oename klachten drugsoverlast 95 25 10 60 95 Rijker wonen kan voor minder. m\ Nieuwe brug over Grote Axelse Kreek ;n Xantia. Kaartkampioenen van Ons Genoegen DUIVEN sport POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort ül löEÊ foonkonsumentenburo Terneuzen constateert uitwaaiering problematiek Provincie handhaaft voorlopig oude beleid DESTEM ZEELAND C3 Rasti Rostelll Show 2. TERNEUZEN, Wisse, Beheer van zilvermeeuw-populaties Orleans Doorrijden Vernieling Binnenstadverbod Mishandeling Diefstal Brandstichting Brandstofdiefstal Bromfiets weg Doorrijder gewond Breskens Sas van Gent Terneuzen Negende Ronde van Vlaanderen Sterk bezet toernooi in Hoofdplaat 1996 islag 52 DINSDAG 14 MEI 1996 Een show vol spanning en sensatie. Tijdens de show gratis rookontwenning en aMlen met behulp van hypnose. Je verstand zal weigeren te accepteren wat je ogen zlenll 'ZUIDLANDTHEATER' n te ienltl Aanvang 20.15 uur Telefonisch reserveren 06-320 230 62 epm ma. t/mvrij. 10.00-17.00 uur j,n onze verslaggever peuzen - Het Woonkonsumentenburo in Terneuzen {rijgt steeds meer anonieme meldingen van mensen uit de '„ijken Triniteit en Lievenspolder met betrekking tot jjugsoverlast. Pit zegt V. van der Laan van het (oonkonsumentenburo. Pi drugscriminaliteit in genoem- je wijken uit zich in klachten lfer illegale hennepkwekerijen jats, dealen en lastigvallen „..mensen door drugstoeristen 5 met de vraag waar zij het ijoor hen fel begeerde spul kun- nen krijgen. ia Sensation. 16V biedt: metallic of parelmoer van de carrosserie, elektrisch 'ale portiervergrendeling en in oei. Verkrijgbaar vanaf f 42.465,-. f f 37.430,-. Meer informatie over 0. Bijzonder Citroen. LGEN VOORBEHOUDEN. CITROEN PREFEREERT TOTAL. en 9, tel. 076-5022399. Burgerhoutsestraat 194, mensen zijn over het alge- gen toch bang voor represail le" verklaart Van der Laan het minieme karakter van de mel- jjjjjen. „Ze kloppen gemakkelij- iiraan bij het Woonkonsumen- met het verzoek hun door te spelen." je verplaatsing van de drugs- overlast naar andere stadsdelen an Terneuzen is een gevolg van destrenge aanpak van de proble matiek in de binnenstad. Onlangs Dog, signaleerde de gemeente- «dsfractie van de Partij van de Jrbeid dat het zaak is steeds alert te blijven op het gevaar van verplaatsing. De partij noemde daarbij de Bomen- en Bloemen- buurt als voorbeelden van bui tenwijken waar ongewenste acti viteiten die samenhangen met de drugshandel toenamen. Een buurtbewoner van Triniteit en Lievenspolder bevestigde dat in het meinummer van Overbu ren, de buurtkrant voor deze woonwijken. „Er is hier steeds meer overlast van randfiguren," zei hij. „De overlast van daar (de binnenstad, red.) waaiert uit naar de Bomenbuurt. Het gaat fout. Er is hier steeds meer leegstand." De relatie tussen de drugsover last en leegstand in de wijk is vol gens Van der Laan van het Woon konsumentenburo niet aanwezig. „Leegstand is er in heel Terneu zen. Je ziet het in alle buurten. Dat heeft niet zozeer met drugs overlast te maken, als wel met het feit dat steeds meer mensen om schakelen van huren naar het ko pen van een woning. Van onze verslaggever Goes - De provincie Zeeland, die met ingang van dit jaar verantwoordelijk is voor het beheer van de zilvermeeuw populaties in het Deltagebied, handhaaft vooralsnog het eerder door het ministerie van LNV in gang gezette beleid. Grote kolonies meeuwen wor den met rust gelaten, kleine en nieuwe vestigingen worden be streden. Dat gebeurt voorna melijk met nest verwij dering door het rapen van eieren. Naast beperking van ecologi sche schade gebeurt dit rapen ook om schade aan de schelp diervisserij zoveel mogelijk te voorkomen. Kolonies die met rust moeten worden gelaten, bevinden zich onder meer in het Verdronken Land van Saeftinghe, Sloege- bied, strekdam van de Philips- dam, Volkerraksluis en Prin- cessenplaat in het Zoommeer. Onderzoek heeft uitgewezen dat de kolonie meeuwen in het Land van Saeftinghe zich niet uitbreidt. In het Schor van Waarde is het aantal broedpa- ren door eieren rapen afgeno men. Omdat veel van deze meeuwen fourageren bij de mosselverewerkignsbedrijven in Yerseke zal het verwijderen van de nesten worden voortge zet. Een heimachine zorgt ervoor dat de betonnen pijlers in de kreekbodem terecht komen. Van onze verslaggever Axel - Het waterschap De Drie Ambach ten is begonnén met de vervanging van de houten brug door een betonnen construc tie over de Grote Axelse Kreek. Een hei machine ramt betonnen pijlers in de kreekbodem waarop geprefabriceerde liggers komen. Het waterschap streeft ernaar om voor de bouwvakvakantie klaar te zijn met dat werk. Daarna worden de leuningen aangebracht en wordt de weg naar het Smitschorreterrein aangepast. De toegang tot het motorcross- en zweef- vliegterrein is door de werkzaamheden tijde lijk omgeleid. Het waterschap heeft ter plek ke, en in de buurt van de Axelse Sassing, een FOTO CAMILE SCHELSTRAETE alternatieve route naar het terrein aangege ven. De brug, die nodig aan vervanging toe was, was tot voor kort eigendom van Staats bosbeheer maar is in beheer gekomen van wa terschap De Drie Ambachten. Staatsbosbe heer betaalde daarvoor een afkoopsom van 550.000 gulden aan het waterschap. Dit bedrag wordt door het waterschap ge bruikt voor de bouw van de nieuwe brug. Duif Scheele wint Creil Terneuzen - De Zeeuwse post- duivenhouders brachten in de wedvlucht gehouden vanuit Creil in totaal 9315 duiven in concours, verdeeld in zeven rayons. De hoogste snelheid, 1287,478 meter per minuut, werd gemaakt door een duif van de gebroeders Scheele (za terdagvliegers) uit Terneuzen net een snavellengte voor sprong op een duif van zondag- vlieger P. d'Hondt uit Hulst die fen gemiddelde snelheid no teerde van 1287,313 meter per Binuut. Rayon 1: 842 duiven, 1280,642mpm: ien 7. P. deSmet, IJzendijke, 2 en 3. ve Smet, Oostburg, 4. P. de Poor- Hoofdplaat, 5. Gebrs. Pijcke, weskens, 6. R. Daansen, Oostburg, 8. Dieleman, IJzendijke, 9. Comb. j-oppens/Baert, Sluis, 10. J. van de Plasse, Cadzand. Sayon 2:1243 duiven, 1287,478mpm: 1' ^,en 9- Gebrs. Scheele, Terneuzen, J F. de Mul, Philippine, 4. C. de oorter, Axel, 5. A. Wauters, Bosch- Kapelle, 6. P. Goossen, Westdorpe, 7. o' VerP0orte, Terneuzen, 8. B. van de erg»e, Sas van Gent, 10. A. Schie- Jan, Axel. "ayon 3: 501 duiven, 1287,313mpm: ton Hulst, 2. E. van Deur- Hnl' t ansteen. 3 en 8. J. Dhanis, wst, 4. B. Danckaert, St.-Jansteen, de Kind, Heikant, 6. A. de yer» 7 E- Verschuren, beiden St.- Jansteen, 9. W. van de Bilt, Koe wacht, 10. J. Verheyden, St.-Jan steen. Rayon 4: 1736 duiven, 1257,772mpm: 1, 4 en 5. H. Beulens, Kwadendam- me, 2. J. van Maldegem, Heinkens- zand, 3. P. Rokven, Goes, 6. C. Her mes, Lewedorp, 7 en 9. Mevrouw De Jonge, 's-Heer Arendskerke, 10. J. Steenhard, Goes. Rayon 5: 1691 duiven, 1274,930mpm: 1 en 5. J. Neels, Krabbendijke, 2. J. Zegers, Biezelinge, 3. Gebrs. Cle ment, Krabbendijke, 4. M. Hengs- dijk, Kapelle, 6. Mevrouw Mieras, 7 en 9. Comb. Jeremiasse, 8. J. Bras, allen Wemeldinge, 10. C. Neels, Krabbendijke. Rayon 6: 1378 duiven, 1284,249mpm: 1, 5 en 9. M. Laban en zoon, 2, 3 en 4. C. Deurloo, 6. J. Baay, 7. F. Bal, allen Tholen, 8. M. Bolle, Zierikzee, 10. J. op den Brouw, St.-Maartensdijk. Rayon 7: 1924 duiven, 1266,603mpm: 1, 5 en 6. J. van Peenen, Oost-Sou burg, 2. Comb. De Ridder, 3. M. Bas- tiaan, beiden Arnemuiden, 4. P. Bor- remans, Oost-Souburg, 7 en 10. K. Minderhout, Westkapelle, 8. J. Mar- teijn,, Oost-Souburg, 9. H. Baas en zoon, Arnemuiden. De Voorwaarts Zaamslagveer, 267 duiven, 1131,83mpm: 1, 6, 7 en 8. H. de Feijter, 2 en 3. A. Schieman, 4. E. Strooband, 5 en 9. M. Scheele en zoon, 10. M. Hamelink. Concours Combinatie Biervliet, 201 duiven, 1073,82mpm: 1, 2 en 10. A. en E. de Boevere, 3. J. Lecluijze, 4. C. de Graaf, 5. A. en M. Vonhout, 6. C. de Regt en zoon, 7. J. Vonhout, 8. Harry de Dobbelaere, 9. B. van de Slikke. Jong Maar Moedig Driewegen, 55 duiven, 1058,05mpm: 1, 3, 8 en 10. J. Vonhout, 2 en 5. B. van de Slikke, 4 en 6. F. Dellaert, 7. J. Boerman, 9. Joh. Lippens. Peter Asselman uit Axel van kaartclub Ons Genoegen is bij het bieden zonder roem de beste kaarter van het seizoen geble ken. Bij het jokeren en de su percup gingen de eerste prijzen naar respectievelijk Marie de Schepper en Leen de Kraker. De kampioenen van Ons Ge noegen werden zaterdagavond door voorzitter A. de Pooter en secretaris C. de Deijn gehuldigd tijdens een feestelijke bijeen komst in cultureel centrum De Halle in Axel. Het thuisfront van Ons Genoegen is eigenlijk De Graanbeurs, waar twee keer per maand de competitie wordt afgewerkt. Maar voor de jaar lijkse feestavond, met muziek van dansorkest The Hollywood, dans, koud en warm buffet, wijkt de club al enige tijd uit naar De Halle. De uitslagen: bieden zonder roem; 1. P. Asselman, 2. D. Messaadi, 3. R. Verhelst. Jokeren: 1. M. de Schepper, 2. W. van Smaalen, 3. Golda Martinu. Supercup: 1. L, de Kraker, 2. M. Kaijser, 3. C. Stout- jesdijk. FOTO WIM KOOYMAN Westdorpe - Een bewoner van de Graafjansdijk ontdekte zon dagavond aanzienlijke schade aan zijn auto. De wagen stond rechts geparkeerd, de schade was aan de linkerkant. Er moet, volgens de politie, een ander voertuig tegenaan zijn gereden. De bestuurder is na de aanrij ding doorgereden. Aardenburg - De politie heeft zo'n tien jeugdige voetballer tjes op het bureau verhoord omdat zij een aantal ruiten van de gymnastiekzaal van de ba sisschool aan de Wandeldreef hebben ingeschoten. Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft twee mannen zon der vaste woon- en verblijf plaats in de binnenstad opge pakt. Beiden hebben al een aantal malen het binnenstad verbod overtreden. Zij zitten nog vast. De politie wil eerst met de offi cier van jusititie overleggen wat te doen. Terneuzen - Een vijftienjarige jongen uit Westdorpe is in Ter neuzen door een nog onbeken de man mishandeld. De man sprak de jongen aan omdat hij op de verkeerde kant van de weg zou rijden. Vervolgens sloeg de man de jongen in het gezicht. Schade: een gezwollen, en aan de binnenkant gescheurde, bovenlip. Biervliet - Een bouwbedrijf in Biervliet is bestolen. Onbeken den hebben uit een machine op een bouwterrein aan het Sui kerplein gereedschap gestolen. De ruiten van de machine wa ren ingeslagen. Ook de ruiten van de bouwkeet moesten er aan geloven. De keet werd met verf besmeurd. Een soortgelijk voorval speelde zich af langs de Langeweg in Axel. Uit een kraan, van een Terneuzense bedrijf, zijn een ehbo-verbanddoos, brandblus ser, radio en gereedschap gestolen. Terneuzen - De politie heeft gisteren in de Axelsestraat een 58-jarige man aangehouden die volgens de politie van plan was zichzelf of een pand in brand te steken. De man had alle beno digde spullen bij zich. De poli tie was getipt. De man zit vast voor verhoor. Westdorpe - De politie gaat strenger controleren op een parkeerplaats bij de Vissers verkorting in Westdorpe. De eigenaar van een transportbe drijf heeft al diverse malen ontdekt dat er dieselolie uit een vrachtwagen is gestolen. De vrachtauto staat altijd gepar keerd vlakbij de brug over het kanaal Gent- Terneuzen. De laatste keer is er voor een be drag van vijfhonderdgulden uit de tank gehaald. Huist - Een 52-jarige man uit Hulst heeft een slechte herin nering overgehouden aan een kortstondig bezoekje aan een bank op de Grote Markt in Hulst. Hij was maar even bin nen geweest en toen hij terug naar buiten kwam, zag hij dat zijn bromfiets en helm verdwe nen waren. De man had ver zuimd zijn brommer op slot te zetten. De helm had hij op zijn brommer laten liggen. Terneuzen - Bij een ongeval zondagmiddag in het Wilgen- plantsoen is de veroorzaker, een bestuurder van een blauw witte bromfiets, doorgereden. De bromfietser botste op het Wilgenplantsoen tegen een te gemoetkomende personenauto, bestuurd door een 22-jarige in woonster van Terneuzen. De bromfietser reed met hoge snelheid links door de bocht. Hij botste tegen de linkerzijde van de auto, kwam ten val, maar krabbelde weer overeind en reed snel weg. Volgens de politie moet de bromfietser ge wond zijn geraakt: aan de auto kleefde bloed. CONCERT - Muziekvereniging Breskens-Groede geeft zater dag 18 mei in gebouw De Uit komst een voorjaarsconcert. Aanvang 20.00 uur. De mu ziekvereniging staat onder lei ding van dirigent Johan Legrand. COLLECTE - De collecte voor de Hartstichting heeft een be drag opgebracht van f 2910,41 KINDERVERJAARDAG - Aan de Beethovenhof 7 siart don derdag 23 mei een cursus Kinderverjaardag vieren. De cursus omvat twee lesavonden of -middagen. Alles dat de ver jaardag van de kinderen tot een succes kan maken, komt aan de orde. Voor verdere informatie; modevakschool Jacolien. Eede - De trimformatie van De Wielertoerist is er weer klaar voor. Hun monument uit het seizoen, de Ronde van Vlaan deren, wordt zaterdag 18 mei verreden. Een toertocht met een lengte van 225 kilometer langs alle monumenten uit de 'echte ron de', met 22 hellingen waaron der uiteraard de Muur van Ge- raardsbergen. De start en finish zijn in het clublokaal van De Wielertoe rist, café De Tol, op de grens overgang tussen Belgisch Mid delburg en Eede. Naast de 225 kilometer kan er ook een 150, 75 of 50 kilometer worden ge fietst. De inschrijving is om 07.00 uur open. Hoofdplaat - Het 21e café voetbaltoernooi op zaterdag 18 mei in Hoofdplaat kent een sterke bezetting. Niet minder dan veertien teams uit Ierland, België, Duitsland en Nederland zullen in de 'Oesterput' strijden om de winst. Niet present is de deelnemende formatie van vorig jaar, het Belgische SK Laerhof uit Ep- pegem, dat verplichtingen in eigen land heeft. In de favorie- tenrol start het plaatselijke 't Krikje. De aftrap wordt gegeven om 10.00 uur. De finale tussen de twee poulewinnaars is gepland om 16.30 uur en de prijsuitrei king om 18.00 uur. (ADVERTENTIE) weerinderdag bij IKEA. MURMEL tent Nylon. 150 x 130 cm. Van 55- MAMMUT kinderstoeltje. Vein 29r Gekleurd polypropeen. ~Tv0OIl Oranje of groen. Op Hemelvaartsdag donderdag 16 mei, zijn IKEA Amsterdam, Delft, Duiven, Heerlen en Sliedrecht geopend van 10.00 tot 17.00 uur. IKEA Eindhoven is gesloten. De aanbiedingen zijn alleen geldig op woensdag 15 mei 1996, zolang de voorraad strekt.

de Stem | 1996 | | pagina 15