Maya van Wezel is in vorm Doek valt voor De Boskreek BKC u pia Sluiskil krijgt flink pak slaag Koen Leenhouts eervol derde in NK uitslagen standen Toernooivoetbal Zeeuwse jeugd Came'78 wint streekduel in Koewacht tegen De Eikenhof met 5-1 [euws kort NK turnen oosterzande ertoernoo Sevelanden )arta wint ruim m Heinkenszand PÊSTEM SPORT ZEELAND B7 Knappe prestatie Stieven van Bunder in concours Tholen 'paardensport' TENNIS Hulsterloo promoveert Gemakkelijke overwinning voor Vlissingen VIERDE KLASSE H Jeugdschaker van SVWZV kwalificeert zich voor EK SCHAKEN sportnieuws kort Twee keer goud voor Yvonne Wisse Avondwedstrijden Dynamo Middelburg The Corner schuift op Veel treffers in zaalvoetbal Axel Blokker wint toernooi Den Dullaert voetbal Hands Up blijft in tweede divisie Geen promotie voor VVS'92 VOLLEYBAL was de beste Zeeuws-Vla 'i iisehe Puivelde. Hij kwam apelle klasseerde zich als DOGEELAND uit Yerseke - angen in het Brabantse Et- gi al meerdere wedstrijden lamp. een greep Anthony van As- s van Gent, de laatste kans kampioenschap dat op za den. hij knap tweede. Met een rdelen bleef hij slechts 1,80 I lasic van de organiserende Vooral op de onderdelen power gym (9,10) kwam hij I le voorbereidingen van de gedragen tot dit resultaat, mds kampioenschap zullen taan van het nog meer ver- ïale eindstrijd nemen in de e uitkomt 24 jeugdturners igen Hontenisse en Vogel- eslaagde keepersdag op het verenigingen waren in to- leiding van de NAC-doel- arelse, John Achterberg en i feve training te ondergaan, or de jeugd strijd geleverd lisse). ;lub DFO (Door Frustratie irge Lievens op overtuigen- Mischa de Vliegere 16, 3. Al- 5. Georges Dorka 9, 6. Jean- irst 6, 8. Frank Verstraeten 1 athlon ereniging De Kastelein uit iet jaarlijkse triathlontoer- ge biljartlokaliteit te Hulst drie titelkandidaten. Dat raet en Eddie Misman. Men ■edden. Tenslotte pakte Ge- >p Pierre Levrier de eindze- andere biljarttafel met 2-1 Buijze (50 caramboles in 3 sman (25 caramboles in 3 de kortste partij op naam r 10 caramboles eindigde in (Eede) 12 matchpunten, 31 set- 2,06, 2. Eddie Misman (Ed Ho- BC Clinge) 11-30-1,86,4. Pier- Nico Kalden ('t Bierwinkeltje (ENZK Philippine) 3-14-1,54, 11-1,28, 8. Cees van Ham (De en De Bevelanden van de d kan terugblikken op een jubileum. In biljartcentrum .20 personen aanwezig om sen over te brengen, en bondsbestuurder Guus ten binnen het jubilerende ledental. Tevens reikte hij dienste uit. Aan scheidend t Wemeldinge en aan be- het districtsorgaan Gillis deel uitmaakt van het dis- toonde zich verheugd, dat in ledenaantal was bereikt, ireven. Hij sprak tevens de .jn district opnieuw van de de leden van de jubileum- an de afdelingscompetitie Ljven steken op 10-10. De op de derde plaats achte 19, Ventura Sport 3 ■derdijk 3 14-11, HKC 3 2 14-8, Zuidwesters 2 14-1. ste klasse A: Animo 3 14-2 2 14-18, BKC 14-17, Seolto 141 Tjoba 4 14-12, Stormvogels!»] Olympia 14-6, Blauw Wit i onze sportmedewerker tnkenszand - In het kade 40-jarig bestaanprJLap- inkenszand een vnendscnayj ijk duel tegen de verrass 8 de eredivisie, Sparta, r 700 toeschowuers '1 irta vrij gemakkelijk m j thuisploeg maakte er een aa® tkelijk duel van doorhe( ïval te kiezen in plaats ent op de verdediging d( Bij de stand 0-6 sc rben Menhëere teSen.. voi isploeg. De arta werd verzorgd Groenendijk (3x), deJ jgsman (2x), Edga:r fer (2x), Gerard de Nooije van der Laan en Jo J Hoeven. Dennis de NooU elde niet mee. MAANDAG 20 MEI 1996 '"""nsportmedewerker j - In het jubileumcon- jjs hippique voor paarden .pony's, ter gelegenheid van j 50-jarig bestaan van De idrachtruiters uit Tholen, niet minder dan 41 .„1,5 uit Zeeland, Brabant en iiiid-Holland aan het vertrek, „ee Zeeuws-Vlamingen re- ach in de kijker. M2-klasse dressuur werd "tj strijd geleverd voor de Uldprijs. Dat duel leverde suc- voor Hulsterse Maya van Wezel met Amadeus, die voor de Axelse Oranjeruiters uitkomt. Zij scoorde 161 punten en pakte het goud. In de tweede proef zat er voor haar niet meer in dan 147 punten. Toch keerde ze tevreden naar Hulst terug. Het eremetaal in de Z-klasse dressuur lag buiten het bereik van de Zeeuws-Vlamingen. Wel 180 punten en een winstpuntje voor Jan Noordhoek met Edwin van De Zwinruiters. In de tweede proef was er geen prijs, maar toch een winstpuntje voor de 23-jarige amazone uit Breskens Ingrid Faes met Diana van De Zwinrui ters. Een kunststukje haalde de tienja rige Stieven van Bunder met Dia- mantha van de ponyclub Hulst uit. Hij klopte de heersende pro vinciale kampioen outdoor en in door Christian van de Plasse met Quarry Hil van de ponyclub Zuid-Beveland. De Z- en ZZ- klasse werden namelijk in handi cap verreden. Stieven van Bun der liet het houtwerk onberoerd en scoorde een foutloos parcours. Christiaan van de Plasse liet een steekje vallen: een weigering op de eerste hindernis van de drie sprong. Drie strafpunten dus. Van Bunder greep dus de hoofd prijs en Van de Plasse werd twee de. Een groots concours hippique aan de Oesterdam bij de Speel manplaten, waar de organisatie er een uit het boekje was. UITSLAGEN DRESSUUR B-paarden: 1. Rachel Bergs met Di- dalgo (Hulst). Tweede groep: 1. Karin Munster met Inkaro (St.-Martinus), 4. Sara Baes met Bagheera (Graeve Jan). M2-paarden: 1. Maya van Wezel met Amadeus (Oranjeruiters). L-pony's categorie ABC: 1. Sanne Hafmans met Rondeels Garlic (Hoekse ruitertjes), 2. Marjolein van Kerckhoven met Nicky (Hulst). Ml-pony's categorie DE: 1. Wendy Elzen met Morena (Kleppertjes). TWEEDE PROEF M2-pony's categorie DE: 1. Aimee de Rooy met Lizet (Weelruiters), 2. Pe tra Maas met Esprit (Graeve Jan). B-paarden: 1. Sara Baes met Bag heera, 6. Rachel Reunis met Zypher (Graeve Jan). SPRINGEN Z- en ZZ-pony's: 1. Stieven van Bun der met Diamantha (Hulst), 2. Chris tian van de Plasse met Quarry Hill (Zuid-Beveland). L-pony's: 3. Angelique de Beule met Rebel (Hulst). Z-paarden: 1. Robert Puck met Cor- dado (De Paardenvriend), 5. Jan Noordhoek met Edwin (Zwinrui ters). M-paarden: 1. Jos Kouters met Input (Strieneruiters), 3. Christiaan van de Plasse met Evident (Zuid-Beveland). (m onze tennismedewerker Buist - De twee degradanten uit de Zeeuwse hoofdklasse an de mannentenniscompetitie betreffen Zeeuws- flaamse teams. De Boskreek uit Breskens en Philten uit Philippine hebben het vege lijf niet kunnen redden. Te- de afdaling van die teams staat de komst van naar de hoofdklasse. drie-setters naar Game'78. Zo won Niek de Koster - niet Mark- Jan de Jonge, maar de Clingse captain stond als nummer één opgesteld - via 6-4 in de derde set van Mare de Brouwer. Deze laat- ste dicteerde wel het spel, maar De Koster had veel terug. r ons was er geen ontsnap- meer aan. De degradatie is Iriswaar een teleurstelling, laar als je nog tegen Middelburg l:oet weet je vooraf waar het op pdraait," aldus aanvoerder |hl van Waterschoot na de 6-0- laag tegen kampioen |ETC. Winstkansen waren er ■nor De Boskreek alleen in het Iwde dubbel. Harry Riemens en limller Rudy Snouwaert stonden In de derde set nog met 3-0 voor liegen Robert Carol/Bjinse Bier- Jii. De Middelburgers pakten de ps'sssende set echter met 6-4. [.Souburg speelde zich in veilig- Isidvia 3-3 tegen 't Halve Maan- 1:;>. Tegen MLTC hadden we drie ■punten moeten pakken. Voor de Isst waren we afhankelijk van IWveland-Philten," zegt Van waterschoot. Ook Philten was de lias, want in Nieuwerkerk heer- li Duiveland op alle fronten: 6- a één jaar hoofdklasse moet en de afdaling maken naar lie eerste klasse. Het verblijf van lie Bressiaanders duurde een partje langer. |Same'78 uit Clinge heeft na twee [ianipioenschappen op rij de wis ser moeten overdragen aan [ETC. Deze keer eindigde Ga- |«e78 op een eervolle tweede Is. Gevolg van vier gelijke ffl en drie overwinningen. Ilaen enkele keer werd verloren. lOp de slotdag van de competitie Iwn Game'78 in Koewacht met |)-1 van De Eikenhof. De tacti- opstelling van Game'78 Irórp zijn vruchten af. De eerste [tie partijen gingen allen via Van onze sportmedewerker Terneuzen - Hulsterloo werd winnaar van de na- competitie voor promotie in de tweede klasse afde ling van het zondagvoet- bal. Dat team won het be slissende duel bij Biervliet met 2-4. in de eerste klasse afdeling ®n het zondagvoetbal ™ong Hansweertse Boys Promotie af door met 4-0 van Oostburg te winnen. ®RSTE KLASSE AFDE ling HANSWEERTSE BOYS- ASTBURG 4-0 - Oostburg «wg alleen in de beginfase een goede scoringskans, ■naar daarna was de thuis- i"oeg duidelijk sterker. Bij 'ast was het i_Q door een treffer van Jacky Kayser. Na pauze nam de thuisploeg num afstand door treffers Gerrit Petersen, Jacky >er en Huib Boonman, wndstand: Hansweertse "oys2-6 (6-1), Clinge 2-3 (4- jt1Uostbure 2-0 (0-7). jgjDB KLASSE AFDE- BffiRVLlET-HULSTERLOO j" QUa veldspel ontliepen Ploegen elkaar niet veel. «verschil zat hem in de af- j!iln§- Hulsterloo was dui- ®H)k doeltreffender dan de rsploeg. De bezoekers na men in de eerste helft een 0- t>. ?orsPr°ng door goals van iïy%tV°senJnohnTleg- uj' (jog voor de pauze g Biervliet aansluiting oai„ uS Cuelenaere. Na de duel llste Hulsterloo het 4 drirt °?r uit te loPen naar 1- JohnTI lff jrS van °Pnieuw cruw,? y en Frank Ver- de de6 Faes bepaal- w eindstand op 2-4. p. 7 ^uusi ^nd: Hulsterloo 2-„ H „-2|> Bier- Druk Mark-Jan de Jonge zegevierde via 6-3 in de beslissende derde set over Robin de Witte. Mede door veel te 'slicen' op de backhand van De Jonge won De Witte de eerste set met 6-2. Naarmate De Jonge dieper ging slaan en meer druk uitoefende keerden de kan sen. Ook Werner Crombeen be gon goed tegen Patrick Vervaet met een 6-3-winst in de eerste set. Uiteindelijk waren hem de harde knallen van Vervaet toch te machtig. Alleen het tweede dub bel belandde in Koewachtse han den. Toch is De Eikenhof redelijk succesvol geweest bij zijn ouver ture in de hoofdklasse, beloond met een vierde plaats in de eind rangschikking. Sluiskil zag zijn wens in vervul ling gaan. Na twee kampioen schappen achter elkaar gaat de poort van de hoofdklasse open voor Jos Zegers, Mario Simonse, Henk Jansen, Han Matthijssen en Marco van Avermaete. De laatse wedstrijd in de eerste klasse wonnen de kanaaldorpbewoners overtuigend met 5-1 van Zierik- zee. Smash uit St.-Jansteen ein digde verdienstelijk op de derde plaats. Het Terneuzense Animo heeft zijn stek in de andere eerste klasse op het nippertje behouden. Doorslaggevend was het onder ling resultaat tegen De Bongerd uit Kloetinge. Game'78 2 degra deert naar de tweede klasse. Kampioen werd Kruiningen on danks een 5-1-nederlaag tegen Kapelle. UITSLAGEN HOOFDKLASSE DUIVELAND-PHILTEN 6-0 - Er- win Verbraak-Peter van Veldho ven 6-4, 6-4; Hans-Jan Goedege- buure-Niels d'Hert 6-3, 6-0; Piet Vreeke-Hans van den Akker 6-0,2- 6, 6-4; Jacco Folmer-Pascal van Hurck 6-2, 6-1; Goedegebuu- re/Folmer-Van Veldhoven/Van den Akker 6-4, 6-4; Verbraak/Vreeke- d'Hert/Van Hurck 6-4, 6-4. DE BOSKREEK-MLTC 0-6 - Paul van Waterschoot-Marcel van Sab- ben 2-6, 3-6; Adrie Risseeuw-Ro- gier van Housselt 3-6, 1-6; Harry Riemens-Bjinse Bierma 4-6, walk over Bierma; Rudy Snouwaert-Ron Vroegop 0-6, 0-6; Van Water- sehoot/Risseeuw-Remco Maan dag/Wouter Labrujère 3-6, 2-6; Riemens/Snouwaert-Robert Ca- rol/Bierma 7-5, 3-6, 4-6. DE EIKENHOF-GAME'78 1-5 - Mare de Brouwer-Niek de Koster 3-6, 6-3, 4-6; Robin de Witte- Mark-Jan de Jonge 6-2, 2-6, 3-6; Werner Crombeen-Patrick Vervaet 6-3, 3-6, 4-6; Maikel van Jole-Fred van Cauteren 2-6, 3-6; De Brou- wer/Crombeen-De Koster/Vervaet 4-6, 1-6; De Witte/Rudi Martens- Van Cauteren/Leo van Hoye 5-7, 6- SOUBURG-'T HALVE MAANTJE 3-3 - Erik Bakker-Marlon Wisse 6- 0, 6-3; Dirk Rempt-Chris Versteeg 4-6, 6-3, 6-0; Alex de Böck-Joost Oranje 2-6, 4-6; Wim de Waal- Ward de Meulemeester 3-6, 0-6; Bakker/De Böck-Max de Ra- ve/Wisse 3-6, 6-3, 6-4; Rempt/Kats-Versteeg/De Meule meester 6-3, 3-6, 2-6. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Slagvast-Game'78 2 5-1, Yerseke-Animo 4-2, Wester- schouwen-De Bongerd 3-3, Kapel- le-Kruiningen 5-1. Eerste klasse B: Bru-ten-Souburg 2 4-2, Waarde-De Schelde 0-6, St.- Annaland-Smash 2-4, Sluiskil- Zierikzee 5-1. EINDSTANDEN Hoofdklasse: MLTC 33 punten (kampioen van Zeeland), Game'78 en 't Halve Maantje 27, De Eiken hof 24, Duiveland 19, Souburg 16, De Boskreek 13 (degradeert), Phil ten 9 (degradeert). Eerste klasse A: Kruiningen 29 (kampioen), Kapelle 28, Yerseke 25, Westerschouwen 22, Slagvast 20, Animo 17, De Bongerd 17 (de gradeert), Game'78 2 10 (degra deert). Eerste klasse B: Sluiskil 34 (kam pioen), De Bru-ten 29, Smash 25, De Schelde 24, Souburg 2 22, Zie- rikzee 19, St.-Annaland 11 (degra deert), Waarde 4 punten (degra deert). Een Sluiskil-aanval wordt verdedigd door Vlissingen. FOTO JAAP WOLTERBEEK Van onze sportmedewerker Vlissingen - De eerste wedstrijd tussen de periodekampioenen in de vierde klasse H, Vlissingen en Sluiskil, leverde een gemakkelijke 7-4-overwinning op voor de thuisclub. Vlissingen nam reeds in de eerste vijftien minuten het heft volledig in handen en liep uit tot 3-0. Sluiskil liet vooral verdedigend veel steken vallen en dat was een kolfje naar de hand van de aanvallers van de gast heren, waarbij Wim Sabandar en Mar- ciano Seedo de uitblinkers waren. Laatstgenoemde nam vier treffers voor zijn rekening en aan de andere kant deed Nicky de Wolf hetzelfde. Sluiskil, dat met vier invallers moest aan treden, werd al direct met de rug tegen de muur gezet. In de zevende minuut werd een inzet van Ronald Jongelings in eerste in stantie gestopt door Frans van der Veen, maar uit de rebound scoorde Sabandar: 1-0. Wat later bracht Seedo de stand op 2-0 en hij nam ook de derde treffer voor zijn reke ning. Nogmaals toonde Seedo zijn producti viteit en Wim Sabandar nam het vijfde doel punt van Vlissingen op zijn slof. Sluiskil had daar weinig tegenover kunnen stellen. Al leen een mooi schot van Fabian du Puy be landde op de vuisten van Jasperse. Zeven minuten na de hervatting bracht Jaimy Bloppoel de stand op 6-0. Toch bleef Sluiskil knokken en dat sorteerde in een te gentreffer van Nicky de Wolf, de beste man bij de bezoekers. Twee minuten later trof De Wolf opnieuw de roos: 6-2. Toen was het weer de beurt aan Vlissingen om het aardig te hóuden voor de 250 toeschouwers. Seedo bracht 7-2 op het scorebord en na een fraaie redding van Jasperse bij een kopbal van Rolf Mobach had De Wolf weer succes: 7-3. Laatstgenoemde bepaalde via een straf schop de eindstand op 7-4. Een pak slaag voor Sluiskil. Van onze schaakmedewerker Oostburg - Koen Leenhouts van de schaakvereniging SVWZV uit Oostburg is op een eervolle derde plaats geëin digd in het kampioenschap van Nederland voor D-jeugd. In het Intercollege te Den Haag eindigde hij met 7 pun ten op een gedeelde tweede plaats met Mark Erwich, maar moest laatstgenoemde voor laten gaan op basis van weerstandspunten. Aan deze uitstekende prestatie houdt de jeugdige schaker uit Oostburg afvaardiging naar de Europese titelstrijd in juli in Tsjechië over. Toen de slotpar- tijen begonnen in Den Haag had Koen Leenhouts zelfs nog uit zicht op de titel met een score van 6Zi punt uit acht partijen. Na twee winstpartijen op de ope ningsdag moest hij in de derde ronde zijn enige verliespartij in casseren, daarna won hij in de vierde en vijfde ronde, speelde remise in de zesde en boekte winst in de zevende en achtste ronde. In de slotronde moest hij aantre den tegen koploper Jan Werle uit Leeuwarden. Die had een half punt meer dan Koen Leenhouts. Omdat laatstgenoemde met zwart moest beginnen hinkte hij een beetje op twee gedachten. Moest hij risico nemen en voor de winst spelen? Met de kans dat hij bij verlies terugviel in het klassement en afvaardiging naar het EK kon vergeten. Of moest hij voor een voorzichtige opstel ling kiezen en proberen die tweede plaats veilig te stellen? Koen Leenhouts koos voor het laatste. Koploper Jan Werle bood al in de tweede zet remise aan. Bij die uitslag was hij immers kam pioen. Dat weigerde Leenhouts op dat moment. Later in de par tij, toen hij iets minder gunstig stond, stelde hij zelf remise voor. Leiden - C-juniore Yvonne Wisse van het Vlissingse Atletica pak te twee keer goud tijdens de districtskampioenschappen voor C- en D-junioren in Leiden. Ze deed dit op de 80 meter in 10,81 en de 80 meter horden in 12,54. Ook haar zusje Vera Wisse was goed voor twee keer goud. Dit bij de D-junioren waar ze won met de kogel (8,04) en de 60 meter horden (12,27). Veerle Vermaire van Dynamo won goud op de 600 meter bij de C-meisjes (1.43,09) en pakte zilver op de 80 meter horden (12,94). Antoinette van Wijck (AV'56) eindigde bij de C-meisjes als derde met de kogel (10.48) en greep eveneens brons op de 80 meter (11,27). Thomas Marinissen (Dynamo) was goed voor zilver op de 1000 meter bij de D-jongens. Zijn tijd was 3.08,28. Middelburg - De Middelburgse atletiekvereniging Dynamo houdt dinsdag 21 mei een avondmeeting. Dit voor de A-, B-, C- en D-ju- nioren en senioren/veteranen. De C- en D-meisjes doen een 600 meter, de D-jongens een 1000 en de A-, B- en C-jongens en meis jes een 800 meter. De mannen- en vrouwen-senioren en veteranen hebben een 800 en 3000 meter op het menu staan. De wedstrijden op het kunststof van 'De Nadorst' beginnen om 19.00 uur. Deze wedstrijden komen in de plaats van die op 18 juni die van de kalender zijn geschrapt. Hulst - In het Hulster zaalvoetbal is The Corner door met 5-4 van IZV 2 te winnen, enkele plaatsjes in de rangschikking opgescho ven. Middenmoter De Driehoek behoorde tot de meest productieve teams in de afgelopen week. Met 12-2 werd Rabo ingeblikt. De Ruyter was eveneens doeltreffend. Met 4-13 werd van An ker/Schelfhout gewonnen. De Beule/Helvic deed daar weinig voor onder. De Meerpaal werd door deze equipe met 10-3 de oren gewassen. De Zaak-Neckermann kende via een 4-4-uitslag geen winnaar. STAND De Ruyter 27-78, De Zaak 26-62, Beule/Helvic 28-62, DLC 25-53, ING 27-49, De Driehoek 25-43, Anker/Schelhout 26-40, De Meer paal 27-40, Neckermann 27-37, Den Dullaert 28-27, The Corner 26- 21, IZV 2 27-20, Rabo 26-19, Van der Poel/Ros Beijaart 28-19, Rei zende Man 27-15. Axel - In het naar het einde van de competitite kabbelende zaal voetbal in Axel werd afgelopen week nog fiks gescoord. In deze doelpuntenregen liep La Chouette/V-Deco, leider in de A-klasse, nog verder weg van de concurrentie. Met 2-6 werd De Ridder door deze formatie ingemaakt. UITSLAGEN A-klasse: De Pooter/Koole-Marine Service 2-3, Ratjetoe-Pri- mus/Pluym 5-5, Gemeente-Cysouw/Roeland 8-3. B-klasse: Steelant-Gemeentehuis/Van Waes 2-2, Den Doelder-De Ruyter 2-2, Engelhard-Maradonna jr 3-9, Broomehemie-Disco Love 1-7. STANDEN A-klasse: La Chouette/V-Deco 12-49, Marine Service 13-42, Pri- mus/Pluym 12-40, Ratjetoe 13-33, De Pooter/Koole 11-30, Gemeen te 12-25, Cysouw/Roeland 12-23, De Ridder 11-17. B-klasse: Disco Love 12-48, Maradonna jr 13-39, De Ruyter 3-24, Gemeentehuis/Van Waes 13-23, Engelhard 13-15, Den Doelder 13- 12, Broomchemie 12-11. Hulst - Blokker heeft voor de tweede achtereenvolgende maal het recreatieve zaalvoetbaltoernooi van Den Dullaert gewonnen. In de finale klopte deze equipe Louwerse/De Priester met 2-0 en dat was dik voldoende om opnieuw de wisselbeker uit handen van or ganisator Paul Strooband te mogen ontvangen. De derde plaats ging naar het team van familie Bisschop voor achtereenvolgens familie Bogaert, Disco Love, Let op Vet, Den Dullaert en Interflo- ZATERDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Derde klasse D: SVD 3-Apollo 2 1- 8. Vierde klasse B: Veere 4-Oostka- pelle 3 7-2. Vierde klasse E: Cadzand 2-Ter- neuzense Boys 6 3-1. KNVB-RESERVEKLASSEN ZONDAGVOETBAL Reserve derde klasse A: beslis singsduel voor degradatie: HW'24 2-VOAB 2 0-3 (HW'24 2 degra deert). ZONDAGVOETBAL KNVB AFDELING ZEELAND Periodekampioenschap eerste klasse: Hansweertse Boys 1-Oost- burg 1 4-0. Beslissingswedstrijd tweede klas se: Biervliet 1-Hulsterloo 1 2-4. Derde klasse A: Kwadendamme 1- Renesse 2 3-4, Ouwerkerk 2-Jong Ambon 2 4-3. Vierde klasse B: Terneuzen 8-Koe- wacht 4 2-2. Van onze volleybalmedewerker Vlissingen - Zowel WS'92 1 als WS'92 2 speelt volgend sei zoen weer in de derde divisie van de landelijke volleybalcompe titie. WS'92 2 verloor zaterdag ook zijn tweede wedstrijd in de nacompetitie van Hands Up met 3-1 en mist hierdoor de pro motie naar de tweede divisie. Hands Up werd winnaar van de promotie/degradatiewedstrijden en handhaaft zich in de twee de divisie C. Euromail Radius blijft in de derde divisie E. Dat werd gretig door kampioen Jan Werle - die een persoonlijke trainer heeft en duidelijk meer mogelijkheden heeft zich opti maal te ontwikkelen dan Koen Leenhouts - geaccepteerd. De andere Zeeuwse deelnemers presteerden niet slecht. Henrik Porte van Middelburg werd 27e in het veld van 50 deelnemers met een score van 414 punt uit 9 partijen. Maarten Prot van SVWZV begon matig, maar boekte in de slotfa se vier winstpartijen op rij en werd 35e. Bij de meisjes scoorde Ellen Wil- deboer van SVWZV 2 Va punt en kwam daarmee op de 27e plaats terecht. Hands Up had in zijn eerste pro motie/degradatiewedstrijd Euro mail Radius 2 (derde divisie E) met 3-2 geklopt. Euromail Radi us 2 had WS'92 2 afgelopen week een kansloze 3-0-nederlaag toegebracht, zodat de kansen voor WS'92 2 voor de wedstrijd van zaterdag gering waren. Toch gingen de Vlissingers er fanatiek tegenaan. De eerste set werd na een 9-14-achterstand alsnog met 16-14 gewonnen. In de tweede set bood de thuisploeg in een sfeer volle en goed bezette sporthal prima tegenstand. WS'92 2 kwam nog wel met 11-9 voor, maar deze keer knalde Hands Up er met 12-15 overheen. Daarna kreeg de thuisploeg nog volop kansen, maar Hands Up wilde de plaats in de tweede divisie veilig stellen en kende terecht geen par don. WS'92 verloor zodoende met 1-3 en blijft hierdoor ook volgend seizoen in de derde divi sie. „We hebben veel kansen gehad en hebben prima tegenstand ge boden," aldus WS'92-speler Sjaak Caljouw. „We zouden zelf toch niet overgegaan zijn naar de tweede divisie. Dat zou dan voor ons eerste team geweest zijn. Voor de vereniging is het jammer dat het niet gelukt is. Je ziet dat deze wedstrijden net iets boven ons niveau zijn, maar ja, met een gemiddelde leeftijd van 37 jaar gaan de jaartjes toch meetellen." De selecties van de beide WS'92- teams blijven volgend seizoen na genoeg ongewijzigd. Ger Keijzers van het tweede team twijfelt nog, terwijl de eerste se lectie wellicht door de terugkeer van Jan Swartjes wordt uitge breid. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Bij verschillende voet balclubs in Zeeland werden afgelo pen zaterdag toernooien voor de jeugd afgewerkt. Hulst - De jeugdafdeling van de HW'24 hield toernooien voor D-, E- en F-pupil- len. De George Lockefeer-wisseltrofee werd bij de D-pupillen gewonnen door Hoek Dl. EINDSTANDEN D-pupillen: 1. Hoek Dl, 2. Kieldrecht Dl, 3. HW'24 Dl, 4, Goes Dl, 5. Terneuzen Dl, 6. Kruiningen Dl. E-pupillen: 1. HW'24 E2, 2. HW'24 El, 3. Kruiningen El, 4. Spui El. F-pupillen: 1. Terneuzen, 2. HW'24 A, 3. Honte nisse, 4. HW'24 B, 5. Kruiningen, 6. HW'24 C. Axel - De voetbalvereniging Axel liet de B- en C-junioren en D-pupillen in actie komen. EINDSTANDEN B-junioren: 1. KSC Lokeren BI, 2. Spui BI, 3. Stekene BI, 4, Axel BI. C-junioren: 1. Groen Wit Cl (Apeldoorn), 2. Axel Cl, 3. Spui Cl, 4. Stekene Cl. D-pupillen: 1. Stekene Dl, 2. KSC Lokeren Dl, 3. Hontenisse Dl, 4. Axel Dl. Axel - De jeugdafdeling van AZVy hield toernooien voor D-, E- en F-pupillen. EINDSTANDEN D-pupillen: 1. AZW Dl, 2. Terneuzen D2, 3. Pa trijzen D2, 4. Patrijzen Dl. E-pupillen: 1. AZW E2, 2. AZW El, 3. AZW E3, 3. Patrijzen E2, 5. Patrijzen El. F-pupillen: 1. AZW B, 2. AZW A, 3. Spui, 4. Patrijzen. Kloetinge - De jeugdafdeling van Kloe tinge hield een toernooi voor E- en F- pupillen. EINDSTANDEN El-pupillen poule A: 1. RCS El, 2. HW'24 El, 3. Kloetinge El, 4. Kapelle El, 5. Wissenkerke El. Poule B: 1. HW'24 E2, 2. Kloetinge E2, 3. CW E2 (Rotterdam), 4. Kapelle E2, 5, Kloetinge E3. Poule C: 1 RCS E3, 2. Kapelle E3, 3. Kloetinge E5, 4. Kloetinge E4, 5. Vlissingen E2. F-pupillen poule A: l. DOSKO, 2. RCS, 3. Kloe tinge A, 4. Kloetinge B, 5. Kapelle. Poule B: 1. Kapelle B, 2. Kloetinge C, 3. Dau- wendaele C, 4. Kloetinge D, 5. RCS C. Poule C: 1. Walcheren C, 2. RCS D, 3. Kloetinge F, 4. Kloetinge E. Vlissingen - Bij de voetbalvereniging Walcheren werden toernooien gehouden voor B- en C-iunioren en D-pupillen. EINDSTANDEN B-junioren: 1. RCS BI, 2. MOC'17 BI, 3. Seroos- kerke BI, 4. Walcheren BI, 5. ODIO BI (Ossend- recht). C-junioren poule A: 1. MOC'17 Cl, 2. Zaamslag Cl, 3. Krabbendijke Cl, 4. VCK Cl, 5. Walche ren Cl, 6. Heinkenszand Cl. Poule B: 1. Borssele Cl, 2. Wissenkerke Cl, 3. RCS C3, 4. Serooskerke Cl, 6. HW'24 C2. D-pupillen: 1. Wissenkerke Dl, 2. SSV'65 Dl, 3. Zeelandia Dl, 4. Walcheren Dl, 5. Robur Dl. Zierikzee - De jeugdafdeling van Zierik- zee hield een groot opgezet pupillentoer- nooi. EINDSTANDEN D-pupillen poule A: 1. Zierikzee Dl, 2. Fortuna Dl (Vlaardingen), 3. Dauwendaele Dl, 4. Wal cheren Dl, 5. MOC'17 Dl. Poule B: 1. Zierikzee D2, 2. MOC'17 D2, 3. For tuna D2, 4. Luctor'88 Dl, 5. ZSC Dl. Poule C: 1. Zierikzee El, 2. Nieuwehorne Dl, 3. WIK Dl, 4. MEVO Dl, 5. Zierikzee D3. E-pupillen poule A: 1. MOC'17 El, 2. Vlissingen El, 3. Dauwendaele El, 4. Zierikzee E2, 5. DFS El. Poule B: 1. MOC'17 E2, 2. Fortuna E2, 3. Brou wershaven El, 4. Tholense Boys El, 5. Zierikzee E3. Poule C: 1. Fortuna E3, 2. MOC'17 E3, 3. Zierik zee E4, 4. MEVO E2. Poule D: 1. MOC'17 E4, 2. ZSC E2, 3. Nieuwe horne E2, 4. MOC'17 E5, 5. Zierikzee E5. F-pupillen poule A: 1. MEVO, 2. Zierikzee, 3. Nieuwehorne, 4. MOC'17, 5. Walcheren. Poule B: 1. Fortuna, 2. Walcheren B, 3. MOC'17 B, 4. Zierikzee B, 5. DOSKO B. Poule C: 1. Fortuna C, 2. MOC'17 C, 3. ZSC B, 4. Zierikzee C. Dauwendaele - De jeugdafdeling van Dauwendaele hield een geslaagd toer nooi voor B- en C-junioren en D-, E- en F-pupillen. EINDSTANDEN B-junioren: 1. Middelburg B2, 3. Kloetinge B2, 3. Yerseke B2, 4. Dauwendaele B2. C-junioren: 1. Dauwendaele C2, 2. SSV'65 C2, 3. RCS C4, 4. Dauwendaele C3, 5. Middelburg C3.' D-pupillen: 1. Oostkaplle Dl, 2. Dauwendaele D3, 3. Dauwendaele D4. E-pupillen: 1. Dauwendaele E5, 2. Dauwendae le E3, 3. Dauwendaele E4, 4. RCS E5. F-pupillen: 1. Dauwendaele D, 2. Dauwendaele A, 3. Zeeland Sport C, 4. Dauwendaele E.

de Stem | 1996 | | pagina 17