Echt en onecht in Cannes Famke Janssen en haar degenslikker Will van Kralingen schittert als Else Piraat Geena Davis op zoek naar schat DE STEM Zanger van 2Unlimited gearresteerd op Schiphol Stukken voor theaterfestival geselecteerd UITGIDS Fotomodellen veroveren filmfestival Minimaal Beperkt talent pESTEM THEATER Schiphol (anp) - De zanger van de Nederlandse popgroep 2Unli- mited, Ray Slijngaard, is zondag avond op Schiphol aangehouden in verband met een vechtpartij eerder op de luchthaven. De artiest zou vrijdag samen met zijn twee lijfwachten ruzie heb ben gekregen met een fotograaf nadat deze foto's van Slijngaard had gemaakt. Een woorvoerder van de mare chaussee op Schiphol heeft dit maandagochtend gezegd. Behal ve de zanger werden ook de twee lijfwachten aangehouden op be schuldiging van openlijke ge weldpleging. Het drietal werd om kwart voor acht zondagavond in de slurf naar de aankomsthal gearres teerd. Slijngaard en zijn body guards werden voorgeleid aan de hulpofficier van justitie en ver hoord. Om half elf werd het trio vrijgelaten. Het vechtpartij vond plaats toen Slijngaard vrijdag op het vlieg tuig naar Marokko wilde stap pen. Daar trad hij voor het laatst met 2Unlimited op in oude sa menstelling, samen met zangeres Anita Doth. Een fotograaf maakte in de ver trekhal foto's van het duo. Slijn gaard eiste daarop het rolletje van de fotograaf. Toen deze dat weigerde te geven, werd de foto graaf door twee lijfwachten van het house-duo te grazen geno men. Antwerpen (anp) - Een jury van negen Nederlandse en Vlaamse theatercritici heeft zondag in Antwerpen tien toneelstukken uitgekozen die worden opgevoerd op het tiende Vlaams-Nederlands Theaterfestival. Dit festival wordt van 29 augustus tot en met 9 september gehouden in Amster dam en Brussel. De geselecteerde producties zijn de meest belangwekkende uit dit seizoen, aldus de jury onder lei ding van de Vlaamse publicist Jo- han Thielemans. De toneelstukken zijn: Drie Zus ters van Anton Tsjechov, ge speeld door De Trust; Heartbreak House van G.B. Shaw van toneel gezelschap S.T.A.N.; Maat voor Maat van William Shakespeare door Het Zuidelijk Toneel; Bar nes' Beurtzang (naar Dj una Bar nes), opgevoerd door Toneelgroep Amsterdam/Blauwe Maandag Compagnie; Uit liefde voor Marie Sarlat van Régine Deforges, ge speeld door Malpertuis; De Be zetenen van Albert Camus en Fjodor Dostojewski, opgevoerd door De Roovers; De val van Mussolini van het muziektheater van Dick Raaijmakers, gespeeld door Theatergroep Hollandia/To- neelgroep Amsterdam/Holland Festival; De Wijze van Zaal 7 van Hans Aarsman, door Laagland; Mystiek Lichaam van Frans Kel- lendonk, gespeeld door Het Na tionale Toneel; en Caligula van Albert Camus, door het Zuidelijk Toneel. Door Jos Kessels Cannes - De wie is wie van show business krijgt op het filmfestival van Cannes een genadeloze prak tijkbehandeling. Internationale bekendheid, om wat voor reden dan ook, staat er zeer hoog aan geschreven, wat tot vreemde en komische situaties leidt. In populariteit zit een rangorde. Sinds de fotomodellen de rol van de klassieke filmdiva's overgeno men hebben als idolen, buigt ook het filmfestival voor deze heldin nen van het uiterlijk. Afgelopen weekeinde trokken enkele fotomodellen, met voorop Naomi Campbell, de aandacht naar zich toe. Campbell bezocht het festival omdat ze een rolletje zo klein als haar navelringetje heeft in 'Girl six' van Spike Lee, een oppervlakkige komedie over telefoonsex. Nu zou Naomi Campbell ook zonder die film wel naar Cannes gekomen zijn, omdat de publici- teitszieke tante ook zonder alibi op de grote evenementen ver schijnt. Hoewel haar aandeel in de film minimaal is, leek het of zij de film in haar eentje bedacht en gedraaid had, zo werd ze door de media besprongen. Het vaste cor don kleerkasten bevestigde haar status. Wat een contrast met de pijnlijke rust rond 'Girl six'-hoofdrol- speelster Theresa Randle, die moederziel alleen en onopge merkt achter het Campbell-cir cus aanholde. De begenadigde en sympathieke actrice zou toch be kend moeten zijn van 'Jungle Fe ver', 'Beverly Hills 3' en 'Bad Boys', maar werd op de catwalk van Cannes vermorzeld door de omhoog gevallen modepop. Theresa Randle voelde zich zó klein worden, dat ze een omstan der bedremmeld vroeg waar ze een taxi kon vinden. Is Naomi Campbell een voorbeeld van hoe je met een beperkt talent de wereld aan je voeten kunt krij gen, anderen proberen hetzelfde op een nóg dubieuzere manier. Zo liep er een Michael Jackson- kloon over de drukke boulevard, die zich liet omringen door een aantal klanten van de plaatselij ke sportschool. De potige gasten zorgden er met een opzichtige duw voor, dat de nepper hoe dan ook opviel. Toen hij even later met veel ophef neerstreek op het terras van een exclusief hotel, was het Franse dagjesvolk hele maal overtuigd en flitste een fo towinkel leeg.. Later vroeg ik me af, of Naomi Campbell ook wel echt geweest was. Theresa Randle in ieder ge val wel, maar dat telt niet. Regisseur Spike Lee en Theresa Ran'dle die in Lee's nieuwe film 'Girl six' de hoofdrol speelt, moesten het met aanzienlijk minder belangstelling stellen dan Naomi Campbell. foto reuters The Birdcage van Mike Nichols is een aardige Amerikaanse remake van de Franse komedie la Cages aux Folies Ro bin Williams en Nathan Lane spelen de eigenaar en de topartiest van een traves tieclub in Miami; een homoseksueel vriendenstel dat zijn aanstaande schoon familie wijs moet zien te maken dat het man en vrouw is. (Casino in Breda) Demi Moore is jurylid in een rechtszaak tegen een maffiabaas in de langzaam voortkabbelende thriller The Juror van Brian Gibson. Tegen het eind slaat de vlam nog in de pan. (Casino in Breda, De Koning van Engeland in Hulst) Terroristenbestrijders Kurt Russell en Ste ven Seagal moeten in de spannende en spectaculaire actiefilm Critical Decision van Stuart Baird een gekaapte Boeing met een zware bom aan boord over meesteren. (Casino in Breda, Cinemac- tueel in Bergen op Zoom, City in Roos endaal, De Koning van Engeland in Hulst) Een aap speelt de hoofdrol in de vrolijk opgeklopte komedie Dunston checks in. (Casino in Breda, Roxy 2 in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst) Bruce Willis moet in 2035 de aarde van de ondergang zien te redden in de science fictionfilm 12 Monkeys van Terry Gilli am. (Cinésol 1 in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst) Ondanks de plastic speelgoedfiguren en de computer-animatie is de film Toy Sto ry van Walt Disney expressief en het ver haal mooi. (Casino in Breda, Centraal 1 in Geertruidenberg, City in Roosendaal, Ci nemactueel en Roxy in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst) BELGIË FRANS 1 16.35 Neighbours, soap 17.00 La banc Carlos, magazine 17.30 The Fall Guy, si 18,30 Régions soir 18.50 Cartes sur tal '9.10 Le quotidien des sports 19 Nieuws 20.10 Génies en herbe, spelli 21.05 Les artisans de l'histoire, portret »an politici 22.05 Frangoise et les si 22.45 Laatste nieuws DUITSLAND 1 ÏÏt Mor9enmagazin, ontbijttelevi "7° Tagesschau 09.03 Dallas, soap 09. ,move' ochtendgymnastiek 10.00 gesschau 10.03 Auslandsjournal 10.45 Ln-ULdhLeit 11-00 Tagesschau 11. uich überraschen, amusement 12. E™cbau 12 55 Presseschau 13.00 Spi «raftennis: WTA-toernooi van Berl 17 nn TTa9esschau 16-03 Fliege, talkshc '.W Tagesschau 17.10 Brisant, bou mSI"8 17,55 Verbotene Liebe, i se Manenhof, serie 18.54 Auf Ac ne' ra k Tagesschau 20.15 Auf eic met ir d Tlsdaadserie 21,05 Sketch-" Glob ?n en Diether Krebs 21- zine 2'2E!5PU'a'r*wetenschappelijk mac 22 3n t ^erbert Schnipsi, come talksh™!^8-!! 8n 23,00 Boulevard B Nachtma E"en' comedy oo.; Wilei932'" °°'45 (ZW) So"9 of Lo* DUITSLAND 2 Slf^sland 1 13,45 Dalli Da ieu9dserie il m'e Kmder von Bullerb 14.40 c Theos Geburtstagsec 15.05 ,;port:S2ene. jongerenmagazii ch'° tekenfi'i )eu9di°urnaal 15.15 Pinc 1S45 Hent! 615,40 Gesundheits-T rie '635 JphI M° The Flyin9 Doctors's AbendmJa, 96 Leben'serie 17-< mal 17 55 r m ^eute 17.45 Mome Heute in j5rSr !us Falkenau, serie 19.C mit Herz «ri„ s» .ï.riends Freundscha Punten uit 'Wntt 'n Spass' hoogt Politiek mL, e"' dass?' 21-00 Front; '^Portage-sede"V!1l45Heute 22,15 3' "^aadserie M uEln fa" für Zwt Port Extra/tl 3 Heute nacht 24.0 °0.15 Peru!!"!)' ATP"toetnooi van Ron 01.50) docu"d|,ama uit 1992 (t( Door Jos Kessels Ieder genre heeft zijn liefhebbers. De horror-club is wel de meest fanatieke, met speciale terror- weekends en fantasy-festivals vol bloed en gedrochten. Een van de helden is Clive Barker, schrijver van grafzerk-pulp en maker van horrorfilms als 'Hellraiser'. In zijn nieuwe film, 'Lord of illu sions', gooit hij het op een ak koordje met magie en wederop standing, terwijl het bloed vloeit als het bier op het Leidseplein. De film heeft overigens een Ne derlands tintje, omdat Benen meisje Famke Janssen er haar de buut in maakte. Zij is de liefde van de illusionist Swann (Kevin O'Connor) en heeft het de hele film door zwaar te verduren. Niet alleen heeft ze een platoni sche verhouding met Swann, de illusionist laat zich tijdens een show ook nog eens doorboren met zwaarden en wordt lek in een lijkkist geheven. Privé-detective D'Amour onder zoekt het zaakje rond de onge lukkige degenslikker en stuit al snel op ondergrondse activitei ten. Enkele ongunstige punkers willen een begraven tovenaar op nieuw tot leven wekken en Swann blijkt ook al niet zo fris te zijn geweest. In 'Lord of illusions' komen heel wat figuren ongelukkig aan hun eind. Ze worden doorboord, ver dwijnen in de modder, worden gewoon doodgereden of krijgen DINSDAG 14 MEI 1996 D6 OOK IN DE BIOSCOOP Michelle Pfeiffer speelt in het romanti sche liefdesdrama Up close personal een serveerster die een bliksemcarrière maakt als televisie-presentatrice en een romance krijgt met tv-producent Robert Redford. (Cinésol 3 in Breda, De Koninq van Engeland in Hulst) Broken Arrow van John Woo is een snelle actiefilm over twee elkaar bestrij dende testpiloten (John Travolta en Christian Slater), met kernraketontplof- fingen en opgeblazen treinen. (Roxy 2 in Bergen op Zoom, Centraal 2 in Geertrui denberg, De Koning vén Engeland in Hulst) In de fascinerende thriller Seven van Da vid Fincher worden twee rechercheurs geconfontreerd met de gruweldaden van een bijbels geïnspireerde seriemoor denaar. (Casino in Breda, Centraal I in Geertruidenberg) Inde fraai gekostumeerde komedie Sen se and Sensibility van Ang Lee spelen Emma Thompson en Kate Winslet twee 18e eeuwse zusjes die verliefd worden op de verkeerde mannen (o.a. Hugh Grant). (Cinésol 2 in Breda) tri fi> liïü: Braveheart, het met vijf Oscars be- kroonde middeleeuwse vecht- en liefdes spektakel met Mel Gibson als Schotse op standeling, draait nog in Mignon in Bre da. In de sentimentele smartlap Mr. Hol land's Opus speelt Richard Dreyfusseen muziekleraar met een doof zoontje die het maakt bij zijn leerlingen. (De Koning van Engeland in Hulst) John Travolta, Gene Hackman en Danny DeVito spelen de hoofdrollen in de ko medie Get Shorty, waarin de louche kanten van Hollywood verrassend leuk op de hak worden genomen. (Cinemac tueel in Bergen op Zoom, City in Roos endaal) NEDERLAND 1 16.00 Journaal .li; Goeiemiddag! 53 Wild, Wild World of Anima tuurserie ,7I5 De droomshow, spelletje 1745 Alle dieren tellen mee, dier gazine U13 EinHeim für Tiere, serie <901 Studio RKK 1930 Blik op de weg, verkeersmac met de verborgen camera journaal/Weeroverzicht Oomburg, serie Televizier, actualiteitenrubric 2156 Ongelooflijke verhalen, re| ge-serie. Afl. 2 22 ;o Ebola, een epidemie van uit. Documentaire o' uitbarsting in Kikwit, Zaïre, (tot 23.30) 20.30 21.23 bil de i !,ir NEDERLAND 2 10.30 11.00 13,59 16,10 17.00 17.29 18.59 19,30 1958 20.26 21.18 21.56 22.24 22.56 23.02 23.31 23.36 Zomerbeestjes. Afl. 1 (tot 10 Boekeboppe (tot 10.50) Op zoek naar onze vooroi (tot 11.20) Het vragenuurtje in de Tw Kamer (tot 15.00) The Waltons, serie Eindexamenjournaal 2Vandaag, actualiteiten me 17.30 en 18.00 Journaal; Sportjournaal en vanaf Hoofdpunten uit het nieuw volgd door het weer Nacht zonder dak, verslag var nifestatie rond het thema vlu lingen Ik weet het beter, spelletje 750.000 x met de vlam in de reportage over de Bike Week Florida Christy, serie Antenne; De laatste vrije boere delige documentaire (slot) Nederland zingt Wereld van verschil, bijbelstu PP; Uitzending CD Een eigen onderneming. Afl. Journaal Middernacht klassiek, twee certi voor orgel en orkest van del (tot 00.06) 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 07.29 Ontbijt-TV met elk "half uur I Journaal, 8.10 NOS-Sportjour en 7.45 en 8.16 Weer 09.05 PP: Uitzending PvdA 0908 Kook tv 09.30 Vrouw-zijn 09.55 Gospelclip 10.00 Claro. Spaans voor gevorderder 10.30 Hier en Nu 11.07 Goeiemiddag! 11.59 MiddagEditie, actueel maga met om 12.00 Journaal, 12.15 Haag, 12.30 Sportjournaal en 1 Weer 13.00 Journaal 13.07 Opsporing verzocht 14.01 Het zonnetje in huis, comedy '4.29 Late voorstelling 14.59 Dierenmanieren 15.30 Yoy: Dichter op straat 16.00 Journaal 16.07 Noorderlicht De Witte Ballon van Jafar Panahi en Ab bas Kariostami is een mooie, amusante maar ook wat voorspelbare speelfilm uit Iran, waarin een klein meisje het geld kwijt raakt en weer terugkrijgt dat ze van haar moeder heeft gekregen om een goudvis te kopen. (Chassé Cinema Breda) Het met Oscars bekroonde diersprookje Babe, een buitengewone big blijft nog in Mignon in Breda. Cinemactueel in Bergen op Zoom) A Little Princess van Alfonso Cuarón is een mooie familiefilm over een Brits meisje dat opgroeide in het koloniale In dia en dat na de dood van haar vader een ellendige tijd heeft op een Newyorkse kostschool. Fantasie (Indiase verhalen) en werkelijkheid lopen fraai dooreen. ((Cinésol in Breda) Kostelijk is het sprookje Lang leve de koningin, waarin een meisje (Tiba Tos- sijn) geobsedeerd raakt door het schaak spel en in een paleis met levende schaak stukken belandt. (Cinemactueel in Bet gen op Zoom. The Secret of Roan Inish van John Say- les is een schitterend, warm Iers sprookje over een 11-jarig meisje en een mag« zeehondeneiland. (Chassé Cinema in Bre da, matinees) Antonia, het amusante feministische sprookje van Marleen Gorris b ijtt i Chassé Cinema Breda. Met Willekea Ammelrooy als oermoeder van vier ge"® raties onafhankelijke vrouwen, kroond met een Oscar. II Postino, de mooie, poëtische film1® Michael Radford over de vriendschap sen de dichter Pablo Neruda (PhW Noiret) en een eenvoudige Ital® postbode (Massimo Troisi), is weer te in Chassé Cinema Breda. Als filmklassieker op maandag draailij Chassé Cinema in Breda Belle de van Luis Bunuel, met Catherine Deneu' als een getrouwde vrouw die zich P' tueert, waarbij de surrealistische werkelijkheid en fantasie van elkaa vreemden. BELGIË FRANS 2 1440 La musique habite au 21: Konin Elisabeth Muziekconcours, halve fin zang 18.30 lei Bla-bla 19.30 Nieuws 20 ces géants du stade: Guy Drut 20.05 Ch; Pion's 96, autosportmagazine 20.35 Zo were: Wielrennen, lassieker de Grote P kan Wallonië door de jaren heen 21, ey 22-00 Nieuws 22.30 Cheval p Sl°n, Paardensportmagazine (tot 22.55) Door Jos Kessels Met 'Cutthroat Island' blaast actie-regisseur Renny Harlin ('Die Hard II', 'Cliffhanger') de bijna vergeten piratenfilm nieuw leven in. Al thans, dat probeert hij. Het enige verschil met de voorgangers is dat ditmaal een vrouw aan het roer staat, namelijk Harlins lieftallige echtgenote Geena Davis als de vrouwelijke piraat Morgan. In 1668 zijn de zilte baren woeliger dan ooit. Morgan heeft haar zin nen gezet op een schat, die zich op Cutthroat Island zou bevinden. Om de schat te. yinden moet Morgan drie stukken van een landkaart bijeen zoeken, die nogal ludiek verdeeld is. Een deel van de kaart bij voor beeld is getatoeërd op het hoofd van Morgans vader, maar dat is geen probleem, daar de oude sterft en zijn schedel niet meer nodig heeft. Op zoek naar de ontbrekende delen ontmoet Morgan de jonge oplich ter Shaw (Matthew Modine). Het tweetal ziet wel iets in elkaar en sa men gaan ze op zoek naar het schateiland. Maar er is nog een andere kaper op de kust, Dawg (Frank Langella), een snode kielhaler die de wind in de zeilen meent te hebben. 'Cutthroat Island' hangt van de piraten-clichés aan elkaar: veel wilde achtervolgingen over land en zee, exotische oorden, zwaardgekletter, zeeslagen, explosies en drinkgelagen. Dat is nog het meest vriendelij ke wat je over deze film kunt zeggen. Regisseur Renny Harlin maakt de kijker namelijk horendol met zijn hyper-nerveuze camerawerk. Als een opgejaagde zeerob die een vracht xtc-pillen geslikt heeft, slaat hij met de beelden aan het mui ten. In een hels tempo scheurt hij langs de schepen en de personages en laat alles ontploffen wat een meter boven de grond uitsteekt. Alsof Harlin bang is dat je daar nog geen hoofdpijn genoeg van krijgt, wor den de overspannen beelden vergezeld door keiharde symfonische muziek, waar Wagner een oase van rust bij is. 'Cutthroat Island' draait in Grand in Breda. NEDERLAND 3 Will van Kralingen, een van de allermooiste actrices van Het Na tionale Toneel, komt op 21 mei naar Roosendaal en op 22 en 23 mei naar Breda met de boeiende monoloog Else van Arthur Sch- nitzler. In haar eentje weet ze een complete tragedie te vertolken over een 19-jarig meisje uit de laat-19e eeuwse Weense society dat voor een vreselijk dilemma wordt geplaatst. De vader van Else gaat failliet en moet naar de gevangenis als hij geen dertigduizend gulden kan betalen. Een rijke connectie zal de mooie Else het geld geven als zij zich naakt aan hem wil tonen. Else, die even onschuldig als uit dagend is, weigert eerst, maar blijft steeds aarzelen omdat het idee haar tegenstaat maar ook opwindt. Uiteindelijk presenteert zij zich naakt en plein publiek tijdens een pianoconcert, min of meer in trance door haar eigen narcisme, en pleegt vervolgens zelfmoord, wegens het verlies van haar on schuld, hoewel ze ook die zelf moord eigenlijk niet heeft gewild. Will van Kralingen weet op won derbaarlijke wijze te suggereren dat ze een jong meisje is en tovert met een summiere stembuiging of een enkel gebaar ook nog een aantal andere personages tevoor schijn. Met een onmiskenbaar erotische uitstraling maakt de actrice, in de spannende regie van Kim Zeegers, haar publiek tot voyeur van een zeldzaam in tieme gebeurtenis. Josée Ruiter speelt een razend knappe rol als Medea in een ont hutsend mooie voorstelling van de gelijknamige tragedie van Eu ripides door het Noord Neder lands Toneel. Op donderdag 23 van verhalen en muzikale inter mezzi in een cabaretvoorstelling die werd geschreven door Justus van Oei en geregisseerd door Ge- nio de Groot. Steven van Watermeulen is aangrijpend als innerlijk ver scheurde Romeinse keizer in Ca ligula van Albert Camus bij Het Zuidelijk Toneel, een verrassend ingetogen maar ook afstandelijke voorstelling van regisseur Ivo van Hove, die werd geselecteerd voor het Theaterfestival 1996. Na de dood van zijn geliefde zuster is het leven voor de eerst zo recht vaardige Caligula zo zinloos en onverdraaglijk geworden dat hij zich onkwetsbaar probeert te maken voor gevoelens. Bevrijd van waarden en normen stelt hij een schrikbewind in en begint zijn medemensen te vernietigen in de hoop zelf vernietigd te wor den. Van Watermeulen speelt Ca ligula eerst gebroken van ver driet en dan langzaam verande rend in een gevaarlijke gek en te gelijk een ontroostbaar kind. Dit geweld- en wraakmechanisme kan worden geassocieerd met de uitbarstingen van oorlogsgeweld in de wereld om ons heen. Moni toren vergroten de bijna onzicht bare werkelijkheid achterin het toneel uit tot een vorm van rea lity-tv. Op dinsdag 21 mei in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom, 7 en 8 juni ook nog in Bréda. Will van Kralingen speelt in 'Else' van Arthur Schnitzler in haar eentje een complete trage die met een sterk erotische lading. foto pan sok Een scène uit 'Lord of illusions'. foto united artists een hoofd als een Halloween- zoek zijn naar 'de wijsheid van 'Lord of Illusions' draait in Mig pompoen. Dit alles omdat ze op het graf'. non in Breda. mei is zij te zien in het Bredase Chassé Theater. In de sobere en krachtige regie van Agaath Wit- teman is deze Medea, de kin dermoordenares, een vrouw van deze tijd en geen waanzinnige, waardoor de toe schouwer wel moet geloven in het onvoorstelbare: dat een vrouw uit jaloezie en wraak haar eigen kinderen kan ombrengen. Josée Ruiter en haar tegenspeler Leslie de Gruyter laten aangrij pend zien tot welke immense emoties een verbroken liefdes band kan leiden. Het decor en de aankleding van Rien Bekkers sluiten prachtig aan bij het hel dere, zuivere karakter van de voorstelling. Een van de belang wekkendste voorstellingen van dit theaterseizoen. Mini Maxi, de virtuoze clowns en multi-instrumentalis- ten, komen vand-8 tot en met 21 mei terug naar net Chassé Thea ter in Breda met hun internatio naal toegejuichte programma Scherzo. Het uit negen mannelij ke en vrouwelijke rasmuzikanten bestaande orkest speelt tevens mee in de geraffineerde acts van de boomlange en de kleine ko miek, die na dit seizoen weer uit Nederland verdwijnen om onder meer in Wenen en St. Petersburg wekenlang hun show te presente ren. In de serie Nieuwe Theaterma kers van de kleine Chassé-zaal in Breda staat voor zaterdagavond een onderdeel uit het recente Springdance Festival op het programma. Mischa van Dullemen Klaus Jürgens presenteren hun eigen dansstuk Von Steinen ha- ben wir es ge- lernt bij muziek van Schubert. Een dag uit het leven van een oudere man die in zijn dagdromen als flamencodan ser, Don Juan of mooie vrouw op treedt. De twee dansers waren onlangs nog te zien in Pork van Paul Selwyn Norton. Chambre Close is een danssolo van Kristin de Groot; het portret van een een zame vrouw die terugkijkt op haar leven. Cabaret Purper, het formida bel zingende herkenkwartet dat ook de humor niet schuwt, komt op 21 en 22 mei naar Chassé Bre da met Purper Elf. Bijna alle liedfes van deze elfde aflevering zijn gevoelig en/of geestig, terwijl nieuwkomer Eric Corton (die Hans van der Woude opvolgde) een frisse, onbevangen inbreng heeft en ook bas en gitaar speelt. Muzikaal is de groep veel breder geworden nu het niet meer alleen om pianist Erik Brey draait. Ook de spreiding van de onderwerpen is veel groter geworden. Erik van Muiswinkel is mor genavond in schouwburg de Kring in Roosendaal ,met zijn so lo De Mensenvriend, waarin hij een Groot Man speelt die wordt klein gehouden en nog een aantal andere figuren. Een maalstroom

de Stem | 1996 | | pagina 24