Opnieuw sterk deelnemersveld 'Internationaal, maar niet teveel' heeft wen in tsen 'Ster van Zeeland' voor vrouwen Vierde Grand Prix de Nostalgie Rittenschema van driedaagse junioren in Axel Samenstelling jury juniorendriedaagse Erelijst driedaagse falter van Acker oprichter juniorendriedaagse van Groot-Axel: 'er Muntz lig STEM SPORT ZEELAND B5 WS KORT remen ers DEN SQUASH TENNIS WIELRENNEN 3RIJSVRAGEN Italië en nationale selectie Nederland kanshebbers in Axel wielrennen Succes "wielrennen Cyclosportieven eveneens aan de start in wielerklassieker De organisatie 20 MEI 1996 MAANDAG 20 MEI 1996 ft ar niet meer in deel- kan ook een 'wil- rzitter Wouter Hui- Huibregtsen zei het én wereldkampioe- i nog wel een idee te iregtsen niets gehoord er ook niet op ingaan, k zou ik gaan als ik mweg naar de Spelen len. Maar ik geloof er i.ee is niet voor Atlan- atst, omdat ze in de )ven 72 kilogram An- leriese voor zich heeft, keinde werd de Til- Den Haag kampioen asse alle categorieën, e die tijdens de Spelen et programma staat. eler van het verlang- ional Andreas Herzog men gekozen. De wis- len tekent vandaag bij [os een driejarig con- c appen tafeltennis in ibliekstrekker Bettine nse heeft besloten om begin februari 1997, npische Spelen gaat, is ondag op de EK in Den en judoka's verzekerd el als vier jaar geleden mara Meijer (-48 kg), audia Zwiers (-66 kg), ;riese (+72 kg). Bij de Huizinga (-86 kg), Ben hockeyers hebben dit li Duitsland. Zaterdag or de ploeg in Düssel- ns speelde zondag wel onterecht toegekende iende zege. debuut voor Oranje, an HGC, mocht even- k dat Oltmans de dub- ep om te experimente- ïterland met twee vol- aan Nederlandse zijde. De 21-jarige Scheven- varen Andreas Becker, n wegens zijn doeltref- n zaterdag heeft Bram rner te schikken," oor- is zijn selectie van zes- ;cker 1-0 (sc), 38. Lomans Scheidsrechters: Hee- en Van Pelt; Veen, Bove- en De Nooijer. Vliegende pvelander 0-1 (sc), 53. Fi- 9. Becker 3-2 (strafbal), eschouwers: 1500. en Delmee; Bovelander, n. Vliegende wissels: Lo- nsley's Windsor JH 996 2. Rockx (Ned) Dakota flarijnissen (Ned) Dakota nckerstoernooi. finale: Smit - Cooke 2-9 -5 9-5. finale: Atkinson - Beu- 9-1 9-6. isse: Z '67-Groenekan 4- P.-J. Mozaiek 7-1, Pfe" Amstelp. 2 2-8, Topspm- D 5-3, Melkhuisje-Om- Popeye 2-Leimonidas 3- veg 2-Heerhugow. 8-0, .LTV 5-3. oude. Topcompetitie, 1y Weevers (Vorden) Tolhoek (Yerseke) 1.14, Cnegt (Tilburg) olkamer) 2.05, 5. Van D enstein) 3.22. i: 1. Vink (Wijk en Aa - 13.02, 2. Ravenstijn (Wij 5, 3. Den Ouden (Meerle) Irobben (Ede) 4.48, 5. C Nijmegen) 6.40. 1-3-2-2-2-2-1-2-1-3"1-1- 3-2-l-l-2-l-l-2-3-l"3" :d het met 1,7 mi tional Open op zijni n dag uit het achterste v obson (GBr) 284, 3- CooP« 17, 6. Lawrie (GBr), J®01 4 76 73). Eddy de Schrijver tel - Tijdens de presentatie je vijftiende internatio- u juniorendriedaagse glun- Xde voorzitter Ap den Doel- ijOokhij had een jubileum foren,want het is ziin tien" als voorzitter. to de komst van de Duitsers Ldi Italianen doen we opnieuw leouden greep. Het zegt vol- i Je over de waarde op de in- '^ationale kalender van deze strijd. Opnieuw is onze wed- Ejjd opgenomen in het circuit i Coupe du Monde-wedstrij- u, jen erkenning. Daarnaast ie dat de winnaars van onze figaande driedaagsen alle- sterke renners zijn gewor- u jommige namen als Perron, en Van Bon kom je nog Jsinde uitslagen tegen," al- fop den Doelder. Lijn overzicht van vijftien jaar l-ürendriedaagse haalde Den Doelder de naam van Willem Verplanke naar voren als oprich ter van de driedaagse. Volgens Walter van Acker is dat toch een vergissing. „Ergens snap ik dat niet zo goed. Ap moet toch nog wel weten hoe het allemaal pre cies in elkaar steekt. Zal wel aan de drukte liggen die hij nu heeft met de organisatie," aldus Van Acker. Met 29 ploegen aan de start, be staande uit telkens vijf renners, staan er weer een hele bende veulens aan de start die drie da gen in de wei worden losgelaten. Onder de deelnemers ook een Zeeuws afvaardiging. Die wordt weliswaar gecombineerd met Groningen, maar het betekent toch een Zeeuwse inbreng, al is het jammer dat Ferrie Koen niet aan het vertrek komt. Bart van Schilt was eens inzet van veel bombarie toen hij niét mee mocht doen. Jack Schuit uit Arnemuiden en Walter van Overbeek zorgen voor de Zeeuwse inbreng. Of van hen wat verwacht mag worden is een open vraag. In elk geval start onder rugnummer één Wopke Veenstra. De renner uit de wie- Ierfamilie is opnieuw van de par tij en hij heeft zich al laten zien in enkele klassiekers. Zo schreef hij de Koga Myata Race op zijn naam. Het ziet er dus naar uit dat Veenstra terug in de uitslagen te vinden zal zijn. Met argusogen zal deze ploeg, de nationale se lectie onder leiding van Frans Maassen, worden gevolgd op de Zeeuws-Vlaamse dreven. Arthur Rutte en Vincent van der Kooij maken eveneens deel uit van de ze selectie. Verder komen de dis tricten Drente, Overijssel, Zuid- Holland II, Noord-Holland, Friesland, Midden-Nederland, Brabant Zuidoost, Zuid-Holland I en Midden-Brabant naar Axel. Diana met Van Lienden en Ma rien, Alcmaria Victrix, Westland, De Pedaalridders, Maaslandster en Meteoor zijn de clubs die hun zinnen kunnen zetten op deze driedaagse. Italië komt dus even eens en die ploeg komt met kans hebbers als Rizzi en Cortile. Vooral in de rit tegen het uur werk zullen deze mannen in de eerste tien terug te vinden zijn. Naast Italië een sterke ploeg uit Zwitserland, Luxemburg, Polen, Duitsland, Noorwegen, Enge land, Hongarije en Denemarken. Genoeg nationale kleuren die van de karavaan een gekleurd lint zullen maken. Eindelijk eens een nationale se lectie uit België, al zijn de namen van de renners nog niet bekend. Als ze komen kan van deze ploeg het een en ander verwacht wor den. Zeker in de laatste rit als er een stuk in België gereden dienen te worden. De deelnemers hebben genoeg keuze uit de truien. Dit jaar is er weer eentje bij, namelijk de com binatietrui. Consul Henk Re- mijnsen was in zijn toespraak duidelijk. „In Axel denken ze dat 122 140 betekent." Hiermee doelt Remijnsen op het aantal vertrek kers. In Axel wil men elk jaar meer vertrekkers, maar volgens de regels van de KNWU is dat uit den boze. En wat het aantal truien betreft doen ze er nog maar weer eentje bij. „Het moet allemaal wel in het normale blij ven en dit is echt de limiet," al dus Remijnsen. Remijnsen wilde niet al teveel complimentjes uitdelen aan de organisatie. „Dat is al genoeg ge beurd en anders beginnen die ve ren nog zeer te doen ook. Ik denk dat het weer een prima driedaag se wordt en deze organisatie moet ook in staat worden geacht om de nationale kampioenschap pen tijdrijden in juni in Hulst met succes te kunnen afronden. Het zal een nieuwe uitdaging zijn." Hor Eddy de Schrijver fcuiddorpe - De internatio- i juniorendriedaagse Groot-Axel bestaat |ijftien jaar. De wedstrijd 'mt voort uit de Omloop j de Vlasserstreek die in 111 werd verreden. De Ernaar werd niemand lader dan Jelle Nijdam. Daman die toen in 'wieler- jd' Zeeuws-Vlaanderen It lakens uitdeelde was later van Acker. De man la Lindenhof heeft een Iele staat van dienst achter l:;n naam staan. Hij richtte lie Wim Hendriks Trofee op inliet Olympia's Toer naar leeuws-Vlaanderen lomen. let laatste wapenfeit was het in kt leven roepen van de Delta iter. Toen dat gebeurde sprong liijwel iedereen tegen het pla- pdtijdens een bijeenkomst van itlercomités in IJzendijke. De benmalige voorzitter van het fstrict Zeeland van de KNWU aide hard pit, paar de oprich- irs en liet doorschemeren dat hm op een dergelijke wedstrijd het zat te wachten. Ook dat tind' van Van Acker is inmid- iels volwassen en heeft een vas- e plaats verworven op de wie erkalender. Vijftien jaar terug. Het lijkt een We tijd, maar toen hadden we ii deze streek alleen de Omloop nn de Braakman en de Omloop Zeeuws-Vlaanderen voor amateurs. Ie ontwikkeling van organise- a van klassiekers is pas van la tte datum, maar ik kan de op- jthting van de juniorendrie- nog als de dag van giste- navertellen. In die tijd was ivoor junioren slechts één gro- ewedstrijd en dat was de twee de in het Maasland. Ik zat in de commissie jeugdzaken M de KNWU. Harrie van Ge- del was voorzitter van de jeugd- Walter van Acker, een man met een geweldige staat van dienst in de Zeeuwse wielersport. commissie en zat ook in het hoofdbestuur. Links en rechts werden mensen gepolst om eens een klassieker of grotere wedstrijd voor junioren te organiseren. Ze kwamen bij mij terecht en ik zag dat wel zit ten. Tenslotte had ik ook al met Jo Verschuren de Omloop van de Vlasserstreeks georganiseerd. Met succes trouwens. Daarnaast hadden we met Karei van Goet- hem, Carlo Steel, Ab Verplanke en mijn zoon Peter een uitste kende lichtinge jonge renners. Dus eigenlijk waren we er klaar voor. Op hemelvaartsdag, ik geloof toen nog 8 mei, werd de eerste driedaagse verreden nadat we met Zuiddorpe, Koewacht en Axel om de tafel hadden gezeten om dit evenement van de grond te krijgen. Op zondag 10 oktober 1980 was de oprichtingsvergade ring bij Maurice de Kok in Zuid dorpe. Harrie de Mul, Fred Baart, Jo Verschuren en mijn persoontje waren de mannen van het eerste uur. En zo is de junio rendriedaagse feitelijk ontstaan. Het eerste jaar kregen we louter en alleen clubteams naar onze wedstrijd, maar het tweede jaar waren we al internationaal met ploegen uit Engeland, Frankrijk en Italië. Ik zat met de renners van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen in de Ronde van Navarra en kwam toen al lerlei ploegleiders tegen van bui tenlandse clubs. Daar heb ik de contacten gelegd en toen ston den ze een jaar later bij ons op de stoep. In totaal was ik acht jaar voorzitter van de jeugd van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen en in totaal heb ik me tien jaar met de jeugd be moeid. Voor mij was dat het sein om wat apders te gaan doen. In FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. 1974 zat ik samen met Willem Verplanke aan het roer van de jeugd. Hoofdsponsor Ik ben vijf jaar voorzitter geble ven van de juniorendriedaagse en haalde ook Dow binnen als hoofdsponsor. In die tijd was ik bij Dow werkzaam, dus die con tacten waren snel gelegd en het Terneuzens bedrijf was er wel voor te porren. Ik geloof dat Dow het eerste jaar duizend gul den gaf. In die tijd was dat veel. Het vijfde jaar was dat trouwens al opgetrokken tot 3500 gulden en kregen we ook nog eens de 'in onze sportmedewerker ïoudekerke - In het weekend van ITi)dag 31 mei tot en met zondag 2 M zal de wielerklassieker 'Ster van «land' voor vrouwen en cyclospor in ongetwijfeld volop in de be- ilngstelling staan. Dit evenement, ÏWganiseerd door de Stichting 'Merpromotiom Zeeuws-Vlaande- ^iin samenwerking met het wieler site Koudekerke, krijgt in beide sregorieën een grote en sterke be- «tag. Bij de vrouwen staan 19 •e®s (club en sponsorploegen) inge weven. De maximale bezetting is ®«ers per ploeg. De cyclospor- e"°" draven op in clubploegver- (24 teams met een maximale van vijf renners per ploeg). Oïer^ ?let^nS voor de vrouwen zal fc ^a£en w°rden afgewerkt. Be- »*?rdt met een proloog, een tijdrit tato ometer> op vrijdagavond. De 5ji' renster vertrekt om 19.30 uur in de Larwo!^ m ^outelande. De finish is in de waat. 1 juni staat de eerste etappe ^-Koudekerke over een af- l"a- Depart ■kil0meter op het PWgram- teflaa„ ls om 10.30 uur in de Kerk- l J w.aar °°k de finish is. Op zondag tannt, St San de tweede en laatste Kloosterzande-Kloosterzande mometer. De start is om 15.00 de Hulsterweg waar ook het Leontien van Moorsel is eveneens present in de Ster van Zeeland voor vrouwen. - mof°+SOr^e vroowenploegen ko- Ztelanri nun sterkste formaties naar betekent dus dat rensters tónni ?tie als Leontien van Moor- grid Har?116 Debby Mansveld, In- "flga en Maria Jongeling onder anderen van de partij zullen zijn. Voor de Zeeuwse ploeg van de ZRTC Theo Mid delkamp komen in actie Wilma Rijk (Kwadendamme) en Boukje Doedee (Kloosterzande). Het team wordt gecom pleteerd door een aantal gastrensters, on der wie Anja Vonk en de Belgische Heidie van de Vijver. Ook bij de cyclosportieven, die twee da gen in actie komen, is men verzekerd van een sterk deelnemersveld. De winnaar van vorig jaar, André van Reek uit Lisse, komt weer opdraven en ook de Neder landse kampioen 1995 Ben van Vlaande ren. Andere favorieten zijn Johan Pemen en Willem Varekamp. Van Vlaanderen rijdt als gastrenner in de ploeg van Theo Middelkamp, die verder zal bestaan uit Dirk Houweling (Vlissin- gen), Jan Dingemanse (Wolphaartsdijk), FOTO ANP. Frans Torcque (Goes) en Johan van Dijke (Scherpenisse). Marcel Gunst (Yerseke) en de oud-Zeeuw Ad Polak komen uit voor de ploeg van WV Prinsenhage. De cyclosportieven beginnen aan hun karwei op zaterdag tijdens de etappe Koudekerke-Koudekerke over 121 kilo meter. De start is om 14.30 uur aan de Kerkhoflaan (tevens finish). De volgende dag valt de beslissing in Zeeuws-Vlaan- Axel - 'De leukste reünie van Nederland'. Dat roept voorzitter Ap den Doelder altijd als het om de Grand Prix de Nostalgie gaat. In cultureel centrum De Halle krijgen de deelnemers na afloop van deze toertocht allemaal een maaltijd van Jan Diele- man aangeboden. Dit gaat al vier jaar zo. Allerlei bekende pro minenten uit de wielerwereld zakken op zaterdagmiddag - of zelfs eerder - naar De Halle af om zich te laten inschrijven voor de toertocht. Dow-brunch erbij. Ook Toon Deij was een man van het eerste uur als het om sponsoring gaat. Het laatste jaar heb ik Ap den Doelder ingewerkt. Ik voel me nog steeds betrokken bij de ju niorendriedaagse, maar de opzet ervan die ze nu hebben kan ik niet met ze delen. Dat er zoveel buitenlandse ploegen aan de start moeten verschijnen vind ik te gek. Maar men is er al een beetje van aan het terugkomen, want dit jaar komen er weer meer clubs. Dus in feite gaat men weer naar de succesformule van het eerste uur. Het is altijd de opzet geweest om de junioren van Nederland een kans te bie den uit te komen in een meer daagse in eigen huis. Door een sterk internationaal deelnemers veld aan te trekken worden de eigen clubs wat ondergesneeuwd en dat vind ik jammer. Maar dat is de keuze van de huidige orga nisatie. Ik wil me daar niet mee bemoeien. Ik had trouwens graag op de receptie gekomen van de vijftiende juniorendrie daagse, maar kreeg dit veel te laat te horen. Als ik iets doe wil ik het goed doen en wil ik besla gen ten ijs komen en mijn ver haal vertellen. Dat doe ik dan maar langs deze weg," vertelt Van Acker. Plezier „Ik heb altijd met veel plezier aan die wedstrijd gewerkt. In de gemeente Axel kon alles. Toen burgemeester De Kam hier nog zat vergaderden wij gewoon in het gemeentehuis. Dat vond men bij de KNWU erg vreemd, maar aan de andere kant waardeerde men het zeer. Er zijn niet veel gemeenten die dat allemaal toe staan. Axel is dus echt een spor tieve gemeente." Veel tegenslagen tijdens de ju niorendriedaagse zijn er niet ge weest. „Ik kan me wel herinne ren dat er een keer een tijdrit werd afgelast omdat de aanwijs- bordjes waren verhangen. De renners werden de grote weg op gestuurd en dat leidde tot hache lijke situaties. Die tijdrit werd dan ook geschrapt. Voor de rest heb ik alleen maar goede herin neringen aan die wedstrijd." Dit jaar rekenen Den Doelder en de zijnen ook op een aantal vrou wen dat op de racefiets plaats zal nemen. De deelnemers rijden rond Axel een rondje en dat doen ze op het gemak. „Maar er zijn er altijd bij die er een wedstrijd van ma ken. Dat kun je niet tegenhou den," legt Ap den Doelder uit. Een van de prominenten die de fiets pakt is Jean Marie Pfaff. Hij zal zelf meerijden en dat doet hij wel meer. Pfaff probeert een aan tal Belgen warm te maken voor deze rit. In elk geval zullen namen als Piet Rentmeester, Wim Du bois, Wil van Helvoirt, Ad 't Gilde, Willy de Bosscher (laureaat van de vorige uitgave), Fons en Jan van Katwijk, Jan Jansen, Gerrie Kne- temann, Jo de Roo en Wim de Waal zeker op de deelnemerslijst staan. In eerste instantie was het de bedoeling om een dernykoers te houden, maar die werd afgebla zen. „Vanwege de veiligheid, ver zekeringstechnisch bezien dan. Alles moet goed geregeld zijn. Als we daar maar de minste twijfel over hebben, gaat het niet door. En er was dus twijfel, maar de meeste deelnemers zijn ook niet geporteerd van het wedstrijdele ment. Ze komen naar Axel om nogmaals oude herinneringen op te halen. De rest is allemaal bij zaak. Ik reken opnieuw op een succes. Er hebben ook vrouwen toegezegd om deel te nemen. Het belooft weer gezellig te worden." Axel - De organisatie van de vijf tiende juniorendriedaagse is in handen van de stichting Interna tionale Juniorendriedaagse Groot Axel. Het bestuur ziet er als volgt uit: Ap den Doelder (Axel) is voorzit ter, Herman Dekker uit Axel se cretaris en Ko de Pooter schatbe waarder. De overige bestuursle den zijn: Willy van de Berghe, Thijs van Boven, Eddy van den Braak, Joop de Jonge en Marja van Schilt (allen uit Axel). Het parcours wordt opgebouwd en gecontroleerd door Thijs van Boven en Willy van den Berghe. Van onze sportmedewerker Axel - De vijftiende juniorendriedaagse begint opnieuw in Zuiddorpe. Daar wordt vrijdag 24 mei gereden vanaf het Dorpsplein bij de Linden. De afstand bedraagt 105 kilone- ter en het startschot wordt om 17.00 uur gegeven. Om streeks 19.30 uur dendert de karavaan richting Dorpsplein waar de eerste leider zal worden gehuldigd. Zaterdag 25 mei wordt er al vroeg begonnen met de indivi duele tijdrit over 10,5 kilome ter van Overslag naar Koe wacht. Aankomst laatste ren ner aan de Berlaerestraat in Koewacht omstreeks 11.30 uur. De derde etappe Axe-Axel be gint om 17.00 uur bij cultureel centrum De Halle. De afstand bedraagt 103,5 kilometer. Start en finish zijn gelegen aan de Rooseveltlaan. Zondag 26 mei is de slotrit in Koe wacht. De renners worden om 13.00 uur weggeschoten voor een rit met een lengte van niet minder dan 136 kilometer. De renners rijden over Wachtebe- ke en Moerbeke en finishen vanwege de vele obstakels in de Nieuwstraat aan de Eiken laan in Koewacht. Omstreeks 16.15 uur wordt de eerst ren ner in Koewacht verwacht. deren in de tweede etappe Kloosterzan de-Kloosterzande over 120 kilometer. Start en finish zijn aan de Hulsterweg. Het startschot klinkt om 10.30 uur. Internationaal Tijdens de pers- en sponsorbijeenkomst waren namens de KNWU aanwezig Van der Wal, lid van de wielrencommissie en coördinator van het vrouwen-wielrennen en ook Piet Hoekstra de ploegleider van de nationale vrouwenselectie. Rien West- veer vertegenwoordigde het KNWU-dis- trict Zeeland. Omdat Van der Wal opmerkte dat de KNWU sterk geporteerd is om ook eens buitenlandse ploegen in ons land aan de start te krijgen, wat betreft het vrouwen- wielrennen, meende hij dat de Ster van Zeeland een uitermate geschikte wed strijd is om die op de internationale te plaatsen. Dat gebeurt dan ook, al liet Klaas Lenstra, voorzitter van het wieier- comité Koudekerke doorschemeren dat daar wel een financieel plaatje aan vast zit. Maar hij kreeg de toezegging dat de KNWU daarbij een handje zal toesteken. De volijverige Klaas Lenstra kijkt met voldoening terug op wat zijn comité in de afgelopen twintig jaar heeft bereikt. „We zijn begonnen met dikke bandenwed strijdjes voor de jeugd en daarop volgden nieuwelingen, trimmers en amatèurs die in actie kwamen in Koudekerke. Maar door de verkeersdrempels die in ons dorp werden aangelegd moesten we het anders gaan aanpakken. We kozen voor B-ama- teürs de 'Ster van Valkenisse'. Een klas sieker waarbij in 1993 ook nieuwelingen werden betrokken. Vorig jaar kwam door samenwerking met Wielerprmotion Zeeuws-Vlaanderen een tweedaagse voor nieuwelingen van de grond. Die samenwerking verliep zo goed dat we dit jaar zijn uitgepakt met een driedaagse voor vrouwen en een twee daagse voor cyclosportieven. Zo blijven we lekker aan de gang," aldus een en thousiaste Klaas Lenstra. Van onze sportmedewerker Axel - Opnieuw is een Belg present als de wedstrijdleider in de internationale juniorendriedaagse in Axel. Het gaat om Sme- ijers uit Hamme. Wedstrijdcommissaris is Jan van Gestel uit Dommelen. De rest van het jurykorps be staat uit: assistent-wedstrijdlei- der: De Haan (Zwolle), wed strijdcommissarissen Janssens ((Oudelande) en Roelofsen uit Wezep. Aankomstrechter is Jan- tschik uit Pijnacker en zoals ge bruikelijk is Machiel de Pooter (Axel) de tijdwaarnemer. Lo Me ijer uit Terneuzen doet de junio rendriedaagse voor de vijftiende keer. De man uit Terneuzen be gint aan zijn laatste grote klus. Jos de Dijcker uit Hulst is com missaris en Henk Peters mag de renners van achteren bekijken als jurylid bezemwagen. Pierre Eysackers uit Terneuzen is mi- crofonist, terwijl Jan Kerremans uit Oudenbosch het bekende ge zicht vormt op de motor. Drie huis uit Benschop is zijn chauf feur. Vriese uit Hoorn zorgt voor de fotofinishapparatuur. Terneuzenaar Lo Meijer be gint voor de vijftiende en tevens laatste keer als jurylid aan de internationale juniorendrie daagse in Axel. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze sportmedewerker Axel - De erelijst van de laatste tien uitgaven van de inter nationale juniorendriedaagse ziet er als volgt uit: 1986:1. Eike Hans Pauwe (Uit hoorn), 2. Yvan Louter (Delta), 3. John Kruithof (De Hoekse Renner). 1987: 1. Raymond Thebes (De Zwaluw), 2. Richard Jansen (Zuid-Oost), 3. Mark Krabben- burg (Zwaluwen). 1988: 1. Servais Rnaven (Na tionale selectie), 2. Andrea Per ron (Italië), 3. Ginallucco Ta- racco (Italië) 1989: 1. Davide Rebellin (Ita lië), 2. Andrea Perron (Italië), 3. Richard Groenendaal (Midden- Brabant). 1990: 1. Leon van Bon (Natio nale selectie), 2. Sebastian Rondeau (Frankrijk), 3. Niels van der Steen (Midden-Neder land) 1991: 1. Henk Vogels (Austra lië), 2. Nicolas Jalabert (Frank rijk), 3. Koos Moerenhout (Na tionale selectie). 1992: 1. Robbert Koppers (Na tionale selectie), 2. Charles Overgaag (Nationale selectie), 3. Maurice van Rijn (De Spart aan). 1993: 1. Johan Bruinsma (Na tionale selectie), 2. Robbert Koppers (Nationale selectie), 3. Andreas Klier (Duitsland). 1994: 1. Andreas Klier (Duits land), 2. Alessandro Rota (Ita lië), 3. Jorg Jaksche (Duits land). 1995: 1. Andrei Korolev (Oek raïne), 2. Jacob Nielsen (Dene marken), 3. Wopke Veenstra (Friesland).

de Stem | 1996 | | pagina 15