00 95 95 Nieuwe wapens tegen mesterijen Vijftig jaar 4 Keyzerop Hulster kermis Mees&zoonen Ml Extra snelheidscontroles in Hulsterloostraat in Nieuw-Namen Hulst krijgt pluim voor milieu-beleid jke dog E T ffiSTEM Zevende jaarmarkt in Clinge weer succesvol Hulst stelt voorwaarden aan SKY DAG KLAPPER Borsele besteedt bouw en woningtoezicht uit gulst kan toch een stokje steken voor varkensinvasie bij Graauw Ondernemers die door verzekeraars echt serieus genomen willen worden mogen ons nu bellen. Plan voor herinrichting weg door Nieuwe Molen DBSTEM ZEELAND C2 Autokraken Donderdag half tien wint volley balstrijd L huwelijk, verloving, In, Abraham enz. k1. B.T.W., één grote Imm 26.- incl. B.T.W. Moto's worden niet I geef uw tekst 2 dagen' Jonze kantoren. De Stem, Postbus 1 leintjes Afdeling'. ■en, foto 's en tekeningen [t te weigeren Ihtgever van deze Jbekend te zijn. Indien ipgave van een men verplicht zich te rmisbruik. Uitgever is lever bekend te maken.; Ilijk voor de in de ■de teksten. Noordstraat Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat W.C. Zuidpolder DINSDAG 21 MEI 1996 „onze verslaggever ,|euW-Namen - De politie voert dit ^ar extra snelheidscontroles uit in Hulsterloostraat in Nieuw- jamen. ritelf controles, in de maanden maart en Ll van dit jaar, is namelijk gebleken .f vooral 's ochtends te hard door de ze straat wordt gereden. De politie hield twee ochtendcontroles die 11,73 procent snelheidsovertreders te zien gaven. Dat percentage is beduidend hoger dan tijdens de controles die overdag en 's avonds in de Hulsterloostraat plaatsvon den. Toen constateerde de politie 4,77 res pectievelijk 5,22 procent overtredingen van de maximumsnelheid van vijftig kilo meter per uur. De snelheidscontroles vonden plaats op uitdrukkelijk verzoek van de plaatselijke dorpsraad. Die was de mening toegedaan dat veel automobilisten veel te hard door de Hulsterloostraat reden. Objectief gezien toonden de metingen van de politie eerder al aan dat het eigenlijk wel meevalt met de snelheidsovertredin gen en ongevallen in de straat. Van de 204 gecontroleerde automobilisten hield drie kwart zich bij een eerdere meting aan de maximumsnelheid. De rest zat er boven, maar slechts zeven bestuurders kregen een boete omdat ze harder reden dan 61 kilometer. Bij die snelheid treedt de poli tie pas bekeurend op. Bovendien zijn er sinds 1992 in Nieuw-Namen maar tien aanrijdingen geb eurd. Desalniettemin nam de politie de klach ten van de Nieuw-Namenaren serieus en beloofde extra snelheidscontroles. Daar bij zijn totaal 2052 voertuigen gecontro leerd, waarvan 124 bestuurders over de schreef gingen. Dat is zes procent. De dorpsraad wordt van de resultaten deze week in kennis gesteld. dn onze verslagggever Juist - De gemeente Hulst toch een stokje steken y0Or de vestiging van twee „ega-varkensmesterij en nabij Graauw. De Raad van State stelde vorige maand weliswaar nog dat de mi lieuvergunningen ten on- iechte zijn geweigerd, maar nu heeft de gemeente weer (en nieuwe argumenten uit ie kast gehaald om de mes- terijen tegen te houden: een Hoemdijk en de Interim iet Ammoniak en Veehou- de milieuvergun- x,«en omdat er sprake zou zijn een ontoelaatbare opeen- ,g van stankoverlast. De van State vond dat echter te «r gezocht en heeft de gemeente Siommeerd een nieuw besluit te ken met betrekking tot de dieuvergunningen. Ge Brabantse varkensboer Van leuwen dacht daarmee de buit al Innen te hebben en had het zelfs lover het indienen van schade- daims. Maar twee nieuwe ont werpen echter weer ander licht op de zaak. Wis het gegeven dat een dijk in it buurt van de geplande varken- saestenjen nu is gebombardeerd tot bloemdijk en het feit dat in- liddels de Interimwet Ammoniak a Veehouderij van kracht is. De moet dus bij het nemen een nieuw besluit rekening iaden met deze nieuwe regeling, schrijven burgemeester en wet- |biders de gemeenteraad, naar van vragen door de |WD-fractie. |üa! houdt in dat ook nu de ver ingen niet, of hooguit slechts leeltelijk kunnen worden ver- Immers, de varkensmeste- |iijffl produceren ammoniak dat beschermde bloemdijk te- lucht komt. De Brabantse var ieer had een milieuvergun- |iing gevraagd voor twee stallen in totaal 13.400 mestvarkens, ffldat kan hij vermoedelijk wel |wgeten. Volgens de regeltjes kan «laar vergunning worden geven hooguit een duizendtal var en dat is voor een grote var- iboer niet zo interessant meer. ®B en W de eerste keer de mi- |i«vergurmmg weigerden had de Tste dijk nog niet de status bloemdijk. Nu dat inmiddels leJzo is denken B en W dit keer een 'hard' argument te hebben de vergunningen geheel of ge- Itelijk te weigeren. P«lsoorden - Een inwoner van s afgelopen zondag slacht- geworden van inbraak in Wauto. Het voertuig stond ge- pkeerd aan de Zeedijk. Hij mis- Rw rugzak met daarin etens uren en kinderkleding, peen vrouw uit Leuven (B) aangifte. Uit haar auto werd Wdezelfde dijk de tas met rij- fwijs, diverse bankpassen en pjtauizend franken gestolen. EDITIE ZEELAND ictie neuzen: ''«straat 32,4532 CG iL!!t 69, fax 0115-645742. te!!U?;Peter°99e| (editiechef), n." ,e?Assem' Frar>k van Cooten, u 'P'v e"t chef), Rein van der Harold de Puysseleijr. 1^1,4461 JK E'3'27370°, fax 0113-273701. Ns9ewjeSMaaS(pr°VinCie" fejkt 14a, 4561 CW L"4"372770. fax 0114-372771 ^5ra£hH0ChS,enbaCh' ft** Zeeland: J1 tornen Kiimv„rii-°115-545751 r0n(,a9 0115-645753 ^^-exploitatie En n ZVIC 453?tt K -54574°, fax 0115-645741 «in#W00ni'9ers: «s Brnotl0, privé 0115-563976, "fwkhoven, llsj,'miriert privé 0115-562354 fe^a,4561 CW C!00rdi9ers: ^Vemn,^nde' .privé 01H-314570, erstraeten privé 0114-316755 ^tijden: "O-17.00 uur Freddy Keyzer (links) krijgt uit handen van wethouder G. van de Voorde een wijnpakket. Freddy's vrouw Gonny kijkt toe vanuit de suikerspin- en popcomkraam. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Hulst - Hij is nog net niet op de Huls ter kermis geboren, maar sindsdien heeft hij er geen enkele in de Reynae- rtstad overgeslagen. Komende don derdag wordt Freddy Keyzer vijftig jaar. Het is tevens een halve eeuw ge leden dat de familie Keyzer met haar attracties in Hulst neerstreek. De gemeente Hulst wilde daar niet zo maar aan voorbijgaan. Vandaar dat de wethouder van 'Kermissen', G. van de Voorde, samen met marktmeester B. Schuren, gistermiddag een wijnpakket aan Keyzer kwam overhandigen. Van de Voorde noemde Freddy gistermiddag de 'verpersoonlijking van een jubileum': vijftig jaar familie Keyzer op de kermis in Hulst. Freddy vertegenwoordigt samen met zijn broers de vierde generatie van de kermis familie Keyzer uit Bergen op Zoom. Fred dy's voorouders starten hun kermis-acti- viteiten rond de eeuwwisseling. Zijn ouders staken in 1946 voor het eerst de Westerschelde over. Op het moment dat Freddy in Bergen op Zoom werd geboren stonden zijn pa en tien jaar oudere broer in Hulst te draaien. Sindsdien is de naam Keyzer een begrip op de Hulster kermis. Freddy is van kinds af aan op de kermis in Hulst te vinden. Pluspunt Maar Keyzers activiteiten in Zeeuws- Vlaanderen beperken zich niet alleen tot de Reynaertstad. Tot begin juli is hij op vele kermissen met zijn suikerspinkraam, mini-cars en draaimolen te vinden. Hij voelt zich thuis in Zeeuws-Vlaanderen. „Zodra ik aan het begin van het seizoen voor het eerst met de boot in Perkpolder aankom, valt er een zware last van me af. Want Zeeuws-Vlaanderen is een gemoe delijke streek, veel anders dan het wes ten," vindt Freddy die ook de kleinscha ligheid van de kermissen in deze con treien als een pluspunt beschouwt. „Ik kan hier goed mijn brood verdienen, vooral ook omdat de standgelden niet te hoog zijn." Hoewel Keyzer nog lang niet van plan is ermee op te houden - zijn moeder ging door tot haar 75e - staan zijn opvolgers al min of meer klaar. Zoon van 21 gaat vol gend jaar de kermis op en ook die van ze ventien is al 'volop in bedrijf. „De jong ste van veertien zit nog op school." (ADVERTENTIE) Van onze correspondente Clinge - Voor de zevende keer hield de stichting jaarmarkt-co mité haar markt. Op De Sterre had er een keuring plaats voor huisdieren en kleinvee. De com binatie kalf met kind werd ge wonnen door Stefaan Bogaert uit Kieldrecht. Koe met kalf werd gewonnen door Nicole van Putte. De Sloe- bermarkt werd door het slechte weer iets minder bezocht aldus, voorzitter Harry van Wit. De rondvluchten met de helikopter werden door velen als een attrac tie beschouwd. Door de fanfare Weldoen door Vermaak werd een rommelmarkt georganiseerd en allerlei spelen en ook Jeugdcircus Reynardi was een succes. De uitslag van de jaarmarkt is als volgt: Grootste aanvoer: W. van Ruymbeke 42 stuks Clingse kampioen vrouwen: E. Bogaert Clingse kampioen mannen: E. Bogaert Algemeen kampioen vrouwen: D. Bogaert Algemeen kampioen man nen: S. Eggermont Jeugdkampioen vrouwen: R. van den Bergen Jeugdkam pioen mannen: E. Bogaert Kampioen fokvee: W. van Ruymbeke Kampioenschap van de paarden: Kam pioen pony's: D. Blommaert Kampioen grote rijpaarden: A. van Bunder Kam pioen koudbloed grote paarden: I. van der Meer Kampioen koudbloed kleine paarden: C. van Mullem Kampioen schapen: K. Vergauwen Kampioen geiten: T. Janssen Totale Aanvoer 27 paarden, 100 rund vee en 119 geiten en schapen Assurantiën, personeelsvoorzieningen, pensioenen en risk management Kantoren door het hele land. Natuurlijk ook in Roosendaal. Bei 0165 - 56 00 01 Vughtstraat 16a, 4701 NS Roosendaal. Fax 0165 - 56 66 61 Van onze verslaggever Axel - De provincie Zeeland is van plan snelheidsremmende maatregelen te treffen op de doorgaande weg door de buurt schap Nieuwe Molen bij Koewacht. De provincie doet dat in het kader van het plegen van groot onderhoud aan deze weg. Het plan is onder meer om aan de komgrenzen van Nieuwe Molen zogenaamde verkeersplateaus aan te brengen om de snelheid van het gemotoriseerde verkeer te rem men. Verder wil de directie Infra structuur en Vervoer van de pro vincie er twee wegversmallingen maken met behulp van snelheids kussens. Verder wordt er groot onderhoud aan de weg uitgevoerd. Het gaat om het aanbrengen van een goot en riolering voor de afvoer van het hemelwater en een asfaltlaag. Het herinrichtingsplan en schets- ontwerp voor de veranderingen aan de doorgaande weg door Nieuwe Molen komen donderdag 23 mei aan de orde op een voor lichtingsbijeenkomst voor de in woners van de buurtschap. Die is om 19.30 uur in café Pannekoe- kenhuis aan Het Zand te Koe wacht. Behalve het plan komen onder meer nog de bevindingen van de buurtschapbewoners en de rijsnelheden van het gemotori seerd verkeer ter sprake op deze bijeenkomst. Van onze verslaggever Hulst - Burgemeester en wet houders van Hulst willen de Stichting Kreatieve Vorming best helpen financieel te over leven, maar koppelen daaraan wel een hele waslijst aan voorwaarden. Dat blijkt uit het voorstel aan de gemeenteraad om deze instelling volgend jaar een kleine 133.000 gulden subsidie toe te stoppen. Volgens de oude subsidiegrond slag zou de Kreatieve Vorming bijna twintig mille minder krij gen, maar dat zou betekenen dat de stichting in steeds grotere fi nanciële problemen zou komen. Door het hanteren van een nieu we subsidieregeling zou er voor het eerst een positief saldo geno teerd kunnen worden, namelijk van ruim vijfduizend gulden. Volgens de door B en W gestelde voorwaarden moet een batig sal do echter meteen weer worden ingeleverd om de nog bij de ge meente open staande schuld ver sneld af te lossen. Een andere eis waaraan de stich ting moet voldoen is dat de fi nanciële administratie voortaan goedkoper moet worden uitge voerd. Daarnaast mag er pas een cursus worden gestart als zich minimaal acht deelnemers heb ben aangemeld. Toekomstig per soneel, zo vinden B en W, mag uitsluitend worden aangenomen op freelance-basis. Garantiever- plichtingen voor nieuw personeel worden namelijk niet langer ge subsidieerd. Tenslotte is er de voorwaarde dat het volwasse nenonderwijs volledig kosten dekkend moet zijn, hetgeen per cursus afzonderlijk bekeken moet worden. Zodra de stichting de renteloze lening van de gemeente volledig heeft afgelost wordt de subsidie opnieuw bekeken. Dan wordt de gemeentelijke bijdrage geba seerd op een prestatiegericht budget. B en W hebben nog bekeken of de werkvorm creatieve vorming wel op de huidige wijze moet worden voortgezet. Het college is echter tot de slotsom gekomen dat er met het opdoeken van de stich ting zowel op korte als lange ter mijn geen voordelen te behalen zijn. Dus kan de stichting de werkvorm het beste zelf blijven uitvoeren. Mits wordt voldaan aan de al geschetste voorwaar den. De perikelen rond de Kreatieve Vorming worden donderdag 23 mei besproken in de financiële commissie. Die vergadert dan om 19.30 uur in het stadhuis. MARKTEN BRUGGE BICAS 96 - internationale salon van hedendaagse kunst - Stadshallen - 14.00 tot 20.00 uur (tot 29 mei) THEATER GENT Faeces - door Blauwe Mandag Cie - Minardschouwburg - dagelijks, be halve zo en ma om 20.00 uur tot 26 mei) TOCHTEN WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute-autozoektocht - puzzelrit voor auto's en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai - (tot 8 juni, niet op ma) DIVERSEN HULST Kermis - allelei attracties - Grote Markt, centrum (za t/m wo) Reynaert Boekenweken - De Vos in Boek en Prent - basisscholen en bibliotheek (t/m 30 mei) KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café De Reizende Man -19.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - Café St. Cecilia - 20.00 uur ST. JANSTEEN Bieden en jokeren - Café Zondags Vermaak -14.00 uur WALSOORDEN Agendapunten schieting Café Rue du Nord-13.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Broken Arrow HULST De Koning van Engeland 20.00 uur The Birdcage 20.00 uur Cutthroat Island 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Up Close Personal 20.00 uur The Juror BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Jack and Sarah 20.00 uur Things to do in Denver when you're dead 20.00 uur II Postino 20.00 uur Smoke GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jack and Sarah 14.30 en 22.30 uur Things to do in Denver 20.00 en 22.30 uur Last Dance 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Eye for an Eye 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ma ry Reilly 17.00 en 22.30 uur Scarlet Letter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 20.00 en 22.30 uur Strange Days 14.30 uur Dracula: Dead and Loving it 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30 en 17.00 uur Ace Ventura: when nature calls 17.00 en 20.00 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (eng en ned) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 20.00 uur Sense and Sensibility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Le Huitième Jour 20.00 uur Eye for an Eye 20.00 uur Jack and Sarah 20.00 uur Birdcage DIVERSEN SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -13.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -13.30 uur CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen, zang en biljarten - KBO - Malpertuus -13.30 uur GRAAUW Jokeren - gemeenschapshuis - 13.30 uur WALSOORDEN Schieting - café Rue du Nord - 14.00 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - café 't Gemeentehuis -13.30 uur TERNEUZEN Dansen - SWOT - De Veste flat B - 19.00 uur HULST Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur Borsele (anp) - De gemeente Borsele gaat een deel van het tech nisch bouw- en woningtoezicht uitbesteden aan een particulie re onderneming. Grontmij/Bravenboer Scheers gaat onder steunende diensten verrichten op het gebied van verlening van bouwvergunningen. Het gaat met name om controle en begeleiding van bouwaanvra- gen op onder meer het terrein van energieverbruik, geluidsisolatie en constructieberekeningen. Voorzover bij de gemeente Borse le bekend heeft geen enkele ge meente in Nederland tot nu toe Nieuw-Namen - De uitslag van het volleybaltoernooi van W Hulsterloo afgelopen weekeinde is als volgt: 1. Donderdag half tien 2. Hulsterloo 3. Nienavoc 4. Politie Beveren 5. Vol ley Mollies 1 6. The Meerdonk Knoc ker 7. Suzy de Welgekende 8. The Corner 9. The Red Animals 10. The Sinatras 11. Volley Mollies 2 12. Moezelaars 13. De Vjusgut 14. De Polder 15. De Harde Kern 16. De Snorkelaars 17. De Middelste Kauter 18. Dames W Hulsterloo dergelijke werkzaamheden uit besteed. Het bureau Bouwen en Wonen in Borsele nam tot op heden het ge hele toezicht voor zijn rekening. De capaciteit op dit bureau wordt in de toekomst verminderd omdat een aantal medewerkers vervroegd met pensioen gaat. Het gemeentebestuur vindt dit een goed moment om de werk zaamheden van het bureau Bou wen en Wonen te gaan concentre ren op beleidszaken, en de uit voerende taken voor een groot deel uit te besteden. Die uitbesteding heeft volgens het gemeentebestuur bovendien het voordeel dat bouw- en wo ningtoezicht in handen van een onafhankelijk organisatie komt. De gemeente houdt wel de super visie over de uitvoering. Burgemeester J. Mandos van Borsele en J. Jole van Gront mij/Bravenboer Scheers teke nen dinsdag het contract voor de uitbesteding van de diensten. Van onze verslaggever Hulst - De Zeeuwse milieu-inspecteur W. Klein heeft de ge meente Hulst een pluim gegeven voor haar inspanningen op het gebied van milieutaken. Die subsidieregeling heeft ook tot doel de uitvoering van het NMP (Nationaal Milieube leidsplan) te versterken. Er zijn negen speerpunten uit dat NMP geslecteerd, waaruit de gemeenten en vier mochten kiezen. Hulst koos de taken secundaire grondstoffen, droge componen ten, herziening bestemmings plan buitengebied en milieu voorlichting. Over het verloop daarvan is de inspecteur minder enthousiast. „Helaas blijkt dat de uitvoe ring achterblijft bij de plan ning," aldus de inspecteur. Hulst heeft nog anderhalf jaar de tijd, maar om dat te halen is het volgens de inspectie nood zakelijk dat de bijbehorende beleidsplannen uiterlijk eind september worden vastgesteld door de gemeenteraad. Het ziet er namelijk naar uit dat Hulst de vergunningverle ning, meldingen en handhaving naar het inzicht van de Inspec tie tijdig, dat wil zeggen vóór 1 januari 1997, op adequaat ni veau zal uitvoeren. „Mijn complimenten hier voor," schrijft de milieuinspec teur in zijn commentaar op het gemeentelijk jaarverslag over de milieu-activiteiten. Hij wijst er overigens op dat ook andere taken dan tegen die tijd goed moeten worden uitge voerd. Dat betreft het lozin genbesluit bodembescherming, het besluit opslaan in onder grondse tanks en het onderdeel afvalwater Wet Milieubeheer. De gemeente krijgt geld om de milieu-taken uit te voeren, maar dan moeten de zaakjes wel tegen 1 januari 1977 in or de zijn.

de Stem | 1996 | | pagina 15