INBRAAK IEVEI1KIN0 voor maatregelen Acht ton nodig DAG klapper POLITIE rapport UITSLAGEN PLAATSELIJK nieuws School's Out Popfestival Axel geslaagd Te Veldhuis: 'Alleen samenwerking zet (milieu)-zoden aan de dijk' Opvang van dieren in asiel stabiliseert in '95 DESTEM Gezellige Boomwaai- en Hulsterloofeesten destem ZEELAND schilderen Onder invloed Snelheid Binnenstad Aanrijding St.-Jansteen Axel I Milieuzorg is weinig effectief. Alleen I jjnpak van grensoverschrijdende I Maar, zo zei Tweede Kamerlid Te Veld- I M;s (WD) tijdens een bijeenkosmt van I je vereniging Nederland-Polen in Mid ^ieuw asfalt en snelheidsremmers voor veiliger verkeer in Zandstraat iciteerd 18 mei usjes van Brandon. é-restaurant tj editie zeeland Hiist3=,ör>. s,,iaCkh'privé0115"563976' Reconstructie van Trumanlaan Hulst het veiligste adres Mrryo MARKTEN MIDDELBURG Boeken Verzamelmarkt - Markt - 11.00-17.00 uur DIVERSEN HULST Kermis - allerlei attracties - Grote Markt, centrum (za t/m wo) Schrijfavond - Amnesty Interna tional - openbare bibliotheek - 19.00 en 21.00 uur Reynaert Boekenweken - De Vos in Boek en Prent - basisscholen en bibliotheek (t/m 30 mei) Schieting - De Batavieren -14.30 uur MELSELE Aardbeienfeesten - tent op het kerkplein - allerlei activiteiten van braderie tot muzikale optredens (do t/m ma) HOEK Schrijfavond - Amnesty Interna tional - Korenbloemstraat 12 -19.00 en 21.00 uur KLOOSTERZANDE Schrijfavond - Amnesty Interna tional - openbare bibliotheek - 18.30 en 20.00 uur OSSENISSE Kaarting - café De Jachthoorn - 14.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur Bingo - KBO - De Warande -13.30 uur TERNEUZEN Schrijfavond - Amnesty Interna tional - openbare bibliotheek - 18.30 en 20.00 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - schut- terslokaal -13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - St.-Albert -14.00 uur AXEL Kaarting - De Halle -14.00 uur CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Koersbal - KBO - Malpertuus - 13.30 uur KOEWACHT Koersbal - De Vlaschaard - 13.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Broken Arrow HULST De Koning van Engeland 20.00 uur The Birdcage 20.00 uur Cutthroat Island 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Up Close Personal 20.00 uur The Juror BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Lisa 20.00 uur Jack and Sarah 20.00 uur Things to do in Denver when you're dead 20.00 uur II Postino GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jack and Sarah 14.30 en 22.30 uur Things to do in Denver 20.00 en 22.30 uur Last Dance 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Eye for an Eye 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ma ry Reilly 17.00 en 22.30 uur Scarlet Letter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 20.00 en 22.30 uur Strange Days 14.30 uur Dracula: Dead and Loving it 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30 en 17.00 uur Ace Ventura: when nature calls 17.00 en 20.00 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (eng en ned) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 20.00 uur Sense and Sensibility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Le Huitième Jour 20.00 uur Eye for an Eye 20.00 uur Jack and Sarah 20.00 uur Birdcage Clinge - Een 23-jarige bestuur ster uit Nieuw-Namen werd rond drie uur in de nacht van zaterdag op zondag in Clinge gecontroleerd door de politie. Zij bleek te veel gedronken te hebben." Haar werd een transactie van 350 gulden aangeboden. Te vens kreeg zij een rijverbod van één uur. Hengstdijk - Zaterdag tussen 12.00 en 14.30 uur hield de po litie een snelheidscontrole op de Hengstdijksestraat. Van de 336 gecontroleerde auto's re den er 44 te snel. De hoogst ge meten snelheid was 90 kilome ter per uur. Terneuzen - Een 26-jarige Rot terdammer kreeg zaterdag een proces-verbaal omdat hij zich ten onrechte ophield in de Ter- neuzense binnenstad. Hem was eerder een binnenstadverbod opgelegd evenals het bevel er niet meer te komen. De man kreeg tevens een dagvaarding om te verschijnen voor de poli tierechter. Een 18-jarigë Tèrhëuzenaar liep zaterdag met een geopend flesje bier in de binnenstad. Hij kreeg een bekeuring. Graauw - Rond 03.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag deed een Hulstenaar aangifte bij de politie dat zijn auto was aangereden door een nog onbe kend gebleven chauffeur. De auto stond op de Zandberg- sestraat, ter hoogte van de feesttent bij het voetbalveld van Graauw. De schade aan het voertuig was aanzienlijk. Koersbal Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, acht personen: 1. R. de Waal-Cam- been/T. van Vooren, 2. E. de Maat/M. de Maat-de Waal, 3. R. Van Landegem/mevrouw Radema- kers-Warrens. Axel - Gregoriuscentrum, twaalf personen: 1. P. Durinck/A. de Mey, 2. I. Zegers/M. de Meester, 3. E. Snoek/J. Laheyne. Westdorpe - Zaaal Concordia, der tien personen. Mat 1: 1. A. Jansen, 2. E. de Smet. Mat 2: 1. O. de Kever, 2. C. de Smet. Axel - Zaal De Halle, elf personen: 1. W. Kempe, 2. J. Vercauteren, 3. J. Wondergem. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, tien personen: 1. J. de Pan, 2. mevrouw De Kort, 3. mevrouw De Buck. Koewacht - Zaal De Vlaschaard, 26 personen: 1. C. Wijnacker/A. de Wit, 2. A. Roeland/R. Kempe, 3. W. Kempe/M. Roeland-van der Sijpt. Heikant - 't Heike, KBO. Mat 1: 1. S. Govaert-van de Brande/E. Jon kers, 2. Y. van de Ha-bral/J. Bou- vré. Mat 2:1. L. Herwegh, 2. P. Pee- ters-Pieters/P. Ringoot-Audenaer- de. Clinge - Malpertuus, 36 personen, ANBO. Mat 1: 1. mevrouw Bou- vré/P. van Broeck, 2. mevrouw Baeyens/O. Rombaut. Mat 2: 1. me vrouw Hoeyland/J. Spitters, 2. me vrouw De Bot/C. Baeyens. Mat 3: 1. mevrouw De Wit/E. Jonkers, 2. me vrouw Emeleer/L. Kegels. Schietingen St.-Jansteen - De Warande, KBO, 35 schutters. Hoge en eerste zijvo gel: E. Fierens, tweede zijvogel: E. Rumbeke, tweede hoge vogel: J. van Kerkhoven, grootste aantal (4): Th. De Caluwé. Kaart ingen St.-Jansteen - De Warande, KBO, 24 personen. Jokeren: 1. Th. Kints, 2. mevrouw De Vlieger, 3. mevrouw Jongezoon. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, zesde wedstrijd. Groep A: 1. Buize- Van Damme, 2. echtpaar Koek, 3. Zwartele-Van Waterschoot. Groep B: 1. Van Harte-Viveen, 2. Van Hijfte-Durivou, 3. Blaeske-De Koeier. Zevende wedstrijd: 1. Zwartele-Van Waterschoot, 2. Van Damme-Buize, 3. Van Poelje-De Doelder. Clinge - Malpertuus, 36 personen. Jokeren: 1. mevrouw Aerts, 2. me vrouw Kerckhaert, 3. mevrouw Peeters. Extra prijzen: mevrouw Van Goethem, P. van Itegem, me vrouw d'Hooghe, R. de Vos. St.-Jansteen - Aan het eind van de wintercompetitie van het prijsjoke- ren van de KBO in gemeenschaps centrum De Warande werd de eind stand bekendgemaakt. Van de 8 wedstrijden telden de 6 beste resul taten mee. Eerste kampioen werd O. Weemaes uit St.-Jansteen, 2. mevrouw Van Kerkhoven, St.-Jan steen, 3. mevrouw Jongezoon, Hulst. WANDELVIERDAAGSE - De evenementencommissie van De Warande houdt van maandag 3 tot en met donderdag 6 juni de avondvierdaagse. Deelnemers kunnen zich maandag vanaf 18.30 uur in gemeenschapscen trum De Warande inschrijven voor de afstanden 5 of 10 km. De wandelroutes lppen zoals gebruikelijk door de bosrijke omgeving van Sint-Jansteen. De inschrijfgelden bedragen f 5,- voor vier avoden of f 1,50 per avond. Het vertrek is iedere avond vanuit het gemeen schapscentrum. De laatste avond worden de wandelaars te Kapellebrug ingehaald door de Rattenband uit St.-Jan- steen. WADDENZEE - In de Axelse bibliotheek staat van woens dag 22 mei tot en met zaterdag 8 juni het thema 'Waddenzee en Waddenvereniging' cen traal. Er is een gratis kleuren- folder uitgegeven met informa tie. Tevens zijn in de bibliotheek diverse boeken over het onder werp aanwezig. Enthousiast publiek tijdens een van de optredens. foto wim kooyman Van onze correspondente Axel - De organisatoren van het School's Out Popfestival 1996 kunnen, met uitzonde ring van vrijdagavond, terug kijken op twee geslaagde da gen. „De Gigantjes waren vrijdagavond hartstikke goed en de sfeer was uitstekend, maar de opkomst bleek zeer minimaal." Behalve de Gi gantjes trad ook de Axelse Eddy Wally (André Bollegas) op. „Al met al hadden we honderd man publiek op het touwtrekte rrein aan de Sportlaan. We had den gegokt op het wat oudere publiek, maar die hadden mis schien al genoeg gefeest op het Oldtimerfestival afgelopen don derdag. Volgend jaar laten we het vrijdagavondprogramma dan ook vervallen," aldus Ange la Bolleman, voorzitter van de organiserende vereniging STAPP (Stichting Axel Pop Po pulair). Vrijdagmiddag telde het School's Out for Kids play-back programma zesentwintig deel nemers. Kinderen tot elf jaar konden zich opgeven om hun fa voriete hit te imiteren. Op de eerste plaats eindigden Ilona, Petra en Miena met hun num mer 'Alles of niets'. Sascha, Eli- ne, Yordy, Marco en Nicky be haalden de tweede plaats met Self Esteem. Derde werd Nikkie met het nummer Love you more. Tussen het playbacken door tra den de clowns Appie en Flappie op en konden de kinderen deel nemen aan de Bungee-runnen (het aan een elastiek zo ver mo gelijk naar voren lopen). Ballet school Petrella Lion uit Axel gaf met diverse groepen een voor stelling en er stond een schmin- ck-stand, waar het ene na het andere gezicht helemaal omge toverd werd. Zaterdag begon het School's Out Pop Rockfestival om twee uur 's middags met de regionale bands. „De bands deden het heel goed en de kwaliteit was profes sioneel," aldus Angela. Ze wer den toegejuichd door zo'n zes honderd liefhebbers. In de avonduren liep het storm op het terrein van touwtrekver eniging Cambrinus. Regelmatig werd er, tot grote verbazing van de desbetreffende bezoeker, ge braden kip of een andere ver snapering aan de ingang over handigd door iemand van de ho reca. „Omdat u de zoveelste be zoeker van dit festival bent!" werd erbij vermeld. De band Belgian Asociality, die om 19.00 uur op het programma stond, maakte het publiek hele maal enthousiast. Behalve de bekendere bands als Paralysis en Ro Paradise Funk traden er ook onbekendere bands op. Evil Superstars bijvoorbeeld, een band die in '94 de Rock Rally prijs won, gaf een complex roek- optreden weg. Het terrein was omgeven door allerlei stands, die T-shirts, sieraden en kleding verkochten. Om kwart over twaalf werd het rockfestival door een heel goed optreden van de band Ro& Pa radise Funk afgesloten. MAANDAG 20 MEI 1996 A6 I «onzeverslaggever Middelburg - In je eentje internatio- I laaj voorop lopen op het vlak van I Met een eendrachtige internationale I milieuproblematiek. delburg, 'dat betekent niet dat we einde loos op elkaar moeten gaan zitten wach ten'. Graag wil Nederland landen in Midden- en Oost-Europa bijstaan met het zoeken naar oplossingen voor milieuproblema tiek. „Geen betutteling, geen opdringing van onze westerse gedachten. Maar: sa men oplossingen voor gezamenlijke pro blemen zoeken, zoals de bestrijding van het broeikaseffect of de zure regen. En gericht op afzonderlijke gebieden." Te Veldhuis wees er zijn gehoor zaterdag op dat het Nederlandse milieubeleid door schade en schande is ontstaan. „Door in het verleden te weinig preven tief bezig te zijn geweest worden we he den geconfronteerd met de noodzaak al lerlei in het verleden veroorzaakte ver vuilingen op te ruimen,. Te Veldhuis wees hierbij op vervuilde bodems, onge controleerde stortplaatsen en de geluid hinder. Voor wat Midden- en Oost-Europa be treft heeft Nederland een aantal priori teiten opgesteld. Hierbij speelt uitwisse ling van ideeën, kennis en ervaring een belangrijke rol. Evenals het verankeren van een milieubeleid in bestuurlijke en wettelijke grondslagen. Samenwerking met de betrokken landen moet worden bevorderd. Polen klopt al geruime tijd op de deur van de EU. Op milieu-gebied betekent dit dat Polen volledig moet gaan voldoen aan de EU-milieuwetgeving en die is niet mis. Het leek Te Veldhuis belangrijk te bezien of Nederland bij de harmonisatie van de Poolse aan de Europese wetge ving adviezen of assistentie kan verle nen. Ook pleitte hij op dit vlak voor twin- ning-overeenkomsten tussen bijvoor beeld provincies, gemeenten, water schappen en bedrijven. Op die manier kan de in Nederland verzamelde kennis gemakkelijker worden overgedragen. venhout. de Burg, Breda. andaag is het 20 mei en larom ben ik zo blij, want ijn oma wordt 50 jaar en f ik lekker de hele dag bij haar. laalseweg 1 1 GH Hulst 0114-312854 0114-319152 aand 1 le ham, roomboter, en puree BFR. 485.- 2 roomboter, gehakte uree BFR. 508.- aag vrijblijvend info verkingsverband eiding Schilderen"SPOS verzorgt de primaire ■hilderen voor jongeren in iland en West-Brabant, verzorgt ook de nscholing schilderen' via n vakopleiding voor n in de regio Zeeland, dingen worden verzor, kopleidingscentrum in in intact te komen met ctie van een parttime Van onze verslaggever Urneuzen - Vergeleken met 1994 is het aantal honden en kat ten dat is opgevangen door het dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen vorig jaar gestabiliseerd. In 1995 werden 561 dieren binnen ge bracht; het jaar daarvoor was dat er één minder. Het aantal zwerfdieren is vorig jaar iets gedaald, naar 392. In 1994 waren dat er nog 411. Uit fc cijfers kan worden afgeleid tó het aantal dieren dat door tai baas werd afgestaan vorig jaar is gestegen: 169 tegenover 119 in 1994. Katten vormen de grootste groep ran het aantal dieren dat bin nenkomt. In 1995 had het asiel te maken met 363 katten, waarvan er 320 herplaatst zijn. Het aantal herplaatste honden «as vorig jaar bijna honderd procent: er kwamen er 198 bin- aen, voor 196 werd een nieuwe baas gevonden. fclgens asielwoordvoerder R. 'an Velzen is het een 'zeldzaam heid' dat een dier een spuitje krijgt omdat er geen nieuwe baas voor gevonden kan worden. „We maken wel een onderscheid welke dieren geplaatst of niet geplaatst kunnen worden. Daar is een heel secuur beleid voor. Wanneer we een dier binnenkrij gen dat oud en ziek is, is het vaak een diervriendelijker op lossing om een spuitje te geven, dan zo'n beest maanden lang in een hok te laten zitten. Maar zo'n beetje alle dieren die binnen komen en plaatsbaar zijn of zijn gemaakt, die gaan weer weg. Zo kwam dit jaar een groep van 22 honden binnen, afkomstig van een handelaar. Voor al die dieren is inmiddels een nieuw huis ge vonden, op één na. Dat zijn na tuurlijk leuke dingen." 0 lactische kwaliteiten voorkeur) van het lilderen itorische vaardigheden andere instructeurs lame aan diverse t opleidingstraject bedrijftak, lerzoek kan deel tieprocedure. rote mate van ctbasis. iming met de functie (CAO -personeel). ïinctie kunt u J.L. Linders, telefoon 0111-672142 (privé)- culum vitae kunt u ten aan: Zuid West, ;4 Redactie '«neuzen: *jtoraat32,4532CG ld!i 5769'fax 0115-645742. peter™?: Peter 0"e' (editiechef). F n ,e? Assem'Frank van Co°ten. Hflm u5'1 P edl Chefl Rein Van der j™. Harold de Puysseleijr. Klokstraat 1,4461 jk ÏÏ3"273700. fax 0113-273701. ur: Maas (provincie- fea,rktUa'4561 cw FetJarto 70'fax 0114-3*72771 Euoeno uren'Gerlach Hochstenbach, tu9ene Verstraeten. &eda«ie Zeeland: «iKoomen lel 0115645751 -zondag 0115-645753 »eswntie"e*pl0itatie Cu?en"2VK WomSPfat 32'4532 CG Hoen faX °115-645741 Marti b„ P 'gers: privé 0115-562354 jïte^wicw !ddïSïorDdl9ars: HnVe» de' privé 0114-314570, verstraeten privé 0114-316755 Poningstijden: '"mvr-8.30.17.00 uur Van onze verslaggever Hulst - Het plan voor de recon structie van de Trumanlaan in Hulst ligt tot en met 7 juni in de inspraak. De gemeente Hulst wacht reacties op het plan af vooraleer zij besluit om eventueel nog een inspraakbijeenkomst te beleggen. Belanghebbenden hebben voor lopig tussen 20 mei en 8 juni de gelegenheid hun zegje te doen over het plan. Ze kunnen het reconstructieplan bekijken op de afdeling Stads- en Dorpsontwikkeling van de ge meente, waar het voor iedereen ter inzage ligt. Het behelst de verbetering van het gedeelte van de Trumanlaan vanaf de nieuwbouw die de Woonstichting Hulst momenteel pleegt tot en met de Vierambach- tenstraat. De reconstructie van de Truman laan is een van de belangrijke herinrichtingsprojecten die de gemeente dit jaar hoopt uit te voeren. Behalve om deze straat gaat het onder meer nog om de Polenstraat in Clinge. De verbetering van de Truman laan is bij de provincie Zeeland aangemeld om daar in aanmer king te komen voor een financiële bijdrage. ren huwelijk, verloving, n, Abraham enz. :1. B.T.W., één grote Kan onze verslaggever Sas van Gent - Het aanbrengen van verkeersremmende maat regelen in het buurtschap Zandstraat bij Philippine gaat acht ton kosten. je provincie is bereid voor de kosten op te draaien, maar ver acht van de gemeente Sas van Gent een bijdrage van 150.000 «lilden. Het Sasse college van burgemees- Ier en wethouders kan zich wel linden in het provincieplan en stelt de raad voor de anderhalve ton beschikbaar te stellen. Je reconstructie behelst onder meer het overlagen van het as- faltwegdek en het aanbrengen van 'snelheidsremmers': twee drempels bij de grenzen van de lebouwde kom en vier wegver smallingen. Ier hoogte van de school wordt ten voetgangersoversteekplaats aangelegd. Verder staat het her- bestraten van het fietspad op de rol en wordt de scheiding met de hoofdrijbaan aangepast. De bo men verdwijnen en maken plaats voor een nieuwe groenpartij. Daarnaast wordt nog gewerkt aan het verbeteren van het trot toir en de reconstructie van de parkeervakken aan de zuidzijde. Het plan is ontwikkeld nadat be woners van Zandstraat jaren aan de bel trokken over het feit dat automobilisten de maximum snelheid in het buurtschap (vijf tig kilometer per uur) met voeten treden. De weg is tamelijk breed en dat nodigt uit tot hard rijden. Vorig jaar kwam er een nieuw pro bleem bij waardoor de veiligheid nog verder verslechterde. Sinds het gereedkomen van de rotonde bij Sluiskil namelijk, gebruikten steeds meer vrachtwagenchauf feurs de weg door Zandstraat als sluiproute. Daarom schreven de buurtschapbewoners opnieuw een brief aan provinciale water staat met het verzoek nu toch snel actie te ondernemen. mm 26.- incl. B.T.W. toto's worden niet F geef uw tekst 2 dagen onze kantoren, n: De Stem, Postbus eintjes Afdeling'. m, foto's en tekeningen te weigeren. htgever van deze bekend te zijn. Indien >pgave van een men verplicht zich te misbruik. Uitgever is ever bekend te maken, lijk voor de in de de teksten. Van onze correspondent Graauw/Nieuw-Namen - Het Boomwaaifeest in Graauw betekende weer vier dagen lang plezier voor de deelne mers. Donderdag begon dat al voor 65 schutters en een grote groep kaarters. Vrijdag werd er ge voetbald tussen jeugd en ouders en werd Patricia Kamoen, als Ti- na Turner, winnaar van de play- backshow. Zaterdag was er een voetbaltoernooi waarbij Clinge I met de hoogste eer ging strijken en Koewacht tweede werd. Die avond zat de feesttent goed vol tijdens de disco. Het wijkentoer- nooi, met 21 ploegen, vormde gisteren de spetterende afslui ting. Hulsterloo Opnieuw tijdens de Hulster loofeesten een volle bak dit jaar. Voor de twaalfde keer organi seerde het comité een uitgebreid programma. Donderdag was er voor de eerste maal een volley baltoernooi, wat door achttien ploegen werd gespeeld. Aan de barbecue werd er door een 120 spelende leden een gezellige sfeer gemaakt. Op vrijdag werd er door een aantal elftallen ge speeld. Zowel door de jeugd als de ouderen, waarna 's avonds de disco-avond voor jongeren een Een waterdrager wordt onder vuur genomen tijdens het wijkentoernooi van de Boomwaaifeesten. foto wim kooyman groot succes was. De grote trek- lijk Wendy van Wanten, waarbij konden genieten, ook door het pleister op zaterdag was natuur- zo'n zeshonderd aanwezigen optreden van John Tura. Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 - 562710

de Stem | 1996 | | pagina 7