Asielzoekers lachtoffer mokkelaars schreeuw Vader steekt zijn drie kinderen neer Kattenziekte blijft een groot mysterie Kamer: 'Meer geld nodig voor thuiszorg' 0/v/?u/n Bisschoppen houden moeite met Acht Mei Beweging Bredanaar Ouborg redt Circus Renz Dot eeuwige onkruid tussen tegels en in borders. Hoe rekent u er voorgoed mee af? Daar hébben we de beste bestrijder voor. Jongetje (7) overleden Sorgdrager wil hard optreden Tegengestelde verklaringen beaphar SNEL WEER TERUG BIJ HET BAASJE! LIBERIA SOEDAN BURUNDI actie van de Nederlandse kerken BINNENLAND KORT ag 17 mei 1996 A2 pESTEM BINNENLAND vrijdag 17 mei 1996 A3 telefoontje 8-0-6 4-2-6-5-7 Van onze Haagse redactie nen Haag - Een ruime meer- derheid in de Tweede Kamer vindt dat het kabinet meer «eld beschikbaar moet stellen voor thuiszorg. Een motie van pvdA-Kamerlid Vliegenthart, die volgende week wordt in- sediend, kan rekenen op de j(eun van D66, CDA, klein rechts en de ouderenpartijen. Coalitiegenoot WD bepleit doelmatiger gebruik van be staand budget. Staatssecretaris Terpstra (WD, Welzijn) liet de Kamer weten dat zij zich gebonden acht aan het uitgangspunt van het kabinet dat ministeries bij tekorten dekking moeten zoeken op de eigen begro ting. „Ik heb niet de vrijheid om te zeggen: vooruit, we doen er 2,3 procent bij", aldus Terpstra, ver wijzend naar het percentage dat Vliegenthart had genoemd. Dat komt neer op 130 miljoen gulden extra per jaar. Of dit percentage ook in de haar motie wordt opgenomen wilde Vliegenthart niet zeggen: „Ik moet hierover eerst met de ande re fractie praten." D66-woord- voerder Van Boxtel denkt aan een budgetuitbreiding 'tussen de 1 en 2 procent'. Terpstra memoreerde dat vorig jaar 150 miljoen gulden aan inge boekte inkomensafhankelijke ei gen bijdragen niet werd binnen gehaald. Daarvoor noemde zij drie redenen: onder de hogere in komenscategorieën bleek minder vraag naar thuishulp, veel cliën ten gaven een te laag inkomen op en de raming van het ministerie bleek te optimistisch. Dit gat werd gedicht uit de be groting van PvdA-minister Mel kert van Sociale Zaken en Werk gelegenheid, maar dat was een malig. Terpstra en minister Borst (D66, Volksgezondheid) moeten op eigen kracht herhaling voor komen. En dat terwijl het beroep op thuiszorg toeneemt. Neder land telt steeds meer ouderen die bovendien de gang naar bejaar den- of verpleeghuis zo lang mo gelijk willen uitstellen. Van alle thuiszorg-cliënten is 80 procent boven de 65 jaar. Bij gelijkblijvend budget en toe nemende vraag ontstaat een pro bleem. Terpstra en Borst hadden drie mogelijkheden om daar iets aan te doen: premieverhoging, minder hulp of meer eigen bij drage. Voor dat laatste is geko zen. De gevolgen zijn dramatisch, zo berekende Vliegenthart. Een al leenstaande met minimumloon zou er netto 1870 gulden per jaar op achteruit gaan, ofwel 12,3 procent. Ook in andere inko mens-categorieën vond Vliegent hart dramatische inkomensge volgen. Terpstra en Borst moes ten erkennen dat de berekenin gen kloppen. „Dit kan absoluut niet", aldus Vliegenthart en een grote Kamermeerderheid zei haar dit na. Ook binnen het kabinet is hier over commotie ontstaan. Melkert heeft Borst laten weten dat hij deze inkomensgevolgen niet ac cepteert. De overige PvdA-ministers zou den dit standpunt delen. Het ka binet is akkoord gegaan met de eigen bijdrage-regeling op een moment dat de inkomensgevol gen nog niet bekend waren. De Kamer praat woensdag verder met Borst en Terpstra. Amsterdam (anp) - „Het kan gebeuren dat er ruzie ontstaat en een paar besluit om uit elkaar te gaan. Maar dat je dat op deze manier afreageert, gaat mijn voorstellingsvermogen te boven." Triest, noemt burgemeester B. de Hon van Diemen de gebeurte nissen die in de nacht van woensdag op donderdag leidden tot de dood van een 7-jarig jongetje. De vader voerde het kind, een 8- ging ze vervolgens te lijf met een jarig zusje en een 10-jarig broer tje een grote dosis slaappillen en Van onze Haagse redactie Den Haag - Zestig a zeventig procent van de asielzoekers be taalt grof geld aan mensensmokkelaars om ons land binnen te kunnen. De mensensmokkel is bovendien geheel in handen van de georganiseerde misdaad, aldus minister Sorgdrager van Jus titie. De minister baseert zich op nieu we cijfers van het Openbaar Mi nisterie. Begin dit jaar meldde zij jog dat dertig procent van de asielzoekers gebruik maakt van de diensten van smokkelaars. VERVOLG VOORPAGINA K, die op de dag van de verdwij ning van Robin pas laat in de middag bij de woning aan de Heusdenhoutsestraat is aangeko men, zou gezwegen hebben over wat hij wist of vermoedde. Dit omdat zijn ex-vrouw zou heb ben gedreigd het tweede zoontje uit hun huwelijk dan iets aan te doen. De politie plaatst in het licht van dit misdrijf ook vraag tekens bij de omstandigheden waaronder het oudste zoontje tan J. en K., de toen drie-jarige Nicky, in december 1995 is over leden. De vier andere verdachten blij ven in alle toonaarden ontkennen iets met de zaak van doen te heb ben. Mr. H. Leenaerts, advocaat van de zevende verdachte, de woensdag vrijgelaten A. v.d. B., laat desgevraagd weten het niet meer dan logisch te vinden dat zijn cliënt op vrije voeten is ge steld. „Justitie is er vanuit gegaan dat mijn cliënt ook in bewaring zou gaan. Maar er is geen enkele aan leiding om hem nog langer vast te houden. Ik heb dat de raadkamer ook gezegd en die is dat gelukkig met mij eens. Ik vind het alleen wel zeer frappant dat justitie mijn cliënt al voor de uitspraak van de raadkamer op transport naar het huis van bewaring in Roermond had gezet," aldus de Bredase strafpleiter. Vd. B. heeft een tip gegeven over de verdwijning van Robin. De po litie vermoedde dat de man, die een kennis is van T.J. en haar fa milie, het onderzoek op een dwaalspoor heeft willen brengen. „Ik vind de hele gang van zaken 'nnd de aanhouding van Van de B. uiterst curieus. Ik hoop dat po- die en justitie beseffen dat deze man in zijn directe omgeving nu 'oor altijd met de nek wordt aan breken. Rn terwijl zijn be- tokkenheid uitermate twijfel- a™g is," zo besluit de Bredase advocaat. De meeste asielzoekers betalen bovendien voor niets veel geld aan mensensmokkelaars. Slechts weinigen worden erkend als vluchteling en mogen definitief in Nederland blijven, aldus de minister woensdag in een debat met de Tweede Kamer. „Het per centage teruggestuurde mensen is natuurlijk heel groot." Walgelijk Sorgdrager wil hard optreden te gen de smokkel die volgens haar 'verwerpelijk' is. De Tweede Ka mer, die de smokkel typeerde als 'walgelijk' (WD) tot 'hartver scheurend' (D66) steunt de minis ter onvoorwaardelijk. Sorgdra ger wil de gevangenisstraf fors verhogen. Nu nog staat er één jaar gevange nis voor. Dat moet vier jaar wor den bij eenmalige smokkel of acht jaar bij georganiseerde smokkel. De minister ziet vooralsnog geen mogelijkheden, om de georgani-u seerde misdaad financieel aan te - pakken, door bijvoorbeeld beslag te leggen op hun winsfèn "via tie1''J zogeheten pluk-ze-teams. De meeste mensensmokkelaars be vinden zich immers in het verre buitenland, bijvoorbeeld in Oost- Azië of Oost-Europa. Met deze landen heeft Nederland vaak geen juridische verdragen. Juist deze aanpak zou succes kunnen hebben omdat de asiel zoeker gemiddeld een kleine ze venduizend gulden betaalt om ons land in te komen. Maar er zijn ook voorbeelden be kend waarbij vijfentwintigdui zend gulden is neergeteld. De commissie van Traa meldde be gin dit jaar zelfs bedragen die op lopen tot een ton. "(ADVERTENTIE) Hond of kat zoek? Zorg dat uw huisdier een Beaphar vlooienband draagt. De vinder van uw huisdier kan het op de band aangegeven S.O.S. nummer bellen en geeft het ID-nr. door. Beaphar brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Vraag ernaar bij de dierenspeciaalzaak. (ADVERTENTIE) ion so LIBANON GIRO 107 UTRECHT O.V.V. SLACHTOFFERS VAN GEWELD Mensen in Nood /^lAenüt, CARITAS NEDERLAND Van onze verslaggever Den Bosch - De Nederlandse bisschoppen zijn bereid tot een dialoog met de Acht Mei Beweging (AMB) en andere vernieuwende stromingen binnen de katholieke kerk. Toch blijft het episcopaat nog steeds 'zwaarwegende be zwaren' houden tegen be paalde opvattingen van met name de AMB. Dat zei gisteren mgr. M. Mus kens, bisschop van Breda, tij dens de twaalfde manifestatie van de koepelorganisatie voor kerkelijke vernieuwing in de Brabanthallen in Den Bosch, waar ruim 8.000 gelovigen bij een waren. Volgens de bisschop, die namens de Nederlandse bisschoppen én op persoonlijke titel sprak, moet de innerlijke verdeeldheid wor den overwonnen langs de weg van de dialoog in plaats van een confrontatie-vorm. „Maar wij moeten als bisschoppen ook dui delijk zijn. Allereerst moet ons van het hart dat het voor katho lieke gelovigen onaanvaardbaar is als Jezus Christus voorgesteld wordt als slechts één van de gro te profeten uit de mensenge schiedenis. Wij kunnen niet in stemmen met de wijze waarop de AMB over het leergezag en het gewijde ambt wordt gespro ken." Muskens verwierp verder het 'oproepen van parochies om zich te ontwikkelen tot onafhankelij ke geloofsgemeenschappen'. Ook zou de AMB een priesterlo ze kerk willen. „Dat is onver enigbaar met het katholieke ge loof," aldus de bisschop op He melvaartsdag in Den Bosch. Tranen Sommige Acht Mei-aanhangers waren zo"" geschokt door de woorden van de bisschop, dat ze tijdens de toespraak de grote zaal verlieten. Anderen huilden in de gang. „Die geluiden horen hier niet," zei een bezoeker. Acht Mei-voorzitter mevrouw H. Wasser ontkende de bezwaren van de bisschop. „Het is niet Bisschop M. Muskens gisteren tijdens zijn openingsspeech op de twaalfde Acht Mei-manifestatie. nieuw wat hij zegt en ook niet juist. Wij lopen in de voetsporen van Jezus van Nazareth, wij er kennen de bisschop en priester, alleen wij willen een andere in vulling van beide ambten", al dus Wasser. Muskens, die samen met collega MÖller van Groningen in Den Bosch was, prees het groeiende besef dat betrokkenen de ver deeldheid in de RK-Kerk moe ten overwinnen en riep de aan wezigen op om de beginnende dialoog voort te zetten. De bis schoppen zijn blij met de inzet van AMB-aanhangers voor een geloofwaardige kerk en voor een menswaardige samenleving. „Vernieuwing en bekering blij ven opdracht voor ons allen", zei Muskens, die namens de bis schoppen-conferentie in Den Bosch kwam spreken om 'een brug te slaan'. Na afloop van zijn toespraak zei de monseigneur tijdens een pers conferentie: „Het moest een keer gezegd worden. Het is een be vrijding van de kant van de bis schoppen. Mijn woorden zijn op bouwend en positief bedoeld, in de trend van: wie de schoen past, trekke hem aan. Ik hoop dat er nu meer initiatieven tot een dia loog komen, ook van de kant van de bisschoppen." Of alle twaalf bisschoppen daadwerkelijk met de progressieve stromingen bin nen de kerk in gesprek zullen ra ken, kon Muskens niet zeggen: „Ik hoop het." Censuur AMB-voorzitter H. Wasser was op de jaarlijkse bijeenkomst die als thema 'Hemel en aarde be wegen' mee kreeg, zeer verheugd met de komst van de beide bis schoppen. „U bent in ieder geval niet bang voor ons en wij niet voor u." Mevrouw Wasser had opnieuw kritiek op de Rooms Katholieke kerk, omdat alleen celibataire mannen het priester ambt en het leiderschap mogen uitoefenen. „Bovendien is er nog steeds sprake van censuur ten aanzien van vrouwen en mannen die werken in onze kerk. Openlijk voor je mening uitkomen kan bijna niet. Je loopt daarmee het risico dat je niet binnen de kerk aan het werk. komt of dat je je baan verliest," aldus Wasser, die deze 'kerkelijke uitsluiting' op de agenda van de dialoog mét de bisschoppen wil zien. Voor zo'n twee-gesprek is volgens Wasser een klimaat van open heid nodig en de bereidheid om bestaande zekerheden ter dis cussie te stellen. „Dat herschept alles en allen en brengt hemel en aarde in beweging." mes. De jongste in het gezin over leefde de aanval niet. Het meisje ligt nog steeds in kritieke toe stand in het ziekenhuis. Alleen haar 10-jarige broer is buiten le vensgevaar. Hij was ook degene die de buren omstreeks kwart voor twee 's nachts waarschuwde voor wat er gaande was. Spanningen Echtscheidingsperikelen dreven de 37-jarige vader waarschijnlijk tot zijn wanhoopsdaad. De 38-ja- rige moeder van de kinderen had het huis enkele dagen geleden verlaten. Volgens burgemeester De Hon was het bekend dat er spanningen waren binnen het ge zin. De politie moest al eerder be middelen tijdens een echtelijke ruzie. De vader slikte na zijn actie zelf ook een dosis pillen. Hij werd tij dig gevonden door de politie, aangehouden en in het zieken huis opgenomen. „Hij is totaal van de wereld", aldus de politie woordvoerder. Op de oecumenische school De Duif, waar alle drie kinderen op school gingen, voerden leer krachten gistermiddag druk overleg over de opvang van me deleerlingen. Het is volgens di recteur H. Hogenaar nog niet he lemaal duidelijk hoe dat gaat ge beuren, omdat veel instanties ook de dag na Hemelvaart gesloten zijn. De ouders van alle leerlingen krijgen wel een brief van de lei ding voordat de kinderen maan dag weer op school komen. Voor de agenten die het eerst op de plek des onheils waren, is het zelfhulpteam van de politie inge schakeld. De wanhoopsdaad heeft in de Diemer nieuwbouw wijk alom tot verbijstering ge leid. Derde Het Diemense drama is dit jaar het derde gezinsdrama met dode lijke afloop. Ook in de vorige twee gevallen, in Assen en in Krimpen ging het om vaders die hun kinderen slachtofferden na verlies van hun vrouw. In Krim pen vermoordde op .11 januari een vader zijn drie kinderen met snijgereedschap. In maart vermoordde een vader in Assen eveneens zijn drie kin deren en pleegde daarna zelf moord. In deze beide gevallen ging het om vaders die hun vrouw eerder door een ernstige ziekte hadden verloren. Van onze verslaggever Breda - De Bredase zakenman Aad Ouborg redt Circus Renz. Zijn bedrijf Princess, een sterk opkomend merk in huishoudelijke apparaten, wordt voor drie jaar hoofdspon sor van het circus, dat met het trieste overlijden van de ei genaren Herman en Diana Renz dreigde te verdwijnen. Ouborg maakt vandaag met een spectaculaire persconfe rentie op zijn kantoor aan de Baronielaan in Breda de red dingsoperatie bekend. Hoeveel geld met de sponsoring is ge moeid, blijft geheim. „Het gaat om een groot gedrag," wil Ouborg desgevraagd alleen kwijt. De 55 medewerkers van Renz hadden tot 1 juni de tijd om acht ton bijeen te garen om hun circus te redden. De jonge Bredase ondernemer is gek van circussen: Ouborg liet Circus Renz bijvoorbeeld optreden bij het tien-jarig be staan van zijn bedrijf. „Daar om doe je het natuurlijk ook," zegt Ouborg. „Ik heb een hoop lol met het circus en we zijn ook al twaalfeneenhalf jaar be zig met circussen. Circus Renz is wel het enige echte Neder landse circus en dat wil ik graag behouden." Ouborg werd groot met het merk Babyliss, dat internatio nale bekendheid verkreeg met de krullen van de Dolly Dots en Patricia Paay. Ouborg plaatste Ouborg foto archief de stem Princess ruim een jaar geleden op de markt, toen hij zijn be lang in Babyliss afstootte. De verkoop van de huishoudelijke apparaten van Princess, varië rend van broodroosters tot wa terkokers, verloopt spectacu lair goed: Princess bezorgt Ouborg inmiddels een omzet van circa honderd miljoen gul den. Philips heeft bij Ouborg belangstelling getoond voor sa menwerking met het Bredase bedrijf. Van onze verslaggever Etten/Leur - De oorzaak van de steeds nog niet achterhaald. Dit heeft directeur Jas van Spil- lers Petfoods in Etten-Leur woensdag meegedeeld. In totaal zijn 500 katten door de ziekte ge troffen. In Nederland zijn 123 katten aan de ziekte overleden. De ziekte lijkt veroorzaakt door besmette Felix-kattenbrokken die werden geproduceerd door Spillers Petfoods. Door tal van laboratoria in binnen- en buiten land wordt met man en macht ge werkt aan het achterhalen van de juiste oorzaak van kattensterfte. Door het uitblijven van onder zoeksresultaten uit de laborato ria van de universiteiten van Utrecht, Wageningen en het Zwi- terse Bern begint bij Spillers Pet food het geduld op te raken. „We nemen de kwestie zeer se rieus, maar tot nog toe zijn alle onderzoeksresultaten negatief. Nog steeds hebben we niet de ge ringste aanwijzing wat de bron van de besmetting zou kunnen zijn", aldus directeur Jas. De fabrikant heeft tot nu toe al tien miljoen gulden schade gele den. Het bedrijf heeft 60.000 kilo besmette kattenbrokken uit de winkels teruggehaald. Bijna 200 kattenbezitters hebben bij het bedrijf een schadeclaim ingediend. Een aantal claimt geheimzinnige kattenziekte is Jas FOTO BUSINK smartegeld. Ruim 15.000 mensen hebben de afgelopen weken ge beld naar een speciale informa tielijn. Al een dag of tien liggen in de meeste Nederlandse winkels Duitse kattenbrokken van het merk Felix in de schappen. Deze brokken verkopen volgens Jas uitstekend, maar het oorspronke lijke marktaandeel van 60 pro cent wordt zeker niet gehaald. In een poging het leed van getrof fen kattenliefhebbers enigszins te verzachten is deze week bij hen een brief in de bus gevallen, ge adresseerd aan de poes onderte kend metFelix' (ADVERTENTIE) Onkruid overwoekert tegels en borders en bedreigt ander gewas. Roundup® rekent af met onkruid, dankzij de nieuwe, unieke Biactive formule. Het wordt opgenomen door het blad en getransporteerd naar de diepste wortelpunten. Daar sterft onkruid voorgoed af! Roundup® is er in geconcentreerde vorm of gebruiksklaar in een handige spuitverpakking. Roundup® bestrijdt onkruid snel en effectief en is biologisch afbreekbaar. Amsterdam krijgt Dachau Monument Amsterdam - Het Nationaal Dachau Monument krijgt een plaats in het Amsterdamse Bos. Het gedenkteken bestaat uit twee glad geschoren boomhagen van zestig meter lang met daartussen een stenen pad waarin de namen zijn gebeiteld van alle concentratie kampen van de nazi's. Het monument, dat rond november klaar moet zijn, is ontworpen door de kunstenaar Niek Kemps in op dracht van de Stichting Nederlands Dachaucomité. 'Werken onder minimumloon afdwingen' Den Haag - De fracties van WD en CDA vinden dat langdurig werklozen die weigeren tijdelijk onder het minimumloon te wer ken, bestraft moeten kunnen worden. Ook D66 neigt naar dit standpunt. Dat blijkt uit de schriftelijke reacties van de Tweede Kamer op een wetsvoorstel van minister Melkert (Sociale Zaken en Werkgelegenheid). Dat biedt werkgevers de mogelijkheid tij delijk af te wijken van het wettelijk minimumloon. Ze moeten dan wel minstens 70 procent van dat loon blijven betalen. PTT daagt 06-werkgroep voor rechter Den Haag - PTT Telecom overweegt de landelijke Werkgroep 06- en 00-Gedupeerden voor de rechter te slepen. De gang naar de rechtbank wordt vrijwel zeker gemaakt, indien de 06-werkgroep door blijft gaan met de 'imagobeschadiging zonder bewijzen' te gen PTT Telecom. Dat heeft directeur netwerkdiensten, J. Kooij, van PTT Telecom bekend gemaakt. De 06-werkgroep heeft bij herhaling kenbaar gemaakt dat er in Nederland op grootschalige wijze telefoonfrau de wordt gepleegd. Hieraan zou, aldus de werkgroep, PTT Tele com direct of indirect medewerking (door misbruik van netwerk niet aan te pakken) verlenen. Voor PTT Telecom is de grens nu 'zo goed als bereikt'. Van der Valken geschrokken van eisen Den Haag - Arie van der Valk hoeft van de procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag met naar de gevangenis. Tegen hem werd een werkstraf van 240 uur en zes maanden celstraf voor waardelijk geëist met een boete van twee miljoen gulden. Tegen Ben van der Valk eiste de pg achttien maanden celstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk en een boete van 1,5 mil joen. Tegen Lucas van der Valk 21 maanden celstraf waarvan zeven maanden voorwaardelijk en een boete van 750.000 gulden, tegen Gertjan van der Valk 24 maanden waarvan acht maanden voor waardelijk en een boete van een miljoen. Tegen de echtgenotes Marion en Helen eiste de procureur-generaal respectievelijk ne gen en vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en tegen Elfi een werkstraf van 240 uur en zes maanden celstraf voorwaar delijk. Op 5 juni is er een extra zittingsdag. Ritzen biedt bonden 4,5 procent Den Haag - Minister Ritzen (Onderwijs) wil 4,5 procent uittrek ken voor een nieuwe CAO voor het onderwijs. Drie procent daarvan is bestemd voor een structurele loonsverho ging. Verder voorziet het bod in een éénmalige uitkering van een half procent. Jongere personeelsleden krijgen relatief meer loons verhoging dan oudere werknemers. De rest van het geld is be stemd voor sabbatsverlof en taakverlichting voor oudere werkne mers. De nieuwe arbeidsovereenkomst zou moeten gelden van 1 juni '96 tot en met 31 december 1998. ot-Brittannië en Ierland: en toe zon en tnogelijk een In Engeland, en zaterdag in Wales veel bewolking en 'oden met regen. Maxima eveer 10 graden, zaterdag et zuidoosten van Engeland gelijk 16 graden, gië en Luxemburg: Half tot aar bewolkt en enkele buien ral zaterdag mogelijk met eer. Middagtemperatuur opend naar ongeveer 18 den. ~rd- en Midden-Frankrijk: en toe zon en enkele regen- onweeersbuien. Maxima d 20 graden, langs de Ka- alkust beduidend frisser. id-Frankrijk: Nu en dan zon vooral in de bergen enkele en- of onweersbuien. Maxi- rond 23 graden, zondag gs de Atlantische kust af- eling. rtugal: Af en toe zon en en- Ie buien, mogelijk met on eer. Middagtemperatuur on- veer 18 graden, zaterdag in t noorden en midden koeler, anje: Af en toe zon en enkele gen- of onweersbuien. Aan oostelijke Costa's perioden et zon en overwegend droog, an het westen uit koeler, zate- ag maxima van 14 graden in t noordwesten tot 23 in het sten. anarische Eilanden: Perioden et zon en een kleine kans op n bui. Zaterdag aan de zuid- ant van de eilanden zonnig, axima rond 25 graden, zater- ag iets frisser. allorca en Ibiza: Peri9oden et zon en droog. Maxima nd 24 graden. alië: Droog en veel zon. In het oorden meer bewolking en ooral zaterdag kans op een re- en- of onweersbui. Middag- emperatuur meest tussen 24 n 29 graden, in de Alpen en olomieten minder warm. riekenland en Kreta: Zonnig, aximumtemperaturen op- opend naar ongeveer 26 gra- en. itsland: Af en toe zon en en- ele regen- of onweersbuien, "iddagtemperatuur oplopend aar 16 graden in het noord esten en 25 in het zuidoosten. Zwitserland: Perioden met zon, maar vooral 's middags en 's avonds ook enkele verspreide regen- of onweersbuien. Mid dagtemperatuur ongeveer 22 graden. Oostenrijk: Perioden met zon en vooral 's middags en 's avonds in het westen enkele re gen- of onweersbuien. Middag temperatuur oplopend naar 22 graden in het westen tot 28 in het oosten. Bij dit spelletje bellen we een bekend persoon. Een 2 in net nummer staat voor de letter A, of C etc. Wie bellen we? Oplossingen van woensdag: Horizontaal: 1. Tentakel, vandaag: 2. alert, alias, erato; 3. kapelaan, retig, o, Enak, aks, dime, eter; 5. lel, as, stentor, ges; 6. wrang, pilaar, auto; 7. aalt, ereis, tellen; 8. gabel, ekster, Eden; 9. even, nares, ene; 10. noen, elver, spinet; ante, naam, neer, oma; 12. ate'ier'e!' dol; 13. run, odeon, one, neer; 14. du oele, been, ieme; 15. eren, etter, ree Vertikaal: 1. Takelwagen, aarde; 2. ei era, avontuur; 3. Nepal, albe, eten, trek, antenne, loon; 5. atlas, ge den, 6. kaak, sprei, la, eelt; 7. elastiek, Ev roet; 8. linde, lis, nemen, be; 9. van Tarn, roer; 10. asem, tater, seiner; n. Nete, ore, repen, ene; 12. drie,™'' nie; 13. aagt, gulden, ode, eb; 13. een, emoe, mo; 15. goor, sonnet, a auedjnap 'puejpaog 'dop|3!M Pue

de Stem | 1996 | | pagina 3