'Binnenstad Hulst liefst autovrij' a DE STEM 'Hontenisse blijft tegen ontpolderen' Dader pikte Putse vrouw op in café Jaarmarkt in Clinge rossende feestelijke ca gulst heeft snel duidelijkheid over verkeersoverlast meubeltoeristen PvdA Hulst wil vooral op hoogtijdagen rigoureuze maatregelen tegen autoverkeer Felle strijd om biljartkampioenschap ouderen Hontenisse ziet af van bouw nieuwe sporthal sSssfr DAG klapper PLAATSELIJK nieuws Dedemorgen... DESTEM ZEELAND |n klasse uit Breda en Assen zorger gefeliciteerd Duwd op 15 mei Nathalie 3cvnaerUhüf Reynaertcollege heeft rector editie zeeland Vee staat om zeven uur te trappelen Atletiekhal, mu ziek, harmonie? Hulst Axel Koewacht Clinge Kloosterzande weekenddiensten •f?' oor particulieren dankje, jubileum, huwelijk, verloving, prestatie, examen, Abraham enz. r kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote regel verplicht, formaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. en op aanvraag. Foto's worden niet :1 076-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen ling af bij één van onze kantoren, rave te richten aan: De Stem, Postbus B Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. het recht voor teksten, foto's en tekeningen opgaaf van redenen te weigeren. s van de opdrachtgever van deze bij de uitgever bekend te zijn. Indien idemorgen met opgave van een gewenst wordt, is men verplicht zich te voorkoming van misbruik. Uitgever is ran de opdrachtgever bekend te maken, iet verantwoordelijk voor de in de ;entie voorkomende teksten. VRIJDAG 17 MEI 1996 lianonzev verslaggever De studie die de gemeente Hulst doet "aar de problemen met de afwikkeling van het jrkeer op zondagen uit de Reynaertstad is '(er twee maanden gereed. Die verwachting spreekt wethouder G. van de Voorde uit. «et onderzoek moet beter inzicht geven op de ver- >roblematiek rond de afwikkeling van het verkeer uit de binnenstad van Hulst en de vertrek kende bezoekers van meubelbedrijf Morres. De studie moet ook oplossingen bieden voor de chaotische situaties die op zondagmiddagen ont staan als de kooptoeristen de binnenstad verlaten en de meubeltoeristen zich over dezelfde kruispun ten en wegen huiswaarts begeven. Verkeersopstoppingen op de rijksweg N61 en onge wenste sluiproutes vol met automobilisten die files trachten te ontwijken zijn de gevolgen van de be zoekersstroom die op zondagen aan het eind van de middag per auto de stad verlaat. Medio februari is over deze kwestie een gesprek geweest tussen de di rectie van Morres, het Hulster college van burge meester en wethouders en drie leden van het pro vinciebestuur, de gedeputeerden Hennekeij, Van Zwieten en Bruinooge. Toen is afgesproken de stu die te doen en na de afronding daarvan weer met z'n allen om de tafel te gaan zitten en te bezien welke oplossing de beste is. Volgens wethouder Van de Voorde ligt het onderzoek op schema. De voorberei dingen voor het verkeersonderzoek en de eerste me tingen zijn inmiddels achter de rug. Gedeputeerde Bruinooge liet onlangs op een bijeenkomst in Hulst weten dat ook de Heidemij in opdracht van de pro vincie studie naar de problemen doet. De resultaten hiervan zijn over een maand al beschikbaar. &ewr- iliciteerd, Pa, Ma, Pascal en Mary. n Breda. Mevr. v. Gils-Verschuren in ;sveer. Rogier Oord in terheyden. rg en Kitty van Seters, Steenbergen, steeg en Daniëlla Schelle, Hank, n en Lisette Oerlemans, Oosterhout. van Groesen en Tanja Flipsen. i Laura Snoeren, Raamsdonksveer. la en Lavina van Fessem, Breda. Oosterhout en Yvonne Dudok. sr Angelique van Hassel, Sprundel. ers en Anita van Groesen, Terheyden. en Gwenda Russchen, Oosterhout. am en Lizet Beekers, Bavel. gs en Bianca Meeuwesen, Breda. Iers en Ingrid Verwijst, Etten-Leur. ierg en Esther Jonkmans, Teteringen. oorians en Petra van Dortmont. s en Yvonne Brosens, Baarle-Nassau. Jolanda van Poeijer, Prinsenbeek, ien Eijnden en Hester Koudenburg. en Willianne Quik, Geertruidenberg. hout en Miranda van Vliet, Oosterhout. want en Angela Heijmans, Hank. )hout en Mary Jochems, Den Hout. Heuvel en Suzan Peeters, Breda, ies en Amy van den Hout, Breda, ok en Esther Bongers, Oosterhout. pers en Anita Vermeulen, Gilze. 3erd met I. Wij met du lekker oen. flerling. veel succes met je optreden CALL TV. Jan, Jeannie, Gordon, Nicole. Moet je zien, deze dame wordt Restaurant jnproevers sfeervol tafelen 2e en 4e zondag nn en de maand 29,50 P P v. 12.00 uur, kinderen 15,00 P-P op alle andere data, voor minimaal >ersonen |gt Kan op ale dagen voor minimaal 10 personen 29,50 pp naandmenu 36,50 pp maak het makkelijk Catering Service Reynaertshof in tafellinnen, servies, bestek, glaswerk, ta ieft niet af te wassen, dat doen wij voor ieynaertshof He zalen. Ook het kleinste feestje vinden we communie, verjaardag. ,s fo 0114-311492 Of 320708. Stationsplein 2, Hulst. l Van onze verslaggever Hulst - De Partij van de Arbeid in Hulst wil de binnen stad van Hulst op hoogtijdagen en bij grote evenementen autovrij hebben. 5t PvdA zegt goede ervaringen te hebben overgehouden aan de Hulster Dweildag afgelopen zon dag. De gemeente sloot die mid- jag de binnenstad af voor het au toverkeer en verzorgde met bus sen pendeldiensten vanaf het parkeerterrein bij Morres naar de binnenstad. Obstakels Het was een verademing om joor de binnenstad te kunnen lo pen zonder steeds op te moeten letten of je niet omver werd gere den," zegt het PvdA-raadslid me vrouw A. Hegger. Zij wijst er op dat Hulst als gevolg van reclame- uitstallingen, uitdijende terras sen en geparkeerde motoren op al onveilig is. Het is voor in een rolstoel of mensen agens heel moeilijk isomzich in Hulst te verplaatsen. .Door deze obstakels is men ge dwongen voortdurend de stoep op en af te gaan. Dat geeft van wege het drukke autoverkeer ge vaarlijke situaties." Het autovrij maken van de bin- Van onze verslaggever Hulst - Drs. A. van Balen wordt rector van het Rey- naertcollege in Hulst. Van Balen functioneert al sinds februari dit jaar als interim-ma nager aan de school. Zijn rector schap gaat in bij het begin van het nieuwe schooljaar. Daarmee heeft het Reynaertcollege einde lijk een rector. De fusieschool ging 1 augustus vorig jaar van start met een tijde lijke schoolleiding. J. van den Dries (oud-conrector van de Jan- senius Scholengemeenschap voor havo en vwo) en J. Leegstraten (directeur van de voormalige school voor voorbereidend be roepsonderwijs De Rietvliet) fun geerden beiden als waarnemend rector. Het Reynaertcollege kwam tot stand door de samenvoeging van De Rietvliet en het Jansenius met de derde school voor voortgezet onderwijs in de gemeente Hulst, Het Ravelijn (mavo). Deegstraten vormt als plaatsver- rangend rector samen met Van Balen de kerndirectie. J. van den Dries en J. de Nijs (oud-directeur wn Het Ravelijn) worden loca tiedirecteur. Redactie Temeuzen: Elandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. «Meuren: Peter Oggel (editiechef), [van..den Assem, Frank van Cooten, "■nk Dei] (plv. ed. chef), Rein van der cosj' de Puysse'e'jr- K'okstraat 1,4461 JK pei°113"273700.,ax °113-273701. «edarteur: Cees Maas (provincie verslaggever). «ulst: yar„d,enmarkt Ua, 4561 CW a a l '372770'tax 0114-372771. Eiin en: ^er'ac^ Hochstenbach, 9ene Verstraeten. ^«redactie Zeeland: onKoomen to-mat/m vrij. 0115 - 645751 'Ol. zondag 0115 -645753 Jdvertentie-exploitatie J*'tem enzvK emeueen: S,n*traat 32,4532 CG y»°'!enl45742'-fax0115"645741 lenwoordigers: S'l'ia Broekhoven^ nans Din Hulst: Paard: 'immers, privé 0115-562354 'onmarkt 14a, 4561 CW tel.0114-372770. ortegenwoordigers: Mail!?in,den Brande' Privé 0114-314570, |a" Verstraeten privé 0114-316755. nenstad is een van de plannetjes die de PvdA deze week lanceerde om het koopstadje aantrekkelijk te houden. De PvdA is bang dat op de lange duur het kooppubliek de Reynaertstad zal mijden van wege de overlast van het autover keer. Hulst staat op zondag bol van het blik. De Reynaertstad in rijden is vanwege de lange files naar Morres een grote ergernis geworden, Hulst in de namiddag weer verlaten is een ware kruis tocht. Verkeersscheiding De PvdA wil derhalve het in- en uitgaand verkeer naar Morres en de binnenstad vroegtijdig schei den. Met name het verkeer dat vanuit de richting Kapellebrug komt zorgt voor veel stagnatie. Volgens de PvdA kan die bottle neck opgelost worden door op zon- en feestdagen de Wittebrug- straat vanaf de Molenstraat in een richting open te stellen voor het bestemmingsverkeer naar de binnenstad. Dat verkeer wordt dan niet meer of in minder mate bij de Grote Kreekweg belem merd door het bestemmingsver keer dat daar linksaf wil slaan naar de Beneluxweg, richting Morres. Voor de ordening van het verkeer uit de binnenstad en vanaf Mor res is deze route volgens de PvdA in omgekeerde vorm wat minder geschikt omdat er dan een nieuw knelpunt ontstaat bij het kruis punt Molenstraat/rijksweg 60, waar geen verkeerslichten staan Absdaalseweg Een oplossing zou volgens de Pv dA kunnen zijn om de verkeers stroom vanuit de binnenstad te leiden via de Van Maelstedeweg, Zoetvaart, richting kruispunt Grote Kreekweg/rijksweg 60, waar wel stoplichten staan. Om bij dit kruispunt geen stagnatie te krijgen door de vertrekkende verkeersstroom van de parkeer terreinen bij Morres zou dit ver keer alleen weg moeten kunnen via de Absdaalseweg en het kruispunt daar. Daarmee zijn weliswaar niet alle garanties voor een vlotte doorstroming van het verkeer door Hulst afgegeven, erkent de PvdA. Want een echte oplossing komt er volgens de Pv dA pas door de aanleg van volle dig nieuwe ontsluitingswegen. Een discussie over de verkeersaf wikkeling in Hulst vindt op korte termijn plaats als de Heidemij een studie naar de problemen in Hulst heeft afgerond. De biljartkampioenen en hun rivalen uit het toernooi na afloop broederlijk bijeen. Van onze correspondent Clinge - J. van Dorsselaer uit Hulst is er na een urenlange strijd in geslaagd het biljart kampioenschap van Groot- Hulst voor ouderen op zijn naam te schrijven. Dat ge beurde tijdens een spannende vierkamp in gemeenschaps centrum Malpertuüs te Clinge. Van Dorsselaer nam het op tegen drie andere biljartgrootmeesters in de leeftijdscategorie 55+: de regerend kampioen van Groot- Hulst Clingenaar H. Neefs, C. FOTO WIM KOOYMAN Vereecken uit Heikant en J. Jan sen uit St.-Jansteen. Hoewel de kampioen van vorig jaar een thuiswedstrijd speelde, slaagde hij er niet in Van Dorsse laer van zich af te houden en zijn titel te prolongeren. Zodoende moest Neefs de wisseltrofee aan de biljartkampioen uit Hulst ten minste voor de duur van één jaar afstaan. De wethouder van sport zaken in de gemeente Hulst, B. Picavet, reikte na afloop de prij zen uit. De einduitslag luidde. 1. en generaal kampioen. J. van Dorsselaer 32.552, 2. H. Neefs 32.096, 3. C. Vereecken 29.969, 4. J. Jansen. Van onze verslaggever Kloosterzande - Wat er ook gebeurt, de gemeente Hontenisse blijft tegenstander van ontpoldering ten behoeve van natuur- herstel in de Westerschelde. Van onze correspondent Clinge - De Stichting Jaarmarktcomité Clinge houdt zondag wor de zevende keer de jaarmarkt. Bpeni "a.t/m 'ngstijden: vr. 8.30 - 17.00 uur Het evenement speelt zich af op het terrein aan de ingang van De Sterre, aan het parkeerterrein van gemeenschapscentrum Mal- pertuus, de 's Gravenstraat en het Negotieplein. Voorzitter Harry de Wit zegt dat de aanvoer van rundvee, paar den, schapen en geiten verzekerd is. Het is tenslotte een jaarmarkt voor vee met daarnaast allerlei andere activiteiten, die de sfeer op de jaarmarkt vergroten. De aanvoer van vee begint al om 7.00 uur. Vanaf 14.00 uur kunnen de schoolgaande jeugd en bewoners van de Sterre terecht in een tent op het terrein van de Sterre om hun huisdieren te laten keuren. Ook kinderen tot en met tien jaar kunnen met een kalf van maxi maal drie maanden oud meedin gen naar de titel van Clingse Jeugdkampioen. De traditionele Sloebermarkt start zondag om 9.00 uur. Ook de landbouwmechanisatie- bedrijven tonen hun werktuigen. Vanaf 10.00 uur kunnen liefheb bers zich melden aan het gemeen schapscentrum Malpertuus voor een rondvlucht met een helicop ter. Voor de eerste maal op. Dit op treden is gepland van 11.00 uur tot 13.00 uur op het Negotieplein. De fanfare Weldoen door Ver maak uit Clinge houdt op dat plein de jaarlijkse rommelmarkt. VERVOLG VAN VOORPAGINA ZEELAND Tegen de man uit Sint Maartens dijk was een gevangenisstraf van tien jaar en tbs met dwangverple ging geëist. Hij werd niet alleen schuldig be vonden aan de moord op 26 sep tember van vorig jaar. De recht bank veroordeelde hem ook voor het tot twee keer toe op brute wijze verkrachten van zijn ex- vriendin, eind juli 1995. Na de verkrachting vertrok Van 't H. en leidde een zwervend be staan in de Belgisch-Nederlandse grensstreek. Medio september vorig jaar ontmoette hij in een café Carla Aarts. De vrouw stond bekend als iemand met veel wis selende contacten en een stevige drinkster. Na het gebruik van al cohol werd zij bijzonder agres sief. Op 25 september reed het duo vanuit Putte naar een verlaten plek, waar de dronken Carla op de achterbank van de auto in sliep. Toen zij wakker werd en Van 't H. naast zich ontdekte, begon zij volgens Van 't H. te slaan en te bijten. In een reflex sloeg hij haar met de zijkant van zijn hand te gen haar strottenhoofd. De vrouw overleed vrijwel meteen. Hij verborg het stoffelijk over schot bij Rilland-Bath. Het lijk werd pas op 14 oktober ontdekt. Volgens deskundigen van het Pieter Baancentrum moet Van 't H. verminderd toerekeningsvat baar worden geacht. Burgemeester J. Steenkamp be nadrukte dat van de week in de commissie Grondgebiedzaken, die wat verontrust bleek door de ontwikkelingen in het Bestuur lijk Overleg Westerschelde (BOW). Het algemeen bestuur van het BOW bleek vorige week tijdens zijn vergadering plots de moge lijkheid tot ontpolderen toch nog open te laten. Maar dat was, zo verduidelijkte Steenkamp, alleen maar om de minister geen reden te geven om zelf met een herstelplan te ko men. Heel Zeeland is tegen ontpolde ren, maar minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat heeft laten weten met zo'n standpunt weinig aan te kunnen. Daarom is nu be sloten dat de mogelijkheden voor natuurherstel nog eens nader zul len worden bestudeerd, waarbij ontpolderen niet op voorhand is uitgesloten. „Maar de standpunten van ieder een die tegen ontpolderen is, blij ven recht overeind," betoogde Steenkamp. En die worden ook in die studie meegenomen." Steenkamp verzekerde de com missie dat Hontenisse zich niet in de luren zal laten leggen door het plotseling weer opduiken van de termen 'komberging' en 'veilig heid'. Want komberging is name lijk precies hetzelfde als ontpol dering. „U kunt ervan verzekerd zijn," sprak Steenkamp de commissie toe, „dat wij op het vinkentouw blijven zitten." Van onze verslaggever Kloosterzande - De bouw van een sporthal in de gemeente Hontenisse is voorlopig van de baan. De gemeente gaat nu uit rekenen hoeveel een opknapbeurt en uitbreiding van de ge meentelijke sportzaal De Hinde kost. Dat is de uitkomst van informeel voor verbetering en uitbreiding overleg over de financiële situatie van de gemeente de komende ja ren. Hontenisse kijkt bij ongewijzigd beleid de komende tijd aan tegen een tekort van ruim een miljoen gulden. Voor een belangrijk deel komt dat tekort tot stand door stijgende kosten van afvalver werking. De gemeenteraad kwam dinsdag in beslotenheid bijeen om zich te buigen over mogelijke oplossin gen voor het dreigende tekort. De fractie P. Mangnus, die altijd streng vast heeft gehouden aan de bouw van de sporthal, deed het dagelijks gemeentebestuur tijdens die bijaenkomst een be langrijke handreiking. Gezien de ernst van de situatie verklaarde fractievoorzitter L. de Nijs zich nu toch akkoord met een keuze van de gemeentelijke sportzaal De Hinde. Een belangrijk deel van het be drag dat met die renovatie en verbouwing is gemoeid, mag de gemeente wat de fractie betreft putten uit de spaarpot die is op gebouwd voor de bouw van een sporthal. Daar zit 1,7 miljoen gulden in. Burgemeester T. Steenkamp be vestigde gisteren desgevraagd dat de gemeente nu serieus gaat kijken naar De Hinde. Overigens is afgesproken dat de gemeente ook beziet in hoeverre bezuinigingen mogelijk zijn door het snijden in eigen vlees, de ambtelijke organisatie. Verder staat ook vrijwel vast dat de ge meente er niet aan ontkomt ook de lasten voor de inwoners van Hontenisse te verhogen. Naar aanleiding van het stuk in de krant van zaterdag 11 mei betreffende de atletiekhal en de harmonie van Hulst, het vol gende: Harmoniebetekent dat niet ook nog overeenstemming of wel goede verstandhouding? Nou die is dan weer eens ver te zoeken in het vestingstadje Hulst. Denkt de harmonie een oplossing gevonden te hebben om een eigen oefenruimte aan te schaffen, blijkt dat weer een utopie. Een idee misschien voor B en W om toch de clausule, die des tijds bij de bouw van de atle tiekhal is opgesteld, te laten vervallen. Zodat niets de aan koop van de hal door de har monie meer in de weg staat. Je zou inderdaad een nieuwe clausule op kunnen nemen in verband met geluidsisolatie. Laat dan de atletiek ernaast een nieuw gebouwtje optrek ken (zelfwerkzaamheid, mis schien een idee Zodat allen, broederlijk en zusterlijk naast elkaar, hun sport en hobby uit kunnen oefenen. Wat de toekomstige buurtbe woners betreft, ze worden mis schien wel fan en zitten bij de eerstvolgende uitvoering van de harmonie als eersten in de zaal. Als huidige buurtbe woonster van het onderkomen van de harmonie heb ik nooit enige overlast gehad van een van de leden. Alleen het parkeren is moeilijk. Als ze vertrekken naar de LBO verplaatst dat probleem zich naar de Gildenstraat en dit komt ook deels, zoals de heer Maes al aangeeft, door telkens Legers reageren °P De Stem I «JKZZnTk 'n Te korten en te bewerken. Puhr dr,even °P rijm betekent niet SMomat/schdatde stanriC"ehetmetw standpunt eens is. de instrumenten te moeten meenemen. Deze instrumenten hebben vaak een waarde van honder den guldens, zodat deze niet als een pak kranten op de achter bank van de auto gestapeld kunnen worden. Wat dus car poolen uitsluit. Hebben ze nu meer opslagruimte, dan kun nen nog meer leden te voet of per fiets naar de repetities ko men. Velen doen dit ook Het afhuren van de aula in de LBO gaat dat voor de harmonie geen kapitalen kosten, vraag ik me af. Voor hoelang mogen ze daar dan weer vertoeven Net zo lang tot ze weer op straat gewipt worden zeker. Als dat maar steeds zo verder moet kunnen ze zich maar beter geen Koninklijke Stedelijke Harmo nie meer noemen, maar: Ge jaagd door de Wind. Mocht er dan toch geen oplossing gevon den worden in dit geschil: mis schien dat de heer Lossie zijn hal dan wel mag verkopen aan een touwtrekvereniging. Marleen Roels-Haulez, Hulst. FILMS POP EN JAZZ AXEL School's Out - popfestival - Sport- laan - (vr en za) TOCHTEN GOES Int. Zeeuwse Wandelda- gen/Ganzestaddagtocht - 10-20- 30-40-50 km - start 40-50 km 7.30- 9.00 uur; 30 km 8.00-10.00 uur; 10- 20 km 8.30-10.30 uur - Scaldis Colle ge Rommerwalestraat 1 - 7.30-10.30 uur (do t/m za) WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute-autozoektocht - puzzelrit voor auto's en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai - (tot 8 juni, niet op ma) DIVERSEN AXEL Old timer festival - antiek en cu- riosamarkt - live muziek - Hofplein - (do en vr) Expositie - Ton en Ans Rijkers uit Koewacht - strekemuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woens t/m zat t/m 1 juni) BIERVLIET Geuzenfeesten - boerenmarkt, rommelmarkt en diverse andere ak- tiviteiten - centrum (do en vr) r (do t/m zo) HULST Reynaert Boekenweken - De Vos in Boek en Prent - basisscholen en bibliotheek (t/m 30 mei) MELSELE Aardbeienfeesten - tent op het kerkplein - allerlei aktiviteiten van braderie tot muzikale optredens (do t/m ma) NIEUW-NAMEN Hulsterloofeesten - disco, toer nooien, wedstrijden en optredens populaire artiesten - tent in cen trum - diverse tijdstippen (do t/m zo) SLUIS Ruilavond - diverse objecten - 't Zoute vestje - 20.30 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Bingo - 't Gelaag - KBO -13.30 uur HEIKANT Vleeskaarting - café Du Commer ce - 20.00 uur WESTDORPE Flower poweravond - MC Den Dyck - De Gravin - 21.00 uur (gratis) HENGSTDIJK Kaartmarathon - camping De Vo gel - 14.00-22.00 uur CLINGE Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Jokeren - Malpertuus -13.30 uur OSSENISSE Lentebingo - FAC - Hof ter Nesse - 20.00 uur GOES Grand Theater 19.00 uur Clueless 21.30 uur Broken Arrow HULST De Koning van Engeland 19.30 uur Dunston Checks In 19.30 en 22.00 uur The Birdcage 19.30 en 22.00 uur Cutthroat Island 22.00 uur 12 Monkeys 19.30 en 22.00 uur Critical Decision 19.30 en 22.00 uur Up Close Per sonal 19.30 en 22.00 uur The Juror OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur Broken Arrow BRUGGE Kennedy Complex 14.30 uur Lisa 14.30 uur Toy Story 14.30, 20.00 en 22.30 uur Jack and Sarah 14.30, 20.00 en 22.30 uur Things to do in Denver when you're dead 20.00 uur Critical decision 22.30 uur Dead man walking 22.30 uur Smoke 20.00 uur II Postino GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jack and Sarah 14.30 en 22.30 uur Things to do in Denver 20.00 en 22.30 uur Last Dance 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Eye for an Eye 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ma ry Reilly 17.00 en 22.30 uur Scarlet Letter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 20.00 en 22.30 uur Strange Days 14.30 uur Dracula: Dead and Loving it 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30 en 17.00 uur Ace Ventura: when nature calls 17.00 en 20.00 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (eng en ned) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 20.00 uur Sense and Sensibility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 15.00, 20.00 en 22.30 uur Le Huitiè- me Jour 15.00,20.00 en 22.30 uur Eye for an Eye 15.00 en 20.00 uur Jack and Sarah 15.00 uur Toy Story (ned) 20.00 en 22.30 uur Birdcage 22.30 uur Critical Decision MIDDAGEXCURSIE - Zater dag 18 mei houdt oudheidkun dige kring De Vier Ambachten een middagexcursie naar het archeologische museum in Vel- zeke bij Zottegem. Het vertrek is om 13.00 uur vanaf het Sta tionsplein in Hulst en om 13.20 uur vanaf De Halle in Axel. GOA - Hengelsportvereniging Geduld Overwint Alles hield voor veteranenleden een vis wedstrijd op het water van de Kleine Kreek. Daaraan werd door 26 leden deelgenomen en de vangsten waren goed. Win naar met een totaal gewicht van 4090 gram aan gevangen vis werd G. Peelman. 2. J. Belaert 3380, 3. W. Saey 3170, 4. R. de Wolf 3120, 5. R. Six met 1780 gram. HENGELEN - Leden van de hengelsportvereniging Koe wacht visten op het water van de Konijneputten de tweede wedstrijd in dit seizoen, mee tellend voor het clubkampioen schap 1996. Er waren 26 deel nemers en er was spraken van uitstekende vangsten. Uitslag: 1. W. van Bambost 7010 gram, 2. F. Dullaert 6000, 3. G. van de Voorde 4190, 4. R. de Vos 2750, 5. R. Heye 1920 gram. FLAMINGO - Dansvereniging Flamingo houdt zaterdaga vond een dansavond in ge meenschapscentrum Malper tuus. Voordat deze om 21.00 aanvangt, wordt om 20.00 uur de algemene jaarvergadering gehouden. OUD PAPIER - Voetbalvereni ging Hontenisse haalt zaterdag weer oud papier op. De ophaal- ronde begint om 9.00 uur. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruyckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 0117-455555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, Axel, tel. 0115-561777. Spreekuur spoedgevallen zonder af spraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dok ter N. v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzen dijke, tel. 0117-301266. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 0117-381956. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 0117- 461366... Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf en dokter J. Gel dof, Korteweg 23, Driewegen, tel. 655275. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Sla ger/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dokter Buijs, v. Dusseldorpstr. 3, Goes, tel. 0113-215462. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Kei zer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. waargeno men door dokter D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, Goes, tel. 0113- 216405. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. Oortman, J.G.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 0113-231805. Spreekuur spoedgeval len zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M. v. Kalmthout, Groenedijk 52, Kloos terzande, tel. 0114-681377. Spreek uur voor spoedgevallen op zaterdag om 11.30 u. in de praktijk Groenen dijk 52. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter P. v.d Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.-Jan steen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter v. Berkel en dokter Den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 0114-313131Spreekuur spoedgeval len za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 0115-441356. Spreekuur spoed gevallen zat. en zona. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 0115-694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 0115-694000. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur.

de Stem | 1996 | | pagina 15