'Regels Brussel hinderen strijd tegen salmonella' Vrachtwagens zondag de weg op Zwe ISftëüLMV Minister Pronk wil geen 'rebel met een missie' zijn een de kanon maan? Zeven Kunst in zand Actiegroep eist aanslagen weer op Tsarendans Kamer Dehaer Traditioneel rijverbod vervalt alleen voor binnenlands vrachtverkeer ghana sti bel gratis 06-0789. DE STEM BINNENLAND 'Minima lopen honderden guldens mis' Agenda 'Pensioentekort bij Fokker zelf afdekken' DE STEM COMMENTAAR BINNENLAND KORT HE STEM Wie droomt er niet van? f P A R 11111 DINSDAG 14 MEI 1996 /\4 Van onze Haagse redactie Den Haag - Europese voorschriften en publieke weerstand tegen het be stralen van voedsel belemmeren de strijd tegen de salmonella-bacterie. Dat vindt het Nederlandse ministe rie van Landbouw. Het Product schap voor Vee, Vlees en Eieren (PVVE) acht een salmonella-vrije veestapel 'onhaalbaar'. Dit is hun reactie op het pleidooi van een top-ambtenaar van het ministerie van Volksgezondheid om voortaan alleen nog maar salmonella-vrije pluimveeproduc ten op de markt te brengen. De vijftien EU-lidstaten mogen hun vee stapels niet immuun maken door de die ren te vaccineren met verzwakte salmo nella-bacteriën. Brussel vreest dat dit kan leiden tot een epidemie. Ook het doorstralen van vlees en eieren zou afre kenen met de bacterie. „De methode is effectief, maar de consument wil er niet aan," zegt de Landbouw-woordvoerder. Een ambtelijke werkgroep in Brussel is, in opdracht van de Europese landbouw ministers, begonnen aan het opstellen van een 'aanvalsplan' dat de lidstaten meer armslag moet geven in de strijd te gen salmonella. Mogelijk wordt vaccinatie in de toe komst toch toegestaan. In Nederland sterven jaarlijks gemid deld vijftig mensen aan paratyfus, ver oorzaakt door salmonella. Slachtoffers zijn vrijwel altijd zeer jonge kinderen en verzwakte ouderen. Zwangere vrouwén kunnen bovendien een miskraam krij gen. Voor de overige geïnfecteerden, cir ca 500.000 per jaar, blijven de gevolgen beperkt tot misselijkheid. Bron van besmetting is meestal het eten van onvoldoende verhit kippenvlees of rauwe eieren. „Salmonella-bacteriën zitten in het milieu. Alles kan besmet zijn," verzucht mevrouw R. Westendorp, beleidsmedewerker van het PVVE. In pluimvee gedijen juist de twee varianten die mensen ziek kunnen maken. Westendorp wijst erop dat in de pluim veesector intensief wordt gecontroleerd. 'Betrapte' kippen worden vernietigd. Stallen zijn afgeschermd: wie naar bin nen wil moet schoenen en kleding ont smetten. De kippenboeren houden de bacterie on der controle, zegt ook de woordvoerder van het ministerie van Landbouw: „Slechts twintig procent van de salmo nella-besmettingen vindt in de stallen plaats, de overige tachtig procent daar buiten." De salmonella-bacterie kan niet tegen verhitting. Gebeurt dat onvoldoende, dan kan ziekte toeslaan. Grote boos- doender is de barbecue: vlees ligt vaak lang buiten de koelkast en wordt boven dien halfgaar gegeten. Grote besmettingen in bijvoorbeeld be jaardentehuizen, die enkele malen in Ne derland zijn voorgekomen met doden tot gevolg, bleken meestal te herleiden tot het gebruik van rauwe eieren in nage rechten. Bij eieren is de besmettingskans inmiddels teruggebracht tot 1 op 10.000, zegt Westendorp. Toch handhaaft het PWE het advies geen rauwe eieren te eten. Van onze verslaggever Den Haag - Vrachtwagens mogen met ingang van 1 ja nuari 1997 voortaan ook op zondag de weg op. In het nieuwe Arbeidstijdenbesluit voor het beroepsgoederen- vervoer, dat de Rijtijdenwet en het Rijtijdenbesluit ver vangt, is het traditionele zondagsrijverbod voor vracht auto's komen te vervallen. De maatregel geldt uitsluitend voor het binnenlands wegver voer. Voor het internationale vrachtverkeer blijft het rijverbod op zondag voorlopig van kracht. Tot nu toe mogen alleen vracht wagens met een ontheffing op zondag rijden. Deze uitzondering wordt doorgaans alleen gemaakt voor het transport van bederfelij ke goederen, zoals bloemen en le vensmiddelen. Volgens verlader sorganisatie EVO zal, om te be ginnen, naar schatting tien pro cent van de aangesloten 36.500 Nederlandse bedrijven van deze verruiming van de rijtijden ge bruik gaan maken. „Het zal op de zondag wel wat drukker op de weg wórden," ver wacht EVO-woordvoerder P. Co- Ion, „maar niet zoals op doorde weekse werkdagen. Ook op de za terdag mogen vrachtauto's rijden en dan zie je toch ook een rustiger Amsterdam (anp) - Minima lopen honderden guldens per jaar mis doordat gemeenten zich niet hou den aan de landelijke regels rond kwijtschelding van gemeentelijke heffingen. Dat stelt de vakcen trale FNV na een onderzoek bij 70 gemeenten in Noord-Holland. Mensen met een uitkering op het sociaal minimum kunnen in aan merking komen voor kwijtschel ding van plaatselijke belastingen. Om te bepalen of iemand kwijt schelding krijgt, kijken gemeen ten naar alle inkomsten. Lande lijk is echter geregeld dat een toe slag ter compensatie van de ver laging van de kinderbijslag niet mag worden meegeteld. Uit onderzoek van de FNV blijkt dat ten minste 26 van de zeventig gemeenten dat toch doen. Daar door komen minima niet in aan merking voor lastenverlichting, alhoewel ze er wel recht op heb ben. verkeersbeeld dan op reguliere werkdagen." De EVO denkt wel dat veel bedrijven hun logistieke activiteiten nu meer zullen gaan spreiden, met als gevolg dat er door-de-weeks minder vracht wagens op de weg zullen zijn. Distributie Van de opheffing van het rijver bod op zondag zullen vooral transport-, produktie- en distri butiebedrijven profiteren omdat in die branches kostbare midde len zoals vrachtwagens en laad- en losfaciliteiten nu doelmatiger kunnen worden ingezet. Ook de rijtijden zullen korter worden. Het bedrijfseconomisch voordeel wordt door de EVO voorlopig ge schat op vijftien procent. Bij het vrachtverkeer op zondag gaat het met name om de aanvoer van grondstoffen bij continu-be- drijven en de afvoer van massa- produkten naar distributiecen tra. Leveringen aan winkels en winkelcentra zullen, verwacht de EVO, niet op zondag plaatsvin den. Colon: „We zijn natuurlijk op weg naar een 24-uurs economie. Dat betekent ook dat produktie- processen en de logistiek perma nent op gang moeten worden ge houden. Dat bereik je alleen als je de zondag voor het transport vrij geeft. Veel bedrijven zullen hun werktijden en ploegendiensten nu ook gaan aanpassen." Teleurstelling Namens de achterban heeft de ondernemersorganisatie minister Jorritsma gisteren met klem ge vraagd om het rijverbod voor vrachtauto's op zondag met on middellijke ingang op te heffen. Tot grote teleurstelling van de verladers heeft het ministerie daar gisteren meteen afwijzend op gereageerd. „Het kabinet heeft weliswaar een besluit geno men, maar het is mogelijk dat de Kamer hier nog over wil praten. De verladers en transportbedrij ven zullen netjes moeten wach ten," aldus een woordvoerder van Verkeer en Waterstaat. 'De kapitale verbouwing'. Dat is de titel van dit kunstwerk in zand. Elianne in het Veld is een van de kunstenaars die gisteren op het Scheveningse strand zijn begonnen, hun zandsculpturen te maken. De kunstwerken van het 'International Sand Sculpture Fes tival' moeten op 18 mei klaar zijn. foto anp Amsterdam (anp) - De actie groep Earth Liberation Front ELF heeft gisteren een nieuwe fax naar het Amsterdamse ac tieblad Ravage gestuurd, waarin details worden gege ven over de bomaanslagen die het laatste half jaar in Arn hem zijn gepleegd. Ravage heeft, zegt woordvoerder A. van Veen, de fax na lezing ver- brand.In de nieuwe brief van ELF staat onder meer uitleg over de cryptische toevoeging '4.5V4', die onderaan de claimbrief van 25 april stond. Volgens de afzenders slaat deze toevoeging op de vier 4.5 volt- batterijen en de twee detonato- ren, die gebruikt zijn voor de bom die op de stoep van de Crédit Lyonnais Bank lag op 17 oktober vorig jaar. Deze bom ging ver keerd af en schoot de straat over. Volgens de politie had het explo sief grote schade kunnen aan richten. Bij de politie was gisteravond geen bevestiging te krijgen over het gebruikte ontstekingsmecha nisme van de bom bij de Crédit Lyonnais Bank. Eerder maakte de politie wel bekend dat de bom bestond uit een mengsel van kunstmest en een springstof. Het zelfde explosieve mengsel heeft de politie gevonden in sporen van de aanslag op de Paribas-bank in januari van dit jaar. Over de soort bom die in april afging bij het hoofdkantoor van BASF in Arnhem kan de politie nog geen mededelingen doen. „Met de bomaanslagen in Arn hem hebben we willen laten zien dat we het niet langer meer pik ken. Dat we niet langer werkloos blijven toezien hoe de wereld naar de kloten wordt geholpen. Als de Franse regering denkt kernproeven te moeten houden en daarbij het milieu en de ge zondheid van de bevolking op het spel zet, dan houden wij onze kernproeven. We pakken jullie terug, waar en wanneer we willen," schrijft ELF in de nieuwe claimbrief. BASF was doelwit omdat dit bedrijf ja renlang stelselmatig het milieu verziekt zou hebben. VANMIDDAG moet minister Jan Pronk (Ontwikkelingssa menwerking) in de Tweede Ka mer op het matje komen. Dit keer niet om verantwoording af te leggen over uitspraken of da den die direct met zijn eigen portefeuille te maken hebben. SP-fractievoorzitter Jan Marij- nissen wil Pronk aan de tand voelen over zijn houding ten op zichte van andere onderdelen van het kabinetsbeleid. De PvdA-bewindsman heeft soms wat vreemde opvattingen over het begrip 'eenheid van ka binetsbeleid.' Hij doet dan net alsof hij er niet bijhoort, of hij het eigenlijk ook maar niets vindt, wat zijn collega's nu weer hebben besloten. Maar die ruimte heeft Pronk niet. Daarin is het Nederlandse staatsrecht glashelder. Ook minister Pronk is voor de volle honderd procent verantwoordelijk voor alles wat het kabinet beslist. De discussie is vandaag extra actueel, omdat twee journalis ten vanmiddag een boek over Pronk presenteren. Een boek, dat wat hem betreft niet ge schreven hoefde te worden. Ook de ondertitel: 'Rebel met een missie' bevalt hem niet, zo ver telde hij zondag in het televisie programma Buitenhof. Want hij voelt zich geen rebel - 'want die zeggen altijd nee' - en hij ziet zichzelf ook niet als iemand met een missie. Maar als Pronk niets in dat boek ziet, wat deed hij dan in dat tv- programma? Zijn komst was na drukkelijk gekoppeld aan het verschijnen van het boek. En waarom heeft hij blijkbaar niet Jan Pronk foto de stem/johan van guftp - zoals Hans van Mierlo enkele jaren geleden - al het mogelijk gedaan om de verschijning van een boek over zijn persoon te voorkomen? Eigenlijk gaf hij het antwoord zondag zelf al. Hij zou graag wat vaker geciteerd willen wor den. De man is duidelijk ijdel. Hij blaast zichzelf graag op. Hij wordt regelmatig gevraagd als bemiddelaar bij moeilijke inter nationale problemen, zo vertel de hij. En op de vraag of hij ooit secretaris-generaal van de Vere nigde Naties zal worden ant woordt hij dat deze jongens droom niet in vervulling kan gaan omdat zo'n post nooit voor Nederland zal zijn weggelegd. Over zijn eigen capaciteiten duidelijk geen greintje twijfel. Erg is dat niet. De Nederlandse politiek telt nog steeds veel te veel grijze muizen die altijd maar roepen dat ze niet bijzon derder zijn dan een ander en er voor waken om hun talenten of capaciteiten te veel te expose ren. Pronk daarentegen is altijd al een beetje eigenwijze, tegen draadse man geweest. Zo lang je dat bent als Kamerlid of als ver tegenwoordiger van een belan genorganisatie is daarvoor ook alle ruimte. Maar het lidmaat schap van een kabinet betekent automatisch een forse beper king van die ruimte. Als je je als minister op een ge geven moment niet meer kunt vinden in een onderdeel van het beleid, dan kun je opstappen. Dat geldt met name als je vindt dat je onvoldoende ruimte krijgt om je eigen beleid uit te voeren. Voorbeelden zijn het vertrek van de ministers Andriessen (Fi nanciën) in 1980 en Kruisinga (Defensie) in 1978. Pronk bleef echter in het vorige kabinet on- ILLUSTRATIE MAT RIJNDERS der premier Lubbers zitten, ook al werd er aan zijn begroting ge knabbeld. Dat leverde hem de kwalificatie 'burgemeester in oorlogstijd' op uit de mond van het toenmalige D66-Kamerlid Tommei. Pronk zag dat eerder als een geuzennaam dan als een beledi ging. Want was hij opgestapt, dan zou het helemaal slecht zijn afgelopen met Ontwikkelings samenwerking, zo hield hij vriend en vijand voor. En hoe wel hij bij he't uitbreken van de Golfoorlog in januari 1991 se rieus overwoog af te treden, werd hij prompt tien dagen later plaatsvervangend minister van Defensie als vervanger van zijn zieke collega Ter Beek. Ook bij de vorming van het ka binet Kok in 1994 won zijn ge voel van onmisbaarheid het van zijn principes. Als lid van de net gekozen PvdA-fractie in de Tweede Kamer had hij grote moeite met een aantal onderde len van het ontwerp-regeerak- koord. Die lagen onder meer op het terrein van het sociaal-eco nomisch beleid, de plannen om een deel van de sociale zeker heid te privatiseren. Hij verzette zich met de nodige felheid tegen die afspraken. Maar toen puntje bij paaltje kwam ging Pronk uiteindelijk akkoord met de af spraken met WD en D66 en trad toe tot het kabinet. Hij is daardoor sindsdien ver antwoordelijk voor alles wat dat kabinet heeft besloten, ook op het gebied van de sociale zeker heid. Daarover kan geen enkel misverstand bestaan. Het ant woord op de vraag wat Pronk nu eigenlijk drijft in de politiek, is aanzienlijk minder eenvoudig te geven. 'Je moet met de macht in discussie blijven,' heeft hij zelf eens gezegd. Dat is hem tot nu toe in elk geval goed gelukt. Als gevolg van Hemelvaartsdag kent de Tweede Kamer een kor te vergaderweek. Vandaag bui gen de parlementariërs zich na het vragenuurtje over een nieu we vorm van financiering van het basisonderwijs. Voor woens dag staan de aanpak van men sensmokkel en het jaarverslag van de Nationale Ombudsman op de agenda. Commissies bui gen zich nog over de bestrij dingsmiddelen in de landbouw, de thuiszorg en het erfrecht. De Eerste Kamer behandelt van daag de begroting van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Den Haag (anp) - Het Fokker pensioenfonds moet bij een over stap naar het bedrijfstakpen sioenfonds voor de metaal een mogelijk vermogenstekort van 160 miljoen zelf afdekken. Dat kan door de pensioenverzekeraar (Delta Lloyd) daarop aan te spre ken of door een verlaging van de bij Fokker opgebouwde pen sioenrechten. De metaal-werknemers mogen er niet voor opdraaien. Dat zeg H. Peperkamp (FNV) in een reactie op de wens van het Fokker-pen sioenfonds om snel en met geslo ten beurzen toe te treden tot het metaal-pensioenfonds. Volgens een raming is er een tekort van 160 miljoen gulden. Volgens het pensioenfonds zelf is er echter geen tekort. Peperkamp vindt dat eerst duidelijk moet worden of de pensioenen inderdaad geheel zijn gedekt. Met democratie is het als met geluk. Voor bijna iedereen h» hoogst nastrevenswaardige, maar tegelijk geeft ieder er eigen betekenis aan. Voor de een is democratie eeuwiqdurf de inspraak, dus mee mogen spreken over alles, voor de and is het eens per vier jaar kiezen, dus overdracht van mach I Rusland is het bijna synoniem aan de moderne tijd. Rusland heeft nooit een democratie gekend. Eerst waren errU autocratische tsaren die naar willekeur over hun onderdanp beschikte, daarna kwam de nog strengere dictatuur van communistische stalinisme. Sinds enige jaren omarmt Rusland in naam de democrat» Niet dat het er op parlementair niveau of binnen het bestu nu echt democratisch toegaat, maar het volk mag tenmins! zonder aanwijzingen van hogerhand zelf bepalen op wie I stemmen. Vandaar dat de neo-communistische voorman Gen nadi Zjoeganov een behoorlijke kans heeft de komende nres dentsverkiezingen te winnen. Het volk is immers ernstig te^ leifrgesteld in wat het regime van Boris Jeltsin heeft weten te bereiken. En omdat Jeltsin patent genomen heeft op het Rus sische begrip democratie, keert de teleurgestelde lvan-mo daal, die geen enkel begrip heeft van democratische tradities zich van dat systeem af en verlangt hij terug naar de oudeSov jettijden, waarin de staat, zij het mondjesmaat, voor alles zorn de. a Jeltsin begrijpt dat goed en om die reden doet hij twee t, oog tegengestelde dingen. Hij probeert ter intellectuele linker zijde te pacteren met de krachten van de moderne tijd, zi concurrenten Javlinksi en Fjodorov. Dezen eisen behoorlijl concessies en daaraan kan Jeltsin nauwelijks voldoen omda hij op hetzelfde moment ook naar rechts probeert te buiger Als Zjoeganov nostalgisch herinnert aan de goede Sovjetti den, waarin Rusland een heel rijk domineerde, sluit Jeltsin menwerkingsovereenkomsten met delen van de oude unie Gaat Zjoeganov op oud-communistische wijze tekeer tegen het verderfelijke westen, laat Jeltsin, als was het nog koude- oorlogstijd, Britse, Amerikaanse en Estse spionnen oppakken en uitwijzen. Maar het meest effectieve lijkt Jeltsins tsarenrol. Elke plaats die hij op zijn toernee aandoet, wordt met vorstelijke gaver overladen. Pensioenen worden uitbetaald, fabrieken c steund en ziekenhuizen gul vol nieuwe apparatuur gep r.. Als droeg hij een ouderwets gekroond hoofd, strooit Boris JÏ ltsin handenvol muntgoud tussen de rijen vol verwachting toe kijkende en naar verlossing hunkerende half-horigen. Niemand moet verbaasd zijn, als Jeltsin met deze tactiek wint. Met democratie, vernieuwing of markteconomie heeft hetallfr maal niets te maken. Maar daar is de Russische massa na eeu wen van strakke leiding ook allerminst aan toe. Het volk wü een baas, een desnoods wispelturige, gestrenge vader, alsdi maar voor hen zorgt en als die zich vanwege het buitenlam met het etiket van democraat dient te sieren, dan moet dj maar desnoods. Democratie is namelijk een slogan in Ruslanc en intussen een holle. Niet het best denkbare staatssysteem. Geen tbc-explosie in St. Anthonis Oss - In het Oost-Brabantse St. Anthonis en omgeving is geer sprake van een tbc-explosie. Na een massaal onderzoek onder on geveer 6000 mensen blijken er 32 te zijn besmet met de tuberkel- bacterie, ofwel 0,5 procent. Dat percentage komt overeen met het landelijk gemiddelde, aldus de GGD. Onlangs bleek een geregelde bezoeker van een discotheek en en kele andere uitgaanscentra in St. Anthonis te lijden aan open tu berculose, wat inhoudt dat hij de ziekte kan overbrengen op an deren. Aangezien die persoon al geruime tijd met longtuberculose rond liep, besloot de GGD tot een uitgebreid onderzoek. Onderwijzer verdacht van meer ontucht Eindhoven - De politie heeft gisteren voor de tweede keer in en kele weken een 57-jarige Eindhovense onderwijzer van een school aangehouden. Dat is gebeurd nadat opnieuw twee aangiftes waren binnengeko men van minderjarige meisjes waarmee de man ontucht zou heb ben gepleegd. De onderwijzer is vorige maand voor het eerst opgepakt omdat hi een inmiddels twaalfjarig meisje zou hebben misbruikt. De man ontkent dit. Kort nadien heeft de raadkamer in Den Bosch hem in vrijheid gesteld. De leerkracht heeft zich vervolgens ziek gemeld. De zaak kwam aan het rollen nadat de ouders van het eerste slachtoffertje begin april aangifte deden. Eis vijf jaar tegen vrouwenhandelaar Groningen - Voor de rechtbank in Groningen is gisteren vijfjaar cel geëist tegen één van de hoofdverdachten in een omvangrijke zaak rond mensenhandel. Het gaat om de 41-jarige Groningse bordeelhouder M. van G. Officier van justitie mr. O. Brouwer ziet hem als de spil van de organisatie die vrouwen dwong tot prosti tutie. De rechtbank heeft twee dagen uitgetrokken voor de zaak tegen acht mannen, onder wie vijf Joegoslaven. Zij zouden in een aanta jaren tientallen vrouwen onder valse voorwendselen uit vooral Oost-Europa naar Groningen hebben gehaald. De vrouwen wer den, eenmaal in Nederland aangekomen, tot prostitutie gedwon gen. runden (rtr/afp) - He L Ierse Republikein /fflA) z°u Plannen hel 'rreurcampagne niet te blazen. Amerika riepen de IRA op tot een nieuw sta vuren- Votóens de Sritse krant Jgraph is de IRA klaar erreur te P1,6^" m N and en Engeland. Zodra alle hoop op besf tJusen alle partijen verd fokoradi/Brussel zwerftocht van ruii een vrachtschip is g nese autoriteiten st laat weer naar zee, haven van de stad T (ADVERTENTIE) Bungyjumpen van de Eiffeltoren? Dc Himalaya beklimmen? d Voor Space Mountain heb je écht stalen zenuwen nodig. Het spannendste ruimteavontuur van Disneyland Parijs is deze zomer heel voordelig: entreeticket voor Disneyland Panjs F1 50,- (150 FF) voor kinderen en F1 65,- (195 FF) voor volwassenen. Natuurlijk ontdek je dan ook de tientallen andere attracties en shows van het themapark. Er is al een arrangement met overnachting ass® in een Disney hotel vanaf FI 169,- p.p. (510 FF)* voor een brochure of het reisburo of Ga reservering naar i Prijs gebaseerd op 4 volwassenen in één kamer in Hotel Santa op bepaalde data. Prijzen in guldens alleen ter indicat Kindertarief: 3 t/m 11 jaar Aanvankelijk zag het dat alle oorlogsvluchteli land mochten. Maar de i ten lieten uiteindelijk sl groep zieken toe voor onderzoek. Volgens de tionale hulporganisatii Zonder Grenzen ging he honderd personen, maai neSe staatsradio had tweehonderd opvarende lijk ging het hierbij on zen. Enkele tientallen weigerden terug te kere schip. De duizenden vluchtelii blijven inmiddels ruim aan boord van de ove: lekke Nigeriaanse Bulk ge. Geen enkel West- land wil de vluchteling men. De Liberianen, duizend vrouwen en ontvluchtten de burgen de hoofdstad Monrovia Artsen Zonder Grenze eerder gisteren over wekkende toestand op De afgelopen dagen stiei stens drie opvarenden erbarmelijke toestanc boord. De Europese Commissi Internationale Rode Kr VN-organisatie voor vl genhulp UNHCR op eer maken aan de treurige van de Bulk Challenge, missie stelde voor ergen: Afrika een humanitaire richten voor een veilig van de duizenden Liberi Europees commissaris (humanitaire zaken) is schokt' door de tragedi duizenden hulpeloze bu van de ene naar de andi worden gestuurd. Ze w Brussel (anp) - De Be ,gers heeft gisteren ing voegdheden of volmac Deze kan daarmee de voor volgend jaar ronc hoor de bijzondere wet het Belgische parlemen anderhalf jaar buitensp Met de volmachten of 'en kan de regering-Del een hervorming van de s kerheid doorvoeren, heze is volgens het kabi °m de staatsschuld te !®)- Dat is een voorw; Be'gië te laten deelnemi gemeenschappelijke munteenheid euro. e christen-democratisi oalistische coalitiepart n wel tussentijds op worden gehouden. Deh ,e toe. Het parlemei dlijnen meepraten, zal echter alle deta De socialisten vrezen dc zekerheirtSniidenini Vlaamse christen-de Frans Wijnands °nn In de meedoge Jettenoorbg die ir gevoerd, zijn ze Vietnamezèn koa ^rmoord. De Berlijn! sPreekt van executie. donr?an de s!-achtoffer een n®evoilden in een k St°°st-Berlijnseflat. doorWkde? en met Volgens ri°° Seëxecu' op 1, p°litie wi?s Probeerd fers h< HoeweL Weerstand 'en 1 er in totaal tw; ren ?jn. a^>evuurd, zegg dodi Berlü^!erd later in woning gevor

de Stem | 1996 | | pagina 4