vaste waar de Dennis Bergkamp nam, als aanvoerder, slechts de tweede treffer voor zijn rekening. Het wedstrijdverloop bood wei nig inzicht in de plannen van de bondscoach. Zoals bekend mist hij het grootste deel van de Aja- cieden en nog een aantal in het buitenland spelende internatio nals. De oefenpotjes tegen ama- teurploegen (vrijdag nog tegen Baronie en op 1 juni tegen een Zeeuws team) zijn Hiddink door de strot gewrongen. Hij gebruikt ze nu ter afwisseling van een an ders wel heel saaie en stille trainingsweek op Zeist. Het pu bliek daarentegen weet de exer cities van Oranje wel te waarde ren. Gisteravond in Delft kwa men er 7000 mensen opdagen en vrijdag worden er in Breda 8000 verwacht. Dat levert in Breda het meeste geld op, want Baronie dwong de KNVB in een juridisch duel ondermeer een gratis optre den van het Nederlands elftal af toen de de bond tot twee keer toe een eerder overeengekomen da tum moest schrappen. Hiddink toonde zich gisteravond in Delft, waar hij voortijdig het veld ver liet om supporters te ontlopen, content over de intensiteit van de eerste twee trainingsdagen. „Vooral de aanwezigheid van de zeven assistenten heeft de bele ving op de trainingen omhoogge- jaagd," aldus de bondscoach. Ook de partij van gisteren begon in een voor zo'n niemendalletje ongekend tempo. Binnen een kwartier stond 'Oranje' met 4-0 voor. Daarna geloofde men het wel een beetje. Dat gold ook voor DHC, dat nog bezig is aan zijn normale competitie en de benen graag heel hield in het duel met de enkele echte en merendeels pseudo-internationals. De ploeg heeft nog drie punten nodig om zich veilig te spelen in de hoofd- klsssë DHC - NEDERLAND 1-7 (1-4). 8. Van Gastel 0-1, 10. Bergkamp 0-2, 11. De Nooijer 0-3, 15. De Nooijer 0- 4, 16. Wen Yeng Tung 1-4, 52. De Nooijer 1-5, 65. Van Gastel 1-6, 90. De Nooijer 1-7. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 7000. NEDERLAND: De Goey (46. Hesp); Reiziger (46. Vierklau), De Koek, Veldman (60. Ooijer) en Numan; Van Gastel, Bergkamp (65. Van der Vegt) en Cocu; Taument (60. Rorije), De Nooijer en Hoekstra (46. Laros). Luc Nilis wil snel weg bij PSV Van onze verslaggevers Benalmadena/Eindhoven - Luc Nilis wil PSV zo snel mo gelijk verlaten. De Belg vertelde dat gisteren nadat in be sprekingen met zijn huidige werkgever over contractver lenging geen akkoord was bereikt. „Ik had graag bij PSV willen blijven, maar zit in een situatie dat ik mijn kans moet grijpen," aldus Nilis, die een goede aanbieding voor een langlopend contract bij een Europese topclub op zak heeft. De verbintenis van Nilis loopt in Eindhoven echter nog één jaar door. „Ik kan me voorstellen dat PSV me niet gemakkelijk laat gaan, maar tegelijk hoop ik op enige medewerking. Volgend sei zoen ben ik bovendien transfer vrij. Dan zou PSV helemaal geen geld meer voor me krijgen." Harrie van Raay, de penning meester van PSV, liet gisteren weten er niet vanuit te gaan dat Nilis vertrekt. Hij was op dat mo ment nog niet rechtstreeks met de teleurgestelde reactie van de voetballer van het jaar gecon fronteerd, omdat de besprekin gen maandagavond met diens zaakwaarnemer Rob Jansen wer den gevoerd. „We hebben alleen gesproken over contractverlen ging. Daar zijn we nog niet uitge komen. Ontbinding van het con tract is helemaal niet aan de orde geweest." De 28-jarige Nilis, die momenteel in het Spaanse Benalmadena met PSV het seizoen afsluit, zei dat hij in ieder geval niet naar Valen cia gaat. De Spaanse (sub)topper heeft al enige maanden belang stelling. „Maar een aantal andere clubs heeft ook concrete interesse getoond." Nilis vertelde niet naar welke club zijn voorkeur uitgaat. Verbintenis De zaak Nilis-PSV is simpel: de speler vraagt meer dan de club wil bieden. Of kan bieden. Het verschil zit in de financiën, niet in de duur van de nieuwe verbin tenis, zoals in een eerder stadium. ■Maandagavond bereikten de par tijen - Nilis' zaakwaarnemer Rob Jansen en PSV - op dat punt een compromis: een nieuw contract met een looptijd van vier jaar. Probleem bleef de financiële kant. „We hebben Nilis een vorstelijk aanbod gedaan, maar blijkbaar had hij een nog vorstelijker aan bod verwacht. In een tv-inter- view heeft hij eens laten weten dat geld niet het probleem zou zijn. Dat is het nu toch," aldus Van Raay. Behalve simpel is de zaak ook ge compliceerd: het contract van Ni lis loopt nog een seizoen door. De voetballer van het jaar in Neder land en België begrijpt donders goed, dat als straks zijn verbinte nis afloopt, PSV geen stuiver voor hem vangt. Dat verhoogt de druk op de club die met Nilis goud in handen heeft. „Maar Nilis heeft nog een con tract van een jaar," zei Van Raay. „Ik ga er vanuit dat hij dat ge woon uitdient. En als hij inder daad niet bijtekent, dan is hij volgend jaar vrij om te gaan en staan waar hij wil. Over een af koopsom willen wij op dit mo ment helemaal niet praten." Te koop Tegelijk beseft Van Raay, mis schien wel als geen ander, dat voor geld veel te koop is. PSV heeft bovendien een principe: on tevreden spelers moet je laten gaan. Bij een situatie waarin Ni lis de rol van ongelukkige voet baller speelt, wenste Van Raay gisteren niet stil te staan. Als verloren beschouwt de pen ningmeester de zaak ook geens zins. „We zijn er nu niet uitgeko men, maar de onderhandelingen gaan verder. Alleen is er een grens aan wat we kunnen bie den." Luc Nilis klonk minder op timistisch. „Ik reken niet op ver dere onderhandelingen. Het is definitief over." Advocaat Dick Advocaat zei zich niet voor te kunnen stellen dat PSV en Luc Nilis uit elkaar gaan. „Beide par tijen praten niet over een bedrag van honderd gulden, dus is het logisch dat er na twee gesprekken nog geen akkoord is. Ik geloof er daarom niks van dat alles nu voorbij is. Luc zal op dit moment alleen wel wat teleurgesteld zijn," aldus Advocaat. De trainer maakt zich sterk voor een langer verblijf van Nilis in Eindhoven. „We willen met PSV hogerop. Dan zou het een slechte zaak zijn als we onze beste speler kwijtraken. Aan de andere kant is Nilis zelf bij een vertrek ook niet gebaat. Hij is bij PSV pas echt groot geworden, maar dankt dat natuurlijk ook aan zijn mede spelers." Door Jaap van Essen Rome - Op een half uur rijden van Rome bereidde Juventus zich de afgelopen dagen voor op de finale van de Champions Lea gue, Op het nationale sportcentrum Borghesiana, dat voor de gelegenheid hermetisch was afgesloten van de buitenwereld. Het enige landweggetje dat naar de ingang van het schitterende complex voert, was gisteren ver sperd door maar liefst drie blok kades, bestaand uit een levende muur van mensen met uniformen. De trainingen van Juventus wa ren de afgelopen week uiterst ge heim. Werkelijk niemand werd toegelaten wanneer Marcello Lippi zijn selectie onder handen nam. Gisteren gingen de poorten van Borghesiana pas lang na de trai ning open, voor de laatste pers conferentie. Toen bleek dat Lippi en zijn spelers hun geheimen, zo die er al zijn, ook uitstekend kun nen verbergen door het intrappen van alle open deuren die er in het voetbal maar te bedenken zijn. Veel praten, werkelijk niets zeg gen, is een kunst die Italianen wel verstaan. Het gezelschap uit Turijn bleek zelfs enkele grootmeesters in die bezigheid te bezitten. De beste van het stel is Lippi zelf. Op de vraag of de opstelling waarin Juventus vanavond speelt geheim is, was het antwoord kort. „Onze opstelling is geen geheim." Op de logische vervolgvraag of Lippi de opstelling dan even kon geven, weigerde hij echter te ant woorden. „Want het is nu eenmaal een recht om de opstelling pas een uur voor de wedstrijd bekend te maken. Dat recht gebruiken wij." Gianluca Vialli bediende zich louter van gemeenplaatsen. De aanvaller zal Juventus na de fi nale van vanavond gaan verlaten, maar wilde over dat onderwerp niets zeggen. „Want nu is alleen de finale belangrijk. Dat is het enige waar ik mee bezig ben. Wat er daarna gebeurt doet nu niet terzake." Door Henk Mees Rome - De zes leden van de Nederlandse koninklijke fa milie die vandaag bij de Eu ropa Cup-finale in Rome worden verwacht, kunnen nauwelijks strengere beveili ging krijgen dan Ajax. Drie dagen lang zijn zestig poli- tie-agenten in de weer om de Europese kampioen van 1995 een vrijgeleide door de Itali aanse hoofdstad te garande ren. In het trainingscentrum van AS Roma, genoemd naar de vroege re clubheid en bondscoach Ful- vio Bernardini, geniet Louis van Gaal van de autoriteit en allure die Ajax dezer dagen in Italië uitstraalt. Twee politie-auto's, escorte en agenten staande op hun motoren rijden voor de bus uit; daarnaast omringt doorlo pend een haag 'carabinieri' de voetballers uit Amsterdam. De Ajacieden wanen zich in Ita lië even staatshoofden van een vreemde mogendheid. Zo'n ont haal en bewaking versterkt de zelfverzekerheid nog eens extra. Angst voor Juventus, vanavond de tegenstander in de finale, kennen ze niet. Respect wel, en ook een heimelijk verlangen naar de pracht dié het Italiaanse voetbal vooral buiten de velden uitdraagt. Sinds Louis van Gaal (vanaf september 1991) lieten al zeven spelers van Ajax zich verleiden door Italiaanse contracten: ach tereenvolgens Winter, Roy, Bergkamp, Jonk, Vink, Kreek en Seedorf. De volgende twee staan ook al vast: Edgar Davids, die vanavond in de finale zijn laat ste wedstrijd voor Ajax speelt, en de nu geschorste Michael Reiziger die volgend seizoen beiden voor AC Milan uitkomen. En wie weet is de exodus nog niet voorbij want ook aan de Ni- gerianen Finidi en Kanu wordt in Italië getrokken. Erkenning „Nee, frustrerend is het niet, spelers aan Italiaanse clubs af te moeten staan. Jammer vind ik het wel, maar aan de andere kant ben ik er ook elke keer weer trots op," vertelt Van Gaal, terwijl vier Italiaanse politie agenten strak voor zich uitkij kend het decor vormen. „Elke speler die bij Ajax door een Ita liaanse club wordt weggehaald is de erkenning van de kwaliteit van de spelers en de technische staf bij Ajax." Ook Van Gaal kijkt uit naar een transfer naar Italië. Zijn con tract bij Ajax loopt door tot me dio 1997. Daags voor zijn derde Europese finale, zijn vijftigste internationale cupduel in min der dan vijf jaar, maakt hij geen geheim van zijn ambities. „Ik wil in Italië gaan werken. De kwaliteit van de spelers, de at mosfeer rond het voetbal, de ac commodaties, spreken me aan in Italië. Welke club ik ambieer, kan ik nu niet zeggen. Op het moment dat ik een keuze maak Ajax-trainer Louis van Gaal overziet zijn manschappen in het trainingscentrum van AS Roma. Kluivert rust uit. De Ajax-spits voelt zich goed genoeg om vandaag te spelen. foto anp is het van belang hoe de struc tuur van de club is, wat voor soort voorzitter er zit. Dat soort zaken," stelt Van Gaal. Kluivert De entourage in Trigoria inspi reert niet alleen Van Gaal. In het luxueuze trainingscentrum, het Milanello van AS Roma, fleuren ook Patrick Kluivert en Frank de Boer verder op. Van de Itali aanse zon gaat kennelijk heilza me kracht uit. Vijf weken na zijn knieoperatie voelt Kluivert zich sterk genoeg voor een volledige Europa Cup-finale. „Ik kan een hele wedstrijd aan, dat voel ik. De knie doet geen pijn meer en ik krijg geen reacties na inspan ningen. Maar de trainer beslist en die zegt dat ik op de bank moet beginnen. Als lid van het team heb ik daar begrip voor, als speler zou ik het liefst er vanaf het begin bij zijn. Ik heb me bij de beslissing van de trai ner neergelegd, ik ga er niet meer tegen in, maar mijn gevoe lens zeggen dat ik wil spelen," aldus Kluivert. De 19-jarige Ajacied droomt van een herhaling van de finale van vorig jaar toen Ajax door zijn winnende doelpunt, als in valler, tegen AC Milan triom feerde. „Als ik nu weer als pinch-hitter succes zou hebben, zou dat prachtig zijn. Maar ik hoef niet per se mijn eigen rol te spelen. Als we de wedstrijd maar winnen," zegt hij. Zijn gedachten dwalen in Rome nog al eens af, naar vorig jaar, maar ook naar de toekomst in 1997 wanneer AC Milan vast op hem rekent. „Vorig jaar was ik nog geen basisspeler toen we de finale haalden. Dit seizoen ben ik gegroeid, completer gewor den, ook doordat ik veel wed strijden op de plaats van Jari Litmanen heb gespeeld. Het he le team is gegroeid, weer meer ervaring gekregen, we raken ge wend aan grote wedstrijden. Daarom denk ik dat we nu ster ker zijn dan vorig jaar. En vol gend jaar? Eerst dien ik mijn contract bij Ajax uit, dan zien we weer verder," lacht hij met een vriendelijke smile naar de Italianen die hem nu al als een nieuwe Milan-vedette adoreren. Vermoedelijke opstellingen: AJAX: Van der Sar; Silooy, Blind, Davids, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Musampa; Finidi, Kanu, Bogarde. JUVENTUS: Peruzzi; Torricelli, Ferrara, Vierchowod, Pessotto; Sousa, Conté, Deschamps; Ravanel- li, Vialli, Del Piero. Door Jaap van Essen Rome - Wat er ook gebeurt, bij Ajax blijven de talenten door stromen. Ook in het voorbije seizoen, waarin de successen aaneen werden geregen. Musampa, Wooter en Reuser za ten afgelopen jaar vast bij de se lectie. Demtsjenko, Landzaat, Schulp, Gehring en Van den Bergh maakten hun debuut. Ook Arno Splinter werd al eens opge roepen. Door dreigende perso neelsproblemen in de defensie in de allerlaatste wedstrijd van het seizoen deed Louis van Gaal een beroep op alweer een nieuweling: Mario Melchiot, negentien jaar geleden in Nederland geboren, ouders afkomstig uit Suriname, jeugd-international. En net als al zijn voorgangers be weegt Melchiot zich met een voor zijn leeftijd opvallende flair in het circus dat de Ajax-selectie al tijd omringd. Melchiot is zondermeer een 'ech te' Ajacied. „Ik ben bij Ajax be gonnen in de D-2, dus ik zal toen tien of elf zijn geweest. Daarvoor voetbalde ik bij de Volen- wijekers, hier in Amsterdam." In het rijtje van jeugdspelers 'die- het-zeker-gaan-maken' hoorde Melchiot eigenlijk nooit. Maar het laatste seizoen is de speler van Ajax 2 duidelijk met spron gen vooruit gegaan. Zozeer zelfs dat Sparta al eens voorzichtig in formeerde en Ajax hem inmid dels voor het eerst een echt con- «I GROEP A GROEP B Den Bosch-VVV 0-0 NEC-Cambuur 2-0 Volendam-Heracles 2-1 Emmen-Veendam 2-1 STAND STAND Volendam 330094-1 Emmen 3 2 0 1 6 7-4 Heracles 3 2 0 1 6 6-2 NEC 3 2 0 1 6 5-2 Den Bosch 3 0 12 10-3 Veendam 3 1114 4-4 VVV 3 0 12 10-4 Cambuur 3 0 12 12-8 Wooter twijfelgeval bij Ajax Rome - Het is uiterst twijfelachtig of Nordin Wooter vanavond mee kan doen aan de finale van de Champions League in Rome tussen Ajax en Juventus. De beoogde linksbuiten haakte gistera vond in het Olympisch Stadion van de Italiaanse hoofdstad voor tijdig af. Hij ondervond te veel hinder van een blessure aan het linkerbovenbeen. Het lot van de Belgische kampioen Club Brugge staat vanavond ook op het spel in de Europa Cup-finale van de landskampioenen. Bij winst van Ajax is Club Brugge rechtstreeks geplaatst voorde groepswedstrijden van de Champions League in het nieuwe sei zoen. Wanneer Juventus wint, kwalificeert het zich daarmee na kam pioen AC Milan als tweede Italiaanse club voor de Champions League. Club Brugge valt dan, op basis van de achtste plaats van België op de puntenranglijst, uit de Champions League weg. Scheidsrechter bij de Europa Cup-finale tussen Ajax en Juven tus is de Spanjaard Manuel Diaz Vega. De 41-jarige manager bij een bank in Oviedo staat in eigen land bekend als een scheids rechter die snel gele kaarten trekt en het herhaaldelijk met trai ners aan de stok heeft. Johan Cruijff, Guus Hiddink, Jorge Valdano en Jupp Heynckes raakten allemaal al eens in conflict met Diaz Vega, die bij de Eu ropese voetbalunie UEFA hoog staat aangeschreven. De Span jaard heeft dit seizoen behalve de belangrijkste Europa Cup-fina le ook de openingswedstrijd van het EK (Engeland - Zwitserland op 8 juni) toegewezen gekregen. Radio Vaticana, de door Jezuïeten geleide zender, die normaal de activiteiten van paus en kerk volgt, zal voor het eerst in haar 65-jarige geschiedenis een voetbalwedstrijd verslaan. Het Vati caanse radiostation stuurt twee journalisten naar het Olympisch stadion in Rome om Ajax-Juventus te volgen. In Turijn is een handel ontdekt in valse entreebewijzen voor de Europacupfinale. De club Juventus heeft zelf aangifte gedaan van de vervalsing, nadat twee supporters verzocht hadden om de echtheid van hun kaartjes te verifiëren. Zij hadden de biljetten gekocht van een zwarthandelaar die zich buiten het Delle Alpi- stadion in Turijn had opgesteld. Toen ze inderdaad vals bleken, volgde de aangifte en een waarschuwing aan de supporters om geen tickets te kopen zonder duidelijke bronvermelding. Seedorf vier jaar bij Real Madrid Madrid - Clarence Seedorf speelt de komende vier jaar voor Real Madrid. Gistermiddag rondde de vader van de 20-jarige voetbal ler de onderhandelingen in Madrid af met voorzitter Lorenzo Sanz van Real Madrid. De transfer van Seedorf, die het afgelopen seizoen voor Sampdo- ria in Italië uitkwam en daarvoor bij Ajax actief was, hing al we ken in de lucht. Hij stond ook op het wensenlijstje van de nieuwe coach van Real Madrid, Fabio Capello, die overkwam van AC Mi lan en Seedorf een van de beste spelers van de Serie A noemde. Op 10 juni dient in Londen de eerste rechtszaak tegen vier zwendelaars in toegangskaarten voor de Europese titelstrijd voet bal. Voor de rechter staan op die dag drie mannen en een vrouw. Hen wordt ten laste gelegd dat ze als zwarthandelaar zijn opge treden. De Britse politie is bang dat via deze weg relschoppers toegang tot de stadions hebben verkregen. Intussen zijn al achttien men sen aangehouden die kaarten op de zwarte markt hebben aange boden. Bij een razzia op 30 april werden ze bij twaalf zogenaam de EK-bureaus opgepakt. De nieuwe NAC-aanwinst Nico Jalink is voor een wedstrijd ge schorst. Hij liep bij Sparta tegen een zevende waarschuwing aan. Zijn clubgenoot Dave van der Meer is voor zijn zesde waarschu wing geschorst. Andere schorsingen: Buijink en Elliot (Dord- recht'90). Feyenoord opent het nieuwe seizoen in de Kuip met een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Braziliaanse topclub Gremio. Het oefenduel heeft op zaterdag 10 augustus plaats. Gremio verloor eind vorig jaar in de strijd om de wereldbeker na strafschoppen van Ajax. In de laatste wedstrijd van het seizoen zijn de reserves van NAC er in geslaagd om het eredivisieschap te prolongeren. Dank zij een 0-0-gelijkspel tegen Sparta behaalden de Bredanaars het broodnodige puntje dat nódig was om niet in direct degradatiege vaar te komen. Roda JC en Willem II zijn nu de degradanten. In een zwaarbevochten gelijkspel gaf Sparta, dat geen belangen meer in de wedstrijd had niets weg. NAC kreeg wel enkele kleine kansjes, maar de reserves van NAC hebben heel het seizoen'al problemen met scoren gehad. Sparta bleef op de counter loeren en was hierdoor ook gevaarlijk. In de tweede minuut na de theepau ze kreeg NAC een strafschop tegen. John Karelse maakte zijn fout van vorige week tegen Vitesse helemaal goed door de inzet van Bubberman vanaf de stip uit de hoek te halen. Hongkong. WK landenteams. Mannen, Thomas Cup Groep A: Indonesië - Engeland 5- 0, China - Zweden 5-0. Indonesië en China naar halve finale. merie (Sch/3) - Langer (Dui/2) 4 en 3. Toto 20 Eerste prijs: geen winnaar, prijs: 9 winnaars. 1,_ tweede v ,n elk 347,10, elk/ Tokyo. WK licht-vlieggewicht (WBA-versie). Yamaguchi (Jap, uitdager) w.o.p van Carlos Murillo (Pan, t.v.). derde prijs: 113 winnaars, 69,10. Toto 20 A. Eerste prijs: geen winnaar prijs: 3 winnaars, elk j ïw* derde prijs: 24 winnaars, 170,10. tweede 44,40, elk I Thame (Eng). Andersen Consul ting WK matchplay: Halve finales: Torrance (Sch/5) - Jiménez (Spa/8) 6 en 4, Montgo- Landeiijke jeugd, eredivisie. Excelsior-Ajax 0-2 SC Den Haag 2-2, Volendam-teF noord 4-3. Ajax kampioen tract heeft voorgelegd. „Het gaat de laatste tijd heel goed. Ik ben een echte mandek ker, speel meestal op dezelfde plaats als Frank de Boer. Ik ben heel blij met dat contract, maar ik zeg wel dat ik het zelf heb ver diend. Ik heb de laatste tijd laten zien wat ik waard ben. Ik geloof dat ik volgens de nieuwe regels op het moment nog transfervrij ben, maar dat zegt me niets. Ik heb het prima naar mijn zin bij Ajax. Ik zit hier gewoon goed." Leverkusen (dpa) - Na achttien jaar is Rudi Voller voetballer af. teravond nam de 90-voudige Duitse international voorgoed atsc Toen hij in de 65e minuut onder oorverdovend applaus van de toeschouwers in het uitverkochte Ulrich Haberland-stadion in Lf kusen het veld verliet, werd een tijdperk afgesloten. De 36-jarige Voller speelde 332 wedstrijden in de Bundesliga,w hij 132 doelpunten maakte. Voller speelde voor Duitsland in de van '86, '90 en '.94. c0Br. In zijn afscheidsduel tussen een Duitse selectie en Rudi's elftal s de Voller zelf ook. Het was in de 63e minuut, twee minuten later de publiekswissel. Het Duitse team won met 3-1. WHMMaaaM»-,» ,v.v ïork (rtr/anp) - BaskeJ Jordan is voor de vierde keer i „t de beste speler van het jaar, Loepen. Een vakjury van jour] <laö?evers was vrijwel uname Jan de 33-jarige superster. pe leider van de Chicago Bulls was poor Ivar Penris Tilburg - Na de zeges van ex-profs en de overheersing van de Italianen, was er gisteren eindelijk een echte broodfietser aan de beurt in Olympia's Ronde. De vierde massasprint, dit keer in de straten van Til burg, werd een prooi voor Foreldorado-prof Godert de Leeuw. Hoewel een prof het eigenlijk aan zijn stand verplicht is om in een etappekoers met bijna louter amateurs toe te slaan, noemde De Leeuw zijn overwinning 'een gi gantische opsteker'. „Het mag dan wel bijna helemaal een ama- teurkoers zijn, je ziet bijvoor beeld aan die Italianen dat er toch stevig doorgereden wordt." Het was voor de 23-jarige renner uit Ermelo vooral een mooie overwinning omdat het een einde maakte aan een lange lijdensweg. De eerstejaars prof verraste vriend en vijand door op 14 fe bruari een etappe in de Ronde van Mallorca op zijn naam te schrijven, een dag later klapte hij al tegen het wegdek en brak een sleutelbeen. Zes weken was hij afwezig, drie maanden na het on geluk boekte hij gisteren dus weer een zege. „Mijn honderdste sinds ik als junior begonnen ben," zei De Leeuw opgewekt. Iets verderop zat zijn amateur ploeggenoot Dennis Heij uit Veg- hel er ietwat beteuterd bij. Ook hij had de laatste maanden te kampen met allerlei lichamelijke ongemakken, zoals een virus on der de leden, een breuk in het middenrif en tijdens de Teleflex- tour werd hij geveld door een ste vige koortsaanval. Sinds twee weken kan hij weer koersen zon der ziek, zwak en misselijk te zijn. Gisteren zag hij zijn harde wer ken niet beloond. Al na twintig kilometer ging hij er vandoor met de Witrus Vjatjeslav German en Michael Hayman. De ontsnap ping hield negentig kilometer stand, De Heij reed zelfs virtueel in het oranje leiderstricot, maar hij moest lijdzaam toezien hoe de Italiaanse baanploeg het tempo zo hoog opvoerde dat ook die ont snapping tot mislukken gedoemd was. Dat is overigens bijna dagelijks het geval. De concurrentie van de Italiaanse ploeg mag af en toe een speldeprikje uitdelen, maar in het zicht van de finale bepalen de Azzuri de koers en rijdt Cristiano Citton naar zijn volgende leiders trui. «Ik wilde wat hogerop komen in net klassement, helaas is het niet gelukt," aldus De Heij, die wel tot de strijdlustigste renner van de dag werd uitgeroepen. „Ik vind het nu echter belangrijker dat ik voorlopig gezond blijf. Winnen komt wel weer." Dat hij slechts virtueel in de oranje trui reed en hem uiteindelijk niet pakte, vond De Heij wel best. «Dat ding verdedigen kost veel te veel energie. In de Limburgse heuvels hoopt hij wel nog met zijn ploeg een grote slag te slaan. «Die Italianen kunnen zich wel thuis voelen in de bergen, onze heuvels zijn toch even anders, eel korte en steile klimmetjes, het ligt ze volgens mij niet goed. Als ik daar een goede dag heb, hen er nog best wat gebeuren." Olympia's Ronde k)ËJe, et?PPe, Ossendrecht - Til- lfiiM Godert de Leeuw (Ermelo) ffin» ->In 3-40-54, 2. Van der Wolf rn?am>' 3' Mo°ns (Bel), 4. Cit- npri 1 5' Virbickas (Lit), 6. Rei- m""k (Harbrinkhoek), 7. Theus (Bell Tn 3' Buts (Bel), 9. Deckers Twi/, l°TVan Hest (Tilburg), 25. AkwJ?chalk (Gelder) 26. Theo b«„i;GQans (Oud-Vossemeer) 31. Erin i V?,n E'ven (Rucphen) 48. Lurin om (Hoogerheide) 82. lUieho t1!208 (Baarle-Nassau) 84. A]., Hayman (Hoogerheide). ife™ klassement? 1. Citton Om 2- Hiemstra (Marum) hier) n 9? er,RHers (Groot-Scher- Gutte to 1' Beinerink 0.26, 5. 0.3o 7 °-27. 6. Van der Wolf O sio' e Grom (Hoogerheide) 9' y'f.-Appeldoorn (Velden) 0.38, Stam ',ïïerwiik (Poeldijk) 0.44, 10. ElvS,(?°°e Zaan) 0.54,12. Van 14o 87. Akkermans op zérs'nn ?Shalk °P L59, 67. Keij- P 2.36, 90. Hayman op 38.12. MiUasL'lbje.- Eerste etappe Agde - in 4 25 TMoncassm(Fra) 172,5 km Heestul V.2/ Tchmil (Mol), 3. Van Hicolas ei?4 Aldag (Dui), 5. (Het) 7 l .ak,ert (Era), 6. Ozersj ,alabert^Flg?an *Fra'' 8- Laurent;» 10- Capell^Fra) Brochard (Fra>'

de Stem | 1996 | | pagina 8