'Ondernemers zijn gepasseerd' Terneuzense delegatie naar woonconferentie Nieuw rayonkantoor Rabobank Sas biedt werk aan 28 mensen Na vakantie start bouw supermarkt in Sas Bewoners tegen nieuw politiebureau aan Claushof in Terneuzen Grasmaaierrace noviteit Meerminnefeest POLITIE RAPPORT m DUIVEN SPORT 'J de stem WD-fractie over reconstructie van centrum in Oostburg: Bewoners van Haven in Aardenburg krijgen negen mille schadevergoeding pestem ZEELAND Wethouder van Sluis-Aardenburg: 6Weg Retranchement-Knokke afsluiten voor auto's ramp' Ouders veronj WOENSDAG 22 MEI 1996 Van onze verslaggever Terneuzen - De Vrouwenad- viescommissie (VAC) Terneu zen stuurt een afvaardiging naar Habitat II, de wereldcon ferentie over wonen en woon omstandigheden, die van 3 tot en met 14 juni in Istanbul wordt gehouden. Ook de gemeente Terneuzen is op de conferentie vertegenwoordigd. Wethouder J. van Rooijen neemt namens de Scheldestad de hon neurs waar. Vrouwenadviescommissie promoten voor rest van de wereld De VAC wil met haar bezoek be werkstelligen dat ook in andere landen bekeken wordt hoe vrou wen actief betrokken kunnen worden bij het realiseren van wo ningbouwprojecten. „Op die ma nier willen we invulling geven aan het thema van de conferentie: partnership," zegt Emmy Galema, die samen met Virgi van der Laan de VAC Terneuzen in Turkije ver tegenwoordigt. „Het gaat ons er om dat woningbouwplannen niet van bovenaf door gemeenten of regeringen worden opgelegd. Mensen moeten daar inspraak in hebben. We hopen dat daar op de conferentie op regeringsniveau af spraken over te maken zijn." De VAC zal in Istanbul actief deelne men aan workshops. Er zijn in Nederland driehonderd VAC's, die gemeenten adviseren vanaf het stadium dat er bestem mingsplannen gemaakt worden. Dat kan op het gebied van bij voorbeeld groenvoorziening, vei ligheid of verlichting. Daarnaast geven de vrouwen advies over de praktische invulling van huizen. In Terneuzen is de VAC actief be trokken geweest bij de herinde ling van de binnenstad en de opzet voor de nieuwbouwwijk Othene. Daarnaast is de Terneuzense VAC verantwoordelijk voor de oprich ting van het woonconsumenten bureau. Voor de gemeente Terneuzen is de reden voor het bezoek aan Istan bul tweeledig. „Allereerst willen wij als gemeente laten zien hoe wij met de VAC omgaan," licht Van Rooijen toe. „De Vrouwenadvies commissie is een unieke organisa tie, die je nergens anders in de we reld vindt. Daarnaast is het, denk ik, goed om op deze manier con tacten te leggen, Terneuzen te promoten en de blik te verruimen. Voor de gemeente ligt de meer waarde hierin dat we ervaringen op kunnen doen. Bekijken of we op het gebied van woningbouw niet te veel in bepaalde patronen verstarren." Van onze verslaggever Oostburg - Ondernemers van Oostburg voelen zich gepas seerd door B en W met betrekking tot de uitvoering van de tweede fase van de reconstructie van het centrum. Dat is althans de mening van de WD-fractie naar aanleiding van het besluit van het college te kie zen voor het planologisch bureau Grontmij in plaats van vormgever Gijs Bakker die de eerste fase van de reconstructie gestalte gaf. Volgens A. Fierens (WD) geeft het college de Grontmij opdracht de tweede fase van de reconstruc tie vorm te geven. „De onderne mers voelen zich gepasseerd om dat duidelijk is vastgelegd dat de ondernemers bij alle ontwikkelin gen worden betrokken. En dat is hier duidelijk niet gebeurd." Geen garantie Daarnaast zou Fierens het logisch gevonden hebben als het college verder in zee bleef gaan met vormgever Bakker. „Van de totale reconstructie moet nog een kwart worden uitgevoerd. Om dezelfde stijl te garanderen vinden we het logisch als Bakker opnieuw inge schakeld zou worden. Door het in schakelen van Grontmij heb je die garantie niet. Daarom zijn wij als WD-fractie tegen het besluit van het college voor Grontmij te kie zen. Daarnaast zijn wij tegen de manier waarop het college met de belangen van de ondernemers om gaat. De ondernemers hebben vijf ton betaald voor de uitvoering van de eerste fase. In dat bedrag zit ook een deel voor de tweede fase." Voorzitter en ondernemer L. Fok- ke van de reconstructiecommissie wil nog niet zover gaan door te stellen dat de ondernemers zich gepasseerd voelen. „Het is wel zo dat de keuze voor Grontmij nade len met zich meebrengt. Bakker is bekend met de materie. Grontmij zal nog een aantal onderzoeken moeten doen. De reconstructie van de tweede fase zal dus langer duren en meer geld kosten." Nog overleg Fokke vertrouwt vooralsnog op het overleg met het college over deze zaak. „We hebben regelmatig contact met elkaar. We zitten nog steeds in een goede onderhande lingspositie met de gemeente. Ik denk dat we eruit komen." De gemeente Oostburg had giste ren nog geen behoefte te reageren op de kritiek van de WD-fractie. „We zijn nog in overleg met de desbetreffende ondernemers en daar lopen we niet op vooruit," al dus een woordvoerder. Het planologisch bureau Gront mij presenteerde vorig jaar al een plan van aanpak over de groot schalige herinrichting van de Eenhoomstad. Hieruit komt naar voren dat Oostburg vooral groe ner moet worden. Naast de maat regel voor meer groen krijgen twee gebieden extra aandacht. Het centrum en de gebieden met bijzondere voorzieningen. Het gaat om gebieden met openbare gebouwen zoals het ziekenhuis en scholen. Van onze verslaggever Sas van Gent - Er moet een nieuw rayonkantoor van de Rabo bank komen tussen de Westkade en de Kloosterlaan in Sas van Gent. Het kantoor wordt de hoofdvestiging voor Westdorpe, Philippin en Sas en gaat werk bieden aan 28 mensen. Gisteravond werd een tekening van het gebouw gepresenteerd in de commissie Vrom. In de vorm geving is enigszins rekening ge houden met het industriële verle den van Sas van Gent. Het kan toor moet onder meer de ruimte gaan bestrijken waar nu het ge bouw van Waterschoot staat. De gemeente heeft bekeken of dat pand in het geheel geïntegreerd kon worden, maar dat bleek niet het geval. En dus wordt het ge sloopt en komt er nieuwbouw voor in de plaats. Volgens burgemeester J. van Rest is het nieuwe kantoor 'een aan winst voor Sas van Gent'. Voor de bouw van start kan gaan moet Wethouder J. du Fossé maakte dat gisteravond bekend tijdens de vergadering van de raadscommis sie Vrom. De vijf bewoners had den bezwaar aangetekend tegen het bestemmingsplan Coensdike vanwege planschade. Zo vrezen de bewoners voor ver lies aan privacy vanwege de hoog te van het gebouw en de daarmee gepaard gaande inkijk in him tui nen en huizen. Door de schadever goeding hebben ze hun bezwaren laten varen. Du Fossé toonde zich gisteravond een tevreden wethouder. „De be zwaren zijn nu gelukkig van tafel. Het zag er even wat moeilijk uit maar na twee vergaderingen zijn we eruit gekomen. Het bestem mingsplan kan nu door de raad worden goedgekeurd." Het college heeft nog een derde gesprek met de desbetreffende be woners over de beplanting tussen het woonzorgcomplex en hun ka vels. F. van Dongen (WD/Gemeente belangen) zei gisteravond zeer ge schrokken te zijn over de vernie lingen door skateboardende jeugd in het leegstaande zwembad in Aardenburg. Dit bad wordt mo menteel gerenoveerd en staat dus leeg. De jeugd gebruikt dit bad met name in de avonduren als skateboard-baan. Dit heeft aan zienlijke schade tot gevolg. Vooral de pas aangebrachte verf moet het ontgelden. „Ik ben vooral ge schrokken over het feit dat de po litie daar niets aan kan doen." Sectorhoofd Grondgebied J. Nae- ije legde uit dat dit soort zaken geen prioriteit hebben bij de poli tie. „Het is wel zeer frustrerend dat te moeten constateren. We proberen in ieder geval zo snel mogelijk het water weer in het zwembad te pompen." Wethouder Du Fossé probeert de school te benaderen waar de jeugd op zit. „Wellicht kunnen we de jeugd er via het onderwijzend per soneel op wijzen dat als ze willen zwemmen nu niet in het leeg staande bad moeten rolschaat- FOTOWIM KOOYMAN Op deze plaats, de voormalige meelfabriek Walsenmolen in Sas van Gent, komt de niwue supermarkt. Van onze verslaggever Sas van Gent - De bouw van een nieuwe A en P-supermarkt op het terrein van de voormalige meelfabriek Walsenmolen in Sas van Gent gaat naar verwachting di rect na de bouwvakantie van start. De bouw van de winkel is daarmee met en kele maanden vertraagd. De Hermansgroep, de supermarktketen die de nieuwe winkel laat bouwen, had gehoopt na de sloop van de oude meelfabriek en schoonmaak van de vervuilde grond in maart dit jaar al te kunnen beginnen met de bouw van de nieuwe super. De augustus vorig jaar begonnen sloop is klaar en ook de grondschoonmaak is vol gens directeur C. de Bruin van de Hermans- groep in Baarn achter de rug. De bodem was vervuild met olie, naftaleen en aromaten. Het wachten is nu, aldus De Bruin, op een schone grond verklaring van de provincie Zeeland en dat zal niet lang meer duren. Is die binnen, dan kan vergunning worden verleend en de bouw beginnen. Het bouwplan ligt al geruime tijd gereed. De ingang van de supermarkt komt aan de kant van de Wilhelminalaan waar tevens 84 par keerplaatsen en een fietsenstalling worden aangelegd. De Wilhelminalaan wordt met een passage verbonden met de Zuidstraat. Naast die passage komt aan de kant van de Wilhelminalaan een slijterij. Het hele com plex krijgt een oppervlakte van 1.300 vier kante meter. Nu zit Hermans nog in een noodwinkel om dat twee jaar geleden de boel in de Canada laan in brand vloog. De onderhandelingen tussen voormalige eigenaar Meneba Meel en koper Hermans namen lange tijd in beslag, onder meer door de vervuiling van de grond. nog wel een inspraakprocedure worden opgezet en moet er een bestemmingsverandering komen. Het kantoor komt namenlijk ook op het gedeelte waar het benzine station heeft gezeten, dat in 1981 werd gesaneerd. „We hopen op een snelle procedure," aldus de burgemeester. Commissielid M. Weemaes (D66) was overigens niet blij met de mededeling dat voor de realise ring van het gebouw een van de twee beukenbomen gekapt moet worden. Volgens burgemeester Van Rest kan dat domweg niet anders, en zal de boom die over blijft straks juist beter tot zijn recht kunnen komen. Van onze verslaggever Terneuzen - Bewoners van de Claushof en de Nassaustraat in Terneuzen zijn tegen de voorgenomen bouw van een nieuw politiebureau aan de Claushof, nabij de rotonde aan de Willem de Zwijger laan. Ze zijn van plan door te vechten tot aan de hoogste rechter om de vestiging van het politiebureau op die plaats tegen te houden. Daar mee is het twijfelachtig of de eer ste spade voor de nieuwbouw be gin volgend jaar de grond in kan, zoals een woordvoerder eerder verklaarde. De gemeente Terneu zen is volgens haar woordvoerster van plan medewerking te blijven verlenen aan de bouw van het nieuwe politiebureau. Een nieuw onderkomen voor de politie is noodzakelijk in verband met ruimtegebrek in het huidige, ver ouderde bureau aan de Rose- gracht. De bouwkosten voor het bureau worden geraamd op 8,5 miljoen gulden. De politie is met de gemeente Terneuzen tot over eenstemming gekomen over de aankoop van 4600 vierkante me ter grond aan de Claushof. Die locatie is voor wat de politie betreft als beste uit de bus geko men. Beter dan het terrein van de voormalige betonfabriek van De Hoop aan de Haarmanweg en be drijventerrein Handelspoort. De bezwaarmakende bewoners van Claushof en Nassaustraat vinden dat de politie op een van die twee plaatsen haar nieuwe on derkomen maar moet realiseren. De zijn bang voor verkeersover last als het bureau aan de Claus hof wordt gevestigd. Ook zijn ze niet gecharmeerd van de meters hoge muren die volgens ontwerp om het gebouw heen komen. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Vijf bewoners van de Haven in Aardenburg krijgen ieder een bedrag van negenduizend gulden van de Alge mene Woningstichting Zeeuws-Vlaanderen als schadeloosstel ling, voor het te bouwen woonzorgcomplex Coensdike. Van onze verslaggever Waterlandkerkje - Water landkerkje staat het weekend van 31 mei, 1 en 2 juni in het teken van de twintigste editie van het Meerminnefeest. Een gloednieuw onderdeel is de grasmaaierrace op vrijdag avond 31 mei. Het feest begint vrijdag om 19.30 uur met het opgraven van de kermis, een 140 jaar oude tradi tie. Daarna volgt de grasmaaierrace en de organisatie hoopt dat dit onderdeel dezelfde uitwerking heeft als de befaamde trekker- trekwedstrijden. Veronica's dri ve-in show sluit de vrijdag af. Zaterdag is er op de Markt vanaf 08.00 uur een rommelmarkt. Om 10.00 uur beginnen de trainin gen voor de trekkertrekwedstrij den, die om 13.00 uur beginnen. Tevens bestaat de mogelijkheid met de motor een toertocht te maken door het Zeeuws-Vlaam- se en Vlaamse land vanaf 11.00 uur. De Meerminneloop begint om 15.00 uur en de afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 kilometer. De avond is gereserveerd voor het Meerminnebal met dit jaar als artiesten Marco Borsato, Bonnie St. Claire, Henk Wijn gaard en Albert West. Dit alles onder de muzikale begeleiding van het orkest Sunny Boys. Het Meerminnebal duurt tot 02.00 uur. Ook op zondag 2 juni staan di verse activiteiten op het pro gramma. Een schieting op de lig gende wip zonder vizier start om De trekkertrekwedstrijden vormen een traditioneel onderdeel. FOTO WIM KOOYMAN 13.00 uur, gevolgd door de play- backshow vanaf 14.00 uur. Het Meerminnefeest wordt afgeslo ten door de J. F. Dance Band. Het Meerminnefeest speelt zich dit jaar voor de eerste keer voor een groot deel af op een weiland aan de Philipsweg/Turkeyeweg. Het feest werd voorheen gehou den op het terrein aan de Steur- bout-/Tersteynstraat, maar daar worden woningen gebouwd. Winkeldiefstal Schoondijke - Een 13-jarige jongen uit Schoondijke is in zijn woonplaats betrapt op het stelen van snoepgoed uit een winkel aan de Dorpsstraat. Na overleg met zijn ouders wordt hij voorgedragen voor een al ternatieve straf aan het Buro Halt. Vals geld Sluis - Bij twee banken aan de Kaai werd bij de dagopbrengst van drie bedrijven uit Sluis een vals biljet van tweeduizend Belgische frank ontdekt. Flessentrekker Terneuzen - Een automobilist tankte afgelopen maandag bij een pompstation voor ongeveer 66 gulden benzine. Bij het afre kenen hing hij een verhaal op dat hij zijn portemonnee niet bij de hand had. Die zou hij thuis even gaan ha len, maar hij kwam niet meer terug. De pompbediende had het kenteken van de auto geno teerd. Slok te veel Hulst - Een 58-jarige man uit Hulst is afgelopen maandag op de IJzerenhandstraat in zijn woonplaats aangehouden ter wijl hij met een slok te veel op een auto bestuurde. De adem analyse wees 425 microgram uit, terwijl maximaal 220 is toegestaan. De man kreeg een dagvaarding uitgereikt en mag zich tezijnertijd voor de poli tierechter verantwoorden. Een 27-jarige man uit het Bel gische Kruibeke werd gisteren aangehouden op de Van der Maelstedeweg met 265 micro gram. Hij kreeg een transactie van 350 gulden aangeboden. Door dak gezakt Sluiskil - Een jeugdige mv,-0. ner van Sluiskil is gist door het dak van een garag drijf aan de Piersenpolfc straat gezakt toen hij daar met een kornuit aan het spelen was De jongen viel in de showroom en beschadigde in zijn val paar auto's. Onder invloed Terneuzen - Een 23-jarige Ter- neuzenaar is gisteren op het Oostelijk Bolwerk aangehou- den omdat hij onder invloed van alcohol een auto bestuur- de. De ademanalyse wees 320 microgram uit. Dat kwam hem op een bekeuring van 350 den te staan. Diefstal Terneuzen - Uit een winkel aan de Noordstraat is gisteren de kassa gestolen. Door een ruit uit de sponning te lichten ver kreeg de dader toegang tot de zaak. In de kassa zat een j honderd gulden. Bromfietscontrole Hulst - Bij een bromnfietscon- trole op de Steensedijk zijn gis- teren zeven bestuurders be keurd omdat hun voertuig veel lawaai of vermogen pro- duceerde. Man breekt heup Terneuzen - Een 57-jarige Ter- neuzenaar is gisteren rond het middaguur door onbekende oorzaak ten val gekomen op de rotonde nabij het Churchillho- tel. Hij liep daarbij een hoofd wond, hersenschudding en waarschijnlijk een gebroken heup op. Hij is met de ambu lance overgebracht naar het ziekenhuis. Vroeg inkorven voor Wroclaw Terneuzen - Postduivenhou- ders die willen deelnemen aan de wedvlucht vanuit Wroclaw (Polen) kunnen hun duiven daarvoor inkorven in het lo kaal van de P. V. De Eendracht aan de Industrieweg in Terneu zen. Dat dient dan wel te ge beuren op woensdag 29 mei van 17.30 tot 18.30 uur. Dit vroege tijdstip is noodzakelijk omdat de duiven die avond ui terlijk om acht uur in het in- korfcentrum te Steenbergen moeten worden aangeboden. Orleans Aan het vanuit Orleans gehouden Zeeuws concours werd door 943 postduivenhouders deelgenemen. Gezamelijk brachten zij 11.435 duiven in wedvlucht. Winnaar werd een duif van zaterdagvlieger C. Schroevers uit Amemuiden met een gemiddelde snelheid van 1166,33 meter per minuut. Rayon 1: 3665 duiven, 1166,33mpm: 1. C. Schroevers, Amemuiden, 2. T. de Poorter, Oostburg, 3. G. Schrier, Cadzand, 4. C. van der Graaf, Ame muiden, 5. B. Marteyn, Amemuiden, 6. J. Marteyn, Oost-Souburg, 7. Jac. Schroevers, Amemuiden, 8. K. Min- derhoud, Westkapelle, 9. Comb. De Ridder, Amemuiden, 10. J. de Smet, Oostburg. Rayon 2: 1392 duiven, 1143,45mpm: 1. P. Pladdet, Hoek, 2. T. de Bruijn, 3. O. Haers, 4. J. de Mul en zoon, allen Philippine, 5. H. de Feijter, Axel, 6. Comb. Van Eyk/Den Exter, Terneuzen, 7. J. de Visser, Axel, 8 en 9. A. Schieman, Axel, 10. H. van de Veeke, Westdorpe. Rayon 3: 1118 duiven, 1135,55mpm: 1. A. de Meyer, 2, 6 en 8. Comb. Dan- ckaert/Van Riel, 3. E. van Deursen, allen St.-Jansteen, 4 en 9. J. van helsland, Hulst, 5. R. van de Bilt, Koewacht, 7. P. d'Hondt, Hulst, 10. J. Dhanis, Hulst. Rayon 4: 2032 duiven, 1145,81mpm: 1. Mevrouw Verwey/Filius, Wissen- kerke, 2. H. Beulens, Kwadendaem- me, 3. J. Brouwer en zoon, Kats, 4. C. Koks, Goes, 5. S. Branderhorst, Kamperland, 6. P. Oele, Oudelande, 7. J. Eikenhout, Goes, 8. C. Hoekman en zoon, Goes, 9. Jac. van Maldegem, Heinkenszand, 10. N. Krijger, Goes. Rayon 5: 1775 duiven, 1122,27mpm: 1. O. Zegers, Kapelle, 2. H. Poley, Kruiningen, 3 en 6. J. Bras, Wemel- dinge, 4 en 8. K. Niemeijer, Hans- weert, 5 en 9. Gebrs. Clement, Krab- bendijke, 7. J. Neels, Krabbendijke, 10. Jac. Neels, Yerseke. Rayon 6: 1453 duiven, 1132,71mpm: 1. R. van de Linde, Zierikzee, 2. F. Bal, Tholen, 3. J. Nederland, Stave- nisse, 4. Comb. Van de Kamp, Noor- dwelle, 5. J. Bolier, Scherpenisse, 7. C. Laban. Tholen, 8. Mevrouw A. van de Linde, Zierikzee, 9. P. van Raay, St. Anna Jacobapolder, 10. Mevrouw H, van de Hemert, St.- Maartensdijk. Etampes Concourscombinatie Biervliet, 127 duiven, 1720,10mpm: 1. C. de Regt en zoon, 2 en 6. J. Lecluijze, 3. A. ae Dobbelaere, 4. Harry de Dobbelaere, 5. A. en M. Vonhout, 7. J. Mangnus,8 en 9. F. Dellaert, 10. H. Neve De Vrede Sas van Gent, 99 duiven, 1798,67mpm: 1. Th. van Zeele, 2,7 en 10. Comb. Roegiers/De Bruin, 3 en 8. A. de Caluwé, 4 en 5. Comb. Elegeert, 6. E. en L. Breepoel, 9. G. Begijn. Jong Maar Moedig Driewegen, 51 duiven, 1492,55mpm: 1, 4 en 5. J. Mangnus, 2, 3, 6, 7 en 8. F. Dellaert, 9. J. Boerman, 10. Joh. Lippens. Hoop Biervliet, 76 duiven, 1720,10mpm: 1. C. de Regt en zoon, 2 en 6. J. Lecluijze, 3. A. de Dobbelae re, 4. Harry de Dobbelaere, 5. A. en M. Vonhout, 7. H. Neve, 8. Herman de Dobbelaere, 9. A. Neve, 10. A. en E. de Boevere. De Postduif Heikant, 126 duiven, 1841,63mpm: 1,2, 7 en 8. Cl. Thui,3, 4 en 6. J. Leenknegt, 5 en 9. J. de Kind, 10. Th. de Block. Herleving Kloosterzande, 89 duiven, 1788,12mpm: 1 en 7. F. van Kruijs- sen, 2. J. Pankow, 3 en 4. A. Huls hout, 5, 9 en 10. R. de Nijs, 6. Comb. Verschuren/Andriessen, 8. Th. Voet. Volharding Westdorpe, 34 duiven, 1796,07mpm: 1. P. Baecke, 2. Comb. Gijsel/Istas, 3 en 5. B. Vernet, 4. J. de Visser. De Snelvliegers Oostburg, 142 dui ven, 1820,61mpm: 1 en 6. A. de We ver en dochter, 2, 4 en 8. R. Peeman, 3. W. van Hee, 5. J. Boerman, 7 en 9. R. Daansen, 10. M. Buijsse. De Getrouwe Duif Cadzand, 91 dui ven, 1776,69mpm: 1, 8 en 10. A, van Landschoot, 2 en 3. A. Duininck, 4 en 7. M. de Lijser, 5. Patrick Vas- seur, 6. W. de Die, 9. G. Schrier. Strijd in Vrede Groede, 54 duiven, 1620,92mpm: 1. G. Dusarduijn Jr., 2 en 8. W. de Zutter, 3. D. Verherbrug- ge, 4. Mevrouw Scheele. 5, 6 en 7. A. Beun, 9. Mevrouw Ras, 10. Mevrouw Bui j ze. Nog Sneller Breskens, 81 duiven, 1759,55mpm: 1 en 9. H. Mookhoek en zoon, 2. Comb. Mulken/Mook- hoek, 3. S. van de Lijke, 4. J. van Oostenbrugge, 5. G. van Drie en zoon, 6. L. Ras, 7.1. den Dekker, 8. J- de Poorter, 10. R. de Smit. De Reisduif Philippine, 154 duiven, 1833,55mpm: 1. Comb. Roegiestps- ser, 2 en 4. P. Pladdet, 3. L. Moer man, 5. A. Buijze, 6. J. de Mul en zoon, 7. A. Gommers, 8. R. Lippen®' 9. Comb. Rammeloo/Wiskerke, 10. Comb. Wolfert. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 124 duiven, 1754,06mpm: 1, 7 en P. Zegers, 2, 5 en 6. D. Deurwaarder, 3. H. Zegers, 4. Gebrs. Scheele, 9 en 10. W. van Hoeve. De Snelle Duif Clinge, 31 oude die ven, 1708,08mpm: 1. J van Spaan- donck, 2. C. van Landeghem, 3. r. Bolsens, 26 jaarlingduiv®, 1742,13mpm: 1 en 2. J. van Spaan- donck, 3. P. Bolsens. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Wethouder J. du Fossé van de Sluis-Aardenburg gaat zich sterk maken voor het openhoud van de weg Retranchement-Knokke voor het autoverkeer. I vreest een ramp voor Sluis als het autoverkeer door het aisi ten van deze weg door de Belfortstad moet rijden. Het afsluiten van de weg Ret ranchement-Knokke wordt door provinciale planologen als een van de mogelijkheden genoemd om het autoverkeer langs de kust af te remmen. Dit mede in het ka der van de herinrichting van de kust van West-Zeeuws-Vlaande- ren. De betreffende weg kan dan alleen nog worden gebruikt door fietsers en voetgangers. „Ik heb best begrip voor de na- tuurjongens maar door het af sluiten van bepaalde wegen voor het autoverkeer lopen onze toe risten weg. Zonder auto kom je in onze streek nergens. Voor Sl het een ramp als de weg ranchement-Knokke wordt 8 sloten. Ik maak me daarom s die weg open te houden. Du Fossé. Door deze ontwikkelingen z wethouder in ieder geval s meer de noodzaak in voo rondweg om Sluis. Zow Sluis als bij Aardenburg Door rondwegen voorzien. provincie wordt op 17 jum stadhuis van Sluis een alp1 voorlichting gegeven over schillende tracé-mogehjkheae de vet- vt iI t A r* v-ti' -V S ■ft r' - I Vfl IN het water van de Oos- terschelde verdrinkt op 10 september 1995 Yvon ne de Jong, 27 jaar oud. Een mislukte parachute sprong wordt haar fataal Acht maanden later zijn haar in het dorp Zeeland wonende ouders verwik keld in een verbitterde strijd om de 'schuldigen' te laten opdraaien voor alle 'blunders en mis kleunen'. „Yvonne is be donderd." Door René van der Lee HET is hem niet om wraak t doen, zegt Piet de Jong. „Daa krijg ik mijn dochter niet mee te rug. Wat heb ik er aan als die ei genaar van dat paracentrum ach ter de tralies moet? Niets toch Maar ik hoop dat justitie ove gaat tot sluiting van het paracen trum. Zodat het niet nog een kee .gebeurt. Dan heeft de dood va: Yvonne misschien toch nog énig zin gehad." Met haar lange blonde haren wa Yvonne de Jong een mooie meid Was, want Yvonne de Jong i dood. Op maandag 18 septembe 1995 werd ze begraven in Uden Ze was 27 jaar oud, in de krach van haar leven. Een parachute sprong in de buurt van Goe maakte, op zondag 10 september een einde aan haar gelukkige maar veel te korte leven. Yvonrn de Jong, tweede luitenant bij d< Nederlandse landmacht, ver dronk in het water van de Oos- terschelde. Acht maanden late: voeren haar ouders een verbitter de strijd om 'de schuldigen' te la ren opdraaien voor hun 'blunder: en miskleunen'. Verbijsterd be officier van justitie bij dc echtbank in Middelburg heef e ouders van Yvonne laten we> en dat er sprake is geweest vai en opeenvolging van als minde: nth *e ^schouwen beslissingei 1 handelingen van telkens ande e personen'. Maar schuldiger de officier niet aanwijzen m in strafrechtelijke zin t< preken van 'dood door schuld schni/Ü sPrake ziJn van gróvf rink V Ze®t Pers°fficier D. Veu- 7 7; daarvoor zijn in dez( n„ onvoldoende aanknopings- en' ^aar dat zegt niets over zin 1^en d'e *n civielrechtelijke On,ag!m,aakt kunnen worden." werw de behandelend officier linke aan een schriftelijke toe- wil u g voor de familie De Jong za»k Unnk rdet verder op de zaak ingaan. verwu ye boorden dat er niet Vprki zou worden, waren we de Jnnn61^' beledigd," zegt Piet Pp„, as ln zijn woning aan de zeven W6g 'n beland, waar hij Doiri0„Ja?1r..Seleden vanuit Den wij Zeist) neerstreek. Willen ook zeker in beroep. Ze houden lf/rmaaldat We 0nS koeSt niet mQ' ¥aar ik kan mijn kop 'k saan6r uden, mijn vrouw er °ns er ®rtaan kaPot- Het is voor °f rni-i? j eronder. Ze doen net waard wo jhter geen ëuIden was, daar kan ik niet te-

de Stem | 1996 | | pagina 14