Sociaal noodplan voor Antillen Maxine en Franklin zien Ieren winnen 'Grevelingen altijd al vreemd' Verkiezingskoorts besmet ook Surinaamse Nederlanders Protesten rond feest 'Honderd jaar auto' Aidstherapie Essaïdi doorstaat onderzoek project van 251 miljoen gulden moet positie jongeren en armen verbeteren pESTEM BINNENLAND SUPERMARKT VAN HET JAAR VERSE SPINAZIE wo 22 1996 BINNENLAND KORT beapRar SNEL WEER TERUG BIJ HET BAASJE! MAANDAG 20 MEI 1996 A3 Willemstad (anp) - De uit voering van een sociaal noodprogramma op de Ne derlandse Antillen gaat 251 „dljoen gulden kosten. Dat gijkt uit het rapport, dat is samengesteld door de Com missie Sociaal Noodpro- js bedoeld om de perspectie- "en voor met name de jeugd en de sociaal zwakkeren te verbeteren, pe uitvoering van het sociaal noodprogramma moet op 1 juli iieginnen en zal drie jaar duren. Bankier Lionel Capriles, de voor ster van de commissie, wijst er op dat het 'absoluut noodzakelijk is om de jarenlange verwaarlo- jjg en daardoor opgelopen ach terstand' weg te werken. Prof. dr. iaisEmmerij, die namens de Ne derlandse regering zitting heeft in ie commissie, vindt het rapport een stap vooruit in een meer geë mancipeerde verhouding tussen Nederland en de Antillen'. De 251 miljoen gulden is voor de delft al bij elkaar. De Antillen jen er zelf 40 miljoen in stop en en Nederland heeft al 75 mil- n toegezegd; dit geld komt be- ikbaar via de reguliere Neder- dse hulpfondsen voor de An tillen. De Europese Commissie zal vrij zeker met zo'n 17 miljoen over de brug komen. De Antilli aanse regering zal Nederland voorstellen om de 45 miljoen gul dendie ze jaarlijks aan rente be taalt op leningen uit vroegere ja ren, in het sociaal noodfonds te t was eerst de bedoeling een 1 vangnet te scheppen dat de minder bedeelden hulp moet len als de Antilliaanse rege- i later dit jaar enkele harde bezuinigings- en inkomstenver- maatregelen gaat door voeren. Zo zal de introductie op 1 i van een zogeheten sales tax de koopkracht met minstens 7 procent doen verminderen. De ta rieven van water en licht en de accijns op benzine zijn al ver- De commissie dacht aan vankelijk dat 40 miljoen gulden voldoende zou zijn om in de grootste nood te voorzien. Maar al 1 bleek dat er een enorme achterstand bestaat, in het onder wijs. De meeste schoolgebouwen verkeren in deplorabele toestand. 1 woonwijken zijn bovendien sterk gedegenereerd en zijn daar- r een voedingsbodem voor de drugshandel en misdaad. Er be- t een enorme achterstand in de volkswoningbouw. Voor de jd is te weinig werk voorhan- Sport- en recreatiefacilitei ten ontbreken en scholing en trai ning van vooral jongeren en vrou wen laat veel te wensen over. fel geld, meer dan 60 miljoen zal worden besteed aan de verbetering van het onderwijs. Voor bijscholing van de leer krachten, vooral op Curasao en .Bonaire, is 15 miljoen uitgetrok- M, voor de renovatie van scho- Iffl 34 miljoen, vernieuwing en verbetering van lesmateriaal gaat M miljoen kosten. Jen belangrijke verdienste van w rapport is dat het gedetail- erd aangeeft welke instanties verantwoordelijk zijn voor de uit voering van de diverse aanbeve- zegt Capriles. Hij wijst 'fop dat de leiding bij de uitvoe- van het sociaal noodpro gramma onder 'een zwaar mana- moet komen te staan. (ADVERTENTIE) ë,1996M A&p WINTERSWIJK 16 stuks vanJeT »g«i« mi i?n,"!dlnStn geldig van 8.V. tel. 035-5483333. JLKEDAG De strijd op het Eurovi sie Songfestival in Oslo is gestreden. Niet alleen de eerste plaats blijkt gelukkig te kunnen ma ken. Over blijdschap, verdriet en sterren die verbleken. Door Céline Rutten Oslo - Meteen nadat op zater dagnacht alle drieëntwintig na tionale jury's van het Eurovisie Songfestival aan alle dromen en illusies een prijskaartje hebben gehangen, is niet Finland met slechts 23 punten de grote verlie zer, maar Gina G. uit Groot- Brittannië. Zij maakte met 77 punten een harde landing op de zevende plaats. Rond haar zin derden de afgelopen dagen alle succes-speculaties. Mensen be gonnen op ongewone plaatsen spontaan te dansen op de eerste maten van 'Oh, Ah, just a little bit'. Terwijl Gina G. zich een hele week koesterde in aandacht en het licht van schijnwerpers, wil ze nu op weg naar haar hotelka mer niet gezien worden. De pail letten van haar gouden jurkje, eigenlijk bedoeld om de weg te plaveien naar de internationale victorie, glanzen anders dan toen de avond begon. En onder de glitter-poeder van haar make-up is haar woede ijskoud, maar bui tengewoon beheerst. „Ik teleurgesteld? Ik ben juist erg gelukkig. Ik sta als eerste in de top-tien van Engeland. Ja, na tuurlijk is dat belangrijker dan hier te winnen. Het liedje van Ierland? Nice song. Mixed fee lings." Dan komt de lift. Victorie De enorme zaal waarin de strijd werd gestreden is al leeg en het decor is dood. Maar midden op het podium van de victorie staat Eimear Quinn. Onder een niet aflatende stroom van honderden flitslichtjes licht ook haar vel op. Brendan Graham, de componist van het winnende liedje 'The Voice', die twee jaar geleden ook al de winst voor Ierland binnen wist te halen: „Dit is het liedje dat het dichtst bij het hart ligt, maar Eimear en ik wilden beslist geen liefdesliedje." Het is niet alleen de eerste plaats die in dit festival geluk kan brengen. De Nederlandse Frank lin en Maxine Brown lachen. „We zijn negende, dus we zijn niet afgegaan. Het begon een beetje vervelend, toen Turkije ons meteen maar één punt waard vond. Maar goed, hebben we ten minste een fractie van een secon de helemaal bovenaan gestaan." De Ierse Eimear Quinn (midden) straalt temidden van de Noorse Elisabeth Andreas- sen (links), die tweede werd, en de Zweedse Nanne Gron- vall, die als derde eindigde. FOTO ANP „We hebben voor Nederland een hele leuke show neergezet. Al leen: als al die jury's nog steeds almaar voor de folklore blijven kiezen, kunnen we het volgend jaar maar beter voor de paling sound kiezen." Hun manager Chiel van Praag deelt hun geluk: „Drie maanden geleden waren het nog twee on bekende zangers. Drie maanden ■geleden had Maxine nog nooit voor een groot publiek gezongen en ze had nog nooit een tv-came- ra van dichtbij gezien. Drie maanden later staat hier een per fect duo dat overal op kan tre den." Lucia Moniz is het zangeresje van het allercharmantste Portu gese liedje. Ze straalt. „Wat wil je. Portugal heeft het nog nooit verder gebracht dan een zevende plaats. Dat was in 1972. Ik voel mij als zesde net alsof ik echt de winnares ben." Als beneden In het hotel een gi gantisch feest losbarst, dat he- Maxine: '...volgend jaar maar beter voor de palingsound kie zen'. FOTO ANP lenaal drijft op de belletjes van champagne, zit Lucia op de mar meren tegels van de gang op de elfde verdieping. „Nee, ik ga nu eerst mijn oma bellen." De volgende ochtend regent hét. In de hal van het hotel staan honderden koffers. Bussen naar het vliegtuig wachten buiten in lange rijen en journalisten, ach- tergondkoortjes, dirigenten en platenbazen reizen af. De sterren die een week lang schitterden in de belangstelling van de hele we reld zijn verbleekt tot gewone mensen in spijkerbroeken die hier en daar wat vaal zijn. De Belgische Lisa del Bo oogt een beetje triest. „Ja, Nederland is wel erg goed beoordeeld. Voor mezelf had ik op meer gehoopt." Iemand slaat een arm om haar heen als zij het hotel uitloopt. Vandaag is zij weer huisvrouw. „Blij en trots." Zo voelde Breda se moeder Nel Buurmeester zich gistermorgen. De klassering van dochter Maxine had moeder Buurmeester niet teleurgesteld: „Integendeel. Gonnie had vanuit Oslo al een paar keer gebeld dat ze zeker niet tot de kanshebbers behoorde. Al een paar dagen was duidelijk dat het zou gaan tussen Ierland, Noorwegen, Zweden en nog een paar landen. Ze zijn ge lukkig ook niet in de staart be land. Nee, met die negende plek ben ik dik tevreden." Volgens moeder Buurmeester heeft haar dochter de afgelopen weken haar zangcarrière een fantastische duw kunnen geven: „Gonny wil al heel lang van zin gen haar beroep maken. Maar zonder naamsbekendheid valt dat niet mee. Je komt nergens binnen als ze je niet kennen. Ze nemen liever Lee Towers voor een paar duizend gulden dan Maxine die ze niet kennen voor niks. In die situatie is nu geluk kig verandering gekomen. In de aanloop naar Oslo zijn ze zeven tien keer op televisie geweest. Zaterdagmiddag heeft ze in Oslo een platencontract getekend." Moeder Buurmeester heeft de ontwikkeling van de carrière van haar dochter wel heel nadrukke lijk beleefd. Met haar zus vorm de ze in het verleden het duo The Young Sisters. Dat duo maakte alweer een tijdje geleden furore, onder meer in de show van Rudy Carell: „Van die ervaring heb ik gebruik gemaakt zo lang als ik voor haar manager heb gespeeld. Zonder naamsbekendheid was dat niet eenvoudig." Gezellig Zaterdagavond keek moeder in huiselijke kring met wat familie leden naar het Eurovisie-song- festival. Heel ontspannen: „Gon ny belde nog om half acht. Ze zij dat ze zich goed voelde. Dat stel de mij gerust. We wisten dat winnen uitgesloten was, dus ner veus hoefden we ons niet te ma ken. Het was gewoon gezellig." Gistermiddag haalde mevrouw Buurmeester haar dochter op: „Morgen (vandaag) is Gonny nog vrij, maar dinsdag moet ze weer naar haar werk bij de Sociale Verzekerings Bank. De mensen daar hebben haar de afgelopen tijd geweldig geholpen. Maar of ze daar nog lang op kantoor zit durf ik niet te zeggen." VERVOLG VAN VOORPAGINA Dat er iets met de oesterstand in De Grevelingen mis was, ontdek te Scheele drie weken geleden bij een inspectietocht. Vervolgens werd het RIVO ingeschakeld. Voor oesterhandelaar C. Sinke komt de kaalslag op de Greve- lingse oesterpercelen niet echt onverwacht. „Het Grevelingen- meer - het enige zoutwatermeer in Europa - is altijd een vreemd meer geweest. Het is een wonder dat er nog iets in zwemt. De ene keer gaat het allemaal prima en de volgende keer is het rampza lig. Je kunt er geen peil op trek ken." Als mogelijke oorzaak van de oestersterfte noemt Sinke het ge brek aan zuurstof in het water door de ijslaag van de afgelopen winter en de watertemperatuur. „Oesters gaan goed gedijen bij tien graden Celsius. Dat moet het binnenkort worden en dan zien we wel wat er met de rest van de oesters is gebeurd." Dat met de kaalslag van de oesters in De Grevelingen de commerciële oes tervangst een gevoelige klap is toegebracht, vinden beiden sterk overtrokken. Volgens palingvisser E. Bezuijen, voorzitter van de Vereniging Grevelingenvisserij, is er in het meer ook 'wat palingsterfte'. Verhalen van sportduikers die zeggen dat er tienduizenden dode palingen op de bodem liggen noemt hij overdreven. „Dit voor jaar hebben we eigenlijk abnor male hoeveelheden gevangen in vergelijking met andere jaren. Een beetje een onnatuurlijk ge beuren. Normaal gaat de paling pas zwemmen om te fourageren bij een watertemperatuur van ze ven tot acht graden. Nu gebeurde dat al toen het water twee graden was. Dat zou kunnen wijzen op zuurstofgebrek." Zowel Scheele als Bezuijen noe men een gebrek aan spuien van het meer met Noordzeewater als mogelijke oorzaak voor zuurstof gebrek. „Normaal gesproken gebeurt dat tot mei of juni. Nu is al op 1 april gestopt, waarschijnlijk uit mi lieu-oogpunt," vertelt Bezuijen. Ook hij wijst op een gebrek aan onderzoek naar mogelijkheden en beperkingen van het door de Deltawerken ontstane Grevelin- genmeer. Arnhem - De politie heeft zaterdag in Arnhem vijf mensen aange houden die worden verdacht van de bekladding van het monument 'Honderd jaar auto in Nederland'.Ze werden 's morgens nog voor de officiële onthulling op heterdaad betrapt toen zij rode verf over de steen met een plaquette gooiden. Volgens een agent staken zij bij het monument lucifers af - één voor iedere tien verkeersslachtoffers in de afgelopen honderd jaar - en hadden zij een krans bij zich. Na de onthulling van het monu ment door hoofddirecteur P. Nouwen van de ANWB is direct be gonnen met de schoonmaak. De steen staat op de plek waar op 18 mei 1896 de eerste auto per schip in Nederland aankwam. Het voertuig was gekocht door de Haagse fotograaf Adolphe Zimmer- mans. Na de onthulling vertrokken bijna tachtig oldtimers - waar onder elf zeer oude auto's van rond de eeuwwisseling - aan een herinneringsrit naar de Grebbeberg en Den Haag. Gisteren maak ten deze voertuigen in de hofstad deel uit van de manifestatie rond het vijftigjarig bestaan van de ANWB. Twee verdachten zaak Robin Rogers vrij Breda - De twee laatst aangehouden verdachten in de zaak Robin Bogers, die vorige week woensdag werden opgepakt, zijn eind vorige week vrijgelaten. De politie had onvoldoende redenen om de twee - het gaat om de moeder van hoofdverdachte T.J. en een aanstaand schoonzusje - nog langer vast te houden. De twee vrijgelaten verdachten zijn verhoord, omdat zij mogelijk meer weten van de gebeurtenissen op woensdag 24 april, toen de toen 3-jarige Bredase kleuter Robin Bogers verdween na of tij dens een bezoek-aan T.J. De politie gaat ervan uit dat de kleuter is vermoord; van haar stoffelijk overschot is tot nu toe niet meer gevonden dan een voetje, dat in een schoentje zat. Hoofdverdachte T.J. zit nog vast, evenals vijf andere verdachten, allen relaties van haar. Man schiet vrouw door hoofd Amsterdam - Een nog onbekende man heeft zaterdagochtend in Amsterdam een 27-jarige vrouw door het hoofd geschoten.De vrouw, een employee van de Joegoslavische luchtvaartmaat schappij JAT, arriveerde 's ochtends bij haar werk. Een man schoot daar gericht op haar hoofd. De vrouw overleed ter plekke. Ier wint zandkastelenfestival Scheveningen - Een rijke man voor een spiegel. Zijn spiegelbeeld is dezelfde man als een arme zwerver. Boven hen hangt een dub beltje. Dat beeldt het zandsculptuur uit waarmee de Ier Fergus Mulvany de eerste prijs tijdens een internationaal festival in Scheveningen heeft gewonnen. Als het weer dat toelaat, zijn de twaqalf gemaakte sculpturen tot 9 juni te bekijken op het strand van Scheveningen. Wallage zet federaal Europa in ijskast Den Haag - Fractievoorzitter Wallage vindt dat in het volgende verkiezingsprogramma van de PvdA de passage moet worden ge schrapt waarin wordt aangedrongen op een snelle eenwording van Europa. Volgens Wallage heeft op dit moment toetreding van de voormalige Oostbloklanden prioriteit. „Met de bestaande vormen van samenwerking is het al moeilijk de Oosteuropese landen toe te laten," aldus Wallage. „Om dan net te doen of ook de federatie voor de deur staat, dat is niet rea listisch...We kunnen die landen, die net hun vrijheid heroverd hebben, niet in de wachtkamer laten staan." Drukte in Madurodam en Keukenhof Den Haag - Het vernieuwde en uitgebreide Madurodam en de laat bloeiende Keukenhof hebben behoorlijk geprofiteerd van Hemelvaartsdag en de vrije dagen daarna. In Madurodam passeerden 40 procent bezoekers meer de loket ten dan in het Hemelvaartsweekeinde vorig jaar. Vooral Neder landers wilden een kijkje nemen. De Keukenhof trok vooral veel meer Fransen, Belgen en Duitsers dan vorig jaar. De Efteling in Kaatsheuvel en Duinrell in Wassenaar noteerden minder bezoe kers. Vooral het aantal buitenlanders bleef onder de verwachtin gen. Fusie CP'86 en CD ketst af Breukelen - Er komt geen fusie tussen de extreem-rechtse par tijen CP'86 en CD. Het ledencongres van CP'86 heeft dat plan za terdag met algemene stemmen verworpen. Voorzitter Henk Rui tenberg, die zich samen met de CD-top sterk had gemaakt voor een samensmelting, heeft het veld moeten ruimen. Hij wordt op gevolgd door het vroegere Amsterdamse gemeenteraadslid Wim Beaux. De CP is wel van plan om samen met de CD mee te doen aan de komende raadsverkiezingen in Noord-Brabant, die nodig zijn in verband met gemeentelijke herindelingen. De politie pakte de 65-jarige Beaux de afgelopen jaren enkele ke ren op egens het plakken en verspreiden van discriminerende pamfletten. Sint Maarten lijdt nog onder Luis Willemstad - Het toerisme op Sint Maarten lijdt nog steeds onder de gevolgen van de orkaan Luis die in september vorig jaar over het eiland raasde. Het afgelopen toeristenseizoen is slecht verlo pen, meldt de Sintmaartense Hotel en Toerisme Associatie. Veel hotels zijn nog niet hersteld. Daar het eiland niet voldoende hotelruimte kan bieden, is Sint Maarten niet meer opgenomen in de aantrekkelijke reispakket- ten van de grote reisbureaus in de Verenigde Staten. De Ameri kanen blijven daardoor weg. Het toerisme is de belangrijkste bron van inkomsten op Sint Maarten. Van onze verslaggever Eindhoven - Het wetenschappelijk onderzoek naar de behan deling van aids volgens de methode van de Veldhovense me disch ingenieur M. Essaïdi heeft een eerste positief resultaat opgeleverd. In het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst in Amsterdam is vastgesteld dat ge zonde bloedcellen die behandeld zijn met Essaïdi's therapie niet anders reageren dan bloedcellen die er niet mee in aanraking zijn geweest. Volgens Essaïdi is dit een uitste kend resultaat, omdat daarmee volgens hem aangetoond is dat zijn behandeling geen enkel schadelijk effect heeft. „Elk me dicijn heeft bijwerkingen, hoe klein ook. Zelfs in gewoon drink water komen giftige stoffen voor. Een behandeling met mijn me thode blijkt echter volkomen gif- vrij te zijn," zegt hij. Essaïdi kijkt al reikhalzend uit naar het vervolg van het onder zoek, waarin de onderzoekers zullen proberen cellen die door Door Saskia Belleman (anp) Amsterdam (anp) - Ze mogen zelf niet stemmen, maar dat maakt de verkiezingskoorts er niet minder om. Een groot deel van de tweehonderddui zend Surinamers in Neder land zit donderdag voor de buis om de verkiezingen in het moederland te volgen. Vurig hopend op een overwin ning van de regeringspartijen, in het geval van Helen Burleson. De opkomst van een frisse oppositie partij, als het aan Ernestine Comvalius ligt. Of op een natio naal kabinet, desnoods met Bou- terse, mijmert Emiel Esajas. Maar bovenal op een resultaat dat de Surinamers daar zélf wen sen, 'want zij hebben het voor het zeggen. Wij kijken hier toe vanaf de zijlijn. En zo hoort het ook', aldus Burleson. Esajas, in het dagelijks leven raadslid in het Amsterdamse stadsdeel Zuidoost, denkt dat een nationaal kabinet de beste ma nier is 'om het land uit de puree te halen. Gewoon, iedereen erin en allemaal je steentje bijdragen'. Wat hem mateloos irriteert is dat de verkiezingen geheel lijken te draaien om één man die notabene niet eens op de kandidatenlijst van zijn eigen NDP staat: voor malig legerleider Desire Delano Bouterse. De vrees dat er een ein de komt aan een democratisch bewind in Suriname als Bouterse een gooi doet naar het president schap, vindt Esajas overdreven. „We moeten het niet hebben over Bouterse. We moeten het hebben over de toekomst van het land. En als de Nationale Democrati sche Partij daaraan een bijdrage kan leveren; prima. Als ik mocht kiezen, stemde ik op de NDP. Bouterse is een exponent van die partij, van het land. Die kun je niet zomaar uitvlakken." De eindeloos oplaaiende discus sies over de decembermoorden van december 1982 krijgen een 'te nadrukkelijke dimensie', meent Esajas. „Alles raakt erdoor verlamd. Na de Eerste en de Tweede Wereldoorlog ging men in Europa toch ook vrolijk ver der? Ik keur moorden natuurlijk niet goed. Alleen moet je ze in een bepaald kader plaatsen, de situa tie van toen in aanmerking ne men. Als jij en ik strijden, zijn er toch ook geen regels?" Daar is Helen Burleson, wethou der in Zuidoost, het niet mee eens. „Ik vind dat je wel degelijk moet kijken naar wat er verkeerd is gegaan. We kunnen niet tolere ren dat nog steeds niet duidelijk is wat er veertien jaar geleden precies is gebeurd. Er is een aan tal 'hibbies', drempels die uit de weg moeten. Maar dat is iets an ders dan achterom blijven kij ken." De Surinaamse advocaat André Haakmat heeft gemengde gevoe lens. Hij houdt Bouterse verant woordelijk voor de dood van en kele van zijn beste vrienden. Te gelijkertijd sluit hij zijn ogen niet voor de populariteit die Bouterse in Suriname geniet. In zijn boek 'Herinneringen aan de toekomst van Suriname' con stateert hij dat die voornamelijk te vinden is in de 'groeisector' van de zwarte volkswijken, waar de bewoners steeds minder affi niteit hebben met Nederland. Haakmat vindt dat Suriname zich moet losmaken uit de 'ver lammende omklemming' van Ne derland om zijn eigen plaats op het Amerikaans continent te ver overen. En Bouterses NDP is vol gens hem 'op dit moment de enige politieke partij in Suriname die een fundamenteel andere relatie met Nederland voorstaat'. Ernestine Comvalius is lid van het referendumcomité dat pleit voor een volksraadpleging over de meest gewenste verhouding met Nederland. Ze noemt het te leurstellend dat iemand als Bou terse mag meedoen aan de ver kiezingen. „Venetiaan (de huidige president van Suriname, red.) is niet zo voortvarend. Hij opereert heel voorzichtig, maar hij is tenminste democratisch. Ik maak me zorgen dat het proces dat Venetiaan heeft ingezet, stokt. Ik vond het heel hoopgevend. Voor Surina mers die terug willen telt niet al leen of het economisch goed gaat, ook op het gebied van de mensen rechten moet het goed zitten." Comvalius maakt zich zorgen over de jongeren die uit onvrede over hun huidige situatie op Bou terses NDP stemmen. „De partij die gespierde taal uitslaat." Com valius zelf zou stemmen op een oppositiepartij, DA'91. „Omdat ik denk dat er wat verversing no dig is." Helen Burleson vindt dat de hui dige coalitie het voordeel van de twijfel moet krijgen. Ze is voor zichtig met haar uitspraken, want mèt Esajas is ze zich er zeer van bewust dat Surinamers daar, de Surinamers hier vaak bemoei als vinden die proberen invloed uit te oefenen op dingen die ze niet aangaan. Essaïdi zijn behandeld, met het HlV-virus te infecteren. Essaïdi is er al van overtuigd dat dat on mogelijk is. Het onderzoek wordt begeleid door een commissie van weten schappers, onder wie de profes soren Ruitenberg, directeur van het CLB, en Ten Cate, hoogleraar in het AMC in Amsterdam. Zij willen geen reactie geven op de eerste resultaten, gezien het deli cate karakter van het onderwerp, zoals prof. Ten Cate het uitdrukt. Prof. dr. F. Huf, hoogleraar bio- moleculaire analyse en belang stellend volger van Essaïdi's acti viteiten, zegt als waarnemer bij het aids-onderzoek te zijn be trokken. Hij bevestigt het belang van de uitslag van het eerste on derzoek. „De mate van toxiciteit (giftigheid) is van belang als str aks afgewogen moet worden of je een medicijn gaat toedienen. Je zet dan de effectiviteit af tegen de giftigheid. Zo zijn azt en al die andere aids-remmende middelen op de markt gekomen, maar de bijwerkingen zijn soms aanzien lijk. Ze grijpen ook in op de wer king van gezonde cellen. Met Es saïdi's middel is dat dus niet het geval." (ADVERTENTIE) Hond of kat zoek? Zorg dat uw huisdier een Beaphar vlooienband draagt. De vinder van uw huisdier kan het op de band aangegeven S.O.S. nummer bellen en geeft het ID-nr. door. Beaphar brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Vraag ernaar bij de dierenspeciaalzaak.

de Stem | 1996 | | pagina 3