>er. Barcelona ontkent ontslag Cruijff Van Burik kiest voor Utrecht Krajicek blijft imponeren in Rome Etappewinst Theus in Olympia's Ronde Van Steen naar Giro: 'Ik weet niet wat me te wachten staat' Van der Lee naar halve finale EK judo i VERKOPEN. EN. UITSLAGEN standen fAC wil zo snel mogelijk een 4hele goede vervanger' aantrekken >r modern ELDERLAND - PASTOE USTEM SPORT B2 oninginrichting Provincie Zeeland jachtgeld van ;even miljoen yoor bokser sportnieuws KORT Taument blijft bij Feyenoord 'Barney' prolongeert dartstitel Goormachtigh haalt olympische limiet 1996 X 84 I I I I ZATERDAG 18 MEI 1996 I van horizontalen, diagonalen en verti- let anilineleder maken van dit model een 8000 Brugge Eiermarkt 1 Tel. 050-338424 el op dinsdag 25 juni 1996 om 11.00 uur nie Infrastructuur en Vervoer, Abdij 6 te 5 openbaar worden aanbesteed: 'unt Stoofweg (N651/N652) ca 1650 m ca 8560 m2 ca 1780 ton ca 360 ton ca 770 m2 ca 7400 m3 ca 8700 m3 ca 7600 m3 ca 1000 m2 ca 9200 m2 ca 2,5 km torden opgeleverd. i de RAW-systematiek. diskette f 25,00 (incl. btw). ,i een ingevulde en ondertekende girobetaal ie Zeeland, postrekening no. 120500 te incie Zeeland, postbus 524, 4330 AM bvenhoek "Aanvraag bestek D13"; uctuur en Vervoer, Abdij 6 te Middelburg, ka- rectie Infrastructuur en Vervoer voornoemd. derdag 13 juni 1996 om 10.00 uur, op het r de eventuele nota van inlichtingen vanaf vrij- Jjele nota van inlichtingen zal aan bestekhou- |schieden aan de hand van betalingsstaten, i opgemaakt. Jigscriteria: en week na het daartoe ontvangen verzoek strekken; Sluitend in aanmerking inschrijvers die: ie verkeren; ge en regelmatige wijze hebben uitgevoerd er id van de aanleg van wegen met bitumineuze gelijk aan of groter dan f 600.000,- delde omzet aan werken in de wegenbouw f 1.800.000,- de opdracht in aanmerking komt wordt meue lirectie Infrastructuur en Vervoer van Zeeland, irg, tel. 0118-6310011. Barcelona (ap) - De clublei- van FC Barcelona heeft n ontkend dat coach Cruijff het veld moet Jën en vervangen wordt ar Bobby Robson. „Zoals ,t er nu staat, zal Johan Ljff volgend seizoen de as zijn over het eerste-divi- e-elftal," verklaarde Javier jfjes van de persdienst van fC Barcelona Cruijff had de geruchten over zijn vertrek in de sportkrant Marca al ontkend. „Na al die ja ren hier ben ik gewend aan die dingen," aldus Cruijff. Robson, momenteel trainer van de Portugese club FC Porto, ver klaarde echter volgens het Britse dagblad Daily Express dat de ge ruchten klopten. „De baan is van mij," zo legde de Daily Express de ex-trainer van Engeland en PSV in de mond. „Ik verwacht dat het binnen 48 uur officieel bekend wordt gemaakt. Ik wilde niet dat het zou uitkomen, maar nu dat is gebeurd, moet ik zeggen dat het correct is. Ik teken een tweejarig contract bij Barcelo na." Spaanse kranten noemden als kandidaten voor de opvolging van Cruijff ook Ajax-coach Louis van Gaal en Luis Fernandez, trainer van Europa-Cup-II-win- naar Paris Saint Germain. Torres gaf toe dat de geruchten over Cruijffs ontslag in hevigheid waren toegenomen na het 1-1-ge- Iijkspel tegen Espanyol, waarmee de kans op de landstitel definitief was verkeken. De persvoorlichter ontkende echter dat de club iets heeft veranderd aan de verlen ging met een jaar van Cruijffs contract, waartoe eerder deze maand was besloten. Niettemin meldt de Daily Express dat Rob son zijn koffers al heeft gepakt. „Dit is alles wat ik wil, en daarna stap uit het voetbal," aldus Rob son. „Maar wat een manier voor mij, om te vertrekken als mana ger van een van de werkelijk grootste clubs ter wereld." Rob son is hersteld van kanker, nadat hem eerder was verteld dat hij nog maar negen maanden te le ven had. j,nonze verslaggever Breda/Utrecht - NAC moet op zoek naar een nieuwe voorstopper. Dick van Burik (22) maakte gisteren aan de leiding van de Bredase eredivisionist bekend dat hij gekozen ueft voor FC Utrecht. Dit betekent voor de verdediger een weerzien met oud-NAC- trainer Ron Spelbos, die Van Burik 2V4 jaar geleden van Ajax naar Breda haalde. <ft contract van Van Burik liep E1, een jaar door, maar daar st0nd in dat hij tussentijds voor 00 gulden weg kon. Naast Sew York (rtr/anp) - De im- in de bokswereld der svaargewichten is voorbij. De gers van Mike Tyson en Lennox Lewis hebben in New eindelijk overeenstem ming bereikt over het 'compe titieschema'. Lewis heeft daarbij een wacht- (eld ('step aside money') van ze- miljoen gulden bedongen. De jd om de belangrijkste kam- pioensgordels kan daardoor weer involle omvang losbranden. Ijson bokst, zoals hij al eerder tm plan was, op 13 juli in Las legastegen Bruce Seldon. Bij dat gevecht is alleen de WBA-titel tin Seldon in het geding. Men Tyson wint, moet hij daar- n zijn eigen WBC-titel opgeven il meteen verdedigen tegen Le- lis. Verliest 'Iron' Mike van Seldon is hij toch zijn WBC-kam- asgordel kwijt en krijgt Le- wis een kans op de dan vacante waarschijnlijk tegen de olgende uitdager Henry Ainwande uit Groot-Brittannië. Van Burik, die voor vier jaar ge tekend heeft, legde FC Utrecht een andere ex-Ajacied voor twee jaar vast, de transfervrije Twen- te-aanvaller Michael Mols (25). Bij NAC werd zeer teleurgesteld gereageerd op de beslissing van Van Burik. „We hebben 2Zz maand met Dick onderhandeld, deze week hebben we een laatste gesprek gevoerd, ik was ervan overtuigd dat hij zou blijven," reageerde voorzitter John Peek. NAC is volgens Peek heel ver ge gaan in zijn pogingen om Van Burik te behouden. De beheer raad is zelfs een keer bijeenge roepen om te kijken wat de moge lijkheden waren. Vergeefs dus, omdat FC Utrecht Van Burik naar verluidt een wel zéér riant maandloon gaat betalen. „Je houdt niet voor mogelijk wat hij voor een salaris heeft aangebo den gekregen van Utrecht," aldus Peek. Eerder trok de club uit de Dom stad ook al Rob Witschge (Feye- noord), René van den Brink (De Graafschap) en Reinier Robbe- mond (Dordrecht'90) aan. Een aantal nieuwe sponsors heeft dit mogelijk gemaakt voor de club, die onlangs ternauwernood ont snapte aan degradatie en ook fi nancieel in de problemen zat. Vervanger Volgens John Peek gaat NAC, dat dacht uitgewinkeld te zijn voor het komende seizoen, zelf ook on middellijk weer de boer op. „We willen een hele goede vervanger voor Dick aantrekken. Desnoods hitbommel (anp) - Anthony Theus heeft gisteren de eerste van Olympia's Ronde van Nederland gewonnen. Ozers (Let), 3. Trkal (Tsj), 4. Rieben- hauer (Oos), 5. Ivanov (Rus), 6. Roem- sas (Lit), 7. Wrolich (Oos), 8- Silovs (Let), 9. Reuss (Dui), 10. Schlickum (Dui). Algemeen klassement: 1. Wesemann 41.02.34, 2, Andersson (Zwe) 1.33, 3. Ivanov 2.37, 4- Ozols (Let) 3.46, 5. Gottschling (Dui) 3.53, 6. Liese (Dui) 4.23, 7. Konecny (Tsj) 4.52, 8. Voigt (Dui) 4.55, 9. Reuss 5.15,10. Romanik (Pol) 5.25. Gijon. Ronde van Asturië. Vierde etappe, Villaviciosa - Gijon: 1. Alvaro Gonzalez (Spa) 158 km in 3.46.44, 2. Biasci (Ita) 0.09, 3. Smeta- nine (Rus), 4. Gallorini (Ita), 5. Mori (Ita), 6. Petito (Ita), 7. Moreda (Spa), 8. Apollonio (Ita), 9 Espinosa (Spa), 10. De Silva (Por), 30. Indurain (Spa). Algemeen klassement: 1. Indurain 12.51.28, 2. Marcelino Garcia (Spa) 0.21, 3. Rincon (Col) 0.28, 4. Escartin (Spa) 0.30, 5. Serrano (Spa) 0.45, 6. Bobrik (Rus) 0.48, 7. Arrieta (Spa) 0.52, 8. Aparicio (Spa) 0.59, 9. Blanco (Spa) 1.02, 10. Lopez (Spa) 1.08. tï Nederlandse wielrenner was na de rit over 158 kilometer, met start en finish in Zaltbommel, de sterkste in de massasprint. Wilco Zmjderwijk houdt de leiding in tel algemeen klassement. fale etappe, Zaltbommel - Zalt- bommej: 1. Theus (Bergeyk) 158,9 km g3.28.29, 2. Trentini (Ita), 3. Bijnen (Budel), 4, Van der Wolf (Rotterdam), J Sweet (Aus), 6. Moons (Bel), 7. Huybrechts (Bel), 8. Gutte (Oss), 9. «li (Ouderdijk), 10. Godert de ueuw (Ermelo). %meen klassement: 1. Zuijderwijk Poeldijk) 3.36.40, 2. Trentini 0.04, 3. on (Ita) 0.05, 4. Gono (Aus) 0.06, Van Elven (Rucphen) 0.07, 6. Theus Overgaag fs-Gravenzande) 09.8. CollineUi (Ita) 0.10, 9. Van der (Nieuwegein) 0.11, 10. Contri '«au. Vredeskoers. etappe, Cottbus - Dessau: 1. urn (Dui) 204 km in 5.04.54, 2. een speler met een doorlopend contract, die we dus eerst zullen moeten vrijkopen." Overigens had NAC in een eerder stadium al een nieuwe voorst opper aangetrokken, Stanley Mc Donald van TOP Oss. Maar om dat trainer Wim Rijsbergen alle posities dubbel bezet wil hebben, zal er nog een bij moeten komen. Zoals eerder al gemeld in deze krant, is Dick van Burik niet de enige speler van NAC, voor wie FC Utrecht belangstelling ge toond heeft. In totaal zes man - van wie de meesten onder Ron Spelbos hebben getraind bij NAC - kreeg de afgelopen tijd een tele foontje uit Nieuw-Galgenwaard (Kees van Wonderen, Geert Brus- selers, Frangois Gesthuizen, Jan Gaasbeek, Tony Vidmar en dus Dick van Burik) en daar zijn ze bij NAC niet blij mee. „Ik heb er een rotgevoel aan overgehouden dat we Dick zo kwijt raken," al dus Peek. Jammer Dick van Burik was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Een week geleden zei hij nog in deze krant het jammer te vinden, mocht hij NAC verlaten. „Ik was net van plan in Breda te gaan wo nen en er iets op te bouwen." Maar daar moest blijkbaar nogal wat tegenover staan: „Ik ben kri tisch op mijn functioneren, maar weet dat ik totnutoe goed heb ge presteerd. Dat wil ik gehonoreerd zien. Een profvoetballer moet nu eenmaal in vijftien jaar tijd zijn toekomst veilig stellen," aldus Van Burik vorige week. Gelijk met de twee aanwinsten verlengde Ron Spelbos gisteren zijn verbintenis met FC Utrecht voor twee jaar. Speler Foeke Booy is opgenomen in de technische staf van de club. De 32-jarige aanvaller, in het be zit van het Belgische trainersdi ploma, tekende voor twee jaar. Hij gaat als assistent van Spelbos fungeren. Dick van Burik ruilt NAC in voor FC Utrecht. Rome (anp) - Richard Kraji cek beleeft een droomweek op het gravel van Foro Italico in Rome. De Nederlander plaatste zich vrijdag via de Zweedse veteraan Stefan Ed- berg voor de halve finales. Krajicek hoefde voor de vier de keer geen set af te geven. Na drie partijen met 6-4 6-4 te hebben gewonnen, van achter eenvolgens de Spanjaarden Bru- guera en Clavet en het Australi sche talent Philippoussis, werd het tegen de voormalige nummer één van de wereld 6-3 6-3. Kraji cek boekte en passant een per soonlijk record met een verwoes tende servicesnelheid van 220 ki lometer per uur. In een uur en 26 minuten had Krajicek zijn eerste halve finale van dit jaar binnen. Tot nu toe was hij niet verder gekomen dan kwartfinales in Antwerpen (ver loren van Stich), Hongkong (Woodbridge) en Tokyo (Dreek- mann). Het jaar 1996 was onheil spellend begonnen voor Krajicek met opgaven in Perth tijdens de Hopman Cup (blessure rechter arm) en twee keer in Melbourne (invitatietoernooi wegens op nieuw een armblessure en de Au stralian Open door een rugbles sure). Daarna passeerde bonds coach Stanley Franker hem voor de Daviscupwedstrijd in Jaipur tegen India, die met 3-2 verloren ging- Rome. Mannen, 3,7 miljoen gulden, kwartfinales: Krajicek (Ned) - Edberg (Zwe) 6-3 6-3, Ferreira (ZAf/6) - Med- vedev (Oek/14) 6-4 6-4, Alberto Costa (Spa/11) - Gaudenzi (Ita) 6-2 6-1. Pro- 'oor Ad Pertijs '«da - De TVM-renners Wen Blijlevens, Tristan witman en Martin van Steen ®ken eerder deze week voor "n middagpauze neer bij de wachter in het Bredase Na een fikse o'stocht betekent dat voor koffie, appelgebak ®een 'dolletje'. Artel nu eens waar je gaat aan- in de Giro," willen Blijle- woen Hoffman van Van Steen kaafi Pe 26-jarige Dongenaar Wou gevat teruS' "Stil Ij, J ano denkt nog steeds dat tó Voor alle duidelijk- C Martin van Steen, vorige vanwege diarree afgestapt ««vierdaagse van Duinkerken, Hj-l.. vandaag zonder enige ver- i'oitali aan Z'^n eerste ronde fcainië k'l net aR zijn twee fcen Jsm,aaties de Tour gere- lok n» hebben dit jaar dan lAch trtStJ86rd' Van steen ni<*- L had er daarom al min of k dp T mg mee gehouden dat I»urliilr°Ur niet zou rijden. Na- |ins i ?s dat een teleurstel- fc niet! !Ve'lce coureur wil er L dp /,en keer de Tour rijden. llistincr epBtelling kwam de be itel JLkP nu ben ik op zich leeft 1 dat ('ees Priem me geselecteerd voor de Giro. Dongenaar Martin van Steen debuteert dit jaar in de Giro: „Ik had er min of meer al rekening mee gehouden dat ik de Tour niet zou rijden.foto de stem/johan van gurp Het is een zware wedstrijd en kennelijk heeft hij er vertrouwen in dat ik hem aankan. Volgens mij word ik er niet heengestuurd omdat ze niemand anders heb ben." Van Steen vormt met Niels van der Steen het Nederlandse duo in de Giro-ploeg van TVM. Poel- nikov, Roux, Pettileau, Johnsen, Kjaergaard, Skibby en Redant zijn de zeven buitenlanders met wie Van Steen op stap gaat. Re dant reageerde niet echt blij op zijn selectie. 'Want dit betekent dat ik de Tour kan vergeten', meldde de Belg. Van Steen: „We hebben nu eenmaal erg veel ren ners voor de Tour. Den Bakker, Poelnikov, Blijlevens, Skibby, Hamburger, Hoffman en Nijdam rijden hem in ieder geval en ook mannen als Knaven, Voskamp, Van Petegem en Roux maken een grote kans." Erelijst De Dongenaar is aan zijn derde profjaar bezig. De man die met een indrukwekkende erelijst - Hel van Mergellland, Teleflex- tour, Ronde van Overijssel - kwam van de amateurs over, heeft bij de beroepsrenners nog geen koers gewonnen. „Dat is wennen," zegt hij. Van Steen geeft toe dat hij er zelfs af en toe moedeloos van wordt. „Ik weet voor mezelf dat ik er alles aan doe om beter te worden. De training is aangepast en toch wil het maar niet lukken om de aansluiting met de top te maken. Ik verbeter wel, maar niet genoeg. De anderen gaan nog harder." Bij de amateurs was hij een echte afmaker en juist dat laatste lukt niet meer. Zelfs niet in de Ronde van Drenthe, waar hij zich liet 'foppen' door de jeugdige ama teur Karsten Kroon. „Ik had daar niet mogen verlie zen. Het had alles te maken met nervositeit. In mijn amateurtijd had ik die wedstrijd gegaran deerd gewonnen. Dan wist ik precies wat ik deed. Nu twijfel ik. Misschien omdat het ook in de Belgische koersen steeds niet lukte." Den Haag (anp) - Monique van der Lee hoefde vrijdag op de EK judo in Den Haag maar één partij te winnen om zich te verze keren van een plaats in de halve finales. In de klasse alle categorieën was het deelnemersveld bedroevend. De Tilburgse versloeg de Russi sche Rodina met ippon. In de hal ve eindstrijd staat ze zondag te genover de Britse Horton.Ook Jessica Gal heeft zich verzekerd van een plaats in de halve finales. De judoka versloeg in de kwartfi nales in de klasse tot 56 kilogram Alia Klimovitsj uit Oekraïne. Na twintig seconden wierp Gal haar opponente op de rug. In de halve eindstrijd staat ze zondag tegen over de Poolse Beata Kuchar- zewska, die titelverdedigster Ni- cola Fairbrother uit Groot-Brit tannië versloeg. De confrontatie met de Poolse is extra pikant, omdat zij de directe concurrente van Gal is voor een plaats bij de beste vijf op de Eu ropese ranglijst. Die plek geeft recht op uitzending naar de Olympische Spelen. Gal is nu vijfde met 424 punten, Kuchar- zewska zesde met 382 punten. UITSLAGEN MANNEN Tot 60 kg: eerste ronde: Van Oostrum (Ned) bye; tweede ronde: Donohue (GBr) w.v. Van Oostrum, ippon; her kansingen: Matuszek (Slw) w.v. Van Oostrum, ippon. Van Oostrum uitge schakeld. Halve finales: Ojeguine (Rus) - Vazagachvili (Geo), Donohue - Bagirov (WRu). Tot 65 kg: eerste ronde: Lauren (Fin) w.v. Van Kalken (Ned), koka. Van Kalken uitgeschakeld. Halve finales: Matsijev (Rus) - Davies (GBr), Schlat ter (Dui) - Revazichvili (Geo). Tot 71 kg: eerste ronde: Bosse (Ned) w.v. Kolesnikov (Rus), yuko; tweede ronde: Korhonen (Fin) w.v. Bosse, yuko. Bosse uitgeschakeld. Halve fina les: Schleicher (Oos) - Gagliano (Fra), Kingston (GBr) - Tsjimtsjioerillia (Oek). Alle categorieën: eerste ronde: Van der Geest bye; tweede ronde: Bereznitski (Rus) w.v. Van der Geest, ippon. Van der Geest uitgeschakeld. Halve fina les: Pertelson (Est) - Van Barneveld (Bel), Tataroglu (Tur) - Tsjochisjvili (Oek). VROUWEN Tot 48 kg: eerste ronde: Heron (GBr) w.v. Meijer (Ned), ippon. Meijer uitge schakeld. Halve finales: Moskvina (WRu) - Soler (Spa), Perlberg (Dui) - Meloux (Fra). Tot 52 kg: eerste ronde: Van Gestel (Ned) bye; tweede ronde: Van Gestel w.v. Jovovic (Joe), ippon; kwartfina les: Rendle (GBr) w.v. Van Gestel, ip pon; herkansingen: Kovriguina (Rus) w.v. Van Gestel, ippon. Van Gestel uit geschakeld. Halve finales: Guingi (Ita) - Krause (Pol), Rendle - Munoz (Spa). Tot 56 kg: eerste ronde: Jessica Gal (Ned) bye; tweede ronde: Gal w.v. Ba ton, beslissing; kwartfinale: Gal w.v. Klimovitsj (Oek), ippon. Halve finales: Gal - Kucharzewska (Pol), Goesseino- va (Aze) - Pekli (Hon). Alle categorieën: eerste ronde: Van der Lee (Ned) bye; kwartfinale: Van der Lee w.v. Rodina (Rus), ippon. Halve fi nales: Van der Lee - Horton (GBr), Koppen (Dui) - Burgatta (Ita). foto de stem/johan van gurp gramma halve finales: Ferreira - Kraji cek, Alberto Costa - winnaar Muster (Oos)/Rios (Chi). Coral Springs. Mannen, 450.000 gul den. Tweede ronde: Fromberg (Aus) - Woodforde (Aus/1) 6-4 6-7 6-4, Frana (Arg/4) - Rafter (Aus) 6-4 6-2, Tebbutt (Aus) - Mantilla (Spa/6) 6-4 4-6 7-6, Woodruff (VSt) - Morejon (Ecu) 6-4 3- 6 6-1. Berlijn. Vrouwen, 1,7 miljoen gulden, kwartfinales: Graf (Dui/1) - Tauziat (Fra/10) 6-1 7-5, Habsudova (Slw) - Huber (Dui/4) 6-4 6-1, Likovtsjeva (Rus) - Sanchez Vicario (Spa/2) 6-3 2-6 6-0, Majoli (Kro/3) - Paulus (Oos/7) 6-3 3-6 6-3. Programma halve finales: Habsudova - Likovtsjeva, Graf - Majoli. De afmaker is een knecht gewor den. Een pure broodrijder dus. „Ik kan daar vrede mee hebben. Ik heb ook nog altijd alle plezier in het fietsen en als dit mijn toe komst is, is dat voor mij geen pro bleem. Zolang ik er tenminste maar een nieuw contract aan overhoud. Want dat is voor mij nu de grote vraag. Je mag dan nog zo goed gewerkt hebben voor de ploeg, vaak kijken ze toch naar wat je gepresteerd hebt." Ommekeer Een zege zou daarom een uit komst zijn voor Van Steen en hij hoopt dat de Giro voor een om mekeer zorgt. „Het is toch drie weken voluit koersen. Wie weet, levert me dat de vorm op die no dig is voor succes." Tristan Hoffman heeft aandach tig meegeluisterd, maar weet het nog altijd niet. „Waar ga je nu aanvallen?" Van Steen, inmiddels hersteld van de diarree-aanval die hem overviel in Duinkerken, laat zich niet van zijn stuk bren gen. „De Giro start dit jaar in Griekenland en daar ken ik de weg niet zo." En dan serieuzer: „Ik weet niet wat me te wachten staat. Bekend is dat in de Giro vanaf de start hard gereden wordt. En de laatste week is su- perzwaar met al die berg-etap- pes. Als ik hem uitrijd, is dat op zich al iets om tevreden over te zijn." Rotterdam - Gaston Taument blijft bij Feyenoord. De 25-jarige aanvaller bereikte gisteren in de Kuip overeenstemming over een verlenging van zijn contract met één jaar. „Met tenminste één jaar," benadrukte voorzitter Jorien van den Herik meer dan eens. „Het betekent niet dat hij automatisch weggaat in 1997. Maar dat hij daarna weer bijtekent, is evenmin zeker." Franz Beckenbauer (50) is vrijdag in een Duits ziekenhuis op genomen met ernstige nierklachten. De trainer en voorzitter van Bayern München kampt volgens een woordvoerder van de club met een niersteen en een nierkoliek. „Zijn gezondheid is niet in gevaar," zei de voorlichter van Bayern München. „Maar het gaat wel om een zeer pijnlijke kwaal." Beckenbauer leidde zijn ploeg woensdag in en tegen Bordeaux (1- 3) naar de UEFA-beker, de eerste Europese triomf voor Bayern in twintig jaar. Hij ontbreekt waarschijnlijk bij de laatste thuiswed strijd van het seizoen, vandaag tegen Fortuna Düsseldorf. Dundee United is terug in de hoogste Schotse voetbaldivisie. De ploeg won de tweede promotie/degradatiewedstrijd tegen Par- tick Thistle met 2-1, na verlenging. Owen Coyle maakte het be slissende doelpunt in de 115e minuut. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd. Dundee stond in de laatste minuut nog met 1-0 achter, door een benutte strafschop van Cameron in de 71e minuut. In de blessuretijd maakte Dunee United alsnog gelijk, door Welsh. Partick Thistle degradeerde naar de eerste divisie. Dundee United werd in het seizoen 1982/'83 kampioen van Schot land en won de FA-Cup in 1994. Een dag na de verloren bekerfinale tegen PSV heeft Sparta overeenstemming bereikt met middenvelder Alfons Groenendijk over een langer contract. De nieuwe verbintenis loopt nu tot 30 juni 1998. Verdediger Jerry Smith verlengde zijn contract tot 30 juni 1999. Willem II en Go Ahead Eagles hebben een akkoord bereikt over de hoogte van de afkoopsom voor Mark Schenning. Daarmee is een arbitragezaak bij de KNVB definitief van de baan. De 25-ja- rige middenvelder kan nu op korte termijn een contract voor vier jaar in Tilburg ondertekenen. Na Eric Viscaal heeft De Graafschap ook Ali Ibrahim van de Zwitserse kampioen Grasshoppers overgenomen. De 27-jarige aanvaller tekende een contract voor drie jaar in Doetinchem. De 25-voudige international van Ghana speelde het afgelopen sei zoen op huurbasis bij Grasshoppers. Hij was nog eigendom van Winterthur, waar hij één seizoen speelde. Aangezien zijn contract was afgelopen, kon De Graafschap hem zonder afkoopsom over nemen. Ibrahim, die in de Champions League tegen Ajax nog een goede indruk maakte, stond ook een aantal jaar onder contract bij Wattenscheid in Duitsland. Middenvelder Hans van der Haar (Haarlem) en Michel Nok (Tel star) tekenden eveneens een contract voor drie jaar bij De Graaf schap. Nieuwegein - Raymond van Barneveld heeft in Nieuwegein op nieuw de Nederlandse dartstitel veroverd. De Hagenaar versloeg in de finale zijn clubgenoot Bert Graves, die verrassend tot de eindstrijd was doorgedrongen: 4-1. Het was de negende toernooi zege voor Van Barneveld, die dit weekeinde zijn Open Finse titel verdedigt. Kerkrade - Jacqueline Goormachtigh heeft gisteravond bij de in ternationale atletiekwedstrijden in Kerkrade de olympische li miet bij het discuswerpen gehaald. De atlete van PAC uit Rotter dam kwam in haar tweede poging tot een afstand van 63,44 meter. De olympische eis staat op 61,00 meter. Goormachtigh is de tweede Nederlandse discuswerpster die naar Atlanta gaat. Afgelopen zondag haalde Corrie de Bruin in Hoorn met 61,34 meter de limiet. Voorrondes. 800 meter vrouwen. 1. Kirsten Snijder (Breda) 2.14.06. Vrouwen 400 m horden: 1. Rieger (Dui) 55,69, 2. Meissner (Dui) 55,84, 3. Mercken (Bel) 56,75, 4. Schmidt (Dui) 57,06, 5. Stoop (Zwi) 57,15. discus: 1. Goormachtigh (Ned) 63,44 m (limiet OS), 2. De Bruin (Ned) 59,88, 3, Adriano (Bra) 55,04. Mannen 400 m horden. A-loop: 1. Dollendorf (Bel) 50,06, 2. Striezel (Dui) 52,00, 3. Mikkelsen (Den) 52,80, 4. Roosen (Ned) 52,83; B-loop: 1. Bonsen (Ned) 5,01, 2. Elderenbosch (Ned) 52,15, 3. De Haan (Ned) 53,21. BILJARTEN Hooglede. Grand Prix driebanden (UMB/CEB). Eerste ronde: Leppens (Bel) - Zwiers (Ned) 3-0 (15-6 15-12 15- 2/1,363-0,645), Dielis (Bel) - Van Leeuwen (Ned) 3-2 (12-15 8-15 15- 1 15-6 15-11/1,120-0,842), Gre- then (Lux) - Óddo (Ita) 3-2 (6-15 15-3 15-12 7-15 15-14/1,017- 1,036), Smolders (Bel) - Yuksel (Tur) 3-1 (15-1 8-15 15-12 15- 13/1,232-0,976), Schirmbrandt (Dui) - Menheer (Bel) 3-0 (15-11 15-13 15-13/1,666-1,480), Poly- chronopoulos (GBr) - Kurt Ceule- mans (Bel) 3-2 (12-15 15-6 15-6 13-15 15-13/1,044-0,820), Quet- glas (Spa) - Efler (Oos) 3-2 (15-6 15-14 1-15 7-15 15-10/0,868- 0,983). GOLF Thame. Benson and Hedges Engel se Open. Stand na tweede ronde: 1. Jimenez (Spa) 138 slagen, 2. Robson (Eng), Montgomerie (Sch), Langer (Dui) 140, 5. Rafferty (NIe), Cooper (Eng) 141, 7. Westner (ZAf), Woos- nam (Wal), Drummond (Sch), La- wrie (Sch) 142, 36. Muntz (Ned) 147. SPORTPRIJSVRAGEN Midlotto 19A: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen win naar, derde prijs: acht winnaars, vierde prijs: 52 winnaars, vijfde prijs: 974 winnaars, zesde prijs: 2002 winnaars, zevende prijs: 24.578 winnaars. Cijfersspel: eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 1 winnaar, der de prijs: 30 winnaars, vierde prijs: 234 winnaars, vijfde prijs: 2248 winnaars. VOETBAL Hoofdklasse B: Rheden - FVC 3-3. Hoofdklasse C: WSC - Lindenheu- vel 4-0.

de Stem | 1996 | | pagina 13