Machtsstrijd Bosnische Serviërs 0) O (S O UI aspe Onderzoek moord Cools op laag pitje Beatrix: EU niet beperken tot W-Europa Vredesinitiatief Major niet goed ontvangen Arabieren Israël kunnen de doorslag geven I. ader In FNV ziet van Phili [Bosnisch-Servische premier Kasagic lapt ontslag door Karadzic aan laars Jacht Indonesië heeft succes Verbod of afschrikking I DE STEM BUITENLAND Koningin ontvangt in Aken internationale Karelsprijs IEZINGEN ISRAEL DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT Prodi kabinetsformateur in Italië Vijf medewerkers Berlusconi gepakt Dole tracht campagne te redden Leider hindoepartij premier India Terrorist beraamde aanslag op El Al PËSTEM Hoge prijs c P. Bi/ck van Eftelng naar Van/den End< 1111 VRIJDAG 17 MEI 1996 A4 oor Bert Schampers russel - Het is een van de ve- e onopgeloste misdrijven in e Belgische geschiedenis. En LU ook het rechercheteam zijn rioriteiten verlegt, zal de loord op de Waalse socialis tische leider André Cools wel poor altijd een mysterie blij- Iven. :be Luikse procureur-generaal jeon Qiet kondigde deze week, en dag voor zijn pensioen, aan lat de vijftien speurders van de cel Cools' zich nu voortaan maar oesteh concentreren op de twee jmkoopschandalen rond Agusta ien Dassault. ;Giet ontkende dat later wel weer, tn n nadat justitieminister De Clêrck had laten verstaan dat het onder zoeksteam in zijn huidige vorm tot eind dit jaar intact blijft. De procureur gaf met zijn tegenstrij dige uitlatingen impliciet aan dat de speurtocht naar de moorde naar van Cools op een dood spoor zit. Alle verhoren, aanhoudingen en naar Italië en andere oorden ge stuurde commissies, zijn niet he lemaal voor niets geweest. De moord op Cools leidde immers in direct tot het aftreden van ver schillende Belgische politici, on der wie ex-Navochef Willy Claes. Was Cools niet vermoord, dan waren de Agusta- en Dassault- schandalen niet aan het licht ge komen. André Cools was 64, toen hij op 18 juli 1991 's morgens vroeg op de parkeerplaats van een appar tementengebouw in Cointe met twee kogels Werd afgemaakt. Zijn vriendin overleefde de aan slag, maar heeft niet meer dan een glimp van de dader kunnen opvangen. Het motief voor de moord blijft een raadsel. Cools, de vroegere leider van de Waalse socialisten en ex-minister, was wel niet hele maal een onbesproken figuur. Maar in 1991 bekleede hij geen politieke topfuncties meer. André Cools zou, was een sugges tie, iets te maken hebben gehad met het superkanon voor Irak en met andere geheime wapenleve- rancies. De moord werd ook in verband gebracht met een zwendel in aan delen op het kabinet van Cools' partijgenoot Van der Biest en met gifvaten die zijn gedumpt in Se- raing. Alle aanwijzingen en spe culaties ten spijt, zat het onder zoek al snel vast. De Luikse procureur Giet kwam destijds op het idee om intimi van Cools te ondervragen. Zij sugge reerden dat de moord wel eens te maken zou kunnen hebben gehad met de bestelling door de Bel gische regering van 46 gevechts- helicopters, eind '88. Een van de theorieën luidde dat Cools commissiegeld was be loofd, dat echter voor zijn neus werd weggekaapt door partijge noot Guy Mathot. Cools zou daarom hebben gedreigd de zaak in de openbaarheid te brengen. Een reden om het uit de weg te ruimen. De onderzoekers dachten het juiste spoor te hebben, maar von- den geen bewijzen. En zo raakte de speurtocht naar de dader(s) van de aanslag op de achtergrond, te meer omdat de Luikse onderzoeksrechter Véro- nique Ancia haar handen vol had aan het Agusta-omkoopschan- daal. Eind dit jaar, uiterlijk begin '97, begint het Agusta-proces met Willy Claes in de hoofdrol. Maar het is de vraag of omkoping kan worden hard gemaakt. De voormalige Agusta-topman Raffelo Teti is woensdag voorlo pig vrijgelaten uit de Luikse ge vangenis. Hij ontkent dat hij ooit 'tète a tète' over commissieloon met Claes heeft onderhandeld. iBelgradö/Pale (ap/afp) - De gematigde Bosnisch-Servi- 'sche premier Rajko Kasagic, die woensdag door de radi- llcale leider Radovan Karadzic werd ontslagen, heeft giste- jjren laten weten het ontslag te negeren. j Hierdoor lijkt een territoriale 'splitsing van het Bosnisch-Servi- ische gebied nabij. Kasagic zetelt in Banja Luka, in het noordwes ten. Karadzic heeft zijn hoofd- kwartier in Pale, in de buurt van i Sarajevo. De beide bolwerken zijn met elkaar verbonden door slechts een smalle strook land jlrond de stad Brcko. „Ik ben ontslagen, maar ik blijf 1 laan," zei Kasagic, eraan toevoe- j.gend dat zijn regering 'ook goed I vanuit Ëanja Luka kan functio neren'. Hij zei tegen verslagge vers dat Karadzic, die door het Joegoslavië-tribunaal in Den Haag is aangeklaagd wegens oor logsmisdaden en een paria is in de internationale gemeenschap, zich niet kan presenteren als de legitieme president van de Bosni sche Serviers omdat hij niet in jidie functie gekozen is. |„Hij leidt ons naar een dodelijk jilot, naar een isolationistische «staat. Hij creëert een staat van het kwaad," aldus Kasagic over Karadzic. Kasagic is voor de Verenigde Na ties, de Navo en andere organisa ties die betrokken zijn bij de ten uitvoerlegging van het akkoord Ijvan Dayton de enige Bosnisch- Servische leider met wie zaken te doen valt. Karadzic is als verdachte van 'oorlogsmisdaden per definitie Ipersona non grata. Kasagic werd nog geen jaar gele- 'den door Karadzic De twee leiders streven echter ongelijke doelen na. Karadzic heeft weinig op met het vredes akkoord en voert een onverzoen lijke, isolationalistische koers. Kasagic daarentegen, is een man van het compromis en de onder handeling. Welingelichte bronnen in Pale zeggen dat Kasagic en Karadzic woensdag ontboden waren bij de Servische president Slobodan Milosevic in Belgrado. Milosevic, die op de hand van Kasagic is, wilde het conflict tussen de twee tot een oplossing brengen. Volgens de bronnen was Kasagic van plan zes ministers - allen ge trouwen van Karadzic - de laan uit te sturen, omdat dezen de on derhandelingen met de Moslim- Kroatische Federatie en met de internationale bemiddelaars voortdurend in de wielen rijden. Kennelijk wilde Karadzic zijn ri vaal vóór zijn. De VN-vertegenwoordiger voor de wederopbouw van Bosnië Carl Bildt en Kasagic hebben gisteren gezegd hun samenwerking voort te zetten. Daarmee steunen de Verenigde Naties Kasagic in zijn machtsstrijd met 'president' Ka radzic. Ook secretaris-generaal Solana van de Navo heeft zich achter Kasagic geschaard. Ser vië, het 'moederland' van de Bosnische Serviërs, noemde de afzetting van Kasagic gisteren 'onwettig en van nul en generlei waarde'. Een persoonlijke adjudant van de koningin hangt de bij de Karelsprijs behorende medaille recht, die Beatrix zojuist uit handen van burgemeester Linden (rechts) van Aken heeft ontvangen. foto anp Door Bdb van Huët Londen - De Britse premier Major heeft Sinn Fein een moge lijkheid geboden weer terug te komen in het Noord-Ierse vre- desoverleg. 'i In een spraakmakend artikel in ('de Ierse krant Irish Times sugge reert de premier dat de zo om- I streden kwestie van het inleveren 'van illegale wapens (door de IRA |en haar loyalistische tegenhan gers) geen zaak zou mogen zijn idie de voortgang van alomvatten- 'de vredesbesprekingen belem mert. „De ontmanteling (van illegale arsenalen) kan worden uitge werkt zonder dat dit de onder- ''handeliagen blokkeert," aldus Major. Dat verschilt aanmerke lijk van de voorwaarde die de |i Britse regering steeds heeft ge- steld: dat pas met Sinn Fein ge sproken zou worden nadat de 1 IRA tenminste een deel van haar wapens heeft ingeleverd. iMet de koerswijziging lijkt de in politieke nood verkerende Major leen laatste inspanning het stag- nerende vredesproces vlot te trekken en Sinn Fein (de politie ke arm van de IRA) alsnog te be trekken bij de aanstaande vre desonderhandelingen. Majors Ierse collega John Bruton prees het initiatief en riep de IRA op het verbroken staakt-het-vu- ren onmiddellijk te herstellen, zodat Sinn Fein straks inderdaad aan de onderhandelingstafel kan gaan zitten. Die kans lijkt echter zeer klein, want zowel de beide unionisti sche partijen als Sinn Fein bekri tiseerden Majors initiatief. Rechtse Conservatieven in het Lagerhuis noemden Majors stap 'één concessie te ver'. Sinn Fein-leider Gerry Adams liet weten dat het artikel zeker niet de aanmoediging is die hij van de regering had gevraagd. Adams ziet daarom geen reden bij de IRA aan te dringen op her stel van het staakt-het-vuren. Door Caspar Cillekens Aken - De Europese Unie mag niet beperkt blijven tot West- Europa. Zij moet ook open staan voor 'andere volken van Europa'. Dat is ook in het be lang van West-Europa. „Voor dit belang op langere termijn is het nodig nu al offers te brengen. Deze zijn als het wa re de premie die vooruit moet worden betaald voor de verze kering van onze vrede, vrij heid en welvaart in de volgen de eeuw." Dat stelde koningin Beatrix gis teren in haar dankwoord nadat ze in de kroningszaal van het Akense stadhuis uit handen van burgemeester Jürgen Linden de internationale Karelsprijs had ontvangen. De koningin krijgt de prijs - een medaille en een bedrag van 5000 gulden - voor haar inzet voor de Europese eenwording. Volgens de koningin staat de EU sedert de 'dramatische verande ringen' van 1989 - de ineenstor ting van het communisme in Oost-Europa - voor een tweeledi ge taak: „De vreedzame vereni ging van Oost en West en de ver dere versterking van de Europese Unie." Eenvoudige oplossingen zijn er niet. „Zeker is dat wij niet kunnen volstaan met de kramp achtige verdediging van onze ei- VERVOLG VAN VOORPAGINA De bemiddelingspoging lijkt op 8 mei eindelijk succes te hebben. Alles is voorbereid op de vrijla ting van de gevangenen. Maar plotseling verandert OPM-leider Kwalik zijn ja in een keihard nee. De verbijstering daarover is groot. Want als gevolg daarvan gebeurt wat Britse en Nederland se diplomaten maandenlang kon den voorkomen: het Indonesische leger grijpt in. En het vermoeden bestaat dat dat niet zachtzinnig zal zijn. Maar een week later heeft de jacht op de soldaten van OPM toch,resultaat. De families van Klein en Van der Wal zijn dolblij en opgelucht. Ze danken iedereen die met hen mee heeft geleefd. Ze weten zeker dat door de inzet van alle betrokken par tijen, naast het Rode Kruis onder meer de Nederlandse bisschop op Irian Jaya, Münninghof en het ministerie van Buitenlandse Za ken, de gijzeling tot een goed ein de is gekomen. Ook de Indonesi sche autoriteiten zijn ze dank baar. De families hebben hun me deleven betuigd met de families van de omgekomen gegijzelden. gen welvaart en het nastreven van slechts datgene dat de leden- landen onmiddellijk voordeel brengt." Verdere 'verdieping' en 'verbre ding' van Europa is nodig, zo stelde de vorstin. De vrees van sommigen dat bij een verder gaande samenwerking de natio nale identiteit in het gedrang zal komen of zelfs zal verdwijnen, blokkeert volgens de koningin de vooruitgang. In zijn lofrede prees de Duitse president Roman Herzog de vor stin omdat zij trouw is gebleven aan haar Europese visie. Hij haalde een zinsnede aan uit de toespraak die koningin Beatrix twaalf jaar geleden hield voor het Europese parlement: „De beste verdediging van de eigen belan gen bestaat daarin, de belangen van de Gemeenschap te verdedi gen." Herzog verwees in zijn dank woord naar de kersttoespraak van de koningin uit 1994, waarin zij een pleidooi hield voor verzoe ning met Duitsland. De bonds president wees in dit verband op 'de veelvuldige samenwerking in de grensregio's'. Een samenwer king, die zich volgens Herzog grotendeels in stilte voltrekt, maar waarin veel tot stand komt. De bondspresident sprak de hoop uit dat ook de rest van het Neder landse volk de onderscheiding opvat als Duitse dank en erken ning voor de gezamenlijke in spanning om tot een in vrede ver enigd Europa te komen. „In u, majesteit, eren wij de Europese ziel van uw volk." Onder de talrijke eregasten in het Akense stadhuis bevonden zich de Belgische koning Albert II en de Luxemburgse groothertog Jan. Uit Nederland was minister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo aanwezig. De gerenommeerde Karelsprijs wordt sinds 1950 verleend door een speciaal comité uit het stads bestuur van Aken. Volgens dat comité is Beatrix een persoon die steeds weer 'de gemeenschappe lijke bewustwording van de noodzaak tot eenwording stimu leerde'. Ook zet zij zich vol enga gement in voor verzoening en sa menwerking als basis voor het Europese handelen, aldus de prijsverlener. Door Willy Werkman „WAT ZIJN de doelen, waar voor u zich straks als verte genwoordiger in Israëls nieu we parlement gaat inzetten," vroeg ik Abdel Malek Da- hamshe, Het antwoord kwam er spontaan uit: „Een moskee in de Knesset." Kennelijk besefte de kersverse afgevaardigde van de Islamiti sche beweging meteen, dat zijn uitspraak binnen de Israëlische gevoeligheden een soort politie ke ontploffing was. Want even was het stil in zijn kleine kan toortje. En toen, bijna smekend: „Nee, schrapt u dat woord. Schrijf maar op: een plek waar we kunnen bidden. Hij is de 31-jarige leider van de nieuwe Verenigde Arabische Lijst en een nieuweling op het politieke toneel. Niet vanuit de partij gëkQzen, maar aangewe zen döor die ^ieiks van de Isla mitische beweging in Israël om voor het eerst in de geschiedenis het groeiend aantal religieuze is lamieten onder de Israëlische Arabieren in de Knesset te gaan vertegenwoordigen. „Ik zal mij inzetten voor mijn volk," zegt hij, duidelijk opgewonden over zijn vrijwel zekere verkiezings succes. „En voor de Islam." Advocaat van beroep en voor Is raëls rechtbanken een bekende verdediger van de terreur zaaiende Hamas-activisten, vond het toekomstige Arabische Knessetlid het geloof, toen hij in de jaren '70 een gevangenisstraf van 7 jaar uitzat voor zijn werk binnen Arafats Fatahbeweging. „Eerst dacht ik dat onze proble men met geweld moesten wor den opgelost," vertelt hij. „Maar toen vond ik Allah." En met Al lah kwam voor Dahamshe de leer van het Islamitische funda mentalisme, dat het bestaan van de joodse staat in het Midden Oosten ontkent. Hoe, vraag ik verbaasd, kunt u zich laten kie zen in het parlement van een staat, die er eigenlijk niet moet zijn?" Dahamshe draait wat onwennig op zijn advocatenstoel. „Na tuurlijk wil ik liever een Islami tisch bewind hier. Maar wat kunnen we eraan doen dat de staat Israël bestaat? Wij, Arabie ren, kunnen veel bereiken, als we van binnenuit vechten voor onze doelen." Reaalpolitiek, zo als hij het noemt. Of, met een ty pisch Arabische beeldspraak: „Ik weet dat de joden altijd kof fie drinken. Ik zal aandringen op thee." Er is binnen de Israëlische Isla mitische beweging een zware discussie geweest over het al of niet meedoen aan de Israëlische verkiezingsstrijd. 47 Procent van de aanhangers stemde uit eindelijk voor 'reaalpolitiek'. En 45 procent tegen, op grond van fatwa's, Islamitisch-religieuze vonnissen, die zeggen dat Israël in het Midden-Oosten niet thuis hoort. Maar nu de besluiten ge vallen zijn en de Islamitische be weging, naast maar liefst drie andere Arabische partijen aan de Israëlische verkiezingen mee doet, zullen Dahamshe en mis schien wel vier of vijf andere kandidaten van zijn partij een flinke stem krijgen in Israëls nieuwe parlement. Hij is doet er nog wat onwennig over. En hij is ook, nu al, opge wonden over de ministerspost, die Shimon Peres als leider van de Arbeidspartij de Israëlische Arabieren in het vooruitzicht heeft gesteld, als hij opnieuw het premierschap krijgt. „Ik wil een post die invloed geeft," zegt Da hamshe, er zeker van dat de eer hém toevalt. En of nu Dahamshe of een van de andere Arabische Knessetle- den straks minister zal worden, het zijn Israëls Arabieren - in middels zo'n 18 procent van de bevolking - die vanwege het nieuwe verkiezingssysteem str aks zullen uitmaken of Peres dan wel zijn rivaal Netanyahu premier zal worden. „Dat is nog Israël staat voor de keuze. Op 29 mei worden er misschien wel de belangrijkste verkiezin gen in de geschiedenis van de joodse staat gehouden. Het volk kan zich uitspreken vóór of tegen voortzetting van het vredesproces. Vandaag deel 2 in een serie artikelen over deze verkiezingen. maar een deel van onze politieke macht," belooft de nieuwe Isla mitische politicus. En bij nader inzien: „Ja, die moskee in de Knesset, die moet er natuurlijk komen." WIE DE JEUGD heeft, heeft de toekomst, denkt het kabinet En die toekomst moet veiliger, gezonder en dus nog langer. Meer rijbewijzen, minder tabak en minder drank. Een sympathiek streven lijkt, want wie misgunt zijn nakomelingen immers een lang en gezond leven? En te veel en te vroege tabak en dranlt bedreigen gezondheid en veiligheid enorm. De haalbaarheid van de regeringsideeën is echter minimad Een volk dat andere, overal elders ter wereld verboden fdbV middelen oogluikend gedoogt, zal nimmer een volddénde sterke arm op de been weten te brengen om verbodsbep'alirr- gen effectief te controleren. Nederland is anders dan de Vere nigde Staten. De voorstellen van de minister van Volksgezondheid Borst hebben daarom niet veel meer dan symboolwaarde. Ze zegt in feite hardop dat het niet bevorderlijk voor gezondheid en ver keersveiligheid is als er door jeugdigen gerookt en vooralge- dronken wordt. Dat is verstandige taal, maar daarmee wordt de werkelijkheid nog niet veranderd. Roken en drinken hebben, zeker onder jeugdigen, een positief imago. Wie rookt en drinkt is zo goed als volwassen, aantrek kelijk, avontuurlijk en sociaal. Onzin natuurlijk, maar dat besef fen door reclame en voorbeeldwerking beïnvloede pubers te weinig. Mevrouw Borst doet er daarom beter aan niet te verbieden - dat leidt immers slechts tot ontduiking, sluikhandel en vervol gens gedogen - maar op te roepen tot antipropganda. Niet al leen een totaalverbod op tabaks- en alocoholreclame, maar realistische, en dus afschrikwekkende, campagnes in onder wijs en media waaruit de gevaren voor volksgezondheid en verkeersveiligheid van alcohol- en tabaksgebruik keihard blij ken. Niet dat daardoor met zekerheid de voorbeeldwerking teniet gedaan kan worden, maar niemand kan dan nog als excuus aanvoeren dat hij niet van de gevaren op de hoogte was. Rome - De econoom Romano Prodi, die vorige maand met zijn cen trumlinkse stembuscoalitie De Olijfboom de Italiaanse verkiezin gen won, is gisteren door president Scalfaro tot kabinetsformateur benoemd. In Rome wordt verwacht dat Prodi morgen de samen stelling van zijn kabinet bekendmaakt. Prodi wordt de leider van het 55e kabinet in Italië sinds 1945, maar het eerste waarin minis ters zitting hebben afkomstig uit de Democratische Partij van Links (PDS, ex-communisten). Rome - Vijf financiële topfunctionarissen van Silvio Berlusconi's Italiaanse Fininvest-concem zijn gearresteerd. Twee anderen zijn nog voortvluchtig. De managers worden verdacht van fraude, evenals Berlusconi zelf. De voormalige chef financiën van Finin- vest, Mario Moranzoni, en een lid van de Raad van Bestuur werden gearresteerd in Monaco, waar zij hun koffers al hadden gepakt om de wijk te nemen. De top van Fininvest wordt het scheppen van vele miljoenen aan geheime fondsen voor het omkopen van be vriende politici en ambtenaren ten laste gelegd. Washington - In een dramatische poging zijn campagne nieuw le ven in te blazen heeft de Amerikaanse Republikeinse presidents kandidaat Bob Dole zijn vertrek uit de Amerikaanse Senaat aan gekondigd. De s.tap komt zelfs voor intimi als een volslagen ver rassing. Met zijn alles-of-niets-gok zet de 72-jarige senator een streep onder een 35 jaar omspannende carrière in de Amerikaanse volksvertegenwoordiging. Recente polls laten zien dat Doles ach terstand op president Clinton steeds groter wordt. New Delhi - Atal Bihari Vajpayee, leider van de rechtse hindoe partij BJP, is gisteren door president Sharma benoemd tot premier van India. Sharma heeft Vajpayee tot 31 mei tijd gegeven om te be wijzen dat hij een meerderheid heeft in het parlement. Of dat lukt is hoogst twijfelachtig. De BJP vormt de grootste groep in het par lement, maar zowel de Congrespartij als het linkse blok Front wei gert met de BJP samen te werken. De hindoepartij moet nu probe ren steun te verwerven van enkele kleinere regionale partijen. Jeruzalem - De Israëlische politie heeft extra veiligheidsmaatre gelen genomen ter voorkoming van aanslagen op vliegvelden en havens. Dit nadat gebleken is dat vorige maand een extremistische moslim zwaar gewond raakte toen hij een aanslag op een Israë lisch vliegtuig beraamde. Volgens de Israëlische politie was Hoes sein Mikdad van plan op 12 april een El AI-vliegtuig met semtex op te blazen. De springlading ging tevoren in de hotelkamer van de terrorist in Oost-Jeruzalem echter al af. Volgens Israël behoort de man tot de Hezbollah. (ADVERTENTIE) ^-or Willem Reijn nen Haag - Topma Herkströter probeert "ester van Shell langz openen. Waar een jaar geleden tl "andeelhoudersvergaden kritiek van actiegroepen ketste op het pantser wn Kloten bedrijfscultuur oliemaatschappij, wjl ctröter afgelopen womst „pen overleg met Mil/eud en Greenpeace. Hij nodigt de actievoerde uit voor persoonlek A Herkströter spreekt opt waardering uit voorde act pen, die het zijn bedrijf da: tig maken. Ook neemt Shell zijn 'ver. van algemene beleidsuit punten' minitieus door om ken of die nog wel voldoer snel veranderende samenli Geldig tot on mot 2® n1*1 1 Veldhoven (anp) - He ai sten van asperges. Df aai de veiling in Veldhoen 3 voor deze tijd van hit ja; Voor de telers van het goud' heeft dit echternauv financiële gevolgen. loor I ringe aanbod zijn di prijz laatste dagen gestegm. Ee asperges van goeie kw brengt bij de veilirg mom tien tot elf gulden o). Door de lage aanvor hebbe voor zover bekem nog ne grote personele pcblemen gedaan. De tele? hebben enkele moeite net het aai ken van voldojftde stekel verwachting is/at dit moe: wordt als de lemperatuui hoog gaat. „Dm krijgen y eens een vrawt aan asperj verwerken," /dus de woorc der van de Wling. Ook in dat /eval hopen al trekkenen /at het mogeli voldoende /egale werkiira Tilburg- P. Beek (47), voor directelr van De Efteling, r een ov/rstap naar Joop va: Ende Irodukties. Dat bwestigde adjunct-dire R. vanAssendelft de Coning 'De Exeling. Beek zelf is o kantë in Frankrijk en wa: berexbaar voor meer inforr De yoordvoerder van Var Endj was niet bereid tot meiïaar. Begèi april nam Beek ontsl: hetKaatsheuvelse attractie! Jkkil na zeven jaar Eftelin iets nieuws gaan bouwen," ve/de hij zijn besluit. Eiidhoven (anp) - DeFN1 deileden zijn vertegeiwo laatste CAO-bod van de o: bond FNV neemt dit lega he bond gaat de komerde w !Jf 'eden schriftelijk radpli «dus een woordvoersër. E aast vinden ook nog lelenvi oenngen plaats. Die he «oral een informatief larak ;onge week slaagden le In «ebonden FNV en CbV er een principe-akkoori te b l n °ver een nieuwe CA). Ei Reikte Philips wel over «emmmg met de twe ar Van u"' de Unie en de 'ereni aku ger Philips Peroneel. «tkoord houdt onder ieer ir| di^SV?rhoginS van 6 Focen O-.,nde de komende twee in ms*emden deze tvee bo: leem6 6611 nieuw Pnsi°er nunjndustr'e'30nden ïebben niet aarhet c lin, e3 deelgenomenomdat overeen aUfiUtWeigellf tepr narlot Sl^?"unêe wekweek den laf en CNV'eze eis trnni vaHen, wde het Praten960"0®"1 wer met densnridUrStriebond{1 hebben n>euwe n°Verleg PProbeerd fel t i pensi°enssteem van te knjgen. Z hebben

de Stem | 1996 | | pagina 4