P Lxel wil profiteren van voordeeltje INBRAAK BEVEILIBING )ESTEM Weinig animo vrijwilligersdag [inder belangstelling (oor reddingboot-dag Nieuwe glijbaan voor yembad Kloosterzande Schutters huldigen hun Europees kampioen DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT Irandweer Yeere wint feeuws kampioenschap Koude motordagen Sluiskil {morgen... rticulieren nflSTEM ZEELAND A7 OP 11 ME11996 Proficiat C PAPA El\l MAMA J remeente ziet kans om duur apparaat met flinke korting aan te schaffen Ossewei editie zeeland Zeeuws-Vlaamse sterritten Bewoners De Sterre genieten van motorrit Spoor van vernielingen in Hulst Drumstel Portemonnee weg Te snel Oplichting Binnenstadverbod Bekrast Bromfietsdief gepakt Brommer foetsie Vernieling bij bank Drug runner Diefstal uit tenten Snelheidscontrole Las-kar X 53 Ijubileum, huwelijk, verloving, lie, examen, Abraham enz. I 0,65 incl. B.T.W., één grote I verplicht. Lt 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. Janvraag. Foto's worden niet BI 2.313 of geef uw tekst 2 dagen Ij één van onze kantoren, fichten aan: De Stem, Postbus i t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. J voor teksten, foto 's en tekeningen wan redenen te weigeren. de opdrachtgever van deze J uitgever bekend te zijn. Indien gen met opgave van een t wordt, is men verplicht zich te ning van misbruik. Uitgever is Ipdrachtgever bekend te maken. Intwoordelijk voor de in de lorkomende teksten. MAANDAG 13 MEI 1996 lineke van Vliet. Oosterhout na Christianen. Baarle-Nassau i Jennifer Bastiaansen. Breda 4 JAAR GETROUWD! OFOTempur is een oorspronkelijk loor de NASA ontwikkeld traag- oam, dat bijzondere drukverlagen- le eigenschappen heeft. Dnder invloed van lichaamsgewicht ïn -warmte vormt de matras zich optimaal naar uw lichaam en :egelijk worden uw lichaamsdelen rjoed ondersteund. Van DFOTempur worden matras sen, hoofdkussens, lenden- en zitkussens gemaakt. en ontspannen slaap- ouding is belangrijk oor uw gezondheid. Het kussen op TV gezien? Discovery channel "Beyond 2000" RTL 4 "Gezond Wel" DFOTempur. meer dan 3.500 praktijken ijzijnde adviseur. e over DFC*Tempur U kunt deze bon ksstsises zenden aan: DFC COMFORT B.V. Antwoordnummer 2304 6710 VB EDE U kunt ons natuurlijk ook bellen: 0318-625577 „ze verslaggever U.Hoewel de aanschaf van een grootformaat kopieerappa- iatpas voor 1998 op de begroting staat, willen burgemeester wethouders van Axel een nu te pakken voordeeltje niet laten ■n en het apparaat nu al aanschaffen. -leverancier uit Den Bosch It namelijk nog tot eind juni Utie lopen. Daarbij kan Axel L je huidige al afgeschreven Lrukmachine nog een inruil- L krijgen van 3.000 gulden. Letekent dat de gemeente het t kant en klaar in Is kan krijgen voor nog geen MO gulden. I je meerjarenraming was voor [rekeningen gehouden met aansehafbedrag van 17.000 |ljen en dat was dan nog zon- BTW. Er is dus, zo houden «meester en wethouders de «enteraad voor, 'sprake van a wezenlijke korting'. De ge- Lite moet dus maar meteen [jars met koppen slaan vinden i Bet kopieerapparaat moet de ige al afgeschreven licht- jnachine vervangen. De ma nie wordt vooral gebruikt door fildelingen ruimtelijke orde nde honderden mensen toon- isse voor het reddings- |rt, toch was het aantal minder jaar. Het weer was hier Bchijnlijk debet aan. iet feit dat schipper H. |Lobel sprak van geringere be stelling was hij toch de hele t de Prinses Margriet op et water geweest, 's Morgens psnaar zijn mening de interesse iger. Na de middag trok het daan. Voor Cadzand werden kwat oefeningen gedaan in sa- Deze Os is de klos. Oh, wat zijn we blij, we stoppen hem in de Pa, Maik, Erwin, Monique, Mandy en Remco. 1 niet uit. Het speeltuig, in IWm van een vriendelijke wit- pt, staat er namelijk al. wat anderhalve meter hoge jtant-glijbaan is bestemd voor 1 tot een jaar of twaalf. die rn* f*aat32,4532CG |"'15-645769, fax 0115-645742. C": Pe,er Oggel (editiechef), EL.;'kssem, Frank van Cooten, k u r'v- 6d. chef), Rein van der «rolddePuysseleijr. 4461 JK P;'3700, fax 0113-273701. I», 1 ^fes Waas (provincie- SStver). IS1 "a, 4561 CW I -372270,,ax0114.372771. f!fcïiGer'acl1 Hochstenbach, e™straeten. die Zeeland: l* "m vrij, 0115.645751 ""-645753 ^enzVK »fciat32''l532CG S'fax 0115-645741 ■jwvoordigers: ""ie, privé 0115-563976, PjOimriK loven, 'ers, privé 0115-562354 p^«a'4561 CW "mwoordigers: "iVerstra"!» "ue' .priva °141-314570, erstraeten privé 0114-316755. f vr. 83o17,00 uur ning voor het afdrukken van te keningen. Het apparaat dateert uit 1982 en onderdelen zijn er niet meer voor te krijgen. Boven dien vinden B en W het apparaat niet echt geschikt. Een grootfor maat kopieermachine heeft bo vendien het voordeel dat ook oude tekeningen uit het archief en bestemmingsplankaarten en dergelijke kunnen worden ver menigvuldigd. Met de huidige lichtdruk machine kan dat vaak niet en dan nog met matige tot slechte afdrukkwaliteit. De aan schaf komt dinsdag 14 mei aan de orde in de commissie gemeentefi- nanciën. Die vergadert dan om 19.00 uur in het Axelse stadhuis. Punten van bespreking zijn ver der de in de begroting al aange kondigde aanschaf van een hulp verleningsvoertuig voor de brandweer en de verkoop van een paar lapjes grond. in onze correspondent itskens/Cadzand - De nationale reddingboot-dag trok in itskens en Cadzand redelijk wat belangstelling. menwerking met de Tuimelaar uit Cadzand. Schipper W. de Maillie kon terugkijken op een gezellige dag. Hij sprak eveneens van min dere belangstelling, maar in de reddingsbootwinkel voor het red dingsstation werd wel veel ver kocht. In Cadzand waren ook de collega's uit Biankenberghe op bezoek en voer de reddingbrigade West-Zeeuws-Vlaanderen mee. Verder werd het wippertoestel gedemonstreerd om drenkelingen van een boot te halen. in onze verslaggever - De brandweer van Veere is Zeeuws kampioen geworden s de provinciale wedstrijden technische hulpverlening in Mid- rg. Aan dit brandweertreffen deden acht korpsen mee. De vrij- fa brandweer van Hontenisse verdedigde de Zeeuws-Vlaamse paren. De Hontenisser pompiers eindigden samen met Ovezande op pgedeelde laatste plaats. Zelfs de aanmoedigingen van burgemees- L'Th. Steenkamp, die speciaal naar Middelburg was gekomen om s' team te steunen, konden daar niets aan veranderen, lens de wedstrijd moesten de brandweerkorpsen afrekenen met al- lei aspecten van een groot ongeval. Volgens het logboek was er een akauto met gasolie uit de bocht gevlogen. Daar was weer een boe- Ittactor met hooibalen op in gereden, met als gevolg een lek in de fciauto. Een man die in de buurt stalen platen aan het lossen was zo van de gebeurtenissen dat zo'n plaat op zijn voet terecht lam. De Veerse brandweer ging dus met de hoogste eer strijken, pttdewerd Wissekerke en derde 's Gravenpolder. I® onze verslaggever foosterzande - De allerkleinste waterliefhebbers kunnen zich zomer in het zwembad de Honte in Kloosterzande verma- »niet een splinternieuwe glijbaan. Hontenisser gemeenteraad Vroeger beschikte het zwembad I™niet de benodigde ruim ook al over een glijbaantje, maar 1 gulden beschikbaar stelt dat is kapot gegaan. Om de aan- trekkelikheid van het zwembad te verhogen vonden B en W dat er een nieuwe glijvoorziening moest komen. Tegelijk met het geld voor het glijbaantje wordt de gemeente raad ook gevraagd 11.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een geluidmeetset. Het oude spul begint zodanige gebreken en defecten te vertonen dat er een nieuwe set moet ko men. Tenslotte is de gemeente ook nog eens ruim 2.300 gulden kwijt aan de standermolen in' Groenendijk. Uit een inspectie van de bliksemafleider-installa tie is gebleken dat er wat aanpas singen nodig zijn. Daarnaast moet er ten behoeve van de molen nog het een en ander worden ver vangen en aangeschaft. Het gaat onder meer om siervlaggen, een informatiebord en de afrastering. »Er waren tamelijk weinig deelnemers aan de provincia le vrijwilligersdag van het Rode Kruis Zeeland. Slechts zes van de twaalf afdelingen waren vertegenwoordigd. „Dat aantal viel ons tegen," erkent voorzitter P. Apers van de afdeling Axel. Het evenement vond plaats in het kader van het vijftig-jarig bestaan van de afdeling Axel. „We moeten ons gaan bera den hoe we de vrijwilligers dag aantrekkelijker kunnen maken, ook voor het publiek, zodat er meer betrokkenheid van buitenaf komt. Op die manier kunnen we het vrij willigerswerk beter promo ten. De dag stond in het teken van het centrale landelijke thema 'medelanders'. De jeugdige leden konden zaterdag deel nemen aan twee spelen die kennis testten omtrent le venswijze en achtergrond van vreemdelingen in ons land. Voor de provinciale wedstrij den hadden twee deelnemers ingeschreven. Er werd een ongeval in scène gezet, waar bij twee auto's op elkaar bots ten. Ook een fietser was erbij betrokken. Een jury beoor deelde of de deelnemers de zes slachtoffers op een correc te manier behandelden. De winnaar van de wedstrijd, de afdeling Goes/Borsele, verte genwoordigt de provincie tij dens de landelijke wedstrijd in september. Behalve de provinciale wed strijden waren er ook nog al ternatieve wedstrijden waar aan vijf afdelingen meededen die wedstrijdervaring wilden opdoen. Het Sociaal Inter ventieteam van het Rode Kruis West-Zeeuws-Vlaande- ren gaf een demonstratie van een ongeval met tankwagen. Daarbij vielen drie zwwaar- gewonden die binnen korte tijd op deskundige wijze uit de gevarenzone werden ge haald en naar de slachtoffer hulp gebracht. FOTO WIM KOOYMAN Sas van Gent - De Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie werd geopend met TC Sas van Gent als organisator. Het belooft, afgaande op deze openingsrit, een uitstekende competitie te worden want in cafe 't Schip pershuis kwamen maar liefst 148 deelnemers afstempelen. De dagzege was voor de regeren de kampioenen TC Axel, dat ge lijk zijn bedoelingen voor het ko mende seizoen kenbaar maakte want het als tweede eindigende WTC Graauw eindigde al op ne gentien punten. Woensdag 15 mei is café De Tol in Oostburg afstempelplaats, met het plaatselijke TIO achter de regietafel. Uitslag 1. TC Axel 95,26 punten, 2. WTC Graauw 76,70, 3. RTC Delta (Ter- neuzen) 74,26, 4. Wielertoerist (Eede) 68,65, 5. TC HAS (Sluiskil) 68,14, 6. TC Westdorpe 66,25, 7. TC Sas van Gent 41,30, 8. Freew- heel'79 (Schoondijke) 37,60, 9. TC Breskens 36,95,10. TC Hulst 28,07 punten. (ADVERTENTIE) I het veiligste iToc"^ adres Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 562710 Sluiskil- Het was koud en guur. Desondanks bezochten motorrijders zaterdag en zondag massaal de motordagen in Sluiskil. De klapper was zaterdagavond met een optreden van de Corner Cats. Koud of niet om 1.00 uur was het bier op. De motordagen waren voor de tweede maal georganiseerd door de Twin Riders. Penningmeester Bram Cornelissen bleek na afloop ge matigd tevreden. „Bij mooi weer hadden we meer bezoekers gehad. Een deel van de kramen heeft afgezegd. Dit is voor de organisatie na tuurlijk jammer. Het heeft gelukkig geen gevolgen voor de financiën. De begroting was dankzij sponsors rond. Daardoor konden we ook al le activiteiten weer gratis aanbieden aan het publiek." Zaterdag werd er een toerrit verreden over 80 km. Zondag werden weer de mini-mo torraces verreden, die meetellen voor de Europese kampioenschappen. Verder waren er stands, kermis en verschillende bands. Van onze correspondent Clinge - Diverse bewoners van De Sterre hebben afgelo pen zaterdag genoten van een motorrit. Voor het derde jaar waren leden van motor club De Uitlaat uit Har- dinxveld-Giesendam naar Clinge gekomen waar ze de Sterre-bewoners voor een ritje meenamen. En tot genoegen van de mo torrijders zelf genoten de passagiers weer volop. In de koffiezaal konden de bewoners verder luisteren naar bij de motorsport pas sende muziek, zoals blues- en rockmuziek, waren zater dagmiddag te horen. „De muziek was wat wel hard," zei Janus. De motorrit maak te echter veel goed. Van onze verslaggever Hulst - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een spoor van vernie lingen aangericht in Hulst. Minstes zes verschillende autobe zitters in de Poorterslaan, Zoute- straat, IJzerenhandstraat en Tru- manlaan deden aangifte van ver nielingen aan hun voertuig. On der andere spiegels en ruiten moesten het ongelden en de lak werd beschadigd. Tevens werd wegbebakening omgegooid. Van de daders ontbreekt elk spoor. De politie vraagt eventuele getuigen contact op te nemen. Van onze correspondent St.-Jansteen - Schuttersvere niging St.-Jan is trots op haar Europees kampioen Jozef Vla- eminck. In het 105-jarig bestaan van de schuttersvereniging is nog nooit iemand Europees kampioen ge worden, memoreerde voorzitter Roger van Essen tijdens de huldi ging van de kampioen. Hij sprak dan ook van een mijlpaal in de geschiedenis van de schuttersver eniging. „Wij wisten dat Jozef uit het goe de schuttershout gesneden is, maar op die zondag in augustus in Aardenburg was hij super-ge concentreerd. Zo gebeurde het dat hij als enige de blokvogel tweemaal naar beneden haalde." Van Essen bracht ook dank aan de Europees kampioen voor de vele hand- en spandiensten die hij voor de vereniging verricht. „Op dat gebied mogen we wel van een wereldkampioen spre ken," aldus Van Essen. Burgemeester Kessen liet de kans niet voorbij gaan om de Europees kampioen geluk te wensen. „Jammer dat deze sport geen Olympische sport is," vond Kes sen, „want dan hadden wij als ge meente Hulst ook een Olympisch kandidaat gehad." Voorzitter Roger van Essen van de schuttersvereniging St.-Jan overhandigt een tinnen bord aan de Europees kampioen Jozef Vlaeminck en zijn echtgenote. foto wim kooyman De officiële huldiging werd be sloten door de voorzitter van de Nederlandse en Zeeuws-Vlaamse Bond voor Wipschutters, Georges d'Haens, die de Europeees kam pioen aanhaalde als iemand die uitstekend propaganda maakt voor de mooie schuttersport. Ve len maakten daarna van de gele genheid gebruik de jubilaris en zijn echtgenote geluk te wensen. Hierna werd een huldeschieting gehouden waaraan door zo'n honderd schutters werd deelge nomen. MARKTEN MIDDELBURG Boeken Verzamelmarkt - Markt-11.00-17.00 uur DIVERSEN HULST Reynaert Boekenweken - De Vos in Boek en Prent - aktiviteiten op de basisscholen in Groot Hulst en de openbare bibliotheek Hulst - ope ningstijden (13 t/m 30/5) MEERDONK Schieting - In den Groenen Boom- gaard- 15.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur SLUISKIL Kermis - allerlei attracties - cen trum (do t/m ma) CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 20.00 uur Koersbal - KBO - Malpertuus - 13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - St.-Albert -14.00 uur OSSENISSe Kaarting - café De Jachthoorn - 14.00 uur AXEL Kaarting - De Halle -14.00 uur HULST Kaarting - De Blaauwe Hoeve - 13.00 uur TERNEUZEN Clubavond - Postzegelvereniging Zeeusch-Vlaanderen - Zuidland- theater-19.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Copycat HULST De Koning van Engeland 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Up Close Personal 20.00 uur Broken Arrow 20.00 uur The Juror MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Pickpocket VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur The Juror Alhambra 2 - 20.00 uur Up Close and Personal Alhambra 3 - 20.00 uur Dead Man Walking Alhambra 4 - 20.00 uur 12 Mon keys BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Critical decision 20.00 uur Lisa 20.00 uur Smoke 20.00 uur II Postino GENT Decascoop 14.40,17.00, 20.00 en 22.30 uur Eye for an Eye 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ma ry Reilly 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Scarlet Letter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Strange Days 20.00 uur Mr. Holland's Opus 14.30, 17.00 en 22.30 uur Dracula: Dead and Loving it 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30 en 22.30 uur Ace Ventura: when nature calls 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Ned) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 17.00 en 20.00 uur Sense and Sensi bility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Eye for an Eye 20.00 uur Birdcage 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur The Juror Vlissingen - Bij de politie wor den soms de meest vreemde ge vonden voorwerpen binnen ge bracht. Zo ligt er Vlissingen een bijna compleet drumstel op de rechtmatige eigenaar te wachten. Maar ook een op af stand bestuurbare speedboot plus afstandsbediening. Verder wachten nog een hond, een dwergkonijn en een valkpar kiet op hun baasje. Axel - Een 39-jarige vrouw uit Axel deed aangifte van diefstal van haar portemonnee. De beurs verdween uit haar bood schappentas toen ze in een winkel in de Weststraat te Axel liep. Er zat ruim 500 gulden in. Terneuzen - De polititradar stond vrijdagmiddag opgesteld in de Guido Gezellestraat in Terneuzen. In een uur tijd pas seerden er 311 voertuigen, waarvan er 68 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 90 kilometer per uur. Ter plaatse geldt een maximum snelheid van 50 kilometer per uur. Terneuzen - Een 25-jarige vrouw uit Terneuzen dacht een goed zaakje te doen. Ze kocht van een onbekende man een 'videocamera' in een koffertje voor 350 gulden. Toen de man ijlings verdwenen was bleek het een nep-camera te zijn. Terneuzen - De Koninklijke Marechaussee pakte vrijdag avond een 25-jarige Rotter dammer op omdat die een bin nenstadverbod had. Hij kreeg een proces-verbaal aan zijn broek en het bevel op te kras sen, maar de man bleek hard leers. Een uur later werd de man, dit keer door de politie, nogmaals opgepakt. Hij kreeg opnieuw een proces-verbaal. Hulst - Een man uit Clinge houdt een naar gevoel over aan zijn bezoek aan Hulst. Toen hij terugkwam op het 's Graven hofplein bleek zijn daar gepar keerde auto rondom bekrast met een scherp voorwerp. werd aangehouden omdat hij bij een eerdere controle in fe bruari een valse naam had op gegeven. De politie herkende hem echter. Terneuzen - In de Guido Gezel lestraat in Terneuzen liep za terdagnacht een bromfietsdief tegen de lamp. De jongeman, een 17-jarige Vlissinger, pro beerde een politiecontrole te ontlopen, maar kon na een kor te achtervolging worden aan gehouden. Het bleek dat de jongeman in Breskens een bromfiets had gestolen. Hij had de laatste boot gemist. De eige naar van de bromfiets is nog niet bekend. Oostburg - Vanaf het Raad huisplein in Oostburg werd zondag een bromfiets ont vreemd. Het voertuig was afge sloten geparkeerd onder het gemeentehuis. Ook de helm werd meegenomen. Terneuzen - De politie hield een 26-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aan in de Korte Kerkstraat te Terneu zen. De man liep er voortdu rend heen en weer. Kennelijk om te runnen in verband met de drugshandel. Na het opma ken van een proces-verbaal mocht de man gaan. Korte tijd later zagen mensen van de Ko ninklijke Marechausse de man opnieuw in de binnenstad lo pen. Hij kreeg opnieuw een proces-verbaal aan zijn broek. Zondag werd de man nogmaals aangehouden en kreeg hij voor de derde keer binnen goed één dag wederom een proces-ver baal. Een andere 24-jarige mant Terneuzen - Een getuige zag zondagochtend twee mannen vernielingen aanrichten in een hal met pin-automaat van een bank aan de Herengracht te Terneuzen en belde de politie. Die kon op de Axelsestraat twee 18-jarige Terneuzenaars aanhouden. In de hal bleek een reclamepos ter met lijst vernield. Tevens bleek een van de mannen in het bezit van een.busje traangas. Het duo werd na het opmaken van een proces-verbaal in de loop van de dag weer vrij gela ten. Graauw - In de nacht van za terdag op zondag werden uit twee tenten in Graauw per soonlijke spullen gestolen van twee Rotterdammers. Het be trof onder andere twee lederen jacks, twee portemonnee's met geld-, bank- en giropasjes, OV- jaarkaart en nog wat andere pasjes. Het tweetal deed mee aan een voetbaltoernooi en overnachtte in tenten bij het voetbalveld. Kuitaart - Zondagochtend hield de politie een snelheids controle in de bebouwde kom van Kuitaart, waar een maxi mum snelheid van 50 kilometer per uur geldt. Er passeerden 444 voertuigen de radar, waar van er 41 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 84 kilometer per uur. Sas van Gent - Zaterdagnacht werd ingebroken in de loods van een bedrijf aan de Westka de te Sas van Gent. De daders kwamen binnen door een deur te forceren. Uit de loods werd een oranjerode las-kar gepikt voor het lassen van aluminium. De waarde van het apparaat bedraagt 15.000 gulden.

de Stem | 1996 | | pagina 9