OKKEN 0 mum.., IR tl ad voelt niets voor rioolplan kousen de stem MONEY SHOW SHORT Herinneringen aan het rijke roomse leven TESTAR0SSA USTBM 95 95 69 Instemming en vraagtekens rond bestemmingsplan Rapenburg Voor tiende keer Oldtimer-festival in Axel DAG klapper ZAKEN nieuws Doctorar Meeste fracties Hontenisse willen aanleg bezinkbassin jaar uitstellen jaar te-11--1 :te:éo115-563976. Goud en zilver voor drie leden Showband Kloortje Boomwaaifeesten in Graauw ZEELAND C2 :k e. elastische houden insigne V d WALLE tax 0115-645742. blommaert teaskxas Je huis in de krant brengt menseï over de vloer. 15 MEI-20.00 UUR Jamin in Terneuzen Braderie van gebruikte auto's en motoren Kompleet Optiek Borduurmachine DINSDAG 14 MEI 1996 L 14 4 Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat >ving, jrote B.T.W. iet dagen ttbus ingen :e Indien zich te ver is maken, e kan zie Deze jongeman roemen want hij maj noemen Prnfiniat Jeroen Meijvi Ij, „nze verslaggever Ooosterzande - De Hontenisser Jsleden zijn blij dat door het ne- van een voorbereidingsbesluit ,eWenste ontwikkelingen in de Ra- «burg te Vogelwaarde worden Kortomen, maar blijven toch nog eteen hoop vragen zitten. Dat bleek 'sieren tijdens te vergadering van de l^nmissie Grondgebiedzaken. Met name werd het niet helemaal duide lijk waarom dat nu hals over kop moet gebeuren. Immers, op de Rapenburg rust al sinds het ontstaan van de gemeente geen bestemmingsplan. Dat moet nu ver anderen, zo vinden burgemeester en wet houders, om ongewenste on wikkelingen te voorkomen. Met name ook om te voorkomen dat hoefijzerfabriek Kerckhaert vrij spel krijgt. Al haastte wethouder B. Pauwels zich door te vertellen dat het zeker niet alleen om Kerckhaert gaat. „Waarom komt dit voorstel zo plotse ling," vroeg A. Roctus (Algemeen Be lang) zich af. „Is het kwaad dan nu al niet lang geschied Pauwels betoogde dat dit zeker niet het geval is. „Waar we mee geconfronteerd worden is dat er ver schillende huizen aan de Rapenburg leegstaan en dat er via advertenties in de krant bestaande bedrijven worden aan geboden. Zoals de zaken er nu voorstaan kunnen niet veel anders dan ja knikken tegen iedereen die bij ons een bouwplan indient. Er is immers niets geregeld via een bestemmingsplan. Door dit voorbe reidingsbesluit te nemen kunnen we in spelen op mogelijke ontwikkelingen. De vinger aan de pols houden." Volgens Pauwels zal het straks, als het echte bestemmingsplan wordt gemaakt, nog een hele kluif worden om alle belan gen in die straat goed te regelen. Het gaat om een straat waar de bebouwing dicht opeen staat en waar woonhuizen en bedrijven door elkaar staan. De stelling van Roctus dat het bestem mingsplan nu een beetje als mosterd na de maaltijd komt. deelde Pauwels niet. „Op dit moment is er van geen enkele woning nog een bedrijf gemaakt, dus we zijn zeker niet te laat." |hjonze verslaggever Joosterzande - Een grote I,eerderheid binnen de lifontenisser gemeenteraad 1 er niets voor nu al JO gulden te stoppen L een bergbezinkbassin Lor de riolering in Vogel mens de vergadering van de unissie Middelen bleken de fracties deze investering een jaartje te willen Ètellen. i standpunt werd ingegeven lint een 'vertrouwelijk' rapport ||jt de raadsleden in de bus heb- lekregen en waarover van- i in het geheim wordt be laagd. In dit rapport, opge tild door het accountantsbureau de Vereniging Nederlandse meenten, wordt de gemeente ialemsse een sombere financië- |iloekomst voorspeld. Er zullen t allerlei zaken herover den moeten worden, zoals de taw van een sporthal. Niet al- imoet er bezuinigd worden, 1 zuilen ook de inwoners Bot middel van lastenverhogin- pwellicht nog het een en ander Imrde kiezen krijgen. |dit dan wel het juiste moment ncht ton in de riolering te lippen," betoogde A. Sponselee (DA). „Volgens mij kan deze in- |nstering best een jaar wachten. i Roctus (Algemeen Belang) 'fs van meerdere jaren fistel, maar burgemeester Th. takamp wilde daar allemaal ids van weten. Lïataurlijk kun je alles uitstel- In,' reageerde hij, „maar daar khiet je niets mee op. Dan zit je poon over een paar jaar met de ten." Wethouder B. Pauwels is de commissie erop dat de inleg van het bergbezinkbassin Hit nodig is en dat de gemeente «niet omheen kan. Jonselee bleef erbij dat de uit- f ve niet zou stroken met 'de pa wn die u ons gestuurd hebt iirin wordt gesproken over pjoenen tekorten'. L. de Nijs IjstP. Mangnus), mevrouw M. Ie fï (Progressief Hontenisse) en Hortus onthielden zich vervol- is van advies over het voorstel. Wen voor Steenkamp om te be lde de hele zaak ook nog maar binnen het college van B en I te bekijken. „Maar uitstel is Knit uitstel van executie," lilde hij nog wel kwijt. Mole - Voor zijn vijftigjarig ■satschap van de muziekver- "ging Excelsior in Terhole is de ''Th. de Cock onderscheiden bet gouden insigne van de Seratie van Katholieke Mu- obonden. '^vijftig jaar was de heer De «niet alleen muzikaal actief, ook betrokken bij andere •inenten van de vereniging. -AD I lOWnu toitie Roy in B aar het is ze kleine ma EDITIE ZEELAND u*raat32,4532CG «5.645769, fax 0115- Drogisterij Parfumerie Stationsweg 9 Ha'mlddepbysse^énr'" Van HULST Tel 0114-313093 ft'®'1, «ijk el. U 3-273700, fax0113-273701. lCr)eSMaaS(pr0Vincie- list *fcr-,ktl4a'4561 CW fax 0114-372771 Cooten, der Uw huis op dit formaa4 de krant kost mees minder dan een maan hypotheekrente e verkoopt sneller, w En de makelaar wanten en kran if«tSrae,tnhH0ChStenbaCh' ii:sie2ee,and; Ijsvrij. 0115-645751 r^g 0115-645753 Km"ie'e*P|oitatie ""HenZVK 32,4532 CG Hirers, privé 0115-562354 ter*1™ Rogers: NoVprl"Brfnde- Pr'vé 0114-314570, straeten privé 0114-316755. lestijden: Vr- 8.30 -17.00 uur De meisjes van de KJV met stropdassen. foto's familie uiïTERHOEVE Deze 'engeltjes' deden mee aan de processie van de H. Kindsheid. Door Jeanette Vergouwen Vogelwaarde - Welke reünie of familiefeest ook, de neven en nichten raken niet uitge praat over vroeger en de tan tes evenmin. De goede oude tijd, toen alles anders was, krijgt dan gestalte. De namen van de familie De Rijk en Uit- terhoeve zijn verbonden aan het onderwijs in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Mariëtte van Erp-Uitterhoeve kan er boeken vol over schrijven en dat doet ze dan ook. Volgende week ligt het tweede exem plaar in de handel. In 1994 verscheen 'Een warme school', een boekje dat verhaalde over het onderwijs in Stoppel dijk. Het werd tijdens een fami liefeest aangeboden en daarna op aanvraag in de handel gebracht. Zondag is er weer een familie feest en komt het tweede boekje uit. Vanaf 13 mei is het voor f 12,50 ook in diverse winkels in Vogel waarde en Hulst verkrijgbaar. „We hebben voor het eerste boek vele inzendingen gehad waarin het onderwijs werd besproken en het viel mijn broer Wilfried, die een drukkerij bezit, en mij op dat er zoveel verwijzingen naar het parochieleven in zaten. Daarom hebben we weer een aantal men sen gevraagd om in de pen te klimmen en hun rooms verleden eens uit de doeken te doen. Het leverde heel wat reacties op en daarom hebben we nu een 'rijk rooms boekje' uitgegeven," ver telt Mariëtte van Erp. Verbaasd De samenstellers hadden abso luut niet verwacht dat het eerste boekje zo goed verkocht zou wor den. „We waren echt verbaasd over de positieve reacties en het bracht geld in het laatje en dat hebben we dus besteed aan de publicatie van het tweede boekje 'Het parochieleven in Stoppel dijk'." Tante Christien de Rijk (zuster Prudentie) vierde afgelopen zon dag haar 80e verjaardag en haar 60-jarig professiefeest. Het feest is gevierd met zo'n vijftig fami lieleden en toen is ook het boekje gepresenteerd. Het is een leuk boekje geworden met illustraties die geleverd zijn door de familie en Ria Sponselee-van Geertruy. Behalve foto's zitten er ook prentjes in. „Veel pretentie heeft het boekje niet. Het is geen echt historisch onderzoek en we streefden geen volledigheid na. Het zijn herinne ringen van mensen die nu oud zijn en die voor de jeugd en de mensen van middelbare leeftijd een wereld doen herleven die men absoluut niet kent of waarvan men bepaalde facetten herkent." Het is een boekje vol nostalgie, zonder waarde-oordelen. Zij die het boekje willen aanschaffen en het niet kunnen vinden mogen schrijven naar Mariëtte van Erp, Haydnstraat 44, 6661 BV Eist. Als de publicatie weer een batig saldo heeft zou er weieens een derde exemplaar kunnen komen. „Iets over het agrarische bedrijf en de vele veranderingen door de ruilverkaveling en het leed van de bewoners die daardoor moes ten verhuizen., lijken mij interes sante onderwerpen, maar ik weet het nog niet zeker. Ik vraag me ook weieens af wat er met de oude scholen gebeurd is en wat gaat er gebeuren met kerkgebou wen die straks niet meer gebruikt worden," mijmert zij. Macht kerk Belangrijk in het boekwerkje is het menselijk aspect. „De macht van de kerk was groot, de gehoor zaamheid was een noodzaak en het sehuldeomplex werd aardig aangekweekt. Ik heb geprobeerd aan te geven hoe zwaar de plicht woog en hoe groot de gewetens nood was, maar de meeste inzen ders leggen hun ziel niet bloot, wel leverde het een vracht aan leuke verhalen op over de paas- vogel die op paaszaterdag om 12.00 uur de klokken terug bracht, de snoeptrommel die na de vasten weer open mocht, de zenuwachtige spanning voor de processie en de optocht van de Heilige Kindsheid. Vroeger leken alle meisjes op jonge bruidjes bij de eerste communie en de feest kleding bij huwelijken zag er ook anders uit. Ik herinner me nog dat ik als meisje als bruidje mee moest doen in de processie en mijn broer mocht negertje zijn. Ik vond dat toen absoluut onbil lijk." Een snelle blik in het boek levert de wetenschap op dat er in dat roomse Stoppeldijk vele donder preken werden gehouden, dat streng gelet werd op de goede ze den, dat er veel schietgebedjes werden gepreveld bij de heiligen beelden en dat de plaats, vreemd genoeg, een groot aantal broeders en zusters leverde maar slechts een priester. „Dat zou volgens sommigen lig gen aan de vloek die een vrouwtje heeft uitgesproken bij de ver plaatsing van de kerk van Ser Pauluspolder naar Stoppeldijk," besluit Mariëtte van Erp. (ADVERTENTIE) Van onze correspondente Axel - Het Internationale Ol dtimer-festival wordt voor de tiende maal gehouden in Axel. Tijdens het evenement" op he melvaartsdag is weer van alles te beleven. De organisatie ver wacht duizenden bezoekers. Een jubileum vraagt om iets extra's en daar heeft de organisa tie voor gezorgd. „Schitterende automobielen, motoren, leger voertuigen en tractoren; antiek en curiosa; gezellige terrassen met live optredens van diverse bands en straatanimatie," ratelt een van hen. „Voeg daarbij het optreden van de Inter Scaldis Pipes and Drums, de harmonie 'De Rustende Moeders' en de rock en blues van The Vipers. Genoeg activiteiten zodat het publiek zich geen ogenblik hoeft te verve len." Vanwege het jubileum wordt het evenement ook uitgebreid met een extra toertocht langs de mooiste plekjes van Zeeuws- Vlaanderen. De deelnemers voor de toertocht of orientatierit worden donder dag om 9.00 uur verwacht en vanaf 13.00 uur stellen zij hun voertuigen ten toon op het Festi valterrein (Hofplein). Een deskundige jury beoordeelt de klassiekers in diverse catego rieën, afhankelijk van de leeftijd, originaliteit en onderhoud. Een van de aanwezigen kan ook de ti tel Auto van de Dag in de wacht slepen. De prijsuitreiking is voor zien rond 17.00 uur. De deelnemers die ook de vrijdag willen meemaken kunnen hun wagen stallen in een gereserveer de afsluitbare hal en de vrijdag- toer omvat een 60 kilometer lan ge tocht met een lunchpauze. De oldtimer- of klassiekerbezit- ters die willen deelnemen kunnen hun komst melden bij de stich ting Old Timer Axel, Postbus 167 4560 AD in Axel. De inschrijf kosten per auto bedragen een tientje. Het festival is aantrekkelijk voor het publiek omdat er zoveel ne venactiviteiten zijn. De antiek en curiosamarkt begint om 10.00 uur en het festival wordt officieel geopend door burgemeester W. de Graaf om 13.30 uur. Bovenge noemde muziekgezelschappen zorgen voor een vrolijke noot en door de winkelstraten rijdt op Hemelvaartsdag een muziekfiets: een soort koperen Ko die ludieke straatanimatie brengt. Op de ter rassen (en natuurlijk ook in de lo caties) bij enkele horeca-onder- nemers is er live-muziek en som mige cafés hebben zelfs een spe ciaal Old Timer festivalprogram ma samengesteld. Tussen 14.00 en 20.00 uur treden de groepen Busted en Corner Cats op met blues en Rock Roll en tussen 21,00 en 23.00 uur zijn het Sugar Mamma en Paddy's Surprise die de muziek voor hun rekening nemen. Nieuwstraat 52 TERNEUZEN POP EN JAZZ VLISSINGEN Always Rythm - geschiedenis van de popmuziek door Joeka - Zuid- landtheater -19.30 uur TOCHTEN WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute-autozoektocht - puzzelrit voor auto's en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai - da gelijks behalve ma (11/5 tot 8/7) FILMS HULST De Koning van Engeland 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Up Close Personal 20.00 uur The Juror MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Antonia VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur The Juror Alhambra 2 - 20.00 uur Up Close and Personal Alhambra 3 - 20.00 uur Dead Man Walking Alhambra 4 - 20.00 uur 12 Mon keys BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Critical decision 20.00 uur Lisa 20.00 uur Smoke 20.00 uur II Postino GENT Decascoop 14.40,17.00, 20.00 en 22.30 uur Eye for an Eye 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ma ry Reilly 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Scarlet Letter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Strange Days 20.00 uur Mr. Holland's Opus 14.30, 17.00 en 22.30 uur Dracula: Dead and Loving it 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30 en 22.30 uur Ace Ventura: when nature calls 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Ned) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 17.00 en 20.00 uur Sense and Sensi bility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Eye for an Eye 20.00 uur Birdcage 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur The Juror DIVERSEN HULST Jokeren De Lieve - KBO - 13.30 uur Stijldansen - De Lieve - KBO - 19.30 uur Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur Reynaert Boekenweken - De Vos in Boek en Prent - aktiviteiten op de basisscholen in Groot Hulst en de openbare bibliotheek Hulst - ope ningstijden (13 t/m 30/5) KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café De Reizen de Man -19.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - Café St. Cecilia - 20.00 uur ST. JANSTEEN Bieden en jokeren - Café Zon- dagsvermaak-14.00 uur TOCHTEN KIELDRACHT Avondfietstocht - Bond grote en jonge gezinnen CLINGE Volksdansen, zang en biljarten - KBO - Malpertuus -13.30 uur Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -13.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -13.30 uur KOEWACHT Schieting voor bejaarden - café 'tHoekske-13.30 uur Terneuzen - In Terneuzen wordt morgen om 09.30 uur een winkel van Jamin geopend. De zaak is gevestigd in de Ha venstraat 16 en ter gelegenheid van de opening zijn er allerlei aanbiedingen. Terneuzen - Op vrijdag 17 en zaterdag 18 mei kan iedereen, die op zoek is naar een tweede hands auto, motor of camper terecht aan de Lange Rek- sestraat in Terneuzen, waar op de terreinen rondom de garages Cappendijk-Renoca en Vervaet enkele honderden occasions te bezichtigen zullen zijn. Zes be drijven nemen deel aan deze braderie. Het zijn: garage R. P.Vervaet B.V. uit Terneuzen (Mercedes- dealer), autobedrijf Cappen dijk-Renoca B.V. uit Terneuzen (Toyota-dealer), garage De Tol uit Axel (Mitsubishi-dealer), autobedrijf Cappendijk Auto's Terneuzen BV (Volvo-dealer), Motorcentrum Terneuzen BV en Cruise Campers Terneuzen BV. Voor de kinderen is er een luchtkussen en Brasserie Tolle- nique uit Terneuzen zorgt voor een drankje en een hapje. Op vrijdag 17 mei is deze bra derie geopend van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag 18 mei van 11.00 16.30 uur. Hulst - De Hulster opticien Nijboer in de Gentsestraat heet voortaan Kompleet Optiek Nij boer. Die naam slaat op de nieuwe verkoopformule, waar bij alle monturen mét glazen zijn geprijsd. Klanten weten dan meteen wat een bril compleet kost. Bij Kompleet Optiek zijn uitslui tend zelfstandig gevestigde en volledig gediplomeerde opti ciens aangesloten. Hulst - Kadoshop Biesbroeck in Hulst beschikt over een nieuwe borduurmachine, waardoor de mogelijkheden om handdoeken, servetten of was handjes te voorzien van een versiering aanzienlijk zijn uit gebreid. Klanten kunnen onder meer kiezen uit een hele reeks ster renbeelden, sportfiguren, na men, dieren en bloemen. Ter wijl de klant wacht borduurt de machine de motieven in een mum van tijd op de stof. Kloosterzande - Drie meisjes van Showband Kloortje zijn zaterdag in Lisse in de prijzen gevallen. Ze deden mee aan een twirlwedstrijd van de Nederlandse Twirlsport Bond (NTSB). Het meest succesval was Daphne Bussens. Zij won driemaal goud in de categorieën twirling intermediate, danstwirl en strutting beginners junioren. Een belangrijke eerste plaats was er met haar twirlingrouti- ne. Ze wist die namelijk te behalen met een score van 6,0 punten en dit betekende plaatsing voor de Nederlandse Kampioenschappen aan het eind van het jaar. Daniëlle Platjouw wist ook twee plakken te behalen. Voor haar twirling bij de juvenille beginners mocht ze op de hoogste trede plaats nemen met een score van 5,0 punt. Voor haar danstwirl kreeg ze zilver met 5,275 punt. Voldoende voor plaatsing voor de N.K., maar dat had ze op een vorige wedstrijd reeds gedaan. Als laatste wist Djessica Goossens bij de senioren beginners nog een zilveren plak mee naar Zeeuws-Vlaanderen te nemen. Kloortje orga niseert voor het eerst in haar 23-jarig bestaan op 23 juni in sporthal Den Dullaert een wedstrijd. Alle toppers van Nederland zullen aan wezig zijn omdat dit een verplichte wedstrijd is voor deelnemers aan de Europese- en Wereldkampioenschappen, deze zomer in Italië. Van onze verslaggever Graauw - RKW Graauw houdt van 16 tot en met 19 mei de traditio nele Boomwaifeesten op sportpark De Boomwaai in Graauw. Donderdag 16 mei begint om 14.30 uur de schieting op de liggende wip. 's Avonds is er om 20.00 uur een prijskaarting met de onderdelen bieden zonder roem en jokeren. Zaterdag 17 mei begint om 13.30 uur een spelencircuit voor de jeugd. Om 15.30 uur is de strijd om de penal ty-bokaal. Om 20.00 uur begint de grote Graauwse playbackshow met voor de pauze de deelnemers tot en met 12 jaar en na de pauze de rest van de playbackers. Zaterdag 18 mei begint om 16.00 uur een toernooi met vier teams van Graauw en elftallen van Clinge, Koewacht, Ria en SDO'63. Om 20.00 uur is er een feestavond met medewerking van deejay Pa trick. De feesten worden zondag 19 mei afgesloten met het wijken- en familietoernooi dat om 12.30 uur aanvangt.

de Stem | 1996 | | pagina 13