PTT erkent raude met elefoon Onze Top 10 van deze week. 100g JE Berouw komt langzaam bij Van der Valken J )e*re|Ud Edese pyromaan weer voor rechter Advocaten Van den Toorn mogen doorgaan Heli-traumateam verleent bliksemsnel hulp ï„Tdvrder de Noord- 'W (NrmCKristel^ke Boeren- O 4foPl^de week (STEM BINNENLAND A3 (-gedupeerden verheugd Sociale nood boerengezinnen ,eemt toe Van Hout looft kwart miljoen uit Heli-experiment Zeeland en West-Brabant DINSDAG 14 MEI 1996 er: an 16- n: 1S- 6. Groot-Brittannië en letland- Dinsdag perioden met zon en' vrijwel overal droog. Van het noorden uit geleidelijk mee bewolking en woensdag vooral in Schotland kans op wat re gen. Maxima woensdag uiteen" lopend van 8 graden in het noorden tot 15 in de omgevine van Londen. België en Luxemburg: Wolken velden en op de meeste plaat sen droog. Middagtemperatuur ongeveer 13 graden. Noord- en Midden-Frankrijk- Perioden met zon en vrijwel overal droog. Woensdag later op de dag van het westen uit meer bewolking. Maxima iets oplopend naar ongeveer 18 friss'Lan§S 06 Kanaalkust: Zuid-Frankrijk: Perioden met zon en vrijwel overal droog Geleidelijk afnemende Mistral. Woensdag later op de dag in het westen toenemende bewol king. Maxima oplopend naar 20 graden in de Provence tot mogelijk 25 aan de Middel landse Zee. Portugal: Dinsdag zonnige pe rioden en droog. Woensdag van het westen uit toenemende be wolking gevolgd door enkele buien, mogelijk met onweer. Middagtemperatuur van 19 graden bij Porto tot 23 in het zuidoosten. Spanje: Flinke perioden met zon. Dinsdag in het zuiden ook I wolkenvelden en mogelijk een (onweersbui). Woensdag in het westen geleidelijk meer bewol king; op de meeste plaatsen nog droog. Maxima van 18 graden langs de Golf van Biskaje tot I circa 25 in het zuiden. Canarische Eilanden: Wolken velden en vooral aan de zuidst- randen perioden met zon. Woensdag later op de dag kans op een enkele bui. Maxima rond 22 graden. Mallorca en Ibiza: Overwegend zonnig en droog. Maxima rond 22 graden. Italië: Dinsdag af en toe zon en mogelijk een regen- of on weersbui. Woensdag meer zon, maar vooral in het noorden nog kans op een bui. Middagtempe- I ratuur rond 23 graden, in het zuiden plaatselijk boven de 25. Griekenland en Kreta: Wisse lend bewolkt en enkele regen- of onweersbuien. Woensdag van het westen uit meer zon en minder buiig. Maxima tussen 20 en 23 graden. Duitsland: Wolkenvelden en vooral dinsdag in het zuiden nog kans op wat regen. Mid dagtemperatuur rond 14 gra den, op plaatsen met wat zon enkele graden hoger en langs de Waddenkust- L^Js lager. Zwitserland: Dinsdag eerst nog kans op regen. Aan de zuid flank van het Alpenmassief en woensdag overal meer zon en droger. Middagtemperatuur tussen 18 en 23 graden. Oostenrijk: Overwegei wolkt en enkele buien. Woens dag mogelijk ook af en toe zon en iets droger. Middagtempe ratuur tussen 15 en 20 graden. rechtbankverslaggever De advocaten M. Toorn-Volkers uit R. van den Toorn uit jdönksveer kunnen hun Jjjjjr blijven uitoefenen. van Discipline van de ndse Orde van Advocaten maatregel van zes maan- oorwaardelijke schorsing in een voorwaardelijke jjjjg voor dezelfde periode. Ijjvocatenechtpaar had niet I I I I DINSDAG 14 MEI 1996 j0 aan de zogeheten Boek- jjngverordening. De Van den Toorns moeten wel accepteren dat zij de komende twee jaar stringent begeleid zul len worden. Als zij dat niet doen, volgt de onvoorwaardelijke schorsing alsnog. Het eerste jaar van de proeftijd moet het kantoor elke maand een door een register accountant opgesteld volledig fi nancieel overzicht opsturen aan de Deken. In het tweede jaar moet dat elk kwartaal. De onvoorwaardelijke schorsing 'was opgelegd door de Raad van Discipline in Den Bosch. Die rea geerde daarmee op de klacht van de Deken van de orde in Breda over het functioneren van het ad vocatenkantoor. Het Hof is het met de Raad in Den Bosch eens dat het kantoor van de Van den Toorns ernstig is tekort geschoten in zijn verplich ting jegens de Deken. „Daarmee hebben zij zich niet gedragen zo als een behoorlijk advocaat be taamt," herhaalt het Hof. Vooral door toedoen van de Bre dase raadsman mr. J. Verhagen is tijdens de behandeling voor het Hof in Utrecht een positiever beeld over het kantoor naar bui ten gebracht. Het Hof constateert dat de reorganisatie bij het kan toor positief lijkt uit te pakken. Bovendien blijkt de bank bereid het kantoor te blijven financieren en toonden de beide advocaten zich 'constructief' tijdens de zit ting in Utrecht. Om deze redenen is de onvoorwaardelijke schor sing omgezet naar een voorwaar delijke. Het Hof van Discipline is in zijn vonnis niet overgegaan tot het benoemen van een bewind voerder voor het advocatenkan toor. Dat was in uiterste instantie aangeboden. Mr. Verhagen toonde zich giste ren zeer ingenomen met de be slissing: „Het Hof heeft wat meer afstand genomen dan de Raad. Maar die was dan ook geschof feerd omdat haar bevel om de jaarstukken aan de Deken te ge ven, in de wind was geslagen. Daarbij komt dat het echtpaar een paar keer om hulp heeft ge vraagd toen het uit de hand liep. De toenmalige Deken was daar toe uiteindelijk niet meer bereid. De nieuwe Deken staat meer on bevangen tegenover deze kwes tie." ijjk/Den Haag (anp) - PTT Telecom heeft de afgelopen jaren iimeermalen geconstateerd dat het mogelijk is in te breken jtelefoonlijnen en telefoonschakelkasten. Om die reden heeft (Wrijf de beveiliging van de telefoonlijnen drastisch uitge- LETTERRAADSEL 'Welk woord is in dit tterraadsel verborgen? i heeft woordvoerster Th. jtvan PTT Telecom gisteroch- sldesgevraagd gezegd. Tot nu isteldehet bedrijf steeds dat er ^nooit bewijs was geleverd dat (mogelijk is telefoonfraude te p. JTelecom ligt al jarenlang Aop klgroep 06-Gedupeerden uit tijk, waarin zich ruim 1200 hebben verenigd. Deze kregen torenhoge tele- imekeningen voor het uren- Egbellen met 06- en 00-lijnen, sijlzij volhouden dat zij nooit aidienummers hebben gebeld. Mmmige gevallen liep de scha- meer dan 100.000 gul aantal leden van de ïkgroep heeft sinds 1989 civie- iprocedures tegen PTT Telecom ronnen. Het gerechtshof in hem bepaalde vorig jaar dat ministerie van Verkeer en testaat uitvoerig onderzoek i moeten doen naar telefoon- ïi, maar minister Jorritsma issdat toen van de hand omdat I volgens KPN 'vrijwel onmo- ijk' was fraude te plegen met stelefoonnet. jcuusbriefje (woordvoerster kwam gisteren die beweringen terug. Volgens a is het voorgekomen dat de «puteis van PTT Telecom in- aken op particuliere lijnen of lieten zien. „In die Overwegend be- een ®cuus" i lefje naar de klant geschreven. ituurlijk hebben wij toen de Sen voor onze rekening geno- a Wij hebben ook nooit ge- Sjldat het onmogelijk is, want i zelfs ingebroken worden computers van het Penta- «inWashington. We moeten er «wel bewijzen van zien. Een ®ijs is voor ons een melding op «gen computers." "Telecom heeft voor zover de bordvoerster weet nooit aangif- gedaan van geconstateerde in- in het telefoonnet. Het *i]f is dan ook nooit gericht 5 zoek gegaan naar criminele *sdie volgens de Landelijke ngroep 06-Gedupeerden het wfoonnet misbruiken. "Bitter T. Claessen van de reageert verheugd op Haag (anp) - De sociale Hi de boerengezinnen '«mt toe. Steeds meer boeren l tot He nek in de proble- ll? W ze daar niet over constateert De Nederlandse Plattelandsvrouwen die speciaal over dit the- documentaire maakte. De L bedoeld is om het pro- J bespreekbaar te maken, vandaag gepresenteerd in gisteren: 8. eland; 12. abt; 13. elegant; 16. sir; 17. te; jst; 21. ei; 22. eren; 24. rebel; 26. ante; 28. Spa; 32. nietig; 35. poelet; 37. om; 38. bier- knevel; 42. kartel; 45. net; 46. rog; 48. rei; et; 53. iglo; 55. ka; 56. taan; 58. tras; 60. ui, laar; 65. one; 66. lepel; 67. tal; 68. klaar. er; 3. ot; 4. den; 5. peper; 6. eg; 7. raket,,8. et; 11. driest; 14. lor; 15. nul; 18. knot, 2 .int; 25. boortol; 27. nalatig; 29. Tibet; 31. 14. gil; 35. pak; 36. ere; 40. krekel; 41 vest, 1 er; 46. renet; 47. getal; 50. rage; 51. bad, 52. aal; 59. ark; 62. op; 64. la; 65. oa. ■jaoA 'ueui uüa ;>|Ui| puepa ö|3oq uba 'Z|q 'spup pe|qw gevecht kernen. de uitlatingen van PTT Telecom. „Het is voor het eerst dat de PTT toegeeft dat het wel mogelijk is om ten koste van particulieren te frauderen. Ik heb overigens nog nooit gehoord dat iemand zo'n excuusbriefje gekregen heeft. De PTT heeft wel eens rekeningen kwijtgescholden, maar als reden gaf het bedrijf dan altijd coulan ce en dat ze in der minne wilden schikken. Bovendien moest de klant dan ais tegenprestatie ver plicht een 06-blokkade laten aanbrengen", zo zegt Claessen. De werkgroepvoorzitter ver moedt dat PTT Telecom 'een beetje zenuwachtig' is geworden na een gesprek dat de werkgroep op 25 april voerde met topambte naren van Verkeer en Waterstaat. Daar heeft de werkgroep aan de hand van onderschepte telefoon rekeningen en videobanden van zelf veroorzaakte fraudes laten zien dat het laten noteren van ge sprekken op willekeurige num mers kinderspel is. De werkgroep acht een bende criminelen in de Randstad en een bende in de re gio Arnhem-Nijmegen verant woordelijk voor tienduizenden zogenaamde gesprekken met door de bendes geëxploiteerde seks- en babbellijnen in binnen- en buitenland. De videobeelden worden volgen de week dinsdag op televisie ver toond in het programma Twee Vandaag. Amsterdam (anp) - Voormalig Heineken-ontvoerder Cor van Hout heeft een beloning van een kwart miljoen gulden uitgeloofd aan degene die de politie op het spoor zet van de pleger van de aanslag op zijn leven. Van Hout werd vorige maand voor zijn wo ning op klaarlichte dag neerge schoten. De advocaat van Van Hout, mr. A. Moszkowicz, maakte het hoge tipgeld gisteren in het RTL4 tv- programma van misdaadverslag gever Peter R. de Vries bekend. Van Hout ontvoerde in 1983 sa men met anderen biermagnaat Freddy Heineken en diens chauf feur A. Doderer. Hij zat daarvoor een jarenlange gevangenisstraf uit. De Amsterdamse politie heeft een team op de zaak gezet, maar van de dader ontbreekt voorals nog ieder spoor. We hebben er een aantal mensen doorheen gesleept, die het anders niet gered zouden hebben.' foto dijkstra Door Rinze Brandsma Amsterdam - Binnen twee minuten na de oproep hangt de gele helikopter in de lucht. Gaat het om Amsterdam zelf, dan gaan nog geen tien minuten voorbij of het team van arts en verpleegkundige in hun rode vlieger overalls kunnen aan de slag met de patiënt. De rest van het werkgebied - een groot deel van de Randstad - is binnen een kwartier na melding aan te vliegen. 'Agressief medisch behandelen, zo snel mogelijk de patiënt sta biliseren op de plek van het ongeval, om het letsel beperkt te houden', heet dat bij het helikopter-traumateam. Op of naast snelwegen, stations, bouwplaat sen, tot middenin de stad zet de piloot van 'Lifeline One' zijn Bölkow-helikopter met medisch team neer. Zelfs onder de tram-bo venleiding van het Rokin kon de piloot de heli op straat zetten, of op de Stadhouders kade: huzarenstukjes van bliksemsnelle hulpverlening. Het heli-traumateam van ANWB-Medical Air Assistance draait nu een jaar. Begin 1998 moet de evaluatie van de proef klaar zijn. „We hebben er een aantal patiënten doorgehaald, die het anders niet gered zou den hebben." Jens Valk, arts-anesthesioloog en coördinator van het helikopter-trauma team, kijkt tevreden terug op het eerste proefjaar. De eigenlijke proefperiode van het experi ment in de Randstad loopt dit jaar op 1 no vember af, maar wat ANWB en VU-zieken- huis betreft - zij doen de proef samen - komt er een landelijk netwerk van trauma-heli kopters. In afwachting van het besluit van de minister willen de initiatiefnemers ook na 1 november graag met het heli-trauma- team doorgaan. Duur In mei vorig jaar begon het experiment met de eerste gele trauma-helikopter. De ANWB betaalt het grootste deel van de kosten, het Verbond van Verzekeraars gaf een eenmali ge financiële bijdrage, het VU-ziekenhuis levert medisch team, standplaats en overige voorzieningen, zoals een heli-platform op het dak en een kleine hangar. Een heli-team is duur: op jaarbasis 1,6 miljoen gulden. Er is een reserve-helikopter nodig om te kun nen garanderen dat 24 uur per dag gevlogen kan worden. In de meeste Europese landen bestaan al ja ren trauma-teams van gespecialiseerde me dici, die via de lucht binnen minuten nood hulp kunnen bieden bij ernstige ongevallen. De medische heli's met hun teams hebben zich daar allang bewezen. In het eerste jaar kon het Amsterdamse heli- traumateam 360 patiënten behandelen. Ge middeld rukt de helikopter tweemaal op een dag uit. Heli met team worden ingezet bij ernstige ongevallen binnen een straal van 50 kilometer rondom Amsterdam. In 70 pro- Voorschoten - Op 1 januari volgend jaar kiest een tweede helikopter-trauma team, voor Zuid-West Nederland, het luchtruim. Vanuit Rotterdam verleent dat team noodhulp bij ernstige ongeval len in het havengebied van Rijnmond, Zeeland en West-Brabant. Het Rotter damse Havenbedrijf heeft het initiatief genomen voor het experiment, dat een proefperiode van anderhalf tot twee jaar krijgt. De financiering van het Rotterdamse heli-traumateam is nog niet geheel rond. Maar directeur W.Botman van ANWB-Medical Air Assistance in Voor schoten schat de kans op doorgaan van het Rotterdams-Zeeuws-Brabantse he- li-traumateam als 'hoopvol' in. Er is nog geen ziekenhuis aangewezen dat als uit- vals- en thuisbasis voor het medische Rijnmond-heliteam kan dienen. Het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam zal de meeste van de zes benodigde artsen (art sen-anesthesist en chirurgen) voor het team leveren. cent gaat het om verkeersongevallen. In de heli is bewakings- en beademingsappara tuur aanwezig die ook in ambulances zit. Het gaat nadrukkelijk niet om concurrentie met de ambulancehulp, maar om aanvul ling. Het is de meerwaarde van een arts die desnoods ter plekke kan opereren en levens reddend ingrijpen. Verrichtingen die anders pas na vervoer in het ziekenhuis kunnen worden uitgevoerd. Het heli-traumateam wordt niet meer gezien als de dure jongens die uit de lucht komen vallen en het eventjes overnemen, niet meer als heli-cowboys. Jens Valk: „Na aanvankelijke weerstand bij enkele ambulancediensten is nu een goede samenwerking opgebouwd, Er is ook geen sprake van dat wij het transport van de pa tiënt naar een ziekenhuis overnemen, op een enkel bijzonder geval na. Dat doet de ambu lance die al ter plekke is. In ons land zijn de afstanden tot ziekenhuizen zo klein - op het oosten en Zeeland na misschien - dat pa- tiëntenvervoer per heli niet nodig is." Levensreddend Voorbeelden van de geslaagde snelle nood hulp wandelen inmiddels weer gezond rond en hebben al dankbaar getuigd van het le vensreddend optreden van het heli-trauma team. Zoals een politieagent in Amsterdam- Noord, neergeschoten door een inbreker die hij betrapte. Zijn ingeklapte long kon ter plaatse, binnen luttele minuten, behandeld worden door een buisje in de borstkas aan te brengen. Of de man die bij een verkeerson geval gereanimeerd kon worden. Valk: „Wat vaak voorkomt is schedel- en hersenletsel. Wij kunnen zo iemand onder narcose brengen en beademen, om de druk in de hersenen niet te hoog te laten oplopen. Zo kun je een blijvend coma voorkomen en daarmee invaliditeit of overlijden." Het experiment moet twee voordelen aanto nen. „Allereerst is er de medische meer waarde voor een patiënt die beter uit een ongeval komt, met minder invaliditeit of sterfte. Daarnaast is er het kosten/baten- verhaal. Ons werk moet de samenleving geld besparen, omdat mensen in leven blijven, sneller herstellen en de kans op invaliditeit verkleind wordt." tlr\?6neren Z'ck Vaak V00r ""lemen, meer dan andere J!sgroepen", stelt een Ce"tervan de bond. „Ze w meer geneigd die op te J" waardoor ze vaker in 'fiJ nootigeraken." .j® ®oet boeren en boerin- 1 Weren om over hun sores i, 6n daar moed uit te put- Mjo. beaamt dat boeren *emBnVer hun 8evoelens en Nd. praten- ••Men is ge- 1Deri!lgen bo°ntjes te dop- HyremPel voor het vragen tiebern. buitenai is groot in Itj 0ePsgroep." 1%eu!entaire is een dubbel- r,un twee boerenfamilies met de economische Door Servaas Smulders Den Haag - „Dat ik fouten heb ge maakt, geloof ik zeker. Ik schaam me kapot dat ik hier sta, maar ik ben ver antwoordelijk voor de zaken zoals ze zijn gegaan." Met een brok in zijn keel gaf Ben van der Valk (van Motel Akersloot) gistermiddag bij het gerechtshof in Den Haag zijn fou ten, zoals het bewust uitbetalen van zwar te lonen, onder meer aan studenten, toe. Ben vertelde het Haagse hof ook tot het in zicht te zijn gekomen dat de Van der Val ken in het verleden op administratief ter rein een verkeerd beleid hebben gevoerd. Onder meer bij het aannemen van perso neel. Het gebeurde wel eens dat bij een Van der Valk-vestiging iemand werkte van wie niemand wist of hij wel was aangenomen noch door wie. Zo'n persoon kreeg als hij na zijn werk loon vroeg, contant, zwart uitbetaald. Het gebeurde dat oud-medewerkers pas twee jaar na vertrek bij het GAK werden afgemeld. Ben: „Zo slordig werd er ge werkt. We waren bezig met het ontwikke len van een nieuw systeem. Maar het is be lachelijk dat je in je eigenwijzigheid een aantal jaren op zo'n systeem blijft wachten Gert Jan van der Valk en zijn echtgenote Elfi tijdens het hoger beroep gisteren in Den Haag. foto anp omdat je denkt het zelf te moeten ontwik kelen terwijl je op de markt zo een systeem kunt kopen." Met nog enkele malen 'ik schaam me ka pot' en tranen van zijn echtgenote, Marion, kondigde zich tijdens de eerste zitting voor het hoger beroep bij het hof het berouw voor de fouten bij de Van der Valken zich aan. Geïnstrueerd door het legertje advo caten onder leiding van mr. Leo Spigt, die zich gisterochtend een rotje schrokken van de houding van Gertjan van der Valk en zijn echtgenote Elfi. De procureur-generaal bij het hof, mr. J. Nuis, had een eigen visie op de vele excu ses die Gertjan en Elfi aanvoerden voor het uitbetalen van zwarte lonen en het daarmee ontduiken van belastingen. Mr. Nuis: „Het bewijs voor het zwart beta len ligt voor het oprapen. Dat alles is ge reorganiseerd is goed maar het gaat hier nu om het afrekenen van het verleden en dat betekent ook dat je daar verantwoor ding over aflegt. De excuses en antwoor den op de vragen maken me onrustig." Het hof legde de gigantische administra tieve wanorde nog eens nadrukkelijk op tafel. Het gebeurde dat een stagiair de ver antwoordelijkheid kreeg over een keuken en zelf medewerkers aannam. Chefs, die geld in de binnenzak hadden, mochten me dewerkers uitbetalen. Rekeningen ver dwenen tussen de aardappelschillen. Van daag vervolgt het hof de behandeling van de zaak tegen Lucas en zijn echtgenote Helen en Arie van der Valk. Morgen volgen het requisitoir van de procureur-generaal en de pleidooien van de raadslieden. -A. 1 MS V? Op papier geldt Liberia als een van de grootste zeeva rende naties. In iedere wereldhaven liggen wel schepen die Monrovia als thuishaven hebben. Het zijn schuiten die nog nooit in Liberia zijn geweest en er nu zeker niet meer zullen komen. De inspanningen van Europa moeten erop gericht zijn om de Liberiaanse vluchtelingen in Afrikaanse buurlan den op te vangen. Voorkomen moet worden dat er een stroom asielzoekers richting Europa op gang komt, al dus minister Pronk. Liberia is economisch en strategisch oninteressant, dus een invasie door een VN-vredesmacht is niet aan de or de. Bovendien is het voor de Westerse wapenfabrikan ten een aardige test om te zien hoe de tienerformaat- wapens het in de praktijk doen. Natuurlijk geeft u straks geld als collectebussen voor Li beria een beroep doen op uw schuldgevoel. U betaalt dan omdat u deel uit maakt van een Westerse gemeenschap die willens en wetens dit soort conflicten uit de hand laat lopen. De beschaving anno 1996 is zo ver gevorderd dat de im mer naar nieuws hongerende actualiteitenrubrieken op tv zich inspannen om toch vooral als eerste bewegende beelden van dat schip te kunnen brengen. Voorlopig is het behelpen met een paar aangrijpende kleurenfoto's en iedere keer maar weer een mevrouw van Artsen zonder Grenzen die ons op de hoogte houdt. De foto's van de boot komen straks in het eeuwoverzicht naast die van de slachtingen in Ruanda te staan. MERIJN Van onze verslaggever Arnhem - Freddie D., bekend als de pyromaan van Ede, moet op 22 mei opnieuw voor de rechtbank in Arnhem verschijnen op verdenking van brandstichting. Dit keer moet hij zich verant woorden voor een caravanbrand in Veenendaal op 15 februari. De 22-jarige Edenaar werd vol gens de politie 'zo goed als op he terdaad' betrapt bij een branden de caravan in Veenendaal. Fred die D. erkent dat hij op het mo ment van de brand in de buurt van de caravan was, maar hij zegt de caravan niet in brand gesto ken te hebben. Een dag eerder, op 14 februari, vocht D. voor het gerechtshof de terbeschikkingstelling van de re gering aan die de rechtbank hem vorig jaar oplegde in verband met een reeks branden in het voorjaar van 1995. In een emotioneel plei dooi voor het hof bekende hij die branden, maar zei dat hij enorme spijt daarvan had. Hij vroeg de rechter om hem geen tbs op te leggen. Het hof ging niet in op dat ver zoek en veroordeelde hem op 27 februari tot vier jaar cel en tbs. D., die sinds 15 februari in de ge vangenis zit, is formeel van dit arrest in cassatie gegaan bij de Hoge Raad. Vormfout De Edenaar kwam op 1 december vorig jaar door een vormfout van justitie op vrije voeten, nadat de rechtbank hem veroordeelde tot vijf jaar cel en tbs. Een dag na de zitting van het ge rechtshof in Arnhem betrapten twee Edese politiemensen D. in Veenendaal, waar hij wegrende bij een caravan, die enkele tellen later in brand vloog. De verdach te zegt dat hij naast de caravan een plas had gedaan en dat hij daarna naar zijn auto rende om dat hij bang was dat er iets met zijn ouders aan de hand was. De caravanbrand in Veenendaal was de vijftiende in een nieuwe reeks branden, die Ede en omgeving sinds begin januari teisterde. On der meer ging een verffabriek an nex autospuiterij in De Klomp in vlammen op. De schade daarvan was enkele honderdduizenden guldens. Heterdaad Omdat D. door de politiemensen gezien is bij de brand in Veen endaal bestaat het vermoeden dat hij ook verantwoordelijk is voor de andere branden. Maar bewijs daarvoor heeft de politie niet kunnen leveren. Volgens raadsman mr. A. Robus- tella heeft de politie ondanks buurtonderzoeken en uitvoerige verhoren van de verdachte geen nieuwe feiten tegen zijn cliënt kunnen vinden. „Niemand heeft gezien dat mijn cliënt daadwer kelijk een brandende lucifer bij de caravan heeft gehouden", al dus de advocaat van D. (ADVERTENTIE) O O Witlof, 500 gram Rundertartaar, 100 gram CD Knipbrood, heel, wit of bruin Pepsi Cola, Regular Light, Max of Light Cafeïnevrij, fles 1.5 liter Uit de diepvries: CD Spinazie, pak 750 gram L6fri.l9,450 gram CD Ananasschijven, blikje 234 gram CD Pinda's, zout of ongezouten, zakje 250 gram Snickers, pak 5 stuks 349"3.19, Snickers mini, zak 300 gram -3^99" Liga Evergreen vakantiepakket, A A C\ pak 12 stuks Nü John West pink zalm, c -in 3 blikjes (a 213 gram) halen, 2 betalen &6T D./O 1.69 -456- 1.39 -aar 1.89 -aar 1.89 79 59 -4r79~ 1.29 -LOT —95" 3.59 CD Tissue Toiletpapier, A wit, pak 12 rollen üatT H."" 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. De aanbieding groente, vlees en brood geldt t/m zaterdag 18 mei en de overige aanbiedingen t/m zaterdag 25 mei a.s. 'Zolang de voorraad strekt

de Stem | 1996 | | pagina 3