DE STEM NAC-voorzitter: 'Linskens moet niet liegen' Tahamata in tranen bij afscheid KNVB-beker is voor Eindhovenaren eerste prijs sinds titel van 1992 Laatste superlatieven voor Jan Wouters UITSLAGEN standen Beeke Hole-in-one voor Faldo Succes op EK i uw Exact-dealer mei maatwerk' oplossingen fc oftuuare Muntz houdt schade beperkt sportnieuws KORT Ovtsjinnikova werpt speer ver Ferguson tot 2000 bij United Robson in beeld bij Barcelona BASKETBAL SPORTPRIJSVRAGEN BOKSEN HOCKEY MOTORSPORT PAARDENSPORT VOETBAL Van Aerle stopt voetballoopbaan Magie Johnson stopt opnieuw PSV niet blij met Spelen voor Ronaldo Bordea Witschge eau en de Dui Sport Door Chris van Nijnatten Breda - NAC-voorzitter John Peek is zeer onaangenaam verrast door de .kritiek die Edward Linskens na we ken van stilzwijgen woensdag in de ze krant geuit heeft. „Die jongen ver spreidt leugens, dat moet-ie niet doen. Daarvoor is hij te goed behan deld door ons." Eergisteren sprak de bij NAC in ongena de geraakte Limburger voor het eerst sinds zijn vertrek uit Breda. De voorma lige PSV'er, die zich ziek had gemeld bij NAC, voelde zich slecht behandeld door NAC en in ieder geval door trainer Wim Rijsbergen. Linskens speelde slechts een blauwe maandag bij NAC. Door een zwakke conditie en een beperkte mentale weer baarheid viel hij in Breda snel door de mand. Een confrontatie met Rijsbergen, als gevolg van een terugzetting naar het tweede team, betekende voor Linskens het einde. Hij meldde zich ziek en mocht uiteinde lijk na enig onderhandelen vertrekken na het betalen van een afkoopsom aan NAC. „Het valt me van hem tegen dat hij nu leugens vertelt," aldus een gepikeerde Peek. „Zo is het een aperte leugen van hem, dat Rijsbergen hem geen hand wil de geven na hun conflict. Daarnaast heeft de trainer ook niet gezegd dat Linskens beter kon oprotten. Hij heeft gezegd, dat Linskens van zeer goeden huize moest komen, wilde hij op korte termijn nog in het eerste elftal spelen. Rijsbergen wilde onder het conflict, naar aanleiding van de ziekmelding van de heer Linskens, best een streep zetten, maar Linskens bleef zelf maar janken." Peek beseft dat Rijsbergen met scherpe teksten zijn gehoor soms weet te intimi deren, maar bestrijdt dat zijn trainer de rebellerende aankoop onheus bejegende. „Als er in de topsport een probleem als het onderhavige aan de orde is, dan wor den er geen zoete broodjes gebakken tus sen een trainer en zijn speler. Maar ie mand die zelf zegt dat hij te zwaar is, die moet er vrede mee hebben dat hij even niet in het eerste speelt. Het is gewoon een slechte prof, of hij nu negen jaar bij PSV heeft gespeeld of niet." Linskens vraagt zich af of Rijsbergen hem wel gewild heeft en of hij als opvol ger van Ton Lokhoff niet te vroeg is ge komen. „Ook al zulke onzin," zegt Peek. „Rijsbergen was dolblij met de komst van Linskens. Hij oogde volgens onze trainer wat te zwaar, maar dat zou met trainen en spelen in het tweede recht te breien zijn geweest. Die weg wilde mijn heer Linskens echter niet bewandelen. En dat hij als de opvolger van Lokhoff is gepresenteerd, daar klopt geen bal van. Ik begrijp niet hoe hij daar bij komt." Peek wenste zijn tirade naar aanleiding van Linskens' verhaal niet rancuneus af sluiten: „Ik ben blij dat we uit elkaar zijn en ik hoop dat Edward een club vindt. Hij zal zich dan echter wel professione ler op moeten stellen, anders wordt het moeilijk voor hem om aan de slag te ko men bij een club die op hetzelfde niveau wil spelen als NAC doet en van plan is te doen." Eindelijk trofee voor PSV Door Henk Mees Botterdam - Voetballen om de KNVB-beker kan zeker zo boeiend zijn als het vaak geadoreerde wilde geraas in de Engelse Cup Final. Vijf dagen na het saaie duel tussen Manchester United en Liverpool kreeg het vaderlandse bekertoernooi gisteravond een veel aantrekkelijker apo theose waarin PSV alsnog bevrediging en Sparta nieuwe erkenning vond. Conform de nationale krachts verhoudingen ging de beker naar PSV, dat pas in de slotfase af stand (5-2) kon nemen van de Rotterdammers die als zesde de competitie afsloten. Het eerste succes sinds vier jaar voor PSV, dat in 1992 onder Bobby Robson voor het laatst landskampioen werd. Bekroning „De beker is de bekroning van een goed seizoen voor PSV, ook al waren we het aan onze stand ver plicht hier te winnen," vond PSV-coach Dick Advocaat. „PSV heeft verdiend gewonnen, maar wij hebben er zeker een wedstrijd van gemaakt. Door gebrek aan ervaring zijn we in de beginfase onder de voet gelopen. Toen kon den we de spanning niet aan," voegde Sparta-trainer Henk ten Cate daaraan toe. Gebrek aan ervaring. Ten Cate noemde het zo, terwijl hij net zo gemakkelijk doelman Edward Metgod de schuld had kunnen ge ven. Tenminste twee doelpunten had de 36-jarige doelman, een malig international, op zijn ge weten. Bij twee andere treffers maakte hij op zijn minst een hul peloze indruk. Daarmee maakte Metgod het PSV gisteravond aan zienlijk gemakkelijker dan vorige maand Feyenoord dat in de halve finale bij de uitschakeling door Sparta in invaller-keeper Frank Kooiman (volgend seizoen bij VW) een onbedwingbaar strui kelblok trof. Premie „Het is te goedkoop en ik doe PSV te kort als ik iemand de schuld geef, maar je moet natuur lijk wel met z'n allen een vol doende halen om PSV in een fina le te kunnen verslaan," consta teerde Ten Cate wel. Bij een club als PSV worden, sterker dan bij Sparta, de belangen gestimuleerd door de premies. Hoewel de top van de club het vanwege de tv- rechten met aansprekender te genstanders interessanter vindt UEFA Cup-voetbal te spelen, spinnen de spelers meer garen bij succes in het bekervoetbal. In de contracten liggen aanzien lijke premies vast, gemiddelde wellicht in de orde van 50.000 gulden, die uitgekeerd worden bij succes in het bekertoernooi. Bo vendien leerde Feyenoord ook dit seizoen weer hoe snel, ook met een beperkte ploeg, succes in het Europese bekertoernooi voor cupwinnaars kan worden gerea liseerd. Aan de geladen, dynamische start was gisteravond in het Feye- noord-stadion (35.000 toeschou wers) te merken hoezeer PSV ge brand was op de winst(-premie). Met het overrompelende ope ningsoffensief blufte PSV zijn te genstander af. Doelman Metgod reageerde nog wel patent op een kopbal van Jaap Stam in de eer ste minuut, maar zes minuten la ter al verzuimde hij een schot van Jonk te verlengen richting cor ner-vlag. De rebound-mogelijk heid was letterlijk een niet te missen kans voor open doel die aan Phillip Cocu wel besteed bleek: 1-0.Zes minuten later stond het al 2-0 toen Metgod geen hand uitstak naar een kopbal van Marciano Vink. Die marge van twee treffers bleek de basis voor de zege. Linksback Dave van der Meer kreeg pal voor de rust weliswaar vrij baan om dat Chris van der Weerden buiten het veld werd verzorgd en pegel- de de 2-1 raak, maar de gelijkma ker bleef buiten bereik voor Sparta. Ook de tweede inhaalra ce vand e Rotterdammers slaagde niet. In de twintigste minuut van de tweede helft caramboleerde John Veldman, gisteravond lang niet op het niveau van Ajax of EK, na een voorzet van Vink via f Jan Wouters (rechts) geniet van zijn laatste beker. René Eijkelkamp proost mee. de paal voorbij Metgod (3-1). Dennis de Nooijer scoorde ver volgens uit een strafschop (ver oorzaakt door Stam) tegen (3-2), maar opnieuw hield PSV zich staande. Verlossing De verlossing voor PSV volgde in de slotfase. Metgod kon een rol- lertje van Ronaldo (late invaller voor Nilis) niet aan, waarna Jonk scoorde (4-2) en in de laatste mi nuut verkeek de doelman van Sparta zich ook al op een door braak van Björn van der Doelen: 5-2. De scoringsdrift was de afspiege ling van een levendige finale, een hoogtepunt aan spanning en amusement wat bij de eindstrijd voor het laatst het geval was in 1988 toen PSV in Tilburg Roda JC pas na verlenging op de knieën kreeg. Met PSV juichte gisteravond Roda JC mee, dat nu als nummer vier van de competi tie geplaatst is voor het UEFA Cup-toernooi van volgend sei zoen. PSV - SPARTA 5-2 (2-1). 7. Cocu 1- 0,14. Vink 2-0, 45. Van der Meer 2-1, 65. Veldman 3-1 (eigen doel), 79. Dennis de Nooijer 3-2 (strafschop), 87. Jonk 4-2, 90. Van der Doelen 5-2. Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 35.000. Gele kaart: Eij kelkamp, Wouters (PSV), Van der Meer, Jalink en Krijgsman (Sparta). PSV: Waterreus; Van der Weerden, Valckx, Stam en Numan; Vink, Wou ters (90. Van der Doelen), Jonk (89. Zenden) en Cocu; Nilis (75. Ronaldo) en Eijkelkamp. SPARTA: Metgod; Smith, Veldman, Gerard de Nooijer en Van der Meer; Van der Laan, Jalink (83. Noorlan- der) en Groenendijk; Krijgsman, Dennis de Nooijer en Fortes (69. Renfurm). Thame (anp) - Na een ronde van 73 slagen, één boven par, kon golfer Rolf Muntz don derdag de baan van The Ox fordshire na de eerste dag van het Benson and Hedges Inter national Open met opgeheven hoofd verlaten. De Nederlan der bezet de 33e plaats. De kou en gure wind in het En gelse Thame eisten hun tol, slechts weinig spelers eindigden onder par. De gemiddelde score op de eerste dag lag ruim boven de 75. In het tot nu toe sterkst be zette toernooi van de Europese Tour, gedoteerd met 1,7 miljoen gulden, startte Muntz in de we tenschap dat hij zijn tourcard voor volgend jaar al in bezit heeft. Na de derde plaats in het Spaans Open staat de 27-jarige Brabander op de 25e plaats van de Europese ranglijst. Muntz, gestart op de tiende hole van de par-72 baan, was na vier holes al twee onder par. Op de korte, doch waterrijke vijfde hole maakte hij echter een double bo gey- Een birdie op zes werd gevolgd door weer twee double bogeys. Na tien holes stond Muntz drie boven par. Dank zij twee birdies kwam hij toch op een respectabel totaal van 73 slagen uit. Thame (Eng). Benson and Hedges International Open. Stand na eerste ronde: 1. Jimenez (Spa) 68, 2. Langer (Dui), Baker (Eng), Van de Velde (Fra) en Clar ke (Eng) 69, 6. Faldo (Eng), Raffer- ty (NIe), Canonica (Ita) en Robson (Eng) 70, 10. Lawrie (Sch), Chap man (Eng), Cooper (Eng), Gates (Eng), Garrido (Spa) en Torrance (Sch) 71, 32. Muntz (Ned) 73. Thame - Nick Faldo heeft donderdag op de eerste dag van de Benson en Hedges International Open in Thame een hole-in-one geslagen. De 38-jarige Brit, vorige maand op de baan in Augusta winnaar van de US Masters, leverde het kunststukje op de der tiende hole. Met een ijzeren-7 overbrugde Faldo de ruim 150 me ter. De bal stuiterde twee keer op de green om vervolgens in het putje te vallen. Rotterdam - Aan Jan Wouters waren de afgelopen weken al zo veel superlatieven opgehangen, dat trainer Dick Advocaat het donderdag maar kort hield. „Een fantastische voetballer," De ge wonnen bekerfinale tegen Sparta (5-2) was de laatste wedstrijd van de 35-jarige middenvelder. Vol gend seizoen is hij assistent-trai ner van FC Utrecht. In de laatste minuut kreeg Wou ters zijn applaus wissel. De stand leende zich voor zo'n uitgeleide. Het was 4-2 en 35.000 mensen, ook degenen met een hart dat klopt voor Sparta, veerden op van hun stoel. Sommigen met tranen in de ogen. Het tactische vernuft van Wouters, zijn nooit versagende mentale weerbaar heid, zijn voorbeeldfunctie, zijn hardheid, het is niet meer. Korte omhelzingen volgden. De Utrech ter was nauwelijks van het veld, of invaller Van der Doelen maak te nog een mooi doelpunt; 5-2. Zoek maar eens een nieuwe Wou ters, is de opgave van PSV. De ploeg heeft er alle moeite mee en de vraag is of het lukt. Freund te- Simon Tahamata FOTO ANP Ekeren (anp) - Simon Tahamata zou Simon Tahamata niet zijn als hij bij zijn afscheid van het voetbal niet voor de Molukse zaak was opgeko men. Tien dagen voor zijn veertigste verjaardag verliet hij in tranen het veld van Germinal Ekeren, zijn laat ste club. „Ik wil mijn afscheid vieren zoals ik al tijd ben geweest," zei Tahamata. „Op en top Molukker en bescheiden. Ik ben nooit een vedette geweest." Dus nodigde de frê le vleugelspits, nog zo licht als een veer tje, geen vedetten uit op zijn fare well- party. Ajax hoefde niet te komen. „Ik wil een feest met de Molukse gemeenschap. Met mijn volk, een multicultureel feest. Die droom is nu werkelijkheid gewor den." De gehele familie Tahamata keek donderdag toe hoe kleine Simon werd ge fêteerd. Hij komt uit een gezin van twaalf kinderen. „Ik was nummer zeven in de rij. De rest van het gezin offerde zich op om mij te laten voetballen. Dat vergeet ik nooit," zei de oud-profvoetballer. „Ik kreeg speciaal eten. Niemand die mop perde, Later, toen ik goed begon te ver dienen, heb ik dat proberen terug te beta len." Volgend seizoen werkt Simon Melkanius Tahamata als jeugdtrainer bij Standard Luik, de club die hij van 1980 tot 1984 diende en waar nu zijn zoontjes spelen. De club ook, die hem toen meesleepte in de omkoopaffaire. Het was één van de schaarse dieptepunten in een rijke voet balcarrière. Een andere was de rode kaart bij zijn afscheidswedstrijd van Feye- noord.Voorts speelde Tahamata voor Theole (Tiel), Ajax, Feyenoord, Beerschot en Ekeren. Tahamata speelde 23 keer in het Nederlands elftal, verkreeg in 1987 de Belgische nationaliteit, maar meldde al tijd zich in de eerste plaats Molukker te voelen. Met Ajax werd hij drie keer kam pioen van Nederland, met Standard Luik tweemaal van België. Germinal Ekeren won donderdag voor 10.000 toeschouwers met 3-2 van een se lectie van Molukse voetballers. Kort voor tijd verliet Tahamata, die zelf het win nende doelpunt maakte, onder daverend applaus het veld. Zijn kinderen Jean-Mi- chel (13) en Didier (11) haalden hem naar de zijlijn. Schaessens en Kinet maakten de andere treffers voor de Belgische eer steklasser, de Feyenoorders Petta en Van Bronckhorst scoorden tegen. Moskou - Speerwerpster Oksana Ovtsjinnikova heeft donderdas tijdens wedstrijden in Moskou de beste wereldseizoenprestatie geleverd. De Russische atlete wierp de speer 68,72 meter ver. Manchester - Manager Alex Ferguson heeft met het bestuur van Manchester United overeenstemming bereikt over een nieuw vierjarig contract. Ferguson blijft daarmee tot het jaar 2000 bij de club, die het afgelopen seizoen in Engeland zowel de titel als de FA-Cup won. Ferguson (54) had Manchester United gevraagd om een zesjarig contract, zodat hij daarna met pensioen kon gaan Het bestuur wilde niet verder gaan dan vier jaar. Ferguson werkt sinds 1986 bij United, daarvoor was hij succesvol bij Aberdeen. Lissabon - Volgens Portugese kranten beraadt trainer Bobby Robson zich over een aanbod van Barcelona om volgend seizoen de plaats in te nemen van Johan Cruijff. De positie van de Neder lander, die de laatste twee seizoenen geen prijzen in de wacht wist te slepen, staat weer onder druk. Robson zou drie dagen bedenktijd hebben gevraagd aan het be stuur van de Spaanse topclub. „Ik kan niets bevestigen", meldde de voormalige Engelse bondscoach die momenteel in Portugal landskampioen Porto onder zijn hoede heeft. „Mijn intentie is hier te blijven", zei Robson donderdagavond. „Maar dingen kun nen veranderen." Hij voegde eraan toe na zondag misschien meer uitsluitsel te kun nen geven. Volgens de Portugese krant Bola zou de Engelsman bij Barcelona bijna vijf miljoen gulden per jaar kunnen verdienen. FOTO ANP kende bij in Dortmund, de Brazi liaan Emerson (Porto) sloot zich aan bij de enclave landgenoten (Branco en Juninho) in Middles- borough. Advocaat: „We kunnen geen elf miljoen gulden uitgeven voor een speler, zoals Middlesborough. Het zal lange tijd duren voor we weer zo'n speler als Wouters heb ben gevonden. Ik denk erover volgend seizoen Jonk een positie terug te laten schuiven en een iets aanvallender speler voor hem te posteren." Dat zou Cocu kunnen zijn. Staatssecretaris Erica Terpstra reikte de beker uit en koesterde Wouters wat inniger dan zijn ploeggenoten. De speler met de kromme benen speelde in achttien jaar betaald voetbal bij FC Utrecht, Ajax, Bayern Mün- chen en PSV. Met drie van die clubs won hij de beker: met FC Utrecht, Ajax en PSV. Advocaat werkte met hem bij PSV en in Oranje. Altijd deed hij een beroep op Wouters. „Jan heeft zeventig interlands ge speeld. Dan ben je een hele gro te." New York. NBA, play-offs. Eastern Conference, halve finales: Chicago Bulls - New York Knicks 94-81, eindstand 4-1. Orlando Magic - Atlanta Hawks 96-88. Eindstand 4- 1. Orlando in finale tegen Chicago Bulls. Western Conference, halve finales: San Antonio Spurs - Utah Jazz 98- 87, stand 2-3. Lotto 19 A: 10-26-34-35-40-42, re servegetal: 8. Cijferspel 19 A: 48 17 44. Duitse midlotto: Trekking A: 23 24 30 39 42 43 reservegetal: 16 Trekking B: 4 9 21 22 41 47 reserve getal: 17 Supergetallen: 9 en 0 Spiel 77: 7 5 2 8 8 3 0 Super 6: 89 29 82 TENNIS Connecticut, Profs. Middengewicht (4 ronden): Delibas (Ned) w.o.p. Eaddy (VSt). Mannen, halve finale beker Den Bosch-HDM 5-1, Oranje Zw.- Amsterdam 1-5 Eemshaven. Open NK. Zijspannen: 1. Verweijmeren/Smol- deren (Geertruidenberg) LCR Suzuki 10 ronden in 16.56,39 (gem. 123,8 km/u), 2. Jansen/Bloemsma LCR 3,32, 3. Den Hartog/Den Hartog (Zoetermeer) LCR 9,17, 4. Hum- mel/Goris (Spier) LCR 49,49, 5. Van Stekelenburg/Van Lith (Pernis) Su zuki 53,06, 6. Endeveld/Van Dis (Helmond) LCR Suzuki 1.34,08. Superbikes: 1. Platacis (Dui) Ka wasaki 10 ronden in 15.54,57 (gem. 131,8 km/u), 2. Spilt (Huizen) Yama ha, 3. Pietjouw (Breda) Kawasaki, 4. Nolde (Dui) Kawasaki, 5. Rooijak- kers (Mortel) Ducati, 6. De Jong (Si- monshaven) Honda. Eindhoven. Internationaal spring concours. Tabel A, 1,40 m; 1. Estermann (Zwi) Valseur du Vivier 36,40, 2. Rombouts (Bel) Jawarijn 36,89, 3. Aasen (Noo) Animo 37,36, 4. Brown (GBr) Eter nity 38,24, 5. De Bot (Ned) Esperite 39,75, 6. Philippaerts (Bel) Trudo King Darco 39,91. Tabel A, jump-off: l. Tacken (Ned) Gordon 0-33,92, 2. Schroder (Ned) Bollvorm's Calypso 0-34,80, 3. Yaniv (Isr) Piccadilly Angel 0-36,10, 4. Da Silva (Bra) Tolbert 0-39,02, 5. Greve (Ned) Creool 0-40,53, 6. Olsmeijer (Ned) Burana 4-35,34. Tabel C: 1. Philippaerts/Trudo Jan- nique 74,89, 2. Hughes (Ier) Carnival Bouncer 75,29, 3. Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana Special bevoy 75,64, 4. Van de Pol (Ned) Faust 76,01, 5. Vrieling (Ned) WFE Balance 76,46, 6. Rombouts/Jura 77,11. Rome. Mannen, 3,7 miljoen gulden. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Cla- vet (Spa) 6-4 6-4, Alberto Costa (Spa/11) - Schalken (Ned) 6-1 6-4, Enqvist (Zwe/4) - Haarhuis (Ned) 6- 4 7-6, Muster (Oos/1) - Korda (Tsj) 6- 2 6-3, Philippoussis (Aus) - Voinea (Roe) 7-6 6-1, Rosset (Zwi/10) - Kar- bacher (Dui) 6-1 3-0 opgave, Rios (Chl/7) - Vacek (Tsj) 6-3 6-3, Moya (Spa) - Washington (VSt/12) 7-6 7-5, Martin (VSt/15) - Berasategui (Spa) 4-6 6-3 6-4, Gumy (Arg) - Courier (VSt/5) 6-4 6-4, Edberg (Zwe) - Pioli- ne (Fra/16) 6-3 7-6, Kafelnikov (Rus/3) - Carlos Costa (Spa) 6-1 6-2, Ferreira (ZAf/6) - Reneberg (VSt) 6-3 6-7 6-4, Medvedev (Rus/14)-Alvarez (Spa) 6-4 3-6 6-1, Ivanisevic (Kro/2) - Ulihrach (Tsj) 1-6 6-4 6-1, Gauden- zi (Ita) - Stich (Dui) 6-4 3-6 6-4. Derde ronde: Krajicek (Ned) - Phi lippoussis (Aus) 6-4 6-4. Krajicek in kwartfinale tegen Edberg (Zwe), Muster - Martin 1-6 6-4 6-2, Medve dev - Kafelnikov 3-6 6-3 6-0, Ferrei ra - Moya 2-6 6-3 6-3, Edberg-Ivan isevic 6-4 6-2, Ferreira (ZAf/6) - Moya (Spa) 2-6 6-3 6-3, Rios (Chi/7)- Rosset (Zwi/10) 7-6 6-4, Alberto Cos ta (Spa/11) - Gumy (Arg) 6-4 6-2, Gaudenzi (Ita) - Enqvist (Zwe/4) 6-2 7-6. Dresden. Challenger-toernooi, man nen, 115.000 gulden. Tweede ronde: Van Lottum (Ned) - Kuerten (Bra) 6-3 3-6 6-4. Voorronde WK 1998, CONCACAF- zone. Tweede ronde: Caymaneilanden - Cuba 0-5 (0-1). Eerste duel 0-1, Cuba naar derde ronde. Eerste duel: Domi nica - Barbados 0-1 (0-0). Return 19 mei. j Athene. Bekerfinale Griekenland: AEK Athene - Apollon Athene 7-1 (3-0). Belgrado. Bekerfinale Joegoslavië: Rode Ster - Partizan 3-1 (1-0). Eerste wedstrijd 3-0. Rode Ster wint beker. Kopenhagen. Bekerfinale Denemar ken: Aarhus - Bröndby 2-0 (2-0). Rolde. Oefenwedstrijd. Rolder Boys (3e klasse zondag) - Feyenoord 0-7 (0-4). Obiku (3), Koeman (2), Van Gastel en Kloejev. Helmond - Berry van Aerle stopt als profvoetballer. Zijn linker knie is dusdanig versleten dat het bedrijven van betaald voetbal niet langer verantwoord is. De 33-jarige Helmonder kreeg zijn opleiding bij de Helmondse amateurclub HW Helmond. Daarna speelde hij tussen 1981 en 1994 voor PSV, met een onder breking van één seizoen bij FC Antwerp. Vanaf 1994 kwam hij Los Angeles (rtr/afp) - Amper drie maanden na zijn rentree in de NBA heeft Magie Johnson op nieuw afscheid genomen van de wedstrijdsport. De 36-jarige top- basketballer, besmet met het aids-virus, wil zich voortaan vol ledig op zijn zakelijke activitei ten richten. Wel blijft hij demon stratiewedstrijden spelen. Dat heeft zijn manager Lon Rosen dinsdag in Los Angeles bekend gemaakt. Johnson stopte op 7 no vember 1991 officieel in de NBA toen bleek dat hij seropositief was. Met het Dream Team I won hij een jaar later nog wel de gou den medaille bij de Olympische Spelen in Barcelona. Met de Los Angeles Lakers veroverde hij vijf titels in de NBA. Op 30 januari dit jaar keerde Ma gie terug bij de Lakers. Daarmee bereikte hij de play-offs, waarin titelverdediger Houston Rockets onlangs te sterk bleek. uit voor Helmond Sport, maar door aanhoudende knieproble men speelde hij daar maar mond jesmaat. Van Aerle heeft 35 inter lands achter zijn naam staan. I» 1988 werd hij met Oranje Euro pees kampioen in Duitsland. 1» datzelfde jaar veroverde hij met PSV de Europa Cup I, door Ben- fica in de finale na strafschoppen te verslaan. Wat de toekomst Van Aerle gaai brengen, is nog onduidelijk „Misschien iets bij Helmon Sport, daar wil ik best eens over praten. En misschien ga ik wel Bi] de amateurs voetballen, t»J HW." Rotterdam - Met tegenzin staat PSV in juli Ronaldo af aan M Braziliaans Olympisch team. aanvaller van PSV is gesel***™ voor het Olympisch voetbaltoer nooi, dat van 19 juli tot begin gustus plaats heeft in de comp® tie-voorbereidingsfase van Eindhovense club. „Voor de club is het beter dat;W> naldo er volgend seizoen v het begin bij is," zei PSV- Dick Advocaat gisteren in terdam. De coach bracht de ziliaan pas laat als nuiuun nen de lijnen omdat de y- conditie van Ronaldo nog optimaal is na een schoude sure. Amsterdam (anp) fluivert behoort stigste geval m d e Champions L ientus tot de an Ajax- Voor plaats komt de aa P'etinaanmerkm Mussen de opera L op 16 april gjd van 22 mei tekort- jag na de uits ihtmakende Een Tr Bordeaux (rtr/an bestuur van Bor~ zich niet verzett een transfer van Witschge (teru Ajax. Dat heeft v Alain Affielou d 'tegen de 26-jari sterdammer gez denk dat het week helemaal zei Witschge, v Ajax een afkoop enkele miljoenen moet betalen. De international ha na de nederlaag te ern München in de f het toernooi om d beker (1-3) een k moeting met de van Bordeaux. Da telde de voormali van Ajax, Barce Blackburn Rovers d de wereldkampioen tract voor vijf jaar nen. „De voorzitte dat hij geen tegens van een transact Ajax," liet Witschge Hij moet bij Ajax d ger worden van Ed vids, die met Micha ger naar AC Milan De voormalige bes ling van Johan Crui veel zin in een nieu_ tuur bij zijn oude c hij in 1991 verliet. „Ajax is de beste pl Europa en misschien de wereld," stelde 1 die nog over een do contract bij Borde- schikt. „Een terugke Ajax betekent een thuiskomen voor club is als familie V" Den Haag (anp) - Wie ste dag van de EK ju Ierland het beste ju die donderdag de tat~ "ales die morgen won dend. Titelverdedigsters Jenny kg) en Angelique Seriesi Plaatsten zich gem Karin Kienhuis (-72 kg) du Zwiers (-66 kg) ha moeilijk. Mark Huizing: *as de enige man die zie je voor de halve eindst nTemans ("95 k§) e! Ebbers (+95 kg) zitten j Herkansingen. Als zij »an respectievelijk de H e'ympische kampioen A facs en de Duitser Ra lnnen, komen ze uit in J,® de derde piaats. e EK staan dit jaar n; J 'n 6e schaduw van c f s5 e Spelen. Voor veel fiet toernooi in Den I '""«Moortje, eenaange: -~w,ng tussen de acht- en judotraininge relHb-11' Zoa^s 6e tweevoi ïftdkampioen David Do, J ankrijk, zijn landgeno <?8®' bobben afgeze; doka' is met zijn ste la,, s aanwezig, vanda, lalio ,successen- „We I EK iif n §ezeSd dat form eigen land met ee 0"natie voor de dag mo uit publicitair oogp Vj,.„. mannenbondscoac 'l&ser. MaS^-EK-judo. foil (GBr;01 78 eerste rol «itgichalT^- Has (Ned), ip N-&ld' Halve £inale" fc°el(Mol)(Fra>'Koekaren X,v' Vilfa„efJste, rpnde: Huizii jbizinpa iPP°n; twee, ^rtfma,rv„Haanpa (Fin (Dui) Huizinga w.v. Zweren?1' £?lve finale: H &&oe)(0ek)- Nw vg:t!teerste r°nde: So w-v. Soi °benstein fn •1?gen: s°nneni em (Dut). Halve final

de Stem | 1996 | | pagina 8