:orging Weg in India voor links kabinet vrij rtsdag- EMEUS Opvarenden schip Liberia wanhopig Strijd tussen Hezbollah en Israël laait op Javlinski helpt president Jeltsin uit de droom 'nt het ncours Akkoord tussen Zagreb en Federatie Bosnië 'Koeienziekte moet opnieuw onderzocht' AT IS GOEDKOOP! DESTEM BUITENLAND A5 Gedoogsteun Congrespartij 'Bandit Queen' in Indiase parlement Hogeschool 1 jj^^Zedand Zaterdag 25 mei HTS - AOT-Techniek ■V 0118.489229 DESTEM COMMENTAAR Nieuwe wegen Verdachte hormonenmaffia België dood Lega Nord vormt schaduwkabinet Dader aanslag paus vraagt vrijlating Museveni wint Ugandese verkiezingen LOOK-OUT Milde Shag Halfzware Shag' Zware Shag MEI 1996 A4 foto 's camile schelstraete en landmijnen, en de ode is dat ook hulpver- lop onder vuur liggen, en internationaal tribu- berechting van oorlogs- ers komen. Personele en moeten verboden zoals ook de ongebrei- ndel in vuurwapens. Er internationaal verbod p radio- en tv-stations che zuiveringen propag- We kunnen niet neu- 'ven, we moeten voor de ers kiezen. den dwalen door de gra de tv-camera's snorren It Gretchen Reed staat een machtige The Batt- of the Republic te zin- is het feest van de ma- zowat klaar. Ik drom me 'ten. Langs een haag van je vesten, oortelefoontjes vuurwapens. Iedereen is en kijkt argwanend naar pasje rond mijn hals. Het n de vrijheid in een ring ens. ht van de persoonlijkheid kunstenaar. Igor Roma s de afgelopen twee we- macht van zijn persoon- getoond." Met andere n: die grote carrière komt oma is een formidabele nlijkheid. De wijze waarop het klavier zit is een lust et oog. De bijna onmense- are Liszt-materie beheerst lenderwijs. Hij staat er bo- j speelt ermee. Technische ie paart hij aan intense aliteit, intelligente zwier se ernst. Met zijn uitvoe- an Liszts Totentanz voor en orkest - een monstrum es met de vleugel doet wat lijk voorstelbaar is - kreeg oma de grote zaal van Vre- rg ademloos aan zijn voe- houdt aan zijn overwin- 30.000 over, te weten de prijs van het Franz Liszt concours 25.000), aange- et de prijs van de muziek- die hij ook nog eens toege- kreeg 5000). Voor de lief- rs: de nieuw ster speelt op dag 20 mei in het Theater et Vrijthof Maastricht, op g 24 mei in de Concertzaal elburg, op maandag 3 juni sis Sacrum Arnhem en op sdag 19 juni in het Chasse Ier Breda. •ijkt dat wij 96% van t^J^-gen. staand schema zullen MAANDAG 13 MEI 1996 hebben gisteren het zoe- Vliegtuig stort neer in moeras: 109 doden W naar overlevenden van L vliegramp met een Ameri- wnse DC-9 in de Everglades „Florida gestaakt. De 109 Juittenden zijn vrijwel zeker woordvoerder van de red- «sorganisaties zei dat het zoe- f is gestopt toen duidelijk werd dat niemand het ongeluk kan hebben overleefd. Het toe stel, dat volgens getuigen lood- recht neerstortte, zou voor het grootste deel onder de modder in het moerasgebied van de Ever glades zijn terechtgekomen. „We hebben overlevenden noch slachtoffers gevonden. Ook van lichaamsdelen ontbreekt elk spoor," aldus de woordvoerder. Het toestel had 104 passagiers en vijf bemanningsleden aan boord en was van Valujet, een kleine Amerikaanse maatschappij die is gespecialiseerd in goedkope bin nenlandse vluchten. Valujet is onlangs onder verscherpt toe zicht gesteld na een serie bijna- ongelukken door technische ge breken. Maar de neergestorte DC-9 werd kort geleden nog geïnspecteerd en in goede staat bevonden, meldde de vliegmaat schappij. De oorzaak van de ramp staat nog niet vast. Het toestel was za terdag nog maar net vertrokken uit Miami voor een vlucht naar Atlanta. De piloot meldde dat er rook was in de cockpit en zei te rug te keren. Daarna verdween het toestel van de radar. Oogge tuigen hebben gezien dat het toe stel trage acht-bochten maakte voordat het plotseling steil naar beneden stortte. Het reddingswerk werd bemoei lijkt doordat een grote hoeveel heid brandstof uit het vliegtuig over het gebied verspreid ligt. Luchtkussenvaartuigen, die naar het moeras waren gestuurd, wer den weer teruggeroepen uit angst dat ze explosies zouden veroorza ken. De plaats van het ongeluk, diep in de moerasgebieden van de Everglades, is slechts met specia le boten of helikopters bereik baar. Van het vliegtuig zijn ter plekke slechts kleine brokstuk ken te zien, die boven de modder uitsteken. New Delhi (rtr) - De Congrespartij in India, die haar regeer macht door een zware verkiezingsnederlaag na decennia "is kwijtgeraakt, heeft gisteren besloten de linkse gelegenheids coalitie NF-LF (Nationaal Front-Links Front) te steunen om een regering te vormen. De Congrespartij wil echter geen deel uitmaken van die regering, iti een vooraanstaand partijlid, lajesh Pilot, na afloop van een hg van nieuwgekozen Het blok schoof giste- New Delhi (rtr) - De Indiase ex-bendeleidster Phoolan Devi, beter bekend als 'Ban dit Queen', komt als afge vaardigde in het Indiase par lement. Ze is met een ruime meerderheid gekozen in het district Mirzapur in de noor delijke deelstaat Uttar Pra- Devi was kandidaat voor de Samajwadi Party (Socialis tische Partij) die opkomt voor de belangen van de la gere kasten. Haar tegenstan der was van de radicale hin doe-partij Bharatiya Janata Party (BJP). Als meisje was Devi diverse keren slachtoffer van groepsverkrachtingen door leden van een hogere kaste. Als bendeleidster vermoord de ze uit wraak 22 hogere- kaste-leden, onder wie haar eerste echtgenoot, en ze werd heldin van de paria's. ren al een eigen kandidaat-pre mier naar voren: de 81-jarige communist Jyoti Basu, al 19 jaar vooral ook economich succesvol leider van de deelstaat West- Bengalen. De keuze wordt nog afgestemd met de Congrespartij, zei een woordvoerder. Voor het eerst lijkt hiermee het linkse blok, dat opkomt voor de belangen'van de lagere kasten in India, aan de macht te komen. Het besluit van de Congrespartij betekent dat die partij bereid is gedoogsteun te geven aan een linkse minderheidsregering. NF- LF komt zonder de Congrespartij niet aan een kabinet met een meerderheid in de Indiase Twee de Kamer. Beide groeperingen weigeren sa men te werken met de hindoepar- tij BJP, die in de verkiezingen verreweg als grootste eindigde. Zij vinden de BJP te religieus ge oriënteerd. De definitieve uitslag van de ver kiezingen was gisteren nog niet bekend. BJP en samenwerkende partijen halen volgens de jongste cijfers zeker 170 van de 454 zetels in het parlement, NF-LF moge lijk meer dan 140 en de Congres partij tussen de 130 en 140 zetels. Evenals NF-LF heeft de BJP za terdag tegenover president Shar- ma verklaard met hulp van de anderen een stabiele coalitie te kunnen vormen. De president moet nog beslissen welke partij als eerste een poging mag ondernemen om een kabinet te vormen. «Een moslim-jongen zit tussen de resten van wat eens de moskee was van een moslim-dorp op 30 km van de stad Tuzla. De Ser viërs, die het dorp in de oorlog veroverd hadden, hebben het zopas moeten teruggeven aan de oorspronkelijke bewoners. Die treffen echter slechts puinhopen aan. foto epa Zagreb/Mostar (rtr/ap) - Kroatië en de Federatie van moslims en Kroaten in Bosnië hebben afgelopen weekeinde de banden nauwer aangehaald. De presi denten Tudjman van Kroatië, Izetbeg- ovic van de moslims en Zubak van de Federatie sloten hiertoe een aantal ak koorden in Zagreb. Afgesproken is dat de Federatie de Kroati sche haven Ploce aan de Adriatische Zee, de belangrijkste toevoerhaven voor Bosnië, als tolvrije zone mag gebruiken. In ruil daar voor krijgt Kroatië doorvoerrechten voor Neum, de enige Bosnische kustplaats aan de Adriatische Zee die de streek rond Dubrov- nik van de rest van Kroatië scheidt. Ook werd afgesproken dat moslimvluchte lingen zo snel mogelijk terug mogen naar Jajce en Stolac, die in Bosnisch-Kroatische handen zijn, en dat Kroatische vluchtelin gen zullen terugkeren naar Travnik en Bu- gojno in moslimgebied. Voorts zullen Kroatië en Bosnië werken aan een defensiewet die tot een gezamenlijk moslim-Kroatisch leger van de Federatie moet leiden. Ook zullen de partijen meer werk maken van de opdeling van Bosnië in kantons. Uiteindelijk moet de Federatie een confederatie met Kroatië aangaan. De moslim-Kroatische Federatie kwam tot stand na zware Amerikaanse druk, nadat de Bosnische Kroaten en moslims begin 1994 een eind maakten aan hun onderlinge oor log. Maar de betrekkingen tussen de twee volkeren verlopen nog uiterst moeizaam, met name in de gedeelde stad Mostar die sinds 1994 door de Europese Unie wordt be stuurd. De moslimburgemeester van Mostar heeft zaterdag gedreigd de lokale verkiezingen op 31 mei te boycotten als vluchtelingen geen toestemming krijgen te stemmen. De kieslijsten gaan uit van de inwoners die in 1991 nog in Mostar woonden, maar zeker 15.000 van hen zijn sindsdien gevlucht. De regering in Sarajevo en de moslimpartijen in Mostar eisen dat ook zij mogen meestem men. De verkiezingen worden gezien als een laat ste poging het verdeelde Mostar te hereni gen. De hereniging van de stad is op zijn beurt weer een testcase voor het slagen van de moslim-Kroatische federatie in Bosnië. Voor de tweede achtereenvolgende avond is het zaterdag in Dobrinja, een buitenwijk van Sarajevo waar de voormalige frontlinie loopt tussen de moslims en Bosnische Ser viërs, tot een vuurgevecht gekomen. Navo- woordvoerder Hervé Gourmelon kon niet zeggen wie met schieten begon. Ook was niet bekend of er slachtoffers zijn gevallen. Gourmelon gaf 'jongeren' de schuld voor het laten oplopen van de spanningen tussen de moslims en Serviërs. ag 16 mei, zal er géén lichting plaatsvinden. gd wordt, kunt u terug- ht. Hebt u vragen over vaartsdag, bel dan me P7 (gratis). IVERVOLG VAN VOORPAGINA Eerder weigerde Ghana wachtschip toe te laten. De auto- deiten blokkeerden de haven drijvende kranen. Die wrden ingezet nadat er volgens hulpverleners aan boord van het hip was geschoten en jige vluchtelingen de ka pitein hadden gedwongen de ha- van Takoradi binnen te va- Ghanese demonstranten op sde riepen „Rebellen, ga naar is. Wij hebben geen eten voor jullie." het feNigeriaanse vrachtschip ver wit vorige week uit het door geteisterde Liberia, ien hebben de opvarenden tevergeefs geprobeerd toegang te jtnjgen tot een West-Afrikaans ®d. Zij waren eerder geweigerd Ivoorkust, dat al ongeveer honderdduizend Liberiaanse vluchtelingen telt. no°dreparaties verliet c,n Challenge de haven van Ghana en ZStte koerS naar voor de kust van Sierra Leo- „l, P* schip met Liberiaanse wu htehngen. Volgens het Rode ÏU ,s, Z1jn er 1500, volgens de "-vluchtelingenorganisatie UNHCR 700 mensen aan boord, overwegend vrouwen en kinde ren. De vissersboot, de Victory River, wordt echter niet toegela ten tot de haven van Freetown en ligt 15 mijl van de kust voor an ker. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis hebben de vluch telingen dringend water en voed sel nodig. Hulpverleners beweren dat er in middels wel 20.000 Liberianen met schepen en bootjes Monrovia zijn ontvlucht. In de Liberiaanse hoofdstad bleef het het afgelopen weekeinde betrekkelijk rustig. Van onze redactie buitenland Jeruzalem/Caïro - De strijd tussen Israël en de pro-Iraan- se Hezbollah-beweging in zuid-Libanon is afgelopen weekeinde weer opgelaaid. Vijf Israëlische militairen raak ten gistermorgen gewond bij twee aanslagen van Hezbollah. Als vergelding voerden Israëli sche gevechtsvliegtuigen bom bardementen uit op Hezbollah- stellingen in Libanon. Israël heeft gedreigd 'alle vereiste acties' uit te voeren tegen de Hez- bollah-strijders. Het betekent de ernstigste uitdaging voor het be stand in zuid-Libanon, dat op 27 april inging. „We zullen elke ac tie die nodig is ondernemen om onze troepen te beschermen," zei de Israëlische regeringswoord voerder. „We zullen Hezbollah verjagen en ervoor zorgen dat ze niet het vredesakkoord versto ren." Ondertussen hebben de Egypti sche en Palestijnse presidenten Mubarak en Arafat en koning Hussein van Jordanië gisteren in Caïro besloten hun inspanningen voor het vredesproces in het Mid den-Oosten te verenigen. De drie leiders spraken zich krachtig uit tegen de Hamas, die met haar terreuraanslagen het vredesproces tussen Israël en de PLO in gevaar brengt. „We zullen niet toestaan dat Jordanië als ba sis wordt gebruikt voor acties," zei Hussein. De koning reageerde daarmee op een klacht van Ara fat, die zei dat de Hamas-leiding in Jordanië aanslagen in Israël beraamt. Het is de eerste keer dat Hussein zich zo sterk uitspreekt tegen Hamas-leden in zijn land. Een ander heikel gespreksonder werp was de toekomstige status van Jeruzalem: 'ondeelbare' hoofdstad van Israël, terwijl Ara fat Oost-Jeruzalem als Palestijn se hoofdstad claimt. Koning Hus sein, die eerder om deze heikele kwestie heenliep, kwam de PLO- leider in Caïro tegemoet: „We zouden het toejuichen als de hei lige plaatsen in handen van pre sident Arafat komen," zei hij. (ADVERTENTIE) Technische en Maritieme Faculteit "De Ruyter" 11.00 uur Zeevaart Transport Q) Boulevard Bankert 156 Gissingen Door Kees Elenbaas Moskou - President Boris Je ltsin kondigde dit weekend tijdens zijn verkiezingstour nee in de Zuid-Russische stad Astrachan aan dat hij gaat samenwerken met zijn be langrijkste democratische ri vaal Grigori Javlinski. „De verdeeldheid in het hervor mingsgezinde kamp speelt alleen maar in de kaart van de (com munistische) oppositie," zei Jelt sin. In een poging om aan die verdeeldheid een einde te maken en de kans op zijn herverkiezing te vergroten, onderstreepte Jelt sin dat hij de presidentiële kan didaten uit het democratische kamp niet als zijn opponenten ziet. De president zei dat hij al besprekingen had gevoerd met de liberale econoom Javlinski en generaal Alexander Lebed en binnenkort nog hoopte te onder handelen met de populaire oog chirurg Svjatoslav Fjodorov. Javlinski was echter de eerste om de zittende president uit de droom te helpen met zijn verkla ring dat hij niet van plan is om zijn kandidatuur terug te trek ken ten gunste van Jeltsin. „Ik heb geen plannen noch behoefte om mij bij het presidentiële team aan te sluiten," aldus Javlinski. Javlinski heeft vorige week een ruim twee uur durend onder houd met Jeltsin in het Kremlin gehad, waarbij hij zijn eisen op tafel heeft gelegd voor een on middellijk einde aan de oorlog in Tsjetsjenië, een serie koerswijzi gingen in het economisch beleid van de regering en het ontslag van een aantal ministers. In poli tieke kringen in Moskou wordt er druk over gespeculeerd dat Javlinski naast inwilliging van dit eisenpakket slechts tot sa menwerking met Jeltsin bereid zou zijn als hij na de verkiezin gen de post van premier krijgt aangeboden. Ook generaal Lebed sloot de mo gelijkheid van een coalitie van democratische kandidaten uit. „Ik kan helaas niet toetreden tot een dergelijke coalitie om de simpele reden dat ik niet geloof dat de' huidige regering ook maar iets beter is dan de com munisten," aldus Lebed giste ren. Hoewel Jeltsin het tijdens zijn herverkiezingscampagne aan zienlijk beter doet dan vriend en vijand een aantal maanden gele den hadden verwacht, blijft het de grote vraag of hij het het redt tegen zijn communistische rivaal Gennadi Zjoeganov. Om zeker te zijn van zijn kansen op herver kiezing heeft Jeltsin zeker de steun van kandidaten als Ja vlinski en Lebed nodig. Jeltsin herhaalde in Astrachan zijn voornemen om in het kader van zijn campagne deze maand ook Tsjetsjenië te bezoeken. Hij hoopt met zijn bezoek de onder handelingen tussen de pro-Rus sische regering, de Tsjetsjeense rebellen en de regering in Mos kou op gang te brengen. Zowel de Tsjetsjeense opstandelingen als de Russische militaire com mandant in de regio hebben ech ter laten weten dat ze het bezoek van Jeltsin geen goed idee vin den en 'niet in kunnen staan voor de veiligheid van de presi dent'. Het pro-Russische Tsjetsjeense parlement nam gisteren in Groz ny het besluit om de verkiezin gen voor een nieuwe Tsjetsjeense volksvertegenwoordiging op 16 juni te houden, dezelfde dag als de Russische presidentsverkie zingen. Gezien de voortdurende gevech ten en de geringe kans op vre desonderhandelingen met Mos kou twijfelt echter vrijwel ieder een aan de mogelijkheid van het organiseren van vrije verkiezin gen in deze verscheurde repu bliek. President Jeltsin kreeg gisteren in Astrachan van een bewon deraar een in de Wolga gevangen vis aangeboden. foto epa DE NEDERLANDSE ontwikkelingssamenwerking slaat driftig nieuwe wegen in. Het fenomeen van de groene fondsen be staat al enige tijd. De deelnemers beleggen hun geld in milieu vriendelijke projecten op het gebied van energie, land- en bouwbouw. Het rendement dat de beleggers ontvangen is be lastingvrij. De landelijke ontwikkelingsorganisatie Novib heeft eveneens plannen ontwikkeld voor ideëel beleggen. Samen met de ASN Bank en een nog onbekende derde partner wil Novib aan be drijven en organisaties in de Derde Wereld kredieten verschaf fen. Novib en de ASN Bank gaan ervanuit dat het ministerie van Financiën voor hun beleggingsfonds dezelfde vriendelijke fiscale regels hanteert als voor de groene fondsen. Novib durft het risico van een nieuw beleggingsfonds aan om dat geconstateerd is dat de Nederlandse bevolking nog wel te porren is voor ontwikkelingssamenwerking, maar niet meer in de vorm zoals die jarenlang heeft bestaan. Dat was aan de ene kant de Nederlandse staat die veel geld gaf aan regeringen met soms dubieuze regimes. Tot veel succes heeft dat niet ge leid. De bemoeienis van het Nederlandse publiek bestond voornamelijk uit het open trekken van de portemonmnee op momenten dat de nood in een bepaald land schuldgevoelens deed ontstaan. Die periode is zo goed als gepasseerd. De in ontwikkelingshulp geïnteresseerde Nederlander wil weten waar zijn geld naartoe gaat en wat er mee gebeurt. Kleinschalige projecten hebben zijn voorkeur. Een voorheen nogal bureaucratische organisatie als Novib speelt aardig op die gang van zaken in. Een club die acht duizend mensen naar een donateursdag weet te trekken begrijpt hoe het publiek bespeeld moet worden. Het paarse kabinet heeft zich eveneens trachten aan te passen aan de veranderingen in de ontwikkelingssamenwerking. Het nieuwe beleid van Buitenlandse Zaken vormt daarbij de lei draad. In dat beleid moeten de Nederlandse handelsbelangen gecombineerd worden met de hulp aan de landen in de Derde Wereld. Een uitdagende koers die echter gemakkelijk tot ontsporing kan leiden. Steeds vaker komt het voor dat Nederland in be paalde landen hulpprogramma's opzet, maar tevens tracht die landen voor overbodige wapens te interesseren. De koopman haalt dan dubbel terug wat de hulpverlener heeft binnen ge bracht. Die praktijken laten zich niet combineren met een fat soenlijke vorm van ontwikkelingssamenwerking. BUITENLAND KORT Tielt - De politie in het West-Vlaamse Tielt heeft gisteren de vee arts-keurder Geiy Germonprez (46), die werd verdacht van be trokkenheid bij de Belgische hormonenmaffia, dood aangetrof fen. De politie vermoedt dat het om zelfmoord gaat. Germonprez werd twee weken geleden vrijgelaten na anderhalve maand hech tenis. Justitie verdacht hem ervan een spilfunctie te hebben vervuld in een netwerk van illegale hormonenhandelaren. Als hoofd van een groep veeartsen, die ook optraden als keurmeesters in slachthui zen, zou hij informatie over controles op hormonen aan crimine len hebben doorgespeeld. Rome - In de Noorditaiiaanse stad Mantua is gisteren het 'scha duwkabinet van Padania' geïnstalleerd. Het 'Zonnekabinet', zo als deze nieuwe provocatie van de autonomiepartij Lega Nord je gens het centrale gezag in Rome wordt genoemd, wordt voorgeze ten door Giancarlo Pagliarini, een voormalig minister in de rege- ring-Berlusconi. Partijleider Bossi is tot leider gekozen van een 'bevrijdingscomité' van Padania, zoals Noord-Italië in de termi nologie van de Lega inmiddels heet. Bossi verklaarde dat de keuze voor afscheiding nog niet definitief is, maar drong wel aan op het slaan van aparte munten voor het Noorden. Rome - Bijna vijftien jaar na zijn aanslag op paus Johannes Pau- lus II heeft Ali Agca om zijn vrijlating gevraagd. „Ik heb genoeg geleden," zei Agca in een gisteren door de Italiaanse tv uitgezon den interview. „Na vijftien jaar absolute isolatie en vernedering heb ik mijn schuld voldaan." De Turk Ali Agca pleegde de aanslag op 13 mei 1981. Agca werd tot levenslang veroordeeld. De vraag of Agca, sympathisant van de Turkse fascistische organisatie Grijze Wolven, alleen heeft ge werkt, is nooit opgehelderd. Zelf zei hij dat de Bulgaarse geheime dienst er achter zat. Kampala - De Ugandese president Yoweri Museveni heeft de overwinning behaald bij de presidentsverkiezingen. Hij kreeg donderdag meer dan de helft van de uitgebrachte stemmen. Dat blijkt uit cijfers die de kiescommissie zaterdag bekend heeft ge maakt. Deze eerste presidentsverkiezingen sinds 1980 zijn om streden. De belangrijkste rivaal van Museveni, de 62-jarige Paul Ssemoge- rere, heeft gezegd de verkiezingsresultaten te verwerpen omdat aanhangers van Museveni met de stembiljetten zouden hebben geknoeid. De 52-jarige Museveni greep in 1986 de macht in Ugan da na een jarenlange guerrillastrijd te hebben geleid. Brussel (rtr) - De Europese Unie moet een groep wetenschap pers opdracht geven nieuw onderzoek te verrichten naar de re latie tussen de gekkekoeienziekte en haar mogelijk menselijke variant, de ziekte van Creutzfeldt-Jakob, CJD. Dit staat in een rapport van de Europese Commissie waarvan de inhoud gisteren bekend werd en dat dinsdag wordt besproken. Volgens de woordvoerder van Europees landbouwcommissaris Fischler gaat het om een rapport, waarvoor de commissaris enkele weken geleden al het initiatief nam. Fischler wilde toen weten of een internationale aanpak van het BSE-probleem mogelijk nieuw licht op de zaak kon wer pen. Een groep internationale experts, onder leiding van de Zwitserse deskundige Weismann, heeft nu aanbevelingen gedaan. Die ko men morgen aan bod bij een ver gadering van de ministers van Volksgezondheid van de vijftien lidstaten. Volgens het rapport van de com missie is er tot nu toe geen enkel bewijs dat de hersenziekte CJD in de landen van de Unie toe neemt. De Britse regering had eerder de suggestie gewekt dat er een rela tie zou kunnen bestaan met de gekkekoeienziekte, BSE. De EU stelde vervolgens een wereldwijd verbod in op de import van Brits rundvlees. (ADVERTENTIE) Tengt de gezondheid ernstige schade totj, k.h. 4.10.1994, Slb. 720.

de Stem | 1996 | | pagina 5