Titel binnen bereik voor Animo Ilyo de Loos goed op dreef Peter Oele is rapste spurter in Zierikzee Jeslaagd concours hippique van Ruitersportvereniging Axel Junior Martijn Mortier in vorm 'Oes en SVSSS mogen op herhaling PORTNIEUWS KORT ooi W STEEN d veteranen achtruiters icht naar limiet Braakman ilippine SPORT ZEELAND B4 Hulster Ambacht degradeert uit hoofdklasse vrouwendubbel TENNIS PAARDENSPORT inpioenschap Middelburg SPORT AGENDA TENNIS rg0' SPORTNIEUWS KORT Bleijko Runners vierde op NK Ekiden Jansen keert terug naar Zaamslag Hoek test nieuwe spelers Avondwedstrijden Scheldesport in Terneuzen ATLETIEK Derde klasse binnen bereik van Olympia VRIJDAG 17 MEI 1996 B3 „N. eling van de voetbalvereniging STEEN 'ag 19 mei opnieuww het groots opse or de jeugd. 5 C-junioren, D-, E- en F-pupillen in ac- en de toernooien voor de A- en B-juni0_ omen 50 teams van 16 verenigingen in St.-Jansteen. De wedstrijden beginnen zondag start de organisatie om 10 00 ingen zijn: Breskens, Terneuzen, Hon- 't Straatje Stekene, FC Herleving St - 24, Zaamslag, Sint-Gillis Waas, Axel Er wordt bij de A- en B-junioren te- Ie Nic Pierssens-sportiviteitsbeker. enniskampioenschappen voor veteranen :eer in successie gehouden op de banen Boskreek. De Bressiaanse tennisclub is elstrijd nieuw leven in te blazen, happen worden gespeeld van 3 tot en atum van de inschrijvingen is 20 mei. De iden van Jaap en Addy Carels, Paul van eure. Bondsgedelegeerde is Kees Zuid- benadrukken dat het geen evenement is ar van alle verenigingen in Zeeland. Wij ireed mogelijke vertegenwoordiging van >p dat er heel weinig vertegenwoordigers jmstreken waren. Hopelijk komt daar nu iap Carels. ijvereniging en ponyclub Eendrachtrui- erdag 18 mei ter gelegenheid van het 50- b een groots opgezet concours hippique het bekende ruitersportterrein op de Oesterdam te Tholen. Alle verenigingen nd zijn uitgenodigd. Vanuit Zeeuws- Tholen ruiters en amazones af van Grae- ïb Hulst, De Oranjeruiters, De Klepper- uim 450 deelnemers staan er op de start en springwedstrijden, die om 09.00 uur emers aan de dressuurwedstrijden is er het programma opgenomen. De tweede reel gehandicapte atleet Arnold Polder- geleider Frank Verschorre uit Breskens Utrecht proberen alsnog de limiet op de ïg naar de Paralympics in Atlanta te ha- m werd het een desillusie, want na 25 ki- in gekweld door rugpijnen de strijd sta- gestelde limiet is 2 uur en 45 minuten, ovol in. „We hebben afgelopen zaterdag Cnokke puur in dienst van Utrecht gelo ns. Het wordt in Utrecht erop of eronder, cans om op de marathon in Atlanta te mo- iblemen zijn in elk geval wat minder ern- rtpromotie Zeeuws-Vlaanderen houdt za al trimlopen in het recreatiegebied 'De in samenwerking met de familie Van den r 1500 meter gaat om 14.45 uur van start, een vijf en twaalf kilometer. Er kan vanaf chreven in de kantine van De Braakman k links. lvereniging Philippine houdt zaterdag 18 n afscheidsreceptie in de kantine op het ■ptie neemt Philippine afscheid van wed- ms, die circa 18 jaar die taak vervulde en my Kerkvoorde, die zeven jaar aan Philip- (jnonze Ét' Het vrouwenteam van 0Zal volgende week op- L kampioen worden inde 1 - hoofdklasse. De Ter hoofdmacht zege- zelf met 5-1 overHuls- anibacht, terwijl concur- Ovezande zo vriendelijk 00® Aai®0 lm eerste enkelspel tegen het fhandicapte Hulster Ambacht - "s is met vakantie - ver- Vos in drie sets Moni- Rattingen. Verder stond slechts één game af Michelle Deltour, terwijl Bep 'de Vijver met 6-4, 6-2 won pSSTEM VRIJDAG 17 MEI 1996 tennismedewerker met 4-2 te verliezen («van van Gerda de Moor. Voor het Hulster team kon Lisette van Gaever via 6-7 (5-7), 1-6 iets te rug doen ten koste van Suus Kör- ner. In de dubbels wonnen Moons en Van de Vijver met 6-2, 6-1 van Deltour/De Moor. De combinatie Vos/Körner ondervond aanmer kelijk meer tegenstand van Van Gaever /Van Rattingen, maar won uiteindelijk in drie sets. Met al leen nog de wedstrijd tegen laag vlieger SJEF voor de boeg kan er niets meer misgaan voor Animo 1. Zeker niet omdat Animo 2 roet in het eten gooide voor Ovezande. Ria Wisse en Tiny van Zweeden vesloegen in twee sets respectie velijk Lenie de Haan en Beppie Meerhof. Voor Ovezande zege vierde Marijke Lodder simpel over Trudy Blokland en Els Ars met 6-2, 7-5 over Joke Louwerse. Het Terneuzense eerste dubbel Ria de Rooy/Louwerse bedwong in drie sets Ars/De Haan, het tweede dubbel Sarie Hame link/Wisse wees in twee sets Meerhof/Willy van de Dries te rug. SJEF boekte in de strijd tegen degradatie een belangrijke 5-1- overwinning op het Vlissingse DOS. Voor de Aardenburgse vrouwen wonnen Margriet Buijze en Christianne Dhont beiden in twee sets, van- respectievelijk Nelleke van de Griek en Maja van Belzen. Aanvoerster Rita de Cler- cq was in drie sets te sterk voor Marjan Stijnman. Alleen Miriam Trapman zag haar partij via twee keer 6-4 in de Vlissingse handen van Toos Verbeek belanden. De twee dubbels waren een prooi voor SJEF. De tweede degrada- tiestek is momenteel in handen van Yerseke, dat met maximale cijfers verloor van Souburg. In de hoofklasse vrouwendubbel is de degradatie voor Hulster Ambacht definitief een feit. In Hulst pakte 't Halve Maantje - zij het geflatteerd - de volle buit. In de eerste partij hadden de Goese vrouwen Els van de Kuyl en Francine Baarends drie sets no dig tegen Tiny Adriaansens/Mar- tine Rottier. Hetzelfde gold voor het duo Irene Rozenburg/Carmen Vermeulen tegen Brigitte Mor- res/Lies Mast. Hoek bevindt zich in rustig vaarwater. In en tegen Mariekerke speelde het Zeeuws- Vlaamse team met 2-2 gelijk. Aanvoerster Janny Dieleman was uitstekend op dreef. Samen met Elly van Tatenhove won ze met 6- 2, 6-0 van Anny Krijger/Bep Wil- lems. In combinatie met Annelies de Mul versloeg Janny Dieleman met 6-4, 6-0 het koppel Willy Bakker/Bep Willems. Titelverde diger Domburg is in deze klasse nagenoeg zeker van het kam- eioenschap. ITSLAGEN ZEEUWSE VROU- WENCOMPETITIE HOOFKLASSE ENKEL Animo 1-Hulster Ambacht 5-1, Ani mo 2-Ovezande 4-2, SJEF-DOS 5-1, Yerseke-Souburg 0-6. HOOFDKLASSE DUBBEL Souburg-Domburg 0-4, Eegedima- Kruiningen 2-2, Mariekerke-Hoek 2- 2, Hulster Ambacht-'t Halve Maantje 0-4. STANDEN Hoofdklasse enkel: Animo 1 28 pun ten, Ovezande 25, Souburg 24, Animo 2 23, Hulster Ambacht 15, SJEF 14, Yerseke 12, DOS 3 (degradeert). Hoofdklasse dubbel: Domburg 19, Kruiningen 16, Eegedima 15, Hoek 13, Mariekerke 11, 't Halve Maantje 10, Souburg 8, Hulster Ambacht 4 punten (degradeert). („onze paardensportmedewerker jsel-Ilyo de Loos met Nadir van de Axelse Oranjerui- (ubewees gisteren tijdens het hemelvaartsconcours hip- ine van de Ruitersportvereniging Axel in puike vorm te Itken. Op het unieke ruitersportterrein aan de Boslaan jAxel, waar dit uitnodigingsconcours als ouverture voor lil internationale Pinksterconcours op tweede pinkster- old, was De Loos onbetwist de sterkste in de Z- iringklasse paarden. De Loos is klaar voor het grote ekop maandag 27 mei, wanneer het tijdens een echte Iderland-België-ontmoeting' moet gebeuren. ji de Loos bleef als enige com- iaatie foutloos in de barrage tij- ks dit vlekkeloos verlopen en «rlect georganiseerde concours, aja Dingemanse met Sultana De Paardebloem- klasseerde aals tweede en de derde prijs ns voor Simon den Exter met Mieman, de internationale jdngruiter uit Kortgene, een verschijning op het Iselse ruitersportterrein. Simon inExter is wegens buitenlandse splichtingen de grote afwezige jiens het komende Pinkster- ncoiirs in Axel, dat echter ook tér deze topper een voortref- ilijke bezetting kent met doch- 3 Sandy den Exter en Ilyo de tas als trekpleisters van teawse kant naast een geweldi- tBelgische deelname. Iietjachtspringparcours toon- Albert Vermue, de gerouti- ide ruiter met Goodbeye van Weelruiters zich verrassend sterkste. Hij ging in deze ru- ■hek Sanja Dingemanse met iilana en Sandy den Exter met The Mood vooraf. ruikelijk houdt de schaakvereniging Mid- ;t 'Open schaakkampioenschap van Mid- start vrijdag 17 mei en loopt door tot en M-Springén paarden klassiek al is men verzekerd van een groot deel van wedstrijden beginnen steeds om 19.30 uur de organiserende schaakvereniging te lijk: Tjo- asse G), GO-Spi- aanvang tor (der- 5.30 uur. 2 (eerste 0 uur. singen 2- eerste Duyven- aanvang Zaterdag 18 mei, Zeeuwse dis trictscompetitie. Hoofdklasse. Duiveland-Philten, De Boskreek- MLTC, Souburg-'t Halve Maantje, imelink met Itrichta De Eikenhof-Game'78. Zondag 19 mei, landelijke compe titie. Mannen eerste klasse ("Vri- Frisselstein-'t Halve Maantj Eerste klasse (601): Animo-Dupo. Tweede klasse (603): Waalrackets- Ador Sport. Derde klasse (Ml)- Eegedima-Animo 2. Vierde klasse (620): Hamo-Sluiskil. Vijfde klas se (639): Drive-Oudenbosch Hulster Ambacht-Strijdo 2. Mixed derde klasse (24): Markendaal- MLTC, Loon op Zand-Souburg, De Schelde-Roosendaal. Vijioe klasse (78): MLTC 4-Hulster Am- bacht. Vijfde klasse (79): Roosend aal 3-Ludo et Emergo. wrde een overwinning op voor ïrke Mare Broodman met Go- van de Nieuwvlietse Zwin- rs. Hij bleef baas over Mar- Bart met Herby van De 'ttlruiters (zilver) en bronzen «roline de Feyter met Helios het Zaamslagse Luctor et kt jachtspringparcours in deze orie leverde wel succes op 'prijsrijder' Simon den Ex- ïmet Isteba van Noord-Beve- Den Exter verwees Wim van De tónruiters en zijn clubgenoot «rc Merk met Goofy respectie- naar het tweede en derde was de 'Kür op mu les die gepresenteerd werd in ie' en die werd gewonnen door Jeveke Goossens van De Oranje- ''ers nit Axel. Zij toonde zich sterkste op dit onderdeel voor publiek. UITSLAGEN DRESSUUR B-pony's categorie DE ring 1: 1. Ma- non Duister met Vera (Graeve Jan), 2. Marloes Saaman met Jessica (Zwinruiters), 3. Inge de Feyter met Jistana (Kleppertjes). Tweede proef: Jacolien Reynierse met Rapid Star, 2. Carmen van Veen met Pitoe S (Kleppertjes), 3. Deborah Taelman met Place du Marche. Ring 2: Jacolien Reijnierse met Rapid Star (Scheldestad), 2. Debora Tael man met Place du Marche (Zwinrui ters), 3. Esther Faas met Cortia (Kleppertjes). Categorie ABC: 1. Lisa Lapère met Nancy, 2. ex aequo Mieke de Regt met Rakker en Charlotte de Zeeuw met Anouschka (allen Kleppertjes). Tweede proef categorie AB: 1. Eline Pauwels met Maschog (Hulst). Categorie C: 1. Lisa Lapere met Nan cy- B-paarden ring 3: 1. Gilles Quist met Jalvo (Weelruiters), 2. Petra Tollen aar met Iphissintels (Oranjeruiters), 3. Petra Vermeulen met Fiksone (Zwinruiters). Tweede proef: 1. Natasja Frusch met Geraldine (Graeve Jan), 2. Petra Tol lenaar met Iphissintels, 3. Diana Boone met Helya (Biezenruiters). Ring 4: 1. Sonja de Feijter met Kingsley (Schouwseruiters), 2. Nadi- ne Timmerman met Edelroos (Oran jezon), 3. Natascha Frusch met Ge raldine (Graeve Jan). L-pony's categorie D: 1. Daisy den Dekker met Cadanze (Zwinruiters), 2. Marjolein Goossen met Flash, 3. Eline de Regt met Sabrine (beiden Kleppertjes). Tweede proeg categorie DE: 1. Daisy den Dekker met Cadanze, 2. Evelien de Winne met Pierot (Hulst), 3. Linda Janssen met Jovial (Weelruiters). Categorie C: 1. Stephanie de Frel met Jolly H (Kleppertjes), 2. Marjolein van Kerckhoven met Nicky (Hulst), 3. Eline de Zeeuw met Yakari (Klep pertjes). Tweede proef: 1. Stephanie de Frel met Jolly H, 2. Marjolein van Kerck hoven met Nicky, 3. Eline de Zeeuw met Yakari. L-paarden ring 6: 1. Inge Kok met Julien (Weelruiters), 2. Mascha van de Vijver met Missing-Link, 3. Ad Murre met Jamarette (beiden Zwin ruiters). Tweede proef: 1. Anja van Vuuren met Dobey Isenhart (Oranjeruiters), 2. Deborah van Lier met Iris Corona (Oranjeruiters), 3. Ad Murre met Ja marette. Ring 7:1. Krista Pluymers met Jamie (Paardebloem), 2. Donny Morel met Ibrahim (Zwinruiters), 3. Diana Boone met Touraine (Biezenruiters). Tweede proef: 1. Judith van Tienen met Niarc (Hulst), 2. Saskia Maer- tens met Itrichta (Zwinruiters), 3. Esther Picavet met Hakim (Oranje ruiters). Ml-paarden: 1. Joyce de Jonge met Topvorms Edwin (Zuid-Beveland), 2. Ilyo de Loos van De Oranjeruiters, winnaar van het Z-springen paarden tijdens het concours hippique van de Ruitersportvereniging Axel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Nicole Vaes met Ivan Deux (Oranje ruiters), 3. Martin de Kroo met Equator (Scheldestad). Tweede proef: 1. Diana Bogaert met Nabiel (Honteruiters), 2. Monique Hellemun met Fiksone (Oranjerui ters), 3. Karin de Feber met H Med ley (Hulst). Ml-pony's: 1. Debora Benschop met Fury (Weelruiters), 2. Jolanda Verton met Arrabel (Paardebloem), 3. Ingrid Jakobsen met Axceen (Oranjezon). Tweede proef: 1. Ingrid Jakobsen met Axceen, 2. Ruth Jakobsen met Fury X (Oranjezon), 3. Esther Meyers met Sunny Boy (Zwinruiters). M2-pony's categorie DE: 1. Sylvia Hoefnagels met Rowana (Honterui ters), 2. Petra Maas met Esprit (Graeve Jan). Tweede proef: 1. Sylvia Hoefnagels met Rowana, 2. Petra Maas met Es prit. Categorie C: 1. Naomi Sutcliffe met Djoeke (Zwinruiters). Tweede proef: 1. Naomi Sutcliffe met Djoeke. M2-paarden: 1. Maya van Wezel met Amadeus, 2. Carla Haak met Icara (beiden Oranjeruiters), 3. Caroline de Feyter met Helios (Luctor et Emer go). Tweede proef: 1. Carla Haak met Icara, 2. Evelien Sturm met Heaven Star (Honteruiters), 3. Germa Hey- koop met Evita (Haringruiters). Zl-paarden: 1. Christian van Dors- selaer met Harvy (Hulst), 2. Eppo Roovers met Jappeloupe (Paarde bloem), 3. Eppo Roovers met Gabriël. Tweede proef: 1. Eppo Roovers met Gabriël, 2. Eppo Roovers met Jappe loupe, 3. Natasja Hertogh met Wag ner (Zwinruiters). Z2-pony's: 1. Angela Daane met Amedijk's Orin (Zuid-Beveland). Z2-paarden: 1. lieveke Goossens met Haydn (Oranjeruiters), 2. Annemarie Hertzberger met Goodwill (Weelrui ters), 3. Joke Nijssen met Hurricane (Zuid-Beveland). Kür op muziek: 1. Lieveke Goossens met Haydn, 2. Natasja van Ooyen met Roobol's Ravel (Develruiters), 3. Annemarie Hertzberger met Good will. SPRINGEN KLASSIEK B-paarden: 1. Jaap Moerland met Jutter (Prins Auvergne), 2. Luc Cor- nelissens met Panter (Hulst),. 3. Theo Perdaen met Jozias (Zwinruiters). L-paarden: 1. Piet Huige met Iliadi- ne (Weelruiters), 2. Anouschka Bevin met Halla, 3. Mare Broodman met Ibar (beiden Zwinruiters). M-paarden: 1. Mare Broodman met Gobert, 2. Marleen de Bart met Her by (Weelruiters), 3. Caroline de Fey ter met Helios. Z-paarden: 1. Ilyo de Loos met Nadir (Oranjeruiters), 2. Sanja Dingemanse met Gultana (Paardebloem), 3. Si mon den Exter met Gentleman (Noord-Beveland). ZZ-paarden: 1. Ilyo de Loos met Factice. PROGRESSIEF B-paarden: 1. Chris Boone met Ca- riose (Gouwe Reyers), 2. Han Wattel met Jacky (Vroonruiters), 3. Chris Boone met Julion. JACHTPARCOURS L-paarden: 1. Piet Huige met Iliadi- ne, 2. Ellen Briquet met Top Gun (Hulst), 3. ex aequo Caroline de Munck met Emforosa (Oranjeruiters) en Rob ter Borg met Pinokio (Sasrui- ters). M-paarden: 1. Simon den Exter met Isteba, 2. Wim Hamelink met Itrichta (Zwinruiters), 3. Mare Merk met Goofy (Zwinruiters). Z-paarden: 1. Albert Vermue met Goodbye, 2. Sanja Dingemanse met Gultana, 3. Sandy de Exter met In the Mood (Noord-Beveland). ZZ-paarden: 1. Ilyo de Loos met Factice. PONY'S KLASSIEK Categorie AB: 1. Mieke de Regt met Rakker (Kleppertjes). Categorie D: 1. Eveline de Winne met Pierot (Hulst), 2. Eline de Regt met Sabrine (Kleppertjes), 3. Esther de Vetter met Mister Rum Hulst). Categorie E: 1. Wendy Elzen met Morena (Kleppertjes), 2. Daisy de Dekker met Cadanze. L-klasse, categorie AB: 1. Simone van Wezel met Roxana (Kleppertjes), 2. Stefan de Beule met Honny Girl (Hulst). Categorie D: 1. Deborah Benschop met Fury (Weelruiters), 2. Jolanda Verton met Arrabel (Paardebloem), 3. Angelique de Beule met Rebel (Hulst). Categorie E: 1. Hans Vinke met Wal do (Kleppertjes), 2. Esther' Meyers met Sunny Boy. M-klasse, categorie C: 1. Femke de Buck met Ilyo B (Hulst). Categorie D: 1. Angelique de Beule met Bon Amour, 2. Cindy Perdaen met Scooby Doo, 3. Thomas Caste- lein met Suen. PROGRESSIEF Categorie D: 1. Esther de Vetter met Mister Rum, 2. Eveline de Winne met Pierot. Categorie E: 1. Wendy Elzen met Morena. J ACHTSPRIN GEN L-springen, categorie AB: 1. Simone van Wezel met Roxane. Categorie D: 1. Jolanda Verton met Arrabel, 2. Monique de Jonge met Bonita (Kleppertjes), 3. Cindy Per daen met Mick (Zwinruiters). Categorie E: 1. Jans Vinke met Wal do. M-springen, categorie D: 1. Cindy Perdaen met Scooby Doo, 2. Ruth Ja kobsen met Axceen Ansfried, 3. Tho mas Castelein met Suen (Zwinrui ters). Dordrecht - De Bleijko Runners uit Walsoorden is als vierde geëindigd in het Nederlands kampioenschap aflossingsmarathon in Dordrecht. De ploeg bestond uit Jean-Paul de Rijbel, Harvy van Hauten, Carlo Neve, Leno van Bavinckhoven, Tom Meertens en Paul Vaal. Voor de 42 kilometer en 192 meter noteerden ze een tijd van 2 uur, 51 minuten en 53 seconden. De winst was voor de HAWA Runners in 2.22.47. Axel - KNVB-zaterdagderdeklasser AZW moet het komende sei zoen verder zonder Peter Jansen. Deze spits, die vorig jaar van Zaamslag naar de Axelse club overschrijving vroeg, keert terug naar zijn oude club. „Privé-omstandigheden," zijn hier de uitleg. Zijn ploeggenoot Wilco Broekhoven verlaat AZW eveneens. Broekhoven moet op zaterdag werken en kan daardoor niet meer op die dag actief zijn. Zijn nieuwe club wordt Vogelwaarde. Buurtgenoot Axel weet zich versterkt door de komst van Ivan de Vijvere. Hij kwam deze week rond met Axel en verlaat Clinge. Hoek - Een versterkt Hoek 2, afgelopen weekeinde kampioen ge worden in reserve tweede klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal en volgend seizoen spelend in de reserve hoofdklasse, heeft een oefenduel tegen Terneuzense Boys met 2-0 gewonnen. In dit tref fen met de formatie van trainer Jaap Goossen, waarin diverse jeugdspelers meededen, testte de technische leiding van Hoek en kele gastspelers. Een opmerkelijke rol van het trio dat zich pre senteerde, was er voor Luc van Hecke, topschutter van Kleit en woonachtig in Eeklo. „Met hem gaan we in ieder geval rond de ta fel zitten," aldus trainer Arie Dekker van Hoek achteraf. Voor de twee andere kandidaten, Frederik Accou uit Eeklo en Ive Bau- wens uit Adegem, zag Dekker nog niet direct een stek in de hoofd macht weggelegd. „Ze zijn nog jong en welkom," zei hij over deze gastspelers waarvoor hij in eerste instantie een verblijf in het tweede team zag. Naast dit trio had men bij Hoek graag nog twee spelers uit Lokeren aan het werk gezien. Jan van Damme kon niet spelen wegens een neusbreuk en Geert Vrooman moest het door een gebroken arm af laten weten. Het treffen met de oranjehemden uit Terneuzen werd overigens met 2-0 gewonnen door Hoek. Davy Maes scoorde voor de thee, Benedikt van de Walle na de hervatting. Van onze atletiekmedewerker Zierikzee - Peter Oele was tijdens de goed bezette avondwedstrijden in Zierikzee de snelste spurter. De AV'56-atleet, die tijdens de Zeeuw se baankampioenschappen Erwin Mortier nog voorrang moest verle nen, won in 11,4 seconde voor Robert van de Vegt van het organise rende Delta Sport. Van de Vegt was de beste met ko gel en discus terwijl Erik Deynen van Dynamo de 5000 meter won. UITSLAGEN D-MEISJES 60 meter: 1. Emely Schot (Delta Sport) 8,9, 2. Manon van Oosten (AV'56) 9,0, 3. José de Jonge (Delta Sport) 9,1. 600 meter: 1. Nadine Rikhof (Delta Sport) 2.06,3, 2. Katja Botman (Dyna mo) 2.08,9. 60 meter horden: 1. Emely Schot 12,1,2. Tessa Overweel (Delta Sport) 12,7, 3. Manon van Oosten 13,2. Hoogspringen: 1. Emely Schot 1,30, 2. Tessa Overweel 1,20, 3. Nadine Rikhof I,15. Discuswerpen: 1. Emely Schot 20,94, 2. Rosanne d'Anjou (Delta Sport) 19,62, 3. Ilco Oostrom (AV'56) 19,54. C-MEISJES 80 meter: 1. Veerle Vermaire (Dynamo) II,6, 2. Christien Tromper (Delta Sport) 12.6. 600 meter: 1. Veerle Vermaire 2.01,2, 2. Christien Tromper 2.11,0. 80 meter horden: 1. Veerle Vermaire 12.7, 2. Christien Tromper 19,3. Hoogspringen: 1. Veerle Vermaire 1,30, 2. Christien Tromper 1,30. Dicsuswerpen: 1. Sabine van Eekeren (Spado) 26,80,2. Veerle Vermaire 19,90. B-MEISJES 100 meter: 1. Marian van Hassent (Flakkee) 13,4, 2. Mieke van Hove (AV'56) 15,2. 800 meter: 1. Marleen van der Graaf (Delta Sport) 2.34,4,2. Marian van Has sent 2.45,7. 100 meter horden: 1. Marleen van der Graaf 19,5, 2. Mieke van Hove 21,1. Verspringen: 1. Mieke van Hove 4,35, 2. Marian van Hassent 4,14. VROUWEN 100 meter: 1. Hermien Roggeband (Del ta Sport) 13,8. Verspringen: 1. Hermien Roggeband 4,20. 5000 meter: 1. Jopie Daane (Dynamo) .18.51,0. D-JONGENS 80 meter: 1. Arnoud Oolle 11,0, 2. Teun van Merrienboer (beiden Thor) 11,3, 3. Simon Kiburg (Delta Sport) 11,6. 1000 meter: 1. Harro Heijboer 3.24,0, 2. Jochum Glerum (beiden Delta Sport) 3.25,8. 80 meter horden: 1. Hans Stoutjesdijk (Delta Sport) 14,9, 2. Wouter Moekotte (Dynamo) 16,5. Verspringen: 1. Teun van Merrienboer 4,57, 2. Hans Stoutjesdijk 4,56, 3. Arn oud Oolle 4,45. Kogelstoten: 1. Arnoud Oolle 10,40, 2. Simon van Kralingen (Delta Sport) 8,94, 3. Wouter Jans (Thor) 8,74. C-JONGENS 100 meter: 1. Carlos Slinkert (Delta 'onze sportmedewerker H® op Zoom - De beslis- pwedstrijd voor degrada- L "J,® tweede klasse B tus- 11 Goes en SVSSS eindigde i reguliere speeltijd in 2- b de verlenging (2 keer 15 Wen) werd niet meer ge- zodat beide clubs op "ting mogen. VOETBAL FOTO CAMILE SCHELSTBW I en sensatie was er ge- 1 °P Rozenoord, waar Goes '"-voorsprong uit handen 1 er in blessuretijd bracht |e£jeelmansSVSSS°Pge- domineerde in de eerste .nj'rïrïui'end, maar bleef op k, n tot bij de rust. Nadat si e,en ^raaie kans had ge en Jonckman op de lat had en nam Goes de leiding in i reserve-doel- n SVSSS Peter Sante- japte verkeerd uit en Ser- JV<°ets Pr°fiteerde van 25 W«dgreti§; i"0- Na die gstreffer gingen de Bra- ParHo r^at fanatieker spelen, «ter t ;e defensie met Leen il^ndré Voogd in de Leid het hoofd koel. De Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Martijn Mortier is het grootste sprinttalent dat Zeeland momenteel rijk is. De jongere broer van de Zeeuwse seniorenkampioen bewees dit nog eens op het kunststof van het Terneuzense Zuidersport park waar het plaatselijke AV Scheldesport de eerste avond wedstrijden van het seizoen hield. Hij klopte er al eerste jaars B-junior het gehele se niorenkorps op de 100 meter. 1 'Een onderonsje' tussen een speler van Goes (rechts) en SVSSS. rust brak aan met ongewijzigde stand. In de 21e minuut van de tweede helft sloeg Goes opnieuw toe. Doelman Santegoeds ging opnieuw in de fout toen Clarence Pahlad doorstootte. Hij trapte de bal tegen de Goesenaar aan, die het speeltuig in het doel from melde: 2-0. Na 30 minuten bracht Berry Brekelmans met een kop bal de stand op 2-1. SVSSS ging daarna steeds harder spelen, maar scheidsrechter Kerstes uit Etten-Leur zag veel door de vin gers. In blessuretijd bracht op nieuw Brekelmans de Braban ders op gelijke hoogte: 2-2. In de verlenging was SVSSS ster- FOTO RUBEN SCHIPPER ker, maar enkele vuurpijlen van veraf gingen naast of over het doel. Goes kon aanvallend geen vuist meer maken, zodat beide clubs elkaar nogmaals treffen. Wanneer dit duel weer onbeslist eindigt beslist het doelsaldo uit de afgelopen competitie. SVSSS heeft dan de beste papieren. Zijn clubgenoot William de Blok incluis, al bleef die goed bij want voor hem werd dezelfde 11,4 ge meten als voor Mortier. De 5000 meter werd gewonnen door Erik Goossen van het organiserende Scheldesport. Hij bleef met 15.56,2 net onder de grens van zestien minuten. Patrick de Boe- vere, eveneens van Scheldesport, won de 3000 meter. Zijn tijd was 9.50,1. De werpnummers bij de vrouwen was een Segers-aangelegenheid. Zowel met de kogel als de discus streden de drie zusjes, Daniëlla, Bianca en Diana in een onderlin ge competitie om de winst. Met de kogel was de oudste, Daniëlla, de sterkste. Met de discus werd ze afgetroefd door Bianca. Vader Donald won ondertussen bij de mannen het kogelstoten en dis cuswerpen. Er kon dus wat ge vierd worden op de terugreis naar Hulst. De belangstelling voor deze eerste baanwedstrijd was niet overweldigend, maar ook niet slecht met een tachtigtal deelnemers. UITSLAGEN D-MEISJES 60 meter: 1. Wendy Docters 8,6, 2. An ne de Vlieger 9,0, 3. Marie-Claire Kleinegris (allen Scheldesport) 10,0. Speerwerpen: 1. Wendy Docters 15,58, 2. Anne de Vlieger 9,02, 3. Ma- rie-Claire Kleinegris 7,50. C-MEISJES Speerwerpen: 1. Janneke Langerak 28,72, 2. Debby van der Schilt (beiden Scheldesport) 25,80. 150 meter: 1. Janneke Langerak 20,6, 2. Debby van der Schilt (beiden Scheldesport) 21,3, 3. Sandra de Block (RKHAV) 22,2. VROUWEN/AB-MEISJES Kogelstoten: 1. Daniëlla Segers 11,40, 2. Bianca Segers 11,25, 3. Diana Se gers (allen RKHAV) 8,04. Discuswerpen: 1. Bianca Segers 35,64, 2. Daniëlla Segers 35,30, 3. Diana Se gers 22,58. 100 meter: 1. Corrie Meijer (Schelde sport) 14,2 3000 meter: 1. Sandra de Block (RK HAV) 11.34,0. 5000 meter: 1. Petra Rasenberg (Scheldesport) 19.35,8. D-JONGENS Speerwerpen: 1. Jeffry Snoeck 21,24, 2. Emiel Goudswaard (beiden Schel desport) 19,16, 3. Gert-Jan Lauret (Wielingen) 19,14. 80 meter: 1. Emiel Goudswaard 11,4, 2. Matthijs van Doeselaar (Schelde sport) 11,5, 3. Gert-Jan Lauret 11,7. C-JONGENS Speerwerpen: 1. Edgar Ultee (Wielin gen) 28,38, 2. René Hellebrekers (RK HAV) 28,26. 100 meter: 1. Eimert-Jan Goossens (TKHAV) 12,6, 2. Edgar Ultee 13,9, 3. René Hellebrekers 14,8. MANNEN/AB-JONGENS 100 meter: 1. Martijn Mortier 11,4, 2. William de Blok (beiden RKHAV) 11,4, 3. George Valckx (Scheldesport) 13,7. 200 meter: 1. Willam de Blok 23,1, 2. Victor Mayer (Scheldesport) 26,9, 3. George Valckx 27,9. Kogelstoten: 1. Donald Segers (RK HAV) 10,49. 3000 meter: 1. Patrick de Boevere 9.50,1, 2. George Valckx (beiden Scheldesport) 9.59,4, 3. Patrick van Remortel (RKHAV) 10.05,1. 5000 meter: 1. Erik Goossen (Schelde sport) 15.56,2, 2. Heinz-Peter Lauret (Wielingen) 17.37,3, 3. Jack Rodrigo (RKHAV) 18.49,2. RECREANTEN MANNEN 3000 meter: 1. Peter Schutte (Terneu zen) 11.47,6, 2. Gert-Jan Lauret (Oostburg) 11.53,3, 3. Marino Rodrigo (Hulst) 12.17,2. 5000 meter: 1. Wil Bleys (Vogelwaar de) 17.52,5, 2. Wim Bakker 18.04,7, 3. Jan de Jonge (beiden Terneuzen) 18.36,0. VROUWEN 3000 meter: 1. Els Zweistra (Terneu zen) 13.30,0. 5000 meter: 1. Els Zweistra 23.31,3. Sport) 12,8, 2. Edwin van Oosten (AV'56) 14,3. 800 meter: 1. Roeland Landegent (Delta Sport) 2.31,4, 2. Wilfried Visser (Dyna mo) 2.54,8. 100 meter horden: 1. Rene Holkers (AV'34) 15,7, 2. Martijn van Kralingen (Delta Sport) 15,7, 3. Edwin van Oosten 19,8. Verspringen: 1. Carlos Slinkert 4,96, 2. Martijn van Kralingen 4,89. Polsstokhoogspringen: 1. Martijn van Kralingen 2,40, 2. Jefta van Donk (Del ta Sport) 2,30. Kogelstoten: 1. Martijn van Kralingen 11,85, 2. Carlos Slinkert 10,12, 3. Jefta van Donk 10,08. B-JONGENS 100 meter: 1. Pieter-Jan Fioole 13,1, 2. Joachim Schot (beiden Delta Sport) 13,8. 800 meter: 1. Pieter-Jan Fioole 2.17,5, 2. Joost de Klerk (AV'56) 2.23,9. 110 meter horden: 1. Niels Holkers (AV'34) 16,4, 2. Joost de Klerk 20,4. Verspringen: 1. Pieter-Jan Fioole 5,04, 2. Joachim Schot 4,63, 3. Joost de Klerk 4,29. Polsstokhoogspringen: 1. Niels Holkers 3,40. Speerwerpen: 1. René Holkers 43,80, 2. Jeroen van Kralingen (Delta Sport) 31,92. MANNEN 100 meter: 1. Peter Oele (AV'56) 11,4, 2. Robert van de Vegt (Delta Sport) 11,9, 3. Gert Stoutjesdijk (Delta Sport) 12,4. 5000 meter: 1. Erik Deynen 17.08,9, 2. Ard Wondergem (beiden Dynamo) 17.14.5, 3. Ko Eversdijk (AV'56) 17.40.6. 110 meter horden: 1. George Valckx (Scheldesport) 21,1. Polsstokhoogspringen: 1. Georges Valckx 2,00. Kogelstoten: 1. Robert van de Vegt 12,73, 2. George Valckx 7,18. Discuswerpen: 1. Robert van de Vegt 39,12, 2. Rinus Polderman (AV'56) 21,20. Van onze hockeymedewerke'r Terneuzen - Na de 2-0-winst op Son en doordat Bleiswijk met 3-0 van Gilze-Rijen won staat het vrouwenteam van Olympia al met één been in de derde klasse. Zondag heeft Olympia aan een gelijkspel bij Gilze-Rijen voldoende om promotie af te dwingen in de ze nacompetitie. HOCKEY OLYMPIA-SON 2-0 - Son kwam goed uit de startblokken en oe fende in de eerste tien minuten felle druk uit. Daarna kreeg Olympia meer greep op het spel en bood gelijkwaardig tegen stand. Na enkele strafcorners aan beide zijden kwam Olympia in de achttiende minuut op voor sprong. Maartje Kuijpens werd vanaf rechts aangespeeld en leg de de bal panklaar voor Sanna van Beijma, die 1-0 scoorde. Een aanval uit het boekje. Vijf minu ten voor de pauze werd het zelfs 2-0. Opnieuw zorgde het rechtse aanvalsblok voor het voorberei dende werk. De voorzet werd door Pamela Klop ingetikt. In de tweede helft werd de druk van Son steeds groter en sloop er eni ge angst in de Olympia-ploeg. De bezoeksters kregen een zestal strafcorners, maar strandden steeds op goed keepsterswerk van de Olympia-goalie. In de slotfase kreeg Olympia via uitvallen nog de beste kansen om de voor sprong uit te bouwen. UITSLAGEN Olympia-Son 2-0, Bleiswijk-Gilze- Rijen 3-0. STAND Olympia 2-4 (5-0), Bleiswijk 2-2 (3- 3), Son 2-1 (0-2), Gilze-Rijen 2-1 (0- 3).

de Stem | 1996 | | pagina 11